Dobrý večer u sledování online přenosu z ostře sledovaného derby Portugalska se Španělskem.

Zápas má ještě větší náboj kvůli odvolání španělského trenéra Julena Lopeteguiho, pod nímž mužstvo za dva roky ani jednou neprohrálo. Jenže bez vědomí svazu podepsal smlouvu s Realem Madrid, což ho stálo místo u národního týmu. Dva dny před zápasem ho vystřídal dosavadní sportovní ředitel svazu Fernando Hierro.

„Musíme přestat řešit, co se stalo, a soustředit se jen na Portugalsko. Příliš změn dělat nebudu. Dvouletou práci nelze změnit za dva dny,“ řekl Hierro, který dosud vedl jen druholigové Oviedo. Zato portugalský kouč Fernando Santos je zkušený a národní tým pod ním ztratil jen jeden z 24 soutěžních zápasů a ovládl i poslední mistrovství Evropy.

Na mistrovství světa se oba celky potkaly jen v osmifinále 2010, Španělé tehdy vyhráli 1:0.

Bernardo Silva
69. min Quaresma o hráči
Carvalho
17 Guedes
Guedes
80. min André Silva o hráči
Moutinho
B. Fernandes
68. min Mário o hráči

David Silva
86. min Vázquez o hráči
8 Koke
Iniesta
70. min Alcántara o hráči
Busquets
22 Isco
19 Costa
Costa
77. min Aspas o hráči

Rozhodčí: Rocchi - Di Liberatore, Tonolini
Počet diváků: 43 866

Ronaldo dal za portugalskou reprezentaci více branek (81) než všichni španělští záložníci a útočníci dohromady (77).

Mužstva už jsou na hřišti, znějí státní hymny.

Los vyhrál Ronaldo, vybral si stranu.

1

Začal první poločas utkání Portugalsko - Španělsko
Výkop měli Španělé, kteří nastupují v bílých dresech. Soupeř v červených.

1

Ronaldo zkoušel fintu a obecenstvo hned bouřilo.

2

Útok Portugalska vypadal nadějně, ale Guedes se do vápna nedostal.

3

Penalta! Ronaldo kouzlil na kraji vápna, vnikl do něj a po zákroku Nacha v rohu spadnul.

4

Cristiano Ronaldo (Portugalsko) proměnil pokutový kop. Portugalsko - Španělsko 1:0
Fenomén Ronaldo otevírá skóre! Penaltu kopl mazácky polovysoko k tyči, brankář skočil na druhou stranu.

6

Ronaldo faulovaný ve středu hřiště Busquetsem, zatím hraje hlavní roli.

8

Španělé se zatím nemůžou dostat ani k pokutovému území. Vadí jim vysoký presink Portugalců.

10

První hrozba od Španělů. Costa ve vápně sklepl centr pro Silvu, který z první přestřelil branku soupeře.

13

Roh pro Španěly, rozehraný nakrátko. Míč ve vápně ztratili.

16

Dva centry Španělska, Nachův ani Iskův nenašly spoluhráče. Následný brejk táhl Ronaldo, o míč přišel.

17

Žlutou kartu dostal Sergio Busquets (Španělsko)
Za rohem vápna trefil nohy Guedese.

18

Z přímého kopu nastřelil Ronaldo zeď, v ní však Portugalci faulovali, takže rozhodčí akci přerušil.

20

Kolmici na Costu by nedoběhl ani Bolt, míč skončil za lajnou.

21

Průnik Španělů z křídla, Silvova střela zblokovaná na roh. Z něj nezapršelo.

22

Po rohu Španělů brejk soupeře, pas na levou stranu dostal Ronaldo, míč posunul na Guedese, toho však Alba zablokoval.

23

Costa skóruje! Ve vápně vymíchal tři soupeře a prostřelil gólmana. Bude krásný gól platit? Rozhodne videosudí.

24

Diego Costa (Španělsko) vstřelil gól. Portugalsko - Španělsko 1:1
Gól platí, videorozhodčí ho uznali! Costově akci předcházel zákrok loktem na Pepeho, ale pak předvedl parádní žongl do vápna a povedenou křížnou střelu.

26

Iskova parádní rána z dálky se od břevna odrazila na brankovou čáru! Albova dorážka kolenem už byla z ofsajdu. Španělé mohli skóre bleskově otočit.

28

Žlutou kartu dostal Bruno Fernandes (Portugalsko)

29

Přímý kop Španělů z ideální pozice jen kousek za vápnem. Exekutor Silva míč napálil do zdi.

32

Míč stále na španělských kopačkách.

35

Parádní ťukes Španělů na levé straně, míč dostal ve vápně Iniesta a jeho křížná střela jen o fous minula tyč! Patičkou do něj ještě štrejchnul Koke.

38

Roh pro Španělsko.

39

Po rohu hlavička Busquetse nad branku soupeře.

42

Isco dostal míč do běhu, před vápnem si ho zasekl a levačkou vystřelil k tyči. Brankář Patricio kryl.

43

Rohový kop Španělů stáhl Patricio ze vzduchu.

44

Centr na Ronalda, míč před ním odhlavičkoval Piqué.

44

Cristiano Ronaldo (Portugalsko) vstřelil gól. Portugalsko - Španělsko 2:1
Kiks brankáře De Gei! Ronaldo se po nákopu z půlky hřiště dostal k míči, vypálil z hrany vápna přímo na gólmana, ten však balon neudržel a po hrubce ho lovil ze sítě.

45

Ještě roh pro Španělsko.

45

Roh Portugalci odhlavičkovali a rozhodčí odpískal konec 1. půle.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 2:1

45

V 1. poločase líp začali Portugalci, po vedoucím penaltovém zásahu Ronalda však ovládlo hru Španělsko. Vyrovnalo a moc nechybělo, aby skóre přetočilo. Jenže Ronaldo vrátil Portugalcům vedení v závěru půle po gólu, který dostal zadarmo od chybujícího brankáře.

45

Střely 4:8, na branku 2:2, rohy 0:5, držení míče 39 % - 61 %.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Portugalsko - Španělsko

47

Španělé se dostali do pokutového území, ale zastavil je ofsajdový praporek.

48

Fernandes pálil z dálky po ztrátě Iniesty, ale minul cíl.

52

Míč drží Španělé, ale krátkými přihrávkami se teď nedokáží probít k vápnu.

55

Diego Costa (Španělsko) vstřelil gól. Portugalsko - Španělsko 2:2
Costa podruhé odpovídá na CR7! Španělům se povedl signál ze standardky, míč z kopačky Iniesty letěl k tyči na Busquetse, který ho hlavou posunul na střed malého vápna. A Costa zblízka se zabijáckým instinktem zavěsil, brankář byl vyšachovaný.

58

Fernandez Nacho (Španělsko) vstřelil gól. Portugalsko - Španělsko 2:3
Nachova exkluzivní rána! Odražený balon napálil halfvolejem za hranou vápna a brankář Patricio byl bezmocný. Míč se od jedné tyče odrazil do druhé a pak zaplul do branky. Během tří minut Španělé otáčí skóre!

69

Střídání Portugalsko: ze hřiště odešel Bernardo Silva, nahradil ho Ricardo Quaresma

70

Střídání Španělsko: ze hřiště odešel Andrés Iniesta, nahradil ho Thiago Alcántara

70

Ronaldo chtěl vypíchnout rozehrávku Ramose, ale neměl nárok.

71

Alba nahrál do pokutového území na Costu, tomu střela z první moc nesedla, míč letěl vedle.

72

Portugalci rozehráli roh nakrátko, pak šel centr na zadní tyč, kde hlavičkoval Ronaldo. Ale míč letěl vysoko a bez ohrožení branky.

75

Brejk Španělů zhatila nepovedená klička Iska.

76

Po autu si míč posunul ke středu Quaresma, jeho šajtle vypadala efektně, leč branku přeplachtila.

77

Střídání Španělsko: ze hřiště odešel Diego Costa, nahradil ho Iago Aspas

79

Dlouhý balon na Ronalda, proti němu vyběhl De Gea, nakonec míč v chumlu odkopl Piqué.

80

Střídání Portugalsko: ze hřiště odešel Goncalo Guedes, nahradil ho André Silva

82

Aspas střílel z hrany vápna, ale nedůrazná rána brankáře nevystrašila.

85

Španělská tiki taka nepolevuje a Portugalci se nemůžou dostat do tlaku.

86

Střídání Španělsko: ze hřiště odešel David Silva, nahradil ho Lucas Vázquez

86

Faul na Ronalda před pokutovým územím! Pro CR7 ideální pozice.

88

Cristiano Ronaldo (Portugalsko) vstřelil gól. Portugalsko - Španělsko 3:3
Fantom Ronaldo = hattrick! Z přímého kopu míč zakroutil do horního růžku španělské branky, gólman De Gea se ani nepohnul. Úžasný vrchol úžasného zápasu!

90

Roh pro Portugalsko.

90

Nakrátko rozehraný roh, z kterého Portugalci vytěžili další stejnou výhodu. Rozhodčí mezitím ukázal, že nastaví 4 minuty.

90

Počet diváků 43 866 (92 % z kapacity 47 659)

90

Ronaldova hlavička, ale rozhodčí mu odpískali faul.

90

Ronaldo si sedl na trávník, trápí ho křeče.

90

Velkolepá bitva vyústila v remízu, derby nadchlo. Zatím nejkrásnější zápas na šampionátu! Po přestávce Španělé během tří minut otočili skóre a pak svým kombinačním fotbalem drželi soupeře v šachu. Jenže v závěru završil velikán Ronaldo svůj hattrick z přímého kopu.