To už je z duelu Šachtaru Doněck s Realem Madrid vše. Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek úterního večera.

Real Madrid je na pokraji nepostupu ze základní skupiny Ligy mistrů! Pokud by dnes Mönchengladbach zvítězil nad Interem Milán, tak by Real neměl postup ve svých rukách a musel by s závěrečném kole spoléhat na zaváhání Šachtaru a sám uspět v domácím prostředí s německým týmem.

Kovalenko
85. min Patrick
Stěpaněnko
14 Tetê
Tetê
11 Marlos
Marlos
73. min Maycon
7 Taison
Taison
74. min Solomon
10 Moraes
Moraes
25. min Dentinho

Ödegaard
77. min Isco
25 Rodrygo
Rodrygo
77. min Vinícius Júnior
Benzema
77. min Díaz
11 Asensio
Asensio

Rozhodčí: Hategan – Sovre, Gheorghe (vš. ROU)

• 30Arribas

Čtyři nastavené minuty uplynuly a zápas končí! Šachtar i podruhé v základní skupině Ligy mistrů poráží slavný Real Madrid, tentokrát na domácí půdě 2:0!

Úvodní minuty zápasy šly jednoznačně za Realem. Po zisku míče se již v šesté minutě dostal do nadějné šance Marco Asensio. Po Benzemově přihrávce však pálil z prvního doteku jen do levé tyče. Ihned poté se předvedl v útoku také kapitán madridského celku Karim Benzema, ale v plném běhu střílel jen do Trubina. Po čtrnácti minutách přišel tvrdý zákrok Varana na Moraese a dobrých pět minut se nehrálo. Brazilský útočník to šel ještě po ošetření zkusit, ale nakonec musel své místo na trávníku přenechat Dentinhovi. Tempo dlouhým přerušením výrazně utrpělo. Ani jeden z týmů se dlouhé minuty nemohl dostat do tlaku. Těsně před přestávkou nebyl Raphaël Varane daleko od druhé žluté karty, ale zákrok na Dentinha hlavní rozhodčí nepotrestal.

I po změně stran držel míč převážně Real Madrid. Již kontr Taisona napověděl, jak by se domácí chtěli prosadit, ale dvaatřicetiletého Brazilce ještě vychytal Courtois. Další smrtící protiútok už ale skončil vedoucím gólem. Kovalenkova nepřesná přihrávka se odrazila od Nacha k nepozornému Varanovi, ten míč propustil přesně do pohybu střídajícího Dentinha, který už měl proti Courtoisovi snadnou úlohu. Real i nadále kontroval balon, ale do větší gólové příležitosti se ani za nepříznivého stavu nedostal. Naopak Šachtar ještě potvrdil své vítězství, když Manor Solomon unikl po levé straně, poté si to namířil více k ose a parádní ránou k bližší tyči udal konečný výsledek na 2:0.

90+5

90+4

Poslední zbytky sil vrhli hosté do útoku. Po Nachově přihrávce převzal míč na levém kraji Vinícius Júnior, následoval rohový kop, ale Kroos opět nedokázal najít své spoluhráče na hranici šestnáctky.

90+3

Ani nyní se Trubin při odkopu z vlastního vápna nevyznamenal. Real se dostal zadarmo k balonu, ale Kroos poté mizerným pasem míč opět odevzdal.

90+2

Tete sice dlouho držel míč pod kontrolou, ale když už se rozhodl o centr, tak našel jen hlavu Nacha, který poté přiťukl Courtoisovi. Fernando neměl šance na zakončení.

90+1

Hlavní rozhodčí Ovidiu Hategan přidává ve druhém poločase ještě čtyři minuty.

90

Z místa přestupku rozehrával volný přímý kop Toni Kroos. Tradiční exekutor poslal míč z levé strany daleko za vzdálenější tyč a Trubin zasahovat nemusel.

90

Trubin nerozehrál zrovna jistě, ale balon nakonec kolem Modriće propadl až za postranní lajnu. Po rychlém autovém vhazování byl faulován Vinícius.

89

Na levé straně mířil do útoku střelec druhé dnešní branky Manor Solomon. Tentokrát ale už nespěchal směrem k Courtoisovi, ale raději podržel míč daleko od vlastní branky.

88

Stěpaněnko byl sice pod tlakem při rozehrávce, ale měl ještě za sebou Bondara, kterému mohl v nouzi poslat míč před Asensiem.

87

U středového kruhu skvěle vystihl nepřesnou Kroosovu přihrávku Tete, který si poté pokryl balon a nechal se chytře faulovat napadajícího Viníciusem.

86

Real je naprosto mimo hru. Naopak domácí hrají v klidu ve středu pole a zatím nepouštějí soupeře do tlaku.

85

Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Viktor Kovalenko, přichází Alan Patrick.

85

Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Dentinho, přichází Fernando.

84

Ještě před rozehráním po gólu se svalil na trávník Dentinho, který bude potřebovat ošetření. Šachtar je velmi blízko i druhému vítězství nad favority z Madridu.

82

Šachtar Doněck právě vstřelil branku!
Šachtar nečekaně zvyšuje své vedení! Vinícius neuspěl individuálně v pokutovém území, hra se bleskově přesunula až k vápnu Realu a střídající MANOR SOLOMON propálil k bližší tyči Courtoise.

81

Po rohovém kopu se snažil Isco v pokutovém území o nůžky, ale nepříjemně zasáhl do oblasti hlavy kapitána Tarase Stěpaněnka a musí se pískat proti hostům.

80

Tlak Realu přece jen sílí. Po odraženém balonu z vápna pálil z voleje Modrić, ale stříbrný fotbalista z posledního mistrovství světa našel jen stojícího Vitaa.

79

Modrić se snažil opět oslovit čerstvého Viníciuse, který se sice prosadil do vápna, ale skvěle zasáhl ještě před Trubinem v klíčovém prostoru Bondar.

78

Ihned po příchodu na trávník se pustil do útoku Vinícius Júnior. Při snaze získat rohový kop poslal míč do Doda, ale od něj se odrazil ještě do střídajícího útočníka.

77

Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Rodrygo, přichází Vinícius Júnior.

77

Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Karim Benzema, přichází Mariano Díaz.

77

Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Martin Ödegaard, přichází Isco.

76

Madridští sice stále drží častěji míč ve své moci, ale nemohou se dostat do jediné brankové příležitosti. Obrana Šachtaru i nadále funguje na jedničku.

75

Benzema získal pro hostující celek rohový kop, který bleskově rozehrál Kroos na Mendyho. Krajní bek madridského celku však pálil do středu branky a nedůrazně.

74

Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Taison, přichází Manor Solomon.

73

Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Marlos, přichází Maycon.

73

Za postranní čárou už čekají na střídání také dva domácí fotbalisté, ale hra pokračuje dlouhé sekundy bez přerušení. Kombinaci Realu vedl Kroos s Modrićem.

73

Modrić vybídl ke sprintu Rodryga. Brazilský talent poté hledal v pokutovém území Benzemu, ale ten byl pokrytý hned trojicí soupeřů a neměl šanci hlavičkovat.

72

Tentokrát to vzal Mendy do vápna individuálně. Z levé straně se procpal až téměř k ose trávníku, ale přes zhuštěný prostor v šestnáctce se ke střele neprosadil.

71

Zatímco se zkoušel prosadit po levé straně Asensio, tak se začal za postranní lajnou rozcvičovat také Isco. Trenér Zidane už chystá změny na trávníku.

70

Ukrajinský mistr drží soupeře v šachu. Fotbalisté Realu se musí přesouvat na trávníku pouze bez balonu a ztrácejí tak drahocenný čas na vyrovnání.

69

Šachtar je po vstřelené brance při chuti. Tete procedil míč do vápna přes několik soupeřů až k Kovalenkovi. Ten však nepropálil skluzujícího Nacha.

68

Za postranní lajnou už se pomalu rozcvičuje Vinícius Júnior, který by měl přijít na trávník spasit madridský celek.

67

Domácí se udrželi na útočné polovině u míče. Stěpaněnko několikrát spolupracoval s Kovalenkem a ani napadající Asensio nedokázal soupeře zastavit.

66

Modrić rozběhl prudkou přihrávkou Vázqueze, na kterého si ale ještě před vápnem počíhal Matvijenko. Na druhou stranu spěchal Dodo, ale také obrana Realu se stačila zformovat.

65

Po odraženém balonu se dostal do slibné pozice v pokutovém území Ferland Mendy. Francouzský bek však ohrozil spíše rohový praporek než gólmana Trubina.

64

Vitaa přinutil k mizerné rozehrávce zatím neviditelný Rodrygo. Asensio bleskově cpal míč do pokutového území, ale v něm se zaskvěl obranným zákrokem Bondar.

63

Nacho našel na levé straně Asensia. Čtyřiadvacetiletý křídelník však neměl kudy projít okolo třech protihráčů a tak musel hrát pouze zpět k Modrićovi.

61

Varane hraje na hraně vyloučení. I nyní tvrdě poslal k zemi ve středovém kruhu Dentinha. Ale i tentokrát sudí Hategan neudělil stoperovi Realu druhou žlutou kartu.

60

Po hodině hry vede Šachtar Doněck nad Realem Madrid o jednu branku. I po změně stra drží balon převážně Madridští, ale domácí dokázali využít ojedinělého útoku k vedoucímu gólu.

59

K rozehrávce volného přímého kopu se postavil Toni Kroos. Německý záložník stříleným centrem sice našel hlavu Varana, ale ten poslal balon jen do prostoru, kde stál Trubin.

58

Hosté se snaží o okamžitou odpověď. Mendy si prohodil míč kolem Doda, poté se vydal do útoku a byl faulován.

57

Po ubráněném rohovém kopu spěchali ofenzivní esa Šachtaru do brejku a jsou odměněni vedoucí brankou! Obrovskou chybu ve vápně udělali Nacho s Varanem, zcela zadarmo se dostal k balonu DENTINHO, který už propálil z blízkosti Courtoise.

56

Dlouhé přetažení balonu na Asensia tečoval na rohový kop Dodo. Od rohového praporku poté kroutil míč do šestnáctky Ödegaard, ale opět se prosadila jen domácí obrana.

55

Parádní náběh na pravé straně předvedl Luka Modrić. Vázquez už se ale svému kolegovi nenabídl do kombinace a tak přišla jen ztráta madridského celku.

54

Domácí jsou ve druhém poločase o poznání nebezpečnější. Taison se prohnal až do šestnáctky a prověřil z úhlu Thibauta Courtoise.

53

Kroos posunul míč na levou stranu k Mendymu, ten si to namířil více k ose trávníku, ale v pokutovém území už Benzema nedokázal lépe naservírovat centr Nachovi.

52

Anatolij Trubin musel poprvé ve druhém dějství zasahovat. Zpoza pokutového území prověřil lehkou střelou ukrajinského gólmana Karim Benzema.

51

Také Real se ve druhém poločase dostal na útočnou polovinu. Souhra Ödegaarda s Modrićem však skončila jen u Dentinha. Ten poté vytloukl napadajícího chorvatského záložníka.

50

Tete rozběhl přihrávkou na levou stranu Taisona, ale Toni Kroos se skvěle vrátil do obrany a zamězil dalšímu centru do pokutového území.

49

Od rohového praporu cpal míč do šestnáctky Marlos. Před Courtoisem bylo pořádně horko, ale nakonec odpravil balon odkopem do bezpečí Benzema.

48

Dodo poslal míč autovým vhazováním na Stěpaněnka. Šachtar se dostal po levé straně až do pokutového území a Vázquez musel do skluzu, aby zastavil Kovalenka.

47

Po nákopu Trubina musel svést tvrdý souboj Kovalenko s Kroosem. Úspěšnější byl právě německý reprezentant, který poslal míč až k Nachovi s Courtoisem.

46

Druhý poločas odstartoval rozehrávkou ze středového kruhu Karim Benzema. Real se okamžitě usadil u balonu na útočné polovině, ale náběh Mendyho zastavil tělem Matvijenko.

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:59.

Tři nastavené minuty jsou minulostí a první poločas končí. Hráči odcházejí do šaten za nerozhodného stavu 0:0.

45+3

45+3

Výpad Mendyho na levé straně podpořil Benzema. Obrana Šachtaru ale bezpečně pokryla dnešního kapitána Realu, poté ale přišel vytlučený blok Vázqueze.

45+2

Opět přilétl do vápna Kroosův centr od rohového praporku. Benzema si ale pomohl zatažením za dres a Nachova rána po odraženém míči už přišla zbytečně.

45+1

Především kvůli dlouhému ošetřování Júniora Moraese nastavuje hlavní sudí Hategan v prvním poločase hned tři minuty.

45

Přes Ödegaarda se dostal míč až k Asensiovi. Poté mohl hrát u rohového praporku Mendy, ale k centru se neodhodlal. Nakonec zakončoval z voleje Benzema vysoko nad branku.

44

V závěru prvního poločasu začíná v Kyjevě pořádně pršet. Kroos pokračoval rohovým kopem, ale jako první byl u balonu opět Anatolij Trubin.

43

Varane předskočil ve středu pole Dentinha. Přitom ale trefil střídajícího útočníka do kotníku a prázdných stadionem se ozval křik. Dentinho musí být ošetřen, ale faul se nepískal.

42

Ani Modrićův pas na rozběhnutého Mendyho nenašel svého adresáta. Hosté se ale bleskově vrátili k balonu, centr Asensia si však stáhl do rukavic Trubin.

41

Na třiceti metrech od branky až příliš dlouho otálel Modrić s přihrávkou až mu pod nohy spadl Kovalenko. Šachtar se po zisku míče hnal do útoku, ale Doda zbrzdil Mendy.

40

Úvodní dějství pomalu míří ke svému závěru. Hosté jsou sice častěji u balonu, ale nemohou se přes staženou obranu Šachtaru dostat do finální fáze.

39

Matvijenko rychlostně vůbec nestačil na Rodryga a tak se po dalším faulu opět pískalo. Modrićův centr do šestnáctky ale domácí obrana s přehledem odvrátila.

38

Po dlouhém přenesení hry neuspěl na pravé straně Vázquez. Následně se ale dokázal vrátit do souboje s Taisonem a ještě ho lehce odzbrojil.

37

Z levé strany směřoval s míčem u nohy do středu Taison. Nakonec přišel snadný centr pro Courtoise, který okamžitě vyhodil na volného Modriće.

36

Defenziva Realu si posunula míč z pravé na levou stranu, poté ale přišla přihrávka Nacha na Mendyho, který už byl ale v pohybu směrem do útoku a nedokázal se pro balon vrátit.

35

Do otevřenější obrany Realu spěchal Stěpaněnko, který poslal míč do pohybu Marlose. Dvaatřicetiletý ofenzivní záložník byl ale zastaven faulem Nacha.

34

Kroos rozehrál do kombinace Modrićovi, poté sice přilétl centr do šestnáctky, ale domácí obrana bezpečně odvrátila balon. Následoval dokonce faul napadajícího Rodryga.

33

Šachtar se dlouhé minuty nemůže dostat z vlastní poloviny. Asensio však centroval na Benzemu nepřesně, v obraně ale nastala chyba i u Doda a hosté mohou pokračovat rohem.

32

Domácí zaváhali v rozehrávce a k míči se zničehonic dostal Martin Ödegaard. Před sebou stojícího Vitaa sice ještě norský záložník prostřelil, ale Trubinovi už míč zůstal v rukavicích.

31

Ödegaardův centr od rohového praporku sice našel Nacha, ale ten byl v pohybu od branky a jeho hlavička nebyla z nejrazantnějších a Trubin tak měl snadnou úlohu.

30

Po Vázquezově autovém vhazování útočil Benzema. Balon se ale rychle vrátil k Vázquezovi, který na Dodovi získal alespoň rohový kop.

29

Od Trubina putoval vysoký balon k Tetemu. Talentovaný Brazilec byl okamžitě napadám Nachem, ale pokryl si míč a nechal se zkušeně faulovat.

28

Po autovém vhazování se zapomněl v ofsajdu Ferland Mendy a akce Realu záhy končí. Rozehrávat tak může opět teprve devatenáctiletý Anatolij Trubin.

27

Asensio si sice narazil s Mendym, poté přihrával pod sebe na hranici vápna, ale tam se nacházel pouze Kovalenko, který odpálil balon daleko za postranní lajnu.

26

Taison byl v souboji s Vázquezem tím pomalejším a tak si musel pomoci zatažením za dres. Na polovině trávníku se píská proti brance domácího celku.

25

Tak přece jen musí Moraes po zákroku Varana opustit hrací plochu. Útočník Šachtaru to ještě zkusil, ale po dalších pěti minutách je vystřídám Dentinhem.

25

Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Júnior Moraes, přichází Dentinho.

24

Tempo zápasu po dlouhém ošetřování Moraese se nemůže zvednout. Ve středu pole byl u balonu Matvijenko, ale vůbec si nerozuměl s Marlosem.

23

Na pravé straně měl prostor k centru Lucas Vázquez. V šestnáctce byl ale pouze Benzema, který neměl proti trojnásobné přesile šanci k zakončení.

22

Znovu byl u balonu Varane, na krátkou vzdálenost si narazil s Modrićem, poté směřoval do útoku Asensio, ale byl zastaven čistým způsobem a musí si rychle vracet do obrany.

21

Hned několikrát si vyměnili míč Kroos s Ödegaardem. Nakonec chtěl vysunout Benzemu do útoku Modrić, ale balon se sklouzl po nakropeném trávníku až k Trubinovi.

20

Po téměř pětiminutové pauze se vrací hráči do tempa. Tete si narazil s Kovalenkem, poté přišel nebezpečný centr do šestnáctky, kam se ale skvěle vrátil Rodrygo.

19

Tak nakonec je Júnior Moraes zpět ve hře. Útočník Šachtaru však nemůže pořádně došlápnout na levou nohu.

18

Šachtar zatím pokračuje v deseti. Dodo raději poslal míč až k Trubinovi a domácí mohou odstartovat útočnou akci až od vlastního brankáře.

17

Tak to je nešťastný zápas pro Júniora Moraese, který končí dnešní představení na nosítkách.

16

Už už to vypadalo, že Moraes odejde z trávníku po svých, ale nakonec opět padá na trávník a domácí budou muset sáhnout po střídání.

15

S Moraesem to ale nevypadá po zákroku Varana vůbec dobře. Již třiatřicetiletý útočník Šachtaru musí být ošetřován, domácí tak poslali rozcvičovat případného náhradníka.

14

Prvním potrestaným hráčem zápasu je Varane. Francouzský stoper musel zastavit na polovině trávníku taktickým zákrokem Moraese.

14

Stále se hraje převážně na domácí polovině. Rozehrávajícího Vázqueze poslal k zemi Moraes a hlavní sudí musel pískat.

13

Mírný tlak Realu pokračoval u Ödegaarda. Na levém kraji spolupracoval s Mendym, který ještě oslovil Asensia, ale poté už v obraně zasáhl Dodo.

12

Až od Varane musela začít další útočná snaha třináctinásobných vítězů Ligy mistrů. Šachtar ale skvěle vykrývá prostory u postranní čar a tak to vzal Benzema středem. Prudký pokus dnešního kapitána Realu však Trubin zneškodnil.

11

Nachovi nyní zavařil kolega ze stoperské dvojice Varane. Nacho musel do skluzu, ale nenechal Moraese postupovat směrem na branku. Poté však na druhé straně trávníku fauloval Vázquez.

10

Úvodní desetiminutovka vyšla lépe Realu. Madridští jsou častěji u balonu, ale zatím jediné zakončené Marca Asensia skončilo pouze na levé tyči.

9

Také domácí poprvé zahrozili. Tete před pokutovým územím přenechal balon Taisonovi, který z kroku sice protáhl Courtoise, ale belgický gólman ve službách Realu zasahovat nemusel.

8

Varane dlouho neměl komu nahrát, nakonec zvolil pas přes celou šířku trávníku na obsazeného Ödegaarda a norský reprezentant nestačil v silovém souboji na Kovalenka.

7

A další chybu při rozehrávce vyrobil kapitán Taras Stěpaněnko. Rodrygo ale tentokrát nedokázal situace v útoku využít, když jeho nahrávka do šestnáctky skončila jen u kopaček Bondara.

6

Napadání Realu není tak agresivní, přesto se dostal k míči po chybě Doda Rodrygo. Karim Benzema poté přihrával po trávníku do pohybu Marca Asensia a ten poprvé ohrozil domácí branku. Trubina podržela branková konstrukce.

5

Lucas Vázquez vhodil míč do hry zpoza postranní lajny, následně byl Modrić pod tlakem napadajícího Taisona a musel zvolit jen přihrávku zpět ke Kroosovi.

4

Po vysokém centru si chtěl míč stáhnout na hrudník Marlos, ale pomohl si při souboji s Varanem dotekem rukou a nemohl dále pokračovat směrem na Courtoise.

3

Od Trubina putoval balon k Dodovi. Brazilský krajní obránce zkusil rozběhnout Kovalenka, ale hostující fotbalisté výtečně zabojovali směrem do defenzivy.

2

Rodrygo zatáhl balon podél pravé postranní lajny, dokázal se prosadit kolem Matvijenka, ale jeho následný centr zablokoval Stěpaněnko.

1

O úvodní rozehrávku ze středového kruhu se postarali domácí fotbalisté. Po Moraesovi se dotkl balonu také Marlos nebo Tete. Napadající Benzema přinutil Taisona k nepřesné přihrávce a útočit může Modrić.

1

Hlavní rozhodčí Ovidiu Hategan již se svými asistenty přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Utkání mezi Šachtarem Doněck a Realem Madrid v rámci pátého hracího kola základních skupiny Ligy mistrů může za několik málo okamžiků začít.

FK Šachtar Doněck: Trubin – Dodô, Vitão, Bondar, Matvijenko – Kovalenko, Stěpaněnko (C) – Tetê, Marlos, Taison – Júnior Moraes.
Náhradníci: O. Ševčenko, Pjatov – Antônio, Dentinho, Solomon, Patrick, Maycon, Cipriano, Bolbat, Sudakov, Fernando.

Real Madrid CF: Courtois – L. Vázquez, Varane, Nacho Fernández, F. Mendy – Modrić, Kroos, Ödegaard – Rodrygo, Benzema (C), Asensio.
Náhradníci: Altube, Lunin – Militao, Marcelo, Casemiro, Vinícius Júnior, Isco, M. Díaz, Chust, Arribas.

Rozhodčí: Hategan – Sovre, Gheorghe (vš. ROU).

Rozhodčí

Hlavním arbitrem utkání mezi Šachtarem a Realem bude Rumun Ovidiu Hategan. Na čarách budou čtyřicetiletému sudímu pomáhat krajané Octavian Sovre a Sebastian Gheorghe. Čtvrtým rozhodčím je poté Sebastian Coltescu rovněž z Rumunska. U videa bude poté kontrolovat zápas Polák Pawel Gil.

Ovidiu Hategan řídil v loňském ročníku Ligy mistrů hned dva zápasy základních skupin. Rumunský sudí byl u duelu Ajaxu s Chelsea (0:1) a Dortmundu s Barcelonou (0:0). V roce 2019 byl také na mistrovství světa klubů, kde rozhodoval čtvrtfinále a utkání o třetí místo.

Poslední tři vzájemné zápasy

21.10. 2020 Real Madrid – Šachtar 2:3
25.11. 2015 Šachtar – Real Madrid 3:4
15.09. 2015 Real Madrid – Šachtar 4:0

Real Madrid

Real Madrid se po dvou letech vrátil na španělský trůn! V loňské sezoně dokázal především díky fantastickému závěru po restartu soutěže odskočit druhé Barceloně na konečných pět bodů. To v Lize mistrů výběr Zinédina Zidana určitě pomýšlel na vyšší příčky, než dvě osmifinálové prohry s Manchesterem City.

Do obhajoby titulu v La Lize vstoupil Real skvěle. Po sedmi odehraných zápasech byl těsně na druhém místě za Realem Sociedad, ale poslední tři duely se Madridským příliš nevyvedly. Ještě před reprezentační pauzou přišla tvrdá porážka 1:4 ve Valencii a po dvoutýdenní pauze poté Real přivezl pouze bod za remízu 1:1 z Villarrealu. O víkendu poté Bílý balet schytal další prohru, tentokrát senzačně nestačil na Alavés. A co víc, výběr Zinédina Zidana trápí zranění klíčových hráčů. Dnes se bude muset obejít bez kapitána Sergia Ramose. Mimo hru by měl být také perspektivní Valverde nebo stoper Militao. Po prodělaném koronaviru už je ale zpět v zápasovém nasazení důležitá součást středu hřiště Casemiro a připraven zasáhnout do hry by už měl být i Karim Benzema, který vynechal poslední zápasy kvůli svalovému zranění.

Na úvod základní skupiny Ligy mistrů Real senzačně podlehl Šachtaru Doněck 2:3, poté to vypadalo na další porážku, ale v samém závěru zachránili remízu 2:2 v Mönchengladbachu Benzema a Casemiro. V domácím utkání proti Interu šel Real rychle do vedení 2:0, ale ještě do poločasu snížil Martinez a po změně stran dokonce dorovnal Perišić. Deset minut ale vystřelil tři body Bílému baletu Rodrygo. V týdnu poté zvítězil i na trávníku milánského celku a poskočil na druhou příčku bod za Mönchengladbach.

Šachtar si v ukrajinské Premier League jednoznačně došel pro čtvrtý titul v řadě a dokonce devátý za posledních jedenáct let. Ve dvaatřiceti kolech prohrál doněcký tým pouze dvakrát a s velkým přehledem nechal za sebou Dynamo Kyjev nebo Zorju Luhansk.

V Lize mistrů získal Šachtar v konkurenci Manchesteru City, Atalanty a Dinama Záhřeb šest bodů a probojoval se do vyřazovací části Evropské ligy. Tu už narušila koronavirová pauza, přesto se ukrajinský mistr probojoval do semifinále, ve kterém padl jednoznačně 0:5 s Interem Milán.

Letos už má za sebou ukrajinská nejvyšší soutěž jedenáct zápasů. Šachtar sice ještě nepoznal porážku, ale hned pětkrát remizoval a je tak na druhém místě s odstupem tří bodů za vedoucím Dynamem Kyjev. O víkendu zachraňoval vítězství na půdě trápícího se Dnipra jediným gólem zápasu Tete.

Do Ligy mistrů vstoupil ukrajinský mistr nečekaným úspěchem na trávníku Realu Madrid, ze kterého si odvezl dokonce tři body po výhře 3:2. Následovala nadějná bezbranková remíza 0:0 s favorizovaným Interem a Šachtar už pomýšlel na postup. To by ale neměla přijít krutá facka a to dokonce dvě od Mönchengladbachu. S německým týmem Šachtaru nejprve padl 0:6 a v následné odvetě 0:4.

Krásný úterní večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Milionářská Liga mistrů pokračuje pátým hracím kolem a my se společně zaměříme na utkání Šachtaru Doněck, který na domácím stadionu přivítá třináctinásobné vítěze Real Madrid.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.