Itálie v zahajovacím pátečním zápase šampionátu přejela v Římě po výtečném výkonu Turecko 3:0 a dnes na stejném místě přivítá Švýcarsko, které o den později v Baku remizovalo s Walesem 1:1.

Po výhře Walesu nad Tureckem je jasné, že vítězství zajistí Itálii jistý postup do osmifinále.

Italský trenér Mancini udělal v zahajovací sestavě jednu vynucenou změnu, na pravém kraji obrany nastoupí Di Lorenzo místo zraněného Florenziho. Pro beka Neapole to bude teprve devátý start v reprezentaci.

Švýcarská jedenáctka je úplně stejná, Vladimir Petković zvolil rozestavení 3-5-2.

ItálieItálie(4-3-3)

Donnarumma
Di Lorenzo
Chiellini
25. min Acerbi o hráči
19 Bonucci
Bonucci
Spinazzola
18 Barella
Barella
87. min Cristante o hráči
Jorginho
Locatelli
86. min Pessina o hráči
11 Berardi
Berardi
70. min Tolói o hráči
Immobile
10 Insigne
Insigne
69. min Chiesa o hráči

Schär
57. min Zuber o hráči
5 Akanji
Akanji
2 Mbabu
Mbabu
58. min Widmer o hráči
Freuler
84. min Sow o hráči
23 Shaqiri
Shaqiri
76. min Vargas o hráči
10 Xhaka
Xhaka
Rodríguez
Seferovic
46. min Gavranovic o hráči
7 Embolo
Embolo

Rozhodčí: Karasev - Gavrilin, Demeško

Itálie se bude snažit prodloužit sérii neporazitelnosti na 29 zápasů, posledních devět vyhrála bez inkasované branky. Švýcarsko neprohrálo osm utkání po sobě.

I když Itálie neprohrála se Švýcarskem osm duelů v řadě, čtyři z posledních pěti vzájemných střetů skončilo nerozhodně.

1

Začal první poločas utkání Itálie - Švýcarsko

1

Švýcarsko drží míč, Itálie ale soupeře hned presuje.

3

Seferovič zpracoval míč v hloubi italského vápna, Chiellini ho ale odzbrojil.

5

Schär pořádně nakopal na půlce hřiště domácího kanonýra Immobile, první faul zápasu se ale obešel bez karty.

6

Insigne vysunul Locatelliho, polovysoký míč před ním sebral brankář Sommer.

9

Itálie převzala iniciativu, k ohrožení švýcarské brány se ale zatím nedostala.

11

Spinazzola obešel na levé straně beka a centrem pod sebe našel naskakujícího Immobileho, který trestuhodně hlavou přestřelil.

12

Insigne si zkusil vymodlit pokutový kop, jeho pád ve vápně byl ale nezaviněný.

15

Švýcaři se konečně vymanili z italského tlaku, jenže po zdlouhavé kombinaci o míč přišli a záhy faulovali.

16

Insigne to zkusil z 20 metrů, švýcarskou bránu vysoko překopl.

18

Mbapu neriskoval a raději zahrál na italský roh.

19

Tak pozor, Italové se radovali zbytečně. Gól Chielliniho neplatí, VAR odhalil ve vápně ruku domácích. Švýcaři měli velké štěstí, při bránění italského stopera si počínali při rohu až moc bohorovně.

22

Zklamaní Italové pokračují v tlaku. Hraje se téměř výhradně na obranné polovině Švýcarska.

25

Střídání Itálie: ze hřiště odešel Giorgio Chiellini, nahradil ho Francesco Acerbi
Smolař Chiellini. Nejdříve mu neuznali kvůli ruce gól, při předchozí akci se domácí kapitán zranil a musel nuceně střídat.

26

Manuel Locatelli (Itálie) vstřelil gól. Itálie - Švýcarsko 1:0
Tenhle gól už platí. Berardi unikl po pravé straně, dal míč pod sebe a zcela volný Locatelli uklidil míč do prázdné brány. Parádní akce Italů, kterou nahrávkou z hloubi pole rozjel právě Locatelli.

28

Rodríguez natáhl ke střele z dálky, míč zaplaval vysoko nad bránu.

31

Na tahu jsou Švýcaři. Pokud chtějí srovnat, musí hodně přidat.

34

Sommer padl pod nohy Immobileho, odražený míč kroutil míč na zadní tyč Insigne, ale nepřesně.

36

Švýcaři šli ve čtyřech proti třem, jenže více než roh z přečíslení nevytěžili.

37

Italové hned získali míč a po rychlém kontru střílel do vracejícího se obránce aktivní Berardi.

38

Spinazolla utekl po levé straně, kde to ale měl přes nohu a pravačkou dal míč vnějším nártem rotaci mimo zadní tyč.

40

Neúnavný Spinazzola opět upaloval po levé straně, Mbapu mu míč ukopl na roh.

41

Sommer míč po rohu vyboxoval jen na italské hráče, kteří mají znovu k dispozici roh.

42

I tento roh Švýcaři ubránili, míč ale mají znovu domácí.

44

Rodríguez byl na levé straně sám, dlouhý míč si ale nezpracoval a ten mu utekl do zámezí.

45

Embolo a Acerbi se v souboji drželi vzájemně za dres, rozhodčí to viděl a jejich duel pustil.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Itálie - Švýcarsko

46

Střídání Švýcarsko: ze hřiště odešel Haris Seferovic, nahradil ho Mario Gavranovic

46

Švýcarsko začalo aktivně a hned vybojovalo roh.

47

Elmeri se protlačil k hlavičce, bránu ale minul opravdu hodně.

49

Žlutou kartu dostal Mario Gavranovic (Švýcarsko)
Nový muž na place zajel zbytečně do Bonucciho a vidí zaslouženě první kartu zápasu.

52

Manuel Locatelli (Itálie) vstřelil gól. Itálie - Švýcarsko 2:0
Itálie má nového hrdinu. Locatelli převzal nahrávku Barelly před vápnem a s drobnou tečí protihráče poslal míč levačkou přesně k tyči. Sommer se ani nepohnul.

56

Po druhé brance jsou Italové na koni, Švýcarům po nadějném vstupu do druhé půlky vzali vítr z plachet.

57

Střídání Švýcarsko: ze hřiště odešel Fabian Schär, nahradil ho Steven Zuber

58

Střídání Švýcarsko: ze hřiště odešel Kevin Mbabu, nahradil ho Silvan Widmer

62

Italové drží míč, Švýcaři musí o to více běhat.

64

První šance Švýcarska. Volný Zuber dostal míč do strany, Donnarumma mu zmenšil úhel a pokryl také dorážku.

65

Vzápětí vyrazili dopředu Italové, Berardi ale hamounil a místo nahrávky na volné spoluhráče volil nepřesnou střelu nad bránu.

69

Střídání Itálie: ze hřiště odešel Lorenzo Insigne, nahradil ho Federico Chiesa

70

Střídání Itálie: ze hřiště odešel Domenico Berardi, nahradil ho Rafael Tolói

71

Mancini stáhl dva křídelní útočníky, posiluje defenzivu.

72

Immobile se zlobí na De Lorenza, který mu ve vápně nenahrál a raději střílel do švýcarského bloku.

73

Teď už se Immobile do zakončení dostal, ale šajtlí vykroutil míč do zámezí.

75

Chiesa nachystal šanci Immobilemu, tomu ale není dnes přáno, bránu střelou z vnitřku vápna znovu minul.

76

Střídání Švýcarsko: ze hřiště odešel Xherdan Shaqiri, nahradil ho Rubén Vargas

78

Žlutou kartu dostal Breel Embolo (Švýcarsko)
Embolo zajel do Barelly, který se jen těžce zvedal ze hřiště.

81

Itálie kontroluje míč, Švýcarsko je neškodné.

83

Donnarumma sebou hodil na zem a bez problémů centr ze strany zachytil.

Ciro Immobile (Itálie) vstřelil gól. Itálie - Švýcarsko 3:0
Tak Immobile se dočkal, italský kanonýr natáhl ke střele z 20 metrů a přestože mířil přesně k tyči. Sommer zaváhal a tuhle ránu měl chytat.