Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Leicesteru, který svého soupeře porazil výsledkem 3:0. Domácí se do kýženého vedení dostali hned v úvodu druhého poločasu, navíc se jim po další chybě soupeře povedlo zvýšit vedení o další trefu. Crystal Palace se přesto pokoušel s nepříznivým výsledkem něco udělat, avšak za celý zápas si nevypracoval žádnou vyloženou šanci. Leicester tak zvládl velice náročný zápas, v nastaveném čase navíc přidal třetí přesný zásah.

Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 6:4. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 17:8.

Chilwell
46. min Bennett
17 Pérez
Pérez
75. min Barnes
Tielemans
89. min Choudhury
25 Ndidi
Ndidi
Albrighton
75. min Fuchs
Iheanacho
63. min Praet
9 Vardy
Vardy

Crystal Palace FCCrystal Palace FC(4-3-2-1)

van Aanholt
83. min Mitchell
McArthur
69. min McCarthy
Milivojević
Riedewald
60. min Kouyaté
9 Ayew
Ayew
11 Zaha
Zaha
17 Benteke
Benteke
83. min Townsend

Leicester právě vstřelil branku!
Je tu definitivní tečka za dnešním zápasem! Leicester se totiž pustil do dalšího rychlého protiútoku, při kterém se JAMIE VARDY dostal do samostatného úniku. Domácí kanonýr před Guaitou zvolil chytrý lob pravou nohou, který se snesl až za záda španělského brankáře.

90+3

Domácím se daří držet hrací předmět na svých kopačkách, což jim pochopitelně maximálně vyhovuje. Před malým momentem se k balónu dostal i Schmeichel.

90+2

Crystal Palace si ve druhé minutě nastaveného času zajistil další rohový kop. Po něm se na zadní tyči natahoval Milivojević, avšak nejvýše do vzduchu vyšplhal Choodhury.

90

Druhý poločas bude nastaven o šest minut.

89

Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Youri Tielemans, přichází Hamza Choudhury.

89

Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Leicester i nadále v poklidu kontroluje dvoubrankové vedení, ještě ale musíme počítat s nastavením.

88

Crystal Palace se na delší časový úsek usídlil s míčem na útočné polovině. Towsend se na pravém křídle protáhl až k centru, Ayew ovšem pálil pouze do soupeře.

87

I tentokráte se to na sebe pokoušel vzít Zaha, který ovšem u pokutového území narazil pouze do Evanse. Daleko nedoběhl ani Barnes, který nohou fauloval Cahilla.

84

U vlastního pokutového území se povedlo v pádu zakročit Justinovi, který na jistotu odehrál míč ven z hrací plochy. Z levé strany tak bude moci vhazovat Ward.

83

Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Christian Benteke, přichází Andros Townsend.
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Patrick van Aanholt, přichází Tyrick Mitchell.

82

Tielemans měl před sebou hodně prostoru, nakonec se ještě rozhodl pro nahrávku do strany na volného spoluhráče. Toto řešení ovšem dokázal přečíst McCarthy.

81

Do konce tohoto zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut. Leicester má na svém kontě dvoubrankové vedení, navíc je i po druhé trefě o něco aktivnější.

80

Rozehrávky se nakonec ujal sám faulovaný, tedy van Aanholt. Jeho rozehrávka levou nohou se stáčela do malého vápna, tam ale nebyl nikdo ze spoluhráčů.

79

Krátce po rozehrávce jsme sledovali nedovolený zákrok, při kterém se na zemi ocitl van Aanholt. Crystal Palace bude zahrávat standardku, dočkáme se snížení?

77

Vypadá to, že je o vítězi tohoto zápasu rozhodnuto! Jeden z hostujících obránců totiž chyboval při rozehrávce, čehož dokázal využít napadající Barnes. Ten celou situaci ještě vyšperkoval nahrávkou před prázdnou branku, kde se nacházel kanonýr JAMIE VARDY, kterému stačilo nastavit kopačku.

77

Crystal Palace nakonec zůstal u pokutového území soupeře, zahrával totiž rohový kop. Ten se nakonec zakroutil za brankovou čáru, následovat bude odkop od branky.

76

Ukázkovým způsobem se vrhl pod protihráče domácí Justin, který si ve skluzu odehrál míč za autovou lajnu. Autové vhazování si zanedlouho vyzkouší van Aanholt.

75

Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Ayoze Pérez, přichází Harvey Barnes.
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Marc Albrighton, přichází Christian Fuchs.

74

Z otočky se pokoušel zakončit Vardy, avšak jeho střelecký pokus neměl šanci na úspěch. Do dráhy letu míče se připletl Cahill, od kterého se odrazil ke Guaitovi.

73

Po pravém křídle se pokoušel prodrat vpřed Pérez, jenomže krátce na druhé straně ho dokázal zastavit van Aanholt. Leicester si vybojoval autové vhazování.

72

Hostující kapitán je zpět na nohou, může se tak pokračovat ve hře. Nakonec se nejednalo o nedovolený zákrok, přesto bude moci rozehrávat brankář Guaita.

71

Před malým momentem jsme sledovali hodně důrazný souboj, po kterém ulehl na zem Milivojević. Hlavní sudí raději přerušil hru, chvíli se tak určitě hrát nebude.

69

Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází James McArthur, přichází James McCarthy.

66

Sympatickým způsobem to provedl Zaha, který se sám proháčkoval až do pokutového území. Tam ovšem na dlouhou nohu zakročil Söyüncü, bude z toho roh.

65

Je za námi zhruba hodina hry, druhý poločas je o poznání více zajímavější. Leicester City vede od úvodu poločasu o jednu branku, nyní jsou ale aktivnější hosté.

64

Obrannou povinnost si dokázal splnit také střídající Bennett, který za sebe nepustil McArthura. Crystal Palace se herně vzchopil, nyní bude znovu vhazovat.

63

Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Kelechi Iheanacho, přichází Dennis Praet.

62

Dánský brankář si o několik desítek vteřin později přeci jenom připsal zákrok. V přehuštěném prostoru si našel dobrou pozici Cahill, který hlavičkoval doprostřed.

61

Na pořadu dne byl rohový kop, tentokráte pro hostující hráče. Rozehrávající Milivojević kroutil svůj centr do malého vápna, kde se Schmeichelovi povedlo míč vyboxovat.

60

Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Jaïro Riedewald, přichází Cheikhou Kouyaté.

59

Van Aanholt měl na levém křídle překvapivě hodně prostoru, avšak ani tentokráte se mu nepovedlo najít své spoluhráče. Včas se povedlo zakročit Evansovi.

58

Na opačné straně se po zakončení skácel k zemi rychlonohý Vardy, který byl nepříjemně dohrán. O nedovolený zákrok se dle sudího nejednalo, penalta to nebude.

57

Žlutou kartu dostává James McArthur (Crystal Palace FC).

56

Na pořadu dne byla standardní situace pro Crystal Palace. Velký kus práce odvedl Benteke, který si poté našel střeleckou pozici, ze které mířil výrazně vedle tyče.

55

Vzorně se ke svému pokutovému území vrátil Ndidi, kterému se povedlo alespoň přibrzdit Ayewa. Leicester se dokázal ubránit, navíc bude moci vhazovat zleva.

54

Do útočného výpadu se pokoušel zapojit také Ayew, avšak právě od něj se míč snesl za brankovou čáru. Schmeichel se poprvé ve druhém dějství dostal k míči.

53

Do menšího tlaku se při rozehrávce dostal Cahill, kterému se nakonec povedlo odkopnout na útočnou polovinu. Tam se k míči dostal Benteke, který ale narazil.

52

Hosté rozehrávali volný kop kousek od středového kruhu. Ward zvolil celkem netradiční řešení, přičemž se snažil přenést hru na van Aanholta, který ale fauloval.

51

Crystal Palace to bude mít najednou hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. I tak do konce zápasu zbývá celkem dost času, výsledek se klidně může otočit.

50

Žlutou kartu dostává Marc Albrighton (Leicester City).

49

Domácí se krátce po změně stran dostávají do kýženého vedení! Rychlá souhra domácích nakonec putovala na kopačku Tielemanse, jenž centroval do malého vápna. Zdálo se, že tento centr bude pro Guaitu snadným soustem, avšak tomu bylo přesně naopak. Do zakončení se totiž dostal KELECHI IHEANACHO, kterému se povedlo zamířit do prázdné branky.

49

Pérezovi se šikovně povedlo roztáhnout hru na Albrightona, který si pro změnu přichystal centr pravou nohou. Do vzduchu se vydal Vardy, který mířil vedle.

48

Hned v úvodu druhého poločasu se na útočný výlet podíval hostující Ward. Jeho následné řešení nebylo vůbec dobré, přihrávka totiž směřovala na nohu Tielemanse.

47

Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči. Ti budou pro změnu hrát zprava doleva.

46

Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Ben Chilwell, přichází Ryan Bennett.

46

Je za námi první poločas, který nám nakonec nepřinesl žádnou branku. Sledovali jsme celkem nezáživnou podívanou, ve které měl navrch domácí Leicester. Lišky totiž většinu času držely míč na svých kopačkách, avšak ke kýžené brance to nakonec nevedlo. Doposud největší příležitost měl domácí Justin, jehož rána se snesla na břevno. Doufejme, že druhý poločas přinese o něco pohlednější partii, tomuto duelu by navíc slušela alespoň nějaká branka.

45+3

45+3

Žlutou kartu dostává Ben Chilwell (Leicester City).

45+2

Vypadá to, že nám první poločas skutečně žádnou branku nepřinese. Crystal Palace se začíná dostávat po menší tlak, Guaita však už delší dobu nemusel zasahovat.

45

První poločas bude nastaven o tři minuty.

44

Chilwell udělal několik kroků směrem na útočnou polovinu, avšak žádný z kolegů se mu nenabídl. Proto jsme sledovali další zpětnou nahrávku, tentokráte na Ndidiho.

42

Hodně dlouhá kombinace nakonec přinesla hodně prostoru před Pérezem. I tak jsme se nedočkali dalšího zakončení, nýbrž naprosto zbytečné kolmice na Albrightona.

40

První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.

39

Do rozhozené obrany se prodíral Iheanacho, který ovšem nevyzrál hned na prvního protihráče. Tím byl vracející se Milivojević, jenž navíc dokázal uklidnit hru.

38

Za volným míčem se dostával Vardy, který se dokonce mohl řítit sám na Guaitu. Anglickému útočníkovi nevyšlo zpracování míče, který se odrazil až k brankáři.

37

Zbrklá nahrávka od Evanse nebyla vůbec přesná, Justin totiž tento úmysl vůbec nepochopil. Hrací předmět se snesl do zámezí, vhazovat bude moci van Aanholt.

36

Hodně nebezpečný centr dokázal vyprodukovat Albrighton, který se napříč šestnáctkou pokoušel najít Vardyho. Bleskově ze své branky vystartoval brankář Guaita.

35

Po delší době se do rozehrávky zapojil také brankář Schmeichel, který na jistotu rozehrál po zemi na Evanse. Leicester City to opět zkouší trpělivou kombinací.

34

Nakonec z toho byla přímá exekuce na branku. K té se nakonec postavil sám kapitán, tedy Milivojević, jehož technická navštívenka směřovala o vlásek vedle.

33

Iheanacho to před vlastním pokutovým územím přehnal, trochu zbytečně poslal k zemi Riedewalda. Hosté si tak vybojovali hodně nadějnou standardní situaci.

32

Kousek od středového kruhu kraloval v souboji Evans, který posléze přihrál do volného prostoru. Z této pozice centroval Justin, jenž ovšem našel pouze Sakha.

31

Je za námi třetina hry, nicméně na první branku stále čekáme. Crystal Palace dokázal v posledních minutách vyrovnat hru, Schmeichela však zatím neohrozil.

30

Na druhé straně se van Aanholt pokoušel protáhnout kolem Justina, což se mu nakonec povedlo. Následný centr měl najít Bentekeho, před kterým zakročil Söyüncü.

29

Söyüncü se podíval vpřed, kde se pokoušel oslovit zatím nenápadného Vardyho. Na jistotu ovšem dokázal zakročit Cahill, který hlavou odehrál balón do autu.

28

Rohového kopu se zhostil Albrighton, který svůj centr kroutil do malého vápna. Ještě před dopadem míče bylo pískáno, Evans si totiž pomohl útočným faulem.

27

Ndidi servíroval příliš čitelnou nahrávku směrem na Albrightona, což dokázal vystihnout Cahill. Hosté se přesto daleko nedostali, naopak domácí si vybojovali roh.

26

Hlavní sudí na malý moment přerušil hru, jedná se totiž o pravidelné přerušení v průběhu poločasu. Hráči se občerstvují, naopak trenéři podávají další pokyny.

25

Poprvé se do akce dostal také pomezní sudí, jenž si všiml ofsajdového postavení, ve kterém se nacházel Pérez. Crystal Palace bude rozehrávat z vlastní poloviny hřiště.

21

Je za námi úvodní dvacetiminutovka, na první přesný zásah stále čekáme. Leicester působí mnohem aktivnějším dojmem, naopak hosté se spíše jen brání.

20

Hlavní sudí zpozoroval další nedovolený zákrok, tentokráte ze strany Leicesteru. Chilwell si totiž v souboji pomohl rukama, volný kop bude rozehrávat Ward.

19

Následoval vůbec první rohový kop zápasu. Ten se nebezpečně snášel na hlavu Ndidiho, jehož hlavička nebyla důrazná. Leicester se poté dožadoval zisku penalty.

18

Sakho nerozehrál vůbec dobře, což mohlo mít fatální následky. K balónu se totiž dostal Pérez, kterému se povedlo vysunout Vardyho, jehož finální nahrávku zablokoval právě Sakho.

17

Guaita tak mohl poprvé v tomto duelu inkasovat, nakonec ho zachránila branková konstrukce. Jeho celek se po odkopu dostal k míči, o který vzápětí rychle přišel.

16

Úvodní střelecký pokus tohoto zápasu obstaral domácí Justin, jehož utajená rána skončila až na horní konstrukci. Další zakončení téhož hráče pro změnu skončilo na tribuně.

15

Iheanachovi se nepovedlo sklepnout míč na svého spoluhráče, místo toho jsme sledovali útočný výpad hostů. Benteke však nepředvedl dobré zpracování balónu.

14

Kolmice v podání Ndidiho sice neměla špatnou myšlenku, avšak realizace o poznání pokulhávala. Nabídka se totiž snesla mimo dosah Péreze, Guaita bude vykopávat.

13

Snad poprvé se k míči dostal Benteke, kterému se povedlo sklepnout těžkou nahrávku pod sebe. Tam sice číhal Zaha, avšak od něj se balón odrazil do autu.

12

Přenesení hry našlo u pravé autové lajny Albrightona, ke kterému se bleskovým způsobem dostal van Aanholt. Hostující zadák raději odehrál balón do zámezí.

11

Crystal Palace se v úvodu zápasu zatím moc často k míči nedostává. Riedewald však zodpovědně napadal rozehrávku soupeře, Tielemans se tak musel vracet.

10

Tohle už bylo mnohem lepší. Justin poslal do pokutového území nadýchaný centr, na který si naskočil Iheanacho. Domácí forvard ovšem hlavou mířil výrazně vedle.

9

Söyüncü vyvezl míč na druhou stranu, jenomže po jeho nahrávce se Albrighton dostal pod menší tlak. Druhý jmenovaný nakonec vyprodukoval zpětnou přihrávku.

8

Iheanacho šikovně přenesl hru na Chilwella, který pro změnu počkal na podporu od Péreze. Lišky se přesto do zakončení nedostaly, úspěšně si počínal Milivojević.

7

Leicester si dal na rozehrávku z vlastní poloviny. Evans tak dlouho váhal s nahrávkou, až se mu nakonec u postranní lajny nabídl Albrighton, který nedokázal zpracovat.

6

Na pořadu dne bylo autové vhazování z pravé strany, ke kterému se postavil Ward. Jeho nahrávka měla najít McArthura, avšak první se k míči dostal Ndidi.

5

Do kombinace byl zapojen také španělský brankář Guaita, který si troufl na prudký odkop na útočnou polovinu. Tam ve vzduchu kraloval Evans, jenž našel Péreze.

4

Vypadalo to na nedovolený zákrok od Ayewa, avšak nakonec tomu tak není. Domácí Söyüncü přesto skončil na zemi, hlavní sudí tak na malý moment přerušil hru.

3

Poprvé v tomto duelu se k míči dostal domácí brankář Schmeichel, kterému se povedlo velice přesně přenést hru na pravou stranu, kde se nacházel volný Justin.

2

Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hostující hráči, kteří budou hrát zprava doleva.

1

Leicester City: Schmeichel – Justin, J. Evans, Söyüncü, Chilwell – Ayoze Pérez, Tielemans, Ndidi, Albrighton – Iheanacho, Vardy.
Náhradníci: D. Ward – H. Barnes, Morgan, Fuchs, R. Bennett, D. Gray, N. Mendy, Praet, Choudhury.

Crystal Palace FC: Guaita – J. Ward, Cahill, M. Sakho, van Aanholt – J. Ayew, McArthur, Milivojević, Riedewald, Zaha – Ch. Benteke.
Náhradníci: Hennessey – Pierrick, James McCarthy, Dann, Woods, Kouyaté, Meyer, Townsend, T. Mitchell.

Rozhodčí: Moss – Perry, Kirkup.

Na opačné straně stojí Crystal Palace, který se pro změnu nachází na dvanácté pozici tabulky, což i tak znamená spodní polovinu. Crystal Palace má na svém kontě dvaačtyřicet bodů, manko na sedmý Sheffield je v tuto chvíli pouze pětibodový. Hostující tým tohoto zápasu však v posledních dvou duelech nedokázal bodovat, nejprve nestačil na vedoucí Liverpool, kterému podlehl výsledkem 0:4. V minulém kole se střelecky neprosadil ani na domácí půdě, tentokráte celkem překvapivě nestačil na Burnley (0:1). Crystal Palace se v tabulce venkovních týmů řadí na průběžnou devátou pozici, na hřištích soupeřů do této chvíle nasbíral přesně dvacet bodů.

Fotbalisté Leicesteru se po dvaatřiceti odehraných zápasech nacházejí na třetí pozici, což značí velice povedenou sezónu. Leicester však musí koukat za sebe, náskok před šestým Wolverhamptonem je pouze tříbodový, což by mohlo mít fatální následky. Pakliže Leicester nezvládne koncovku tohoto ročníku, tak se rozloučí s pohárovými ambicemi. Liškám se v posledních zápasech zrovna moc nedaří, naposledy se jim povedlo naplno bodovat před necelým měsícem, kdy na vlastním stadionu porazily trápící se Aston Villu. Od té doby přišla na řadu třízápasová série bez výhry, v minulém kole dokonce Leicester prohrál na hřišti Evertonu výsledkem 1:2.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Anglická Premier League má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Leicester City a Crystal Palace FC.