Juventus podruhé za sebou nedokázal proniknout do osmifinále, loni ho ve stejné fázi vyřadil francouzský Lyon.

Panečku, to byl zápas! Porto si do druhého poločasu odneslo jednobrankové vedení, jenomže začátek druhého dějství se mu vůbec nepovedl. Juventusu se totiž bleskově povedlo srovnat krok, načež soupeř přišel o vyloučeného Taremího. Stará dáma se tak dostala k obrovskému tlaku, který vyústil v druhý přesný zásah. Utkání navíc dospělo do prodloužení, ve kterém jsme překvapivě sledovali vyrovnanou podívanou. Dlouhou dobu to vypadalo na penaltový rozstřel, jenomže k rozehrávce standardní situaci se postavil Oliveira, který svému celku vystřelil postup. Juventusu se posléze ještě povedlo skórovat, jenomže k postupu potřeboval ještě jednu branku, na což měl příliš málo času a Porto i v početní nevýhodě dokázalo proniknout do čtvrtfinále.

Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 13:7. Střely mimo: 6:5. Rohy: 20:2. Ofsajdy: 7:1. Fauly: 20:12.

Juventus FC(4-4-2)

Szczęsny
Cuadrado
19 Bonucci
Bonucci
75. min de Ligt
28 Demiral
Demiral
12 Sandro
Sandro
22 Chiesa
Chiesa
102. min Bernardeschi
5 Arthur
Arthur
102. min Kulusevski
25 Rabiot
Rabiot
8 Ramsey
Ramsey
75. min McKennie

Sanusi
71. min Díaz
17 Corona
Corona
118. min Leite
Oliveira
118. min N'Diaye
8 Uribe
Uribe
90. min Grujić
25 Otávio
Otávio
62. min Sarr
11 Marega
Marega
106. min Martínez
Taremí

Rozhodčí: Kuipers – van Roekel, Zeinstra (všichni Nizozemsko)

120+3

Sledovali jsme ještě jednu standardní situaci, při které si další zákrok připsal brankář Marchesín.

120+2

Žlutou kartu dostává Chancel Mbemba (FC Porto).

120+2

Penalta z toho nakonec nebyla, nýbrž pouze další rohový kop. Ten se posléze bude ještě opakovat, Moratovu nabídku totiž dokázal zablokovat protihráč.

120+1

Juventus FC to zkoušel centrem do pokutového území, při kterém skončil na zemi de Ligt. Domácí chtěli po rozhodčím penaltu, zřejmě zasáhne video.

120

Nastavují se tři minuty.

119

Porto je s míčem u pokutového území soupeře, kde se snaží nasbírat cenné vteřinky.

118

Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Jesús Manuel Corona, přichází Diogo Leite.
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Sérgio Oliveira, přichází Mamadou N'Diaye.

117

Juventus právě vstřelil branku!
Jenomže je tu máme rychlou branku domácích, Juventus musí přidat ještě jednu! Stará dáma zahrávala v krátkém časovém sledu dva rohové kopy, přičemž si na ten druhý dokázal nejvýše do vzduchu naskočit ADRIEN RABIOT. Jeho zakončení hlavou se nechytatelně sneslo přesně pod břevno, Marchesín se za tímto projektilem pouze ohlédl.

117

Juventus se nyní dostává do obrovský složité situace, bude muset totiž vstřelit dvě branky. Do konce zápasu nezbývá moc času, nyní je tu ale další roh.

115

Porto právě vstřelilo branku!
To je neskutečné! Ke standardní situaci z dobrých třiceti metrů od branky se postavil SERGIO OLIVEIRA, který to pochopitelně zkoušel přímo na branku. Jeho dělovka směřovala pod zdí přesně k bližší tyči, kam se sice dokázal brankář natáhnout, jenomže Szczęsny tento projektil nedokázal vytěsnit. Juventus nyní potřebuje vstřelit dvě branky!

115

Porto mohlo rozehrávat kousek od středového kruhu. Po rozehrávce pro změnu skončil na zemi Oliveira a na pořadu dne tak bude další standardní situace.

114

Žlutou kartu dostává Adrien Rabiot (Juventus FC).

113

Do pokutového území si poté seběhl Bernardeschi, který trefil protihráče od hlavy. Od něj se míč odrazil do zámezí, na řadu tak přijde další rohový kop.

112

Díaz přihrál přímo proti noze Grujićovi, který si hodně dlouho rovnal míč k zakončení. Podle toho to také dopadlo, Szczęsny nakonec nemusel zasahovat.

111

Hostující obran nyní darovala hodně prostoru Kulusevskimu, který se s míčem dostal až do prostoru k zakončení, jenomže míč opět směřoval do soupeře.

110

Nakonec se o rozehrávku postaral brankář Marchesín, který odkopával na opačnou stranu. Tam se povedlo zakročit de Ligtovi, který rozjel protiakci, při které pálil do soupeře Ronaldo.

109

V hlavičkovém souboji nakonec fauloval domácí Cuadrado, což se domácímu celku nelíbí. Díaz ovšem sudího pochválil, jeho celek bude zahrávat standardku.

108

Stará dáma se usadila na polovině soupeře, kde jsme sledovali nahrávku na Kulusevskiho. Ten si nevěřil na výpad přes protihráče, proto pouze nahrával vzad.

107

Odstartovalo nám druhé prodloužení, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.

106

Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Moussa Marega, přichází Toni Martínez.

106

Začalo druhé prodloužení.

105+2

První prodloužení skončilo.

105+1

Domácí se po kombinaci dostali k centru z levé strany, který ovšem zablokoval dobře postavený protihráč a na řadu tak přijde další rohový kop.

105

Dvě minuty nad rámec.

104

Do konce prvního prodloužení nezbývá zrovna moc času, zatím na první vyloženou šanci stále čekáme. Stará dáma je přesto v početní převaze aktivnější.

103

Bernardeschi se krátké po svém příchodu na hrací plochu dostal do souboje, při kterém fauloval a vyfasoval kartu.

102

Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Federico Chiesa, přichází Federico Bernardeschi.
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Arthur, přichází Dejan Kulusevski.

102

McKenniemu se povedlo dostat se zpět k míči, který odehrál směrem na kopačku Cuadrada. Juventusu se povedlo uklidnit hru a sledujeme tak kombinaci.

100

Další ostrý souboj u pokutového území, kde nakonec na zemi skončila dvojice hráčů. Nakonec byl faulován hostujíc hráč, Chiesa div nevyfasoval druhou žlutou.

99

Porto mohlo rozehrávat volný kop kousek od středového kruhu. Nakonec se k rozehrávce postavil hostující kapitán Pepe, který po zemi oslovil Manafu.

98

Nedovoleným zákrokem si u postranní lajny pomohl obránce Sarr, který pořádně po odehrání míče přišlápl Ronalda. Ani tentokráte z toho karta nebude.

97

Oliveira za řeči vyfasoval žlutou kartu.

97

Na levém křídle si seběhl pro nahrávku Corona, který poté dokázal otočit hru na pravou stranu. Po centru od Manafy ovšem zasahoval domácí McKennie.

96

Cuadrado poté vyprodukoval další centr směrem do pokutového území, přičemž si po jeho nabídce našel odražený míč McKennie, který trefil protihráče.

95

Za pokutovým územím si Ronaldo pokoušel najít střeleckou pozici, jenomže před něj vložil kopačku bránící Mbemba. Juventus se tak ke střele nedostal.

94

Portugalský celek navíc zahrával standardní situaci z levé strany, ke které se postavil Oliveira. Jeho nabídka putovala pouze na hlavu McKennieho.

93

Marchesín se postavil k odkopu od své branky, který poslal daleko na opačnou stranu hrací plochy, kde se Díazovi v hlavičkovém souboji povedlo vydolovat aut.

92

Žlutou kartu dostává Juan Cuadrado (Juventus FC).

92

Odstartovalo nám první prodloužení, jehož úvodní rozehrávku si vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.

91

Začal první poločas prodloužení.

Půjdeme do prodloužení, oba celky totiž své domácí zápasy dokázaly vyhrát shodným výsledkem 2:1!

90+6

Druhý poločas skončil.

90+5

Ještě jeden rohový kop pro domácí.

90+3

Žlutou kartu dostává Federico Chiesa (Juventus FC).

90+3

Obrovská smůla Juventusu! Cuadrado se totiž v pokutovém území dostal přes protihráče, načež jedovkou rozezvučel pouze břevno!

90+3

Jsme za polovinou nastaveného času, prodloužení je na spadnutí. Porto by to zřejmě ocenilo, domácí by chtěli tento zápas ukončit ještě před prodloužením.

90+1

Morata se mohl stát hrdinou tohoto zápasu, přičemž se mu povedlo otřít míč o tyč, načež skončil v síti. Přesto se jednalo o ofsajd a branka neplatí!

90+1

Manafovi se povedlo zakročit na zadní tyči, kde se mu nakonec podařilo odvrátit případnou šanci soupeře. Porto se ovšem daleko s míčem nedostalo.

90

Nastavuje se pět minut.

90

Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Mateus Uribe, přichází Marko Grujić.

88

Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, dost možná se skutečně dočkáme prodloužení. Ještě ale musíme počítat s nastavením.

86

Nenápadná kombinace Porta nakonec přinesla zakončení v podání Maregy. Ten se pokoušel mířit na přední brankovou konstrukci, nakonec trefil boční síť.

85

Velice zkušeně to u postranní lajny provedl Corona, který si dokráčel pro nedovolený zákrok. Domácím se to nelíbilo, před malým momentem marně reklamovali faul na Ronalda.

84

K parádní dělovce se poté dostal obránce Sarr, který ovšem mířil pouze doprostřed branky. Po delší době musel zasahovat Szczęsny, který střelu vyrazil.

83

Porto dokonce dokázalo kombinovat na polovině soupeře, kde ovšem přišlo o míč. Do šance se tak dostal domácí Chiesa, kterého ale vychytal Marchesín.

82

Cuadrado si musel dát ve svém pokutovém území pozor na napadajícího protihráče. Domácí zadák proto odkopával na druhou stranu, kde míč odehrál Mbemba.

81

Do konce druhého poločasu v tuto chvíli zbývá poslední desetiminutovka. Oba celky stále drží výsledek, díky kterému by se přešlo do následného prodloužení.

79

V pokutovém území si nabíhal Ronaldo, který ovšem hlavičkoval vedle branky.

79

Porto se konečně na delší časový úsek dostalo ke kombinaci, při které to obránce Manafá zkoušel pasem na Maregu, který měl k míči poměrně dost daleko.

78

Hodně prostoru měl poté kolem sebe domácí Cuadrado, který tentokráte nezkoušel centrovat. Naopak ho zastavil Uribe, který pouze vypíchl míč do bezpečí.

77

Na dlouhou nohu to poté měl Morata, který se tak daleko s míčem nedostal. Zakročit se tedy povedlo hostujícímu Mbembovi, který na jistotu odkopával.

75

Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Leonardo Bonucci, přichází Matthijs de Ligt.
Střídání v týmu Juventus FC: ze hřiště odchází Aaron Ramsey, přichází Weston McKennie.

75

Poté se v obraně povedlo včas vystoupit Pepemu, který dnes hraje nejlépe ze všech hráčů portugalského celku. Nyní dokonalým způsobem eliminoval Ramseyho.

74

Chiesa se poté dopustil nepřesnosti, přičemž se pokoušel do kombinace zapojit také Moratu. Ten ovšem zůstal stát, prvně jmenovaný tak našel pouze brankáře.

73

Chiesa je nenasytný, také v tomto případě si dokázal seběhnout za obranu soupeře, kde na něj nedokázal reagovat Manafá. Chiesovi se ale nepovedlo zpracovat.

71

Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Zaidu Sanusi, přichází Luis Díaz.

70

Do konce druhého poločasu zbývá poslední dvacetiminutovka. Porto se stále nedostalo z velkého náporu, před malým momentem musel zasahovat Marchesín.

69

Nyní se do akce dostal pomezní sudí, který si všiml ofsajdového postavení v podání Rabiota. Hosté si tak budou moci oddechnout, následovat bude odkop.

68

Juventus stále nemá dost a nyní zahrával rohový kop z levé strany. Ani tentokráte jsme neviděli nic nebezpečného, hostující obrana znovu stačila zakročit.

67

Stará dáma poté zahrávala standardní situaci, ke které se nakonec postavil Cuadrado. Jeho nabídku si dokázal najít Mbemba, Porto ovšem pouze odkopávalo.

66

Chiesa si poté navedl míč na pravou nohu, načež se postaral o centrovanou nabídku. Ta ovšem doputovala do rukavic Marchesína, který tak stačil zakročit.

65

Portu vstup do druhého poločasu skutečně vůbec nevychází. V tuto chvíli bychom šli do prodloužení, avšak nás čeká ještě nespočet minut do konce zápasu.

64

Hlavní sudí ještě celou situaci projednával s videorozhodčím, branka ovšem platí. Ve hře byl případný ofsajd v podání Moraty, který se za obranou nenacházel.

63

Obrovský nápor domácích nakonec končí druhým zásahem! Tentokráte do pokutového území přiletěla vzdušná nabídka z kopačky Cuadrada, kterému se na hranici malého vápna povedlo v náběhu najít nesmírně aktivního FEDERICA CHIESU. Ten se opřel do hlavičky, na kterou si Marchesín sice sáhl, jenomže jí nedokázal vytěsnit mimo prostor tří tyčí.

63

Cuadrado poté centroval k zadní tyči, kam si seběhl Ronaldo. Tomu se povedlo uspět v hlavičkovém souboji, jenomže svůj pokus poslal pouze do brankáře.

62

Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Otávio, přichází Malang Sarr.

61

Máme za sebou hodinu hry, která nám zatím nabízí hodně zajímavou podívanou. Portu se druhý poločas zatím nedaří, nejprve inkasovalo, poté přišlo o vyloučeného hráče.

60

Pepe odvracel míč ven z pokutového území, přičemž hodně zvláštně trefil protihráče do těla. Domácí celek se dožadoval penalty, celá situace bude zkoumat.

59

Stará dáma si poté vyzkoušela další rohový kop, který se snášel přímo do malého vápna. Útočným faulem si ale pomohl Ronaldo, který fauloval Maregu.

58

Juventus se znovu dostal do pokutového území, kde se na zadní tyči tlačil do střelecké pozice Bonucci, kterého na poslední chvíli znovu zastavil kapitán Pepe.

57

Obrovská šance domácích nekončí brankou! Za hostující obranu si totiž seběhl Chiesa, který si hlavou píchl míč před prázdnou branku, kde ho ovšem dokázal vyrušit Pepe. Záchranná brzda nakonec putovala do tyče!

57

Dost možná se dočkáme obrovského betonu v podání Porta. Před malým momentem to ovšem na sebe vzal Oliveira, jehož centr směřoval vedle branky.

56

Porto tak bude zbytek druhého poločasu dohrávat bez vyloučeného hráče. Hostující celek to bude mít nesmírně složité, Taremí se navíc nechal hloupě vyloučit.

54

To je neuvěřitelné! Taremí naprosto zbytečným způsobem zakopl míč a vyfasoval druhou žlutou kartu. Naprosto zbytečné vyloučení pro hostujícího útočníka.

54

Porto úvod druhého poločasu zatím moc nezvládá, navíc ho čeká dost dlouhá doba do konce druhého poločasu. Nyní ovšem od své branky rozehrává Marchesín.

53

Po jednom ze soubojů skončil na zemi Chiesa, jenomže sudí nechal pokračovat ve hře. To přineslo centrovanou nabídku, po které mířil doprostřed Ramsey.

52

Žlutou kartu dostává Mahdí Taremí (FC Porto).

52

Krátce po rozehrávce byl nedovoleným zákrokem zastaven právě Ronaldo. Juventus bleskovým způsobem rozehrál volný kop, po kterém vybojoval rohový kop.

51

Najednou to bude hodně zajímavé, Juventu je totiž na dostřel případnému prodloužení. Pakliže se mu povede vstřelit ještě jednu branku, bude se prodlužovat.

49

Hned v úvodu druhého poločasu tu máme vyrovnávací branku a bude to hodně zajímavé! Bonucci totiž vyslal pas směrem do pokutového území, kde si na něj seběhl Ronaldo. Ten ještě přiťukl lépe postavenému FEDERICU CHIESOVI, který nechytatelnou střelou pravou nohou poslal míč ke vzdálenější konstrukci.

49

Do kombinace se poté zapojil také kapitán Bonucci, který to zkoušel přenesením hry na pravou stranu, kde si ale Cuadrado nevěřil na výpad kolem Sanusiho.

48

Hned v úvodu druhého poločasu se s míčem na útočnou polovinu dostal domácí Arthur, kterému se povedlo oslovit vedle postaveného Demirala, jenž váhá.

47

Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.

46

Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nabídl jedinou branku, o kterou se z pokutového kopu postaral hostující Oliveira. Sledovali jsme poměrně ofenzivní podívanou, která přinesla několik velice zajímavých šancí, jenomže jedinou příležitost dokázalo proměnit Porto. To bylo aktivní zejména v úvodu prvního poločasu, kdy neustále doráželo k pokutovému území. Stará dáma zatím předvádí hru lehce za očekáváním, přesto se ke dvěma gólovkám dostal Morata, který ovšem ani jednou neuspěl.

45+4

45+3

Jsme za polovinou nastaveného času, na další změnu výsledku to v tuto chvíli nevypadá. Portu se ovšem daří svého soupeře držet od své svatyně.

45+2

Žlutou kartu dostává Otávio (FC Porto).

45+1

Manafa to před malým momentem udělal velice šikovně, neboť se na útočné polovině dostal za záda Arthura, který tak musel vytasit nedovolený zákrok.

45

Nastavují se čtyři minuty.

43

Po dalším souboji s Demiralem skončil na trávníku hostující Otávio, který stále nezvedá. Hlavní sudí proto musel přerušit hru, znovu se bude ošetřovat.

42

Cuadrado v krátkém časovém sledu zahrával hned dva rohové kopy. Ten druhý se snesl na hlavu Moraty, který vrátil míč do malého vápna, kde zakročil Marchesín.

40

Chiesa se snažil vymodlit autové vhazování z levé strany, jenomže sudí byl opačného názoru. Vhazovat tak mohl Manafa, kterému přispěchal na pomoc Marega.

39

První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.

38

Do pokutového území si poté seběhl Ramsey, kterému ovšem žádný prostor nedaroval důrazně hrající Pepe. Juventus se ovšem dostal k odraženému míči.

37

Juventus stále pracuje s míčem na polovině soupeře, což ovšem nic nebezpečného nepřináší. K centru se poté dostal Chiesa, který našel pouze brankáře.

36

Poprvé o sobě dal vědět zatím hodně nenápadně hrající Ronaldo, který si za pokutovým územím našel prostor k zakončení, které směřovalo do nohy Mbemby.

35

Nehrálo se dobré tři minuty, což spíše hraje ve prospěch portugalského celku. Pokračovat se bude odkopem od branky, o který se postará brankář Marchesín.

33

A ošetřování bude chvíli trvat, dost možná je k vidění krev v obličeji Pepeho.

32

Domácí se zvedají a navíc si vybojovali další rohový kop. Ten byl tentokráte rozehrán nakrátko, načež se Arthurova nabídka snesla do souboje mezi Demiralem a Pepem, přičemž druhý jmenovaný zůstal v bolestech ležet na zemi.

31

Hostující obrana si poradila s dalším centrem, jenomže k odraženému míči se jako první dostal záložník Rabiot, jehož skákavá střela skončila v rukavicích brankáře.

30

Je za námi třetina hry, zatím jsme se dočkali jediné branky, o kterou se z pokutového kopu postaral hostující Sergio Oliveira, který tak využil faulu Demirala.

29

Stará dáma si poté vybojovala rohový kop z levé strany, který se stáčel směrem do malého vápna. Tam ovšem kraloval Uribe, který odvracel k postranní lajně.

28

Cuadrado centroval do pokutového území, kde se do vyložené šance dostal Morata. Proti němu ovšem vyběhl brankář Marchesín, kterému se povedlo vyrazit.

27

Sanusi si znovu na levém křídle pohrál s Cuadradem, načež poslal míč do pokutového území. Juventus se dokázal ubránit, poté následovala sympatická rána Sanusiho.

26

Porto pořádně zlobí, což je hodně překvapivé. Tentokráte to na sebe vzal Otávio, který měl poměrně dost času na střelu, kterou poslal do rukavic Szczęsnyho.

26

Cuadrado prohrál souboj o míč a sledovali jsme tak protiútok portugalského celku. Při něm to Oliveira zkoušel centrem na Maregu, kterého si pohlídal Bonucci.

25

Hodně prostoru měl na pravém křídle hostující Corona, který to nakonec vzal na sebe. Jeho rána pravou nohou směřovala doprostřed domácí branky.

24

Tady to dost možná zavánělo kartou. Taremi se totiž snažil dohrát rozehrávajícího Demirala, který si dokázal pohlídat míč a prvně jmenovaný do něj zajel.

23

Za obranu si poté chtěl seběhnout Morata, který pochopil záměr od Sandra. Ten ovšem pochopil také brankář Marchesín, který se bleskově vydal z branky.

22

Ronaldo se nabídl ke kombinaci na levém křídle, jenomže Juventus se přesto daleko nedostal. Naopak se k volnému míči dostal Marchesín, který rozehrál.

21

V tomto případě dost možná hrozí prodloužení. Pakliže Juventus totiž vstřelí dvě branky, bude se prodlužovat. Ještě nepředbíhejme, domácí ale musí zabrat.

19

Hostující celek se dostává do překvapivého vedení a Juventus to bude mít o to složitější! K rozehrávce pokutového kopu se totiž postavil SERGIO OLIVEIRA, který to zkoušel k levé tyči, přičemž se brankář Szczęsny vydal k opačné konstrukci.

18

Pokutový kop pro Porto! Demiral fauloval Taremiho!

17

K pokutovému území se poté dostal domácí Ramsey, který ovšem počkal na podporu od svých spoluhráčů. Na pomoc mu přispěchal Cuadrado, jenž vybojoval aut.

16

Sledovali jsme nabídku na pravou stranu, kam přispěchal domácí Cuadrado. Ten se ovšem nedostal kolem Otávia, který poté marně reklamoval faul.

15

Marchesín musel před napadajícím Moratou odkopávat, přičemž také v tomto případě zkoušel na opačné polovině najít Maregu, kterému nedal šanci Demiral.

14

Otávio to poté vyřešil prudkým odkopem na opačnou polovinu, kde měl ovšem hodně daleko k míči Marega. Klid na rozehrávku tak poté měl Demiral.

13

Szczęsny tak ani v tomto případě nemusel zasahovat, naopak mohl rozehrávat od své branky. Domácí se ovšem daleko nedostali, bude z toho aut pro Manafu.

12

Po provedení autového vhazování se k míči dostal domácí Rabiot, kterému se povedlo odklidit míč. K němu se jako první dostal Otávio, který ho napálil vedle.

11

Marchesín si poté troufl na rozehrávku do strany na Manafu, který se ovšem dostal do menších problémů, ze kterých ho osvobodil odkop do zámezí.

10

Nedovoleným způsobem byl poté poslán k zemi domácí Ronaldo, což znamenalo zisk standardní situace. K rozehrávce se postavil Cuadrado, po jehož nabídce hlavičkoval nad Ramsey.

9

U středového kruhu operoval s míčem domácí Arthur, který tak rozjel kombinaci svého celku. Ta znovu nabídla centrovanou nabídku, kterou odvracel Pepe.

8

Na levém křídle se Sanusi dostal přes protihráče, načež se mu povedlo nahrát k hranici malého vápna. Tam zakončoval Taremi, který nejprve trefil protihráče, jeho následná hlavička orazítkovala břevno.

7

Hostující celek se poté dostal do protiútoku, při kterém jsme sledovali nahrávku mezi domácí obranu. Tam se dokázal protlačit Marega, proti kterému vyběhl Szczęsny, jenž nakonec nemusel zasahovat.

6

Do ní se zapojil také Ronaldo, který přiťukl na vedle postaveného Ramseyho. Druhý jmenovaný to rovněž zkoušel centrem, který si dokázal najít protihráč.

5

Porto tak přečkal první vyloženou šanci soupeře, domácím se naopak povedlo zahrozit poměrně rychle. Stará dáma poté rozjela kombinaci u středového kruhu.

4

Centrovanou nabídkou do pokutového území to zkoušel Cuadrado, kterému se povedlo najít naprosto volného Moratu, jehož hlavičku dokázal Marchesín zneškodnit.

3

První střelecký pokus tohoto zápasu měl na svědomí hostující Uribe, který si našel za pokutovým územím prostor k zakončení, jenž ale pálil vedle branky.

3

Poprvé se k míči dostal hostující brankář Marchesín, který to zkoušel odkopem na opačnou stranu hrací plochy, kde se poprvé k balónu dostal také Szczęsny.

2

Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí hráči, kteří budou hrát zleva doprava.

1

Juventus FC: Szczęsny – J. Cuadrado, Bonucci (C), Demiral, Sandro – Chiesa, Arthur, Rabiot, Ramsey – Morata, Ronaldo.
Náhradníci: Buffon, Pinsoglio – Bernardeschi, de Ligt, Di Pardo, Dragusin, Frabotta, Fagioli, Kulusevski, McKennie, Chiellini.

FC Porto: Marchesín – Manafá, Mbemba, Pepe (C), Sanusi – J. M. Corona, S. Oliveira, Uribe, Otávio – Marega, Taremí.
Náhradníci: D. Costa – Anderson, Vieira, M. Sarr, N'Diaye, L. Díaz, Toni Martínez, Grujić, Leite, Nanú, Evanilson, Conceicao..

První zápas

První vzájemný zápas v rámci osmifinále dopadl lépe pro Porto, které nakonec vyhrálo výsledkem 2:1. Portugalský celek vstoupil dobře do obou poločasů, pokaždé udeřil hned v první minutě, což mu zajistilo dvoubrankové vedení. Juventus ovšem udeřil necelých deset minut před koncem, tato branka mu tak zajistila poměrně dobrou pozici do odvety. Staré dámě totiž bude k postupu stačit i výhra 1:0, nicméně v případě nerozhodného výsledku se bude z postupu radovat Porto.

Juventus FC

Favoritem tohoto dvojzápasu ovšem je italský Juventus, který se ve své domácí soutěži netradičně nachází až na třetí pozici. Stará dáma momentálně ztrácí na vedoucí Inter sedm bodů, avšak do konce ligové soutěže zbývá ještě hodně zápasů. Juventus v posledních dvou duelech dokázal vyhrát, naposledy se mu povedlo otočit těžký souboj proti římskému Laziu, které sice vedlo, avšak nakonec prohrálo výsledkem 1:3. Juventus je v lize druhým nejlepším domácím týmem, bodově je na tom lépe už jen římské AS, které má ovšem o jedno utkání více. Nejlepším střelcem týmu a celé italské Serie A je Cristiano Ronaldo, který si zatím připsal dvacet branek, což činí dvoubrankový náskok na druhého Romelua Lukakua.

FC Porto

Fotbalisté Porta se ve své domácí soutěži nacházejí na druhé pozici, nicméně na vedoucí Sporting ztrácejí již propastných deset bodů. Porto v letošním ligovém ročníku přišlo o body již v osmi duelech, z posledních pěti zápasech navíc hned třikrát remizovalo, což je na tak ambiciózní celek opravdu hodně. Naposledy se ovšem Portu povedlo zvítězit, což zároveň znamenalo letošní čtrnáctou ligovou výhru, která se urodila na půdě šestnáctého Gil Vicente, které nakonec podlehlo soupeři výsledkem 0:2. Porto se ovšem v týdnu pakovalo z ligového poháru, v semifinále totiž narazilo na Bragu, která po divoké přestřelce dokázala zvítězit výsledkem 3:2, což jí plně stačilo k postupu do finále.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Liga mistrů má před sebou odvetné zápasy osmifinále, my se společně zaměříme na souboj mezi Juventusem FC a FC Portem.