Tři body z dnešního utkání 7. kola Premier League vytěžil Leeds, který dokázal zdolat Watford poměrem 1:0. Jedinou branku utkání vsítil v 18. minutě stoper Diego Llorente krátce po rozehrání rohového kopu. Leeds mohl přidat i další branky, ale gólman Ben Foster byl proti. Domácí ovšem vyhráli naprosto zaslouženě, poněvadž Watford si za celé utkání nevytvořil pořádnou brankovou příležitost, snad kromě neplatného gólu, před kterým se pískal faul Kabaseleho.

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dnešního dne. Na počtenou!

Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 16:4. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 10:16.

Dallas
78. min Roberts
43 Klich
Klich
90+3. min Struijk

Sierralta
68. min Kabasele
Tufan
59. min Pedro
25 Dennis
Dennis
7 King
King
45+1. min Sema

90+5

Kalvin Phillips fauloval. Z půlící čáry se bude kopat proti bráně Leedsu.

90+4

Leeds hru rozkouskoval střídáním. Nyní zároveň pobývá na útočné polovině, přičemž do konce nastaveného času zbývá už pouze minuta.

90+3

Střídání v týmu Leeds United: ze hřiště odchází Mateusz Klich, přichází Pascal Struijk.

90+2

Kucka získal míč pro Sissoka, jehož přihrávka na útočníka Semu ale vůbec povedená nebyla. Snadná práce pro domácí tým.

90+1

Nastavovat se budou 4 minuty.

90

Žlutou kartu dostává Emmanuel Dennis (Watford FC).

88

Po závaru v pokutovém území napálil Tyler Roberts tyč. Pohotově střílel z otočky velice akrobatickým způsobem. Hosté měli štěstí.

87

Kabasele ale dokázal odvrátit centr. Balón tedy doputoval na střed hřiště, kde se momentálně hraje.

86

Okénka v defenzívě Watfordu se otevírají stále častěji. Domácí toho pochopitelně chtějí využít. Nyní získali alespoň rohový kop.

84

Ben Foster musel řešit potíže, neboť balón mu poskakoval v šestnáctce. Kapitán Watfordu do míče práskl a poslal jej co nejdále od své svatyně.

82

Do rychlého brejku ale vyrazil Roberts, jenž nenačasoval úplně nejlépe přihrávku na Raphinhu, který si u zadní tyče hledal prostor.

81

Hosté si teď mohou na delší časový úsek užívat míče. Zatím si však přihrávají jen na vlastní polovině.

80

Začala nám probíhat už 80. minuta. Stále můžeme říct, že Watford za celé utkání neměl žádnou vyloženou šanci. Veškeré trumfy v rukou stále má domácí Leeds.

78

Střídání v týmu Leeds United: ze hřiště odchází Stuart Dallas, přichází Tyler Roberts.

77

Problémy v dolní části těla má i Stuart Dallas. Uvidíme, jestli náhodou nebude muset střídat i středopolař Leedsu.

76

Raphinhova přihrávka byla velmi nepřesná. Poté ale míč vybojoval Kalvin Phillips, který řídí další útočné snažení domácího celku.

73

Pořádný vzruch vyvolal následný rohový kop Watfordu. Domácí gólman Meslier nedokázal zachytit centr. Míč se poté dokutálel za brankovou čáru, jenže Christian Kabasele se zároveň dopustil útočného faulu. Branka tak platit nemohla.

73

I brankář Ilan Meslier musel být ošetřován. Zdá se ale, že v utkání bude moct v pokračovat.

72

Defenzíva Leedsu si ale precizně poradila. Vzápětí se Emmanuel Dennis objevil v ofsajdu.

71

Rose díky své aktivitě vybojoval pro Watford první rohový kop ve druhém poločase.

69

Při rohovém kopu se domácí dopustili útočného faulu. Práci s odkopem tak bude mít Ben Foster. Sluší se dodat, že jeho brankářský kolega na druhé straně je ve druhé půli téměř bez práce.

68

Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Francisco Sierralta, přichází Christian Kabasele.

68

Hostující stoper Francisco Sierralta má zdravotní potíže. Míč zakopl do zámezí a poté se chytil za stehno. Bude se muset znovu nuceně střídat.

66

Do vápna Watfordu přilétly hned dva centry v rychlém sledu. Obrana celku v zelených dresech si ale poradit dokázala.

65

Žlutou kartu dostává Ismaïla Sarr (Watford FC).

65

Rodrigo šel k zemi až příliš ochotně. Nedovolený zákrok na svou osobu tedy nevybojoval. Leeds ale u balónu zůstává.

63

Velezkušený Danny Rose to v souboji s Raphinhou schytal. Nicméně ani ofenzivní hráč Leedsu se nezvedá jen tak. Je vidět, jak je anglická liga nesmírně tvrdá.

61

Ken Sema se rozběhl na levém křídle, jenže přihrávku směrem na střed hřiště vůbec nezvládl. Míče se už ujímá Leeds.

60

Rohový kop domácích nabídl tlačenici ve vápně. Centr se točil směrem do brány, ale Ben Foster dokázal zakročit.

59

Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Ozan Tufan, přichází Joao Pedro.

59

Kiko Femenía zastavil rozběhnutého Jamese jen za cenu žluté karty.

57

Dallas se odhodlal ke střele levačkou ze střední vzdálenosti. Míč však brankový prostor přeletěl poměrně znatelně.

56

Jamie Shackleton získal pro své barvy autové vhazování. S rozehráním rozhodně spěchat nebude.

55

V prvních deseti minutách druhé půle je Watford neškodný. Vůbec mu nefunguje střed hřiště, kde dominují fotbalisté v bílých dresech.

53

Domácí však zastavili sami sebe útočným faulem. Čas na oddech pro hosty přichází právě teď.

52

Útočná snaha Leedsu neutichá. Stuart Dallas znovu centroval na malé vápno, jenže i tentokrát zapracovali dříve hráči Watfordu.

51

Centr Daniela Jamese mířil k zadní tyči. Těsně před číhajícím Rodrigem ale stačil zasáhnout dnes velmi jistý brankář Ben Foster.

50

Firpo přistrčil Jamesovi, jehož rána ze strany skončila na bránícím hráči. Femenía zasáhl opravdu brilantně.

48

O rozehrání následného přímého kopu se postaral Raphinha, jenž zhruba o dva metry přestřelil branku Watfordu.

47

Rodrigo šikovně prostrčil na Dallase, který si to mířil k zakončení. V rozhodující chvíli ale hostující stoper záložníka domácích zablokoval, takže Foster střele čelit nemusel.

46

Za námi je první poločas, který nabídl převahu Leedsu. Domácí navíc v 18. minutě zásluhou stopera Diega Llorenteho zaslouženě šli do vedení po rohovém kopu. Watford hlavně na konci poločasu vystrkoval růžky, avšak žádnou vyloženou šanci si dosud nevytvořil.

45+2

45+2

Júnior Firpo hledal spoluhráče prudkým centrem, nicméně i tentokrát stačila obrana hostujícího celku zasáhnout.

45+1

Nad rámec řádné hrací doby se v prvním poločase budou nastavovat 2 minuty.

45+1

Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Joshua King, přichází Ken Sema.

45

Hosté první poločas dohrávají v deseti. King už zamířil na střídačku.

44

King se do hry sice vrátil, ale v tuto chvíli to vypadá, že ve hře nebude moct pokračovat. Hostující lavička bude muset střídat.

43

První poločas míří pomalu ale jistě do svého konce. Leeds vede zaslouženě, o ten jeden gól je lepším mužstvem.

42

Raphinhův sražený centr se odrazil k úplně volnému Klichovi, který pálil z hranice pokutového území pohotově. Svatyni Watfordu ale o chlup netrefil.

41

Velmi nepříjemný moment. Joshua King se po kontaktu s Llorentem zranil. Teď je v péči lékařů a ani zdaleka není jisté, jestli v dnešním utkání bude pokračovat.

39

Stejný hráč se o pár sekund později snažil obalit míč k zadní tyči. Jeho střela ale zhruba o tři metry minula horní tyč branky Watfordu.

38

Raphinha si nezpracoval těžkou přihrávku ze středu hřiště. Foster si tak mohl pro opuštěný balón dojít.

37

Ozan Tufan rozehrál rohový kop velmi špatně. Na přední tyči totiž bez větších potíží balón odkopl Stuart Dallas.

36

Leeds teď neprožívá zrovna ideální minuty. Snad poprvé v tomto utkání se nechal výrazněji zatlačit. Má štěstí, že Watford zatím kvalitu v koncovce postrádá.

35

Ben Foster byl jedním ze svých spoluhráčů zahnán. Na poslední chvíli musel hasit nebezpečí, když balón odkopl až na tribunu.

33

Přihrávka Kucky se s přesností vůbec nepotkala. Po pobídce slovenského reprezentanta skončil míč v autu, vykopávat bude Ilan Meslier.

32

Leeds United se dostával do dalšího rychlého brejku, nicméně finální fáze nebyla v jeho podání provedena úplně nejlépe.

31

Liam Cooper čistě zastavil pronikajícího Kinga. Útočníkovi Watfordu míč utekl do zámezí, tudíž přichází čas pro další Meslierův odkop od brány.

30

Francisco Sierralta si poradil s centrem Daniela Jamese, který už už hledal spoluhráče v šestnáctce.

29

Watford znovu mírně zahrozil, rána mezi tři tyče z toho ale nebyla. Ilan Meslier už hledá varianty k rozehrávce.

27

Další zajímavý náznak. Průnikovou přihrávku si našel Raphinha, který si obhodil Fostera, ale poté se už objevil ve velmi ostrém úhlu. Svou ránu tedy nasměroval jen do boční sítě.

26

Ismaïla Sarr vyslal ze strany centr, který doputoval do náruče brankáře Mesliera, jenž v úvodu moc práce nemá.

25

Raphinhův míč mířil na malé vápno. Tam ale dokázali zapracovat hostující stopeři, kteří nebezpečí odvrátili.

24

Joshua King hledal spoluhráče na hranici šestnáctky. Střela ale nepřišla, takže Watford stále čeká na svůj první projektil, který by mířil mezi tři tyče.

23

Mateusz Klich si navedl míč na pravačku a následně vystřelil. Balón však šel doprostřed brány, takže pro Bena Fostera se o žádný těžší zákrok nejednalo.

22

Je pravda, že si ve vápně Danny Rose nepočínal zrovna ideálně, ale korekce rozhodnutí hlavního sudího ze strany videa nepřišla. Leeds tak bude muset zatnout zuby a bojovat dále.

20

Domácí jsou při chuti. Znovu se tlačili dopředu, ale tentokrát je zastavil obranný zákrok. Fanoušci si po kontaktu Jamese s protihráčem žádali penaltu, jenže hlavní arbitr rozpažil.

18

Leeds právě vstřelil branku!
Domácí tým se prosazuje po rohovém kopu. Nepříjemný míč na malé vápno byl odvrácen pouze k dorážejícímu DIEGU LLORENTEOVI, který jen nastavil nohu a rozvlnil síť. Při zakončení z bezprostřední blízkosti byl Foster bezmocný. 1:0.

17

Dallasovu ránu zastavil pozorný William Troost-Ekong. Leeds však znovu celkem rychle získal míč a mířil s ním kupředu, což se jeví jako jeho největší zbraň.

16

Raphinhův centr skončil v rukavicích zatím velmi pozorného kapitána Fostera. Gólman Watfordu se následně pokusil rozehrát.

15

Juraj Kucka to od soupeře pořádně schytal. Nedovoleně jej zastavil Júnior Firpo. Zcela zřejmý faul u půlící čáry se samozřejmě pískat musel.

14

Leeds si dle očekávání na začátku vytvořil tlak, ale Watford dosud neinkasoval.

12

Centr k zadní tyči skoro propadl až k Dallasovi, jenž se chystal na střelu z první. Těsně před ním ale zapracovali hostující beci.

10

První velká šance utkání. Daniel James získal prostor na levé straně, načež si to okamžitě mířil do pokutového území. Z hranice šestnáctky vypálil po zemi, ale Foster ukázal, že má výstavní postřeh.

9

Stuart Dallas si nabíhal na pravou stranu, ale centr do vápna nedostal. Posléze ale bochánek do pokutového přišel, jenže Ben Foster si jej stáhl.

8

Hra se mírně uklidnila, ale domácí Leeds se přece jen ke střele ze střední vzdálenosti dostal. Raphinha však napálil jen bránícího hráče, který skluzem stačil míč zastavit.

7

Zatím se hraje ve velmi rychlém tempu. Další nebezpečný únik domácích po straně skončil nepřesným přízemním centrem, který odvrátil Rose.

5

Raphinha byl ostrým, ale čistým skluzem zastaven. Dopředu se tak mohli vydat hosté, kteří ovšem o balón rychle přišli.

4

Ozan Tufan servíroval míč do vápna, avšak ten přeletěl všechny hráče, kteří číhali na zakončení.

3

Přišel další faul. Danny Rose byl faulován Raphinhou. Standardní situace tentokrát pro celek Watfordu.

2

Domácí se hned ve druhé minutě probili ke standardní situaci. Centr však skončil u prvního bránícího hráče.

1

Leeds United: Meslier – Shackleton, D. Llorente, Cooper (C), Firpo – Phillips – Raphinha, Dallas, Klich, D. James – Rodrigo.
Náhradníci: Klaesson – Struijk, Hjelde, Cresswell, Harrison, McKinstry, T. Roberts, Gelhardt, S. Greenwood.

Watford FC: Foster (C) – Femenía, Troost-Ekong, Sierralta, Rose – Kucka, Moussa Sissoko – Sarr, Tufan, Dennis – J. King.
Náhradníci: Bachmann – Ngakia, Masina, Kabasele, Cleverley, Sema, Gosling, Joao Pedro, Cucho Hernández.

Rozhodčí: Hooper – Cann, Eaton.

Poslední vzájemný zápas mezi oběma celky se odehrál v roce 2016. Watford tehdy v FA Cupu vyhrál na domácí půdě 1:0. V minulém ročníku sice Leeds hrál Premier League, avšak Watford byl ve druhé nejvyšší soutěži.

LEEDS UNITED

Po loňské fantastické sezoně, ve které si nováček z Leedsu připsal deváté místo, lehce usnul na vavřínech. Vstup do sezony 2021/2022 rozhodně není pro něj ideální. Leeds dosud odehrál šest utkání, ve kterých si připsal 3 body a v tabulce se pohybuje na osmnácté příčce. Na vítězství zatím čeká, třikrát totiž remizoval a třikrát také prohrál. Po bodu si rozdělil s Evertonem, Burnley a Newcastlem. Nestačil na favorizované celky Manchesteru United, Liverpoolu a West Hamu. Nejlepším střelcem týmu je Raphinha se třemi góly.

WATFORD FC

Fotbalisté Watfordu se zatím pohybují na dvanácté příčce anglické ligy. V šesti zápasech získali 7 bodů a na osmnáctý Leeds momentálně drží náskok čtyř bodů. Watford hned v prvním kole porazil Aston Villu, avšak v dalších zápasech neuspěl s Brightonem, Tottenhamem a Wolves. V září ale svěřenci kouče Xisca porazili Norwich a v minulém kole remizovali s Newcastlem 1:1. Zatím nejlepším střelcem týmu je čtyřgólový Ismaïla Sarr.

Přeji příjemné sobotní odpoledne při sledování textového přenosu z anglické Premier League. Dnes budeme společně sledovat souboj mezi celky Leeds United a Watford FC. Začínáme v 16:00. Příjemnou zábavu!