Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Leedsu United, kterému k výhře stačila jediná branka, o kterou se už po pěti minutách hry postaral Patrick Bamford. Druhý poločas nám totiž přinesl poměrně nezáživnou podívanou, jenž přinesla opravdu málo zajímavých momentů. Přesto více ze hry mělo Burnley, kterému se ovšem nepovedlo překonat brankáře Mesliera. Leeds si v průběhu druhého poločasu pořádně zahrával, jenomže i se štěstím nakonec jednobrankové vedení uhájil až do konce. Leeds tak bere velice cenné tři body a v tabulce se posouvá na jedenáctou pozici.

Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 5:4. Rohy: 4:12. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 7:12.

Raphinha
70. min Poveda
20 Rodrigo
Rodrigo
59. min Hernández
43 Klich
Klich
66. min Shackleton

Benson
74. min Stephens
Westwood
Brownhill
23 Pieters
Pieters
74. min Rodriguez

90+2

Westwood se chopil dost možná posledního rohového kopu, při kterém v pokutovém území číhal také brankář Pope. Meslier znovu vyrazil míč před sebe.

90+1

Brankář Pope si přichystal další odkop, který si na opačné straně dokázal najít kolega Lowton. Toho na poslední chvíli zastavil Ayling, jenž odehrál míč do zámezí.

90

Žlutou kartu dostává Ashley Barnes (Burnley FC).

90

Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.

89

Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, Leeds se dostává pod obrovský tlak. Ještě musíme počítat s nastaveným časem.

88

Barnes se dostal k dalšímu střeleckému pokusu, který zkoušel uklidit k pravé tyči. Meslier znovu podržel svůj celek, který bude ale čelit dalšímu rohovému kopu.

87

Nápor hráčů ve tmavém kompletu se stupňuje. Sledovali jsme rozehrávku dalšího rohového kopu, který Meslier vyboxoval. Při následném kontru daleko nedošel Poveda.

86

Hlavní sudí ponechal domácím výhodu, jenomže Hernández naprosto nepochopitelně odevzdal míč soupeři. Ten to zkoušel pasem na Wooda, který se neprosadil.

85

Do volného prostoru si poté dokázal seběhnout domácí Shackleton, který poměrně zbytečně centroval do pokutového území, kde se nacházel jediný spoluhráč.

84

Do konce tohoto zápasu navíc zbývá poslední desetiminutovka, domácí stále vedou nejtěsnějším možným způsobem. Burnley FC se na vyrovnání krátí čas.

83

Centr na zadní tyč si dokázal najít střídající Rodríguez, který se dostal k prudkému zakončení levou nohou. Jeho rána nebyla přesná a Meslier tak nemusel zasahovat.

82

Nekompromisním odkopem to poté vyřešil obránce Mee, který poslal míč na opačnou stranu hrací plochy, kde ideálně zpracoval těžký odkop pozorný Alioski.

79

Žlutou kartu dostává Ashley Westwood (Burnley FC).

78

Hernández na jistotu zkoušel odkopnout na opačnou polovinu, kde ovšem ve vzduchu kraloval hostující obránce Mee, který na jistotu odhlavičkoval do zámezí.

77

Pohotovým centrem to zkoušel také Brownhill, kterému se rovněž nepovedlo oslovit nikoho ze svých spoluhráčů. Burnley FC se znovu nadechlo k náporu.

76

Na opačné straně se poprvé k míči dostal střídající Poveda, který si potáhl míč na pravou nohu, jenomže nadýchaný bochánek nenašel nikoho ze spoluhráčů.

75

Domácí si nepohlídali vlastní šestnáctku, kde se k zajímavému zakončení dostal Barnes. Meslier musel zasahovat a soupeř si tak vyzkouší další rohový kop.

74

Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Erik Pieters, přichází Jay Rodriguez.
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Josh Benson, přichází Dale Stephens.

73

Leeds United si vybojoval první rohový kop druhého poločasu, který ovšem nic nebezpečného nepřinesl. Pokračovalo se autem, o který se postaral Alioski.

72

První vážnější šance druhého poločasu! Leeds se dokázal ubránit a poté se vydal do protiútoku. Ten nakonec na sebe vzal Hernández, jehož zakončení placírkou Pope zneškodnil.

71

I v tomto případě si vzal rozehrávku rohového kopu na starost hostující Pieters. Míč se snášel do rukavic Mesliera, který balón nezachytil, přesto se jednalo o faul.

70

Střídání v týmu Leeds United: ze hřiště odchází Raphinha, přichází Ian Poveda.

69

Na ofenzivní výlet se na druhé straně vydal defenzivně laděný Tarkowski, kterému sice míč uskočil daleko od kopačky, přesto se mu povedlo vybojovat roh.

68

Velice dobře ve skluzu zakročil Shackleton, kterému se povedlo vybojovat míč pro Harrisona. Druhý jmenovaný měl hodně prostoru na centr, ten ovšem nebyl povedený. Přesto se za šestnáctkou dostal k míči Dallas, který mířil nad.

67

Druhý poločas zatím přináší hodně nezáživnou podívanou, a to zejména ze strany Leedsu. Domácí se sotva dostávají na druhou stranu, kde navíc nic nepředvedli.

66

Střídání v týmu Leeds United: ze hřiště odchází Mateusz Klich, přichází Jamie Shackleton.

65

Burnley poté rozjelo kombinaci kousek od opačného pokutového území, kde ovšem došlo k nepřesnosti. Brownhill nedokázal najít Wooda, bude se odkopávat.

64

Meslier si při další rozehrávce dával poměrně načas. Na opačné polovině se pokoušel najít obsazeného Raphinhu, před kterým velice dobře vystoupil Westwood.

63

Meslier mohl znovu rozehrávat od své branky, přičemž zvolil riskantní rozehrávku po zemi na Struijka, který se nedokázal vypořádat s napadající dvojicí protihráčů.

62

Máme za sebou zhruba hodinu hry, domácí stále vedou o jednu branku. Burnley před malým momentem znovu zahrozilo, Westwood centrem ale nenašel Wooda.

61

Po ztrátě míče jsme sledovali další střelecký projektil. Woodovi se totiž povedlo narazit přímo proti noze Brownhillovi, který střelu vyslal vysoko nad břevno.

60

Do rozehrávky se u svého pokutového území zapojil také Ayling, který to před napadajícím protihráčem zkoušel nákopem na pravou stranu, se číhal Raphinha.

59

Střídání v týmu Leeds United: ze hřiště odchází Rodrigo, přichází Pablo Hernández.

58

Brownhill si zhruba třicet metrů od branky přichystal míč do palebné pozice, avšak tomu znovu chyběla větší přesnost. Střela se totiž opětovně snesla doprostřed.

57

Z hodně velkého úhlu to překvapivým střeleckým pokusem zkoušel Bamford, kterému se ovšem nepovedlo překvapit Popeho, jenž navíc nemusel zasahovat.

56

Snad poprvé se ve druhém dějství se k míči dostal hostující brankář Pope, který konstruktivně rozehrál do strany na Lowtona. Leeds se snaží aktivně napadat.

55

Burnley začalo pořádně aktivně a byli jsme svědky střeleckého pokusu. Za pokutovým územím si totiž našel prostor k zakončení Lowton, jenž mířil přímo doprostřed.

54

Ayling poměrně dlouho váhal s přihrávkou do strany na Raphinhu. Nakonec mu na pomoc přispěchal kolegu Phillips, kterému se povedlo přenést hru do strany.

53

Do pokutového území přiletěl další centr, na který na zadní tyči číhal Tarkowski. Hostující obránce se nakonec do zakončení nedostal, i tak se jednalo o ofsajd.

52

Burnley si tak díky zvýšené aktivitě vybojovalo zisk rohového kopu z pravé strany. K rozehrávce se nakonec postavil obránce Pieters, jehož centr odklidil Alioski.

51

Nepříliš dobře to u své šestnáctky provedl domácí Klich, který rozehrál přímo na kopačku protihráče. K centru se tak protlačil Pieters, jenž našel pouze Phillipse.

50

Po autovém vhazování se k centrované nabídce protlačil hostující Benson, který ovšem v pokutovém území našel pouze náruč Mesliera, jenž měl snadnou práci.

49

Leeds United se v úvodu druhého poločasu nikam netlačí. Vypadalo to na poklidnou kombinaci, jenomže Meslier nerozehrál vůbec přesně a míč skončil v autu.

48

Zpětná nahrávka putovala poprvé na kopačku brankáře Mesliera, který poměrně dlouho váhal. Nakonec jsme sledovali rozehrávku na krátko na obránce Aylinga.

47

Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzal na starost domácí celek, který bude pro změnu hrát zprava doleva.

46

Máme za sebou první poločas, který nám nakonec přinesl jedinou branku, o kterou se už po pěti minutách hry dokázal postarat domácí Bamford, jenž zužitkoval pokutový kop. Po zbytek prvního poločasu jsme se žádné další branky nedočkali, nicméně o něco nebezpečnější byl Leeds, který si přichystal několik dalších šancí. Burnley se herně zvedlo až v závěru poločasu, avšak ani hostující celek nedokázal své příležitosti přetavit v kýženou branku. Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas.

45+1

45

První poločas bude nastaven o jednu minutu.

45

V závěru prvního poločasu se ještě do zakončení dostal Rodrigo, jehož hlavička z dobré pozice rovněž nemířila mezi tři tyče.

44

Dotírající Rodrigo si rovněž pomohl nedovoleně, u postranní lajny totiž zavadil o nohu obránce Taylora. To znamená, že Burnley bude rozehrávat volný kop.

42

Jako první se k volnému míči dostal aktivně hrající Raphinha, který se dostal do zakončení levou nohou. To směřovalo doprostřed, Pope měl i přesto menší problémy.

41

Až příliš agresivním způsobem šel do souboje o míč hostující Wood, čehož si všiml hlavní sudí a odpískal ve prospěch Leedsu United.

40

První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.

39

Následovala poměrně zbytečná zpětná nahrávka směrem na Aylinga, který s tím nepočítal. Míč tak doskákal ven z hrací plochy a vhazovat tak bude moci Taylor.

38

Meslier v tomto případě zvolil odkop k pravé autové lajně, kde se pokoušel ve vzduchu oslovit obránce Dallase, který ovšem proti Taylorovi neměl moc šancí.

37

Po dalším centru do pokutového území se do zakončení dokázal protlačit Pieters, který mířil hodně krkolomně. Hosté se dožadovali rohu, bude se odkopávat.

36

Burnley tak vykřesalo zisk dalšího rohového kopu, který se stáčel směrem do malého vápna. Tam si zkoušel naskočit Wood, před kterým zasahoval Ayling.

35

Hostující celek najednou přidal na aktivitě a znovu se v krátkém časovém sledu dokázal dostat k hranici opačného pokutového území, kde zasahoval Struijk.

34

Po autovém vhazování se k centru na pravém křídle dostal obránce Lowton, kterému se na zadní tyči povedlo najít svého kolegu Wooda, jenž hlavičkoval nad.

31

Je za námi třetina utkání, která nám zatím nabídla jednu branku. Leeds United se dostal do poměrně rychlého vedení, navíc měl i další šance na další trefu.

30

Tutovka pro domácí! Raphinha se dokázal protlačit do pokutového území, kde nahrávkou pod sebe oslovil naprosto volného Harrisona, který trefil vlastního spoluhráče.

29

Z velké vzdálenosti to po standardní situaci zkoušel domácí Klich, který nabral míč na pravou nohu. Nakonec se jednalo o nepřesný pokus, jenž směřoval vedle branky Burnley.

28

Žlutou kartu dostává James Tarkowski (Burnley FC).

27

Po delší době byl do rozehrávky Leedsu zapojen také brankář Meslier. Po jeho rozehrávce se k centru po zemi dostal Harrison, který našel pouze Tarkowskiho.

26

Zkušeně vystartoval ze své branky hostující brankář Pope, který následně na jistotu odklízel hrací předmět do zámezí. Autového vhazování se poté ujal Dallas.

25

Avšak ani další rohový kop nakonec nepřinesl nic nebezpečného, naopak se povedlo bezpečně odklidit míč Lowtonovi. Od jeho hlavy šel daleko do zámezí.

24

Raphinha si v krátkém časovém sledu vyzkoušel hned dva rohy. Ten druhý směřoval nakrátko na Klicha, jehož zablokovaný centr přinese třetí rohový kop domácích.

23

Leeds United tak rozjel kombinaci na vlastní polovině, odkud to nákopem na Bamforda zkoušel Dallas. Prvně jmenovaný se dostal do vápna, kde vybojoval roh.

22

Jednoduchým způsobem to poté vyřešil domácí Dallas, který odehrál míč až ke středovému kruhu, kde se ovšem ve vzdušném prostoru prosadil pouze Mee.

21

Nakonec předchozí souboj byl posouzen jako útočný faul faulovaného Meeho, což je hodně překvapivé rozhodnutí sudího. Spíše to vypadalo na faul Mesliera.

20

Burnley se radovalo z vyrovnávací branky, avšak ta platit nebude. Meslier se totiž vydal z branky a vyboxoval míč před sebe, kde se nacházel Barnes. Ten sice poslal míč do sítě, jenomže už předtím bylo pískáno.

19

V posledních minutách sledujeme poměrně dost faulů. Nyní se provinila hned dvojice domácích hráčů. Hlavní sudí byl pozorný a Westwood se chopí standardky.

18

Posléze byl do rozehrávky svého celku zapojen také hostující brankář Pope, který si nakonec přichystal dalekonosný odkop, který Wood znovu sklepl pod sebe.

17

Poprvé se do akce dostal také pomezní sudí, který si všiml ofsajdového postavení, ve kterém se nacházel Raphinha. Jeho následné zakončení se tak nepočítalo.

16

Následovala kombinace ve středu hrací plochy, která se pomalu a jistě přesunula až k šestnáctce soupeře. Rodrigo si našel pozici, avšak mířil doprostřed.

15

Důrazně si v souboji o míč počínal hostující Benson, který si nakonec dle sudího počínal nedovoleně. Leeds United mohl rozehrávat, o což se postaral Alioski.

14

Burnley poté zahrávalo standardní situaci, která se snášela přímo do domácí branky. Poprvé musel zasahovat brankář Meslier, který raději míč vyboxoval vpřed.

13

Hodně prostoru měl ve středu hrací plochy domácí Rodrigo, který se pokoušel mezi hostující obranou nastartovat Bamforda, jenž ovšem na nahrávku nedosáhl.

12

Domácí se ovšem daleko s míčem nedostali. Podobně si ovšem počínal také soupeř, neboť na hranici pokutového území nedokázal ve vzduchu uspět Wood.

11

Meslier tak na první zákrok stále čeká, nyní mohl rozehrávat od své branky. Z jeho kopačky jsme sledovali pas na pravou stranu, kde Dallas prodlužoval na Klicha.

10

Posléze to centrem do pokutového území zkoušel Pieters, kterému se nakonec cvičeným signálem povedlo najít svého kolegu Meeho, jenž hlavičkoval vedle.

9

Kousek od středového kruhu si nedovoleným zákrokem pomohl domácí Struijk, který místo míče trefil pouze Barnese. Burnley okamžitě rozehrálo nakrátko po zemi.

8

Leeds se kombinačně dostal až do pokutového území, kde se Rodrigovi nakonec povedlo na levém křídle vysunout Alioskiho, jehož centr nebyl povedený.

7

Krátce po rozehrávce to dalekonosným pasem k opačnému pokutovému území zkoušel hostující Mee, který se pokoušel najít Barnese, avšak našel pouze brankáře.

6

Burnley si tak tento zápas pořádně zkomplikovalo, inkasovalo totiž hned v samotném úvodu. Přesto do konce zbývá hodně času, hostující celek může zápas otočit.

5

Leeds právě vstřelil branku!
Na první branku tohoto zápasu jsme nemuseli dlouho čekat! K rozehrávce pokutového kopu se totiž postavil PATRICK BAMFORD, který zvolil zakončení k pravé tyči, zatímco se brankář Pope vydal k opačné konstrukci.

4

Pokutový kop pro Leeds United! Pope totiž fauloval Bamforda!

3

Hned v úvodu tohoto zápasu se poprvé k míči dostal také domácí brankář Meslier, který na jistotu rozehrál na vedle stojícího Aylinga, jenž odkopával vpřed.

2

Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní rozehrávku si vzali na starost hosté, kteří budou hrát zprava doleva.

1

Leeds United: Meslier – Dallas, Ayling (C), Struijk, Alioski – Phillips – Raphinha, Rodrigo, Klich, Harrison – Bamford.
Náhradníci: Casilla – Casey, Costa, L. Davis, P. Hernández, Jenkins, T. Roberts, Poveda, Shackleton.

Burnley FC: Pope – Lowton, Tarkowski, Mee (C), Ch. Taylor – Benson, A. Westwood, Brownhill, Pieters – Wood, A. Barnes.
Náhradníci: Peacock-Farrell, Norris – Bardsley, Dunne, K. Long, D. Stephens, Jay Rodriguez, Mumbongo.

Rozhodčí: Jones – Cann, Greenhalgh.

Burnley FC

Na opačné straně stojí podobně hrající Burnley, které se naopak nachází na průběžné šestnácté pozici tabulky. Burnley má na svém kontě třináct bodů, na svého dnešního soupeře tak ztrácí čtyři body. Hostující tým tohoto zápasu se konečně v posledních týdnech výsledkově zvedl, povedlo se mu totiž bodovat ve čtyřech posledních duelech. Tuto sérii nastartovala remíza na domácím stadionu proti Evertonu, načež se Burnley hodně překvapivě povedlo zvítězit na půdě londýnského Arsenalu. Další nerozhodný výsledek byl pro změnu k vidění proti páté Aston Ville. V rámci třináctého kola se Burnley povedlo potřetí v sezoně zvítězit, neboť na domácím stadionu dokázalo porazit ve špatné formě hrající Wolves výsledkem 2:1.

Fotbalisté Leedsu se po čtrnácti odehraných zápasech nacházejí na průběžné patnácté pozici tabulky. Nováček soutěže doposud nasbíral sedmnáct bodů, na sestupové pásmo má momentálně náskok hned šesti bodů. Leeds se v posledních týdnech opírá o hodně kolísavou formu, nedaří se mu totiž bodovat ve dvou po sobě jdoucích zápasech. Naposledy se Leeds představil na půdě třetího Manchester United, kde jsme sledovali hned osm branek, přičemž šest z nich padlo právě do sítě Leedsu. Ten tak nedokázal navázat na předchozí domácí vítězství, ve kterém se mu povedlo zdolat Newcastle, a sice podobným výsledkem, tentokráte však poměrem 5:2.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Anglická Premier League má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Leeds United a Burnley FC.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.