Tímto se s Vámi loučím a přeji pěkný zbytek dnešního dne.

Na Carrow Road se slaví. Norwich po výměně trenéra odehrál solidní utkání a získal důležité tři body, díky kterým se odlepil ze dna tabulky. O osudu utkání rozhodl v 79. minutě Hanley, který vstřelil rozdílovou branku a Southampton již nestihl vyrovnat, i když se o to usilovně snažil.

Gilmour
86. min Rupp
23 McLean
McLean
17 Rašica
Rašica
90. min Tzolis
22 Pukki
Pukki
Cantwell
46. min Sargent

Romeu
73. min Lyanco
Elyounoussi
57. min Broja
Armstrong
10 Adams
Adams
62. min Walcott

90+5

Centr Warda-Prowse dokázala obrana Norwiche odvrátit a je odpískán konec!

90+4

Normann na vlastní polovině zatáhl za záchranou brzdu a udělal faul. Vidí žlutou kartu a Southampton bude zahrávat volný kop. Poslední šance zápasu.

90+4

Krul otálel s rozehrávkou a vykoledoval si žlutou kartu.

90+3

Walcott si dokázal naběhnout na centr do vápna a zakončil hlavou. Míč proletěl těsně kolem pravé tyče.

90+3

Hosté neustále kombinují na útočné polovině, nemohou se však dostat do zakončení.

90+2

Norwich spoléhá již pouze na jednu kartu a tou je obrana. Zvládne domácí celek tento duel dotáhnout do vítězného konce?

90+1

Nad rámec zápasu budou nastaveny čtyři minuty.

90

Střídání v týmu Norwich City: ze hřiště odchází Milot Rašica, přichází Christos Tzolis.

88

Armstrong se pohledně uvolnil na útočné polovině a ze střední vzdálenosti se pokusil překvapit Krula. Ten si na míč počkal a bezpečně zasáhl.

87

Ward-Prowse poslal od rohového praporku před branku prudký míč, který se po různých odrazech dostal mimo vápno.

86

Střídání v týmu Norwich City: ze hřiště odchází Billy Gilmour, přichází Lukas Rupp.

85

Domácí se ve velkém počtu hnali do rychlého kontru, dostali se však pouze k pokutovému území, protože tam o míč přišel Rašica.

84

Před branku Krula během krátké chvíle přiletěly dva nebezpečné centry. Jeden zvládl odvrátit Gibson a pro ten druhý si došel Krul.

82

Southampton se pochopitelně tlačí na útočnou polovinu a pokouší se najít způsob, jak překonat obranu Norwiche. Domácí hrají nyní velmi obětavě, ve druhém poločase posunuli svůj výkon na vyšší laťku.

80

Norwich má všechno skvěle rozehrané a nyní se domácí určitě zaměří na ubránění těsného náskoku. Dokáží hosté vyrovnat?

79

Norwich právě vstřelil branku!
Domácí se dostávají do vedení! Po rohovém kopu si míč dokázal najít ve vzduchu GRANT HANLEY a hlavou ho poslal přesně k tyčce. McCarthy nedokázal zasáhnout.

78

Norwich se pokouší uklidnit hru a kombinuje na útočné polovině. Najde se nějaká díra v obraně Southamptonu?

77

Po rohovém kopu se před brankou nic zajímavého nestalo, obrana Saints dokázala míč v klidu odvrátit.

76

Rychlý protiútok a všechno mohlo být jinak. Skvělou práci odvedl Pukki, který se procpal do vápna a udělal si prostor pro zakončení. Tvrdou ránu zneškodnil McCarthy.

74

Southampton pomalu začíná přidávat a nyní je blíže ke vstřelení branky právě on. Hostí hrají aktivně a kombinují na útočné polovině.

73

Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Oriol Romeu, přichází Lyanco.

71

Walker-Peters si na středu hřiště pomohl faulem a vidí žlutou kartu.

70

Obrana Norwiche si počínala zkušeně a míč odvrátila po rohu do bezpečí.

69

Po delší době se na útoční polovině usadil Southampton a po postupné kombinaci se ke střele dostal Romeu. Jeden z obránců dokázal tento pokus srazit na rohový kop.

68

Normann byl hodně odvážný a opřel se do míče z dobrých třiceti metrů. Branku však jeho rána nezasáhla.

66

Hra se teďka hodně kouskuje. Nedovoleného zákroku se při napadání dopustil Broja.

65

Po krátkém přerušení se pokračuje ve hře.

64

Williams za svůj faul následně uviděl žlutou kartu. Tu obdržel i Bednarek.

63

Na hřišti vzplály emoce! Williams dosti nevybíravým zákrokem poslal na trávník Bednareka a ten zůstává ležet na trávníku.

62

Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Che Adams, přichází Theo Walcott.

60

Norwich je na hřišti lepším týmem a pokouší se dostat do vedení. Tři body by nejhoršímu celku Premier League hodně pomohly.

59

Norwich zahrával rohový kop, po kterém si Livramento ve vápně pomohl faulem. Rozhodčí ale tento zákrok neviděl a následně se k němu VAR nevrátil.

57

Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Mohamed Elyounoussi, přichází Armando Broja.

57

Domácí měli další zajímavou příležitost. Z pravé strany si do vápna naběhl Pukki, který dostal přihrávku, avšak této šance využít nedokázal. Při snaze o kličku mu míč utekl do zámezí.

56

McLean se uvolnil na levé straně a dostal se až k centru do vápna. Ten byl sražen a skončil v rukavicích McCarthyho.

55

Southampton na začátku druhého poločasu nedokázal navázat na ten první a již nemá nad zápasem takovou kontrolu.

53

Krásná akce domácího celku. Po rychlé kombinaci před pokutovým územím se ke střele dostal Rašica a dělovou ránu nasměroval přímo do míst, kde byl postavený McCarthy.

52

Vzrušení před brankou Krula ukončila píšťalka rozhodčího. Nizozemský brankář byl fauloval a rozhodčí si tohoto prohřešku všiml.

51

Gilmour to na středu hřiště ale nyní přehnal a může být rád, že nedostal žlutou kartu.

50

Norwich je ve druhém poločase mírně aktivnější při napadání na útočné polovině a dostává soupeře pod tlak.

48

Sargent vystihl rozehrávku a rychle se vydal na útočnou polovinu, na které však neměl komu přihrát. Míč však podržel a vrátil ho na střed hřiště.

47

Domácí družina u míče dlouho nevydržela a hosté směřují na útočnou polovinu.

46

Norwich rozehrávkou zahájil druhý poločas.

46

Střídání v týmu Norwich City: ze hřiště odchází Todd Cantwell, přichází Josh Sargent.

46

Druhý poločas začne přibližně v 17:03.

První poločas přinesl poměrně ofenzivní fotbal a dvě vstřelené branky. Nejdříve poslal ve čtvrté minutě hosty do vedení Adams, v osmé minutě však dokázal rychle vyrovnat Pukki. Southampton byl ve zbytku poločasu lepším týmem, do vedení se však vrátit nedokázal.

45+1

45

Nastavena bude jedna minuta.

44

Z následného rohového kopu žádné ohrožení branky Krula nepřišlo.

43

Další chyba v obraně Norwiche a další zahozená šance hostujícího celku. Adams šel z levé strany sám na branku, střelou k bližší tyčce ale Krula nepřekonal.

40

Zbrklá hra domácích přináší Southamptonu neustále nové přiležitosti. Cantwell se snadno nechal obrat o míč a využít toho chtěl Elyounoussi, který střílel ze střední vzdálenosti. Jeho rána byla zablokována.

38

Konec prvního poločase se pomalu blíží. Southampton je nadále aktivnějším týmem a snaží se vrátit do vedení. Zatím mu však není přáno.

36

Cantwell se rozběhl po levé lajně a říkal si o přihrávku do běhu, té se ale nedočkal. Pas na mladého fotbalistu byl nepřesný a skončil za postranní lajnou.

34

Domácí pobytu na útočné polovině využít nedokázali, a tak se hra rychle přesunula na druhou stranu. Livramento z pravé strany poslal před branku zajímavý centr, který dokázala obrana Norwiche uklidit.

33

Norwich se to nyní pokouší změnit a nachází se s míčem na útočné polovině.

31

Obraz hry se v posledních minutách vůbec nemění. Norwich se nedokáže udržet u míče a tak neustále musí pozorně bránit.

29

Tlak Southamptonu nadále pokračuje. Hosté jsou usazeni na útočné polovině a hledají skuliny v obraně Norwiche. A že jich je...

27

Elyounoussi je hladový po gólu. Nyní to zkoušel znovu zpoza vápna, míč ale netrefil ideálně.

26

Domácí se pokusili o postupný útok, nebyli však úspěšní.

24

Poslední minuty patří rozhodně hostujícímu týmu, který se pokouší dostat podruhé v zápase do vedení. Od Norwiche je to hodně nepřesné a mnohdy až naivní.

22

Po rohovém kopu Southamptonu se skóre neměnilo a následně se hosté dopustili i ofsajdu. Norwich se dostane k míči.

21

A další sražená střela. Tentokrát obrana domácího celku zablokovala pokus Armstronga.

20

Obrana Norwiche je v úvodních minutách hodně děravá a hosté se dostávají do zajímavých pozic. Tentokrát po rychlém protiútoku střílel Elyounoussi, jeho rána byla ale sražena mimo tři tyče.

18

Hosté měli k dispozici rozehrávku rohového kopu, ale ani oni se k zakončení po této situaci dostat nedokázali.

17

Adams si v pokutovém území postrčil míč a po kontaktu s obráncem upadl, rozhodčí ale nechává hru pokračovat.

15

Ward-Prowse si našel na hranici pokutového území míč a pohotově vypálil. Trefil však jen střed branky, kde byl připravený Krul.

15

Zatím můžeme sledovat ofenzivní fotbal, kdy se oba celky snaží především útočit. Sympatické od obou celků.

14

McCarthy mohl po rohovém kopu domácích zůstat v naprostém klidu, nikdo z Norwiche se k přímému ohrožení branky nedostal.

13

Rychlá akce a Norwich bude zahrávat rohový kop, který dokázal vybojovat Pukki.

12

Norwich se od vstřeleného gólu téměř nedostal k míči a když jo, tak u něj dlouho nezůstal.

10

Livramento to na útočné polovině přehnal při napadání a dopustil se faulu. Hra je přerušena.

9

Southampton se pokouší uklidnit hru a postupnou kombinací se pomalu dostává k brance soupeře.

8

Divoký začátek utkání! Aarons poslal z pravé strany do vápna pěkný centr, který si našel TEEMU PUKKI a hlavou ho nasměroval k bližší tyčce.

7

Domácí se od inkasovaného gólu drží na míči a kombinují na středu hřiště.

5

Norwich pod vedením nového kouče velmi rychle prohrává a bude muset ukázat, že si dneska bodový zisk zaslouží. Nyní se domácí již za nic schovat nemůžou.

4

Southampton právě vstřelil branku!
Hosté se velmi rychle dostávají do vedení! CHE ADAMS dostal míč do pokutového území, udělal si prostor pro střelu a s přehledem poslal míč ke vzdálenější tyči.

2

Domácí zahrávali volný kop, po kterém se dostali k brance McCarthyho. I v tomto případě si ale lépe počínala obrana.

1

Hostující fotbalisté se ujali úvodního výkopu a okamžitě poslali dlouhý míč na útočnou půlku. Obrana Norwiche byla připravená a získala míč.

1

Norwich City: Krul – M. Aarons, G. Hanley (C), B. Gibson, B. Williams – Normann, Gilmour, McLean – Rašica, Pukki, Cantwell.
Náhradníci: Gunn – D. Giannoulis, Idah, Omobamidele, Lees-Melou, Płacheta, Rupp, Sargent, Tzolis.

Southampton FC: A. McCarthy – Livramento, Salisu, Bednarek, Walker-Peters – Diallo, Ward-Prowse (C), Romeu, M. Elyounoussi – A. Armstrong, Ch. Adams.
Náhradníci: Forster – Lyanco, S. Long, Broja, Smallbone, Perraud, Walcott, Tella, Valery..

Southamptonu vůbec nevyšel vstup do soutěže, když v prvních sedmi kolech ani jednou nevyhrál, v následujících čtyřech zápasech ale uhrál skvělou bilanci 3-1-0, v tabulce už se vyhoupl na třináctou pozici a do Norwiche jede velmi dobře naladěn, byť vzestup Svatých přerušila reprezentační přestávka.

Během té úspěšné série si Southampton připsal tři jednobrankové výhry s Leedsem, ve Watfordu a již zmíněnou výhru nad Aston Villou, která odepsala Deana Smithe, jenž dnes bude koučovat Norwich. Remízu pak Saints uhráli v Burnley výsledkem 2:2.

Hned tři hráči Southamptonu se nemohli účastnit reprezentačního srazu, ovšem James Ward-Prowse (Anglie A), objev této sezóny Tino Livramento (Anglie U21) i Armando Broja (Albánie) jsou připraveni ke startu v tomto zápase. Jediným hráčem mimo hr tak zůstává Jack Stephens, jehož dlouhodobě trápí potíže s kolenem.

Norwich se před reprezentační přestávkou dočkal prvního vítězství po návratu do Premier League, přesto se musel pakovat německý trenér Daniel Farke. Jeho nástupcem se krátce po svém vyhazovu z Aston Villy stal Dean Smith a mimořádným jevem je fakt, že poslední Smithův zápas v barvách Aston Villy byl v minulém kole právě souboj se Southamptonem, který tak má Smith maximálně zmapovaný.

V úvodních deseti kolech Norwich získal jen dva body za bezbrankové remízy v Burnley a s Brightonem, první výhry se pak dočkal před dvěma týdny na trávníku Brentfordu po překvapivém výsledku 2:1, trenéru Farkem už to ale nepomohlo.

Velkou výhodou Smithe je fakt, že k dispozici má takřka kompletní kádr, mimo hru zůstávají jen Zimmermann a Hanley, kteří ale nepatří mezi významné hráče.

Hezké odpoledne při sledování přenosu utkání 12. kola anglické Premier League, v němž poslední Norwich s novým lodivodem na lavičce přivítá Southampton.