Dobrý večer, vítejte u sledování podrobné on-line reportáže z dalšího zápasu kvalifikační skupiny B. Zápas mezi Itálií a Bulharskem začíná na stadionu Renzo Barbera v Palermu ve 20:45 hodin.

Itálie ani Bulharsko ještě v kvalifikaci na světový fotbalový šampionát neprohrály. Itálie získala za čtyři výhry a dvě remízy čtrnáct bodů, Bulharsko má o čtyři méně (dvě výhry a čtyři remízy). I kdyby tedy Bulharsko dnes vyhrálo, Italové budou stále držet první pozici, jež zaručuje přímý postup.

Itálie se už v úterý střetne v Turíně s českým výběrem, který dnes podlehl doma Arménii 1:2. Bulharsko čeká venkovní zápas na Maltě.

Před rokem a jedním dnem skončil vzájemný souboj nerozhodně 2:2. Nejprve se ujali vedení Bulhaři díky Manolevovi, následně Italové zápas za pět minut otočili, i proto, že si Bodurov dal vlastní gól. Bulharsko ale dokázalo vyrovnat, když se prosadil Milanov. Jak dopadne vzájemný souboj tentokrát?

ItálieItálie(4-5-1)

1 Buffon
Buffon
20 Abate
Abate
80. min Maggio o hráči
19 Bonucci
Bonucci
Chiellini
Antonelli
64. min Giaccherini o hráči

Djakov
76. min Delev o hráči
Manolev
54. min Iliev o hráči
Tonev
63. min Rangelov o hráči

Rozhodčí: Carballo - Fernandez, Jimenez
Počet diváků: 0

Zápas už za chvíli začne. Právě hraje italská hymna, domácí hráči společně s fanoušky hlasitě zpívají.

Itálie bude hrát v rozestavení na jednoho útočníka Gilardina, stejně tak Bulharsko. Jediným hrotem hostů bude Tonev.

Kapitáni obou týmů, italský brankář Buffon a bulharský záložník Popov, si vyměňují vlajky. Týmy jsou nastoupeny na hráčské ploše a čekají na zahájení zápasu.

Stadion v Palermu je velmi slušně zaplněn. Čeká se bouřlivá "sicilská" atmosféra.

Italové hrají v rozestavení 4-3-2-1, Bulhaři 4-1-4-1.

1

Začal první poločas utkání Itálie - Bulharsko
Rozehráli Italové.

1

První střelu vyslal útočník Gilardino, ale střílel jen do připraveného brankáře Michajlova.

2

Italové hrají v modrých dresech, Bulhaři v bílých.

3

Krajní obránce Abate poslal do velkého vápna přetažený centr. Bulhaři neměli problém situaci zvládnout.

6

Italové se vysouvají velmi vysoko, ale získat trvale míč se jim nedaří. Zatím je ve hře hodně nepřesností.

7

Dlouhý nákop záložníka De Rossiho nenašel adresáta. Bude se kopat od bulharské branky.

11

Chiellini poslal přihrávku na Gilardina, ten ale neměl perfektní načasování a míč mu utekl.

13

Bulhaři po úniku Manoleva získávají výhodu standardní situace. Nedělev zahrával velmi prudce, Italové ale neměli problém míč odkopnout.

15

Italové se snaží útočit po stranách, ale bulharská defenziva je velmi dobře zorganizována.

16

Bulhaři kombinují ve středu pole, ale Italové hrají dobře osobní obranu.

17

Pirlo centroval, na míč nedosáhl Antonelli. Odkop od bulharské branky

18

Manolev napřáhl pravačkou, zkoušel to na bližší tyč, ale střele chyběla přednost. Buffon byl bez práce.

19

Pirlo střílel vysoko nad.

20

Prvních dvacet minut zápasu by se dalo charakterizovat dvěma slovy: pozorná defenziva.

20

Tonev vypálil velmi pohotově z hranice velkého vápna přímo do středu branky, kde stál Buffon. Tomu sice míč vypadl z ruky, ale následně ho dokázal ztlumit.

22

První roh zápasu. Italové branku neohrozili.

24

Gilardino přihrával De Rossimu, který to zkusil šajtlí. Míč šel mimo, bulharský brankář Michajlov nemusel zasahovat.

26

Druhý roh pro Italy: Pirlo centroval na vzdálenější tyč, kde nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.

29

Obě mužstva se snaží hlavně neudělat chybu, ofenzivních akcí je vidět zatím jen pomálu.

29

Buffon riskantně rozehrával, situaci zachránil až dlouhým nákopem.

30

Bulhaři jistě znají dnešní výsledek z pražského Edenu, kde Češi prohráli s Arménií 1:2. Jakýkoliv bodový zisk z Itálie by se jim v dostizích o druhé barážové místo velmi hodil.

32

Andrea Pirlo zahrával volný přímý kop, míč poslal přímo do malého vápna, ale stoper Bonucci nedokázal balon usměrnit.

34

Thiago Motta efektivně operoval ve středu pole, Candreva centruje na bližší tyč, ale jen do rukou připraveného Michajlova.

36

Třetí roh pro Itálii: opět bez efektu

38

Alberto Gilardino (Itálie) vstřelil gól. Itálie - Bulharsko 1:0
Italové se nakonec prosazují. Candreva centroval do malého vápna, kde se Giraldino dokázal odpoutat od bulharského strážce a hlavou vstřelil první gól zápasu.

40

Antonelli zatáhl balon, Michajlov vyráží.

43

De Rossi faulován, Italové budou z asi 25 metrů zahrávat volný přímý kop. Zvýší vedení?

44

Nezvýší. Míč přeletěl zeď a skončil v zámezí.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0
Rozhodčí nenastavil ani minutu a první poločas končí. Italové vedou 1:0, když se prosadil v 38. minutě Giraldino. Jinak sledujeme spíše opatrný fotbalový zápas bez větších šancí.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Itálie - Bulharsko
Rozehrávali Bulhaři.

46

Brankář Buffon musel vyběhnout do velkého vápna, vše zvládl bez problémů.

47

Gilardino běžel rychle dopředu, dostal míč, ale střílel jen do připraveného Michajlova.

48

Čaroděj Buffon! Nedelev našel na malém vápně Popova, ale ten tváří v tvář nedokázal Buffona překonat. Fantastický zákrok italského brankáře.

49

Bodurov zvládl odhlavičkovat velmi nebezpečný centr Candreva. Čtvrtý roh Itálie.

50

Insigne po rohu střílel vysoko nad.

52

Insigne střílí po zemi, míč doskákal až do rukavic Michajlova.

53

První minuty druhého poločasu slibují ofenzivnější fotbal.

54

Střídání Bulharsko: ze hřiště odešel Stanislav Manolev, nahradil ho Georgi Iliev

56

Candreva střílel po zemi z asi třiceti metrů, míč šel vedle pravé tyče brankáře Michajlova. Ten balon jen zkontroloval.

59

Bulharům se nedaří překonat zahuštěný prostor, který vytváří Italové. Ale stále zůstávají na útočné polovině.

60

Antonelli má zdravotní problémy a je ošetřován. Může jít ale po svých, nosítka nejsou potřeba.

61

Bulhaři se už už radovali ze vstřeleného gólu po rohovém kopu, ale balon nepřekročil celým objemem brankovou čáru.

63

Horké chvíle pro Itálii! Po dalším rohovém kopu Bulhaři vystřelili dvakrát na bránu, ale vždy je dokázal zachránit Buffon.

63

Střídání Bulharsko: ze hřiště odešel Alexandar Tonev, nahradil ho Dimitar Rangelov

63

Nedelev vyslal křížnou střelu, těsně mimo.

64

Střídání Itálie: ze hřiště odešel Luca Antonelli, nahradil ho Emanuele Giaccherini
Antonelli není schopen pokračovat ve hře, musí střídat.

66

Giaccherini je při chuti. Jakmile přišel na hřiště, hned se vydal dopředu, ale finální přihrávku do malého vápna nezvládl ideálně.

68

Pirlo rozehrává rohový kop, nebezpečí odvrací Nedelev.

69

Andrea Pirlo to zkoušel z dálky, Michajlov s námahou míč vyboxoval na rohový kop.

71

Zápas nabírá na obrátkách. Do konce zbývá něco kolem dvaceti minut, Bulhaři se ženou za vyrovnáním.

71

Nijak nebezpečná střela Gadževa - zkusil to ze střední vzdálenosti, Buffon jen míč kontroloval.

73

Obrovská šance pro Itálii! Ivanov poslal Michajlovovi nepovedenou malou domů, míče se zmocnil Giraldino a mohl střílet do prázdné branky. Na poslední chvíli balon odkopl Bodurov.

76

Střídání Bulharsko: ze hřiště odešel Svetoslav Djakov, nahradil ho Spas Delev
Bulharský trenér posílá do akce dalšího útočníka.

77

Candreva to zkoušel volejem, střela mu nesedla.

78

Popov sprintoval dopředu, vybojoval rohový kop.

78

Gadžev napřáhl po rohu z hranice šestnáctky, míč letěl vedle.

80

Střídání Itálie: ze hřiště odešel Ignazio Abate, nahradil ho Christian Maggio
Abate je ošetřován na nosítkách, zápas pro něj skončil.

81

Tlak Bulharů se stupňuje, vybojovali další rohový kop.

81

Rohový kop Bulharsku nevyšel, Italové neměli problém míč odkopnout.

82

Hosté mají asi deset minut na vyrovnání. Přijdou o svou neporazitelnost v kvalifikačním cyklu?

84

Žlutou kartu dostal Emanuele Giaccherini (Itálie)
První žlutá karta v zápase: Giaccherini nedovoleným skluzem zastavil Nedeleva.

86

Giaccherini vybojoval rohový kop pro domácí.

87

Pirlův centr po rohovém kopu, Bulhary zachránil odkop Gadževa.

89

Popov vysunul Nedeleva, který posílal přihrávku do malého vápna. Tam ale nebyl nikdo z bulharských spoluhráčů. Čas se Bulharům krátí.

90

Rozhodčí nastavuje čtyři minuty.

90

Bulharům zbývají dvě minuty, riskují, hrají vabank.

90

Rohový kop pro Bulhary. Zřejmě poslední šance na vyrovnání.

90

Centr přeletěl malé vápno, ale míče se naposledy dotkl De Rossi. Další roh.

90

Pomoci jde spoluhráčům i brankář Michajlov. Ale nakonec nepomohl, z dalšího rohového kopu hostů nevzniklo pro Italy žádné nebezpečí.