Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou!

Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 6:0. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 14:7.

Je konec! Domácí fotbalisté nakonec ve druhém poločase otočili stav utkání a mohou se radovat ze tří bodů. Převaha Manchetseru byla v druhé půli výrazná, a tak jsme se srovnání dočkali po necelých dvaceti minutách hry. Bruno Fernandes by nejspíše vybojoval penaltu, ale ještě stihl posunout míč na Marcuse Rashforda, jenž poslal míč na zadní tyč. Rudí ďáblové definitivně stav otočili v 83. minutě. Pogbovi sice střela vůbec nesedla, ale nakonec se z toho stal centr, který hlavičkou poslal do brány Mason Greenwood.

Manchester UnitedManchester United(4-2-3-1)

Pogba
84. min McTominay
Greenwood
Fernandes
Rashford
72. min James
7 Cavani
Cavani
82. min van de Beek

Lallana
88. min Zeqiri
15 Moder
Moder
87. min Džahánbachš
Trossard
63. min Mac Alister

90+4

Na hřišti ještě došlo k menší rozmíšce, kterou musel uklidňovat hlavní rozhodčí. Moc práce mu to ale nedalo a Dean Henderson bude odkopávat od brány.

90+3

Pascal Groß ještě sebral zbytky sil a předvedl sprint po pravé lajně. Nakonec chtěl centrovat do vápna, ale jeho přihrávka byla sražena na rohový kop.

90+2

Manchester se nejspíše bude snažit držet balón na svých kopačkách, k čemuž má nyní možnost, Hosté faulovali na polovině hřiště a míč soupeři darovali.

90+1

Hned v první nastavené minutě měli hosté možnost standardní situace, ale tentokrát z ní úspěšní nebyli. Domácí s vypětím všech sil souboje ve vápně ustáli.

90

Nastavovat se budou čtyři minuty!

89

Alírezá Džahánbachš posunul míč na levou stranu, odkud přišel centr z první. Ten však nebyl moc povedená, a tak Dean Henderson má míč v rukavicích.

89

Žlutou kartu dostává Greenwood (Manchester United).

88

Hosté se ještě ale nevzdávají a chtějí velkého favorita dnešního duelu alespoň obrat o nějaké body. Povede se jim ještě v závěru utkání srovnat stav?

88

Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Adam Lallana, přichází Andi Zeqiri.

87

Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Jakub Moder, přichází Alírezá Džahánbachš.

86

Luke Shaw upadl v souboji ve vlastní šestnáctce a rozhodčí zákrok na něj posoudil jako faul. Dean Henderson bude moci odkopávat od své brány.

85

Nyní už to s Brightonem nevypadá tak dobře a překvapení nejspíše nenastane. Historickou smůlu na Old Trafford nejspíše hosté také neprolomí.

84

Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Paul Pogba, přichází Scott McTominay.

83

Manchester United právě vstřelil branku!
A pozor, domácí fotbalisté nakonec otáčejí stav dnešního duelu a jdou poprvé v zápase do vedení! Paul Pogba nejspíše v těžké pozici střílel, ale pokus mu vůbec nesedl. Míč však mířil na MASONA GREENWOODA, jenž hlavičkou rozradostnil spoluhráče.

82

Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Edinson Cavani, přichází Donny van de Beek.

81

Bruno Fernandes měl spoustu prostoru na levé straně, čehož využil ke střele. Ta sice nebyla špatná, jenže mířila přesně do míst, kde byl připravený gólman.

80

Alexis Mac Alister táhl akci svého týmu po pravé straně a vymýšlel odtud přízemní centr. Ten mířil někam na penaltu, ale domácí si s tím hravě poradili.

79

A to se o několik sekund později také potvrdilo. Každopádně na domácí straně se chystá střídání a každým okamžikem uvidíme novou tvář na hřišti.

78

Paul Pogba evidentně nebyl spokojený s výrokem rozhodčího, který přiřkl aut soupeřům. Brighton ale v druhém poločase směrem dopředu nepředvedl nic.

77

Domácím nechybělo moc k tomu, aby se dostali do vedení! Střela v pádu hráče Manchesteru ale nakonec skončila těsně nad horní tyčí Sánchezovy svatyně.

76

Harry Maguire si chtěl vystřelit ze střední vzdálenosti, ale nebylo kudy. Proto přenesl hru na pravou stranu, ovšem centr, který přilétl, obrana zastavila.

75

Čas nám začíná plynout velmi rychle a domácím se krátí čas na otočení stavu. Respektive mají ho ještě nějakých patnáct minut do konce základní hrací doby.

74

Brighton vybojoval vhazování na útočné polovině a chvilku mu vhození trvalo. Nakonec to navíc bylo hodně nepřesné a u balónu jsou zase domácí.

72

Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Marcus Rashford, přichází Daniel James.

72

Tak se na druhé straně dostal do akce zase Robert Sánchez. Mason Greenwood je dnes hodně pilným střelcem, ale na brankáře hostí si ještě nepřišel.

71

Hosté si žádají penaltu, ale rozhodčí nekompromisně rozpažuje! Alexis Mac Alister poslal přihrávku na Welbecka, který po souboji s Maguirem spadl na zem. Míč posléze jen o kousek minul tyčku. Nakonec byl v akci ještě VAR, ale penalta se pískat nebude!

70

Ten vyústil v zahrávání rohového kopu. S tím však hostující gólman žádné potíže neměl. Vyskočil si nejvýše a schoval míč bezpečně do svých rukavic.

69

Aaron Wan-Bissaka je hodně aktivním hráčem na pravé straně, ale jeho centry zatím spoluhráče nenacházejí. Manchester má ale nyní velký tlak.

68

Střely na branku: 3 – 3!

67

Bruno Fernandes vymýšlel další dobrou přihrávku někam na hranici šestnáctky, ovšem tam si nikdo nenabíhal. Brighton se však s míčem daleko nedostal.

66

Žlutou kartu dostává White (Brighton & Hove Albion FC).

66

Fotbalisté v červených dresech drží míč na svých kopačkách, ale jsou s ním hodně daleko brány soupeře. Ten nyní působí trochu roztěkaným dojmem.

65

Žlutou kartu dostává Cavani (Manchester United).

65

Rudí ďáblové budou nakopnutí vstřelenou brankou a rozhodně budou chtít ještě nějakou přidat. Mason Greenwood to vzal na sebe, ale bránu o kousek minul.

63

Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Leandro Trossard, přichází Alexis Mac Alister.

62

Domácí jsou jasně aktivnějšími hráči a nyní se dočkali vyrovnání, času na otočku mají ještě mnoho! Bruno Fernandes byl faulován, ale ještě stihl míč posunout na pravou stranu, kam s nabíhal MARCUS RASHFORD! Ten se s tím vůbec nepáral a placírkou poslal míč k zadní tyči.

61

Každopádně nyní jsme viděli dobrou možnost domácích! Bruno Fernandes si seběhl za obranu na pravou stranu, ale skvělým skokem se proti němu vydal Robert Sánchez, jenž jeho pokus vyrazil na rohový kop.

60

Už je za námi hodina hry a vypadá to, že by se tu mohlo schylovat k velkému překvapení Vždyť Brighton na Old Trafford ještě ve své historii nikdy nevyhrál!

59

Aaron Wan-Bissaka si poradil v souboji jeden na jednoho, a tak mohl odcentrovat. Jeho centr ale neměl dobré parametry a hosté si s tím v pohodě poradili.

58

Bruno Fernandes vybojoval rohový kop, i když se to soupeřům ani trochu nelíbí. Jeho následný centr žádné nebezpečí pro Sáncheze neznamenal.

57

Hosté si přihrávají na obranné polovině a domácí se je snaží aktivně napadat. To se jim nakonec vyplatilo, jelikož vybojovali míč po několika sekundách.

56

Manchester získal po dlouhé době rohový kop. Victor Lindelöf hlavičkoval, ovšem jeho pokus neprošel. Paul Pogba se následně provinil nohou moc vysoko.

55

Držení míče: 62% – 38%!

54

Poprvé ve druhém poločase prošli hostující fotbalisté s míčem na útočnou polovinu, tam ale také celá akce skončila. Ještě se v druhé půli nic zajímavého nestalo.

53

Domácí musí většinu zápasu překonávat obranný blok, avšak moc jim to zatím nejde. Harry Maguire chtěl hru trochu rozhýbat, jenže jeho pas skončil mimo hřiště.

52

První střela na bránu v podání Manchesteru! Marcus Rashford to zkusil z nějakých dvaceti metrů, ale mířil přesně do míst, kde byl Sánchez připravený.

51

Brighton se sice ještě nedostal přes půlící čáru, ovšem ani domácí ještě nic v druhém poločase nepředvedli. Navíc se před pár sekundami provinili faulem.

50

Tak to domácí fotbalisté zkusili prudkým centrem někam na penaltu, jenže i s tím si obrana hostí poradila. Hráči v modrém tak mohou s balónem dopředu.

49

Avšak Brighton se na balónu zrovna dlouho neudržel a nyní už působí v hlubokém obranném bloku. V tom se mu ale poměrně daří zastavovat šance soků.

48

Domácí fotbalisté se snaží hned od začátku poločasu, ovšem Mason Greenwood byl trochu neobratný a podrazil soupeře, hosté mohou podržet míč.

47

A už nám začal i druhý poločas tohoto utkání! Srovná Manchester nebo Brighton překvapí? Do druhého poločasu neudělal ani jeden z trenérů změnu.

46

Je za námi první poločas, po kterém budou rozhodně spokojenější hostující fotbalisté, kteří vedou na hřišti favorita o jednu branku. Do vedení ale mohli jít jako první domácí, avšak střelu Masona Greenwooda zastavila tyč. Jen o chvilku později se tak prosadili hosté, když se nadvakrát prosadil Danny Welbeck. Brighton navíc mohl navýšit vedení, ovšem Dean Henderson vyškrábl hlavičku Dunka nad břevno. United toho moc nepředvedli, a tak budou muset v druhém poločase zabrat.

Druhý poločas začne přibližně v 21:34.

45+3

45+1

Aktivnějšími fotbalisty jsou v závěru prvního poločasu ti hostující, kteří ještě vybojovali rohový kop. Jakub Moder se dostal k odraženému balónu, avšak jeho dobrá rána byla sražena Rashfordem na rohový kop.

45

Nastavovat se budou dvě minuty!

44

První poločas se nám už chýlí ke svému konci, mnoho věcí se již nestane. Manchester by chtěl srovnat do konce poločasu, ale dokáže se ještě dostat ke střele?

43

Aaron Wan-Bissaka byl na pravé straně rychlejší, a tak mohl vyslat centr. Ten skončil na hranici šestnáctky, jenže Mason Greenwood si míč zamotal pod nohy.

42

Žlutou kartu dostává Pascal Groß (Brighton & Hove Albion FC).

42

Brighton se naopak provinil nepřesností a míč svému soupeři doslova daroval. Následoval faul hosté a domácí získali volný kop na útočné polovině.

41

Avšak jejich akce skončila dříve, než vlastně vůbec začala. Nedovolený zákrok schytal Adam Lallana, a tak se domácí zase budou muset stáhnout do obrany.

40

A do konce prvního poločasu nám chybí posledních minut. Něco se nastaví, ale moc toho také nebude... Dopředu se nyní řítí rudí ďáblové.

39

Bruno Fernandes táhl další akci svého týmu. Skvělým pasem našel na hranici šestnáctky Paula Pogbu, jehož střela z první šla hodně vedle levé tyče.

38

Což se nyní potvrdilo. Hráči Brightonu si nerozuměli, a tak přihrávka mezi obranu vyšla vniveč. Dean Henderson si posléze sebral míč do své moci.

37

V posledních minutách se nám toho na hřišti Old Trafford moc neděje. Domácí sice mají převahu na míči, ale šance nemají. I útoky hostů brzy končí.

36

Domácí už zase drží balón na svých kopačkách, tentokrát to zkouší po levé straně. Přesto nakonec přišel centr z té pravé, avšak obrana hostí si poradila.

35

Bruno Fernandes vymyslel skvělou přihrávku na Rashforda, ale ten se dostal mezi dva soupeře. Domácím to zatím jinak ale hodně skřípe v kombinaci a frustrace na některých hráčích už je patrná.

34

Střely na branku: 0 – 3!

33

Paul Pogba to měl hodně těžké, když se k němu pomalu odrážel míč, za kterým mířil i soupeř. Proto míč jen nakopl, ovšem nikoho ze spoluhráčů nenašel.

32

Jakub Moder měl prostor na levé straně, načež chtěl přenést hru na tu pravou. Při dlouhé přihrávce byl atakován, a tak nakonec jen odevzdal míč soupeři.

31

Marcus Rashford to chtěl vzít na sebe, jenže na čtyři soupeře si nepřišel. Ti využili své velké převahy a o míč ho obrali. Hosté se ale s míčem daleko nedostali.

30

Už je za námi třicet minut hry, utkání nám zatím plyne velmi rychle. Ve vedení o jednu branku jsou zatím hosté, kteří jsou mnohem nebezpečnější než domácí.

29

Rudí ďáblové drží balón na svých kopačkách a jsou s ním na útočné polovině. Dostat se však do nějaké zajímavé možnosti je zatím nad jejich síly.

28

Bruno Fernandes chtěl vyslat centr do šestnáctky, jenže ten se mu ani trochu nepovedl. Balón skončil mimo hrací plochu a gólman hostí bude odkopávat.

27

Hráči v modrém si zatím vedou dobře a vybojovali rohový kop. Centr sice mířil do největšího ohně, ovšem tam si křikl Dean Henderson a balón lapil do rukavic.

26

Paul Pogba to neměl jednoduché, přesto udržel míč na své kopačce nedaleko vlastního vápna a poslal přesný pas. Bohužel pro si spoluhráč podobně nevedl.

25

Jakub Moder měl prostor na pravé straně, ale přes obránce domácího týmu se nakonec nedostal. Brighton ale bude pokračovat, jelikož vybojoval aut.

24

Bruno Fernandes poslal pod tlakem prudký pas na Cavaniho, který měl těžkou práci. Sice se mu povedlo míč ještě ztlumit, ovšem přesnou nahrávku nedal.

23

Jak můžeme vidět, držení míče není vše. V tom domácí fotbalisté totiž naprosto jasně dominují, jenže ty góly... Podaří se United srovnat ještě v poločase?

22

Držení míče: 67% – 33%!

21

Luke Shaw trochu zatáhl za brzdu a udělal taktický faul na polovině hřiště. Obrana domácího týmu se tak stihne zformovat a hosté budou útočit do plných.

20

Fotbalisté v modrých dresech se rozhodně vzchopili po začátku utkání a hrají s favoritem vyrovnanou partii. Hřát je navíc může vedení i zajímavé šance.

19

No, moc k tomu nechybělo! Pascal Groß vyslal skvělý centr, na který si naskočil Lewis Dunk. Ten vyslal parádní hlavičku, ale Dean Henderson ji vyškrábl na břevno!

18

Brighton vybojoval standardní situaci ze zajímavé pozice. Bude ji zahrávat z levé strany, nedaleko vápna. Dokáží se hosté znovu prosadit po centru?

17

A tak mohli jít dopředu zase domácí. Marcus Rashford to zkusil z nějakých dvaceti metrů, ovšem jeho střela po zemi nebyla přesná a skončila hodně mimo.

16

Rudí ďáblové měli k dispozici rohový kop, ale ze standardní situace nijak nezahrozili. Naopak to vypadalo na atak hostů, ale i ten byl nakonec zastaven.

15

Manchester sice měl jasnou převahu na začátku zápasu, přesto musí dotahovat náskok soupeře. Kvalitu na to ale rozhodně má, tak uvidíme...

13

Brighton právě vstřelil branku!
Celkem záhy jsme se dočkali první branky, která překvapivě padá do sítě domácího celku! Neal Maupay vyslal nadýchaný centr do malého vápna, kde byl DANNY WELBECK. ten sice první hlavičkou nechal vyniknout gólmana, ale dorážku nasměřoval bezpečně do brány.

12

Také Brighton chce ukázat, že umí útočit, i když se mu t zatím moc nedaří. Danny Welbeck šikovně vrátil míč někam na penaltu, ale domácí si s tím poradili.

11

Paul Pogba si nerozuměl se spoluhráči. Sice vymyslel zajímavou přihrávku za obranu, ovšem tam si nikdo nenabíhal. Robert Sánchez získal míč do své moci.

10

Zatím sledujeme obrovskou převahu domácích fotbalistů, kteří svým soupeřům balón ani nepůjčují. Tak uvidíme, jestli se dokáží brzy prosadit i střelecky.

9

A United už mohli o jednu branku vést! Po standardní situaci se míč odrazil do území nikoho. Jako první tam doběhl Mason Greenwood, jehož skvělá rána skončila na pravé tyči!

8

No, to byla škoda pro Manchester! Edinson Cavani si skvěle načasoval náběh za obranu, ovšem Bruno Fernandes si myslel, že běží po pravé straně. Cavani však běžel po levé, a tak přišla zbytečná ztráta.

7

Z opakovaných záběrů bylo ještě vidět, že Edinson Cavani mu nejspíše loket trochu přišlápl, i když to bylo nezaviněné. Yves Bissouma to ještě zkusí.

6

Tohle nejsou hezké záběry. Yves Bissouma zůstává ležet po pádu na levou ruku a bude nutné ošetření. Spíše to vypadá, že hráč hostí nebude schopen pokračovat a bude nutné velmi brzké střídání...

5

Brighton se poprvé v tomto utkání dostal na útočnou polovinu, ale s míčem se tam dlouho nezdržel. Na druhé straně nebyl úspěšný atak domácích po pravé straně.

4

Marcus Rashford si chtěl narazit s Fernandesem, a tak se ihned vydal směrem do šestnáctky. Vyslyšen nebyl, jelikož Bruno Fernandes to vzal na sebe. Bránu soupeře ale minul o pořádný kus. Odkop pro Sáncheze.

3

Dá se čekat, že domácí fotbalisté budou mít větší držení míče i více šancí, jsou dnes favority. Tak snad se nějaké zajímavé možnosti dočkáme co nejdříve.

2

Paul Pogba si dlouho říkal o míč na nějakých třiceti metrech, ovšem vyslyšen nebyl. Rudí ďáblové však mohou pokračovat s balónem nedaleko vápna.

1

A dnešní utkání nám právě začalo! O úvodní výkop se postarali hostující fotbalisté, kteří hrají v modrém. Manchester zvolil nepřekvapivě červenou barvu.

1

Manchester United: D. Henderson – Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire (C), Shaw – Fred, P. Pogba – Greenwood, B. Fernandes, Rashford – Cavani.
Náhradníci: de Gea – B. Williams, Tuanzebe, D. James, N. Matić, van de Beek, McTominay, A. Diallo.

Brighton & Hove Albion FC: Sánchez – White, Dunk, Veltman – Groß, Bissouma, Lallana, Moder – Trossard, Maupay – Welbeck.
Náhradníci: Steele – Karbownik, Mac Alister, Alzate, D. Pröpper, Caicedo, Džahánbachš, Izquierdo, Zeqiri.

Rozhodčí: Dean – Cann, Robathan.

Brighton & Hove Albion FC

Brighton je na tom víceméně opačně než jeho soupeř. Po devětadvaceti odehraných zápasech má na svém kontě třicet dva bodů a patří mu šestnáctá pozice. Na sestupové pásmo však má náskok šesti bodů, to není špatné. Hostující fotbalisté nemají špatnou defenzivu, ale ten útok... Celkové skóre je těsně záporné (-4). Brighton bral v posledních třech duelech šest bodů, když porazil Southampton a Newcastle. Před těmito dvěma duely padl na hřišti Leicesteru.

O favoritovi tohoto duelu je jasno, budou jím domácí fotbalisté. Ti mají po dvaceti devíti zápasech na svém kontě padesát sedm bodů a patří jim druhá pozice. Rudí ďáblové se mohou spolehnout především na ofenzivu, jelikož dosud nasázeli padesát šest branek, lépe je na tom jen jejich městský rival City. Manchester v posledních třech zápasech získal sedm bodů, když porazil City a West Ham. Těsně předtím přišla remíza, a to na hřišti Crystal Palace.

Dobrý den, chtěla bych vás přivítat u utkání v rámci Premier League! V tomto střetu se spolu podíváme na zápas mezi United a Brightonem. Výkop je naplánován na 20:30 a my budeme u toho.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.