Fantastický zápas, úžasný příběh. Tak bych popsal dnešní zápas. Basaksehir hodně zlepšil výkon do druhého poločasu a na začátku byl o hodně lepší než Lipsko. Přesto to byl ale německý tým, kdo se prosadil ve druhé půli jako první. V 66. minutě zvýšil na 1:3 Olmo. Už to pro Lipsko vypadalo hodně dobře, jenže pak na sebe opět upozornil Kahveci, který v 72. minutě snížil a krásným "přímákem" v 85. minutě dokonce srovnal a zaznamenal hattrick. Ani to ale Basaksehiru nestačlo, protože v nastavení, přesněji v 90+2. minutě zaúřadoval střídající Sorloth a skvělou ránou rozhodl o vítězství hostů.

Škrtel
46. min Epureanu
Bolingoli-Mbombo
36. min Chadli
17 Kahveci
Kahveci
10 Özcan
Özcan
46. min Tekdemir
Türüç
Višća
65. min Giuliano
19 Ba
Ba
Gulbrandsen
84. min Crivelli

Kampl
46. min Adams
Sabitzer
Haidara
90+4. min Orban
25 Olmo
Olmo
88. min Kluivert
Forsberg
65. min Sörloth

90+4

Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Amadou Haidara, přichází Willi Orban.

90+2

Lipsko právě vstřelilo branku!
Neskutečné, neuvěřitelné, ale Lipsko je opět ve vedení! ALEXANDER SÖRLOTH dostal hodně prostoru před pokutovým územím. Zatočená střela mířila doprostřed branky, ale Gunok ji nedokázal zkrotit. Asistence: Yussuf Poulsen.

90

K dnešnímu zápasu se ještě nastaví tři minutky.

89

Žlutou kartu dostává Rafael (Istanbul Başakşehir FK).

88

Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Dani Olmo, přichází Justin Kluivert.

87

Lipsko se pohybuje na útočné polovině. Kombinuje a vymášlí zajímavé přihrávky, ovšem vůbec se mu nedaří dostat se do vápna a do nějaké kloudné střelecké pozice.

85

Istanbul Başakşehir právě vstřelil branku!
HATTRICK, SROVNÁNO! Tohle byla naprostá paráda! İRFAN CAN KAHVECI se postavil k přímému kopu a zatočenou ránou míč poslal přímo do branky. Ten se sice ještě otřel o břevno, ovšem to ničemu nevadilo. Kahveci si připisuje hattrick a Lipsko je ve velkých komplikacích!

84

Střídání v týmu Istanbul Başakşehir FK: ze hřiště odchází Fredrik Gulbrandsen, přichází Enzo Crivelli.

83

Olmo tentokrát neudržel míč na křídle a Rafael ho pressingem vybojoval. následně ho přeposlal dopředu, kde míč zapadl do autu.

81

Ještě deset minut zbývá do konce dnešního zápasu. Basaksehir je velmi aktivní a ještě touží alespoň po bodu.

80

Poulsen mohl přidat druhou branku! Po rohovém kopu si vyskočil a hlavičkoval míč. Ten ale nabral směr pouze do tyčky Gunkovy branky.

79

Žlutou kartu dostává Mahmut Tekdemir (Istanbul Başakşehir FK).

78

Hosté vybojovali po svém útočném snažení rohový kop. K tomu se postavil Angelino, ovšem poslal míč přímo na hlavu jednomu ze soupeřů, který ho odhlavičkoval do bezpečí.

77

Další Mukieleho přihrávka nebyla dostatečně silná. Neměla prostě paraetry, aby vysunula některého z útočníků Lipska.

75

Rafael se vydal na útočný výlet. V pokutovém území ale svým zaviněním uklouzl a Angelino se dostal k jednomu z nejlehčch obranných zákroků své kariéry.

74

Tentokrát nehrál v duchu pravidel právě Demba Ba, který si se zpracováním pomohl rukou. Akce Istanbulu tak skončila a míč získává německý soupeř.

72

İRFAN CAN KAHVECI dostal výborný pas od By. Následně si došel až do půlkruhu před vápnem, odkud vypálil. Jeho zatočená střela se odrazila od země a doletěla až do levého rohu branky Petera Gulácsiho. Asistence: Demba Ba.

71

Na polovině domácího týmu byl faulován Dani Olmo. Hosté dostali volný kop. Jeden z nich ho nakopl dopředu do velkého vápna, ale Ponck pohlídal míč a posunul ho na Gunoka, který vykopl.

69

Tyler Adams zahrál ve středu hřiště rukou. Domácí fotbalisté si tak můžou vyzkoušet standardku v podobě volného přímého kopu.

68

Žlutou kartu dostává Dani Olmo (RB Lipsko).

66

Němci se opět dostávají do dvoubrankového vedení! Angeliňo usměrnil míč do vápna.V šestnáctce si ho našel DANI OLMO. Ten ho parádně zpracoval, následně si skvěle "udělal" Poncka a vypálil k bližší tyči. Asistence: Angeliño.

65

Střídání v týmu Istanbul Başakşehir FK: ze hřiště odchází Edin Višća, přichází Giuliano.

65

Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Emil Forsberg, přichází Alexander Sörloth.

63

Višća si vyžádal pas za obranu. Následně běžel sám na Gulácsiho, oběhl ho a kopl míč do branky. Už ale ani neslavil, protože věděl, že praporek je nahoře a gól platit nebude.

61

Další výtečná šance Lipska v krátkém sledu! Mukiele zprava přihrál do šestnáctky Emilu Forsbergovi. Ten vypálil z velké blízky, ale netrefil se do branky.

60

Po hodině hry máme zatím stejný stav, jako platil v poločase. Basaksehir se ale v druhém poločasu snaží o dost více a zatím ted Lipsko pěkně přehrává.

59

Dobrá šance Anglelina! Ten si vyžádal přihrávku za hranici šestnáctky a vypálil. Domácí brankář Gunok však semkl nohy k sobě a vyrazil míč.

58

Domácí si vybojovali na vlastní polovině míč. Následně ho nakopli dlouhým centrem dopředu, kde ale nenašli Demba Bu ani Edina Višću.

57

Žlutou kartu dostává Deniz Türüç (Istanbul Başakşehir FK).

56

Tentokrát to zkusil Demba Ba. Vypálil ještě před pokutovým územím, ovšem jeho rána nemířila na branku a Gulácsi tak neměl vůbec žádnou práci.

55

Višća ve velmi dobré šanci! Chadli po levé straně utíkal s míčem a poté poslal nízký centr, kterým přesně našel kapitána Basaksehiru. Ten ale nasměroval hlavou míč těsně nad břevno.

54

Deniz Turuc si vzal na starost volný přímý kop. Míč ale nenasměroval vůbec dobře. Obrana Lipska si s ním v pohodě poradila.

53

Žlutou kartu dostává Dayot Upamecano (RB Lipsko).

52

Olmo se dostal do pokutového území, posunul z levé strany míč do středu, kde operoval Sabitzer, ovšem ten z první vypálil jen do hráčů před ním.

51

Alexandru Epureanu se dostal do velmi dobré šance! Po centru od rohového praporku hlavičkoval těsně vedle tyčky!

49

Haidara nyní nehrál vůbec čistě. Jeho faul ve středu hřiště del Cerro jasně viděl a okamžitě přerušil hru. Navíc nařídil přímý kop proti brance Gulácsiho.

48

Ve druhém poločase zatím vidím opatrný start ze strany obou týmů. Basaksehir momentálně drží míč na kopačkách, ale vyměňuje si ho jen v rámci své defenzívy.

46

Střídání v týmu Istanbul Başakşehir FK: ze hřiště odchází Martin Škrtel, přichází Alexandru Epureanu.

46

Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Kevin Kampl, přichází Tyler Adams.

46

Střídání v týmu Istanbul Başakşehir FK: ze hřiště odchází Berkay Özcan, přichází Mahmut Tekdemir.

46

Skončil první poločas, ve kterém jsme viděli velmi atraktivní, útočný a hlavně pohledný fotbal. Lepším týmem bylo Lipsko, které skórovalo hend dvakrát. Ani Basaksehir ale neodešel s prázdnou a v poslední minutce nastavení hosty zaskočil velmi hezkým gólem Kahveciho. Rozhodně zde není nic rozhodnuto a jsem zvědav, co si pro nás připraví druhý poločas.

45+3

45+3

Basaksehir snižuje ve třetí minutě nastavení! Višća přihrával po rohovém kopu, který domácí rozehráli nakrátko, İRFAN CAN KAHVECI dostal míč před pokutové území a parádní ránou míč poslal k levé tyčce. Tentokrát zase neměl žádný nárok Gulácsi.. Asistence: Edin Višća.

45+1

Forsberg si předkopl míč do otevřené obrany soupeře. Násedně přihrál prudce dorprava. Míč tak nenašel jeho spoluhráče, který by mohl uniknout a domácí obrana vykopa.

45

Nastavují se ještě tři minutky nad standardní hrací dobu.

43

Hosté přidávají druhý gól! Velký podíl na něm měl Emil Forsberg, který si přťukl míč ve sprintu s jedním hráčem, asi sekundu poté s dalším a dostal se do vápna. Tam mu sice centr na NORDIHO MUKIELEHO moc nesedl, ovšem krajní obránce Lipska si pro míč došel a pohotově ho levou nohou střelou o zem dostal ke vzdálenější tyčce. Gunok opět neměl nárok na zákrok. Asistence: Emil Forsberg.

41

Mukiele se sice zlobí a snaží se sudímu vyvrátit pravdu, ale ten jeho tvrzení rezolutně odmítá. Jeho faul na Turuca totiž viděl z velké blízkosti a svým verdiktem si byl tak stoprocentně jistý.

40

Do konce poločasu zbývá už jen pět minutek a nějaké to nastavení. Basaksehir začíná Lipsko herně dohánět a tvořit si šance.

39

Žlutou kartu dostává Martin Škrtel (Istanbul Başakşehir FK).

37

Velká šance Basaksehiru! Demba Ba dostal dlouhý centt k penaltě. Nadvakrát si poradil se zpracováním a následně vypálil. Gulácsi jeho míč vytáhl na poslední chvíli mimo branku.

36

Střídání v týmu Istanbul Başakşehir FK: ze hřiště odchází Boli Bolingoli-Mbombo, přichází Nacer Chadli.

35

Kahveci krásně prohodil míče mezi dva hráče Lipska. Následně byl ale faulován a del Cerro nařídil volný přímý kop. Viśca centroval do vápna, ale obrana Lipska rychle poslal míč pryč.

34

Belgičan Bolingoli-Mbombo odkulhal z hrací plochy. Nevypadá to dobře. Na lavičce domácích už se začali připravovat další hráči a vypadá to, že se bude střídat.

33

Fredrik Gulbrandsen se nedostal k pasu na pravé křídlo, protože se nacházel v ofsajdu. Znovu se nehraje. Nyní potřebuje ošetření kvůli té předešlé srážce druhý člen obrany Basaksehiru – Bolingoli-Mbombo. Ten dosud vypadal v pořádku.

31

Oba hráči jsou již ošetřeni. Přestože pohyb Martina Škrtela není úplně stoprocentní, bude moci, stejně jako Bolingoli-Mbombo, pokračovat v zápase.

30

Mukiele tvrdě vypáll. Jeho střelu chtěli rychle zblokovat Bolingoli-Mbombo a Martin Škrtel. Oba hráči se nepřijemně srazili a slovenský zadák bude muset být ošetřován.

29

Istanbul Başakşehir se snaží něco vymyslet na útočné polovině hřiště. Hosté jsou dnes vzadu nesmírně disciplinovaní.

28

Dayou Upamecano šel do skluzu a perádně zasáhl míč. Demba Ba přes něj přepadl, o faul by ale nemělo jít a ani se nepískalo, i když se to domácím nelíbí.

26

Hosté se dostávají do vedení. Marcel Sabitzer vybojoval míč a vypálil zpoza šestnáctky silnou pozemní ránu. Ta se ale ještě v letu otřela o YUSSUFA POULSENA a míč změnil směr. Brankář Gunok tak neměl žádnou šanci zasáhnout. Asistence: Marcel Sabitzer.

26

Sabitzer z pravé strany zkusil dlouhý pozemní centr. Ten ale nebyl vůbec přesný a míč odklidil jeden z hráčů v oranžovém dresu.

25

forsberg dostal míč k rohovému praporku, odkud se snažil nacentrovat do vápna, ovšem míč mířil na brankáře Gunoka, který si ho ze vzduchu velmi jednoduše chytil.

24

Edin Višća poslal míč na křídlo, kde si ho nedokázal pobrat Fredrik Gulbrandsen. Fantasticky ho tělem odtlačil Dayou Upamecano.

23

Angelino získal na křídle další rohový kop. Zahrál ho Emil Forsberg a jeho pas se odrazil na puntík. Absolutně volný Amadou Haidara neprostřelil ve velké šanci hráče před sebou.

21

Ve velkém vápnu se po centru míč snesl k Haidarovi, který vypálil. Balon se otřel o jeho spoluhráče. Basaksehir reklamoval ruku, ovšem sudí toto tvrzení zamítl.

20

Lipsko vybojovalo rohový kop. Následný centr ale letěl k Martinu Škrtelovi, který ho dokázal v pohodě vykopnout a nepustil tak hosty do šance.

19

Forsberg obdržel dlouhý centr. S míčem podél pravé autové čáry běžel až do vápna. Seběhl si ke Gunkovi, ovšem míč poslal jen do boční sítě branky Basaksehiru.

18

Gulbrandsen se dostal za obranu a obdržel pas, ovšem chvíli utíkal a pak zastavil, protože vlaječka pomezního sudího byla nahoře a pískal se ofsajd.

16

Upamecano od rohového praporku na své polovině nacentroval až za půlící čáru do běhu Haidarovi, ten ještě prodloužil na křídlo pro Forsberga, který už ale nedokázal odcentrovat.

15

Oba týmy se hádaly o míč, který zapadl do autu. Sudí ho přisoudil Lipsku, což Basaksehir nemohl pochopit, ovšem z opakovaného záběru jsme viděli, že míč opravdu za čáru neposlal Angelino, nýbrž jeho turecký protihráč.

14

Kampl měl menší problém, když mu podklouzla jedna noha a spadl do rozštěpu. Následně se chytil na intimních místech a chvíli nemohl pokračovat. Bude ale v pořádku.

13

Další faul Basaksehirem. Opět se provinil Turuc, který poslal ránou do obličeje k zemi Mukieleho. Faul určitě nebyl úmyslný, což se snažil sudímu vysvětlit, ovšem jeho rozhodnutí bylo jasné. Volný kop pro Lipsko.

12

Bolingoli-Mbombo bránil Forsberga, ovšem nemohl se dostat k míči. Poslal ho tedy skluzem k zemi. Sudí nařídil volný přímý kop pro Lipsko.

11

Lipsko vybojovalo míč, který následně odkoplo do autu. Sudí ale špatně vidl situaci a přisoudil míč zpět hostům. Ti se dostali před pokutové území, kde kombinují.

10

Forsberg vysunul do velkého úhlu Poulsena. Ten už nemohl střílet, ale mohl centrovat na z druhé vlny dobíhajícího Olma. Svůj pozemní centr však namířil do nejbližšího obránce soupeře.

9

Hosté dlouho kombinovali na útočné polovině. Vše ale skončilo nepodařeným Mukieleho centrem, který se odrazil od Gulbradsena, který si míč následně převzal.

8

Konaté předal míč Mukielemu, který byl na pravém křídle, jenže ten vůbec nevěděl, co s míčem udělat. Nakopl ho tak zpět do obrany a Lipsko musí začít od znovu.

7

Rafael se provinil faulem na Kampla. Toho "obejmul" a stáhl ho k zemi těsně před vápnem hostujícího celku. Sudí del Cerro okamžitě odpískal.

6

Dlouhý nákop domácího kapitána nebyl vůbec povedený. Měl mířit na Demba Bu v šestnáctce, ale místo toho přistál přímo v rukavicích Petera Gulácsiho.

5

Forsberg se uvolnil na pravé straně velkého vápna a poslal zpáteční pas na Poulsena, který už chtěl pálit, ale míč mu byl od kopačky odstřelen domácí obranou.

4

Forsberg se postavil k rohovému praporku. Míč poslal na hranici malého vápna přímo na Haidaru, který ho hlavičkou poslal k břevnu, ovšem Gunok se vytáhl parádním zákrokem a míč usměrnil nad branku.

3

Mukiele sprintoval podél pravé autové čáry. Byl úplně samotný, tak měl hodně času na přihrávku. Tu poslal Forsbergovi parádně do vápna, ovšem Forsberg pozemní ránou minul branku.

2

Úvodního výkopu v dnešním klání Ligy mistrů se ujalo Lipsko. To nastupuje v klasických bílých dresech a červených šortkách. Basaksehir zase zvolil oranžové dresy a šortky tmavě modré barvy.

1

Istanbul Başakşehir FK: Günok – Rafael, Ponck, Škrtel, Bolingoli-Mbombo – Kahveci, Özcan, Türüç, Višća – Ba, Gulbrandsen.
Náhradníci: Babacan, Kivanc – Aleksić, Crivelli, Giuliano, Epureanu, Chadli, Kaldırım, Kaplan, Karakus, Tekdemir, Topal.

RB Lipsko: Gulácsi – Mukiele, Upamecano, Konaté, Angeliño – Kampl, Sabitzer, Haidara, Olmo – Forsberg, Y. Poulsen.
Náhradníci: Martínez, Tschauner – Adams, Borkowski, Halstenberg, Kluivert, Martel, Orban, Samardžič, Sörloth, Wosz.

Rozhodčí: C. Del Cerro (Španělsko).

RB LIPSKO

Lipsko bojuje o postup do jarní fáze Ligy mistrů hlavně s PSG. To nejpve porazilo, ale následně si v minulém zápase postup zkomplikovalo, jelikož PSG vyhrálo v Parku princů 1:0 gólem z penalty v 10. minutě, když se prosadil Neymar. Lipsko tak má stejně jako PSG 6 bodů, ovšem má jednoznačně horší skóre (4:7 vs 5:4), a to hlavně díky debaklu, který zažilo na Old Trafford (5:0). Oběma celkům zbývá jeden zápas právě proti United a jeden proti Basaksehiru. Momentálně to ale vypadá, že si RasenBallsport zahraje na jaře spíše Evropu.

Forma (LM): P – V – P – V

Absence:
- F. Hartmann
- K. Laimer
- L. Klostermann (všichni poranění kolena)
- B. Henrichs (poranění achillovy šlachy)
- Hee-Chan Hwang (nemoc)
- L. Samardzic (blíže nespecifikované zranění)

Poslední zápasy (LM):
PSG – Lipsko 1:0
Lipsko – PSG 2:1
Manchester United – Lipsko 5:0

ISTANBUL BASAKSEHIR FK

Basaksehir Istanbul je zatím na posledním místě tabulky skupiny H v Lize mistrů 2020/21. Ze čtyř zápasů si odnesl pouhé tři body, a to za překvapivou domácí výhru nad Manchesterem United dva zápasy zpět. Jinak ale dokázal vstřelit za čtyři zápasy pouze tři góly a naopak jich devět dostal. Na postup do jarní fáze Evropské ligy by musel dnes porazit Lipsko a doufat, že už Lipsko "neudělá" body proti Manchesteru, a zároveň by u navíc muselo ještě vyjít skóre, nebo by musel porazit PSG. S postupem do jarní fáze Ligy Mistrů už snad nepočítá ani blázen.

Forma (LM): P – V – P – P