Ode mě je to pro dnešek vše! Loučím se s Vámi a přeji Vám hezký zbytek dnešního dne!

Dnešní utkání plné zvratů a branek je za námi. V druhém poločase jsme měli možnost vidět hned čtyři přesné zásahy. Nejprve ve 49. minutě zvyšoval na 3:0 Jack Grealish, poté v 61. minutě poslal hosty do vedení o čtyři branky Conor Hourihane. Domácí se dostali do mnoha šancí, ale ani jednu z nich nedokázali stejně jako v prvním poločase proměnit, čehož využili hosté, kteří v 83. minutě navýšili své vedení na 5:0, když se krásně z velké dálky trefil Douglas Luiz. Norwich ještě v 87. minutě dokázal snížit na rozdíl čtyř branek, což ale bodový zisk hostům nevzalo.

Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 5:12. Střely mimo: 8:7. Rohy: 10:6. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 14:17.

Stiepermann
76. min Roberts
Cantwell
81. min Srbeny
22 Pukki
Pukki
84. min Drmić

Aston Villa FCAston Villa FC(4-3-3 )

1 Heaton
Heaton
Guilbert
22 Engels
Engels
75. min Konsa
40 Mings
Hourihane
78. min Luiz
El Ghazi
64. min Trézéguet

90+2

Po zákroku na Konusu zkoumalo video, zda tento zákrok nemůže být oceněn červenou kartou, nakonec však video potvrdilo, že červená karta udělovat nebude.

90+1

Rozhodčí nastavuje v druhém poločase 3 minuty nad rámec základní hrací doby!

89

Tak nakonec se přeci jen domácí trefili, dnešní utkání nám nabídlo mnoho branek, ale ještě není konec. Po levé straně postupují vpřed hráči domácího Norwiche.

88

Norwich právě vstřelil branku!
Hosté snižují! Autorem branky je střídající JOSIP DRMIĆ, který dokázal ve vápně se štěstím po dlouhém nákopu obejít vyběhnutého brankáře a posílá míč do prázdné branky!

87

Wesley faulovaný na polovině hrací plochy, Aston Villa rozehrává z půlící čáry.

85

Rohový kop, který zahrávali hosté vypadal hodně nebezpečně! Míč se zatočil na branku, takže domácí brankář McGovern musel zasahovat.

84

Střídání v týmu Norwich City: ze hřiště odchází Teemu Pukki, přichází Josip Drmić.

83

Aston Villa právě vstřelila branku!
Neskutečná branka, kterou střílí DOUGLAS LUIZ, jenž po přihrávce Wesleyho napřáhl zpoza vápna a trefuje míč do pravého horního rohu branky! Asistence: Wesley.

82

Nyní se již utkání opravdu pouze dohrává, hosté mají, zdá se situaci pod kontrolou.

81

Střídání v týmu Norwich City: ze hřiště odchází Todd Cantwell, přichází Dennis Srbeny.

80

Hosté budou díky útočnému faulu rozehrávat z vlastního vápna, domácí připravují další střídání!

78

Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Conor Hourihane, přichází Douglas Luiz.

77

Wesley si po centru z rohového kopu málem dal vlastní gól. Snaha odkopnout míč se obrátila a brazilský útočník trefuje boční síť branky Aston Villy, následuje další rohový kop.

76

Střídání v týmu Norwich City: ze hřiště odchází Marco Stiepermann, přichází Patrick Roberts.

75

Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Björn Engels, přichází Ezri Konsa.

74

Engels již stojí na nohách a míří za postranní čáru, domácí se chystají na rozehrávku rohového kopu.

73

Po souboji Pukkiho a Engelse musí na hřiště opět ošetřovatelé, druhý z jmenovaných totiž zůstal ležet na zemi s bolestmi.

72

Další akce Norwiche velmi nepřesná, koncová přihrávka do vápna na Pukkiho byla totiž skvěle zblokována.

71

Grealish napadal obránce Norwiche a snažil se jim vypíchnout balón, což se mu povedlo, ale poslal ho pouze za branku, rozehrávat bude McGovern.

70

Žlutou kartu dostává Frédéric Guilbert (Aston Villa FC).

69

Stiepermann skvěle operoval s míčem u vápna hostů, ale nakonec se k zakončení nedostal. Na zemi zůstává ležet Lewis, se kterým to nevypadá moc dobře.

67

Hosté kontrolují hru a jasně dávají najevo, že dnes tento zápas patři jim. Domácí již nemají mnoho chutí a zápas působí tak, že se spíše dohrává.

66

Domácím se v posledních minutách mnoho nedaří, tentokrát měli problémy při rozehrávce, když hosté z Aston Villy skvěle napadali.

64

Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Anwar El Ghazi, přichází Trézéguet.

63

Skvělé individuální dovednosti nám nyní ukázal Buendía, který si dovolil obejít tři hráče ve vápně, ale míč následně ztratil.

62

Žlutou kartu dostává Conor Hourihane (Aston Villa FC).

61

Hosté pokračují ve střílení branek dále! CONOR HOURIHANE se dostal k míči u hranice vápna a krásnou střelou k pravé tyči z pohledu brankáře přidává již čtvrtou branku Aston Villy! Asistence: Targett M.

59

Nakonec se ještě domácí dostali k rozehrávce od rohového praporu, šanci v podobě rohového kopu ovšem Norwich nevyužil.

59

Grealish tentokrát v pozici bránícího hráče fauluje, Norwich bude rozehrávat standardní situaci.

58

Grealish se dostal po přihrávce ke střele z hranice vápna a jen těsně minul domácí svatyni, kterou dnes střeží McGovern.

57

Nakonec k větší šanci nedojde, po centru signalizuje rozhodčí u postranní čáry ofsajdové postavení.

56

Aston Villa bude po faulu rozehrávat standardní situaci z vcelku zajímavé pozice.

55

Grealish poslal do vápna Norrwiche skvělý centr, který ovšem pohotově vyhlavičkovali domácí stopeři.

54

Tentokrát je tu faul. Teemu Pukki poslal na polovině hrací plochy k zemi jednoho z hostů, čehož si všiml hlavní arbitr.

53

Hra se nyní trochu uklidnila, hosté se soustředí především na obranou činnost a drží balón na své polovině.

51

Domácí prohrávají o tři branky, což začíná být problém, nyní se ovšem ženou do dalšího útoku se snahou vstřelit kontaktní branku.

50

Na druhé straně se o podobnou akci snažili domácí, ale jejich akce končí sraženou střelou, následuje rohový kop.

49

Hosté jdou do vedení o tři branky! JACK GREALISH si ve vápně vyměnil míč s El Ghazim a střelou do odkryté části branky posílá svůj tým do vedení o tři branky! Asistence: Anwar El Ghazi.

47

Lewis posílal do vápna Asotn Villy pozemní centr, ten ovšem nenašel žádného hráče ve žlutém, hrát mohou tedy hosté.

46

První poločas utkání je za námi! Aston Villa byla v první půli lepším týmem, vytvořila si mnoho šancí, z nichž dokázala dvě proměnit. Nejprve ve 14. minutě po dobrém zpracování otevřel skóre Wesley. Po půlhodině hry se brazilský útočník dokázal trefit podruhé, když dostal krásnou přihrávku od McGinna. Hattrick mohl Wesley zkompletovat ve 38. minutě, ale jeho penaltu skvěle zlikvidoval McGovern. Domácí tým se také dostal do několika šancí, ale nedokázal ani jednu z nich využít, a proto půjde do druhého poločasu za stavu 2:0 pro Aston Villu.

45+3

45+2

Buendía uklouzl ve vápně hostů s míčem, což znamená, že se domácí do zakončení nedostanou. Naopak zaútočit může Aston Villa.

45+1

Rozhodčí nastavuje v prvním poločase 2 minuty nad rámec základní hrací doby.

45

Pukki skvěle našel Cantwella na hranici velkého vápna, ale jemu na poslední chvíli jeden z hráčů Aston Villy míč vypíchl.

44

Ani na druhé straně se útok nepodařil, tentokrát si s ním ovšem poradila obrana Norwiche, která míč poslala do zámezí.

43

Další pokus o ohrožení branky Aston Villy nevyšel, dlouhý míč na pravé křídlo skončil na tribuně za hostující brankou.

42

Žlutou kartu dostává John McGinn (Aston Villa FC).

41

Stiepermann centroval z levé strany do vápna Aston Villy, kde ovšem v tu chvíli nebyl ani jeden z jeho spoluhráčů, hosté se dostanou k balónu.

40

Na druhé straně zkoušeli své štěstí po centru domácí, i když míč nakonec zamířil do vápna, šance z něho nebude.

38

Brankář Wesleyho penaltovou střelu chytá! McGovern dokázal trefit stranu a pokus brazilského forvarda zlikvidoval.

37

Rozhodčí ukazuje na penaltový puntík! Grealish byl ve vápně Norwiche poslán k zemi a Wesley tak má šanci na vstřelení hattricku!

36

Hra se v posledních minutách hodně otevřela, hraje se nahoru – dolů a oba dva týmy mají mnoho šancí na změnu skóre.

35

Akce Aston Villy na druhé straně ale také končí, obránci Norwiche byli rovněž proti střele.

34

Domácí se snažili dostat do zakončení, ale obrana Aston Villy dokázala na poslední chvíli zasáhnout a míč navíc také získat.

32

Žlutou kartu dostává Teemu Pukki (Norwich City).

30

WESLEY se trefuje podruhé! Hourihane dokázal ve vápně najít úplně volného brazilského útočníka a ten posílá do sítě Norwiche svojí druhou branku v tomto utkání! Asistence: John McGinn.

28

Další skvělou ránu domácích dokázal brankář Aston Villy vytlačit na rohový kop.

27

Hosté a jejich další šance! Tentokrát z velké dálky napřáhl McGinn, který jen těsně minul levou tyčku branky Norwiche.

26

Po rohovém kopu je tu břevno! K dorážce hlavou se ve vápně dostal opět El Ghazi a naštěstí pro domácí z velké blízkosti trefuje břevno!

25

El Ghazi střílel z velké dálky a jeho střela vypadala velmi zajímavě! Nakonec ji ovšem ještě lepším zákrokem vyráží domácí brankář na rohový kop!

24

Tentokrát si příliš tvrdé hry Wesleyho všiml hlavní rozhodčí a hru zastavuje, Norwich bude mít výhodu rozehrávky z půlící čáry.

23

Rozehrávky od rohového praporku se domácím zatím nedaří, centry jsou nepřesné a šance z nich nepřicházejí.

22

Stiepermann skvěle centroval z levé strany na zadní tyč, přihrávka byla nakonec sražena za branku, uvidíme další rohový kop.

21

Grealish a jeho další rána z velké dálky končí v rukavicích McGoverna, který se chystá vykopávat.

20

Ani další pokus na vyrovnání ovšem domácí nevyužili, s centrem si opět poradili obránci z Aston Villy.

19

Leitner se po několika odrazech dostal ve vápně hostů ke střele, ale jeho pokus byl zablokován, a proto následuje další rohový kop.

19

Rohový kop větší šanci nepřinesl, míč z vápna Aston Villy odvrátil připravená stoper Mings.

18

Po povedené kombinaci se dostanou domácí k rozehrávce od rohového praporku.

17

Centr do vápna byl nakonec vcelku nebezpečný, tečovaný míč dokázal jen těsně odkopnout z vápna obránce Mings.

16

Cantwell předvedl skvělé sólo, které nakonec končí faulem, domácí mají k dispozici přímý kop ze zajímavé pozice.

15

Hosté jdou do vedení! WESLEY si skvěle dokázal ve vápně domácích zpracovat těžkou přihrávku El Ghaziho, otočil se a trefil odkrytou část branky Norwiche. Asistence: Anwar El Ghazi.

13

Domácí postupují vpřed se snahou vstřelit branku, což se jim zatím vůbec nedaří.

12

Kapitán Aston Villy Grealish se dostal ke střele z velké dálky, která vypadala dosti zajímavě. Nakonec z ní ovšem nic nebylo, protože byla pohotově zblokována.

11

Na Wesleyho mířil do vápna dlouhý míč, ale brazilský útočník ho nedokázal ideálně zpracovat, a proto míč získává Norwich City.

10

Domácí jsou po deseti minutách nebezpečnějším celkem, hosté se museli několikrát bránit.

8

Další centr Cantwella byl tentokrát přesný, k zakončení se ve vápně dostal Stiepermann, ale nedokázal míč nasměrovat mezi tři tyče.

7

Další balón do vápna Norwiche posílal Grealish, jeho přihrávka byla zastavena jedním z připravených obránců.

6

El-Ghazi centroval od rohového praporku do vápna Norwiche, ale ani jeho centr nebyl přesný, hrát mohou domácí.

5

V akci opět na levé straně Cantwell, který poslal do vápna hostů pozemní centr, který ovšem nenašel žádného z jeho spoluhráčů.

4

Po snaze Norwiche mohou dopředu hosté, domácí těsně před vápnem Aston Villy ztratili balón a musejí spěchat dozadu.

3

Na druhé straně pohrozili také hosté, k zakončení z hranice vápně se dostal McGinn, jeho pokus končí těsně vedle levé tyče.

1

Domácí ihned ze startu zaútočili z levé strany, Cantwell ale nedokázal odcentrovat, hrát mohou hráči Aston Villy.

1

Norwich City: McGovern – Aarons, Amadou, Godfrey (C), Lewis – Leitner, McLean – Buendía, Stiepermann, Cantwell – Pukki.
Náhradníci: Mair – Byram, Drmić, Idah, Roberts, Srbeny, Famewo.

Aston Villa FC: Heaton – Guilbert, Engels, Mings, Targett – J. McGinn, Nakamba, Hourihane – El Ghazi, Wesley, Grealish (C).
Náhradníci: Steer – Davis, Jota, Konsa, Douglas Luiz, Taylor, Trézéguet.

Rozhodčí: Madley – Ledger, Eaton.

Aston Villa

Aston Villa se loni probojovala do Premier League až přes napínavé play-off, mohla se tak radovat z návratu do nejvyšší soutěže po třech letech.

Po výrazném finančním příspěvku, který dostávají účastníci Premier League, si Aston Villa mohla dovolit výrazně posílit. Do klubu přišlo hned 12 hráčů v souhrnné hodnotě 150 miliónů liber.

Villans mají letos stejný problém jako Norwich, tedy zápasy na hřištích soupeřů. Spolu se svým dnešním soupeřem jsou jedinými celky v soutěži, které stále čekají na premiérový bod mimo svůj stadión. Mimochodem v součtu se svoji poslední sezónou 2015/2016 Aston Villa v Premier League prohrála už deset venkovních zápasů v řadě!

Na domácím trávníku Aston Villa začala prohrou s Bournemouthem, v dalších třech zápasech už ale uhrála pět bodů.

Hostující lodivod Dean Smith nemá žádné nové absence. Problémy po poslední remíze 2:2 s Burnley měli zadáci Tyrone Mings a Matt Targett, oba ale už během týdne trénovali a dnes mohou nastoupit. V úvahu připadá také Henri Lansbury, jenž se zotavil ze zranění kotníku, naopak do reprezentační přestávky zůstávají mimo hru Jonathan Kodija (po operaci lícní kosti) a James Chester (zadní stehenní sval).

Norwich loni ovládl druhou nejvyšší soutěž a mezi elitu se vrátil poprvé od sezóny 2014/15.

Po návratu zatím ze sedmi utkání dvě vyhrál a z dalších pěti odešel poražen. Obou výher Norwich dosáhl v domácím prostředí, kde díky hattricku Fina Pukkiho zdolal Newcastle 3:1, a pak způsobil hotovou senzaci triumfem nad obhájci trofeje Manchesterem City 3:2, nepropadl ani při prohře 2:3 s Chelsea.

Podstatně horší je to na hřištích soupeřů, kde Norwich odehrál čtyři zápasy bez bodového zisku, navíc všechny prohrál rozdílem minimálně dvou branek. Naposledy Kanárci prohráli na Crystal Palace 0:2.

Domácí trenér Daniel Farke může počítat s krajním obráncem Jamalem Lewisem, jehož nedávné zranění lokte není tak vážné, jak se původně zdálo. Norwich ale má problém v brance, neboť mimo hru už je kromě Tima Krula také Ralf Fährmann a mezi tyčemi se tak objeví severoirský veterán Michael McGovern, kteérmu bude krýt záda Archie Mair z juniorky.

V obraně může nastoupit Ben Godfrey, jenž během reprezentační přestávky pak podstoupí operaci kýly, otazník visí nad startem Sama Byrama a Granta Hanleyho, naopak chybět budou obránci Zimmermann a Klose, záložníci Tettey, Vrančić a Trybull a křídlo Hernandez.

Hezké odpoledne při sledování přenosu utkání osmého kola anglické Premier League, v souboji nováčků se na Carrow Road v Norwichi utkají domácí Kanárci s Aston Villou.