To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.

Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 8:1. Rohy: 11:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:5.

Je hotovo. Dnešní zápas branku nepřinesl a Real Madrid tak po celkovém výsledku 3:1 postupuje do semifinále Ligy mistrů, kde se utká s dalším anglickým celkem Chelsea.
Do druhé půle vstoupili domácí rovněž velmi aktivně, ale Roberto Firmino nedokázal prostřelit Courtoise. Real Madrid předváděl velmi dobrý výkon a v 66. minutě mohl poslat hosty do vedení Vinícius Júnior, kterého ale vychytal Alisson. V 81. minutě hlavičkoval Benzema nad bránu. V nastavení se mohl postarat o zdramatizování zápasu Salah, ale Courtois byl dnes nepřekonatelný.

Liverpool FCLiverpool FC(4-3-3 )

Alisson
Alexander-Arnold
Phillips
19 Kabak
Kabak
60. min Jota
Robertson
Wijnaldum
Fabinho
7 Milner
Milner
60. min Alcântara
11 Salah
Salah
Firmino
82. min Shaqiri
10 Mané
Mané
82. min Oxlade-Chamberlain

Kroos
72. min Odriozola Arzallus
11 Asensio
Asensio
82. min Isco
Benzema
Vinícius Júnior
72. min Rodrygo

Rozhodčí: Kuipers – van Roekel, Zeinstra (vš. NED)

90+5

Ani tentokrát centr ze standardní situace nepřinesl nic vážnějšího a je konec.

90+4

Centr Dioga Joty z levé strany byl opět zblokován a Liverpoolu už nezbývá žádný čas, ovšem k dispozici bude mít ještě rohový kop.

90+3

Trent Alexander-Arnold hledal svým centrem Salaha, ale balón končí znovu a opět jen u belgického gólmana.

90+2

Ferland Mendy lacině přišel o míč a Mohamed Salah se dostal z pravé strany do šance, ale jeho pokus skončil na zákroku Courtoise a nakonec z toho bude jen odkop od brány Realu Madrid.

90+2

Karim Benzema nyní vyslal po pravé straně Rodryga, který z první vracel míč do šestnáctky Liverpoolu, ale ten skončil jen v rukou Alissona.

90+1

Nyní už musí Liverpool soustředit všechny síly do bezhlavého útoku, ale Robertsonův pas letěl velice mimo a Thibaut Courtois se tak postará o odkop od brány.

90

Rozhodčí nastavuje 4 minuty navíc.

89

Domácí drží míč nějakých patnáct metrů od vápna, ale dál se nemohou prodrat a pomalu to vypadá, že o postupujícím do semifinále Ligy mistrů je rozhodnuto.

88

Iscova přihrávka skončila pouze u soupeře, ale útoky Liverpoolu nejsou přesné ani rychlé a jsou absolutně bez nápadu.

87

Zajímavá nabídka na Andrewa Robertsona, který se snažil si sběhnout za obranu Realu, ale balón byl příliš rychlý a skončil vedle svatyně.

86

Trent Alexander-Arnold sice poslal centr z pravé strany, ale obrana Realu Madrid znovu dokázala odvrátit balón a nyní je to opravdu bílá zeď, která nepustí před svou bránu nikoho.

85

Poté přichází velmi nepřesný centr Alexe Oxlade-Chamberlaina a skončil jen a bezpečně v rukou brankáře Courtoise.

84

Rodrygo si pěkně poradil s výpadem Andrewa Robertsona. Anglický celek se tak nemůže žádnou cestou dostat do šestnáctky soupeře.

83

Opět si Liverpool nedokázal nic vážnějšího vypracovat na levé straně přes Dioga Jotu a Madridští už táhnou směrem dopředu.

82

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Sadio Mané, přichází Alex Oxlade-Chamberlain.
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Roberto Firmino, přichází Xherdan Shaqiri.
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Marco Asensio, přichází Isco.

81

Karim Benzema se dostal ke hlavičce uvnitř pokutového území, ale míč se odrazil od trávníku jen nad bránu Alissona!

81

Bílý balet se poté vydal směrem dopředu, kde si Marco Asensio skvěle zpracoval nákop spoluhráče a následně Real vybojoval také rohový kop.

80

Opět se snažil zakončit po centru ze standardní situace Nathaniel Phillips, ale ani tentokrát z toho nebylo nic nebezpečného pro gólmana Courtoise.

80

Marco Asensio přes sebe nenechal projít na levé straně Roberta Firmina a domácí mužstvo má deset minut před koncem základní hrací doby rohový kop.

78

Thiago Alcântara si sice všiml náběhu Andrewa Robertsona, ale hostující obránce vše dobře přečetl. Následně se vydal po levé straně dopředu Rodrygo, ale Trent Alexander-Arnold si skvěle poradil.

77

Ovšem domácí mužstvo nyní není směrem dopředu nijak nebezpečné a je to spíše Real Madrid, který nyní diktuje tempo hry a drží míč na kopačkách.

76

Casemiro chtěl zrychlit hru pasem z první na pravou stranu, ale balón zavítal do zámezí a Liverpool získal autové vhazování na své polovině.

75

Tentokrát Real Madrid získal dokonce rohový kop, kde jsou ale pouze čtyři hráči ve vápně a hosté tak nechtějí příliš útočit.

74

Álvaro Odriozola Arzallus se snažil z pravé strany, kde zaujmul místo Valverdeho, najít centrem ve vápně Benzemu, ale míč byl přetažený.

73

Ferland Mendy zkušeně postrčil míč hlavou zpět k brankáři Thibautu Courtoisovi. Liverpool začíná hrát poslední minuty na větší riziko a můžeme se tak těšit na dramatický závěr základní hrací doby.

72

Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Toni Kroos, přichází Álvaro Odriozola Arzallus.
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Vinícius Júnior, přichází Rodrygo.

71

Po centru ze standardní situace šel k zemi Nacho Fernández, který byl zfaulován Fabinhem.

71

Diogo Jota se dostal ke střele potom co si navedl míč do vápna, ale jeho rána byla zblokována do zámezí a následuje rohový kop.

70

A další zblokovaná střela! Roberto Firmino dostal přihrávku do vápna, ale ani jeho pokus neprošel na svatyni Courtoise.

69

Tam se po několika hlavičkách snažil zakončit Nathaniel Phillips, ale ten pouze minul svatyni soupeře.

68

Mohamed Salah se zase ocitl v dobré pozici, ale jeho rána byla i tentokrát zblokována a následuje tak rohový kop domácího celku.

66

Fantastický Alisson vyběhl z brány proti zakončení Viníciuse Júniora a následně si poradil také s dobíhajícím Benzemou! Tohle by mohlo Liverpool nakopnout.

65

Ferland Mendy zaváhal na hranici svého vápna, ale centr Sadia Maného byl přetažený, ovšem Liverpool získal rohový kop, který ale ani tentokrát nepřinesl nic nebezpečného.

64

A opět to byl Vinícius Júnior, který doufal, že bude zfaulován na levé straně, kde se skácel k zemi po lehkém pošťouchnutí Salahem, ale to rozhodčí neodpískal a Liverpool získal míč zpět.

63

Trent Alexander-Arnold se nedokázal společně s Maném probít po pravé straně, kde byl přehuštěný prostor a Vinícius Júnior se dostal do protiútoku, ale nedokázal si poradit s převahou soupeře.

62

Ferland Mendy rozhodně nespěchá s autovým vhazováním a posléze přišel faul Thiaga Alcântary, což Realu nesmírně moc vyhovuje a odškrtává minutu za minutou.

61

První pokus o přihrávku mezi dvěma protihráče se Thiagu Alcântarovi nepovedl a Real Madrid se dostal do protiútoku, ale opět z toho nebyl okamžitý centr a hosté zatáhli míč zpět do obrany.

60

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází James Milner, přichází Thiago Alcântara.
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Ozan Kabak, přichází Diogo Jota.

59

Nathanielu Phillipsovi se už sečetly všechny fauly a tentokrát ten na Casemira byl potrestán žlutou kartou.

59

Nyní si bílý balet sám zkomplikoval rozehrávku, ale Casemiro nakonec dokázal dostat míč alespoň na polovině soupeře.

57

Domácí aut rychle rozehráli a nakonec se po pár vteřinkách odhodlal ke střele z dvaceti metrů Roberto Firmino, ale jeho pokus letěl několik metrů nad bránu.

56

Opět skvělý Vinícius Júnior, který si poradil s Maném, ale následně přišel Toni Kroos o míč a Liverpool má autové vhazování.

55

Roberto Firmino si nedokázal zpracovat velmi prudkou přihrávku od Nathaniela Phillipse a po chvíli se Andrew Robertson snažil odcentrovat z levé strany, ale nakonec z toho bude jen odkop od brány Courtoise.

54

Ferland Mendy si sklepl balón s Benzemou a dostal se do vápna z levé strany, ale jeho míč před bránu dokázal odkopnout James Milner.

53

Vinícius Júnior opět vypomohl obraně svého celku a zblokoval tak centr Alexandra-Arnolda, čímž Liverpool získal autové vhazování.

52

Karim Benzema dostal fantastický centr od Valverdeho, který se prodral po pravém křídle a uběhl s míčem dobrých šedesát metrů, ale francouzský útočník se i přes velkou snahu nedostal ke střele.

51

Kabakův pas o přetočení hry na levou se nepovedl a Luka Modrić chtěl vysunout do protiútoku Benzemu, ovšem domácí obránce byl u míče dřív.

50

Liverpool na konci padesáté minuty může znovu do postupného útoku a Real Madrid se spíše snaží pouze vykrývat možné pozice, což se mu ale zatím daří.

48

Trent Alexander-Arnold se opět snažil najít ve vápně Firmina, který se ale dostal ke hlavičce v krkolomné pozici a nebylo z toho tak nic nebezpečného.

47

Následný rohový kop domácího mužstva sice nepřinesl nic nebezpečného, ale Liverpool je ve velkém tlaku a snaží se otevřít brankový účet zápasu.

46

Thibaut Courtois se musel činit hned na začátku druhé půle, jelikož si Roberto Firmino nejprve zpracoval míč a posléze nebezpečně vypálil z hranice malého vápna!

Fauly: 6:4

První polovina tohoto utkání je u svého konce a zatím jsme se branky nedočkali. Do zápasu vstoupili domácí velmi aktivně a už ve 3. minutě se málem mohl radovat Mohamed Salah, ovšem Thibaut Courtois jej vychytal. V 11. minutě nebezpečně pálil James Milner, ale hostující gólman opět připraven. Po dvaceti minutách utkání přišla největší šance Realu, ale tečovaná střela Benzemy trefila tyč. Ke konci poločasu se Georginio Wijnaldum dostal ke střele v dobré šanci, ale přestřelil.

45+2

45+2

Ozan Kabak si hledal místo na zakončení hlavou, ale obrana Realu Madrid dokázala odkopnout balón do bezpečí.

45+2

Vinícius Júnior dokázal zblokovat pokus o centr Trenta Alexandra-Arnolda a Liverpool ke konci nastaveného času získal rohový kop.

45+1

Sadio Mané si parádně zpracoval míč před Valverdem uvnitř pokutového území, kde ale podklouzl a nemohl tak zakončovat v obrovské příležitosti.

45

Rozhodčí nastavuje 2 minuty navíc.

44

Real Madrid je zpět u míče, se kterým si doslova hraje uprostřed hrací plochy a Liverpoolští se nyní stali spíše součásti baga bilého baletu.

43

Karim Benzema nyní přerušil faulem při rozehrávce Fabinha. Dlouho ale u míče Liverpool nezůstal, jelikož pas Maného končí u Mendyho.

42

Trent Alexander-Arnold se i se štěstím dostal do šestnáctky Realu, kde posunul míč pod sebe na Georginia Wijnalduma, ale jeho střela letěla výrazně nad svatyni Courtoise!

41

Georginio Wijnaldum předvedl skvělou práci ve středu hřiště, kde se zbavil Kroose a svou přihrávkou našel Maného, který našel uvnitř vápna Salaha, ale jeho zakončení z otočky letělo jen nad bránu.

40

Další centr domácích, nyní zase pro změnu z pravého křídla, který ale skončil na prsou Valverdeho a posléze v rukou Courtoise.

39

Střílený centr Maného z levého křídla dokázal odvrátit Nacho Fernández a Liverpool si nemůže vypracovat nějakou větší šanci.

38

Trent Alexander-Arnold z pravé strany velmi nebezpečně centroval na zadní tyč, kde se ocitl samotný Sadio Mané, ale ten na míč nedosáhl.

37

Marco Asensio si nejprve udělal místo tělem před Ozanem Kabakem, kterého si následně skvěle přehodil Vinícius Júnior, ale do zakončení se nedostal, neboť už byl s míčem mimo hrací plochu.

36

A právě James Milner se snažil z levé strany najít spoluhráče centrem ve vápně, ale balón skončil bez problémů v rukou brankáře Courtoise.

35

Tentokrát se Casemiro blýskl skvělým zblokováním přihrávky Milnera, který už hledal nabíhajícího Salaha do vápna. Domácí se ale následně dostali zpět k míči.

34

Toni Kroos šel do souboje s Wijnalduem ve středu hřiště o něco tvrději, čehož se dopustil jen faulu a Liverpool tak získal míč zpět.

33

Vinícius Júnior si vyměnil míč s Benzemou a natáhl krok po levém křídle, kde ale znovu podržel balón a získal tak desítky metrů pro svůj celek.

32

Sadio Mané zezadu naskočil ve hlavičkovém souboji do Édera Militaa a hra je tak pro faul znovu přerušená.

31

Georginio Wijnaldum posunul míč na pravou stranu Salahovi a nakonec přišel centr Alexandra-Arnolda, který ale byl přetažený.

30

Půl hodina hry je minulostí a zatím jsme se v této odvetě čtvrtfinálového utkání Ligy mistrů branky nedočkali.

29

Roberto Firmino se snažil vést útok středem, ale jeho následná přihrávka byla velmi nepřesná a pro stopera Realu snadný oříšek.

28

Vinícius Júnior si na levé straně nevěřil na Alexandra-Arnolda a následné přetočení hry na druhou stranu skončilo jen v zámezí.

26

Poslední minuty se hraje především v okolí středové čáry, což Realu Madrid jistě velmi svědčí a s rozehráním jakéhokoliv autové vhazování nepospíchá.

25

Posléze uviděl žlutou kartu pravděpodobně za řeči také Andrew Robertson.

24

Tak teď šly emoce pořádně nahoru, neboť Casemiro velmi ostře zajel skluzem Jamesa Milnera u postranní čáry a může být velmi rád, že uviděl pouze žlutou kartu.

23

Fabinho tentokrát dohrál Casemira uprostřed hrací plochy, kde to poslední minuty hodně jiskří.

22

Andrew Robertson si sběhl dopředu po levém křídle, ale Federico Valverde si opět skvěle poradil a Thibaut Courtois bude mít jen odkop od brány.

21

Nyní je už k vidění opět útočné tažení Liverpoolu, které ale nepřineslo ani tentokrát nic nebezpečného a španělský celek se už dostal do utkání.

20

Z ničeho nic přišla velká šance na straně Realu Madrid, když se Karim Benzema snažil něco vymyslet na hranici vápna po rychlém protiútoku a jeho sražený pokus levačkou orazítkoval tyč!

20

Mohamed Salah to zkoušel na Casemira, ale i ten předvedl skvělou obrannou práci a Liverpool tak zůstane u míče v podobě autového vhazování.

19

Éder Militao si velmi dobře poradil se Sadio Maném, kterého přes sebe nepustil a posléze se právě domácí útočník dopustil faulu.

18

Nakonec se po centru Andrew Robertsona dostal ke hlavičce Ozan Kabak, ale jeho zakončení skončilo pouze nad bránou Realu Madrid.

17

Liverpool se po delší době konečně dostal k míči a Vinícius Júnior se provinil faulem na své polovině. Domácí tak získali volný kop z pravé strany.

16

Nyní tady máme pomalejší pasáž, kdy je Real Madrid stále u balónu a James Milner se posléze dopustil faulu na Modriče.

15

Real Madrid se snaží uklidnit hru a kombinuje někde na polovině hrací plochy. Posléze chtěl Vinícius Júnior nasadit housle Fabinhovi, což se mu sice nepovedlo, ale bílý balet bude u míče v podobě autové vhazování.

14

Vinícius Júnior si skvěle vyměnil míč s Benzemou a posléze se dostal až na hranici šestnáctky, kde ale podržel balón a raději ho následně poslal zpět spoluhráčům.

13

Sadio Mané si sice sběhl za obranu soupeře, ale centr Salaha přišel pozdě a domácí útočník se tak nachytal pouze v ofsajdové pasti.

12

Následně se Trent Alexander-Arnold ujal rozehrání rohového kopu, ale z toho nakonec nebylo nic nebezpečného a španělský velkoklub tak získal míč.

11

Mohamed Salah se prokličkoval po pravé straně, kde posunul míč Firmino, ten jej předal Jamesu Milnerovi, který pálil do pravé šibenice, ale Thibaut Courtois se pořádně natáhnul a vyrazil tento pokus!

10

Nakonec to hosté rozehráli nakrátko a právě Luka Modrić centroval z hranice vápna na zadní tyč, kde se snažil dostat do zakončení Karim Benzema, ale ten se nacházel jen v ofsajdu.

9

Ozan Kabak se provinil velmi špatnou rozehrávkou a nakonec z celého akce Realu Madrid byla střela Luka Modriče zpoza vápna, která byla zblokována do zámezí a Toni Kroos se postará o rohový kop bílého baletu.

8

Nathaniel Phillips se následně snažil prodrat ke hlavičce, ale přibral s sebou do cesty hned dva madridské hráče, čímž se dopustil faulu, který sudí Kuipers odpískal.

8

Sadio Mané se sice neprobil přes Federica Valverdeho, ale získal pro svůj celek rohový kop, o který se postará Trent Andrew Robertson.

7

Posléze se balón dostal až k brankáři Alissonovi a domácí mužstvo se snaží něco vymyslet po levé straně přes Maného.

6

Liverpool získal další rohový kop, který rychle rozehrál a chtěl tak zavzpomínat na slavnou branku proti Barceloně, ovšem Real Madrid neudělal chybu.

5

Následný rohový kop anglického celku nepřinesl nic nebezpečného, ale Liverpool je v úvodních minutách velice aktivní a snaží se vstřelit brzký gól.

4

Sadio Mané se dostal po levé straně přes soupeře a následně hledal Roberta Firmina, který se sice k míči nedostal, ale nakonec pálil z úhlu Mohamed Salah, jehož zakončení bylo zblokováno Mendym a následuje rohový kop.

3

A hned ve třetí minutě byla k vidění obrovská šance Liverpoolu! Mohamed Salah se dostal po přihrávce Maného z levé strany ke střele uvnitř vápna, ale Thibaut Courtois předvedl skvělý zákrok!

3

Nakonec to ale pro francouzského útočníka nebude nic vážnějšího a hra tak může pokračovat.

2

Karim Benzema nyní zůstal ležet na hrací ploše po střetu s Jamesem Milnerem, který mu tam prošlápl kotník.

1

Real Madrid získal míč na svou polovinu a ten se postupně dostal také až k brankáři Courtoisovi.

1

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, N. Phillips, Kabak, Robertson – Wijnaldum, Fabinho, Milner (C) – M. Salah, Firmino, Mané.
Náhradníci: Adrián, H. Davies – Th. Alcântara, Cain, Clarkson, B. Davies, Diogo Jota, Keïta, Oxlade-Chamberlain, Shaqiri, R. Williams, Tsimikas.

Real Madrid CF: Courtois – Valverde, Militao, Nacho Fernández, F. Mendy – Modrić, Casemiro, Kroos – Asensio, Benzema (C), Vinícius Júnior.
Náhradníci: Lunin, Altube – Isco, Arribas, M. Díaz, Chust, Odriozola Arzallus, Marcelo, Rodrygo, Marvin.

Rozhodčí: Kuipers – van Roekel, Zeinstra (vš. NED).

Posledních 5 zápasů Realu Madrid:

LL: Real Madrid 2:1 Barcelona
LM: Real Madrid 3:1 Liverpool
LL: Real Madrid 2:0 Eibar
LL: Celta Vigo 1:3 Real Madrid
LM: Real Madrid 3:1 Atalanta

Bílý balet se momentálně pyšní skvělou formou, která mu ale chyběla na začátku sezóny, ovšem i tak se v LaLize nachází na 2. pozici s 66 body a skóre 53:24. Na první Atl. Madrid ztrácí už pouhý jeden bod, což bylo ještě před deseti koly zcela nereálné. V posledním zápase bylo k vidění El Clásico. A Real Madrid v první půli opět dominoval, neboť už ve 13. minutě otevřel brankový účet Benzema. Ve 28. minutě navýšil vedení Kroos a do šaten o poločasové přestávce tak šli Madridští ve vedení 2:0. Následně sice v 60. minutě snížil Mingueza, ale Real Madrid i se štěstím nakonec dokázal zvítězit 2:1 a připsal si tak už šestou výhru v řadě.
Do dnešního zápasu nezasáhnou Ramos, Varane, Hazard a Lucas.

Posledních 5 zápasů Liverpoolu:

PL: Liverpool 2:1 Aston Villa
PL: Arsenal 0:3 Liverpool
PL: Wolves 0:1 Liverpool
LM: Liverpool 2:0 RB Lipsko

Liverpool si letošní sezónu prochází celkem hořce, neboť přišel o své opory v obraně a ani zdaleka není tak dominantní jako minulý ročník. V lize se navíc nachází aktuálně až na 6. místě s 52 body a skóre 53:37. Na čtvrtý West Ham ztrácí tři body a Anglii se tak schyluje k obrovskému boji o Ligu mistrů. V posledním zápase přivítal na Anfield Road Aston Villu. A právě hosté šli ve 43. minutě do vedení po gólu Watkinse. V nastaveném čase se sice trefil Firmino, ale videorozhodčí tento gól pro ofsajd neuznal. Svěřenci Jurgena Kloppa tak opět prohrávali. Do druhé poloviny se ale vzchopili a v 57. minutě nejprve snížil Salah a nakonec v 90+1. minutě se postaral o výhru domácího celku Alexander-Arnold.
Do dnešního utkání nezasáhnou van Dijk, Gómez, Matip, Henderson, Kelleher a Origi.

První vzájemný zápas tohoto klání přinesl velkou podívanou. Domácí v prvním poločase naprosto dominovali a ve 27. minutě otevřel brankový účet Vinicius Junior. Real Madrid pokračoval v aktivní hře a ve 36. minutě zvýšil vedení na 2:0 Asensio. Liverpool se v první půli nedostal ani k jedné střele. Ovšem vstup do druhé poloviny zápasu se anglickému celku povedl a v 51. minutě snížil Salah. Ovšem následně se Real dostal zpět do hry a v 65. minutě se podruhé trefil Vinicius Junior. Real Madrid tak vyhrál 3:1.

V odvetě čtvrtfinále Ligy mistrů se proti sobě utkají týmy Liverpool FC a Real Madrid CF. Hrát se bude na Anfield Road v anglickém Liverpoolu. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Björn Kuipers a jeho asistenti Sander van Roekel a Erwin Zeinstra. Jako čtvrtý rozhodčí bude nachystán Tasos Sidiropoulos. U videa bude sedět Pol van Boekel a jeho asistent Dennis Higler. Úvodní výkop je naplánován na 21:00.