Pěkné odpoledne z Vratislavi, kde se hodinu před začátkem zápasu mezi fotbalisty Řecka a Česka už plní tribuny. Tisíce fanoušků ale ještě nasávají atmosféru mistrovství Evropy také v okolí čtyřicetitisícového stánku.

Trenér Michal Bílek proti poslednímu utkání s Ruskem udělal dvě změny v sestavě. Stopera Hubníka a krajního záložníka Rezka nahradili levý obránce Limberský a defenzivní záložník Hübschman. Kadlec se proto přesune do středu obrany a Jiráček se v záloze bude pohybovat zprava.

Portugalskému kouč Řecka Fernandu Santosovi chybějí potrestaný Papastathopulos a zraněný Avrama Papadopulos.

Hlasatel na stadionu právě oznamuje českou sestavu. Petr... "Čech!" vykřiknou čeští fanoušci. Milan... "Baroš!" Zdá se, že jsou opět v dobré náladě. Ale jen do chvíle, než se ozve také jméno kouče Michala Bílka. To se ozval pískot.

ŘeckoŘecko(4-3-3)

Chalkias
23. min Sifakis o hráči
Torosidis
Papadopulos
Katsuranis
Cholevas
16 Fotakis
Fotakis
46. min Gekas o hráči

Rosický
46. min Kolář o hráči
14 Pilař
Pilař
15 Baroš
Baroš
64. min Pekhart o hráči

Rozhodčí: Lannoy - Cano, Annonier
Počet diváků: 0

Více než půl hodiny před začátkem zápasu je rozcvičení obou týmů v plném proudu. Náhradní brankáři střílejí na Petra Čecha, hráči základní sestavy sprintují kolem kuželů a náhradníci hrají bago.

Vypadá to, že v hledišti budou mít jasnou převahu čeští, respektive polští fanoušci. Červená barva na zelených tribunách vládne. Řeků je výrazně méně, vidět je hlavně modrý ostrůvek několika stovek modro-bílých fandů za brankou, kde se rozcvičují řečtí hráči.

Český tým si ve svém druhém utkání na turnaji nemůže dovolit zaváhání jako s Ruskem. Pokud dnes prohraje, na šampionátu končí. Když uhraje minimálně remízu, bude moci v posledním zápase skupiny proti Polsku bojovat o postup do čtvrtfinále.

Hlasatel UEFA odstartoval v sektoru českých fanoušků mexickou vlnu, jejíž první kolo Řekové bojkotovali a stoupli si zády ke hřišti. Ale pak už vlna obíhala bez problémů.

Do výkopu zbývá dvacet minut a hřiště už je takřka prázdné. Obě mužstva se odebrala do šaten, na trávníku zůstali jen náhradníci Řecka. Stadion je slušně zaplněný, stovky sedaček jsou však stále prázdné.

Sedmnáct minut před začátkem utkání na hřiště vběhli dobrovolníci, aby přichystali úvodní choreografii. Čeští fanoušci se pustili do pokřiků, řecká menšina jim to poté oplatila a nebyla slyšet o nic méně.

Oba týmy už jsou nastoupené na hrací ploše. Zní česká hymna.

A nyní následuje řecká...

Ještě los u rozhodčích a zápas může začít!

1

Začal první poločas utkání Řecko - Česko

1

Rozehráli Řeci.

1

Pilař sklepl dlouhý nákop pro Jiráčka, po jehož souboji se odrazil míč do zámezí.

2

Po následném autu Češi přišli o míč.

3

Petr Jiráček (Česko) vstřelil gól. Řecko - Česko 0:1
Jiráček dostal přihrávku za řeckou obranu a střelou do pravého dolního rohu kolem gólmana zakončil do branky! To je bleskový start Čechů! Je to čtvrtý nejrychlejší gól v historii mistrovství Evropy.

4

Další náznak šance! Rosický směřoval přihrávku na Baroše, který na míč těsně nedosáhl.

5

Češi pokračovali v útoku, ale Limberský nepřesně přihrával.

6

Václav Pilař (Česko) vstřelil gól. Řecko - Česko 0:2
To je fantazie! Gebre Selassie poslal před branku přízemní centr, řecký brankář Chalkias se po něm sice natahoval, ale nedosáhl na něj, míč jen lehce postrčil. A mezi dvěma nedůslednými beky se prosadil Pilař, v pádu a v tísni zakončil do prázdné branky.

7

Řekové musejí být opaření, tohle nečekali!

8

Baroš vystihl řeckou rozehrávku u půlící čáry, pak si chtěl vyměnit míč s Rosickým, jenže ten mu ho nepřesně vrátil. Škoda, ale i takto akce vystihuje, jak jsou Řekové rozhození.

9

Češi produkují mnoho přihrávek za obranu. Další z nich zkoušel Jiráček, ale míč dal příliš rychle.

10

Torosidis zkoušel průnik pravou stranou, ale míč si nakonec ukopl do zámezí.

11

Baroš u půlící čáry neudržel míč a pak ještě o pár metrů blíž české brance fauloval. Přímý kop pro Řecko.

11

Karagunis poslal centr jen do míst, kde byl připravený Čech.

12

Samaras si naběhl na výborný centr z pravé strany, ale Sivok ho tvrdě zastavil. Navíc byl pískaný ofsajd.

13

Plašil zůstává ležet na hřišti po souboji s Fotakisem.

14

Plašil už je na nohou a jako první musel bránit přímý kop Řeků. Úspěšně.

15

Kadlec akrobaticky zastavil dlouhý míč za českou obranu. Samaras se rozběhl zbytečně.

16

Pilař v souboji s Torosidisem vybojoval roh.

16

Samaras poblíž českého pokutového území udržel míč pro Fortunise, ale jeho přihrávky šly směrem dozadu.

17

Podívejte se na momentky z probíhajícího zápasu: na české fanoušky či na radost po prvních gólech. Aby se vám galerie v prostoru pod sestavami objevila, stiskněte F5.

17

Rosického centr od rohového praporku nadvakrát zneškodnil gólman Chalkias.

18

Čech musel z malého vápna pro hlavičku Samarase, který prodlužoval míč za sebe.

19

Pilař to zkoušel zhruba z 22 metrů, ale jeho přízemní střela šla vedle.

20

Baroš se rozběhl na levé straně, ale stoper Papadopulos měl k míči blíž a odehrál ho.

22

Řekové připravují netradiční střídání. Gólmana Chalkiase nahradí Sifakis.

23

Střídání Řecko: ze hřiště odešel Kostas Chalkias, nahradil ho Michail Sifakis

23

Nový brankář Řeků si hned vyzkouší odkop. Češi sportovně vrátili míč.

25

Baroš u půlící čáry udržel míč pro Limberského, ale ten nerozvinul akci směrem dopředu. Češi v klidu kombinují.

26

Salpingidis si chtěl obhodit Limberského, ale ten mu v pádu vypíchl míč.

27

Žlutou kartu dostal Tomáš Rosický (Česko)
Za vysokou nohu proti Karagunisovi.

28

Gebre Selassie vyvážel míč po pravé straně a u půlící čáry byl faulován.

29

Před Rosickým se otevřel prostor ve středu hřiště a kapitán českýho týmu se odhodlal k přízemní střele, kterou Sifakis vyrazil na roh.

30

Z následného rohu Češi nezahrozili. Rosický vracel poskakující míč do pokutového území nepřesně.

31

Fotakis se rozběhl za českou obranu zbytečně. Stál v ofsajdu.

33

Kombinaci Řeků na útočné polovině ukončil Jiráček, který vyvezl míč dopředu.

34

Žlutou kartu dostal Vasilis Torosidis (Řecko)

35

Baroš nedokázal vrátit míč Pilařovi po jeho autu. Vhazují Řekové.

36

Žlutou kartu dostal Petr Jiráček (Česko)

37

Další ofsajd Řeků.

38

I Češi přicházejí o míč. Baroš se provinil útočným faulem.

39

Rosický rychle přenesl míč před pokutové území, ale Pilařovi se nepovedl druhý dotek.

41

Řekové se radovali z gólu, ale jen chvíli! Fortunis hlavou umístil míč do branky, jenže rozhodčí odmával těsný ofsajd.

42

I Češi zajímavě zaútočili! Jiráček měl na pravé straně pokutového území dost místa, a tak vystřelil, ale mimo.

43

Salpingidis střílel akrobaticky z hranice vápna, ale to by nesměl trefil Kadlece před sebou.

44

V závěru poločasu mají Řekové o něco více ze hry.

45

Nastavuje se jedna minuta.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:2

45

Češi šokovali soupeře skvostným vstupem do zápasu. Už ve třetí minutě otevřel skóre Jiráček a za další tři minuty se prosadil i Pilař. Proto svěřenci Michala Bílka vedou po poločase 2:0.

46

Rosický se po přestávce nevrací do hry zřejmě kvůli zdravotním problémům.

46

Gebre Selassie odcentroval do pokutového území, ale tam nikdo nebyl.

47

Gebre Selassieho zblokovaná střela se odrazila na malé pokutové území k Barošovi, jenž nestihl zareagovat a míč mu proskočil mezi nohama.

48

Limberský si nabíhal do středu hřiště, ale míč mu uskočil.

49

Samaras se obtáčel kolem Sivoka na hranici pokutového území, ale do šestnáctky si nakonec netroufl.

50

Jenže Češi se dál musejí bránit, soupeř rozjíždí další kombinaci.

51

Maniatis si přidržel Koláře a rozhodčí to viděl. Píská faul.

53

Theofanis Gekas (Řecko) vstřelil gól. Řecko - Česko 1:2
Samarasův lehký centr do pokutového území propadl Čechovi mezi rukama a za ním stojící Gekas snadno zakončil do prázdné branky. To je hodně laciný gól. Jak zareagují Češi?

55

Bílkovi svěřenci v úvodu druhé půle mají míč v moci jen sporadicky.

56

Žlutou kartu dostal Kyriakos Papadopulos (Řecko)

57

Gebre Selassie u půlící čáry vybojoval faul. K zemi ho poslal Samaras.

57

Žlutou kartu dostal Dimitris Salpingidis (Řecko)

58

Salpingidis se už ale zase dere do útoku. Teď centroval z pravé strany a česká obrana odvrátila míč jen do zámezí.

60

Katsuranis nakopl míč od středové čáry do pokutového území, ale jeho záměr byl nepřesný a Čech může odkopávat.

60

Jenže Češi zase rychle přišli o míč. Útočným faulem se provinil Baroš.

61

Karagunisův centr z přímého kopu z pravé strany Čech vytěsnil a následná střela k českému gólmanovi neprošla.

62

Gebre Selassie u rohového praporku na útočné polovině drží míč.

63

Už ne, ale Češi zůstávají u míče, vhazují poblíž půlící čáry.

64

Gebre Selassie si to rozdal na levé straně se Samarasem a vyhrál. Čech bude odkopávat.

64

Střídání Česko: ze hřiště odešel Milan Baroš, nahradil ho Tomáš Pekhart

65

Spolupráce dvou střídajících hráčů: Pekhart přihrál Kolářovi a ten střílel ze střední vzdálenosti vedle.

66

Žlutou kartu dostal Daniel Kolář (Česko)

67

Pilař se krásně uvolnil u brankové čáry, ale následný centr byl o něco delší, než by bylo potřeba.

68

Maniatis střílel zhruba z 25 metrů, ale minul.

69

Jiráček v tísni v pokutovém území odvrátil míč na roh.

70

Češi odvrátili dva centry z levé strany a ten třetí zprava byl přetažený.

71

Střídání Řecko: ze hřiště odešel Theofanis Gekas, nahradil ho Kostas Mitroglu

71

Mitroglu se hned tlačil do pokutového území na centr, ale k míči se nedostal.

72

Karagunisova sražená střela doletěla k Gekasovi, ale stál v ofsajdu.

73

Salpingidis z otočky posouval míč na pravou stranu, ale s rychlostí přihrávky to přehnal.

74

Samarase ve středu hřiště povalil Gebre Selassie.

75

Mitroglu si v pokutovém území naskakoval na centr, ale míč nezachytil a ještě fauloval Sivoka.

76

Samarasův nadýchaný centr proletěl až k Čechovi, který nezaváhal.

77

Češi se po dlouhé odmlce dostali před řeckou branku, ale Pilař střílel v těžké pozici z dálky mimo.

78

Mitroglu se natlačil před Kadlece, ale bylo to s faulem. Rozhodčí píská.

79

Cholevas prošel na levé straně kolem Jiráčka, ale Hübschman už ho zastavil.

80

Samaras je při držení míče téměř neomylný, ale teď mu nevyšla přihrávka na levou stranu.

81

Jiráček na levé straně vysunul Pilaře, ten se zajímavě uvolňoval, ale pak si ukopl míč do zámezí. Velká škoda...

82

Kolář ve středu hřiště udržel míč a Maniatis ho musel faulovat.

83

Jiráček stáhl Karagunise bez zájmu hrát míč, ale druhá žlutá karta z toho není.

85

Řekové nadále více drží míč, ale velké šance nepřicházejí. Zůstane takový průběh až do konce?

86

Řecko se uchyluje k dlouhým nákopům, jenže česká obrana je ve vzduchu neomylná. Jako nyní Sivok.

88

Po dlouhém nákopu Čecha si Bílkův tým vyměnil míč a Plašil vybojoval roh.

88

Pilař se však u rohového praporku dopustil faulu.

90

Začíná poslední minuta základní hrací doby a Čech vykopává od své branky.

90

Střídání Česko: ze hřiště odešel Daniel Kolář, nahradil ho František Rajtoral

90

Nastavují se tři minuty.

90

Kadlec v pádu odvracel míč mimo pokutové území.

90

Dvě minuty z nastaveného času uplynuly.

90

Katsuranis v pokutovém území fauloval. Teď už by to mělo být pro Čechy dobré...

90

Češi si připisují tři body, nakonec hodně vydřené! Už po šesti minutách vedli 2:0, ale v 53. minutě gólman Čech svou chybou vrátil Řecko do hry, protože skóroval Gekas a soupeř pak hodně kousal.