Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Německo, jeden z hlavních favoritů každého světového šampionátu, bude v Kataru útočit na pátý titul, čímž by vyrovnalo brazilský rekord. Die Mannschaft má co napravovat. Před čtyřmi lety jako obhájce titulu vypadl v Rusku ostudně už po základní skupině.

Japonci budou hrát na šampionátu posedmé v řadě, přičemž pravidelně střídají konec ve skupině a osmifinále. Před čtyřmi lety prohráli v osmifinále s Belgií, takže tentokrát by se měli loučit s turnajem po základní skupině.

Forma Německa vyvolává otazníky. V Lize národů porazili jen Itálii, čtyřikrát remizovali, v generálce pak porazili slabý Omán horko těžko 1:0.

Ani Japoncům generálka nevyšla, Kanadě podlehli 1:2. Předtím ale v pěti zápasech neinkasovali, zdolali dva účastníky Mundialu - USA a Jižní Koreou.

Gnabry
89. min Moukoko o hráči
Kimmich
13 Müller
Müller
67. min Hofmann o hráči
Gündogan
67. min Goretzka o hráči
14 Musiala
Musiala
79. min Götze o hráči
Havertz
79. min Füllkrug o hráči

JaponskoJaponsko(4-2-3-1)

12 Gonda
Gonda
19 Sakai
Sakai
75. min Minamino o hráči
22 Jošida
Jošida
Itakura
Nagatomo
57. min Mitoma o hráči
Tanaka
72. min Doan o hráči
11 Kubo
Kubo
46. min Tomijasu o hráči
25 Maeda
Maeda
57. min Asano o hráči

Rozhodčí: Barton - Morán, Zeegelaar

V nominaci Japonska je osmička hráčů vydělávající si v Německu. Daichi Kamada je hvězdou Frankfurtu, vítěze Evropské ligy. V letošní sezoně se v budneslize chlubí 7 góly a 4 asistencemi.

Poslední vzájemný zápas se datuje do 30. května 2006, kdy se soupeři rozešli smírně 2:2.

1

Začal první poločas utkání Německo - Japonsko

1

Zápas rozehráli Němci, kombinaci zahajují přes brankáře Neuera.

2

Gnabry se přiřítil do vápna, jenže nenahrál a ani ani nezakončil. Japonci mu míč sebrali.

4

Rüdiger svedl běžecký souboj s Maedou, urostlý stoper Německa ho vyhrál a odrazem o japonského útočníka zahrál míč do zámezí.

5

První roh kopnou Japonci.

5

Němci špatně kopnutý míč snadno odklidili do bezpečí.

7

Japonci jsou dotěrní a německou rozehrávku napadají hodně vysoko.

8

Po ztrátě Gündogana přešli Japonci do rychlého kontru, který zakončil Ito střelou do odkryté brány. Bohužel pro Asiaty z ofsajdu.

11

Němci se proti pohyblivým Japoncům nemůžou zatím vůbec prosadit. Jejich akce končí daleko před vápnem soupeře.

12

Endo zastavil akci Německa hluboko ve vlastním vápně, pak míč odkopl do autu.

14

Do rány Kimmicha skočil Kamada. Němci marně hledají skulinky v obraně Japonců.

16

Máme tady i první roh Německa.

17

Rüdiger se pověsil do vzduchu, hlavičkou minul těsně přední tyč.

19

Havertz poslal Kuba na trávník nedovoleným způsobem a tím také končí útočná akce Německa.

20

Kimmichovu ránu Gonda vyrazil do strany, Gündogan dorážel nad bránu a navíc z ofsajdu.

22

Hra se obrátila, po ztrátě Němců budou zahrávat Japonci roh.

23

Po rozehrávce na krátko letěl do vápna centr na zadní tyč, kde Sakai hlavičkoval vedle brány.

25

VAR řešil možnou penaltu pro Němce, video ale potenciální ruku Japonců ve vápně neodhalilo.

27

Němci obléhají japonské vápno, už jejich předfinální fáze ale není přesná.

28

Propagační střela Gündogana z dálky zaplula do koše Gondy.

29

Teď už to v japonském vápně hořelo, Raumův centr vyrazil Gonda před sebe, následující střelu Japonci zablokovali.

31

Gonda šel do souboje s Raumem, jehož podkopl - penalta pro Německo.

33

Ilkay Gündogan (Německo) proměnil pokutový kop. Německo - Japonsko 1:0
Záložník Manchesteru City střelou doprostřed brány otevírá skóre. Dobře viděl, že se Gonda pohnul do strany.

36

Na rohy vedou Japonci 3:1, na góly ale Německo 1:0.

38

Zmatky v japonském vápně Němci nevyužili, Kimmich šanci ke střele propásl, pak modří míč ukopl.

40

Snaha Tanaky dostihnout míč na hřišti byla marná, přebíral ho v ofsajdu.

42

Kimmich neseřídil mířidla, zpoza vápna bránu vysoko přestřelil.

42

Hledištěm běží mexická vlna.

45

Němci dohrávají poločas s míčem na nohách jako většinu předchozího času.

45

Musiala se uvolnil na malém prostoru před vápnem, střela mu ale nesedla a míč vyletěl nad bránu.

45

Poločas bude nastavený o čtyři minuty.

45

Na konci nastavení udeřili Němci podruhé. Havertzovu střelu do prázdné ale nelze uznat, stál v ofsajdu.

45

A ještě mohl srovnat Maeda, který hlavičkoval mezi stopery vedle zadní tyče.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Německo - Japonsko

46

Střídání Japonsko: ze hřiště odešel Takefusa Kubo, nahradil ho Takehiro Tomijasu

47

Müller vysunul na pravé straně Gnabryho, který střílel z dobré pozice tvrdě, ale nad bráni.

50

Kamadovu střelu tečovali Němci na roh.

50

Rohy ale nejsou silnou zbraní Japonců, Němci míč lehce odvrátili.

52

Musiala se prokličkoval do zakončení, jenže znovu přestřelil.

54

Kamada si naběhl na přetažený centr, míč ale vracel do zámezí.

56

Nebezpečná akce Němců trvala pět vteřin, než asistent odmával ofsajd. Pomocník hlavního se ale podle záznamu mýlil.

57

Střídání Japonsko: ze hřiště odešel Juto Nagatomo, nahradil ho Kaoru Mitoma

57

Střídání Japonsko: ze hřiště odešel Daizen Maeda, nahradil ho Takuma Asano

58

Čerstvý Asano si hned naběhl centr a přes Rüdigera hlavičkoval vedle tyče.

60

Musiala uvolnil na hranici vápna Gündogana, který svoji střelu otřel o vnější tyč.

61

Na druhé straně podnikli brejk Japonci, Asano ale přestřelil.

63

Itakura si řekl o žlutou kartu po faulu na Musialu, rozhodčí se ale nad ním slitoval a jen mu pohrozil.

66

Asanovu střelu zablokoval Rüdiger na roh.

66

Itakura hlavičkoval na zadní tyči, k Neuerovi ale přes houšť těl nedoletěla.

67

Střídání Německo: ze hřiště odešel Thomas Müller, nahradil ho Jonas Hofmann

67

Střídání Německo: ze hřiště odešel Ilkay Gündogan, nahradil ho Leon Goretzka

68

A znovu dvojice Asano-Rüdiger a znovu roh pro Japonce po jejich souboji ve vápně.

69

Neuer si našel míč, Němci můžou být pro tentokrát v klidu.

71

Gonda se teď pořádně zapotil, během minuty předvedl čtyři zákroky, především poslední hlavička Gnabryho byla gólová. Japonský brankář ji vyrazil na roh.

72

Střídání Japonsko: ze hřiště odešel Ao Tanaka, nahradil ho Ricu Doan

73

Asano v tutovce, Neuer máchl rukou a konečky prstů vyrazil střelu Asana. Ito pak dorážel zblízka nad bránu.

75

Střídání Japonsko: ze hřiště odešel Hiroki Sakai, nahradil ho Takumi Minamino

76

Ricu Doan (Japonsko) vstřelil gól. Německo - Japonsko 1:1
Střelu Minamina ještě Neuer vyrazil, ale jen před Doana, který zblízka zavěsil.

77

Japonci vyrovnali zaslouženě, pro prostřídání jsou hodně nebezpeční.

81

Nejvýše byl Rüdiger, bránu ale hlavou přestřelil.

81

Hra má spád, oba týmy chtějí vyhrát.

82

A je tady další německý roh.

83

Ito poslal míč hlavou do japonského bezpečí.

83

Takuma Asano (Japonsko) vstřelil gól. Německo - Japonsko 1:2
Japonsko otáčí skóre. Asano přetlačil ledabyle bránícího Schlotterbecka a ránou pod víko z ostrého úhlu Neuera překonal.