To už je ze zápasu Newcastle – Tottenham vše. Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek nedělního večera.

Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 7:4. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 13:14.

Čtyři nastavené minuty uplynuly a rozhodčí Pawson naposledy dnes foukl do píšťalky. Newcastle se rozchází s Tottenhamem smírně 2:2.

Domácí vstoupili do utkání až nečekaně aktivně. V prvních minutách měli balon více pod kontrolou a vypracovali si také první gólovku. Ve dvacáté minutě ale hned dvakrát v krátkém čase podržel Tottenham Hugo Lloris, který nejprv zneškodnil hlavičku Joelintona a poté i dorážku Gayleho. O několik minut později už ale Newcastle šel do vedení, když po několika chybách v hostující rozehrávce získal míč Longstaff, který vyzval ke skórování Joelintona. Tottenham ale bleskově odpověděl. Lo Celsova pobídka do vápna sice nebyla nejpřesnější, ale obrana Strak se nepohodla a tak mohl míč doklepnout do sítě Harry Kane. Netrvalo dlouho a Spurs dokonale otočili stav zápasu na svou stranu. Nyní se předvedl skvělou přihrávkou Ndombélé a Kane prudkou ránou prostřelil Dúbravku.

Po změně stran tempo zápasu lehce opadlo. Newcastle byl více u balonu, ale do vážnější šance se dlouho nemohl dostat. Tlak domácího týmu stoupal, ale paradoxně potvrdit své vedení mohli hosté. Harry Kane však ze záklonu pálil jen do tyče. O několik sekund bylo vyrovnáno, když po několika vítězných soubojích domácích fotbalistů napálil míč do sítě střídající Joe Willock.

Newcastle UnitedNewcastle United(4-2-3-1)

Dúbravka
17 Krafth
Krafth
79. min Willock
Murphy
83. min Manquillo
Almirón
Joelinton
12 Gayle
Gayle
71. min Saint-Maximin

Lo Celso
88. min Bale
Ndombèlé
Höjbjerg
27 Moura
Moura
64. min Lamela
Vinícius
46. min Son Hung-min

90+4

Spurs se ještě tlačí do útoku. Reguilón přihrál na krátkou vzdálenost Ndomblému, ten ze zmaru zkoušel oslovit Kanea, ale pas byl až příliš prudký a skončil daleko za koncovou čárou.

90+3

Také Sergio Reguilón nabízel hned dva pasy v krátkém čase svým spoluhráčům. Balon ale přeletěl Kanea a poté z úhlu pálil jen do boční sítě Lamela.

90+2

Poslední minuty patří jednoznačně domácím. Almirónův pas sice našel Willocka, ale střelec vyrovnávací branky neměl dostatek prostoru k hlavičce.

90+1

Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase hned čtyři minuty.

90

Martin Dúbravka vykopl od své branky daleko na útočnou polovinu. Domácí se snažili ještě míč získat, ale nakonec mohl hrát Japhet Tanganga.

89

Gareth Bale si po svém příchodu řekl o míč, z volného přímého kopu ale svou střelu poslal jen metr nad domácí branku.

88

Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Giovani Lo Celso, přichází Gareth Bale.

86

Newcastle právě vstřelil branku!
Newcastle těsně před koncem druhého poločasu srovnává skóre na 2:2. Joelinton vrátil do ohně přetažený centr, poté Almirón přetlačil hned dva soupeře, kteří se navíc srazili v malém pokutovém území a nakonec přišla rána JOEA WILLOCKA, který téměř přepůlil břevno.

86

Naopak do brejku se hnali hosté. Už se zdálo, že Lamela zbrzdí akci nadobro, ale míč nakonec skončil u Kanea, který ale trefil jen tyč.

85

Žlutou kartu dostává Miguel Almirón (Newcastle United).

85

Newcastle si vytváří závěrečný tlak. Joelinton centroval jen do prostoru, kde byl postaven Pierre-Emile Höjbjerg. Domácí nevyužili ani další rohový kop.

84

Javier Manquillo ihned po svém příchodu na trávník vhazoval zpoza postranní lajny. V akci mohl pokračovat další střídající fotbalista Saint-Maximin.

83

Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Jacob Murphy, přichází Javier Manquillo.

83

Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Tottenham i nadále drží jednobrankové vedení nad Newcastlem.

81

Po času se protáhl také Hugo Lloris. Francouzský gólman neměl příliš práce se sebráním centru Ritchieho do svých rukavic.

80

Do souboje s Longstaffem šel Son opět pořádně tvrdě. Hlavní rozhodčí ale odpískal faul domácího záložníka a tak mohou rozehrávat ze středu pole hosté.

79

Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Emil Krafth, přichází Joe Willock.

79

Sonův volný přímý kop skončil na hlavě Lascellese, následně pálil z odraženého balonu Höjbjerg, ale branku netrefil o pořádný kus.

78

O prudký pas těsně nad zemí se postaral Reguilón. Španělský bek ale trefil hned prvního protihráče před sebou. Tottenham ale ještě zůstává u balonu.

77

Japhet Tanganga prohrál hlavičkový souboj s Ritchiem, poté mohli jít domácí do kontru, ale na Saint-Maximina si počkal se svým obranným zákrokem Ndombélé.

76

Od Llorise putoval balon k Höjbjergovi. Dánský záložník neměl příliš mnoho času, ale dokázal skvěle přenést hru k Lo Celsovi.

75

Tanguy Ndombèlé perfektně našel ve vápně Kanea. Ten si ale nedokázal míč lépe zpracovat do pohybu a z blízkosti již Dúbravku nepřekonal.

73

Po faulu na Lamelu se k míči postavil znovu Harry Kane. Jeho prudký volný přímý kop ale schytala pouze obranná zeď před Dúbravkou.

72

Jonjo Shelvey musel řešit na poslední chvíli nebezpečnou akci soupeře faulem na Lamelu. Po právu je potrestán žlutou kartou.

71

Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Dwight Gayle, přichází Allan Saint-Maximin.

71

Joelinton nebyl daleko od vyrovnání. Parádní centr Kraftha skončil přesně na noze Joelintona, který ale pálil jen těsně vedle pravé tyče.

70

Právě Harry Kane už není tolik vidět jako v prvním poločase. Kapitán anglické reprezentace se nyní ve vápně neprosadil k hlavičce přes Lascellese.

69

Lo Celso získal míč ve středu pole, poté mířil středem k brance domácího týmu, ale v klíčovou chvíli nepřihrál přesně Kaneovi.

68

Dúbravka musel řešit nebezpečnou hlavičku. Nakonec se balonu ujal Almirón, který pořádně prudkým nákopem dal domácím několik chvil na odpočinek.

66

Tottenham rozehrával standardní situaci. Právě před Lamelou vyplaval nakopnutý balon, ale další centr už si pohlídala obrana domácího celku.

65

Lamela se po svém příchodu do hry okamžitě zapojil do kombinace. S balonem u nohy si poradil s Dummettem, který také vidí žlutou kartu.

64

Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Lucas Moura, přichází Érik Lamela.

64

Přetažený pas měl najít Mouru, ale těsně před zkušeným Brazilcem sebral balon do rukavic Martin Dúbravka. Slovenský reprezentant hraje vydařené utkání.

63

Tanganga je potrestán žlutou kartou za skluz ve středu pole.

62

Newcastle přece jen zahrozil. Po několika odrazech v pokutovém území zakončoval Murphy, balon mířil mimo, ale na zadní tyči ho ještě tečoval Joelinton v ofsajdu.

61

Sánchezův odkop skončil pouze za koncovou čárou a domácí budou mít k dispozici rohový kop. Ještě před ním si ale Lloris mění kopačky.

60

I po hodině hry vede Tottenham na trávníku Newcastlu o jednu branku. Ve druhém poločase ale zatím Spurs nemají co nabídnout a musí se spíše bránit.

59

Ve druhém poločase zatím šance scházejí. Newcastle sice vlétl po poločase na trávník nažhaven, ale Lloris ještě nemusel řešit složitější zákrok.

58

Reguilón společně se Sonem vykombinovali levou stranu, ale v závěru akce chyběla potřebná přesnost, aby oba hráči mohli postoupit do vápna.

57

Sona se snažil aktivním napadáním získat míč pro svůj tým. Proti Krafthovi však neuspěl a navíc právě od korejského hráče šel balon za postranní lajnu.

55

Almirónův náběh dokázal čistým způsobem zastavit Lucas Moura. Newcastle ale měl k dispozici ještě autové vhazování na útočné polovině.

54

Giovani Lo Celso centroval od rohového praporku. Před Dúbravkou skončila mela až odpískaným faulem Harryho Kanea.

53

Longstaffova nahrávka na krátkou vzdálenost nebyla dostatečně přesná a míč získal pro hosty Tanguy Ndombélé. Tottenham se může poprvé ve druhém poločase dostat na útočnou polovinu.

52

Matt Ritchie nepříjemně vlétl do Sona, který už je podruhé po příchodu do hry na trávníku. Tentokrát se už bude kopat proti domácí brance.

50

Reguilón ve skluzu připravil míč soupeři, Murphy ale ani nadvakrát nepropálil obrannou hráz na hranici vápna. Nakonec pálil Almirón jen nad hostující branku.

49

Joelintonův centru z levé strany měl najít Gayleho, ale balon si sebral do rukavic sám Hugo Lloris. Newcastle vlétl do druhé půle ve velkém stylu.

48

Newcastle ještě pokračoval rohovým kopem, ale ten už hostům příliš starostí nenadělal. Ve středu pole fauloval Sona Shelvey.

47

Druhý poločas odstartovali rozehrávkou ze středového kruhu domácí fotbalisté. Almirón okamžitě ohrozil Llorise, ale francouzský gólman míč vytáhl.

46

Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Carlos Vinícius, přichází Son Hung-min.

46

Druhý poločas začne přibližně v 16:07.

Dvě nastavené minuty jsou minulostí a první poločas končí. Fotbalisté Tottenhamu odcházejí do šaten za vedení nad Newcastlem 2:1.

45+2

45+2

Po dalším faulu Reguilóna rozehrávali domácí nebezpečný volný přímý kop. Jonjo Shelvey kroutil balon do vápna, ale pokud Longstaffa zamířil jen do boční sítě.

45+1

Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase dvě minuty.

45

Ještě v prvním poločase vidí žlutou kartu Giovani Lo Celso, který udeřil do obličeje Almiróna.

45

Rodon si několikrát vyměnil míč na krátkou vzdálenost se Sánchezem. Tottenham už nechce příliš riskovat v rozehrávce a drží se dále od napadajícím soupeřů.

44

Se závěrem prvního poločasu se tempo zápasu lehce snižuje. Almirónova pobídka na Joelintona byla až příliš prudká a skončila jen u pohotového Llorise.

43

Po Sánchezovi byl u balonu Harry Kane. Dvoubrankový střelec v dnešním zápase měl ale okamžitě na zádech nalepeného Lascellese.

42

Miguel Almirón roztáhl hru přihrávkou na Matta Ritchieho. Gayle ještě následně zastihl míč na hrací ploše, ale centrem z nouze našel pouze Llorise.

41

Hned dva centry od rohového praporku mířily před Llorise. Ani jeden však domácí nedokázali přetavit v zakončení. I nyní si zapisuje obranný zákrok Joe Rodon.

40

První poločas pomalu míří ke svému závěru. Joe Rodon musel do skluzu ve vlastním vápně, ale na poslední chvíli zastavit přihrávku na osamoceného Gayla.

39

Emil Krafth vhodil míč do hry k Joelintonovi. Defenziva Tottenhamu byla stažena pevně u vlastního pokutového území a nedovolila ohrožené Llorisovy branky.

38

Nebezpečný protiútok domácího celku zastavil nekompromisním odkopem do zámezí Joe Rodon. Newcastle ještě pokračoval autovým vhazováním.

37

Nápor Tottenhamu pokračuje. Reguilón spěchal s míčem podél levé postranní lajny, ale opět chybělo několik málo centimetrů, aby míč prošel do vápna.

36

V posledních minutách se nemůže Newcastle dostat zpět do ofenzivy. Joelinton sice přetlačil ve středu pole Sáncheze, ale poté přihrál jen do nohy bránícímu Rodonovi.

34

Tottenham právě vstřelil branku!
Tottenham otáčí vývoj zápasu! Už se zdálo, že se divoké tempo rozmělní v kombinaci ve středu pole, ale Ndombélé parádní nahrávkou našel na hranici ofsajdu HARRYHO KANEA, který tvrdou ránou k zadní tyči propálil Dúbravku.

33

Giovani Lo Celso je v prvním poločase jeden z nejaktivnějším hráčů na trávníku. Nyní si argentinský záložník poradil s Ritchiem, poté ale už nenašel osamoceného Höjbjerga.

32

Aktivní hra obou týmů pokračuje. Moura se zkoušel prosadit z levé strany, ale jeho přihrávku na Kanea dokázal zblokovat Krafth.

30

Velmi rychlá odpověď od fotbalistů Tottenhamu. Lo Celso cpal míč do nebezpečného prostoru do malého vápna. U balonu byl sice o něco dříve Paul Dummett, ale vůbec si nerozuměl s Dúbrovkou a s velkým štěstím mohl HARRY KANE doklepnout do prázdné branky.

28

Newcastle se dostává do vedení! Hned tři chyby v krátkém času udělali hostující obránci při rozehrávce. Gayle vypíchl míč k Longstaffovi, ten už sice mohl pálit, ale ještě skvěle přihrál JOELINTONOVI, který s přehledem zakončil k tyči.

28

Mezi dva protihráče si to namířil Sean Longstaff. Perfektně si prohodil míč a nechal se faulovat Lucasem Mourou. Také domácí mohou kombinovat v blízkosti středového kruhu.

27

Tottenham po divokých minutách uklidňuje hru kombinací ve středu pole. Ndombélé hledal Viníciuse, ale obrana Newcastlu je skvěle připravena.

25

Tottenham sice rozvlnil síť po akci Kanea s Lo Celsem, ale okamžitě je pískán ofsajd. Stav zápasu tak zůstává bezbrankový.

25

Sergio Reguilón neuhlídal na kraji obrany Murphyho. Domácí záložník proklouzl až do pokutového území, ale přízemním centrem našel jen chrániče Sáncheze.

24

Ve středovém kruhu byl trefen do obličeje Lo Celso. Hosté sice pokračovali v akci, ale nabídnutou výhodu zcela promarnili. U balonu už jsou znovu domácí.

23

Newcastle hraje s Tottenhamem vyrovnanou partii. V posledních minutách dokonce tým ohrožený sestupem určuje tempo zápasu.

22

Tanguy Ndombèlé perfektní průnikovou přihrávkou našel Kanea. Poté chtěl ještě hostující útočník přihrávat proti noze Viníciusovi, ale jeho myšlenku přečetl Dummett.

20

Obrovská šance domácích! Obrana Tottenhamu naprosto zaspala, Joelinton nasměroval svou hlavičku parádně k levé tyči, ale Lloris byl na svém místě včas. Následnou dorážku nedokázal Gayle propasírovat do sítě a Jose Mourinho a jeho svěřenci si mohou oddechnout.

19

Po pádu Ndombélého ještě pokračoval v akci Spurs Lo Celso. Hosté se ale nemohou probojovat přes zhuštěný prostor před šestnáctkou domácího celku.

18

Při dalším rohovém kopu Newcastlu se domácí dopustili útočného faulu. Pokus Almiróna už přišel po odpískání a rozehrávat budou od své branky Hugo Lloris.

17

O něco více prostoru měl u postranní lajny Jacob Murphy. Vynikajícím centrem našel Joelintona, který ale svou hlavičkou trefil jen bránícího Sáncheze.

16

Střela Dwigtha Gaylea byla tečována a domácí mohli pokračovat ještě rohovým kopem. Přetažený centr si pro sebe zpracoval Pierre-Emile Höjbjerg a rychle nebezpečí odvrátil.

15

Joelinton zpracoval dlouhý nákop hrudníkem, okamžitě předal balon Gaylemu, ale nepřesná rána z hranice pokutového území zamířila mimo levou tyč.

14

Ke slovu se dostal také Newcastle. Gayle postupoval z levé strany blíže k vápnu, ale kolem Sáncheze se do střelecké pozice neprosadil. Hugo Lloris tentokrát zasahovat nemusel.

13

Carlos Vinícius si pomohl při napadání rukou proti rozehrávajícímu Dummettovi a i když míč vybojoval, tak ho musí po odpískání faul vrátit.

12

Od Llorise zamířil dlouhý odkop od hostující branky jen do souboje Ndombélému. Balon se ale odrazil od Longstaffa jen za postranní lajnu a hosté mohou pokračovat.

10

Úvodní desetiminutovka vyšla o poznání lépe hostům. Ofenziva v čele s kapitánem anglické reprezentace Harry Kanem se však nedokázala gólově prosadit.

9

Spurs jsou i nadále u balonu. Nadějnou rychlost měl na levé straně Reguilón, ještě posunul míč Kaneovi, který však z úhlu Dúbrovku nepropálil.

8

Proti kopu Harryho Kanea si postavil Dúbravka mohutnou zeď, která skvěle ochránila domácí branku. Tottenham ale ještě zůstává u balonu na útočném území.

7

A další faul na unikajícího Lucase Mouru. Newccastle si musí v úvodu zápasu pomáhat nedovolenými zákroky proti aktivnějším soupeřům.

6

K rozehrávce volného přímého kopu se postavil sám Lucas Moura. Harry Kane, Vinícius ani Lo Celso míč nezasáhli a ten tak proskákal jen za vzdálenější tyč.

5

Tanguy Ndombèlé přenesl hru k Mourovi. Brazilský ofenzivní fotbalista byl přistrčen Krafthem a získal pro svůj tým standardní situaci v nebezpečném prostoru u vápna.

4

Joe Rodon byl nedůrazný při odkopu z hranice vápna, doslova namazal Joelintonovi, který ale ze střední vzdálenosti pálil jen do prostoru, kde byl připraven i Lloris.

3

Matt Richie podklouzl při centru do vápna, balon se ale nebezpečně snášel ke vzdálenější tyči a Hugo Lloris musel předvést první zákrok v dnešním zápase.

2

Do prvního poločasu vstoupili rozehrávkou ze středového kruhu hostující fotbalisté. Přihrávka Harryho Kanea měl najít na levém kraji stojícího Mouru. Balon ale skončil jen u Kraftha.

1

Hlavní rozhodčí Pawson již se svými asistenty přivádí na hrací plochu obě úvodní jedenáctky. Zápas třicátého kola nejvyšší anglické soutěže Premier League Newcastle – Tottenham může za několik málo okamžiků začít.

Newcastle United: Dúbravka – Krafth, Lascelles (C), P. Dummett, Ritchie – S. Longstaff, Shelvey – Jacob Murphy, Almirón, Joelinton – Gayle.
Náhradníci: Darlow – Clark, Manquillo, Saint-Maximin, M. Longstaff, Hendrick, Anderson, Willock, Lewis.

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Tanganga, D. Sánchez, Rodon, Reguilón – Lo Celso, Ndombèlé, P.-E. Höjbjerg, Lucas Moura – Vinícius, Kane.
Náhradníci: Hart – Son Hung-min, Bale, Alli, Dier, Moussa Sissoko, Scarlett, Winks, Lamela.

Tottenham Hotspur

Svěřenci Joseho Mourinha zakončili předešlý ročník Premier League i díky solidnímu závěru na konečné šesté pozici, která londýnskému celku garantovala účast v předkole Evropské ligy.

Základní skupinou Spurs prolétli bez větších komplikací. V konkurenci Antverp, Lince a Ludogorce obsadil anglický tým první postupovou příští a zajistil si jarní vyřazovací část. V playoff si Tottenham ještě pochutnal na rakouském Wolfsbergeru s celkovým skóre 8:1. Poté ale přišla pro Angličany velká ostuda. Na domácí půdě ještě Tottenham nad Dinamem Záhřeb vyhrál 2:0, ale v odvetě stejným skóre prohrál a v prodloužení se z postupu radoval chorvatský outsider.

Ani v Premier League to letos na velký úspěch nevypadá. Na aktuálního lídra Manchester City ztrácí svěřenci Joseho Mourinha neskutečných šestadvacet bodů! V případě, že by dnes Spurs bodovali naplno, tak se mohou bodově dotáhnout na čtvrtou Chelsea.

Newcastle měl velmi špatný závěr předcházející sezony, když v pěti posledních kol vybojoval pouze jediný bod. I přesto udržel konečné třinácté místo s pohodlným náskokem deseti body na sestupové příčky.

V aktuálním ročníku ale budou mít Straky o poznání více starostí se zachováním anglickou mezi elitou. Před poslední čtvrtinou soutěže je Newcastle na jedenácté pozici pouze o dva body nad sestupovým pásmem, které aktuálně patří Sheffieldu, West Bromu a Fulhamu. Rok 2021 je pro Newcastle zatím noční můrou, když si z patnácti odehraných duelů připsal pouze dvě výhry. První přišla nečekaně na trávníku Evertonu, druhá poté v přestřelce 3:2 se Southamptonem. Před reprezentační pauzou poté Newcastle padl v souboji tabulkových sousedů s Brightonem jednoznačně 0:3.

Krásné nedělní odpoledne, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší anglická soutěž Premier League pokračuje po reprezentační přestávce již třicátým kolem a my se společně zaměříme na utkání Newcastlu, který na domácí půdě přivítá favorizovaný Tottenham.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:05.