Liverpool se tedy trápil i ve druhém vystoupení a zatím nepředvádí přesvědčivé výkony v letošním ročníku Ligy mistrů. Na svém kontě má tedy první tři body a určitě budou muset něco změnit do dalších zápasů, neboť v dalším kole je čeká Genk, který dnes dokázal remizovat 0:0 s Neapolí!

Po první půl hodině hry to vypadalo na jasnou záležitost ze strany domácích. Ti se dostali do tří brankového trháku. Jejich soupeř ještě dokázal snížit na rozdíl dvou branek. Nejspíše mnoho lidí neočekávalo, že se ve druhém poločase dočkáme po odehrání patnácti minut výsledku 3:3! Rázem domácí fotbalisté znejistili a ztratili na nějakou chvíli pevnou půdu pod nohami. Salcburk se dostal k dalším příležitostem a klidně mohl jít do vedení. Avšak nakonec se štěstí opět přiklonilo na stranu Liverpoolu, který dokázal vstřelit čtvrtou branku a od té doby si hlídal tento stav zápasu až do konce.

Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 3:5. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 7:12.

Wijnaldum
64. min Origi
Fabinho
Henderson
62. min Milner
10 Mané
Mané
Firmino
11 Salah
Salah
90+1. min Keïta

Szoboszlai
71. min Okugawa
Junuzović
78. min Ashimeru
45 Mwepu
Mwepu
Minamino
Hwang Hi-čchan
20 Daka
Daka
56. min Häland

Rozhodčí: Andreas Ekberg – M. Culum, S. Hallberg (SWE)

90+3

Poslední minuta, domácí celek drží míč na polovině Salcburku a nejspíše si připíše první tři body v letošním ročníku.

90+2

Útočný výpad Salcburku, který nebude znamenat nic zajímavého.

90+1

Nastavují se ještě tři minuty.

90+1

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Mohamed Salah, přichází Naby Keïta.

89

Salah před brankou, kde dostal míč a to znamená výraznou pohotovost. Nakonec byl dříve u míče hostující brankář.

Zákroky brankáře Adrián: 2.

Zákroky brankáře Cican Stankovic: 1.

88

Domácí celek rozehrává a nikam se svou rozehrávkou nespěchá.

87

Standardní situaci se Salcburku nepodařilo ideálně rozehrát a jejich soupeř záhy získává míč zpět pod svou kontrolu.

87

A nakonec tu máme první žlutou kartu, kterou vidí Fabinho za faul na Majeeda Ashimeru.

84

Hráči v červených dresech kombinují a kontrolují svou hru. Avšak to už jsme tady viděli v průběhu zápasu a přesto dokázal jejich soupeř srovnat tří brankové manko.

83

66:34% je aktuální držení míče.

82

Tak jak byl trenér Klopp v začátku zápasu klidný na střídačce, nyní hodně gestikuluje směrem k hráčům.

81

Zápas nám zatím nenabídl žlutou kartu. Lze tedy říci, že oba celky hrají v rámci slušnosti.

80

Dokonce zápasu nám zbývá deset minut, což je ještě relativně dostatek času k tomu, aby Salcburk vyrovnal a šokoval anglický velkoklub.

79

Domácí celek se nyní snaží více držet míč a rozhodně si nepřeje, aby jejich soupeř opět vyrovnal.

78

Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Zlatko Junuzović, přichází Majeed Ashimeru.

77

A další střelecký pokus Liverpoolu, avšak střela Andrewa Robertsona byla blokována.

76

Mané posílal míč na Firmina, který nedokázal ideálně tečovat míč do branky.

75

Omluvte menší technické potíže. Nyní se pokoušel Salah a získání míče, ale nakonec byl ubráněn.

71

Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Dominik Szoboszlai, přichází Masaja Okugawa.

70

Do konce zápasu nám zbývá ještě celých dvacet minut a ještě se můžeme dočkat jakýchkoliv zvratů.

69

Liverpool právě vstřelil branku!
Brankové představení na Anfieldu pokračuje! Jak je důležité mít Salaha. Firmino na hranici pokutového území jemně tečoval míč hlavičkou a do volného prostoru si naběhl MOHAMED SALAH, který nekompromisně zakonči. Asistence: Roberto Firmino.

68

... Joe Gomez rozehrál centr, ale obrana hostů si poradila.

67

Roh pro domácí celek...

66

Až nyní se jim podařilo míč zkrotit a dostat se do delší kombinace, která se však odehrává daleko od branky Salcburku.

65

Hra domácích je rázem plná nepřesností. Nyní už jim nefunguje přízemní kombinace a přihrávají si vzdušnými přihrávkami, což také není pravé ořechové.

64

Domácí stratég na nenadálou situaci reaguje dvojitým střídáním a uvidíme, jestli to přinese něco nového do hry Liverpoolu.

64

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Georginio Wijnaldum, přichází Divock Origi.

63

Liverpool zahrával rohový kop, který jim nepřinesl ohrožení branky. Je jasné, že hostující celek bude nyní výrazně na koni!

62

Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Jordan Henderson, přichází James Milner.

60

Salzburg právě vstřelil branku!
A máme tu senzaci! Salcburk dokázal vyrovnat z 0:3 na 3:3 a po hodině hry začíná odznova! ERLING HÄLAND si pohlídla ofsajd v před brankovém prostoru a doklepl míč do branky. Asistence: Takumi Minamino.

59

Liverpool nyní čelí soupeři, který má rázem více ze hry!

58

Salcburku rázem narostla křídla a nyní se dostal do dalšího nebezpečného ohrožení branky. Míč sice skončil těsně mimo levou tyčku. Nicméně byl signalizován ofsajd.

56

Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Patson Daka, přichází Erling Häland.

56

Salcburk snižuje! Parádní centr z levé strany zužitkoval TAKUMI MINAMINO a ten dramatizuje zápas! Asistence: Hwang Hi-čchan.

54

Na druhé straně šance z pohledu domácích! Střela z malého vápna se nevešla mezi tři tyče!

54

Další útočný pokus Salcburku zastavuje pomezní rozhodčí, který signalizoval ofsajd.

53

Dobrý centr a následné sklepnutí míče, které přineslo střelu na branku Liverpoolu. Nicméně míč šel mimo tři tyče.

52

Obránce hostí se dostal do menšího tlaku, ale nakonec zkušeně odehrál míč, aniž by soupeři dopřál rohový kop.

50

Začátek druhého poločasu, až na hrubku domácího brankáře, je poněkud vlažnější.

49

Adrián nyní dostal přihrávku od svého spoluhráče a měl dostatek času k rozehrávce. Nakonec si byl celou situací tak jistý, že ji trochu podcenil a jeho přihrávku skoro do branky srazil napadající Daka!

48

Dlouhý míč za obranu domácích, avšak s tímto rakouský celek nepochodil.

47

Liverpool se jako první dostal ke kombinaci s míčem ve druhém poločase. Do vyložené šance se však nevypracoval.

46

Liverpool se velmi brzy dostal do vedení, následně přidal další dva zásahy a měl utkání plně pod kontrolou. Salcburk se před branku Adriána nedostával téměř vůbec. Avšak ujala se jim jedna povedené střela a ta znamenala jejich, prozatím, jedinou branku v zápase. Pokud budou domácí pokračovat ve své trpělivé hře, zisk tří bodů by jim dnes neměl uniknout.

45

44

Avšak to se jim nemusí vymstít...zničehonic ztrácí míč, ale záhy se jim daří zastavit snahu o rychlý útočný výpad Salcburku.

43

Vypadá to, že domácí celek bude chtít poločas dohrát poklidnou kombinací na polovině hrací plochy.

42

Jako první se odvážili domácí, ale daleko s míčem nepochodili. Soupeř ubránil jejich postup a dostává míč do autu.

41

Nyní se hra odehrává spíše na polovině hrací plochy a čekáme, až se některý z celků odváží do útočné akce.

40

Liverpool má však stále v zádech dvou brankové vedení. Uvidíme, jestli je inkasované branka nějak rozhodí.

39

Avšak vzápětí se k brance dostávají i hosté. HWANG HI-ČCHAN si skvěle na levé straně zasekl míč a tím obešel obránce Virgila van Dijka a trefuje se ke vzdálenější pravé tyči . Asistence: Enock Mwepu.

36

Autorem branky je MOHAMED SALAH, který skvěle stál před brankou a doklepl odražený míč do branky. Cican Stankovic dokázal odrazit centr z levé strany, ale na dorážku Salaha už nestačil zareagovat. Asistence: Roberto Firmino.

35

Rychlý protiútok Liverpoolu, brankář hostí nemusel nikterak zasahovat.

34

Roh si hosté rozehráli na krátko, následoval pěkný centr do vápna, odkud přišla pohotová hlavička mimo branku. Nicméně hlavičkující hráč byl v ofsajdové pozici.

33

Liverpool nyní dává prostor Salcburku, který toho rázem využívá. Nyní bude zahrávat další roh a to po sraženém centru Rasmuse Nissena Kristensena.

32

Salcburk následně zahrával rohový kop, ze kterého se mu nepodařilo ohrozit brankáře Adriána.

31

Snad první větší zákrok Adriána, který musel vyrážet střelu Hwanga Hi-čchana.

29

A zničehonic dlouhý míč na Salaha, který z první tečoval míč a jen kousek vedle levé tyče umístil míč!

28

Liverpool po své druhé brance opět zahájil spíše opatrnější a trpělivější souhru.

27

Salcburk se zatím nemůže dostat do žádné šance, ani do nějakého většího držení držení míče.

26

Vzápětí se domácí dostali do další šance, ale přihrávka před branku byla o něco delší.

25

Liverpool jde do dvou brankového vedení. Trent Alexander-Arnold zatáhl míč po pravé straně a přihrál jej do před brankového prostoru, kde míč do branky doklepl ANDREW ROBERTSON. Asistence: Trent Alexander-Arnold.

22

Snaha Salcburku o rychlý postup směrem dopředu, ale byli rázem zastaveni na polovině Liverpoolu.

21

Z rohového kopu si domácí nevytvořili nic příliš nebezpečného.

20

Liverpool i po dvaceti minutách je jasně lepším celkem. Nyní se bude chystat zahrávat rohový kop.

18

Hwang Hi-čchan se pokoušel obejít sám přes defenzívu soupeře, ale vzal si příliš velké sousto a ztrácí míč.

17

Jeden z hráčů hostí zahrál vysokou nohou a je mu pískán útočný faul.

16

Po delší době snaha Salcburku se dostat na polovinu soupeře, ale ztrácí míč, který míří do zázemí.

15

Domácí celek hraje opravdu v klidu a rozvážně. Nežene se do žádných zběsilých a rychlých útoků.

15

Andrew Robertson vhazoval aut a jeho spoluhráč nesměřoval přihrávku směrem na branku soupeře, ale oslovil své obránce.

13

Nyní se na hřišti nic příliš neděje. Stále sledujeme kontrolu míče z pohledu vedoucího celku.

12

Liverpool i nadále drží míč na svých kopačkách a v poklidu si kombinuje, přičemž využívá celou plochu na stadionu Anfield Road.

11

Uvidíme, jak na brzké vedení domácích odpoví jejich soupeř.

9

Favorit zápasu otevírá skóre! SADIO MANÉ si rozjel celou akci. Na hranici pokutového území si narazil míč s Firminem, který mu ihned vrátil a Mané se trefuje pod nohy vybíhajícího brankáře. Asistence: Roberto Firmino.

9

Blíží se nám konec úvodní desetiminutovky a domácí zatím tvoří hru.

8

Joe Gomez nepustil Hwanga Hi-čchana do pokutového území a ubránil celou situaci.

7

Kombinace Liverpoolu nevedla k zakončení, nicméně soupeři se podařilo dostat míč jen na půlku hřiště.

6

Centrovaný míč před branku pohotově odhlavičkoval jeden z hráčů Salcburku.

6

Salah se dostal do kombinace s Firminem. Nakonec jejich souhra končí získaným rohovým kopem.

5

Salah se aktivně snažil na dvakrát získat míč, při druhém pokusu se provinil útočným faulem.

4

Nakonec centr na hranici pokutového území, který si obrana domácích pohlídala.

4

Drobnější faul ze strany domácího hráče a jejich soupeř bude rozehrávat v blízkosti půlící čáry.

3

Takumi Minamino a jeho první zakončení na branku Liverpoolu. Míč umísťuje těsně mimo levou tyčku, avšak brankář Liverpoolu by bezpochyby zasáhl, pokud by míč směřoval do brankového prostoru.

2

Hra se nyní odehrává na pravé straně hřiště, kde hosté dvakrát vhazovali aut.

1

Defenzíva Salcburku musela řešit první útok ze strany soupeře, kterého nepustila do zakončení.

1

Liverpool oblékl pro dnešní duel své klasické červené dresy. Jejich soupeř zvolil černou variantu.

1

Liverpool FC: Adrián – Robertson, V. van Dijk, Joe Gomez, Alexander-Arnold – Wijnaldum, Fabinho, J. Henderson (C) – Mané, Firmino, M. Salah.
Náhradníci: Kelleher – Lovren, Milner, Keïta, Oxlade-Chamberlain, Lallana, Origi.

FC Red Bull Salzburg: Stankovic – Kristensen, Onguéné, Wöber, Ulmer (C) – Szoboszlai, Junuzović, Mwepu, Minamino – Hwang Hi-čchan, Daka.
Náhradníci: Miguel – Ashimeru, S. Koïta, Ramalho, Farkas, Häland, Okugawa.

Rozhodčí: Andreas Ekberg – M. Culum, S. Hallberg (SWE).

Liverpool je ve své domácí soutěži zatím suverénní a podává přesvědčivé výkony. Na ty však nenavázal v prvním vystoupení nového ročníku milionářské soutěže. Liverpool padl v Neapoli 0:2! Liverpool obhajuje loňské vítězství, když ve finále porazil Tottenham 2:0!

Salcburk naopak vyhrál svůj první zápas ve skupině, když se utkal s Genkem, kterého porazil 6:2! Tehdy se velmi brzy dostal do vedení, když se ve druhé minutě prosadil Haland, který také navyšoval vedení ve 34. minutě. O dvě minuty později Genk inkasoval opět. Po třech inkasovaných brankách dokázal konečně odpovědět, nicméně Salcburk neponechal nic náhodě a v samotném závěru přidal další dva zásahy (jeden z nich dal opět Haland, který si tak připsal hattrick). Ve druhém poločase padlo po jedné brance na obou stranách, ale o osudu zápasu rozhodl prakticky první poločas.
Proti úřadujícímu šampiónovi to však Salcburk již tak jednoduché mít nebude a jakýkoliv bod z tohoto zápasu by byl jen překvapením.