Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek večera.

Fauly: 10:4

Zápas skončil. Liverpool zvládl roli favorita a na domácím hřišti porazil Genk 2:1. Domácí tým byl v utkání rozhodně lepším týmem, takže si vítězství plně zaslouží. Do vedení se Reds dostali už ve 14. minutě, kdy se díky důrazu ve vápně prosadil Georginio Wijnaldum. Genk ale dokázal ještě v prvním poločase odpovědět, ve 41. minutě se z rohového kopu hlavou prosadil Mbwana Samatta. Ve druhém poločase měl Liverpool opět převahu a v 53. minutě to vyústilo v branku, kterou po Salahově přihrávce vstřelil Alex Oxlade-Chamberlain. Vedení si už Liverpool udržel a získal důležité tři body. Díky nim se posunul do čela tabulky skupiny E o bod před Neapol, která jen remizovala 1:1 se Salzburgem. Genk zůstává s jedním bodem poslední a už nemůže postoupit do osmifinále. Na přesun třetí místo, které by mu zaručilo Evropskou ligu ztrácí tři body.

Oxlade-Chamberlain
75. min Mané
Fabinho
Wijnaldum
11 Salah
Salah
27 Origi
Origi
89. min Firmino
8 Keïta
Keïta
74. min Robertson

De Norre
85. min Onuachu
Hrošovský
85. min Bongonda
10 Samatta
Samatta
7 Ito
Ito
68. min Ndongala

90+3

Přeci jen přišla jedna možnost pro Genk. Z levé strany centroval Sander Berge, ale vzdušnému prostoru v šestnáctce Liverpoolu vládl Virgil van Dijk.

90+2

Liverpool se pokouší dohrát závěr zápasu v co největším klidu a nejlépe nepustit Genk vůbec k míči. Zatím se mu to daří.

90+1

Nastavovat se budou pouze tři minuty.

90

Virgil van Dijk zkusil překvapivou střelu z dálky, ale ta nenašla svůj cíl, branku Genku minula.

90

Salah si narazil míč s Firminem, ale poté ho už nikomu nedokázal přesně předat.

89

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Divock Origi, přichází Roberto Firmino.

89

Nakonec přeci jen domácí svou akci dovedli až k zakončení, ale Belgičan Divock Origi nemířil přesně.

89

Alisson dobrým výhozem okamžitě poslal míč na útočnou polovinu, kde už Liverpool logicky nikam nepospíchá.

88

Joe Gomez byl ve svém vápně na správném místě a ve vzduchu byl neomylný. Hlavou odvrátil míč mimo bezprostřední nebezpečí.

87

Liverpool šel do protiútoku, který táhl Mohamed Salah. Ke střele se ale nedostal a k míči se pak nedostal ani Origi.

86

Genk si po standardní situaci vytvořil nadějnou příležitost, ale prudký centr z pravé strany obrana Liverpoolu odvrátila a následná rána Ndongaly byla hodně nepřesná.

85

Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Casper De Norre, přichází Paul Onuachu.
Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Patrik Hrošovský, přichází Théo Bongonda.

85

Hra je zastavena, protože Divock Origi fauloval. Hosté tedy mohou vystřídat.

84

Heynen měl před sebou dostatek prostoru na centr, ale tentokrát své kvality nepotvrdil a ve vápně nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.

83

A žlutou kartu dostává následně za protesty Casper De Norre.

82

Rozhodčí zastavil snahu Genku u zisk míče, odpískal faul Ndongaly.

81

Šance Genku taky přišla, ale hosté ji nevyužili! Ke střele z vápna se dostal Bryan Heynen, ale Alisson výborně míč vyrazil.

79

Liverpool dál jasně ovládá průběh hry a o nějaké snaze Genku o vyrovnání zatím nemůže být ani řeč. V prvním poločase ale hostům ke gólu stačila jedna střela.

77

Salah zatím od obránců Genku vůbec nedostává prostor na zakončení. Znovu to zkoušel, ale opět Cuestu nezaměstnal.

76

Hosté se dokázali ubránit, Sebastien Dewaest poslal hlavou mimo pokutové území a největší nebezpečí pro Genk tak pominulo.

76

Míč poslal do vápna střídající Andrew Robertson a bude z toho ještě rohový kop.

76

Liverpool má k dispozici standardní situaci z levé strany.

75

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Alex Oxlade-Chamberlain, přichází Sadio Mané.

74

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Naby Keïta, přichází Andrew Robertson.

74

Jhon Lucumi si neděla problémy a když se ocitl v úzkých, raději míč poslal do autu a přenechal tak míč Liveproolu.

72

Právě u Ndongaly ale nakonec akce hostů také skončila a pokračovat se bude autovým vhazováním Liverpoolu.

72

Dieumerci Ndongala dobrou prací ve středu pole vybojoval míč a díky němu teď může Genk postupovat kupředu.

70

Casper De Norre se přihlásil o dlouhý míč za obranu Liverpoolu, ale byl v ofsajdu, takže jeho snaha byla marná.

69

Dieumerci Ndongala se hned pustil do akce, ale z levé strany neměl prostor na centr, tak je poslal míč dál.

68

Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Junja Ito, přichází Dieumerci Ndongala.

67

Salahova nabídka do pokutového území nenyla z nejpřesnějších, takže obrana Genku neměla větší problém ji zachytit.

65

Zpoza vápna to zkusil ještě Trent Alexander-Arnold, ale jeho rána byla příliš vysoká.

65

Origi měl před sebou dost hráčů soupeře, přesto se ale rozhodl střílet. Nebylo překvapením, že míč na branku neprošel.

64

Liverpool v posledních minutách jasně kontroluje utkání, až na výjimky Genk vůbec nepouští k míči.

63

Tento rohový kop branku Genku výrazněji neohrozil, míč skončil v rukou brankáře Couckeho.

62

Ještě se řešilo, zda nebyla ta střela zablokovaná rukou, ale nikoliv, takže Liverpool pokračuje rohovým kopem.

62

Georginio Wijnaldum se ve vápně Genku dostal do hodně nadějné pozice, ale svůj druhý gól v zápase nedává, jeho střela byla zblokovaná.

61

Bryan Heynen znovu výborně odcentroval, ale tentokrát z toho gól není. Jednak ho Sebastien Dewaest hlavou nedal, ale taky se jednalo o ofsajd.

60

Joe Gomez fauloval, takže rozehrávat budou moci hráči Genku a Liverpool se nyní bude muset chvíli zase soustředit na obranu.

59

O chvilku později se už sice Egypťan ke střele dostal, ale ta rána mu vůbec nesedla, takže Gaetan Coucke neměl složitou práci.

58

Salah znovu bojoval s obránci Genku neúspěšně, nedokázal se s míčem otočit tak, aby mohl vypálit.

57

Salah se snažil vyslat Oxlada-Chamberlaina do další šance, ale tentokrát byl jeho pas příliš dlouhý, blíž k němu měl Gaetan Coucke.

56

Další rohový kop Liverpoolu rozehrál znovu Trent Alexander-Arnold. Míč posílal na přední tyč, ale tam byli připraveni hráči Genku.

55

Gaetan Coucke míč vyboxoval a založil tím i pokus o rychlý protiútok. Ten se ale daleko nedostal.

54

Liverpool může svůj náskok ještě zvýšit, bude zahrávat rohový kop.

53

Liverpool právě vstřelil branku!
Liverpool jde znovu do vedení! Salah věděl, že zády k brance střílet nemůže, takže míč posunul na ALEXE OXLADA-CHAMBERLAINA. Ten se vůbec nerozpakoval a trefil míč přesně k tyči. Asistence: Mohamed Salah.

52

Teď už zase hraje Liverpool. Centr Origiho nikoho nenašel, ale tlak domácích může pokračovat.

51

Už to vypadalo, že se Genk dostal do velké šance, kterou nevyužil, ale Heynena to nakonec mrzet nemusí, protože to byl ofsajd.

50

Poprvé ve druhé půli má míč delší dobu pod kontrolou také Genk a kombinuje na polovině Liverpoolu.

49

Divock Origi trochu překvapivě natáhl ke střele z dálky a umístil ji tak dobře, že málem Couckeho překvapil. Ten nakonec na míč dosáhl a dokázal ho vyrazit.

47

Liverpool pokračuje tam, kde v prvním poločase skončil, tedy je aktivní na polovině soupeře. Tentokrát se ale jeho centr do vápna Genku neujal.

46

Druhý poločas byl zahájen a obě mužstva do něj nastoupila beze změn v sestavách.

46

Druhý poločas začne přibližně v 22:04.

První poločas je u konce, Liverpool zatím hraje doma s Genkem 1:1. Domácí rozhodně byli v první půli aktivnějším týmem a byli mnohem častěji na míči. Mnoho gólových šancí si ale nevypracoval. Hned tu první pak ve 14. minutě proměnil díky svému důrazu ve vápně Georginio Wijnaldum. Genk se dál trpělivě bránil a počkal si na svou šanci. Ta přišla ve 41. minutě, kdy hosté kopali roh a hlavou se na přední tyči prosadil Mbwana Samatta.

45+2

45+2

Liverpool ještě kopal jeden roh, který ale Genk ve zdraví přestál a první poločas končí.

45+1

Alisson chtěl hned z výkopu poslat do šance Salaha, ale nebylo to dostatečně přesné. Egyptský útočník se k míči nedostal.

45

Nastavovat se bude jedna minuta.

44

Naby Keïta poslal skvělou přihrávkou do šance Origiho. Ten si mohl tu střelu připravit, ale přesto branku netrefil.

43

K další střele si našel prostor záložník Bryan Heynen a pálil pravačkou. Těsně ovšem minul levou tyč liverpoolské branky.

42

Pro Liverpool je vyrovnání Genku těsně před pauzou určitě dost nepříjemné. Byla to navíc první střela hostů na branku.

41

Genk právě vstřelil branku!
Genk se prosazuje z rohového kopu! Ten rozehrával Heynen a na přední tyči si na něj naskočil úplně volný MBWANA SAMATTA a nekompromisně poslal míč hlavou do sítě. Asistence: Bryan Heynen.

40

Trent Alexander-Arnold musel odvracet nepříjemný centr Genku z pravé strany. Hosté budou ještě kopat roh.

40

Salah zakončoval nepřesně a navíc těsně před střelou ještě fauloval Sebastiena Dewaesta.

39

Míč směřoval na van Dijka, ten ale volej netrefil. Pak ještě z druhé vlny pálil Keita, ale jeho pokus pro změnu nebyl přesný.

38

Všechno se zase stěhuje před branku Genku, bude se kopat rohový kop.

36

Mohamed Salah si našteloval míč za střelu, ale přeci jen už byl docela v ostrém úhlu. A vypálil nepřesně.

35

Alex Oxlade-Chamberlain před chvílí inkasoval nepříjemný zákrok od Bergeho a nevypadá úplně v pořádku. Snaží se to ještě rozběhat.

34

Liverpool se pustil do rychlé akce středem pole, ale agilní Naby Keïta to nakonec až do pokutového území nedotáhl.

32

Joakim Maehle dokázal z pravé strany odcentrovat před branku, ale míč si pouze osahal brankář Liverpoolu Alisson. Žádná těžká práce.

31

Alex Oxlade-Chamberlain si těsně před vápnem zasekl míč a zakončoval levačkou. Jeho rána ale byla zablokovaná, takže Gaetan Coucke zasahovat nemusel.

30

Genk se opět nedostal s míčem ani za půlící čáru a už se zase bude muset bránit.

29

Také to podle toho dopadlo, nákop Genku nebyl nebezpečný. Pak si brankář Gaetan Coucke trochu zahrával se štěstím proti Salahovi, ale nakonec mu to vyšlo.

29

Po faulu stopera Joa Gomeze se bude kopat proti brance Liverpoolu. Je to ale hodně daleko od branky domácího týmu.

28

A je tu další ofsajd, tentokrát zase pro změnu hostujícího celku.

27

Obraz hry je od začátku zápasu dost podobný. Genk se v podstatě jen brání a Liverpool trpělivě jeho obranné hradby dobývá. Zatím byl jednou úspěšný.

26

O ofsajdy dneska rozhodě není nouze. V dalším byl přistižen po přihrávce Oxlade-Chamberlaina hrotový útočník Reds a hrdina loňského ročníku Ligy mistrů Divock Origi.

25

Salah si těžký nákop na svou osobu sice dokázal zpracovat, ale poté už nepřihrál přesně, takže Liverpool to bude muset zkoušet znovu.

24

Junja Ito si nabíhal na přihrávku za obranu, ale byl v docela zjevném ofsajdu, který nemohl rozhodčímu uniknout.

23

Alex Oxlade-Chamberlain pěkně roztáhl míč do strany na Keitu, který ještě vracel míč před branku. Tam už ale spoluhráče nenašel. Tlak Liverpoolu ale pokračuje.

23

Prudký centr do vápna poslal Trent Alexander-Arnold, ale nedokázal najít nikoho ze svých spoluhráčů, Genk se ubránil.

22

Za chvíli možná bude mít brankář Genku mnohem více práce, protože Salaha fauloval těsně před šestnáctkou Jhon Lucumi. Dostal i žlutou kartu.

21

James Milner je dnes rozhodně při chuti a i když hraje obránce, nebojí se ohrozit branku soupeře. Nyní natáhl ke střele po přiklepnutí Wijnalduma. Gaetan Coucke ale neměl tak složitou práci.

20

Hlavičkové souboje ve středu hřiště nakonec dopadly lépe pro domácí, kteří mohli poté dostat míč na zem a zahájit svou typickou kombinaci.

19

Ani další Salahova akce k ničemu nevedla, tentokrát se neprobil individuálně po pravém křídle.

18

Salah zatím není moc viditelný a nyní se jeho náběh za obranu neujal, protože byl v postavení mimo hru.

17

Ta braku Liverpoolu ale nakonec neohrozila, kapitán Genku Sebastien Dewaest na ten centr nemohl dosáhnout.

16

Genk dostane možnost na vyrovnání, má k dispozici standardní situaci.

15

Tentokrát se Milnerův nápad neujal, jeho přihrávka za obranu Genku mířila do prostoru, kam nikdo nenabíhal.

14

Hned z první vážnější šance jde Liverpool do vedení! Milner poslal z levé strany přízemní míč do nebezpečného prostoru. Tam si míč našel GEORGINIO WIJNALDUM a prostřelil Couckeho střelou z blízka na první tyč. Bez asistence.

13

Liverpool už je znovu nastěhovaný před pokutovým územím soupeře a hledá skuliny v jeho obraně.

12

Alex Oxlade-Chamberlain ztratil před vápnem soupeře míč a hráči Liverpoolu se museli hodně rychle vracet zpátky. Ale zvládli to, protiútok Genku zastavili.

11

Hra je znovu přerušena, tentokrát kvůli ofsajdu Genku. Rozehrávku si vezmou na starosti stopeři Liverpoolu.

10

Hráč Genku zahrál rukou, takže i míči se opět dostanou domácí.

9

Další rohový kop Liverpoolu už byl nebezpečnější, ale stoper Virgil van Dijk hlavičkoval nepřesně.

8

Ten domácí rozehráli na krátko, ale do šance se poté nedostali.

8

Trent Alexander-Arnold ukázal své ofenzivní vlohy a vybojoval rohový kop.

7

Ani Genk se ale daleko se svou akcí nedostal, takže autové vhazování znovu má na starosti anglický reprezentant a kapitán Liverpoolu Milner.

6

Reds pak ještě vhazovali na útočné polovině, ale poté se dobrovolně vrátili kombinací zase zpět na svou půlku.

5

Milner, který dnes zaskakuje na pozici levého beka si dobře zpracoval míč na levém křídlo, ale pak neměl komu, tak musel hrát dozadu.

4

Liverpool se až na situaci z první minutě ještě nedostal blízko k brance belgického týmu. Musí hrát trpělivě.

3

Nákop Genku dopředu byl nepřesný a skončil jen u brankáře Alissona, který může v poklidu rozehrávat.

2

Junja Ito byl přistižen v ofsajdu, takže hrát bude Liverpool.

2

Poprvé se dopředu podávali také hosté, ale Joakim Maehle byl proti přesile osamocen a nakonec ho obehrál Keita.

1

Utkání bylo zahájeno. Liverpool se hned dostal až do vápna soupeře, ale Genk se ubránil. Tlak anglického celku ale pokračuje.

1

Hráči obou mužstev už jsou nastoupení na hrací ploše, utkání Ligy mistrů brzy začne.

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Joe Gomez, V. van Dijk, Milner (C) – Oxlade-Chamberlain, Fabinho, Wijnaldum – M. Salah, Origi, Keïta.
Náhradníci: Adrián – Lovren, Firmino, Mané, Lallana, Robertson, Jones.

KRC Genk: Coucke – Cuesta, Dewaest (C), Lucumi, De Norre – Maehle, Heynen, S. Berge, Hrošovský – Samatta, Ito.
Náhradníci: Vandevoordt – Wouters, Onuachu, Piotrowski, Hagi, Bongonda, Ndongala.

Rozhodčí: Kružliak – Somolani, Hancko.

Obhájce trofeje pro vítěze Ligy mistrů sice nevstoupil do letošního ročníku dobře, když prohrál na horké půdě Neapole, ale v následujících duelech své zaváhání napravil a dokázal porazit Salcburk i Genk. V Premier League navíc Liverpool vévodí ligové tabulce šest bodů před Manchesterem City. O víkendu navíc ukázal obrovskou týmovou sílů, když v závěrečných minutách otočil utkání na půdě Aston Villy.

KRC Genk

Belgický celek zatím doplácí na nezkušenost v bojích v Lize mistrů. Genk ve třech duelech vybojoval jediný bod a patří mu poslední čtvrtá pozice. Nejprve totiž schytal debakl na půdě Salcburku, poté uhrál bezbrankovou remízu s Neapolí a v posledním duelu doma prohrál 1:4 s anglickým Liverpoolem. V domácí soutěži se Genku také nedaří. Po třinácti odehraných kolech mu patří až osmá pozice. O víkendu navíc prohrál 0:2 na půdě Eupenu.

Dobrý večer všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Ligy mistrů mezi Liverpoolem a KRC Genk. Výkop je stanoven na 21 hodin.