Pondělí 18. října 2021, svátek má Lukáš
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Pondělí 18. října 2021 Lukáš

Online reportáž

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí debaklem, přičemž Mönchengladbach svého soupeře porazil výsledkem 6:0. Druhý poločas tak trochu navázal na ten první, i tentokráte byl směrem dopředu nebezpečnější německý celek, který přidal další dva zásahy, což pochopitelně stačilo na výhru. Šachtar v tomto duelu nepředvedl vůbec nic, zejména směrem dopředu se jednalo o takřka bezradný výkon. Borussia tak po zásluze bere všechny tři body, což znamená posunutí se na první pozici své skupiny.

Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 1:9. Střely mimo: 3:6. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 7:15.

90+3

Konec zápasu.

Sestavy a rozestavení

FK Šachtar Doněck(4-2-3-1)

81 Trubin
Trubin
2 Dodô
Dodô
77 Bondar
Bondar
Chočolava
Kornijenko
27 Maycon
Maycon
69. min Stěpaněnko
Antônio
46. min Patrick
14 Tetê
Tetê
11 Marlos
Marlos
46. min Kovalenko
19 Solomon
Solomon
7 Taison
Taison
46. min Moraes

Borussia Mönchengladbach(4-3-1-2)

1 Sommer
Sommer
18 Lainer
Lainer
82. min Lang
28 Ginter
Ginter
30 Elvedi
Elvedi
82. min Jantschke
Binsibajní
23 Hofmann
Hofmann
75. min Lazaro
6 Kramer
Kramer
32 Neuhaus
Neuhaus
13 Stindl
Stindl
69. min Wolf
14 Pléa
Pléa
82. min Traoré
10 Thuram
Thuram

Rozhodčí: Gözübüyük – van Zuilen, Balder (všichni Nizozemsko)

Náhradníci
FK Šachtar Doněck
 • 50Bolbat
 • 21Patrick
 • 20Kovalenko
 • 28Cipriano
 • 4Kryvcov
 • 22Matvijenko
 • 10Moraes
 • 30Pjatov
 • 1Ševčenko
 • 61Sudakov
 • 23Vakula
 • 6Stěpaněnko
Náhradníci
Borussia Mönchengladbach
 • 22Bénes
 • 36Embolo
 • 31Grün
 • 24Jantschke
 • 7Herrmann
 • 19Lazaro
 • 3Lang
 • 21Sippel
 • 43Reitz
 • 16Traoré
 • 17Wendt
 • 11Wolf
90+2

Sledujeme druhou minutu nastaveného času. Borussia si před malým momentem vybojovala volný kop z vlastní poloviny, nedovoleně si totiž pomohl Patrick.

90
Důležité

Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.

89
Karty

Žlutou kartu dostává Michael Lang (Borussia Mönchengladbach).

89

Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, Šachtar se snaží alespoň o kosmetickou úpravu skóre. Zřejmě ještě budeme sledovat nastavený čas.

88

Jako poslední se dle pomezního sudího dotkl míče domácí Dodo, autového vhazování se tak chopil německý Mönchengladbach, který pochopitelně nespěchal.

87

Ani tentokráte neměla hostující obrana větší starosti s bráněním útočné akce soupeře. Šachtar se ovšem dostal zpět k míči, se kterým znovu svižně kombinuje.

85

Za obranu si seběhl hostující Traoré, kterého ovšem dokázal zastavit vyběhnuvší Trubin. Opakovan záběr ale prokázal, že se jednalo o ofsajdové postavení.

85

Už poměrně dlouho sledujeme kombinaci na útočné polovině Borussie, kde ovšem neprobíhá nic moc nebezpečného. Domácí marně hledají cestičku k šestnáctce.

84

Jenomže Šachtaru se prostě směrem dopředu nedaří, což jasně dokumentovala předchozí útočná akce, při které se Kramerovi povedlo vystihnout rozehrávku.

83

Poprvé se k míči dostal střídající Lang, který se ovšem nedokázal přes prvního protihráče. Na opačné straně přenášel hru Kovalenko, který přesně našel Kornijenka.

82
Střídání

Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Stefan Lainer, přichází Michael Lang.
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Alassane Pléa, přichází Ibrahima Traoré.
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Nico Elvedi, přichází Tony Jantschke.

81

Do konce tohoto zápasu zbývá poslední desetiminutovka, o vítězi je už delší dobu rozhodnuto. Borussia vede o šest branek, domácí to tedy mají nesmírně složité.

80

O provedení autového vhazování se na útočné polovině postaral domácí obránce Dodo, který jednal celkem nepochopitelně, neboť hledal obsazeného kolegu.

79
Góly

Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Tak přeci jenom tu máme šestou branku Mönchengladbachu! Thuramovi se totiž fantastickou nahrávkou povedlo nastartovat ALASSANE PLÉU, který se dostal do samostatného úniku. V něm bez větších problémů překonal Trubina. Nejprve to vypadalo na ofsajd, jenomže po konzultaci s videorozhodčím sudí branku uznává a Pléa má na svém kontě hattrick!

78

Sommer tentokráte zvolil poklidnější rozehrávku, vybral si totiž vedle stojícího Gintera. Mönchengladbach se nikam nežene, naopak se snaží vylákat soupeře.

77

Na jistotu se rozhodl zahrát domácí obránce Chočolava, kterému se málem povedlo oslovit střídajícího Stěpaněnka, jenž měl s těžkou nahrávkou velké problémy.

76

Tete svým centrem našel pouze připravenou náruč brankáře Sommera, který bleskovým výhozem rozehrál do strany. Hra je ale přerušena, na zemi zůstal ležet Lainer.

76

Patrick zvolil nahrávku do tandemu Kovalenka, který to měl na střelu. Místo ní však ještě na pravém křídle hledal Alana, kterého ve skluzu zastavil Bensebaini.

75
Střídání

Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Jonas Hofmann, přichází Valentino Lazaro.

74

Velice aktivně napadal rozehrávku Šachtaru hostující Lainer, který nakonec Doda vytlačil na jeho vlastní obranné polovinu. O nahrávku si poté řekl brankář Trubin.

73

Nakonec to bylo s lehkou tečí domácího hráče, na řadu tak přišel rohový kop. Ten z levé strany rozehrál Hofmann, nicméně pouze do rukavic brankáře Trubina.

72
Důležité

Borussie nebyla daleko od šesté trefy! Na útočný výlet se totiž vydal Kramer, který si zpracoval padající míč, načež pálil pouze do boční sítě.

69
Střídání

Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Maycon, přichází Taras Stěpaněnko.
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Lars Stindl, přichází Hannes Wolf.

67

Znovu se do rozehrávky Doněcku zapojil také brankář Trubin, který rozehrával o poznání opatrněji. Po zemi si vybral Chočolavu, který ovšem o balón přišel.

66

Se Šachtarem to v tuto chvíli nevypadá vůbec dobře, navíc je tu ve hře potupný debakl. Mönchengladbach totiž vede o pět branek, navíc zbývá hodně času.

65
Góly

Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Další chybná rozehrávka domácích znamená pátou inkasovanou branku! Domácí brankář Trubin zvolil riskantní nahrávku na Kornijenka, který se k míči nedostal. Naopak napadající Borussia získala balón, načež se do zakončení dostal LARS STINDL, jehož zakončení pravou nohou zapadlo přesně k bližší brankové konstrukci.

64

Šachtar měl přeci jenom klid na rozehrávku, jenomže nepochopitelným přenesením hry to zkoušel Bondar. Jeho nahrávku zpracoval Kornijenko, jenomže už za čárou.

63
Karty

Žlutou kartu dostává Manor Solomon (FK Šachtar Doněck).

62

Podél autové lajny si to namířil domácí Solomon, který se teatrálním pádem dostal na trávník. Toho si pochopitelně všiml také hlavní sudí, jenž mu pořádně domluvil.

61

Máme za sebou hodinu hry, Mönchengladbach stále vede o čtyři branky. Domácím se směrem dopředu zrovna moc nedaří, stále je aktivnější německý celek.

60
Důležité

Vzápětí další šance pro Mönchengladbach! Nejprve si na rohový kop dokázal naskočit Thuram, kterého vychytal Trubin. Následnou dorážku poslal nad branku Elvedi.

59
Důležité

Thuramovi se povedlo šikovným způsobem sklepnout míč do křídla, kde nesmírně nebezpečně centroval do malého vápna Lainer. Jeho nabídku si málem do vlastní branky srazil Dodo.

58

Další dalekonosný odkop tentokráte předvedl obránce Ginter, který se na opačné polovině pokoušel oslovit Pléu, jenž se přeci jenom dostal k hracímu předmětu.

57

Mönchengladbach přesto po rychlé rozehrávce přišel o míč, domácí totiž velice dobře napadali kombinaci. To vedlo k zisku balónu, Alan ovšem nepřihrál přesně.

56

Maicon šikovně roztáhl hru na levou stranu, kde se mu ke kombinaci nabídl Kornijenko. Druhý jmenovaný měl k míči hodně daleko, ten totiž zamířil daleko do zámezí.

55

Znovu si s míčem zahrál brankář Trubin, který rozehrával celkem dost riskantně. Přesto se mu povedlo najít naběhnuvšího Patricka, který pro změnu uklidnil hru.

54

Po dalším souboji u postranní lajny se zničehonic skácel na zem hostující Thuram. Pomezní sudí si všiml nedovoleného zákroku, Tete totiž soupeře přišlápl.

53

Nepřesně od své branky odkopával Sommer, který při snaze o oslovení Bensebainiho odkopával pouze ven z hrací plochy. Dodo okamžitě obstaral autové vhazování.

52

Znovu jsme sledovali centr směřující do pokutového území, o který se v tomto případě postaral zkušený Stindl. Ani jemu se ovšem nepovedlo najít volného kolegu.

51

Na pravém křídle se k centru do pokutového území nadechl hostující Lainer, který ovšem nenašel nikoho ze svých spoluhráčů, nýbrž pouze domácího Chočolavu.

50

Poprvé ve druhém dějství se k balónu dostal také hostující brankář. Sommer si hned dvakrát vyměnil míč s Ginterem, načež odkopával na druhou polovinu.

49

Po nepovedené kombinaci Mönchengladbachu se k míči dostal domácí brankář Trubin, který ihned roztáhl hru do strany, kde se nacházel osamocený zadák Dodo.

48

Hned v úvodu druhého poločasu se na zemi ocitl hostující Stindl, který pro svůj celek vybojoval standardní situaci. Tu nakonec nakrátko rozehrál zadák Ginter.

47

Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.

46
Karty

Žlutou kartu dostává Davit Chočolava (FK Šachtar Doněck).

46
Střídání

Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Marlos, přichází Viktor Kovalenko.
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Marcos Antônio, přichází Alan Patrick.
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Taison, přichází Júnior Moraes.

46

Začal druhý poločas.

Máme za sebou první poločas, který domácímu celku vůbec nevyšel. Borussia se totiž střelecky prosadila hned čtyřikrát, čímž se dostala do pohodlného čtyřbrankového vedení, které se pochopitelně přesune také do druhého poločasu. Německý celek byl směrem dopředu výrazně nebezpečnějším týmem, naopak domácí toho zrovna moc nepředvedli. Za zmínku stojí pouze jedna vyložená šance, ve které křídelník Tete neuspěl. Proto tedy uvidíme, co nám nabídne druhý poločas.

45

První poločas skončil.

44
Góly

Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Tak tu máme ještě jednu branku, kterou znovu střílí Borussia! Německý celek totiž zahrával rohový kop z pravé strany, na který si naskakoval RÁMÍ BINSIBAJNÍ. Ten sice hlavičkoval do protihráče, avšak poté se dostal zpět k volnému míči, který se štěstím poslal za záda brankáře Trubina.

44

Málo vídaný ukazatel. Šachtar Doněck totiž v průběhu prvního poločasu ještě nefauloval, naopak soupeř hned devětkrát. Borussia Mönchengladbach přesto vede o tři branky.

43

Po nedovoleném zákroku na zemi skončil Taison, kterého za cenu faulu musel zastavit Stindl. Hlavní sudí byl pozorný, okamžitě odpískal ve prospěch Šachtaru.

40

První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.

39

K postranní lajně byl zahnán domácí Antonio, kterému se nepovedlo odkopnout do volného prostoru, nýbrž pouze do autu. Vhazovat tak bude moci Lainer.

38

Borussia to v tomto duelu zkouší naprosto jednoduše, což zatím slaví úspěch. Daleko od další trefy nebyl forvard Pléa, který ovšem z dobré pozice nezamířil přesně.

37

Z druhé vlny se do útočného snažení zapojil také Maycon, který ovšem pálil výrazně vedle hostující branky. Sommer nebude s rozehrávkou pochopitelně nikam spěchat.

36

Středem hrací plochy si to namířil vpřed domácí Antonio, který během chvíle čelil přesile protihráč. Domácí záložník proto volil přenesení hry na kolegu Doda.

35

Na řadu tak přišel rohový kop z pravé strany, na který si pro změnu naskočil Thuram. Hlavička z dobré pozice směřovala nad branku, následovat bude odkop.

34

Německý celek se přesto dostal k zakončení a Trubin si připsal první úspěšný zákrok. Hofmann totiž zkoušel vypálit pod břevno, kde byl ukrajinský brankář.

33

Hodně prostoru měl kolem sebe hostující Stindl, který to zkoušel kolmicí do tandemu na Pléu. S tímto úmyslem ovšem počítal Chočolavfa, který odvracel k soupeři.

32

Ginterovi se povedlo dostat míč na útočnou polovinu, kde se navíc na pravém křídle pokoušel nastartovat Lainera, před kterým se povedlo zakročit Bondarovi.

31

Je za námi zhruba třetina zápasu, zatím sledujeme poměrně slušnou podívanou. Borussia se dostala do pohodlného tříbrankového vedení, na tahu jsou domácí.

30
Důležité

První šance Doněcku! Hostující obrana totiž nezachytila náběh Teteho, který se dostal až k hranici malého vápna, odkud trefil pouze brankáře Sommera.

29

Až poté se Šachtaru povedlo přenést hru na pravou stranu, kde si s padajícím předmětem dokázal poradit Dodo, který ještě nahrával vedle stojícímu Marlosovi.

28

Krátce po rozehrávce se na s míčem na druhou stranu dostal domácí kapitán Marlos, který ovšem musel nahrát dozadu, neboť se mu dlouho nikdo nenabídl.

26
Góly

Mönchengladbach právě vstřelil branku!
To jsou věci, hosté jdou do tříbrankového vedení! Celkem nenápadná souhra nakonec nabídla střeleckou pozici pro ALASSANEHO PLÉU, který to zkusil směrem na domácí branku. Rána pravou nohou nakonec putovala naprosto mimo dosah brankáře Trubina, který vzduchem letěl marně. Pléa to totiž trefil fantasticky a svůj celek poslal do tříbrankového vedení.

25

Sledujeme trpělivou kombinaci na domácí polovině, zatím to k ničemu nebezpečnému nevede. Borussia nikam nespěchá, domácí se snaží napadat rozehrávku.

24

Mönchengladbach se hezkou souhrou dostal do bezpečnějšího prostoru, odkud to přenesením hry zkoušel Hofmann, kterému se nakonec povedlo najít Pléu.

23

Do přehuštěného prostoru se dostal Solomon, kterému se povedlo udržet míč proti napadajícímu trojlístku protihráčů. Domácí se s míčem daleko nedostali.

22

Ještě na hrací ploše se povedlo zachránit hrací předmět Bensebainimu, který ho ovšem odvracel pouze na nohu Chočolavy. Šachtar tak rozjel další kombinaci.

21

S velice těžkou nahrávkou si před malým momentem poradil aktivně hrající Lainer, který ovšem nepřesně nahrával pod sebe. Přihrávku dokázal ukořistit Antonio.

20

Neuhausovi se v tísni přeci jenom povedlo poslat míč do strany, kde se nacházel volný Bensebaini. Tomu na pomoc přispěchal Hofmann, který raději uklidnil hru.

19

Šachtaru se v úvodu tohoto zápasu vůbec nedaří, směrem dopředu toho zatím moc nepředvedl, navíc sám dvakrát inkasoval. Borussia má nakročeno ke třem bodům.

17
Góly

Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Domácím nevychází vstup do zápasu, prohrávají totiž o dvě branky! Borussia se znovu pohodlně dostala na útočnou polovinu, nicméně velkou roli hrála také chyba Bondara. Hosté se poté po kombinaci dostali ke střele z dobrých dvaceti metrů od branky. Christoph Kramer nemířil nikterak přesně, nicméně do dráhy letu míče vložil nohu právě VALERIJ BONDAR, od kterého šel míč za bezmocného Trubina.

16

Nedovoleným zákrokem si pomohl domácí Bensebaini, který při snaze o zisk míče fauloval obránce Doda. Domácí celek bude rozehrávat z vlastní poloviny hřiště.

15

Šachtar Doněck mohl znovu rozehrávat od své branky, přičemž si o nahrávku řekl obránce Dodo. Ten se pokoušel najít Solomona, který na balón nedosáhl.

14

Do pokutového území soupeře si seběhl velezkušený Stindl, který se do padajícího míče opřel z jedničky. Výsledkem byla nepřesná střela, Trubin tak nezasahoval.

13

Mönchengladbach si vybojoval další rohový kop, který ovšem nepřinesl nic nebezpečného. K odraženému míči se ale dostal Neuhaus, který mířil doprostřed.

12

Další ofsajdové postavení, znovu v podání Mönchengladbachu. I tentokráte byl pomezní sudí naprosto přesný, ofsajd potvrdil také následný opakovaný záběr.

11

Krátce po rozehrávce se domácí celek nastěhoval k pokutovému území, kde to střeleckým pokusem zkoušel Taison, jehož rána prosvištěla o kousek vedle tyče.

10

Šachtaru tak nevyšel úvod zápasu, po osmi minutách hry totiž inkasoval. Přesto do konce zápasu zbývá hodně času, ukrajinský celek tak může výsledek otočit.

8
Góly

Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Máme tady celkem rychlou branku tohoto zápasu, do vedení se dostává Borussia! Na pravém křídle si o nahrávku řekl obránce Lainer, který si v pokutovém území všiml naběhnuvšího ALASSANE PLÉU, jenž z jedničky zamířil naprosto přesně. Trubin se sice po střele natahoval, avšak se mu jí nepovedlo vytěsnit mimo tři tyče.

8

Domácí brankář Turbin tak mohl rozehrávat od své branky. Sledovali jsme rozehrávku nakrátko do strany na Kornijenka, který ještě přeposílal do strany na kolegu Doda.

8

Do volného prostoru se dostal hostující Pléa, který ještě volil zpětnou nahrávku na Hofmanna. Ten promáchl, přesto pomezní sudí nakonec odmával další ofsajd.

7

Německý celek si dokonce vybojoval úvodní rohový kop tohoto zápasu. O rozehrávku se postaral Hofmann, jehož centr ovšem dokázal odklidit pryč Solomon.

6

Mönchengladbach nyní pracoval s míčem na vlastní obranné polovině, načež to dalekonosným odkopem zkoušel Lainer, jehož pas odvracel do zámezí Kornijenko.

5

Posléze se v souboji o míč nepovedlo uspět hostujícímu Thuramovi, jako první se tedy k němu dostal domácí Antonio, jehož nahrávka putovala pouze k soupeři.

4

Pokus o vysunutí Taisona nebyl vůbec špatným řešením. Domácí forvard se navíc jako první dostal k hracímu předmětu, který přeposlal na kopačku Kornijenka.

3

Hned v úvodu tohoto zápasu se Mönchengladbach dostal s míčem na útočnou polovinu, kde se ovšem povedlo zakročit Mayconovi, jenž vracel na Chočolavu.

2

Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hostující hráči, kteří budou hrát zleva doprava.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

FK Šachtar Doněck: Trubin – Dodô, Bondar, Chočolava, Kornijenko – Maycon, Antônio – Tetê, Marlos (C), Solomon – Taison.
Náhradníci: Pjatov, O. Ševčenko – Bolbat, Patrick, Kovalenko, Cipriano, Kryvcov, Matvijenko, Júnior Moraes, Sudakov, Vakula, Stěpaněnko.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Lainer, Ginter, Elvedi, Binsibajní – J. Hofmann, Kramer, Neuhaus – Stindl (C) – Pléa, Thuram.
Náhradníci: Grün, Sippel – Bénes, Embolo, Jantschke, Herrmann, Lazaro, Lang, Reitz, Traoré, Wendt, H. Wolf.

Rozhodčí: Gözübüyük – van Zuilen, Balder (všichni Nizozemsko).

Borussia Mönchengladbach

Na opačné straně stojí německý Mönchengladbach, kterému v Bundeslize momentálně patří "až" pátá pozice, ke kterému mu stačilo nasbírat jedenáct bodů. Situace v horních patrech tabulky je však hodně vyrovnaná, například manko na vedoucí Bayern je pouze čtyřbodové. Mönchengladbach však v ligovém ročníku prohrál jedinkrát, a to hned v prvním kole. Od té doby nepocítil hořkost porážky, pouze dvakrát přišel o body díky nerozhodnému výsledku. Také Borussia si v Lize mistrů vede dobře, neboť se ziskem dvou bodů okupuje druhou pozici, která by v konečném důsledku stačila na postup. Mönchengladbach v prvním duelu remizoval na domácí půdě s Interem poměrem 2:2. Naprosto totožný výsledek se urodil také po bitvě s Realem Madrid. Španělský celek v samotném závěru prohrával o dvě branky, nakonec však brankou v nastaveném čase rozhodl o dělbě bodů.

FK Šachtar Doněck

Ukrajinský Šachtar se ve své domácí soutěži momentálně nachází na průběžné druhé pozici, přičemž na vedoucí Dynamo Kyjev ztrácí čtyři body. Šachtaru se do této chvíle povedlo nasbírat šestnáct bodů, navíc hned v polovině zápasů přišel o body. Přesto Šachtar patří mezi jediný dva celky ukrajinské nejvyšší soutěže, které ještě nepocítily hořkost porážky. Ukrajinský celek ovšem hned čtyřikrát remizoval, což právě znamená ztrátu před prvním Kyjevem. Co se týče Ligy mistrů, tak tam si Šachtar zatím počíná nad očekáváním dobře, neboť okupuje první pozici své skupiny. V úvodním duelu se mu senzačně povedlo zdolat Real Madrid na jeho vlastním hřišti výsledkem 3:2, v minulém kole pro změnu sehrál bezbrankovou remízu na domácí půdě proti milánskému Interu.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Milionářská soutěž Liga mistrů má na programu třetí zápasy základních skupin, my se společně zaměříme na souboj mezi FK Šachtar Doněck a Borussia Mönchengladbach.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.

Mohlo by vás zajímat