Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Posledních pět vzájemných ligových zápasů Jablonce a Bohemians vyhrál vždy domácí tým.

Utkání bylo odloženo kvůli výskytu koronaviru u Bohemians, kterým pražská hygiena nařídila karanténu.

Jablonecká sestava je téměř stejná jako při posledním vítězství ve Zlíně - jedinou nucenou změnou je absence Libora Holíka kvůli čtyřem žlutým kartám. Na jeho místě nastupuje Patrik Haitl.

Do jedenáctky Bohemians se vrací vrací Antonín Vaníček s Vladislavem Ljovinem, poprvé v základu v této sezoně nastupuje Filip Hašek.

Pleštil
64. min Ladra o hráči
8 Hrubý
Hrubý
31. min Doležal o hráči
Považanec
82. min Hübschman o hráči
27 Kubista
Kubista
11 Pilař
Pilař
64. min Jovovič o hráči
26 Schranz
Schranz
82. min Čvančara o hráči

Schumacher
80. min Vacek o hráči
7 Hronek
Hronek
58. min Keita o hráči
12 Hašek
Hašek
58. min Nečas o hráči
6 Ljovin
Ljovin
80. min Novák o hráči
19 Květ
Květ
Vaníček
80. min Osmančík o hráči
37 Necid
Necid

Rozhodčí: Ardeleanu - Caletka, Kotalík

Příjemný podvečer ze severu Čech. Za chvíli nastoupí na stadionu Střelnice v odloženém utkání 9. kola první fotbalové ligy domácí Jablonec proti Bohemians 1905 Praha.

Jablonci to doma proti vršovickému týmu většinou jde, s Bohemians doma neprohrál od května 2014. A z celkem 34 hraných ligových soubojů ovládl rovných dvacet, sedm duelů skončilo remízou a dalších sedm vítězstvím Klokanů.

Pokud Jablonec zvítězí a zároveň vstřelí dva a více gólů, posune se na třetí místo tabulky.

1

Začal první poločas utkání Jablonec - Bohemians

2

Po faulu domácího Pilaře se těžce sbírá z trávníku Hronek, ale po chvíli je pořádku a hra může pokračovat.

4

Jablonec kopal první roh utkání, ale hosté se bez potíží ubránili a s následnou střelou Zeleného doprostřed brány neměl gólman Kouba žádný problém.

8

Oba celky se zatím nemohou dostat do kvalitní ofenzivní akce, obrany jsou precizní.

10

Žlutou kartu dostal Petr Hronek (Bohemians)
Za faul.

11

Pleštilův přízemní centr zprava lapil hostující gólman Kouba.

14

Ani z druhého rohu se Jablonečtí do zakončení nedostali.

15

Domácí Pleštil to zkusil přízemní střelou z rohu vápna, ale Kouba byl připraven.

16

Akci Bohemians zastavil útočný faul Necida.

18

Hostující Hůlka odvrátil odkopem nebezpečný centr domácích.

20

Žlutou kartu dostal Daniel Köstl (Bohemians)
Za ruku.

20

Domácí budou mít k dispozici trestný kop z ideální pozice.

21

Robert Hrubý (Jablonec) vstřelil gól. Jablonec - Bohemians 1:0
Jablonecký záložník Hrubý se parádně trefil z trestného kopu z 18 metrů vedle zdi Pražanů přesně k pravé tyči branky Pražanů. Gólman Kouba na míč nedosáhl.

25

Hosté se ze svého prvního rohového kopu neprosadili.

28

Vaníček se po dlouhém pasu za obranu uvolnil na rohu vápna a vypálil jen těsně vedle jablonecké branky.

30

Žlutou kartu dostal Jan Vondra (Bohemians)
Za faul.

31

Střídání Jablonec: ze hřiště odešel Robert Hrubý, nahradil ho Martin Doležal
Jablonecký střelec Hrubý se hned po gólu nechal u čáry ošetřovat a zřejmě pro určitou nevolnost se pak nechal raději vystřídat.

37

Žlutou kartu dostal Vladislav Ljovin (Bohemians)
Za faul.

39

Jablonecký stoper Zelený vyřešil možnost Bohemians elegantní zpětnou hlavičkou na brankáře Hanuše.

39

Sudí Ardeleanu udělil žlutou kartu i trenéru Bohemians Klusáčkovi.

42

Žlutou kartu dostal Jakub Považanec (Jablonec)
Za faul.

43

Záložník Pražanů Vaníček se v rychlém náběhu hezky uvolnil, ale opět střílel jen těsně vedle.

45

Z rohu se domácí do zakončení nedostali.

49

V úvodu druhé půle sice mají míč na kopačkách jen domácí, ale bez jakéhokoliv náznaku šance.

51

Hosté rozehráli roh nakrátko, po centru pak míč odhlavičkoval pryč domácí Kubista.

55

V posledních minutách se hraje jen ve středu pole, případně vládnou bezcílné nakopávané míče.

56

Do jakési možnosti se dral ve vápně hostující Hašek, ale míč mu odskočil a ujal se ho domácí gólman Hanuš.

58

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Filip Hašek, nahradil ho Jakub Nečas

58

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Petr Hronek, nahradil ho Ibrahim Keita

61

Žlutou kartu dostal Vojtěch Kubista (Jablonec)
Za nesportovní chování.

64

Střídání Jablonec: ze hřiště odešel Václav Pilař, nahradil ho Vladimir Jovovič

64

Střídání Jablonec: ze hřiště odešel Dominik Pleštil, nahradil ho Tomáš Ladra

65

Po rohovém kopu se Jablonečtí do šance neprobili.

67

Střelu Jovoviče z dálky gólman hostů Kouba chytil.

68

Vojtěch Kubista (Jablonec) vstřelil gól. Jablonec - Bohemians 2:0
Jablonecký odchovanec Kubista se po nahrávce Doležala opřel z dvaadvaceti metrů do míče a poslal ho pod břevno. Krásný gól.

75

Považanec chtěl napodobit Kubistu, ale jeho pokus letěl vysoko nad bránu hostů.

77

Žlutou kartu dostal Ivan Schranz (Jablonec)

80

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Till Schumacher, nahradil ho Kamil Vacek

80

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Antonín Vaníček, nahradil ho Pavel Osmančík

80

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Vladislav Ljovin, nahradil ho Vojtěch Novák

82

Střídání Jablonec: ze hřiště odešel Jakub Považanec, nahradil ho Tomáš Hübschman

82

Střídání Jablonec: ze hřiště odešel Ivan Schranz, nahradil ho Tomáš Čvančara

85

Hosté podnikli ojedinělý výpad do vápna domácích, ti ale nebezpečí odvrátili.

86

Vojtěch Novák (Bohemians) vstřelil gól. Jablonec - Bohemians 2:1
Tak trochu nenápadně se dostal míč na levou stranu vápna ke střídajícímu Novákovi, který si ho hezky zpracoval a z úhlu prostřelil gólmana Hanuše.