Vítejte u online přenosu z odvetného osmifinálového utkání mezi Rangers a Slavií Praha. Duel startuje ve 21 hodin a jeho průběh budeme sledovat minutu po minutě.

První utkání skončilo v pražském Edenu remízou 1:1 po gólech Stancia a Helandera. Mírnou výhodu má tedy skotský tým díky brance na hřišti soupeře.

I v Glasgow se očekává vyrovnaný duel, oba týmy mluví o tom, že šance jsou padesát na padesát. Slavia potřebuje k postupu remízu 2:2 a vyšší, či pochopitelně výhru. Remíza 1:1 znamená prodloužení, 0:0 konec pro český tým.

Hosté nemůžou v Ibrox Parku využít stopera Davida Zimu, jenž v úvodním utkání viděl žlutou kartu a v odvetě kvůli trestu nenastoupí.

Rangers Football ClubRangers(4-3-3)

McGregor
Patterson
78. min Simpson o hráči
26 Balogun
Balogun
Goldson
Barišič
37 Arfield
Arfield
55. min Roofe o hráči
10 Davis
Davis
83. min Itten o hráči
18 Kamara
Kamara
17 Aribo
Aribo
20 Morelos
Morelos
83. min Zungu o hráči
14 Kent
Kent
83. min Wright o hráči

SK Slavia PrahaSlavia(3-5-2)

Kolář
65. min Vágner o hráči
Stanciu
90. min Lingr o hráči
25 Hromada
Hromada
58. min Holeš o hráči
19 Oscar
Oscar
58. min Kuchta o hráči
12 Sima
Olayinka
58. min Masopust o hráči
17 Provod
Provod

Rozhodčí: Grinfeld - Hassan, Yarkoni

Změn je ale nakonec v sestavě Slavie více. Kromě Zimy chybí také Holeš a Kuchta, místo nichž nastoupí Hromada s Oscarem.

I v domácí sestavě došlo k úpravám. Na lavičce zůstali Hagi a střelec branky v Edenu Helander. Místo nich nastoupí ve středu obrany Balogun a v záloze Arfield.

Podle oficiální grafiky Slavia vyběhne do utkání v rozestavení 3-5-2 s Provodem a Olayinkou vpředu. Ve skutečnosti ale sestava může vypadat úplně jinak.

Dnešní utkání bude řídit trio rozhodčích z Izreale. Hlavním rozhodčím bude Orel Grinfeld, pomáhat mu budou Roy Hassan a Idan Yarkoni.

Oba týmy už za zvuku hymny Evropské ligy nastoupily na trávník, utkání brzy začne!

1

Začal první poločas utkání Rangers - Slavia

1

Kromě utkání odstartoval i ohňostroj v blízkosti Ibrox Parku.

2

Kent se dostal přes Baha a odcentroval do vápna, odkud slávisté balon, byť s problémy, nakonec odklidili.

3

Stanciu se protáhl po levé straně a ostrý centr na malém vápně musel zneškodnit Balogun. Roh pro Slavii.

4

Ze standardky slávisté bránu Rangers neohrozili.

5

Na zemi se ocitl Arfield, nedovoleně mu pomohl někdo ze slávistů. Standardka pro Rangers.

6

Dlouhý nákop nenadělal obraně hostů potíže.

7

Patterson přišel o balon, a tak rychle spěchal za Provodem, kterého zastavil skluzem. Sice trefil i balon, ale vzal i nohy svého protivníka.

8

Dva volní slávisté vyplavali na zadní tyči při centru. U míče byl první Oscar, který ho hlavou ještě přiťukl Simovi. Jeho střelu v pohodě lapil McGregor.

10

Stanciu rozehrál slávistický roh až příliš velkou silou. Balon vyletěl ze hřiště.

11

Deli vystoupil s Morelosem a raději ho fauloval, aby se s míčem na vlastní polovině neotočil.

12

Hromada získal balon, jenže místo nabíhajícího Simy trefil hráče v modrém.

13

Sima se málem protlačil k zakončení, ale nakonec ho skluzem zastavil Balogun, který navíc od Simy inkasoval ránu.

14

Peter Olayinka (Slavia) vstřelil gól. Rangers - Slavia 0:1
Bořil měl spoustu času na centr a levačkou trefil na přední tyči Olayinku. Ten na přední tyči zaskočil McGregora.

16

Hromada vyvázl bez karetního trestu za faul na Kenta. Ten se odvděčil tvrdou ranou zpoza šestnáctky, kterou Kolář musel vytěsnit na roh.

17

Hosté se ubránili, Morelos navíc fauloval Stancia. Rozzlobil i slávistické obránce, protože se z vlastního nedovoleného zákroku snažil vymodlit penaltu.

18

Žlutou kartu dostal Leon Balogun (Rangers)

19

Morelos byl volný mezi Delim a Bořilem, ale Barišičův centr z levé strany zakončoval nad.

21

Goldsona překvapil odskok balonu, z první věnoval rohový kop Slavii. Jenže po rozehrávce se útočného faulu dopustil Bořil.

22

Kentův centr byl hodně prudký, ale letěl přímo na Deliho. Ten zvládl balon odhlavičkovat.

23

Útočný faul Goldsona odnesl brankář Kolář, který zůstal chvíli ležet v bolestech na trávníku. Bude ale v pořádku.

25

Utkání se hodně kouskuje, obě mužstva hrají dost tvrdě. Sudí Grinfeld zatím potrestal žlutou jen obránce domácích Baloguna.

27

Barišič centr z levé strany přetáhl, Olayinka si ho na zadní tyči mohl v klidu zpracovat.

29

Rangers rozehrají roh, i když se Olayinka snažil ze všech sil změnit verdikt sudího.

29

Pro centr si došel Kolář.

30

Goldson celkem tvrdě zastavil Olayinku, ale podle sudího bez faulu. Slavia pokračuje z autu.

31

Další centr z levé strany od Barišiče odrazil Deli. Zatím si vede ve vzduchu suverénně.

32

Davisovi se podařilo propálit vše, co mu stálo v cestě, jenže mířil mimo Kolářovu bránu.

33

Z dálky to bez přípravy zkusil Stanciu, avšak překopl.

35

Žlutou kartu dostal Murphy Dorley Oscar (Slavia)

36

Kolář si došel pro centr ze standardky. Větší rozruch způsobila spíš slovní domluva mezi Morelosem a Olayinkou, kterého musel zadržet Kúdela, aby na svého soka nevystartoval.

37

Stanciovu bolest uslyšel celý stadion. Arfield mu přišlápl nohu.

38

Žlutou kartu dostal Glen Kamara (Rangers)

40

Stanciu se ukopl. Jeho rozehrávka šla Bořilovi na paty a Rangers přišli zadarmo k balonu.

41

Další faul Rangers, tentokrát od Morelose, kterému se do cesty připletl Provod.

43

Morelos to zkusil z dálky. Střela vypadala nebezpečně, ale Kolář nakonec nemusel zasahovat.

45

První poločas bude nastavený o dvě minuty.

45

Sima se prokličkoval do vápna Rangers, kde padl po kontaktu s Balogunem. Na penaltu to pro sudího Grinfelda bylo málo.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:1

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Rangers - Slavia

48

Sima to nemyslel zle, z první zkusil oslovit spoluhráče za obranou. Ti však zůstali stát.

50

Na obou stranách je spousta nepřesností, míč až příliš často mění majitele a není moc na co koukat.

51

Sima se na pravém křídle uvolnil okolo Goldsona, jenže pak mu nepřišla podpora z druhé vlny. Finální přihrávku vystihl Patterson.

53

Hromada s Kúdelou si dávali přednost, Morelos vycítil šanci, ale k balonu se nedostal.

54

Tvrdý střet Barišiče a Oscara odnesli oba aktéři. Kamara odkopl balon do zámezí až na nátlak od slávistů.

59

Bah si šel pro faul až příliš okatě. Sudí nechává hru plynout.

60

Kamara napřáhl z pětadvaceti metrů. Balon se kutálel po zemi relativně pomalu, navíc vedle Kolářovy levé tyče.

61

Roofe šel do souboje s Kolářem kopačkou proti hlavě. Neuvěřitelně surový zákrok... Kolář je otřesený a v péči zdravotníků.

61
Červená karta

Červenou kartu dostal Kemar Roofe (Rangers)

63

Kolářovo zranění vůbec nevypadá dobře, hřiště opouští na nosítkách. Do hry se chystá náhradník Vágner.

65

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Ondřej Kolář, nahradil ho Matyáš Vágner

67

Vágner při prvním úspěšném zákroku vyběhl a lapil míč před nabíhajícím Kentem.

69

Balogun šel až příliš tvrdě do souboje s Kuchtou. Slavia bude zahrávat přímý volný kop.

70

K hlavičce se dostal volný Kuchta, ale trefil jen McGregora. Případný gól by stejně neplatil pro ofsajd.

70

Patterson zastavil Baha skluzem na hranici velkého vápna. Dost pravděpodobně nezasáhl míč, ale protože ke kontaktu došlo vně pokutového území, VAR se k situaci vrátit nemůže.

73

Červenou kartu dostal Leon Balogun (Rangers)
Za druhou žlutou kartu.

74

Nicolae Stanciu (Slavia) vstřelil gól. Rangers - Slavia 0:2
A trest za vyloučení přišel instantně! Stanciu zakroutil přímý kop přes zeď do horního rohu, McGregor plachtil vzduchem marně.

75

Ze zápasu odpadla možnost prodloužení. Rangers teď k postupu potřebují vstřelit tři góly.

77

Slávisté mají více prostoru na kombinaci, ale k větší přesnosti to zatím nevede.

78

Střídání Rangers: ze hřiště odešel Nathan Patterson, nahradil ho Jack Simpson

79

Vágner dalším jistým zákrokem zastavil Barišičův centr ze standardní situace.

81

Kuchta nebyl v ofsajdu a mohl pokračovat směrem na McGregora. Ještě volil nahrávku na Simu, kterého pokryl Kamara.

85

Slávisté dohrávají utkání zkušeně. Není třeba se nikam hnát.

86

Žlutou kartu dostal Joe Aribo (Rangers)

87

Na straně Rangers už je velká frustrace, tentokrát to odnesl Kuchta.

88

Nějaký peprný výrok si zřejmě neodpustil Kúdela na adresu Kamary. Slávistického stopera teď pronásleduje celý tým soupeře.

89

Žlutou kartu dostal Ondřej Kúdela (Slavia)

89

Žlutou kartu dostal Connor Goldson (Rangers)

90

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Nicolae Stanciu, nahradil ho Ondřej Lingr

90

Strkanice, tahanice a ošetřování Koláře znamená ještě sedmiminutové nastavení.

90

Itten neodcentroval přes Bořila. Barišič ale nerozehrál rohový kop vůbec dobře.

90

Roh se bude zahrávat i na druhé straně. Míč se do zámezí odrazil od Kamary.

90

I na straně Slavie ale při rozehrávce standardky chyběla potřebná kvalita.

90

Hosté zvládají i nastavení velmi dobře. Rangers se prakticky nedostali za půlku.