Držení míče: 35 % : 65 %.
Střely na branku: 7:9. Střely mimo: 8:8. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 9:11.

Druhý poločas svou úrovní o hodně zaostal za vzrušujícím prvním dějstvím. Domácí byli lepším mužstvem, ale zůstalo při skóre 1:1, které zařídili ve 13. minutě šťastně propadnutým centrem hostující Raphinha Belolli a ve 44. po nádherné akci domácí Allan Saint-Maximin.
Ještě předtím trefil domácí Ritche tyč, jinak první půle patřila spíše Leedsu. Po přestávce si však loňský nováček již žádnou šanci nevypracoval a naopak Meslier ho dvakrát podržel při zakončeních Saint-Maximina.

90+4

Newcastle UnitedNewcastle United(5-4-1)

26 Darlow
Darlow
Manquillo
81. min Krafth
Almirón
62. min Fraser
Joelinton
90+1. min Murphy

Leeds United(4-1-4-1)

Meslier
15 Dallas
Dallas
2 Ayling
Ayling
89. min Shackleton
6 Cooper
Cooper
3 Firpo
Firpo
Phillips
Raphinha
67. min Summerville
43 Klich
Klich
19 Rodrigo
Rodrigo
20 James
James
61. min Roberts

90+4

Ještě jeden kratší závar v samotném závěru před domácí bránou. Crysencio Summerville z něj neadresoval křížnou přihrávku na kopačky spoluhráčů.

90+3

Obě mužstva hrají v nastavení na jistotu s cílem především neinkasovat.

90+1

Také Newcastle United dostřídal: ze hřiště odchází Joelinton de Lira, pár minut prostoru dostane Jacob Murphy.

90

Nastavují se 4 minuty.

89

Zraněného Lukea Aylinga střídá v mužstvu Leeds United Jamie Shackleton.

89

Leeds se ubránil rohu a vyráží do brejku. Klichova střela zpoza šestnáctky nebyla pro Darlowa tuhým oříěkem.

88

Hra pokračuje, urve někdo ze soupeřů v závěru zápasu premiérové vítězství v sezóně? Blíže k tomu má momentáně Newcastle, který bude rozehrávat po defenzivní práci Kalvina Phillipse rohový kop.

86

Dnešní utkání sleduje 50 407 diváků.

85

Uprostřed hřiště sedí v péči lékaře a maséra hostující obránce Ayling.

83

Do pokutového území si navedl míč z brejku Saint-Maximin a proti jeho prudké levačce už musel Ilan Meslier zasahovat.

82

Opakovaný centr po rohovém kopu poslal do vápna Ritchie a hlavičku domácího kapitána Jamala Lascellesa si Meslier pohlídal na cestě vedle tyče.

81

Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Javier Manquillo, přichází Emil Krafth.

80

Žlutou kartu dostává Júnior Firpo (Leeds United).

79

Po bolestivé srážce skončili na trávníku dva hráči, hůře dopadl hostující Bamford, k němuž musí zdravotnická pomoc z lavičky.

78

Joelinton de Lira vyčkával v šestnáctce s míčem na noze, dva hráče proti sobě. Příležitost však prováhal a přihrál nepřesně.

76

Začíná poslední čtvrthodina zápasu, který zatím ve druhé půli zdaleka nemá takovou úroveň jako před přestávkou a je hodně rozkouskovaný.

74

Také Saint-Maximin byl na svého krajana v bráně Leedsu hodný a z dvaceti metrů trefuje přesně jeho náruč.

72

Hosté odzbrojili Saint-Maximina a vyrazili do brejku, který po Morenově přihrávce zazdil Bamford pomalou šmudlou do Darlowovy náruče.

70

Reparát chtěl složit Sean Longstaff, ale také jeho další pokus měl mezi tyče hodně daleko.

67

Střídání v mužstvu Leeds United: ze hřiště odchází Raphinha Belolli, který už po přestávce nebyl tolik viditelný. Nahradí ho Crysencio Summerville.

66

Sean Longstaff zpoza šestnáctky po Haydenově kolmici vysoko přestřeluje bránu Leedsu.

63

Další roh pro Leeds po obranné práci Ciarana Clarka. Kdo roh způsobil, ten si ho po sobě také na přední tyči uklidil...

62

Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Miguel Almirón, přichází Ryan Fraser.

61

Střídání v týmu Leeds United: ze hřiště odchází Daniel James, přichází Tyler Roberts.

60

Z rohu Magpies nezahrozili a naopak byli rádi, že to neskončilo hůř. Meslier lehce čapl Lascellesovu hlavičku a založil rychlý protiútok, který zakončuje Klich po zemi do brankáře.

59

Meslier vystihl dělovku Saint-Maximina z úhlu a skvělým zákrokem ji jednou rukou vyráží na roh.

57

Žlutou kartu dostává Rodrigo Moreno (Leeds United).

55

Joelinton rozběhl Saint-Maximina, k němuž se ihned stahuje fialová přesila. K volnému míči se tak dostal Isaac Hayden, jenže akci znehodnotil přihrávkou do autu.

54

Vzápětí pro změnu Darlow podržel spoluhráče a kapitána Lascellesa, který ho ohrozil po centru z levého křídla nebezpečnou hlavičkou do vlastních řad.

53

Karl Darlow se vydal na výlet po newcastleských lukách a na čáře ho musel zajistit po dobu jeho nepřítomnosti Javier Manquillo.

50

Dallasův přetažený centr posílá Daniel James z voleje vedle bližší tyče.

49

Jamesova přihrávka na Klicha směřovala do ofsajdu.

48

Domácí fotbalisté rozjeli poněkud kostrbatou akci, nakonec odskakuje míč Longstaffovi.

46

V souboji mužstev, hladových po první výhře, je k vidění nádherný fotbal, který mohl klidně skončit 3:5, kdyby byly proměněny jen ty největší šance. Většinu času tahal za delší konec Leeds, ale také domácí Ritchie nastřelil tyč a v závěru poločasu po nádherné akci vyrovnal Saint-Maximim.

Statistiky první půle:
Držení míče 35% – 65%, střely na bránu 3:5, střely mimo 3:6, rohy 1:4, ofsajdy 1:0, fauly 2:7.

45+3

45+3

Hosté si mohli vzít vedení před přestávkou zpět. V pokutovém území byli v šesti lidech v přesile. Raphinha nejdříve sobecky střílel do obránce, ale odražený míč už se rozhodl přihrát. Úplně volný Firpo to nalevo nezachránil a trestuhodně přestřeluje.

45

Nastavují se 3 minuty.

44

Newcastle právě vstřelil branku!
Joelinton de Lira zleva našel ALLANA SAINT-MAXIMINA a pak to začalo. Posadil si jednoho hráče, druhého, třetího a mezi dalšími dvěma napálil míč po zemi k tyči.

42

Klich si nerozuměl s Jamesem, bude se odkopávat od domácí brány.

39

Žlutou kartu dostává Miguel Almirón (Newcastle United).

38

Ještě jeden rohový kop pro hosty, míč srazil za čáru Ritchie.

36

Domácí se museli po nevydařeném rohu rychle vracet a vzápětí si ho po Jamesově akci kopne Leeds.

35

Matt Ritchie si udělal prostor ke střele za velkým vápnem a skákavým pokusem orazítkoval pravou tyč!

34

Velmi podobná akce Leedsu jako před chvilkou. Liam Cooper pálil z velkého vápna po Raphinhově zpětné pobídce, Darlow se natáhl na čáře a bezpečně ji kryje.

33

Domácí se neprosadili po zákroku na Saint-Maximina.

31

Řada je zase na Newcastlu. Joe Willock přestřeluje po Almirónově přihrávce.

29

Šance střídá šanci! Rodrigo Moreno utíkal sám na bránu, ale dostal se z optimálního úhlu, proto raději podržel míč a přihrál pod sebe Kalvinu Phillipsovi, jehož bomba z 18 metrů prosvištěla těsně vedle.

27

Manquillo inkasoval tvrdý a pískaný zákrok od debutanta v dresu Leedsu Jamese.

25

Vzápětí na druhé straně z velkého vápna jen o decimetr minul pravou tyč Rodrigo Moreno. Domácí brankář stál jako přikovaný a neměl by nárok.

24

Za půl minuty už je to tutovka na vyrovnání! Saint-Maximin se prohnal jako vítr pravým křídlem, Almirónovi sice střela nevyšla, ale byla z ní nechtěná prodloužená přihrávka zcela volnému Joelintonovi, který napálil zblízka jen Meslierovy nohy.

23

Přes Longstaffa a Ritchieho se míč dostal k Saint-Maximinovi, který vybídl do šance Willocka. Tomu se však míč zamotal a na první přímou střele „Strak“ stále čekáme.

22

Nějaké zdravotní potíže má Darlow, zřejmě charakteru naražené ruky. Brankáře Newcastlu prohlíží masér a nic vážného to zřejmě nebude.

20

Domácí nedokázali pořádně odvrátit míč z šestnáctky a na pravé straně si naběhl opět Raphinha Belolli. Křížnou střelu Darlow sotva vyškrábl, při dorážce už museli vypomáhat obránci.

19

Raphinha si v šestnáctce zpracovával míč nejprve na hrudi, poté se zdálo, že se ho dotkl rukou, nicméně rozhodčí nechají hru plynout a bude z toho roh pro Leeds.

18

Se střelou Mateusze Klicha si Karl Darlow poradil snadno, stačilo nastavit rukavice.

15

Po Dallasově faulu na Joelintona de Liru rozehrávali domácí, ale získávají jen autové vhazování.

13

Leeds právě vstřelil branku!
Když to nevyšlo zblízka, prosazuje se RAPHINHA BELOLLI za minutu kuriózním způsobem. Na jeho polovysoký centr od pravé postranní čáry nabíhal Rodrigo Moreno, který ale míč roznožkou pouští mezi nohama, takže zapadl k tyči za zaskočeného Darlowa. Brankář Newcastlu čekal teč a nestihl zareagovat.

12

Přízemní centr zleva nezasáhl v šestnáctce Belolli naplno a brankář Darlow neměl na čáře větší potíže.

10

Rodrigo Moreno si kryl míč na prsou a odletěl ze souboje v šestnáctce, penaltu si tím však nevymodlil.

8

Matt Ritchie (Newcastle United) udeřil do nosu Raphinhu Belolliho a vidí žlutou kartu.

6

Ritchie zasprintoval po levé postranní čáře, dostal míč do běhu, ale centruje jen do náruče Ilana Mesliera, který jeho úmysl očekával a padl na trávník.

5

Hosté rozjíždějí svou akci s rozvahou a nerozpakují se vracet míč dozadu.

3

Klich sklepl vzduchem letící míč parádně patičkou za sebe, Bamfordova střela z voleje ovšem byla velice nepřesná jak do šířky, tak do výšky.

1

Domácí hrají v černobíle pruhovaných dresech, hosté ctí fialovou barvu.

1

Newcastle United: Darlow – Manquillo, Clark, Lascelles (C), Hayden, Ritchie – Saint-Maximin, Longstaff, Willock, Almirón – Joelinton.
Náhradníci: Gillespie – Schär, Lewis, Krafth, Fernández, Hendrick, Murphy, Fraser, Gayle.

Leeds United: Meslier – Dallas, Ayling, Cooper (C), Firpo – Phillips – Raphinha, Klich, Rodrigo, James – Bamford.
Náhradníci: Klaesson – Cresswell, Shackleton, Greenwood, McCarron, Roberts, Summerville, McKinstry, Kenneh.

Rozhodčí: Dean – Hussin, Cann.

Loni Leeds coby nováček dokázal nad Newcastlem zvítězit v obou zápasech, 5:2 doma a 2:1 venku. Předtím neuspěl šestkrát v řadě, ale je nutno dodat, že se tyto kluby příliš často nepotkávaly a oba zároveň hrály Premier League naposledy na jaře 2004.

Hosté jsou na tom jen o málo lépe. Také v létě investovali desítky miliónů eur do posil z Manchesteru (James z United a Harrison z City) či z Barcelony (Firpo), přesto čekají na první ligové vítězství, na jejich kontě jsou dva body a skóre 4:11. V minulém kole Leeds hladce prohrál s Liverpoolem 0:3. Právě Jack Harrison je se dvěma góly zatím nejlepším střelcem.

V létě získali „Magpies“ za tři čtvrtě miliardy korun Joea Willocka z Arsenalu, jinak zůstal jejich kádr pohromadě. Výsledkově je to ale zatím bída, ze čtyř kol získal nejseverněji položený klub ligy jen bod při skóre 5:12. Minulou sobotu podlehl Manchesteru United 1:4.
Nejlepším střelcem je zatím dvougólový Callum Wilson.