Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 13:3. Střely mimo: 15:5. Rohy: 11:1. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 7:14.

To byl zápas! Estadio Santiago Bernabeu bylo svědkem zajímavého souboje, který nakonec skončil těsnou výhrou Realu Madrid 2:1. Domácí přitom měli především v prvním poločase obrovské množství šancí a kdyby v bráně Šachtaru nestál famózní Trubin, mohl být již v první půli rozdíl minimálně pětibrankový. Domácí vedli po 28 minutách 2:0 a vše se zdálo být naprosto jasné. Avšak v 39. minutě snížil Zubkov a i když měli domácí po změně stran opět hodně šancí, další gól již k vidění nebyl.

Tchouaméni
75. min Camavinga
8 Kroos
Kroos
21 Rodrygo
Rodrygo
80. min Asensio

Stěpaněnko
88. min Traoré
9 Šved
Šved
67. min Petrjak
Bondarenko
Sudakov
88. min Djurasek
10 Mudryk
Mudryk
11 Zubkov
Zubkov
67. min Sikan

Rozhodčí: Kružliak – Hancko, Pozor (SVK)

90+2

Žlutá karta pro tým FK Šachtar Doněck (Michajlo Mudryk).

90+2

Teď měl gól na kopačce Asensio, v gólové pozici ale trefil jen tyč hostující brány!

89

Po následném rohu Kroose jsme další zakončení domácích již neviděli.

89

Valverde vybojoval balon pro Benzemu, který měl další velkou šanci. Jeho pokus z hranice vápna ale bravurně vyrazil hostující hrdina Trubin.

88

Střídání v týmu FK Šachtar Doněck:
ze hřiště odchází Georgij Sudakov, přichází Neven Djurasek,
ze hřiště odchází Taras Stěpaněnko, přichází Lassina Traoré.

88

Z hranice vápna pálil levačkou Benzema. Jeho pokus byl rozhodně zajímavý, míč po zemi prolétl asi tak metr vedle pravé tyče Trubinovy brány.

86

A o další nepřesnou střelu se postaral i Marco Asensio.

86

A střelecký pokus na druhé straně zaznamenal také Georgij Sudakov, i on ale mířil mimo.

85

Do palebné pozice se dostal znovu Valverde, míč opět poslal ale vysoko nad.

84

Domácí jsou znovu v tlaku a hosté se jen brání.

82

Teď to byl opět Vinícius, který se ve vápně Šachtaru dostal k zakončení. Na jeho technický pokus k tyči ale v pohodě dosáhl Trubin.

82

U míče jsou domácí. Ti hrají již o poznání opatrněji a rozhodně nemají takový tlak jako v prvním poločas.

80

Střídání v týmu Real Madrid CF:
ze hřiště odchází Rodrygo, přichází Marco Asensio.

80

Mudrykův přímý kop byl lehce tečovaný zdí a skončil mimo. Slovenští arbitři ale teč neviděli a bude z toho jen odkop od brány.

79

Po faulu Camavingy na Sudakova budou hosté zahrávat přímý kop. Jedná se o palebnou pozici pro přímé zakončení.

78

Zajímavá příležitost pro hosty. Po centru z levé strany se míč dostal až na zadní tyč ke Konopljovi, který ale nedokázal těžký balon trefit.

77

Vinícius si nyní neporozuměl s Rodrygem, míč po kolmé přihrávce prvního jmenovaného skončil u Trubina.

76

Kroos přiťukl balon Valverdemu, ten pálil hodně tvrdě, avšak také hodně nepřesně. Následuje odkop od Trubinovy brány.

75

ze hřiště odchází Aurélien Tchouaméni, přichází Eduardo Camavinga.

74

Petriak fauloval Kroose a následovat bude standardka pro domácí. To je již střelecká pozice a zajímavá šance pro domácí.

73

Kroos poslal balon na Alabu, jeho centr byl ale nepovedený.

72

Bondarenko zahrál na polovině hřiště rukou. Míč mají opět domácí.

71

Dobrý centr do vápna posílal Valverde, hosté ale dokázali balon přeci jen odvrátit. Domácí ale zůstávají u míče.

70

Do konce zápasu chybí něco přes dvacet minut a u balonu jsou domácí. Jenže stav zápasu je nadále pouze 2:1.

68

Na hřiště přišel Danylo Sikan, který má z posledních dvou zápasů úctyhodnou bilanci šesti vstřelených branek! Ukrajinský mladík nejprve zaznamenal hattrick v baráži o EURO jednadvacítek proti Slovensku a následně další hattrick vstřelil v ligové soutěži proti Metalistu Charkov!

67

ze hřiště odchází Marjan Šved, přichází Ivan Petrjak,
ze hřiště odchází Olexandr Zubkov, přichází Danylo Sikan.

67

Tři metry za vápnem se k balonu a ke střele dostal Mychajličenko, míč ale poslal mimo.

65

A další šance! Teď se po další z mnoha pohledných kombinací balon odrazil k Viníciusovi, který z čtrnácti metrů pálil ale mimo.

64

Benzema narazil balon Rodrygovi, jehož ránu opět zneškodnil skvělý Trubin!

62

Čas rychle plyne a domácí by potřebovali dát uklidňující gól. Průběžný jednobrankový náskok je velmi nevyzpytatelný, protože i gól na 2:1 dostal Real z ničeho nic.

60

Máme za sebou téměř hodinu hry. Domácí opět utahují šrouby a hosté jsou pod tlakem.

58

Po centru z levé strany hlavičkoval v zajímavé pozici Šved. V záklonu ale zamířil nad a Lunin zasahovat nemusel.

57

Centr do vápna posílal dnes ve hře neviditelný Kroos, jeho pas do vápna hostující defenziva odvrátila.

57

Domácí mají možnost dalšího rohového kopu.

56

Následný přímý kop se domácím příliš nepovedl. Nakonec hlavičkoval Rodrygo, míč ale poslal mimo.

55

Bondar se nyní postavil nedovoleně do cesty Viníciusovi a po faulu na mladého Brazilce dostává žlutou kartu.

53

Mudryk se nyní řítil sám na Lunina, jenže skvěle se vrátil Mendy, který hostujícího křídelníka dokázal zblokovat.

52

Parádně zpoza vápna levačkou vypálil Valverde, gólman Trubin s vypětím všech sil balon vyrazil na roh.

51

Ve středu pole byl faulovaný Rodrygo, rozehrávat budou domácí.

50

Až nyní, prakticky po pěti minutách si hosté také konečně sáhnou na balon.

49

Alaba kopal další rohový kop, domácí mají v úvodu druhé půle drtivou převahu.

48

Do střeleckých pozic se dostali Militao a poté také Vinícius, bránu ale netrefili.

47

Domácí začali i ve druhém poločase aktivně a hned vybojovali další rohový kop.

46

Druhý poločas začne přibližně v 22:03.

Je za námi první poločas zápasu mezi Realem Madrid a Šachtarem Doněck. Domácí měli obří převahu a poměrně rychle vedli 2:0 a i poté měli celou řadu velkých šancí. Další gól ale nepřidali a naopak hosté z první šance v zápase snížili na 2:1. Pak přišla krátká pasáž, kdy hosté trochu zazlobili. V úplném závěru poločasu pak domácí opět dominovali a hosté dohrávali v hlubokém defenzivním bloku.

45+1

45

První poločas se dohrává na polovině Šachtaru.

44

Na druhé straně po další pěkné akci pálil Benzema a jeho jedovatou ránu Trubin vyrazil jen k Viníciusovi, který ale tísněn obráncem poslal balon nad bránu.

44

Přímo po rohu Šveda se hosté k zakončení nedostali, po krátké mezihře ale mířil balon do vápna na Bondarenka a tomu chyběl k zakončení jen malý kousek.

43

Hosté vystrkují růžky a hned tady bude roh pro hostující tým.

41

Konec poločasu se kvapem blíží a hosté po vstřelené brance pochopitelně částečně ožili.

39

Šachtar Doněck právě vstřelil branku!
To jsou věci! Hosté z absolutně ojedinělé šance snižují na 2:1. Do centru Mychajličenka se báječným způsobem položil OLEXANDR ZUBKOV a jeho akrobatické zakončení přineslo přesnou střelu k tyči. Lunin neměl nárok a je zaděláno na drama.

38

Domácí šli nyní ve čtyřech proti třem do bleskového protiútoku. Vše zakončoval nepřesnou střelou Vinícius.

36

Hosté si připsali první střelu na bránu, jenže slaboučký pokus Mudryka neměl šanci na úspěch.

36

Další obrovské šance Realu! Blízko ke gólu byl z úhlu pálící Vinícius a jen o malou chvilku byl sám před Trubinem Benzema, avšak ani jeho zakončení z bezprostřední blízkosti nekončí golem, pod nohy mu skočil znovu Trubin.

34

U balonu byl hostující Zubkov. Neměl ale podporu spoluhráčů, a tak balon vrátil až stoperům na polovinu hřiště.

32

A další pěkná akce. Po centru z pravé strany pálil z voleje Benzema, těžký balon sice trefil dobře, avšak zamířil mimo.

31

A po další báječné akci Realu pálil do Vinícius, již překonaného Trubina zastoupil na brankové čáře Bondar.

30

A další šance Realu! Teď pálil z hranice vápna Valverde a další těžký zákrok si připsal Trubin!

28

Real Madrid právě vstřelil branku!
Tak tohle byl gól jako z fotbalové učebnice. Do gólové kombinace se zapojili prakticky všichni ofenzivní hráči Realu a vše vyústilo přihrávkou Rodryga na VINÍCIUSE JÚNIORA, který sám před Trubinem poslal balon v pohodě k tyči a je to 2:0!

27

Hosté si alespoň na malou chvilku oddychnou, když drží balon na svých kopačkách. Jenže zatím kombinují na vlastní polovině před velkým vápnem.

25

Do velmi zajímavé střelecké pozice se dostal nyní Benzema, po přihrávce od Valverdeho ale nechal vyniknout gólmana Trubina.

23

Je vidět, že domácí jsou v mimořádně dobrém rozpoložení, a to i přesto, že o víkendu poprvé ztratili body, když remízovali v lize s Osasunou.

22

Po další pestré kombinaci se dostal přes Benzemu a Alabu balon k Mendymu, ten ale svým centrem trefil opět jen bránícího hráče.

21

Po parádičce Karima Benzemy se už už dostával k zakončení Valverde, svým zakončením trefil ale jen obránce.

20

Benzema poslal balon na Viníciuse, který následně báječným způsobem prohodil balon mezi dvěma obránci a následně zakončil. Trefil ale jen dalšího obránce v řadě.

19

Domácí hrají velmi zkušeně a rozhodně nijak neblázní. Je na nich vidět, že čekají na skulinku v defenzivě soupeře.

17

Až nyní se hráči Šachtaru dostali k balonu, jenže zatím kombinují na polovině hřiště a proti zformované defenzivě Realu to budou mít složité.

15

Domácí drží balon opět na svých kopačkách, hosté se musí bránit.

13

Domácí se prosazují po akci středem hřiště. Tchouaméni poslal na hranici vápna balon na RODRYGA, který balon zpracoval přímo do nohou Stěpaněnka. Od něj se míč vrátil k RODRYGOVI, který ranou z hranice vápna překonal Trubina.

12

Benzema se pokoušel narazit balon Mendymu, ten se ale k míči nedostal.

11

Hodně rychle musel z brankové čáry vyběhnout Lunin, aby zastavil rodící se šanci hostů. Situaci zvládl.

10

Rodrygova rána byla zblokovaná, míč se dostal k Valverdemu a ten zakončil jen do míst, kde stál gólman Trubin.

10

Z uctivé vzdálenosti pálil Alaba, jeho pokus byl ale nepřesný a mezi tři tyče se nevešel.

9

Šved teď pro změnu fauloval Viníciuse. Bylo to podobně jako před chvilkou na polovině hřiště u postranní čáry, domácí rychle rozehráli.

8

Centr do vápna nebyl ale nebezpečný, následný protiútok zastavil faulem na polovině hřiště Militao. Ten poslal k zemi po lajně unikajícího Mychajličenka.

7

Po faulu na Viníciuse bude přímý kop z levé strany zahrávat Kroos.

7

Je jasné, že hosté budou hrát minimálně v úvodu zápasu velmi defenzivně. Teď je všech deset hráčů z pole za balonem na vlastní polovině.

6

Domácí fotbalisté samozřejmě začali náporem a úvodních pět minut se odehrálo na polovině Šachtaru.

4

Také Real má v základní sestavě jednoho ukrajinského fotbalistu. V bráně dnes totiž stojí opět Andrej Lunin, který nahrazuje zraněného Thibauta Courtoise. Ten nehrál již víkendový zápas proti Osasuně.

3

Po rohu se snažil zakončovat Tchouaméni, bránu Trubina ale neohrozil.

2

Valverde hned v úvodu obloučkem za obranu vyzýval ke skórování Benzemu, tomu ale balon na poslední chvíli ukopl Matvijenko. Následuje roh.

2

Zajímavostí je rozhodně to, že v základní sestavě Šachtaru je jedenáct fotbalistů s ukrajinskou národností. Žádný cizinec.

1

O výkop se postarali hosté. Ti mají oranžové dresy a černé trenýrky. Domácí jsou samozřejmě celí v bílém.

1

Oba týmy ještě minutou ticha uctily památku obětí fanoušků, kteří zemřeli v Indonésii při ligovém zápase.

Máme za sebou i hymnu Ligy mistrů a do startu dnešního zápasu zbývají poslední vteřinky.

Hráči obou týmů vstupují na hrací plochu.

Real Madrid CF: Lunin – Carvajal, Militao, Alaba, F. Mendy – Valverde, Tchouaméni, Kroos – Rodrygo, Benzema (C), Vinícius Júnior.
Náhradníci: L. López, Caňizares – Vallejo, Nacho Fernández, E. Hazard, Modrić, Asensio, Camavinga, Odriozola Arzallus, Vázquez, Rüdiger, M. Díaz.
Trenér: Carlo Ancelotti

FK Šachtar Doněck: Trubin – Mychajličenko, Bondar, Matvijenko, Konoplja – Stěpaněnko (C) – Šved, Bondarenko, Sudakov, Mudryk – Zubkov.
Náhradníci: Ševčenko, Pjatov – Traoré, Kryvcov, Sikan, Kryskiv, Djurasek, Topalov, L. Taylor, Očeretko, Kozik, Petrjak.
Trenér: Igor Jovičević

Rozhodčí: Kružliak – Hancko, Pozor (SVK).

Ukrajinský Šachtar Doněck zvládá vstup do nové sezony také velmi dobře. Přestože se ukrajinská liga hraje ve složitých podmínkách mimo území Ukrajiny a bez diváků, vede zatím Šachtar po pěti kolech ligu s třinácti body získanými za čtyři výhry a jednu remízu. V ligové soutěži navíc drží právě sérii čtyř výher v řadě, když body ztratil jen v úvodním kole sezony při domácí remíze s Metalistem 0:0. V Lize mistrů v úvodním kole Šachtar šokoval na hřišti německého Lipska, kde vyhrál jednoznačně 4:1. Dvěma góly na sebe upozornil útočník Marian Shved, jednu branku pak přidali Mudryk a Kryvcov. V druhém zápase pak na Stadionu Wojska Polskiego ve Varšavě remízoval s Celticem 1:1 (gól vstřelil Michailo Mudryk).

Real Madrid vstoupil do sezony velmi dobře. Obhájce trofeje pro vítěze Ligy mistrů a španělské LaLigy uspěl v evropském superpoháru a vítězství sbíral v Lize mistrů i ligové soutěži. Svěřencům trenéra Carla Ancelottiho se podařilo vyhrát devět zápasů v řadě a první ztrátu si fotbalisté z hlavního města připsali až o minulém víkendu, kdy doma nedokázali vyhrát nad Osasunou. Přitom byli k výhře opravdu blízko, protože ve druhém poločase byl za stavu 1:1 ve vápně faulovaný Benzema a následovala penalta a červená karta pro Davida Garciu. Jenže Benzema necelou čtvrt hodinu před koncem z pokutového kopu nastřelil jen břevno a zápas skončil 1:1.

Hezký středeční večer všem fanouškům špičkového evropského fotbalu při sledování online reportáže ze zápasu skupiny F Ligy mistrů mezi domácím Realem Madrid a hostujícím Šachtarem Doněck. Čeká nás konfrontace španělského a ukrajinského fotbalu, ve které bude pochopitelně velkým favoritem domácí celek bílého baletu. Ten v probíhající sezoně ani jednou ještě neprohrál, první body ztratil až nyní o víkendu, kdy doma v ligové soutěži remízoval s Osasunou 1:1.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.