Pátek 3. prosince 2021, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 3. prosince 2021 Svatoslav

Online reportáž

Je konec! Dnešní utkání nám nakonec celkem překvapivě končí porážkou pražské Sparty poměrem 0:1. Nutno dodat, že jsme sledovali maximálně vyrovnané střetnutí, ve kterém byl o něco nebezpečnější Linz, který si na brankáře Heču přeci jenom jednou přišel. Naopak hráči Sparty to většinu času zkoušeli dalekonosnými pasy, avšak dvojice Tetteh – Kozák si nepočínala zrovna světoborným dojmem. Dnešní utkání rovněž nabídlo celou řadu nedovolených zákroků, sudí hned třikrát tasil žlutý kartónek.

90+2

Konec zápasu.

90+1
Důležité

A málem tomu tak bylo! Na zadní tyči si nabíhala smečka hráčů v bílém, přičemž se do vzduchu natlačil Kaya, jehož hlavička nakonec doplachtila kousek vedle.

90

Ještě jeden nedovolený zákrok, po kterém se na na zemi ocitl Trávník. Jedna z posledních akci na vyrovnání.

88
Góly

Linz právě vstřelil branku!
Tak přeci jenom jsme se dočkali úvodní branky tohoto zápasu! Rakouský celek se dostal k pokutovému území, kde měl u pokutového území hodně prostoru FABIAN BENKO, jehož rána levou nohou směřovala přesně k tyči.

88

Kaya to udělal maximálně zkušeně, kousek před pokutovým územím ho fauloval Meister, což uviděl také sudí. Heča tak obstará odkop od branky.

87
Střídání

Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Ondřej Zahustel, přichází Dominik Plechatý.

85

Do konce zápasu zbývá něco málo kolem pěti minut. Zatím to vypadá, že se žádné branky nedočkáme, avšak ještě nepředbíhejme.

84

Rantfl to zkoušel hodně pohotovým pokusem, nicméně přízemní ránu dokázal Heča zneškodnit. Útočným faulem si navíc počínal Otubanjo.

83

V posledních minutách sledujeme celou řadu nepřesností, podobně tomu bylo také v tomto momentu, kdy Wostry odkopem našel náruč brankáře Heči.

82

Kanga to zkoušel nákopem na Kozáka, který si nedokázal pohlídat své postavení. V opačném případě by Hložek zakončoval do prázdné branky.

81

Pokus o roztažení hry dokázal přečíst Zahustel, po jehož přihrávce se konala kolmice za zada Schnegga, avšak tento obránce dokázal zasáhnout.

80

Lischka si všiml naběhnuvšího Karlssona, který dokázal načasovat svůj náběh za obranu soupeře, jenomže švédský forvard nezpracoval padající míč.

79

S míčem si zahrál také brankář Heča, který po chvilkovém váhání zvolil odkop na druhou stranu, přičemž Meister pouze prodlužoval do zámezí.

74

Kaya si v souboji s Otubanjem počínal hodně důrazně, nicméně dle sudího to bylo v souladu s pravidly. Mezitím se k ráně dostal Haudum, jenž výrazně minul branku.

73

Následně to opět náběh k pokutovému území zkoušel Meister, avšak mnohem rychleji ze své branky vystartoval Heča, jenž schoval míč do náruče.

72

Na druhé straně to nemyslel vůbec špatně Otubanjo, jenž se mezi obránci pokoušel najít Meistera, avšak včas tuto situaci dokázal přečíst zadák Kaya.

71

Pražané provedli rozehrávku u svého pokutového území, načež brankář Heča místo odkopu volil rozehrávku na Kayu, jenž opět hledal nenápadného Kozáka.

70

Momentálně se nehraje, nicméně režie si vybrala situaci za postranní čárou, kde forvard Frieser doslova obšťastňuje družinu malých dětí. Rakouský útočník nekompromisně uděluje jeden podpis za druhým.

69

Sparta si tak vybojovala rohový kop, který rozehrál Trávník. Jeden z jeho spoluhráčů sice dopravil míč do sítě, avšak už předtím si faulem pomohl Lischka.

68

Benko je stále za postranní čárou, avšak v tuto chvíli se pokračuje ve hře. Trávníkova přihrávka nenašla Kangu, avšak pražský celek se dostal zpět k míči. Po centru se k ráně zpoza pokutového území dostal Hložek, který trefil pouze protihráče do nohy.

67

Nehraje se něco málo kolem minuty, Reiter je i nadále v péči lékařského personálu. Nadcházející minuty ukážou, zda se bude muset střídat.

66

V tuto chvíli je hra přerušena. Krejčí totiž vletěl do Reitera hodně ostrým způsobem, přičemž druhý jmenovaný ulehl na zem, načež sudí přerušil hru.

65

Aby toho nebylo málo, tak byl k vidění další centr, tentokráte z pravé strany. Zahustel si počínal o poznání nepřesněji, míč totiž proletěl vedle branky.

64

Hanousek se na levém křídle dostal k centru, avšak v pokutovém území se nedokázal prosadit Kozák. Až v tuto chvíli se Sparta dostává k menšímu náporu.

62
Střídání

Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Lukáš Štětina, přichází David Lischka.

59

Linz musel rozehrávat z vlastní poloviny, přičemž celkem dlouho váhal s rozehrávkou. Dalekonosný pas se snášel na Klausse, který se daleko nedostal.

58

Kozák ani v tomto případě nevyzrál v hlavičkovém souboji, avšak jeden z protihráčů odehrál míč za cenu autového vhazování pro protihráče.

57
Střídání

Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Benjamin Tetteh, přichází Ladislav Krejčí.

57

Z hodně velké vzdálenosti to zkoušel Štětina, který chtěl překvapit brankáře Lawala, jenž se včas vrátil do své branky a padající míč schoval do svých rukavic.

56

Kayova přihrávka k postranní lajně postrádala větší přesnost, posléze si vracející Kanga pomohl taktickým faulem, po kterém soupeř ihned rozehrál.

55

Z levé strany tak provedl autové vhazování Hanousek, načež Sparta kombinovala na vlastní polovině hřiště, čímž konečně uklidnila nebezpečný úvod poločasu.

54

Klauss nakonec nevyzrál na nevýrazného Trávníka, který se okamžitým způsobem pokoušel najít Kangu, jenž po souboji s Wiesingerem upadl na zem.

53

Pražané se ani v tomto případě nedostali daleko na druhou stranu, naopak se museli bleskurychle vracet ke své šestnáctce, kde Klauss operuje s míčem.

52

I tak si rakouský celek vybojoval další rohový kop. Michorl kroutil centr směrem od branky, avšak v souboji se prosadil Štětina, jenž poslal míč k lajně.

51

Linz podnikl rychlou protiakci, přičemž to Frieser zkoušel ostrým centrem napříč pokutového území, avšak Tetteh na jeho nabídku nakonec nedosáhl.

50
Důležité

Wiesinger si narazil míč s vedle stojícím Hollandem, načež ho poslal ke středovém kruhu. Do zakončení se dostal Frieser, kterého vychytal Heča.

49

Posléze přišel na řadu ještě jeden rohový kop, který tentokráte na malém vápně dokázal odklidit do bezpečí Kozák. Pražané stále marně usilují o balón.

48

Hned v úvodu druhého poločasu přišel na řadu rohový kop pro rakouský celek. Michorl to zkoušel centrem na Traunera, který se ale neprosadil.

47

Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si pro změnu vzali na starost hráči Linze, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.

46
Střídání

Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Srdjan Plavšić, přichází David Moberg Karlsson.

46

Začal druhý poločas.

Máme za sebou první poločas, který nám nakonec žádnou branku nepřinesl. Sledovali jsme hodně bojovnou podívanou, jenž nabízela celou řadu nedovolených zákroků. O trochu aktivnějším celkem byla Sparta, jejíž finální řešení akcí nebylo zrovna ideální. Také Linz nehraje vůbec špatně, jeho doposud největší šance směřovala kousek vedle branky.

45

První poločas skončil.

45
Karty

Žlutou kartu dostává Christian Ramsebner (LASK Linz).

43

Klaussova rána levou nohou směřovala metr vedle vzdálenější tyče.

43

První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem tří minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.

42

U rozehrávky volného kopu se nacházela dvojice Trávník – Kanga. Nakonec to na sebe vzal prvně jmenovaný, jehož vysoký centr dokázal odvrátit Holland.

40
Karty

Žlutou kartu dostává Rene Renner (LASK Linz).

39

Taktickým zákrokem si vypomohl Kanga, který v krátkém časovém sledu fauloval už podruhé. Soupeř se pokusil o rychlou rozehrávku na levou stranu.

38

Před malým momentem se o akrobatické zakončení pokoušel Tetteh, který si spíše ublížil. Na nic vážného to nevypadá, můžeme pokračovat ve hře.

36
Karty

Žlutou kartu dostává Guélor Kanga (AC Sparta Praha).

36

Do otevřené obrany se mohl dostat Tetteh, avšak jeho přihrávku pod sebe zablokoval vracející se Renner. Zahustel obstaral další autové vhazování.

35

Plavšić si vzal na starost rozehrávku rohového kopu. Ten směřoval směrem od branky, přičemž obránce Štětina pouze prolétl vzdušným prostorem.

34

Pražané to opět zkoušeli dlouhým pasem, který měl směřovat na Tetteha. Mnohem lépe to ale zvládl číhající Trauner, jenž odhlavičkoval pouze k Hanouskovi.

33

Rantfl našel za pokutovým územím volného Friesera, jehož okamžité zakončení pravou nohou směřovalo nad. Heča ani tentokráte nezasahoval.

32

Trávník nevyzrál na přesilu protihráčů, přičemž taktickým způsobem musel faulovat Hložek, který tak zabránil rychlé protiakci rakouského celku.

31

Následně to Tetteh zkoušel přihrávkou do tandemu na Friesera, který si s prudkou nabídkou neporadil. K balónu se tak jako první dostal brankář Heča.

30

Do akce musel také brankář Heča, kterému se ze vzduchu podařilo sebrat centr v podání Rennera. V opačném případě by do prázdné brány zakončoval Frieser.

29

Zahustelovi se alespoň podařilo vybojovat autové vhazování, po kterém to jeho celek zkoušel po levém křídle, kam se hodně rychle vrátila smečka protihráčů.

28

Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám zatím žádnou branku nepřinesla. Momentálně sledujeme boj ve středu hrací plochy.

27

Dobrou myšlenkou to zamýšlel Kanga, jehož kolmice za obranu nakonec nenašla svého budoucího majitele. Turner tak bude odkopávat od své branky.

26

Linz zahrával standardní situaci ze třiceti metrů od branky. Nakonec to na sebe vzal Michorl, jehož rána levým nártem byla skutečně hodně nepřesná.

25

Hodně nebezpečným centrem to zkoušel Zahustel, který posílal míč do malého vápna, kde ani jeden z dvojice Hložek – Kozák, netrefil hrací předmět.

24

Z vlastní poloviny se o rozehrávku volného kopu postaral Trauner, kterému se přeci jenom podařilo najít Tetteha, což bylo ze strany LASKU naprosto vše.

19

Míč se ocitl za postranní čárou, což přineslo autové vhazování v podání Hanouska. Tento levý obránce si pro spolupráci nakonec vybral Tetteha.

18

Z dálky to zkoušel Kanga, nicméně jeho rána neměla sebemenší šanci na úspěch. Turner se za míčem pouze ohlédl, nyní se pokusí o rozehrávku.

17

Také brankář Turner to zkoušel dlouhým nákopem na druhou stranu, který přinesl pouze faul na Kozáka. Následný centr od Hanouska nebyl nebezpečný.

16

I další akce Sparty začínala od pokutového území, přičemž Heča zkoušel na útočné polovině oslovit Kozáka, který v hlavičkovém souboji prohrál.

15

Přihrávka v podání Tetteha měla směřovat mezi obránce, kde se nacházel Kozák. Včas se podařilo vystoupit Ramsebnerovi, jenž rozehrál do strany.

14

Kozák se do hlavičkového souboje vůbec nedostal, což bylo snadné sousto pro Wiesingera. Druhý jmenovaný byl faulován, Linz rozehrál standardku urychleně.

13

Do kombinace svého celku se zapojil také brankář Heča, který celkem dlouho váhal. Nakonec to zkoušel přízemní přihrávkou na volného Kangu.

12

Následný rohový kop pražského celku doletěl až na kopačku Tetteha, jehož zakončení pravou nohou bylo hodně slabé. Turner tak neměl problémy.

11

Pražané navštívili pokutové území, kde se do zakončení natlačil Tetteh, jenomže jeho ránu zablokoval protihráč. Podobně si počínal také Hanousek.

10

Hanousek si nevěřil na manévr kolem Friesera, místo toho ještě spolupracoval s Trávníkem, který byl na levé straně hrací plochy zdvojen protihráči.

9
Důležité

Tady moc nescházelo! Klauss to zkoušel zhruba ze třiceti metrů, přičemž jeho pohotové zakončení nakonec doplachtilo kousek nad branku.

8

Sparta si vybojovala rohový kop, o který se z pravé strany postaral Plavšić. Jeho cvičený signál měl směřovat na Kangu, s čímž počítal také Rantfl.

7

Vůbec poprvé si s míčem zahrál brankář Turner, který ho okamžitě přihrál na vedle stojícího Ramsebnera, jenž přeci jenom vracel na nohu brankáře.

6

Následně to dalším centrem zkoušel Renner, který trefil vracejícího se Zahustela. Rakouský celek vhazoval, před brankovo čárou zasáhl Kaya.

5

LASK měl k dispozici rozehrávku standardní situace. K míči se nakonec postavil Michorl, jehož rána levačkou přeci jenom přiletěla branku soupeře.

4

Do volného prostoru si seběhl Rantfl, který pravačkou zkoušel poslat centr do pokutového území, kde pro změnu zasahoval pozorný obránce Štětina.

3

Kanga zkoušel poslat centr k hranici pokutového území, kde se pokoušel prosadit Tetteh, jenomže jeho prodloužení míče dokázal sebrat Wiesinger.

2

Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzal pražský celek, jenž bude hrát zprava doleva.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

LASK Linz: 1. poločas: Turner – Wiesinger, Trauner, Ramsebner, Renner, Michorl, Holland, Ranftl, Tetteh, Klauss, Frieser

2. poločas: Lawal – Pogatetz, Celic, Wostry, Schnegg, Haudum, Müller, Reiter, Meister, Otubanjo, Benko

AC Sparta Praha: Heča – Zahustel, Kaya, Štetina, Hanousek – Hložek, Trávník, Kanga, Plavšić – Tetteh, Kozák
Náhradníci: Nita – Lischka, Fortelný, Karlsson, Ch. Frýdek, Plechatý, Krejčí.

AC Sparta Praha

Na opačné straně stojí pražská Sparta, která se v nadcházející sezóně bude chtít rvát o mistrovský titul, na který nějakou tu dobu čeká. Pražané mají za sebou hned tři přípravné zápasy, přičemž se zatím marně hledá ideální herní projev. Hned první utkání přineslo očekávané vítězství proti Benešovu, který na svém stadionu prohrál poměrem 1:3. Posléze se Sparta utkala s rumunskou Kluží, přičemž rumunský celek dokázal vyhrát díky jediné brance. Cenná remíza přišla v posledním duelu, Sparta totiž uhrála s ruským Dynamem remízu 1:1.

LASK Linz

Fotbalisté rakouského Linzu se v uplynulém ročníku domácí soutěže umístili na sympatické pozici, přičemž na mistrovský Salcburk činilo dvanáctibodové manko. Linz tak nemusí smutnit, čeká na něj totiž kvalifikace o Evropskou ligu. Tento rakouský celek má za sebou pouze jedno přípravné utkání, ve kterém se utkal se Slovanem Liberec. Celek ze severu Čech nakonec vyhrál poměrem 3:1, přičemž Linz dnes čeká druhý český celek, navíc ještě o něco silnější.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Příprava na novou sezónu je v plném proudu, my budeme společně sledovat přátelské utkání mezi LASK Linz a AC Sparta Praha.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.