38. L. Sionko

Střely na branku: :; Střely mimo: :; Rohové kopy: :
Počet diváků: 42 000 (81 % z kapacity 51 700)

Česko nastoupí v této sestavě: Čech - Jiránek, Bolf, Ujfaluši, Jankulovski - Sionko, Galásek, Nedvěd, Týce - Koller, Baroš.

Deset minut před výkopem už je na stadionu bouřlivá atmosféra, ale tribuny jsou zaplněny asi z poloviny.

Čeští fotbalisté nastoupí v červených dresech a bílých trenýrkách, brankář Čech má modré triko. Irové mají tradiční zelené dresy a bílé trenky.

Fotbalisté obou týmů právě nastoupili na trávník. Tribuny se v tu chvíli obarvily na zeleno, diváci drží v rukou desky v této barvě.

IrskoIrsko(4-4-2)

1 Given
Given
83. min Kenny o hráči
Maybury
Cunningham
Doherty
71. min Miller o hráči
3 Harte
Harte
8 Reid
Reid
67. min Delap o hráči
Holland
11 Kilbane
Kilbane
7 Duff
Duff
78. min Kinsella o hráči
Morrison
78. min Lee o hráči
10 Keane
Keane

ČeskoČesko(4-4-2)

20 Čech
Čech
46. min Vaniak o hráči
Jiránek
70. min Plašil o hráči
5 Bolf
Bolf
60. min Rozehnal o hráči
Ujfaluši
Jankulovski
19 Sionko
Sionko
46. min Heinz o hráči
Galásek
11 Nedvěd
Nedvěd
46. min Štajner o hráči
8 Týce
Týce
9 Koller
Koller
46. min Lokvenc o hráči
10 Baroš
Baroš
85. min Voříšek o hráči

Rozhodčí: -
Počet diváků: 42 000

Znějí státní hymny, nejprve česká, a teď i irská.

Utkání bude řídit dánský rozhodčí Erik Knud Fisker, který v tuto chvíli s kapitány ve středovém kruhu losuje.

1

Začal první poločas utkání Irsko - Česko

1

Utkání zahájili výkopem Irové a hned se pustili do útoku. Hned v prvních vteřinách musel zasahovat brankář Čech, který chytil dlouhý nakopnutý míč.

2

Rodící se český brejk zastavil ofsajd, v němž byl dva metry za půlicí čárou Baroš.

3

Irové zahrávali první roh, Bolf míč se štěstím odkopl.

4

Sporný ofsajdový verdikt znovu zastavil Baroše.

6

Koller hlavou zpracoval dlouhý míč, ale Baroš nabíhající za irskou obranu se k němu nedostal včas.

8

Duff prošel podél levé lajny hluboko na české území, pak přenechal míč rozeběhnutému Morrisonovi, ale ten necentroval přesně, a míč skončil u brankáře Čecha.

9

Žlutou kartu dostal Kevin Kilbane (Irsko)

9

Záložník anglického Evertonu byl napomínán za faul na Nedvěda.

12

Nedvěd se po Sionkově přihrávce na hranici irské šestnáctky otočil s míčem. Trefil však jednoho ze soupeřů, od něhož se míč odrazil na roh.

12

Rohu se ujal sám Nedvěd, Koller na jeho centr nedoskočil, ale irský odkop skončil u Galáska, který okamžitě střílel. Skákavá střela jen těsně minula branku.

13

Irové šli hned po Galáskově střele do protiútoku, ale Reid se neprosadil.

16

Duff se dvěma narážečkami se spoluhráči dostal až před českou branku, přihrával do volného prostoru u vzdálenější tyče, ale tam si nikdo z jeho spoluhráčů nenaběhl.

17

Kilbane vystřelil z velké dálky, Čech chytil.

18

Po Bolfově faulu rozehrávali domácí přímý kop z nebezpečné vzdálenosti kousek za pokutovým územím. Rozehrávku Reida vybíhající Čech se štěstím vyrazil na roh.

18

Po rohu zase v obtížném vzdušném souboji uspěl Čech. Míč pak definitivně vybojoval Nedvěd a založil rychlý protiútok. Sionko však před irskou brankou dostal příliš dlouhou přihrávku, na kterou nestačil a míč mu utekl do zámezí.

21

Týce vyslal z 25 metrů lehkou střelu, kterou irský gólman snadno chytil.

22

Češi měli štěstí, na Keanův nadějný centr nikdo nedoběhl.

23

Nedvěd v dobré pozici vystřelil vysoko nad.

25

Irský útok zastavil pohotový brankář Čech.

26

Irové jsou nebezpeční především pří průnicích po levé straně. Teď se tady zrodila gólová šance. Duff poslal přesný centr, po kterém hlavičkoval volný Kilbane, ale z jasné šance poslal míč nad branku.

27

Z protiútoku se dostal do šance Koller. Jeho první střelu Given vyrazil, ke druhé se střelec díky dobrému bránění Harta nedostal.

29

Pohledná kombinační akce vedla ke gólové šanci českých fotbalistů. Po Nedvědově zpětné přihrávce pálil z 12 metrů Týce, ale irskou branku přestřelil.

32

Jiránek vybojoval rohový kop, ze kterého poslal míč do hry Nedvěd. Bolfova hlavička už už mířila do branky, ale na čáře zasáhl obránce Maybury, který míč odkopl.

34

Centr Duffa před českou brankou odvrátil Jankulovski. Další akci zastavil zkušeným zákrokem Bolf.

37

Irové se znovu na levé straně rozebíhali k rychlému protiútoku, ale Bolf Kilbana včas zastavil.

38

Sionkův centr odkopl Harte na roh. Nedvědův centr však tentokrát k ohrožení irské branky nevedl. Naopak, Sionko musel brejk zastavovat za cenu faulu a žluté karty.

38

Žlutou kartu dostal Libor Sionko (Česko)

39

Domácí fotbalisté nadějnou standardní situaci nezvládli, Čech pohodlně chytil.

40

Po Jankulovského kolmé přihrávce byl Baroš těsně v ofsajdu.

42

Irové dlouho drželi míč na české polovině, prostor ke střele si vybojoval na levé straně Harte, ale Čech si s jeho ránou poradil.

44

Domácí na levé straně vyšachovali české protihráče, akci vypracoval Duff s Kilbanem, ten také centroval před branku na volného Keana. Útočník Leedsu, ke kterému na poslední chvíli přiskočil Jankulovski, v jasné gólové šanci vystřelil úplně vedle!

46

Soucit diváků patří Morrisonovi, kterého Jankulovského odkop zasáhl přímo do genitálií.

48

Keane se kličkami zbavil Bolfa a přesně zamířil k české tyči. Brankář Vaniak skvělým skokem zázračně zachránil.

49

Irský tlak pokračuje, Kilbane nastřelil tyč.

53

Ian Harte (Irsko) vstřelil gól. Irsko - Česko 1:0

53

Irský obráceně Harte se trefil z přímého kopu přibližně ze 17 metrů. Vyhlášený střelec "tresťnáků" obstřelil zeď, míč zapadl k pravé tyči Vaniakovy branky.

58

Českému týmu se povedl nebezpečný brejk, ale domácí podržel gólman Given. Nejprve skvěle chytil nešikovný odkop obránce Mayburyho a poté si poradil i se střelou Týceho

60

Střídání Česko: ze hřiště odešel René Bolf, nahradil ho David Rozehnal

61

Hra se zrychlila, útoky na obou stranách se rychle střídají.

61

Heinz vypálil tvrdě z ostrého úhlu pod břevno, ale Given míč vyrazil

62

Hraje se v hustém dešti

64

Baroš se dostával do brejku, ale tísněn dvěma protihráči o míč přišel.

66

Češi zahrávali roh, ale Jankulovského rozehrávka ohrožení branky nepřinesla.

67

Střídání Irsko: ze hřiště odešel Andy Reid, nahradil ho Rory Delap

68

Na české lavičce se chystá další střídání, tepláky svléká Plašil.

69

Delap se probíjel před českou branku, ale Ujfaluši jej zastavil.

70

Střídání Česko: ze hřiště odešel Martin Jiránek, nahradil ho Jaroslav Plašil

71

Na nosítkách opouští hřiště zraněný irský stoper Doherty.

71

Střídání Irsko: ze hřiště odešel Gary Doherty, nahradil ho Liam Miller

72

Baroš atakoval irského brankáře, ten v poslední chvíli stačil míč odkopnout.

74

Baroš byl faulován těsně před pokutovým územím, ale Štajner z výhodné pozice překopl branku.

75

Gólovou šanci zmařil Baroš, který po perfektním Jankulovského centru z malého vápna překopl branku!

77

Týce poslal před irskou branku nadějnou přihrávku, ale nikdo na míč nedosáhl.

78

Střídání Irsko: ze hřiště odešel Damien Duff, nahradil ho Mark Kinsella

78

Střídání Irsko: ze hřiště odešel Clinton Morrison, nahradil ho Alan Lee

78

Odražený míč se po hlavičkovém souboji před českou brankou dostal ke Keanovi, ale ten z 18 metrů vystřelil vedle.

80

Na sestavě plné náhradníků je vidět, že hráčům chybí souhra. Většina akcí končí chybnou rozehrávkou.

82

Žlutou kartu dostal Alan Lee (Irsko)

82

Milan Baroš (Česko) vstřelil gól. Irsko - Česko 1:1

82

Ujfaluši rozehrával přímý kop od vlastní šestnáctky, po dvou hlavičkových soubojích se míč dostal k Barošovi, který v souboji s gólmanem míč protlačil do sítě. Nahrávali mu hlavičkáři Lokvenc a Heinz.

83

Střídání Irsko: ze hřiště odešel Shay Given, nahradil ho Patick Kenny

85

Střídání Česko: ze hřiště odešel Milan Baroš, nahradil ho Petr Voříšek

85

Počet diváků 42 000 (81 % z kapacity 51 700)

86

Po nebezpečném závaru, který následoval po přímém kopu, mohli jít domácí znovu do vedení, míč na brankové čáře zasáhl Lokvence.

88

Štajner po pravé straně utekl všem irským protihráčům, ale Lokvenc jeho příliš razantní centr nedokázal zpracovat. Útok všk pokračoval, a zakončila ho až Týceho střela mířící nad břevno.

90

Lee poslal míč hlavou těsně vedle české branky.

90

Robbie Keane (Irsko) vstřelil gól. Irsko - Česko 2:1

90

Míč z autového vhazování Kilbaneho prošel až do české branky. Vaniak míč podskočil, ale netečoval ho ani nikdo další, a tak gól nemohl platit.

90

Jankulovski na polovině domácích ztratil míč a Irové šli do rychlého protiútoku. Lee centroval před branku, Keane se odpoutal od dvou bránících hráčů výborně mířenou střelou se trefil ke vzdálenější tyči.

90

Další vyrovnání mohl v nastaveném čase zařídit Heinz, ale míč mu před irskou brankou utekl do zámezí.