Góly: 2. A. Čermák, 44. J. Kopic, 56. J. Beauguel (pen.), 71. T. Hořava
Góly: 68. J. Hladík

90. J. Přichystal

Střely na branku: 7:3; Střely mimo: 8:3; Rohové kopy: 6:2
Počet diváků: 1 911 (16 % z kapacity 11 700)

Krásné podzimní odpoledne z Plzně! Domácí Viktoria se po pohárové vložce vrací do domácí soutěže, v 5. kole Fortuna ligy přivítá na svém hřišti fotbalisty Brna. Utkání, které startuje v 15.30 hodin, vám přineseme v podrobné online reportáži. Vítejte u ní.

Plzeň ve čtvrtek odehrála pohárový duel proti SönderjyskE a příští čtvrtek ji čeká závěrečné předkolo Evropské ligy na hřišti Beer Ševy.

Ligový nováček z Brna ve čtyřech zápasech získal jediný bod a s jedenácti inkasovanými góly má nejhorší obranu soutěže.

Domácí trenér Adrian Guľa nechává tentokrát na lavičce Zdeňka Ondráška s Lukášem Hejdou, v nominaci k utkání se vůbec neobjevují David Limberský s Tomášem Chorý. V základní sestavě se naopak po pauze objevuje Pavel Bucha.

Brabec
85. min Hejda o hráči
Kovařík
20 Bucha
Bucha
23 Kalvach
Kalvach
85. min Káčer o hráči
Čermák
64. min Hořava o hráči
Kayamba
Beauguel
72. min Ondrášek o hráči
10 Kopic
Kopic
64. min Ba Loua o hráči

FC Zbrojovka BrnoBrno(4-4-2)

40 Šustr
Šustr
Štepanovský
76. min Šumbera o hráči
15 Gajič
Gajič
Hlavica
23 Šural
Šural
46. min Černín o hráči
Pachlopník
62. min Koudelka o hráči
90 Vaněk
Vaněk
16 Sedlák
Sedlák
76. min Jambor o hráči
7 Reiter
Reiter
Přichystal
10 Růsek
Růsek
62. min Hladík o hráči

Rozhodčí: Ginzel - Melichar, Poživil
Počet diváků: 1 911

Hosté v týdnu dotáhli hostování Rudolfa Reitera z ostravského Baníku. Rychlonohý záložník bude mít hned šanci zaujmout figuruje totiž v úvodní jedenáctce.

Hlavním rozhodčím duelu je Ondřej Ginzel, asistovat mu budou Vít Melichar s Jaroslavem Poživilem. U videa bude na utkání dohlížet Zbyněk Proske.

Dnešní zápas bude doprovázet specifická atmosféra, domácí kotelníci se totiž odmítli utkání účastnit a fandit budou jen před stadionem. Podle svého vyjádření na sociálních sítích se jim nezamlouvá kvóta 2 000 diváků na tribunách a nechtějí fanoušky rozdělovat.

Konec prosluněným střetnutím, i do Plzně už přišlo pravé podzimní počasí. Teplota těsně nad desítkou, žádná hitparáda. Především tedy pro ty na tribunách, fotbalistům by podobné podmínky výraznější problémy činit neměly.

Obě mužstva už nastupují na hrací plochu. Domácí oblékli tradiční červenomodré dresy, hosté v černém. Duel za pár okamžiků odstartuje.

1

Začal první poločas utkání Plzeň - Brno

2

Aleš Čermák (Plzeň) vstřelil gól. Plzeň - Brno 1:0
Tak to je úvod jako Brno! Jenže pro Plzeň... Po Přichystalově zaváhání dostal na levé straně spoustu prostoru Bucha, který vlétl ve vápně a ostrou přihrávkou našel nohu Čermáka. Zakončení už složité nebylo.

4

Hlavica si ve vzdušném souboji s Beauguelem pomohl rukama, domácí budou zahrávat standardní situaci ze zhruba 35 metrů.

5

Znovu se tlačil ve vápně Čermák ke zakončení, jenže tentokrát mu pohotový Sedlák záměr překazil.

7

Z přímého kopu kroutil míč do vápna Vaněk, našel ale pouze hlavu Pernici. Následnou dorážku zblokoval Brabec.

8

Křižný pas na Reitera byl příliš vysoký. Nováček v brněnském dresu skákal ze všech sil, přesto míč na hrací ploše neudržel.

10

Další plzeňská šance! Přetažený Kalvachův centr vracel ve skluzu před branku Kovařík a našel Beauguela, tísněný francouzský forvard však zakončil těsně vedle!

11

Na trávníku zůstává ležet Pachlopník. Sudí Ginzel raději přerušuje hru, aby stav hostujícího záložníka zkontroloval.

12

Nadějně se rozjíždějící plzeňský protiútok totálně zazdil nepřesnou přihrávkou Kopic, Brněnští budou vhazovat.

14

Brno se snaží aktivně napadat a znepříjemňovat domácím fotbalistům rozehrávku. Plzeň hru v posledních minutách trochu zpomalila.

16

Presink se Brnu málem nevyplatil! Viktoria se z nátlaku vymanila a pádila do brejku, na jehož konci opět mířil těsně mimo tyče Beauguel!

18

Kayamba na polovině hřiště ztratil míč, uchýlil se tak okamžitě k taktickému nedovolenému zákroku.

19

Další faul plzeňského mužstva, „šlapákem“ si tentokrát pomohl Čermák. Sudí ale zatím nechává karty v kapsičce.

21

Gólman Šustr neudržel centr v rukavicích a vyhodil míč omylem před sebe přímo k nohám Kopice, který ovšem přestřelil!

23

Ke Kalvachovu centru po rohovém kopu se opět tlačil Beauguel, jenže Šural byl v souboji silnější a balon odhlavičkoval pryč.

25

Beauguelův sražený centr vylétl hodně vysoko. Francouzský útočník se k míči znovu dostal, předtím si však rukou odstrčil hostujícího obránce. Faul.

27

Hosté se zlobí, podle jejich názoru Beauguel při své útočné snaze opět fauloval. Rozhodčí Ginzel ale tentokrát nechává pokračovat ve hře.

28

Pas mezi obránce dostal stoper Brabec, Šustr ale dobře vyběhl a skryl míč ve svých rukavicích.

30

Až to zadunělo, jak Brabec odpálil míč před dobíhajícím Reiterem do plastové zábrany vedle hřiště.

30

Po půlhodině přišla první střela hostů, Hruška byl však připravený a balon vyrazil.

31

Vzápětí mohl na druhé straně zakončoval Kayamba, vracející se Štepanovský mu ovšem míč vypíchl čistým skluzem.

33

Jak vypadají poslední minuty? Plzeň drží míč a po zemi si přihrává ze strany na stranu, zato Brno už trochu ubralo na své aktivitě a stojí přikované k vlastnímu pokutovému území.

36

Tentokrát se hosté opět vydali kupředu a presinkem míč vybojovali, následně si ale Sedlák pomohl faulem, a tak veškerá snaha přišla vniveč.

38

Plzeňskou kombinaci utnul nepřesným centrem Kalvach, balonu se tak zase na chvíli zmocnili brněnští fotbalisté. Jinak je to ale víceméně na jednu bránu.

40

Ač Růsek pouštěl míč na Reitera, stejně zvedl pomezní rozhodčí praporek vzhůru na znamení ofsajdového postavení. Hosté si s arbitrem cosi vysvětlují.

42

Zahráli teď hosté rukou? Při přerušení se bude zřejmě zkoumat videozáznam...

42

Tak nikoliv. Sudí Ginzel ukázal brankáři Šustrovi, že může rozehrávat.

44

Jan Kopic (Plzeň) vstřelil gól. Plzeň - Brno 2:0
Ještě před pauzou skóruje Plzeň podruhé! Další asistenci si připisuje Bucha, který přistrčil míč hlavou do běhu Kopicovi. Domácí křídelník si počínal mazácky, přízemní střelou poslal odrazem od tyče balon do sítě.

45

Po pořádném zmatku stihli hosté málem ještě snížit! Beauguel vykopával po nepřehledné situaci míč z brankové čáry.

47

Kayamba nabízel míč do malého vápna Beauguelovi, vytáhlý forvard si ale se zpracováním neporadil podle představ. Na zakončení nedošlo.

48

Daleko lepší práci s míčem teď předvedl Čermák! Na hranici pokutového území si balon navedl na střed a vypálil, jeho přízemní pokus Šustr kryl.

51

Z trávníku se těžko zvedá Reiter. Vypadá to, jako by měl vyražený dech.

53

Po rohovém kopu zakončoval Čermák. Chvíli se zdálo, že svou střelou pošle míč až někam k blízkému pivovaru... Nakonec míč zůstal v areálu stadionu, Šustr ale mohl být klidný.

54

Viktoria bude kopat penaltu! Sudí Ginzel se šel podívat na video po zákroku na Kopice a ukázal na puntík.

56

Jean-David Beauguel (Plzeň) proměnil pokutový kop. Plzeň - Brno 3:0
Tak teď měl Beauguel kliku! Pokutový kop se mu příliš nevyvedl a zdálo se, že Šustr už míč kryje. Nakonec se ale pod jeho tělem došoural až brankovou čáru...

58

Plzeňští by rádi ještě navýšili své střelecké konto. Z dálky ostře pálil Kopic, Šustr byl rychle na zemi a jeho pokus vytěsnil.

59

Domácí šli do přečíslení, ale pořádně ho překombinovali. Prováhali tak tři možnosti k zakončení, nakonec o balon přišli.

61

Teď je to v Doosan Areně jako na střelnici. Své štěstí zkusil Čermák, ovšem vysoko přestřelil.

65

Počet diváků 1 911 (16 % z kapacity 11 700)

67

Šlapáky na obou stranách. Nejprve se při svém útočném snažení provinil Přichystal, o pár vteřin později ho napodobil Beauguel.

68

Jan Hladík (Brno) vstřelil gól. Plzeň - Brno 3:1
Že by ještě drama? Hosté se poprvé prosadili díky střídajícímu Hladíkovi, který napoprvé z úhlu Hrušku ještě neprostřelil, ale z dorážky dotlačil míč do sítě!

70

Hosté upalovali do dalšího brejku a Kalvach vyhodnotil, že faulovat bude nejlepší. Plzeňský středopolař tedy na polovině hřiště sáhl ke stopce.

71

Tomáš Hořava (Plzeň) vstřelil gól. Plzeň - Brno 4:1
Tak to byla krása! Ba Loua poslal křižný centr na Hořavu, který se nerozpakoval a ze vzduchu napral míč na bránu! Gólman Šustr ostrou ránu nezkrotil.

72

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Jean-David Beauguel, nahradil ho Zdeněk Ondrášek

74

Přichystal fauloval, navíc se přitom i možná lehce zranil. Už se však zvedá z trávníku a zřejmě bude pokračovat ve hře.

76

Střídání Brno: ze hřiště odešel Peter Štepanovský, nahradil ho Šimon Šumbera

76

Střídání Brno: ze hřiště odešel Jan Sedlák, nahradil ho David Jambor

78

Hladíkův přízemní centr odvrátil Brabec, Zbrojovku čeká rozehrávka od rohového praporku.

79

...a ještě jeden roh. Ze vzduchu ale Brňané zatím dnes příliš nehrozili.

81

Rychlý protiútok vedl Ba Loua, udělal ale příliš dlouhou kličku, míč mu tak odebral maskovaný stoper Hlavica.

82

Nešťastné chvíle pro Kayambu. Nejprve prováhal moment pro střelu z dobré pozice, poté nepřesnou přihrávkou poslal míč do zámezí.

84

Nějaké zdravotní trable má Brabec, který zůstává ležet na zemi. Sudí Ginzel přerušuje hru a povolává na trávník zdravotnický tým.

85

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Jakub Brabec, nahradil ho Lukáš Hejda

85

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Lukáš Kalvach, nahradil ho Miroslav Káčer

87

Domácím fanouškům se evidentně příliš nelíbí početní omezení, ministr Prymula si tak z jejich úst vyslechne své...