Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Sevilly poměrem 2:1. Úvod druhého poločasu vyšel lépe Krasnodaru, který sice při své první šanci trefil pouze tyč, ta druhá už skončila v hostující svatyni. Od vyrovnávací branky byl směrem dopředu nebezpečnější španělský celek, kterému se dlouhou dobu nedařilo kvalitně vypálit. Utkání navíc spělo do nerozhodného konce, jenomže v páté minutě nastaveného času vrátil Sevillu do vedení Munir El Haddadi. Krasnodar se ještě poté pokoušel o vyrovnání, které ovšem nepřišlo. Sevilla se tedy znovu bodově dotáhla na vedoucí Chelsea, oba celky si navíc zajistily postup do vyřazovacích bojů.

Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 3:8. Střely mimo: 1:6. Rohy: 1:3. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 15:10.

Cabella
85. min Utkin
14 Olsson
Olsson
67. min Vilhena
Sulejmanov
46. min Wanderson
Claesson
84. min Černov
33 Berg
Berg
67. min Ari

Escudero
61. min Rekik
Rodríguez
53. min Jordán
Fernando
Rakitić
61. min Torres
Ocampos
72. min Idrissi
11 Munir
Munir
de Jong
72. min Nasjrí

Rozhodčí: Guida – Carbone, Peretti (všichni Itálie)

90+7

Vyrovnání měl na kopačce Ari, který ovšem trefil pouze protihráče. K dorážce se navíc dostal obránce Martynović, který díky zablokované střele vybojoval rohový kop.

90+5

Sevilla právě vstřelila branku!
V páté minutě nastaveného času se španělský celek dostává podruhé v tomto duelu do vedení! Středem hrací plochy si to totiž namířil Najsrí, který poté v tandemu hledal MUNIRA EL HADDADIHO. Ten poprvé pálil pouze do protihráče, jenomže vzápětí se dostal zpět k míči, načež zamířil mimo dosah domácího brankáře Gorodova.

90+4

Sledovali jsme dalekonosný odkop z kopačky brankář Gorodova. Krasnodar to navíc zkoušel průnikovou nahrávkou na Wandersona, který nepřesně hledal Ariho.

90+3

Při odkopu od branky dostal slušně naloženo Najsrí, kterého ve vzduchu loktem atakoval Ari. Sevilla bude volný kop rozehrávat z vlastní obranné poloviny.

90+2

Hodně daleko k míči to měl domácí El Haddaid, naopak se k němu jako první dostal brankář Gorodov, který nebude s následnou rozehrávkou nikam spěchat.

90

Druhý poločas bude nastaven o pět minut.

89

Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, stav je stále nerozhodný. Zcela určitě přijde na řadu nastavený čas, mohly by to být čtyři minuty.

88

Následný rohový kop se snášel na hlavu urostlého Carlose, který se do zakončení nedostal. Při střele z kopačky Rekika se právě Carlose nacházel v ofsajdu.

87

Koundé se opět dostal k opačnému pokutovému území, kde jeho pokus o centr srazil na rohový kop obránce Ramírez. Tlak španělského celku začíná sílit.

86

U rohového praporku si obranou povinnost splnil Gazinskij, který odehrál míč za cenu autu. Krátce po něm se v pokutovém území nedokázal zorientovat Nasjrí.

85

Střídání v týmu FK Krasnodar: ze hřiště odchází Rémy Cabella, přichází Daniil Utkin.

84

Střídání v týmu FK Krasnodar: ze hřiště odchází Viktor Claesson, přichází Jevgenij Černov.

83

Idrissi málem poslal Sevillu do vedení! Před Smolnikovem se nakonec dostal k zakončení levou nohou, to ovšem poslal pouze do ramene brankáře Gorodova.

82

Uvnitř pokutového území si nakonec střeleckou pozici našel Koundé, který z úhlu mířil pouze do rukavic připraveného Gorodova, jenž rozehrál výhozem do křídla.

81

Čeká nás už jen závěrečná desetiminutovka. Krasnodar se v posledních minutách rovněž začíná projevovat, nicméně stále mnohem nebezpečnější je soupeř.

78

Sevilla skutečně přidává na aktivitě, domácí jsou pod velkým tlakem. Tentokráte to centrem z pravé strany zkoušel Koundé, Idrissi ale jeho nahrávku nezalepil.

77

Fernandovi se povedlo čistým způsobem ukořisti míč, jenomže při následné nahrávce na Torrese se povedlo skluzem zakročit Smolnikovovi, který odehrál balón do bezpečí.

76

Obrana ruského celku nyní zapomněla na Torrese, který přesto svým centrem našel pouze da Silvu. Za pokutovým územím si ovšem našel míč Idrissi, který trefil soupeře.

75

V osobním souboji si šlapákem pomohl domácí Ari, který Fernanda pořádně přišlápl. Hlavní sudí byl i tentokráte maximálně pozorný a odpískal ve prospěch Sevilly.

74

Uvnitř pokutového území si do střelecké pozice dokázal seběhnout hostující Munir, který ovšem ani tentokráte nemířil vůbec přesně. Gorodov tak nemusel zasahovat.

73

Ve vzdušném souboji se hned nadvakrát prosadil domácí zadák Martynović, kterému se nejprve povedlo přehlavičkovat Torrese, následně také El Haddadiho.

72

Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Luuk de Jong, přichází Júsuf Nasjrí.
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Lucas Ocampos, přichází Oussama Idrissi.

71

Do konce zápasu zbývá závěrečná dvacetiminutovka, ještě by to mohlo být hodně zajímavé. Krasnodar totiž znovu přidal na aktivitě a slušně zatápí Seville.

70

Až nyní se ruský celek konečně vydal na druhou stranu. Ramírez si přesto nevěřil na výpad po levém křídle, místo toho poprvé zapojil do hry forvarda Ariho.

69

Útočným faulem se před malým momentem prezentoval hostující de Jong, který šel do vzdušného souboje se Smolnikovem rukama napřed, čehož si všiml sudí.

68

Sevilla výrazně přidala na aktivitu, což přineslo kloudné zakončení z nohy Munira. Ten ovšem mířil pouze doprostřed, Krasnodar okamžitě rozjíždí rychlý protiútok.

67

Střídání v týmu FK Krasnodar: ze hřiště odchází Marcus Berg, přichází Ari.
Střídání v týmu FK Krasnodar: ze hřiště odchází Kristoffer Olsson, přichází Tonny Vilhena.

66

Po střeleckém pokusu Jordána se hostující celek dožadoval penalty. Mělo se jednat o hraní rukou v podání obránce da Silvy, sudí ale nechal pokračovat.

65

Jenomže domácím hráčům se nepovedlo přejít ani ke středovému kruhu, opět v tom hrála roli nepovedená nahrávka, kterou se povedlo přečíst El Haddadimu.

64

Sevilla se konečně na delší časový úsek usídlila na opačné polovině. Torres v pokutovém území zkoušel najít urostlého de Jonga, na kterého si dal pozor Martynović.

63

Ruský celek měl ovšem k dispozici volný kop z dobrých čtyřiceti metrů od branky. Proto jsme sledovali centrovanou nabídku Ramíreze, který našel pouze Carlose.

62

Máme za sebou hodinu hry, ve druhém dějství zatím sledujeme hodně ofenzivní podívanou. Krasnodar je nyní směrem dopředu lepší a po zásluze vyrovnal.

61

Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Sergio Escudero, přichází Karim Rekik.
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Ivan Rakitić, přichází Óliver Torres.

60

Kapitán Escudero je nakonec odvážen mimo hrací plochu, dnešní duel tedy pro něj končí předčasně. Další rána pro španělský celek, který bude podruhé střídat.

59

Momentálně se nehraje, v bolestech totiž skončil na zemi hostující Escudero. Do akce se dostal také lékařský personál, vypadá to na další změnu v sestavě Sevilly.

58

Žlutou kartu dostává Joan Jordán (Sevilla FC).

56

Krasnodar právě vstřelil branku!
Jenomže z následné akce se domácím povedlo srovnat krok! Krasnodar se celkem pohotovým způsobem povedl dostat k pokutovému území, kde to provedl znamenitě. Nakonec nahrávka od Olssona putovala na volného MACIELA WANDERSONA, který to zkoušel na hostující branku. Na brankové čáře ještě číhal Koundé, avšak právě od něj se míč odrazil do branky.

56

Sevilla se ovšem po ztrátě míče rychle dostala zpět na balón. Jordánovi se navíc povedlo přenést hru na Munira, po jehož nabídce mířil kousek nad branku de Jong.

55

Celkem dost prostoru měl na útočné polovině obránce Koundé, který přenechal míč na naběhnuvšího de Jonga. Ten zkoušel najít obsazeného Ocampose.

54

Pokračovalo se rozehrávkou volného kopu v podání Sevilly. K volnému míči se ovšem poté dokázal dostat Wanderson, který nakonec nepřešel přes Fernanda.

53

Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Óscar Rodríguez, přichází Joan Jordán.

52

Posledně jmenovaný to zkoušel vzít sám na sebe, jenomže čistým způsobem ho dokázal odzbrojit hned první protihráč. Ramírez tak může konečně uklidnit hru.

51

Znovu od své branky mohl rozehrávat český brankář Vaclík, kterému se na pravém křídle povedlo najít zcela osamoceného Koundého, jenž prodlužoval na Ocampose.

50

Ruský celek tak první vyloženou šanci nedokázal využít a stále tedy prohrává o jednu branku. Sevilla si ale musí dát pozor, jakákoliv další chyba může mít fatální následky.

49

To je neuvěřitelné! Obrovskou chybu totiž udělal hostující Gudelj, který přišel o míč a do vyložené šance se dostal Cabella. Tomu se povedlo obejít Vaclíka, jenomže při snaze o zakončení do prázdné branky na poslední chvíli k brankové čáře přijel skluzem Koundé, který míč ztečoval pouze na tyč.

48

Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali nedovolený zákrok kousek od středového kruhu. Na zemi se ocitl hostující Oscar, který neustál souboj s Claessonem.

47

Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzal na starost hostující celek, který bude pro změnu hrát zprava doleva.

46

Střídání v týmu FK Krasnodar: ze hřiště odchází Magomed Sulejmanov, přichází Wanderson.

46

Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nabídl jedinou branku, o kterou se už po čtyřech minutách hry postaral hostující Ivan Rakitić. Od té doby jsme sledovali poměrně vyrovnanou podívanou, jenž nabízela spíše osobní souboje, než vyložené šance. Směrem dopředu byl přesto o něco nebezpečnější právě španělský celek, který se s trochou štěstí mohl dostat do dvoubrankového vedení. Český brankář Tomáš Vaclík na první vážnější práci stále čeká, jeho obrana ovšem působí velice pevně.

45+1

45

První poločas bude nastaven o jednu minutu.

44

Krasnodar se přesto v závěru prvního poločasu dostal do přečíslení. To na sebe vzal Cabella, který se po manévru dostal do střelecké pozice, jenomže mířil doprostřed.

43

Poté se výborně povedlo z obranné linie vystoupit domácímu da Silvovi, který odehrál míč mimo hrací plochu. Vhazování se tak ujme aktivně hrající Ocampos.

42

Koncovka prvního poločasu skutečně nepřináší nic moc zajímavého. Sevilla si poměrně dlouho pohrávala s míčem na vlastní polovině, proto přispěchal na pomoc de Jong.

40

První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.

39

Do velkých problémů se dostal obránce Gudelj, kterého nakonec nedovoleným zákrokem dokázal zastavit napadající Berg. Sevilla má k dispozici volný kop.

38

Druhý jmenovaný to zkoušel vysokým nákopem na opačnou stranu, kde ovšem ve vzdušném souboji kraloval středopolař Fernando, který odvracel do autu.

37

Do rozehrávky ruského celku byl zapojen také brankář Gorodov. Ten si dával poměrně dost načas, nakonec se mu nahrávkou povedlo oslovit kolegu Martynoviće.

36

Ocampos měl na pravé straně poměrně dost času k centru, kterým ovšem trefil pouze bránícího obránce Martynoviće, jenž ihned odehrál balón ven ze šestnáctky.

35

Autové vhazování španělského celku ovšem nepřineslo nic nebezpečného, nicméně také domácí mužstvo se daleko nedostalo. S míčem tak hraje Rodríguez.

34

Posléze to Koundé zkoušel nahrávkou na pravou stranu, kde se ovšem znovu nacházel pouze pozorný obránce Ramírez, od kterého šel míč pouze do autu.

33

Berg byl zezadu hodně tvrdě atakován, avšak dle výroku sudího to bylo v souladu s pravidly. Sevilla tak okamžitě otočila hru, Ramírezovi se povedlo zablokovat centr.

32

Směrem dozadu se dokonale povedlo zapracovat hostujícímu Carlosovi, který na jistotu odkopával na tribunu. Neúnavně totiž na něj dotíral křídelník Sulejmanov.

31

Posléze se autového vhazování ujal hostující Ocampos, který dalekonosným hodem zkoušel na opačné straně hřiště najít Oscara, kterého eliminoval Gazinskij.

30

Přeci jenom z toho byl nedovolený zákrok Smolnikova. Sevilla tak zahrávala standardní situaci, která velice přesně doputovala na hlavu Carlose, jenž mířil vedle.

29

Po střetu skončila na zemi dvojice protihráčů. Jedná se o hostujícího kapitána Escudera a domácího Smolnikova. Nedovoleně si ale zřejmě počínal domácí hráč.

28

Sevilla se rozhodla uklidnit hru na vlastní obranné polovině, což jí pochopitelně maximálně vyhovuje. Gudelj tak hned několikrát spolupracoval s Carlosem.

27

Cabella se sice dostal k hranici pokutového území, jenomže poté hodně nepřesnou nahrávkou hledal kolegu Berga. Druhý jmenovaný poté dohrál Koundého.

24

Avizovaná standardní situace nakonec nepřinesla pro domácí branku žádné nebezpečí a Gorodov tak mohl znovu odkopávat. Nyní ale s rozehrávkou hodně riskoval.

23

Na pořadu dne bude standardní situace pro španělský celek, nicméně z velké vzdálenosti od branky Krasnodaru. K rozehrávce se tedy ihned postavil Oscar Rodríguez.

22

Klid na rozehrávku od své branky měl domácí Gorodov, který na jistotu rozehrál po zemi, kde se mu nabídl Martynović. Sevilla spíše čeká na akci soupeře.

21

Je za námi úvodní dvacetiminutovka tohoto zápasu, která nám nabízí poměrně ofenzivní podívanou. Sevilla stále vede o jednu branku, nyní rozehrává od vápna.

20

Ukázkové zpracování neposedného míče předvedl Ocampos, který před napadajícím protihráčem raději vyprodukoval zpětnou nahrávku na volného Fernanda.

19

Sulejmanov si ustlal kousek před pokutovým územím a vypadalo to na zajímavou standardku. Sudí sice odpískal, nicméně se mu nelíbilo simulování domácího hráče, který obdržel žlutou kartu.

18

Překvapivým způsobem si před malým momentem počínal Munir, kterému se otevřel prostor na střelu levou nohou, kterou ovšem poslal výrazně vedle domácí branky.

17

Sevilla si nyní poměrně dlouho pohrávala s míčem na vlastní polovině, kde nakonec na pomoc přispěchal také Fernando. Domácí se snaží napadat rozehrávku.

16

V krátkém časovém sledu se míč znovu ocitl za autovou čárou. Tentokráte jsme sledovali autové vhazování španělského celku. Ocampos nakonec hledal Oscara.

15

Na pravém křídle si o nahrávku řekl hostující Oscar, který ovšem na míč neměl šanci dosáhnout. Pro Krasnodar to znamenalo zisk autu, kterého se chopil Ramírez.

14

Pro Sevillu to znamenalo zisk prvního rohového kopu, který Munir rozehrál nakrátko. Do pokutového území přesto přiletěl centr, který ovšem odhlavičkoval Olsson.

13

Do zakončení se najednou dostal domácí Claesson, kterému se ovšem nepovedlo propálit blok protihráčů. Na opačné straně jsme sledovali kontr Sevilly, který na sebe vzal Koundé. Pravý zadák španělského celku si navedl míč na levou nohu a poté pálil do míst, kde se nacházel Gorodov.

12

U postranní lajny to příliš nevyšlo Rakitićovi, od jehož kopačky se míč odrazil mimo hrací plochy. Vhazovat tak mohl Smolnikov, který našel pouze soupeře.

11

Brankář Vaclík se snad poprvé v tomto duelu setkal s míčem, přičemž rozehrával po zemi. Po jeho odkopu se daleko nedostal de Jong, kterého faulem zastavil Pantaleao.

10

Poměrně dost prostoru měl před pokutovým územím domácí Cabella, který se snažil uvnitř šestnáctky oslovit Sulejmanova, kterému ovšem míč uskočil do zámezí.

9

Hlavní sudí si navíc všiml dalšího nedovoleného zákroku, tentokráte si v osobním souboji pomáhal nedovoleně hostující de Jong. Rozehrávky se tak chopil Pantaleao.

8

Ani tentokráte se domácí celek nedostal k žádné delší kombinaci, ba naopak celkem jednoduše přišel o míč záložník Gazinskij, čehož dokázal využít Oscar.

7

Krátce po rozehrávce si nedovoleným zákrokem pomohl napadající Olsson, který celkem agresivně trefil nohu Fernanda. Sevilla se rozhodla rozehrát po zemi nakrátko.

6

Krasnodaru se tak vstup do tohoto zápasu vůbec nepovedl, hned první slušná šance soupeře skončila v síti. Ruský celek to bude mít nesmírně složité.

4

Na první branku tohoto zápasu jsme nemuseli čekat vůbec dlouho! Na pravém křídle se totiž hostující Ocampos přeci jenom prodral k centru, který ovšem odvracel domácí zadák da Silva. Jeho odhlavičkování si ovšem za pokutovým územím dokázal najít IVAN RAKITIĆ, který fantastickou střelu poslal přesně k levé tyči, kam se Gorodov natahoval naprosto marně.

4

Do vzdušného prostoru se dostával domácí Berg, kterému se ovšem nepovedlo přehlavičkovat Carlose. Krasnodar po zisku vracel míč na brankáře Gorodova.

3

Hostující Gudelj se rozhodl vyvézt míč ke středovému kruhu, kde nahrávkou do strany hledal svého obranného kolegu Carlose, který ovšem nenašel Escudera.

2

Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí hráči, kteří budou hrát zprava doleva.

1

FK Krasnodar: Gorodov – Smolnikov, Martynovič (C), Kaio, Ramírez – Gazinskij, Cabella, K. Olsson – Sulejmanov, Claesson – M. Berg.
Náhradníci: Sinicyn – Ari, J. Černov, Wanderson, Vilhena, Utkin, Sorokin, J. Markov, Kambolov.

Sevilla FC: Vaclík – Koundé, Gudelj, Diego Carlos, Escudero (C) – Óscar Rodríguez, Fernando, Rakitić – Ocampos, Munir – L. de Jong.
Náhradníci: Pastor, González – Zarzana, F. Vázquez, Sergi Gómez, Nasjrí, Rekik, Jordán, Juanlu, Ó. Torres, Alvarez, Idrissi..

Vzájemné zápasy:

04.11.20 SEV - KRA 3:2
13.12.18 SEV – KRA 3:0
04.10.18 KRA - SEV 2:1

Sevilla FC

Na opačné straně stojí favorit tohoto zápasu, kterým je španělská Sevilla. Ani ta ve své domácí soutěži nepředvádí nikterak oslnivé výkony, bodový zisk navíc momentálně stačí "až" na sedmou pozici, která by v konečném důsledku nestačila na pohárovou Evropu. Zdá se ale, že Sevilla překonala období špatných výsledků, v posledních dvou zápasech se jí povedlo pokaždé zvítězit. Naposledy tomu tak bylo na domácí půdě proti poslední Celtě, která dlouho držela nerozhodný výsledek 2:2, přesto nakonec prohrála 2:4. Sevilla se v základní skupině Ligy mistrů nachází na průběžné druhé pozici, přičemž jí od vedoucí Chelsea dělí pouze horší skóre. Španělský celek totiž ztratil body v jediném duelu, a sice právě proti londýnské Chelsa. V nadcházejících zápasech se jí povedlo pokaždé vyhrát.

Fotbalisté Krasnodaru v domácí soutěži neprožívají nikterak dobré období, po patnácti kolech se totiž nacházejí na deváté pozici, což je nejhorší umístění za dlouhé roky. Krasnodar má na svém kontě jednadvacet bodů, nicméně na pohárové pozice ztrácí pouze šest bodů. Domácí celek tohoto zápasu dokázal v minulém kole ukončit třízápasovou šňůru porážek, povedlo se mu totiž na svém stadionu zdolat čtrnáctý Tambov výsledkem 1:0. Krasnodar se ve své skupině Ligy mistrů nachází na třetí pozici a s postupem do vyřazovacích bojů to bude mít hodně složité. Na druhou Sevillu totiž ztrácí tři body a v tomto duelu bude muset za každou cenu zvítězit. Ruský celek totiž doposud nedokázal ani jednou vyhrát, na svém kontě má jediný bod, a sice za nerozhodný výsledek 1:1 proti poslednímu Rennes.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Nejprestižnější fotbalová soutěž Liga mistrů pokračuje dalšími boji, my budeme společně sledovat souboj mezi FK Krasnodar a Sevilla FC.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.