V českém fotbalu se od minulého pátku řeší nová korupční aféra, aktuálně je v běhu složení rozhodcovské komise, a tak jako nadechnutí čerstvého vzduchu můžeme brát zápasy Evropské ligy.

Konkrétně zde vítejte u sledování zápasu Slavie Praha, která je v Izraeli a jejím soupeřem pro 1. kolo bude Hapoel Beer Ševa.

O velký rozruch se ještě před utkáním postaral šéf „sešívaných“ Jaroslav Tvrdík, který nelibě nesl, že v izraelském celku mohou trénovat i hráči pozitivně testovaní na covid-19. Nakažen je i trenér Hapoelu.

S koronavirovými problémy zápolí i hosté. Slávisté postrádají defenzivního univerzála Tomáše Holeše a dalšího nejmenovaného hráče a nakaženi jsou i dva členové realizačního týmu.

Taha
46. min Cedek o hráči
8 Kabha
Kabha
Goldberg
Sallalich
79. min Yosefi o hráči
35 Bareiro
Bareiro
10 Josué
Josué
90. min Keltjens o hráči
Acolatse
89. min Varenne o hráči
32 Agudelo
Agudelo
70. min Meli o hráči

Oscar
90. min Sima o hráči
Malínský
57. min Masopust o hráči
27 Traoré
Traoré
46. min Stanciu o hráči
Ševčík
75. min Lingr o hráči
17 Provod
Provod
33 Musa
11 Tecl
Tecl
57. min Kuchta o hráči

Rozhodčí: Visser - Nijssen, Vanyzere

Hapoel Beer Ševa
1

Začal první poločas utkání Hapoel Beer Ševa - Slavia

1

Přesně po minutě hry se domácí dostali do ofsajdu.

2

Musa kombinuje na útočné polovině s Bořilem, Slavia si chystá půdu pro akci.

2

Traoré tělem odstavil jednoho z izraelských hráčů, borci z obou stran se ohlíželi po rozhodčím, ale hraje se dál.

3

Slavia začíná zápas na útočné polovině, usadila se před pokutovým územím Hapoelu.

4

I po ztrátě míče hosté zůstali vysunutí, presovali a málem balon získali zpět.

5

Hapoel se snaží postupovat kupředu, sešívaní se jeho hráčům dobře staví do cesty a sráží míče do autu.

5

Další ofsajd Hapoelu.

7

Také domácí lehce vysunuli obranu, musel si s tím poradit Oscar.

7

Traoré se pokusil vysunout Provoda, ten neměl náběh patřičně načasovaný.

8

Provod se pokusil prosmýknout podél Tahy, který ho rameno na rameno poslal na zem.

9

Prudká Hovorkova přihrávka našla Bořila nepřipraveného a utekla mu do autu.

10

Bořil na malém vápně duchapřítomně přizvedl hlavou míč, na který si k hlavičce nabíhal Sallalich.

11

Oscar se při rozehrávce hostí ocitl na zemi, poslal ho tam důrazným dohráním Goldberg.

12

Tecl se pokusil „utrhnout“ od obrany Hapoelu, rozhodčí ho přistihli v těsném ofsajdu.

13

A máme tu ofsajd i na domácí straně. Oba celky se teprve rozehřívají.

14

Musa bojoval v pokutovém území, ze strany se tam najednou prudce přiřítil Malínský a brankář Levita raději odkopl míč do autu.

15

Provod se výtečně vrátil a uhasil útočný pokus domácích.

15

Hosté drží míč. Od lavičky je slyšet jejich trenéra Trpišovského, jak Slavii nabádá ke klidu při dobývání izraelského betonu.

17

Musova rána zpoza pokutového území sražena k Provodovi.

18

Provodovi je pískáno špatné provedení autového vhazování, nápor hostí pro teď končí.

19

Dlouhý míč letí k levé lajně na Tecla, s ním se stáhl Vitor a zasáhl.

21

Musa se vrhnul po volném míči před pokutovým územím Hapoelu, Josué ho podrazil.

22

Po rozehraném signálu Provod trefil prvního bránícího hráče.

22

Útok Slavie pokračuje, před Bořilem odehrál hlavou na roh Vitor.

23

Traoré balon přizvedl, na zadní tyči se snažil ze vzduchu zakončit Musa. Rána mu nesedla.

24

Bořilův důrazný zákrok v obraně založil útok Slavie, po rychlé kombinaci se pokoušeli vystřelit Musa a Malínský, ani jednomu střela nesedla.

25

Žlutou kartu dostal Mariano Bareiro (Hapoel Beer Ševa)
Na útočný výlet se vydal Kúdela, Bareiro ho skluzem zastavil.

27

Domácí si taky chtějí zahrát s míčem, a tak se nehrnou hned kupředu, ale kombinují.

28

Dadia si nabíhal do pokutového území, Provod s ním udržel rychlost a raději zahrál na roh.

29

Několik slávistů na zemi. Oscar zastaven čistě, Ševčík už ne.

29

Oscar po centru z pravé strany trefil Tecla.

31

Malínský hledal ve velkém vápně Tecla, ten se sklonil a nechal zakončovat dobíhajícího Provoda. Bohužel pro hosty rána letěla do oblak.

33

Malínský zadribloval mezi dvěma bránícími hráči, pak se pustil mezi ně a v pokutovém území upadl. Rychle raději vstává sám od sebe.

33

Dadia natěsno ubránil Provoda a zároveň nepustil míč za sebe, kde měl Bořila.

34

Série přihrávek v pokutovém území domácích a Traoré z 13 metrů prudce vypálil. Mířil do míst, kde stál Levita, a ten prudkou ránu s obtížemi vyrazil.

35

Musa se pokusil nápor Slavie umocnit, napřáhl ze střední vzdálenosti a vyslal skákavou přízemní ránu. Levita ji kryl.

36

Agudelo si hledal prostor na linii obrany sešívaných, než se však stačil s míčem čelem k brance Slavie, odpálil mu ho Hovorka.

37

Tecl dostal pas do běhu, Taha se s ním nestíhal vracet a Tecl vypálil po zemi na zadní tyč. Levita jeho pokus vykopl nohou.

38

Jeden z domácích hráčů potřebuje ošetření a Hapoel si chystá střídání.

39

Taha je sice na nohou, ale s lahví vody v ruce směřuje za postranní lajnu.

40

Oblouček za obranu domácích směřoval na Bořila, kapitán Slavie ale ani dlouhou nohou nedokázal míč udržet na hřišti.

41

Domácí jsou v deseti, Taha se emotivně baví s realizačním týmem Hapoelu. Vypadá to, že trenér ho chce střídat a Taha protestuje.

41

Oscar se pokusil do pokutového území projít individuálně a zakrátko je bez míče.

42

Malínský pokusem o centr z pravého křídla trefil Goldberga do nohy.

42

Tak až teď jsou domácí zase kompletní.

44

Hosté jsou s míčem na noze před vlastním pokutovým územím.

44

Traoré našel nepřesnou přihrávkou jen Sallalicha, který však stejným způsobem balon odevzdal Bořilovi.

45

Tecl v ofsajdu.

45

Jhonatan Agudelo (Hapoel Beer Ševa) vstřelil gól. Hapoel Beer Ševa - Slavia 1:0
Tak tohle je šok! Obrovskou chybu v obraně hostí trestá Agudelo. Dadiova přihrávka šla přes Hovorku, který balon dost nepochopitelně pustil a Agudelo zblízka doklepl.

45

Nastavují se tři minuty.

45

Slavia v dost nesourodném pokusu o útok, balon nedokázal pořádně zpracovat Tecl ani další dva hráči.

45

Acolatse utekl Provodovi, před branku se mu ale centr poslat nepodařilo.

45

Žlutou kartu dostal Josué (Hapoel Beer Ševa)

46

Hosté se pochopitelně hned stěhují na útočnou polovinu.

47

Malínský na pravém křídle neměl rychlost, dva domácí hráči se na něho nalepili a odzbrojili ho.

48

Žlutou kartu dostal Miguel Vitor (Hapoel Beer Ševa)
Vitorovi utíkal míč, šel po něm podrážkami napřed a smetl i Musu.

49

Tecl byl v dobrém náběhu, ještě ale dal „pod sebe“ Malínského a ten akci obloučkem před branku zazdil.

49

Oscarova střela z velké dálky se před Levitou snášela k zemi, neměla ale razanci.

50

Stanciu se probíjel středem hřiště, Josué ho podrazil.

51

Provod nevěděl, co s míčem, a tak ho nazdařbůh poslal na branku. Levita centr bez potíží sebral.

52

Na lavičce hostí je neklid, asi se tam brzo začne chystat další střídání.

52

Mezitím Musa vybojoval rohový kop.

52

Pas na zadní tyč odehrál Vitor hlavou na další roh.

53

Oscar při bránění na útočné polovině nalehl na Agudela a fauluje ho.

54

Provoda na levém křídle přestal poslouchat balon, od nohou mu ho ukopl Kabha.

55

Slavii se nedaří dostat domácím na kobylku a Hapoel navíc začíná hrozit náznaky brejků. Ten poslední mu zastavil Kúdela vystoupením k postranní čáře.

56

Velmi nadějná situace, Malínského přihrávka směřovala na volného Tecla, ten by asi dával do prázdné, brankář Levita ale míč špičkou kopačky odrazil mimo Teclův dosah.

57

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Tomáš Malínský, nahradil ho Lukáš Masopust

57

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Stanislav Tecl, nahradil ho Jan Kuchta

59

Územní převaha hostí je nadále výrazná, do velkých šancí ale vede jen tu a tam.

60

No a hned dvě obrovské šance Slavie při jednom závaru v pokutovém území Hapoelu! Stanciu pěkně vystřelil z dálky, Levita s námahou jeho ránu vyrazil před sebe a vzápětí ho dorážkou málem překonal Kuchta!

61

Goldberg a Provod odnesli srážku bolístkami.

62

Kúdela si zaútočil po pravém křídle, na rohový kop jeho pas srazil Vitor.

63

Sám domácí hráč hlavičkoval na bližší tyči těsně vedle, následuje další roh.

64

Dva domácí borci vybíhali k brejku, velmi cenný zákrok předvedl Hovorka. Na poslední chvíli stačil balon odehrát do bezpečí.

66

Kuchta vběhl do pokutového území, pokusil se dát si balon víc na střed, Kabhu však neobešel.

67

Slavia se musí nutit do plných, fotbal po zemi se jí nedaří.

68

Kúdelova střela z dálky vedle.

69

Na Masopustův centr si za obránce zabíhal Bořil, Dadia dokázal hlavou zasáhnout.

69

Josué přešel s míčem u nohy půlicí čáru, a protože neměl komu nahrát, zkusil do obloučkem na branku. Těsně ji minul!

70

Střídání Hapoel Beer Ševa: ze hřiště odešel Jhonatan Agudelo, nahradil ho Marcelo Meli

72

Ševčíkův skluz znemožnil domácím přejít na polovinu Slavie.

72

Hovorka před dobíhajícím hráčem Hapoelu raději poslal malou domů Kolářovi.

73

Dva rohové kopy Slavie za sebou, Hovorka po druhém z nich v ofsajdu.

75

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Petr Ševčík, nahradil ho Ondřej Lingr

75

Lukáš Provod (Slavia) vstřelil gól. Hapoel Beer Ševa - Slavia 1:1
První „gólovou“ přihrávku na Lingra ještě domácí beci odkopli, načež Stanciu našel kolem puntíku pro pokutový kop úplně volného Provoda a ten ranou po zemi srovnává skóre.

77

Před pokutovým územím domácích nevybíravě sestřelen Kuchta, hosté mají standardku z výtečné pozice.

79

Stanciu vystřelil těsně vedle.

79

Střídání Hapoel Beer Ševa: ze hřiště odešel Sintyahu Sallalich, nahradil ho Tomer Yosefi

81

Snadná práce pro Koláře, pak ale brankář hostí posílá odkop do zámezí.

82

Slavia hraje nadále útočně, připravila si osmý rohový kop.

82

Stanciu po jeho rozehrání fauluje.

83

Musa ztratil v útoku míč, domácí zkouší něco vymyslet.

84

Dál než pár metrů za půlku se nedostali, zase je u míče Slavia.

84

Masopust by musel na svém křídle jít do dvou, tak vrátil míč přihrávkou dozadu.

85

Žlutou kartu dostal Nicolae Stanciu (Slavia)

86

Elton Acolatse (Hapoel Beer Ševa) vstřelil gól. Hapoel Beer Ševa - Slavia 2:1
Hosté propadli v útoku, domácí ve třech vyrazili do brejku, na centr před branku měli v otevřené obraně Slavie hodně místa a Acolatse z první prudkou ranou k tyči dává gól.

88

Elton Acolatse (Hapoel Beer Ševa) vstřelil gól. Hapoel Beer Ševa - Slavia 3:1
Hovorka velmi hloupě ztratil míč, Acolatse mu ho sebral, a protože byl Kolář vyběhnutý před pokutové území, trefil pohodlně prázdnou branku.