Od začátku do konce jasný zápas na jednu bránu ovládla bezpečně Chelsea, která na brzkou trefu Masona Mounta do šibenice ze 4. minuty navázala po přestávce dalšími moc pěknými zásahy Pulišiće a Lukaka. Leeds odehrál tři čtvrtiny zápasu v oslabení po nesmyslném likvidačním faulu Daniela Jamese a neměl sebemenší nárok. Dvě kola před koncem si stojí na sestup, naopak vítězové jsou jen krůček od potvrzení účasti v Lize mistrů.

Držení míče: 32 % : 68 %.
Střely na branku: 0:3. Střely mimo: 3:10. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 10:14.

Bate
59. min Klich
Phillips
Harrison
37. min Firpo
Raphinha
78. min Gelhardt

James
78. min Azpilicueta
Jorginho
Kovačić
30. min Loftus-Cheek
3 Alonso
Alonso
19 Mount
Mount
10 Pulisic
Pulisic
78. min Zíjáš

90+3

V závěru nastaveného času ještě vybojovali hosté roh, na který odehrál míč po Alonsově akci skluzem Cooper.

90+2

Blues v poklidu kombinují na své polovině a vyčkávají na píšťalku.

90+1

Dnešní utkání sleduje 36 549 diváků.

90

Mason Mount převzal přihrávku od Hakíma Zíjáše, jenže střele zpoza šestnáctky nadělil opačnou faleš a míč se stočil vedle domácí brány.

89

Rozhodnutý zápas na jednu bránu je jen otázkou skóre. Akci Chelsea po levé straně přerušil odkopem na roh Llorente.

86

Na druhé straně zakroutil pěknou točenou střelu vedle zadní tyče Hakím Zíjáš.

85

Leeds se snaží o čestný úspěch, po Gelhardtově centru však Kochově hlavičce chyběl jak směr, tak razance.

83

Chelsea právě vstřelila branku!
ROMELU LUKAKU je prostě nezastavitelný. Mount vypíchl míč uprostřed hřiště, vyzval do běhu Hakíma Zíjáše, ten skvěle servíroval před bránu a přestože se proti Lukakovi stáhlo pět bránících hráčů, dokázal robustní belgický reprezentant po pečlivé přípravě vše propálit.

81

Azpilicuetova přihrávka na Lukaka směřovala do ofsajdu.

79

Chelsea se neprosadila, nicméně zůstává na míči, Alonso vybídl Lukaka a po jeho vyhrábnuté střele levačkou za tělem a Cooperově teči si roh zopakuje.

79

Llorente zastavuje akci hostů za cenu rohu.

78

Chelsea střídá rovnou dvakrát:
hřiště opouštějí Christian Pulišić a Reece James, přicházejí Hakím Zíjáš a César Azpilicueta.

78

Zraněného Raphinhu Belloliho střídá v dresu Leedsu na hřišti Joe Gelhardt.

75

Domácí lékař poskytuje na hřišti pomoc Raphinhovi, který si patrně natáhl lýtko.

73

Londýňané si bez potíží poradili s obrannou standardkou, Leeds jen vhazuje uprostřed hřiště.

72

Meslier odkopává Lukakovu nepochopenou kolmici k půlící čáře, kde se Moreno dostal do střetu s Chalobahem a rozhodčí píská přímý kop pro Leeds. Trenér Tuchel se na lavičce vzteká.

70

Poprvé od vyloučení se Leeds dostal do zakončení. Raphinha Belloli hlavičkuje Firpův centr v záklonu vysoko na tribunu a pak se zlostně několikrát plácl dlaní do čela.

69

Leeds se této standardce ubránil, protiútok však ztroskotal hned za středovým kruhem.

69

Světe div se, při obrovské převaze rozehraje Chelsea teprve na přelomu poslední čtvrtiny zápasu první rohový kop.

67

Mason Mount si posouval na velkém vápně míč na levačku, což se sice povedlo, ale následné zakončení v pádu směřuje vysoko nad břevno.

65

Lukakova přízemní střela z 20 metrů po dravém průniku prošla pod nohama skluzujícího obránce Coopera a trefila podpěrnou tyč za bránou Leedsu.

64

Dlouhý míč si pokryl jinak zcela nezaměstnaný brankář Mendy.

63

Jakmile se domácí dostali přes půlku, fauluje Koch a musejí se znovu vracet zpět.

61

Střídající Klich se uprostřed hřiště uvedl faulem zezadu na Jorginha Frella.

59

Střídání v týmu Leeds United:
ze hřiště odchází Lewis Bate, přichází Mateusz Klich.

59

Pulišić měl na kopačce třetí gól, po hrubce domácí obrany před šestnáctkou však nasměroval technickou střelu snad decimetr od spojnice břevna s levou tyčí.

58

Leeds vybojoval míč, jenže hned v zárodku ho vrací nepřesnou zpětnou přihrávkou hostům Moreno.

55

Konečně využité přesilovkové obléhání domácího území. Reece James našel zprava před šestnáctkou Jorginha Frella, jeho kolmici přiťukl krásně patičkou za sebe Mason Mount a CHRISTIAN PULIŠIĆ zavěsil z velkého vápna k tyči kolem zkamenělého brankáře.

52

Střídající Loftus-Cheek se dostal nečekaně k míči po promáchnutí domácí obrany, narazil si s Lukakem, ale vystřelil zpoza šestnáctky slabě a nepřesně.

52

Dnes dost neviditelný Rodrigo Moreno nepřešel jeden na jednoho do volného prostoru přes Rüdigera.

49

Reece James uvolnil po pravé straně Masouna Mounta, na jeho centr si však musel Romelu Lukaku dvěma kroky zacouvat a ze záklonu hlavičkuje nad břevno.

48

Raphinha Belloli to zkusil po levé straně, proti přesile si ale netroufl vystřelit ani odcentrovat a zpětná přihrávka končí v autu.

46

Rukou si zpracoval míč Reece James.

46

Statistiky první půle:
Držení míče 33% – 67%, střely na bránu 0:1, střely mimo 1:3, rohy 1:0, fauly 7:5, ofsajdy 0:2.

Chelsea brzy otevřela skóre krásnou trefou Masona Mounta ze 4. minuty. Rychlý gól byl však fotbalu spíše na škodu, hosté hrají od té doby na údržbu a neškodné domácí, kteří potřebují body k odpoutání z pásma sestupu, oslabil ve 24. minutě likvidačním faulem Daniel James. V deseti se ani nepřiblížili na dostřel a jen běhají bez míče.

45+6

45+6

Slabá a nepřesná křížná střela Trevoha Chalobaha po zemi napsala tečku za prvním poločasem.

45+4

Na to, jakou má Chelsea optickou převahu, ji příliš číselně vyjádřit nedokáže. Další nákop končí v Meslierově náruči.

45+2

Alonso se dostal do potíží, dokázal míč odehrát alespoň do autu.

43

Domácí podrželi míč jen čtvrt minutky, Kalvin Phillips (Leeds United) o něj přišel a na zemi skosil unikajícího Pulišiće. Od rozhodčího za svůj zákrok vidí žlutou kartu.

42

Další ofsajd Chelsea. Pulišić z malého vápna po Lukakově přízemním centru nastřelil jen brankáře Mesliera, gól by ovšem stejně neplatil.

41

Čtyři minuty se nehrálo, rozhodčí řešil s pořadateli nějakou záležitost v hledišti. Hra pokračuje míčem rozhodčího pro Chelsea.

37

Zraněný Jack Harrison nemůže pokračovat, v dresu Leeds United ho na hřišti střídá Junior Firpo.

36

Na trávníku je ošetřován domácí Harrison.

34

Reece James posadil křížný pas na hlavu Romela Lukaka, který zakončuje těsně vedle pravé tyče.

33

Domácí se v oslabení zřídka dostanou k míči, jen běhají v bloku a snaží se zachytávat náběhy modrých.

31

Z ofsajdové hrany vybíhal na Mountovu kolmici Romelu Lukaku, předběhl obránce a prvním dotykem pěkně přeloboval brankáře. VAR však vzápětí zkazil Chelsea další gólovou oslavu, když potvrzuje těsný ofsajd.

30

Zraněného Matea Kovačiće vystřídal v sestavě Chelsea Ruben Loftus-Cheek.

28

Nízko letící míč se dostal do šestnáctky, kde Mountův střelecký pokus neprošel houštinou těl.

27

Po faulu Struijka na Reece Jamese kope z pravé strany přímák londýnský celek.

24

Červenou kartu viděl Daniel James (Leeds United), který doslova kriminálním zákrokem sestřelil uprostřed hřiště Kovačiće. Trestem bude kromě dlouhého oslabení dost možná v důsledku i sestup!

22

Mountův průnik zastavují domácí odkopem za postranní čáru. Aut pro Chelse atři metry od rohového praporku.

19

Po Bateově střele, které překážel vlastní spoluhráč, se opřel do odraženého míče z 20 metrů Llorente. Jeho pokus letí vedle levé tyče. Trenér Marsch své svěřence burcuje potleskem.

18

Phillipsův nákop do šestnáctky hosté nadvakrát odvracejí na roh.

18

Přímý kop pro Leeds po faulu Kovačiće na Daniela Jamese.

17

Dlouhý aut Raphinhy Belloliho odhlavičkovali hosté jen na nohu Kalvina Phillipse, který si s míčem zažongloval, ale ke střele ho protihráči nakonec nepouštějí.

16

Daniel James si píchl míč mezi dva hráče a když viděl, že balon nestihne, pokusil se pádem obelstít rozhodčího, který nechává ve hře pokračovat.

13

Za půl minuty to z rohu malého vápna zkoušel Pulišić, ale mezi tyče se netrefil.

13

Nízko letící centr Reece Jamese prodlužoval hlavou za sebe Mount jen do rukavic Ilana Mesliera.

11

Na penaltové značce se dostal k míči Lukaku, jeho placírku však zastavuje domácí Koch ještě před brankovou čarou.

10

Ilan Meslier vytahuje do bezpečí nepříjemný křížný pas z levého křídla.

8

Mount zajel při napadání nedovoleně do Lewise Batea.

6

Lukaku šel do skluzu na malém vápně a jen těsně nedosáhl na prudký přízemní centr Masona Mounta.

4

Rychlou kombinaci hostů přes půl hřiště dotáhl nádhernou ranou z velkého vápna do bližší šibenice MASON MOUNT. Velký podíl na gólu má přihrávající Reece James, který na sebe natáhl dva hráče a skvěle mu nabil proti noze.

3

Ani Kovačić se svým průnikem neuspěl a domácí zakopávají míč přes celé hřiště. Tam si ho rukou nedovoleně zpracoval Raphinha Belloli.

2

Cooper zakřižoval na levém křídle útok Chelsea a odkopává míč za postranní čáru.

1

Domácí mužstvo hraje v bílých dresech, hosté v tradiční modré.

1

Leeds United: Meslier – Koch, Cooper (C), Struijk – Llorente, Bate, Phillips, Harrison – Belloli, Moreno, D. James.
Náhradníci: Klaesson – Firpo, Cresswell, Hjelde, Klich, Shackleton, Greenwood, Gray, Gelhardt.
Trenér: Marsch

Chelsea Londýn: Mendy – Chalobah, Christensen, Rüdiger – R. James, Frello (C), Kovačić, Alonso – Mount, Pulišić – Lukaku.
Náhradníci: Arrizabalaga – Azpilicueta, Silva, Sarr, Barkley, Loftus-Cheek, Zíjáš, Havertz, Werner.
Trenér: Tuchel

Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn.

Od návratu do Premier League po šestnáctileté odmlce uhrál Leeds proti Chelsea jen bod za loňskou domácí bezbrankovou remízu. V Londýně prohrál loni 1:3 a letos smolně 2:3 gólem z penalty v 94. minutě.
Poslední vítězství Leedsu se datuje do prosince 2002, za Chelsea tehdy ještě váleli Lampard, Desailly či veterán Zola, za vítěze Kewell a Viduka.

Chelsea FC
Londýnský klub vyhlíží nové majitele a tři kola také ligové vítězství. V sobotu ztratil v sedmé minutě nastaveného času dvougólový náskok a remizoval 2:2 s Wolverhamptonem. V sobotu čeká „Blues“ ve Wembley prestižní finále FA Cupu proti Liverpoolu. Polevit ale nemůže ani ve finiši Premier League. Chelsea hájí bronzovou medaili a také postup do Ligy mistrů, na který ještě s pětibodovou ztrátou může v posledních třech kolech zaútočit pářý Tottenham.

Střelci: 14 – Lukaku, 13 – Havertz, 12 – Mount, 11 – Werner.

Po příchodu amerického trenéra Marsche se zdálo, že Leeds najel na vítěznou vlnu. Ze čtyř utkání vybojoval deset bodů včetně senzačního obratu z 0:2 na 3:2 navzdory sérii zranění a čtyřem nuceným střídáním ve Wolverhamptonu. Poslední porážky s Manchesterem City 0:4 a Arsenalem 1:2 však Leeds srazily na sestupovou příčku o skóre za Burnley. Dnes dokončí nesmírně těžký trojboj proti elitě, v koncovce ho v boji o záchranu čekají přijatelnější soupeři Brighton a Brentford.

Střelci: 10 – Belolli, 9 – Harrison, 6 – Moreno.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.