Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 7:6. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 7:6.

Čtyři nastavené minuty jsou minulostí a zápas končí! Lyon si odváží zpět do Francie cenné vítězství 2:0 nad Lipskem.

Lipští fotbalisté vstoupili do zápasu s velkou chutí a již v sedmé minutě mohli jít do vedení. To by ale musel Klostermannovu přihrávku uklidit do sítě z vyložené pozice Timo Werner. Naopak Lyon uspěl z první šance. Chybu v rozehrávce vystihl Aouar a z toho těžil útočící Memphis Depay, který propálil Gulácsiho. Timo Werner následně mohl srovnat stav, ale ani svou druhou obrovskou šanci neproměnil. Samostatný úprk od středu trávníku zakončil mizernou střelou nad. Těsně před přestávkou poté sice Depay dostal míč do sítě, ale pouze po zjevném ofsajdu.

Po změně stran brankových příležitostí příliš nepřibylo. Hlavní rozhodčí přerušoval výrazně častěji hru a to neprospělo ani jednomu z týmů. V pětašedesáté minutě poté vyrobil další minelu v obraně Nordi Mukiele, který daroval druhou branku Martinu Terrierovi. V závěru sice Lipsko zvýšilo ofenzivní úsilí, ale na kontaktní gól se nezmohlo.

90+4

RB Lipsko(3-5-2)

Gulácsi
4 Orban
Orban
Upamecano
66. min Nkunku
Konaté
23. min Mukiele
Halstenberg
Sabitzer
27 Laimer
Laimer
Haidara
58. min Forsberg

Aouar
87. min Jean Lucas
Terrier
69. min Traoré
11 Depay
Depay
80. min Dembélé

Rozhodčí: Lahoz – Devís, Del Palomar (vš. ESP)

90+3

Nápor Lipska nemá brankové vyústění. Domácí fanoušci si přejí snížení, ale ani Timo Werner je nevyslyšel. Nepovedená hlavička domácího střelce skončila nad brankou.

90+2

Lyon už sází na jistotu. O daleký odkop z hranice vápna se postaral Fernando Marcal. Hosté se navíc ještě dokázali dostat k míči zásluhou Lucase, ale ten před Gulácsim neuspěl.

90+1

Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.

90

Hostující brankář rozhodně nespěchá s návratem do hry. Lipsku se čas na zdramatizování závěru zápasu výrazně krátí.

89

Anthony Lopes zůstal po kontaktu s Poulsenem na trávníku. Gólman Lyonu následně musel být ošetřován. Ani dánský útočník nevyšel ze souboje bez šrámu a tak musí být hra přerušena.

88

Youssouf Koné ještě našel zbytky sil k výpadu do útoku. Rozhozená obrana Lipska se ale dokázala rychle vrátit na své pozice a ještě srazila prudký centr mimo vápno.

87

Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Houssem Aouar, přichází Jean Lucas.

86

Až příliš přehuštěný prostor si vybral pro průnik do vápna Emil Forsberg. Střídající záložník narazil na dobře postaveného Marcela a ke střeleckému pokusu se nedostal.

85

Také Lyon se po dlouhé době dostal s míčem na útočné území. Mendesova pobídka našla rozběhnutého Traorého, který byl ale zablokován Mukielem. Lyon bude moci pokračovat vhazováním.

84

Domácí sice posouvají stále míč ze strany na stranu, ale k přesnému centru se ne a ne dostat. Nyní si balon sebral pohodlně do rukavic Anthony Lopes.

83

Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Dubois byl u postranní lajny faulován, než se postavil na trávník, tak ušetřil pro svůj tým několik sekund.

82

Převaha Lipska je v posledních minutách více než znatelná. Lyon se sice musí i nadále bránit, ale v německém prostředí vede stále o dva zásahy.

80

Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Memphis Depay, přichází Moussa Dembélé.

79

Lyon se stále nemůže osvobodit z vlastní polovině trávníku. Sabitzerova souhra s Wernerem skončila pouze mizerným odkopem. Domácí ale mohou pokračovat v akci po chybě Duboise.

78

Aouar srazil k zemi na třiceti metrech Nkunka. Právě střídající Christopher Nkunku si postavil míč na místo přestupku, ale v pokutovém území neuspěl ve vyložené pozici Mukiele.

77

Do šestnáctky Lyonu nyní létá jeden centr za druhým. Werner ani Poulsen se ale ještě ke hlavičce neprodrali, vše sbírá hostující stoperská trojice Marcelo, Andersen a Marcal.

76

Lipsko ještě pokračovalo v náporu rozehrávkou od rohového praporku. Francouzský tým se nyní musí před vápnem ohánět, ale Lopes stále čeká na těžší zákrok.

75

Obrana Lyonu pokračuje ve stabilním výkonu. Po zpětné přihrávce sice mohl pálit Marcel Sabitzer, ale do střely mu vložil špičku kopačky Marcelo.

74

Německý tým obléhá pokutové území soupeře. Nkunku nabídl míč Laimerovi, ten poté ještě přenesl hru na pravou stranu, ale Lopes si vyběhl pro nepřesnou přihrávku k hranici šestnáctky.

73

Po faulu na Wernera rozehrávali domácí volný přímý kop z nadějné pozice. V pokutovém území Lyonu se ale jako první dostal k míči osamocený Joachim Andersen.

71

Lipsko se i nadále snaží útočit. Po Forsbergově přihrávka mířil za míčem Poulsen, ale ani rychlý dánský útočník nedokázal zpracovat balon do pohybu směrem na branku.

70

Wernerovi se v zakončení nedaří. Po průnikové přihrávce od Nkunka se dostal opět do střelecké pozice, ale z úhlu pálil pouze mimo tři tyče.

69

Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Martin Terrier, přichází Bertrand Traoré.

68

Domácí fanoušci i hráči se dožadovali nařízení rohového kopu po centru Nkunka, ale nakonec se bude odkopávat jen z vápna Lyonu.

66

Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Dayot Upamecano, přichází Christopher Nkunku.

65

Lyon právě vstřelil branku!
Po mírném tlaku Lipska ale přichází druhý zásah hostujícího celku! Forsbergova přihrávka ve středu pole nebyla vůbec přesná. K míči se dostal na pravém kraji Dubois. Hosté následně opět vyrobili obrovskou chybu těsně před vápnem. Mukiele doslova daroval míč MARTINU TERRIEROVI, ten si ještě potáhl míč okolo Gulácsiho a poté zakončil do prázdné branky.

64

Wernerova individuální akce skončila pouze nepřesným centrem. Útočník Lipska nasměroval míč daleko od Poulsena a rozehrávat od své branky může Anthony Lopes.

63

Zdá se, že se Lipsko nadechuje k náporu. Emil Forsberg po svém příchodu na trávníku rozhýbal ofenzivu domácího celku, ale obrana Lyonu i nadále drží.

62

Tak přece jen musel Anthony Lopers zasahovat. Marcel Sabitzer mě před sebou volný prostor a tak okamžitě pálil na branku soupeře. Prudký pokus však zamířil jen do středu konstrukce.

61

Upamecano se pokoušel zaskočit obranu Lyonu, ale prudký pas nečekal ani Timo Werner, kterému balon utekl po nakropeném trávníku až za koncovou čáru.

60

Po hodině hry má Lyon na půdě německého týmu stále jednobrankový náskok. Ve druhém poločase se ani jeden z týmů nemůže dostat do slibné příležitosti.

58

Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Amadou Haidara, přichází Emil Forsberg.

58

I ve druhém poločase si Lyon pohodlně drží jednobrankové vedení. S Laimerem si totiž u středové čáry pomohl lehkým faulem Thiago Mendes.

57

Hlavní rozhodčí trestá žlutou kartou také oba trenéry.

56

Z místa přestupku centroval do pokutového území opět Memphis Depay. Na hranici malého vápna hlavičkoval sice Aouar, ale míč nasměroval trestuhodně mimo.

55

Žlutou kartu si vysloužil také domácí kapitán Willi Orban. Šestadvacetiletý Maďar musel zastavovat tělem unikajícího Martina Terriera.

54

Prvním potrestaným hráčem zápasu je Dayot Upamecano. Hlavní rozhodčí potrestal domácího stopera za faul na Koného.

54

Poulsen sice spěchal za míčem do pokutového území, ale tělem si nedokázal vytvořit prostor proti Marcelovi. Následně ještě Poulsen hlavičkoval po centru Klostermanna, ale branku netrefil.

53

Žlutou kartu dostává Amadou Haidara (RB Lipsko).

53

Anthony Lopes musel zasahovat. Nečekanou ránu vyslal na hostující branky Marcel Halstenberg, ale gólman Lyonu byl u své tyče včas.

52

Lipsko je po přestávce pod tlakem. Upamecano musel v nouzi odpravit balon jen za postranní lajny. Po autovém vhazování se ale ujal míče domácí Mukiele.

51

Léo Dubois je po změně stran u všeho. Tentokrát si narazil s Mendesem, poté zakroutil centr do pokutového území, ale Depayovi chybělo k hlavičce několik centimetrů.

50

Po zblokovaném centru pokračoval Lyon ještě rozehrávkou rohového kopu. Právě Dubois se dostal do zakončení, ale z blízkosti napálil jen Poulsena do těla.

49

Kapitán Lyonu Léo Dubois se vydal do útoku. Z pravé strany cpal balon do šestnáctky, ale ve velké rychlosti nedokázal najít osamoceného Terriera.

48

Memphis Depay provětral domácí obranu i po přestávce. Po levém kraji se prodral velmi snadno až do pokutového území, kde ho ale v klíčovou chvíli rozhodil Orban a Depay došel jen za koncovou čáru.

47

Do druhého poločasu vstoupili rozehrávkou ze středového kruhu domácí fotbalisté. Sabitzer se snažil velmi rychle přenést hru až před Lopese, ale o balon se postaral ještě před vápnem Andersen.

46

Druhý poločas začne přibližně ve 22:02.

Šedesát nastavených sekund uplynulo a první poločas končí! Lyon překvapivě vede na trávníku Lipska 1:0.

45+1

45+1

Sudí Lahoz musel ještě před koncem první půle uklidňovat situaci ve vápně Lipska. Aouar se dožadoval rohu, ale míč skončil za koncovou čárou právě od hostujícího záložníka.

45

Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.

44

Lyon ubránil rohový kop a hnal do se dalšího protiútoku. S Mendesem si ale poradil poslední obránce na středu trávníku Konrad Laimer. Lipsko se může ještě pokusit o snížení v prvním poločase.

42

Lyon se dnes mohl podruhé radovat! Tousart vybojoval míč ve středovém kruhu, poté ho bez otálení nakopl za obranu k Depayovi, který sice vyřešil individuální náběh na Gulácsiho na jedničku. Branka ale nemůže platit pro zjevný ofsajd.

41

Upamecanova přihrávka středem trávníku nebyla z nejpřesnějších. Do kontru se dral kromě Depaye i Martin Terrier, ale právě dvaadvacetiletý útočník byl zastaven taktickým faulem.

40

První poločas pomalu míří ke svému závěru. Německý tým má sice balon většinu času pod kontrolou, ale i pět minut před přestávkou vede Lyon. Werner na levém kraji získal balon na Marcalovi.

39

Lipsko stále nikam nespěchá. Od Gulácsiho ale putoval míč hodně nepřesně jen ke kopačkám Andersena. Léo Dubois mohl po chybě domácí obrany vhazovat zpoza postranní lajny.

38

Anthony Lopes rozehrával od své branky k Duboisovi. Hostující kapitán na nic nečekal a dlouhým pasem oslovil Depaye. Ten ale nyní proti trojnásobné přesile neuspěl.

37

Depay se postavil také k rozehrávce volného přímého kopu. Před Gulácsim bylo pořádně horko, ale míč nakonec pouze prolétl vápnem a skončil bez doteku hráčů mimo branku.

35

Ani další nadějná příležitost Lipska gólem nekončí. Wernerovu střelu dokázal Lopes vyrazit, poté ještě mohl hlavičkoval do odkryté branky Poulsen, ale dánský útočník nedal do míče dostatek razance a Lopese tak mohl zastoupit na brankové čáře Marcal.

34

Memphis Depay je dnes při chuti. Nyní se nesnažil projít do vápna, ale vyzkoušel pozornost Gulácsiho ze střední vzdálenosti. Maďarský gólman ale zasahovat nemusel.

33

A Memphis Depay nebyl daleko od podobné situace, jaká nastala zatím při jediné dnešní brance. Tentokrát si ale nizozemský útočník neporadil s posledním bránícím hráčem Lipska.

32

Německý tým i nadále drží balon pod kontrolou. Zdlouhavou kombinaci ale nedokáže proměnit v další šanci. O míč navíc přišel nečistým zákrokem na Aouara Amadou Haidara.

31

Kombinace Lipska pokračuje. Individuálně se chtěl prosadit do vápna Yussuf Poulsen, balon si postrčil kolem Koného, který ale ve skluzu zasáhl alespoň na rohový kop.

30

I po půlhodině hry vede Lyon v Lipsku o jednu branku. Obrovskou chybu v rozehrávce potrestal po přihrávce Aouara Memphis Depay.

29

O překvapivou přihrávku za obranu se postaral Marcel Sabitzer. Poulsen nebyl daleko od balonu, ale dánskému útočníkovi přece jen metr chyběl, aby si mohl míč posunout do pohybu.

28

Mukiele sice zůstal po kontaktu s Depayem na trávníku, ale hlavní rozhodčí ponechal na moment domácímu týmu výhodu. Tu ale ukončil obranným zákrokem Mendes.

27

Poulsen ještě posunul míč pod sebe na Klostermanna, následně byl v nadějném postavení na hranici šestnáctky Haidara, ale obrana Lyonu dokázala včas zareagovat.

26

Lipsko se sice snaží útočit, ale německý tým trápí přesnost. Zpoza pokutového území to tentokrát zkusil Konrad Laimer, ale ani on se do branky Anthonyho Lopese netrefil.

24

Lyon rozehrál od rohového praporku pouze do kombinace. Domácí se ale snadno ubránili a poté mohl jít do obrovské šance Timo Werner. Německý útočník šel téměř od poloviny hřiště sám na Lopese, ale střelou z hranice vápna přestřelil.

23

Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Ibrahima Konaté, přichází Nordi Mukiele.

23

Lipsko musí hrát zatím pouze v deseti. Toho se snažil využít Youssouf Koné průnikem po levém kraji, ale proti Orbanovi vybojoval pro francouzský tým pouze rohový kop.

22

A Ibrahima Konaté bude muset předčasně střídat. Velká nepříjemnost ještě v prvním poločase pro domácí tým. Konaté odchází za doprovodu lékařů z hrací plochy.

20

S Konatém to nakonec vypadá vážněji, než se na první pohled zdálo. Domácí obránce musí být ošetřován rovnou na hrací ploše po kontaktu s Depayem.

19

Lyon uklidňuje hru postupným útokem ve středu pole. Memphis Depay chtěl změnit útok průnikem mezi obránci, ale při zpracování si pomohl faulem na Konatého.

18

Domácí se snažili dokonce ve čtyřech napadat, ale nebyli úspěšní. Naopak Lyon prošel bez větších potíží na útočnou polovinu, kde si ale nerozuměl ve vzájemné kombinaci Mendes s Terrierem.

17

Nápor Lipska pokračuje. Klostermann si sice zpracoval míč do pohybu, ale prostor, kudy by mohl projít do vápna utěsnil dobře postavený Léo Dubois.

16

Až od Gulácsiho musela odstartovat další útočná snaha domácího celku Haidara si vyměnil míč s Klostermannem, ale než přišla překvapivá přihrávka do vápna, tak už se hostující obrana zformovala.

15

Marcelo se nyní musel v obraně rychle ohánět. Průnikovou přihrávku musel zastavit až po komplikované otočce do protipohybu. Následně skončil na trávníku Youssouf Koné a hra musí být přerušena.

14

Domácí sice drží balon, ale až do blízkosti branky Lyonu se ne a ne prokombinovat. S obranou Mendese si nevěděl rady ani Marcel Sabitzer.

13

Lipsko se snaží okamžitě odpovědět na inkasovanou branku. Upamecano přihrával podél postranní lajny ke Klostermannovi, poté si hledal místo ve vápně Werner, ale k němu už balon neprošel.

11

Lyon jde překvapivě do vedení! Obrana domácího celku zaváhala při rozehrávce, k balonu se dostal několik metrů před šestnáctkou Aouar, který ještě přenechal brankovou příležitost MEMPHISU DEPAYOVI. Pětadvacetiletý Nizozemec najednou šel sám na Gulácsiho a se šancí si poradil jako pravý snajpr.

10

Úvodní desetiminutovka vyšla o poznání lépe domácímu Lipsku. Německý tým se dokázal prosadit do první šance, tu ale trestuhodně neproměnil Timo Werner.

9

Domácí fotbalisté se znovu pustili do útoku. Sabitzer si narazil s Laimerem, poté přišla přihrávka na Poulsena, ale obrana Lyonu dokázala rychle zareagovat a míč odklidila z nebezpečné pozice.

7

První obrovská šance zápasu! Lipsko se vydalo do otevřenější obrany, Timo Werner si skvěle naběhl do pokutového území mezi obránce na přihrávku Klostermanna. Míč ale z první nedokázal uklidit do sítě.

6

Halstenberg měl na pravé straně o něco více prostoru. S dvojicí protihráčů si chtěl poradit kličkou, ale ta nebyla přesná a tak se dostal k odkopu Andersen.

5

Ani jeden z týmů nechce v samém úvodu zápasu udělat chybu. Opatrný začátek se pokoušel změnit výpadem Houssem Aouar. S jednadvacetiletým záložníkem si ale na levém kraji nerozuměl Depay.

4

Lipsko sice získalo míč ve středu pole, ale ihned poté přišla mizerná přihrávka Sabitzera a tak mohl balon sebrat znovu ve prospěch hostujícího týmu Thiago Mendes.

3

O první vzrušení se postaral prudkou ránou ze střední vzdálenosti Lucas Tousart. Hostující záložník nemířil vůbec zle, ale míč nakonec pouze prolétl nad břevnem domácího branky.

2

Také Lipsko se snažilo přejít poprvé na útočnou polovinu. Haidara zkoušel oslovit nabíhajícího Poulsena, ale před dánským útočníkem odpravil balon za postranní lajnu Dubois.

1

O úvodní rozehrávku ze středového kruhu se postarali fotbalisté hostujícího Lyonu. Francouzský tým se okamžitě po rozehrávce pokouše projít do útoku po levém kraji, ale souhra Koného s Aouarem nebyla z nejpřesnějších.

1

Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas druhého kola základní skupiny G v rámci Ligy mistrů mezi Lipskem a Lyonem může za několik málo okamžiků odstartovat.

RB Lipsko: Gulácsi – Orban (C), Upamecano, Konaté – Halstenberg, Sabitzer, Laimer, Haidara, Klostermann – Werner, Y. Poulsen.
Náhradníci: Mvogo – Saracchi, Forsberg, Nkunku, Cunha, Mukiele, Demme.

Olympique Lyon: A. Lopes – Dubois (C), Marcelo, J. Andersen, Marçal, Y. Koné – Mendes, Tousart, Aouar – Terrier, Depay.
Náhradníci: Tătăruşanu – Tete, Rafael, Reine-Adélaïde, Jean Lucas, M. Dembélé, B. Traoré.

Rozhodčí: Lahoz – Devís, Del Palomar (vš. ESP).

RB Lipsko

Hráči Lipska v minulé sezoně dlouho naháněli jako jediní suverénní duo Bayern – Dortmund. I přes nepříliš povedený závěr loňského ročníku si Lipsko udrželo konečné třetí místo, které zaručuje přímou účast v základní skupině Ligy mistrů.

V přestupovém období před sezonou se Lipsko činilo. Za německý tým nově nastupuje Christopher Nkunku, který působil v PSG. Také Ethan Ampadu, Ademola Lookman nebo čerstvá posila z Hannoveru Philipp Tschauner. Naopak v Lipsku už nebudou hrát Julian Krahl, který zamířil do Kolína a Emile Smith-Rowe, kterému skončilo hostování z Arsenalu. Již v průběhu nového ročníku přišel do Lipska na hostování i český reprezentant Patrik Schick z římského AS.

V přípravě odehrálo Lipsko jen čtyři duely. Nejprve nestačilo jasně 1:4 na švýcarský Curych. Následně ale přehrálo 3:2 Galatasaray a 2:0 také Rennes. V generálce poté německý tým padl 1:3 s Aston Villou.

Lipsko na úvod nové sezony přejelo nováčka Union Berlín na jeho trávníku jednoznačně 4:0. Hned v prvním poločase se postupně prosadili Halstenberg, Sabitzer a Werner. Po přestávce poté přidal další pojistku Nkunku. Proti Frankfurtu už to nemělo Lipsko tak snadné. Až deset minut před koncem druhé půle přidával vítěznou branku Poulsen. V duelu proti Mönchengladbachu zazářil Timo Werner, který soupeře sestřelil hattrickem a zajistil svému týmu další tři body. Souboj s Bayernem vítěze nenašel, před týdnem poté Lipsko loupilo v Brémách, kterým vstřelilo tři góly. O víkendu ale fotbalisté Lipska tvrdě narazili, na domácím stadionu totiž utrpěli nečekanou porážku 1:3 se Schalke.

Také základní skupinu Ligy mistrů rozehrálo Lipsko na jedničku. V prvním utkání si přivezlo vítězství z Portugalska. Proti místní Benfice se prosadil hned dvakrát Timo Werner a ani snížení Seferoviće německému týmu tři body nesebralo.

Lyon měl neskutečný závěr předcházející sezony. V posledních šesti kolech ztratil tým z východu Francie pouze dva body a vyhoupl se na konečné třetí místo jen těsně za stříbrné Lille. Na zcela suverénní PSG však Lyon ztratil nedostižných devatenáct bodů.

V přípravě se ale francouzskému týmu příliš nedařilo. Se švýcarským Servette i italským Janovem Lyon prohrál vždy o jednu branku. Poté ale přišlo cenné vítězství 2:1 nad Arsenalem. V generálce poté Lyon padl jednoznačně 0:3 s Bounemouthem.

Nepovedená příprava se přenesla i do úvodu nového ročníku Ligue 1. V prvních dvou kolech ještě Lyon získal tři body proti Monaku i Angers, ale od té doby na vítězství čeká. Hned šest duelů v řadě Lyonu nevyšlo podle představ. Ani proti podprůměrnému Brestu se nedokázal elitní francouzský tým prosadit ke třem bodům, když pouze remizoval 2:2. O víkendu poté lyonští fotbalisté dokonce prohráli na domácím trávníku s Nantes.

Ani start Ligy mistrů Lyonu nevyšel. V domácím prostředí musel proti Zenitu Petrohrad musel Lyon dotahovat, v prvním poločase se totiž prosadil Sardar Azmoun. Po přestávce ale dokázal na konečných 1:1 srovnat z pokutového kopu Memphis Depay.

Krásný středeční večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejprestižnější klubová soutěže Liga mistrů pokračuje zápasy druhého kola. V rámci základní skupiny G zavítá do Red Bull Areny francouzský Lyon, který se střetne s domácím Lipskem.