To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku úterního večera se s vámi loučím a u dalšího zápasu plzeňské Viktorie se opět budu těšit, na shledanou.

Hodnocení Pavla Horvátha po zápase: „Sehráli jsme utkání s velice zajímavým soupeřem, kterého jsme nepustili téměř do žádné velké příležitosti. Můžeme si z toho odnést celou řadu věcí. Máme před sebou stále ještě další zápasy, ve kterých se můžeme zlepšovat, takže zápas splnil očekávání.“

Je dobojováno. Viktoria Plzeň v prvním přátelském utkání v rakouském Westendorfu remizuje s rumunským FC Botoşani 0:0. Zápasu po většinu času dominovaly obrany, útočníci se dnes střelecky neprosadili, zápas nenabídl prakticky jedinou střelu mezi tři tyče. Znovu do akce půjdou hráči západočeského celku znovu v pátek, kdy opět zde ve Westendorfu vyzvou belgický Sint-Truiden.

Sestava FC Viktoria Plzeň
Staněk – Řezník (60. Holík), Pernica (60. Hranáč), Hejda (C) (60. Čihák), Havel (60. Sýkora) – Bucha (60. Qose), Kalvach (60. Ndiaye) – Kopic (60. Mihálik), Cadu (60. Trusa), Mosquera (60. Pilař) – Chorý (60. Kliment).
Náhradníci: Tvrdoň, Jedlička – Hranáč, Čihák, Holík, Qose, Pilař, Sýkora, Mihálik, Ndiaye, Kliment, Trusa.
Trenér: Michal Bílek.

Sestava FC Botoşani
Pap – Patache (C) (58. Mateus), Dican (76. Filip), Seroni (64. Moescu), Tiganasu, Florescu (70. Obedeanu), Papa (46. Amogou), Petkovski (46. Tarcoveanu), Tisdell (58. Toader), Camara (64. Dragu), Mailat (58. Grubac).
Náhradníci: Ureche – Dragu, Marku, Amougu, Toader, Moescu, Filip, Tarcoveanu, David, Nechita, Odedeanu, Grubac, Lupeta.
Trenér: Mihai Teja.

90+1

90

To se ovšem nakonec nestalo, jelikož vysoký centr si našel Jindřich Staněk a plzeňský brankář ho následně bleskově rozehrál.

89

Pomalu už se nám blíží závěr utkání. Možnost rozhodnout mají nyní hráči Botoşani ze standardky.

88

Balon letěl do ohně, avšak ani tentokrát se k žádné hlavičce hráči Viktorie nedostali.

87

Václav Pilař přenechal míč ve vápně Sýkorovi, jeho centr ale obrana Botoşani zablokovala na další rohový kop.

86

Gabriel David si dělal prostor na hraně pokutového území, Plzeňané ho ovšem ke střele nakonec stejně nepustili. Obrany dnes naprosto dominují.

85

Jan Kliment byl přímo před zraky hlavního rozhodčího faulován. Plzeň bude z půlky hřiště rozehrávat volný přímý kop.

84

Dlouhý balon za hostující obranu, ovšem u míče byl před Mihálikem dříve brankář Eduard Pap.

82

Modou Ndiaye byl ve středu pole zdvojen, přesto si plzeňský hráč s těžkou úlohou poradil a míč rozehrál na kraj zálohy.

81

Zápas se nám přehoupl do své poslední desetiminutovky. Plzeň nyní kombinuje na své polovině hřiště, balon se dokonce dostal i k brankáři Staňkovi.

80

Andrei Tarcoveanu měl před sebou spoustu prostoru, rumunský hráč si tak navedl míč na střed, technickou střelou ovšem minul plzeňskou bránu.

79

Michal Bílek nabádá své svěřence k aktivitě, nicméně nesmí zapomenout ani na defenzivu.

77

Václav Pilař si udělal prostor na levém kraji zálohy, jeho načechraný centr ovšem nikdo z jeho spoluhráčů nepochopil.

76

Rumunský celek opět mírně změnil postavení a nějaké hráče. Nyní tak vidíme prakticky odlišné jedenáctky, než co vyběhli na hřiště od první minuty.

76

Střídání v týmu FC Botoşani:
ze hřiště odchází Dican, přichází Filip.

75

Na druhé straně si Viktorka pohlídala centr do vápna, odražený balon si zpracoval Václav Pilař, záložníka Plzně ale hráči Botoşani faulovali.

73

Plzeň měla opět možnost zahrozit z volného přímého kopu. Jan Sýkora vyslal zajímavou přihrávku na zadní tyč, chybělo málo a Jan Kliment mohl být střelcem zápasu.

72

Hráči Botoşani se opět dokázali včas vrátit do obrany a povedeným blokem zastavili rodící se akci Viktorie.

70

Václav Pilař si následně navedl míč do středu, prudkou střelou ale těsně minul vzdálenější šibenici.

70

Už se opět hraje. Václav Pilař rozehrál rohový kop centrem do vápna, brankář soupeře míč ale dokázal vyboxovat.

70

ze hřiště odchází Florescu, přichází Obedeanu.

69

Na trávník jde dokonce trojice zdravotníků, snad bude vše v pořádku.

68

Těsně před rozehrávkou rohového kopu ale bude ještě menší zdržení. Na hrací ploše v pokutovém území totiž zůstává ležet jeden z hráčů hostujícího celku.

67

Pas Mihálika byl hostujícím hráčem zablokován na další rohový kop.

67

Jan Sýkora centroval na zadní tyč, tu ovšem nikdo z kádru Viktorie nezavíral.

66

Ndiaye s Klimentem parádně napadali rumunskou rozehrávku, výsledkem toho je standardka ze zajímavé pozice.

66

Další akce Viktorie je zastavena pomezním rozhodčím – ofsajd.

65

Jan Sýkora se snažil odcentrovat do pokutového území, jeho přihrávka ovšem skončila u nohou prvního bránícího hráče.

64

Prostřídal i rumunský celek, info o změnu na hřišti vám přineseme po konci zápasu.

63

Sestava Plzně má momentálně následnou podobu:
Staněk – Holík, Hranáč, Čihák, Sýkora – Qose, Ndiaye – Mihálik, Trusa, Pilař (C) – Kliment.

62

Na hřišti je také Jan Sýkora, pro něhož je to vysněný comeback. Plzeňský hráč se totiž nevešel do sestavy Lechu Poznaň.

60

Po hodině hry se v plzeňské sestavě prostřídalo několik hráčů. Kapitánem červenomodrých je momentálně Václav Pilař.

59

Tentokrát to Viktoria zkusila z opačné strany, Milan Havel měl před sebou spoustu prostoru, přesto mu centr nevyšel dle představ.

58

ze hřiště odchází Patache, přichází Mateus.
ze hřiště odchází Tisdell, přichází Toader.
ze hřiště odchází Mailat, přichází Grubac.

57

Hezká přímočará akce Viktorie. Cadu roztáhl hru na pravou stranu, odkud centroval Jan Kopic, jeho přihrávku ovšem nezužitkoval Tomáš Chorý.

56

Na druhé straně se pokoušel poslat míč do pokutového území Eduard Florescu, jeho pas ale jen přistál u nohy Lukáše Hejdy.

55

Radim Řezník chtěl zrychlit hru přihrávkou na Jana Kopice, ten ovšem s míčem vůbec nepočítal a kulatý nesmysl se nakonec dokutálel až do zámezí.

53

Pavel Bucha jen lehce přiťukl míč pro Lukáše Kalvacha, ten záhy našel hlavu Tomáše Chorého, který ale branku soupeře přestřelil.

52

Plzeň nyní tlačí svého soka a výsledkem toho je další standardka, nyní od rohového praporku.

51

Centr Lukáše Kalvacha ovšem rumunský brankář dokázal vyboxovat, Jhon Mosquera chtěl záhy míč do ohně vrátit, avšak jeho přihrávka byla zablokována.

51

Další faul, tentokrát v podání hostujícího celku a Plzeň má před sebou zajímavou standardku.

50

Druhý poločas se zatím nese v duchu, v jakém se odehrál ten první. Stále tak čekáme na první střelu na branku.

49

Lukáš Kalvach v souboji u střídaček podrazil protihráče. Přestože to nebyl bůhvíjaký zákrok, hlavní rozhodčí ho přesto odpískal.

48

Radim Řezník se na pravé straně opřel do balonu, ten ovšem záhy trefil jen protihráče někam do hrudi.

47

Hosté se snažili zaútočit středem, nicméně přihrávka mířila do ofsajdu.

46

Vypadá to, že Michal Bílek i na druhý poločas nechal prozatím idylickou jedenáctku.

46

ze hřiště odchází Papa, přichází Amogou.
ze hřiště odchází Petkovski, přichází Tarcoveanu.

46

Je za námi první poločas, který nenabídl žádnou branku. Ba co víc, diváci se nedočkali ani jediné střely směrem na branku, prvních 45 minut tak příliš nenadchlo. Dá se očekávat, že sestavy se pro druhý poločas celkem změní, tak uvidíme co to přinese hře. Po krátké přestávce jsme zpět.

45+2

45+2

Eduard Pap šel ven ze své brány a míč dokázal vyboxovat daleko od své svatyně.

45+1

Viktorka bude v poslední minutě první půle rozehrávat rohový kop.

45

Míč ke střele už si připravoval Tomáš Chorý, na poslední chvíli mu ovšem hlavní rozhodčí píská nedovolený zákrok.

44

Plzeň měla před koncem prvního poločasu slibnou šanci otevřít skóre, leč střela Jhona Mosquery z levé strany místo do branky letěla daleko vedle.

43

Jhon Mosquera při zpracování ztratila balon, jenomže pak zapnul své rychlé nohy a svědomitě se vrátil pomoci do obrany.

42

Míč letěl na malé vápno, hosté se přes Staňka dostali k hlavičce, jenomže ta do branky nezamířila.

41

Rumunský celek Botoşani bude rozehrávat rohový kop z pravé strany.

40

Pomalu se nám blíží závěr prvního poločasu. Nyní se pokoušejí hosté dostat před branku středem, jenomže tam má Plzeň pod kontrolou půdu pod nohama.

39

Do podobné pozice se nyní dostal krajní bek Milan Havel, leč i jeho rána se mezi tři tyče nevešla.

38

Jan Kopic dostal míč proti noze na středu hřiště, jeho následná rána však mířila vysoko nad bránu.

37

Jhon Mosquera děkuje za přihrávku, tu ovšem na hrací ploše nestihl.

36

Centrovaný balon letěl přímo na malé vápno, tam nejvýše vyskočil Jhon Mosquera, který tak zažehnal prvotní nebezpečí pro svou branku.

35

Po dalším nedovoleném zákroku budou mít hráči rumunského týmu k dispozici volný přímý kop.

34

Hosté se snažili rychle přenést hru směrem dopředu, leč přihrávka mířila pouze do míst, kam si nikdo nenabíhal.

33

Mailat pokazil přihrávku přes šíři hřiště, Plzeň se tak zmocnila balonu, leč stejným způsobem ho soupeři opět vrátila.

31

Na malou chvíli zůstával ležet na zeleném pažitu jeden z hráčů rumunského týmu, nyní už je ale opět na nohou a Staněk tak může vykopávat od své branky.

30

Hráči rumunského celku zahrozili na pravé straně, rána z velkého úhlu se ovšem mezi tři tyče nevešla a Jindřich Staněk tak opět zasahovat nemusel.

29

Na druhé straně posílal centr do ohně Lukáš Kalvach, nikdo z Plzeňanů se ovšem do zakončení neprotlačil. Stále tak čekáme na první přímou střelu na bránu.

28

Sebastian Mailat se dostal k odraženému balonu na hraně pokutového území, jeho střelu ovšem dokázal včas zablokovat pohotový Pavel Bucha.

27

Brazilec Cadu opět vystihl hostující rozehrávku, leč hosté ho hned dokázali zdvojit a čerstvá posila Viktorie před novou sezónou tak vystřelit nedokázala.

26

Plzeň zkouší zaútočit po pravé straně, leč balon tam již opustil hrací plochu a hráči Botoşani tak budou vhazovat.

25

Už se opět hraje. Doufejme, že se brzy dočkáme nějaké hezké fotbalové akce, která by v zimních měsících fanoušky zahřála.

23

Máme za sebou polovinu prvního poločasu, hlavní rozhodčí tak dává oběma týmům možnost se občerstvit.

22

A opět nedovolený zákrok, nyní si počínal proti pravidlům Tomáš Chorý, který by rád zaujal pozici útočníka číslo jedna pro novou sezónu.

21

Radim Řezník si řekl, že soupeř přes něho za žádnou cenu neprojde. Plzeňský obránce tak protivníka doslova zahodil na zelený pažit ve Westendorfu.

20

Ve hře je nyní spousta nepřesností, hře stále chybí větší přesnost od obou týmů.

19

Rumunští hráči nyní na chvíli převzali iniciativu zápasu, více drží balon, avšak k žádné střele na Staňka to zatím nevedlo.

18

Viktorka nadále výborně napadá rozehrávku, hráči Botoşani si tak často pomáhají s přihrávkou až k vlastnímu brankáři.

17

V Rakousku panuje velmi hezké počasí, podmínky pro fotbal jsou tak naprosto ideální.

16

Botoşani nepřesně rozehráli ve středu pole. Cadu, přestože má rychlé nohy, se nicméně k balonu nedostal, hrát tak mohou nadále Rumuni.

15

Nyní Lukáš Kalvach oslovil na zadní tyči Jana Kopice, který zkoušel pálil z voleje, ten se ovšem křídelníkovi Viktorie příliš nepovedl.

14

Balon od Lukáše Kalvacha letěl na první tyč, kam si skvěle naběhl Tomáš Chorý, jeho hlavičku nicméně na poslední chvíli hosté opět dokázali odrazit na rohový kop.

13

Jindřich Staněk vyslal dlouhý balon až na Tomáše Chorého, jehož centr hosté srazili na první rohový kop v zápase.

12

Rumunský celek kombinuje na vlastní polovině hřiště, Plzeň se snaží napadat, což se českému celku taky výborně daří.

11

Tomáš Chorý to také přehnal s přemírou snahy a i jemu hlavní rozhodčí bleskově píská faul v pokutovém území.

10

Po deseti minutách zajel Mailat ostře do Radima Řezníka, hlavní rozhodčí nyní hráče důrazně napomíná.

9

Stopeři Viktorie si bez větších potíží poradili s centrem do vápna z levé strany. Botoşani přesto zůstává u balonu.

8

Radim Řezník byl opět vysoko, nyní ale zůstal za balonem a celou situaci později zastavil nedovoleným způsobem.

7

Pavel Bucha získal balon ve středu pole a bleskově opět rozehrává na své spoluhráče do stran.

6

Jhon Mosquera si počínal na levé straně nedovoleně, což neuniklo očím hlavního rozhodčího, který hned zapískal faul. Botosani budou rozehrávat.

5

Rumunský celek se nadále vůbec nedostal k brance Jindřicha Staňka, obrana Plzně si poradila i s dalším náběhem "hostů".

4

Viktoria nadále v úvodních minutách aktivnějším celkem, Michal Bílek navíc svůj tým každou chvilku odměňuje potleskem.

3

Jan Kopic si narazil s Lukášem Kalvachem, ovšem finální přihrávka na Radima Řezníka, který si nabíhal do vápna již byla nepřesná.

2

Už se opět hraje, míč se dostal až k brankáři Papemu, který ho hned dokázal odkopnout od své svatyně.

1

Tomáš Chorý hned v první minutě po jednom ze souboji zůstává ležet na trávníku, nicméně vypadá to, že vytáhlý útočník Viktorie bude v pořádku.

1

Hráči obou týmů jsou již na hrací ploše, zápas začne každou chvilkou.

FC Viktoria Plzeň: Staněk – Řezník, Pernica, Hejda (C), Havel – Bucha, Kalvach – Kopic, Cadu, Mosquera – Chorý
Náhradníci: Tvrdoň, Jedlička, Hranáč, Čihák, Holík, Qose, Pilař, Sýkora, Mihálik, Ndiaye, Kliment, Trusa.

FC Botoşani: Pap – Patache (C), Dican, Seroni, Tiganasu, Florescu, Papa, Petkovski, Tisdell, Camara, Mailat

Krásné fotbalové odpoledne z rakouského Westendorfu!

Mistrovská Viktoria Plzeň se zde přemístila na své soustředění a dnešním dnem odehraje svůj již pátý přípravný duel před novou sezónou. Protivníkem bude rumunský celek FC Botoşani.

Do plzeňského celku se vrátili hráči z hostování, ale najdou se tu i zcela nové tváře. Dohromady zatím Viktoria ohlásila osm posil. Václav Pilař se na západ Čech vrátil z Jablonce, Jan Kliment posílil mužstvo z Wisly Krakov, Mohamed Tijani z pražské Slavie, brankář Martin Jedlička z Dunajské Stredy, Kristi Qose z Karviné a naposledy dvojice Filip Čihák a Cadu z Pardubic. Poslední staronová akvizice je Jan Sýkora, který se nevešel do sestavy Lechu Poznaň.

První zápas odehráli svěřenci Michala Bílka 18.června v Žákavě, rovněž několik kilometrů za Plzní, a tam dokázali porazil Klatovy vysoko 6:0. Pálili převážně navrátilci. Hattrickem se blýskl Václav Pilař a jeden gól vsítil také Ondřej Mihálik. Svou vůbec první trefu zaznamenal Jan Kliment, který do západočeského klubu přichází jako možná náhrada za Jean-Davida Beauguela. Posledním střelcem byl Pavel Bucha.

Druhé střetnutí se odehrálo v Městě Touškov, kam si Plzeň pozvala Slavii Karlovy Vary. Červenomodří šli do vedení již ve druhé minutě, kdy špatnou rozehrávku hostí potrestal Jan Kliment. Druhý zásah v prvním poločase zaznamenal Cadu, který se prosadil šikovně patičkou hned ve svém prvním utkání za Viktorku. Do druhé půle se protočila sestava Plzně a ve druhých 45 minutách se mohli přítomní diváci radovat hned sedmkrát. Dvakrát se totiž prosadili Mosquera s Chorým, po jednom zásahu ještě přidali Mihálik, Řezník a Čihák.

Třetí klání se i tentokrát hrálo mimo Plzeň. Dobřany jsou známé především svoji psychiatrickou léčebnou, tentokrát se zde ale odehrál svátek fotbalu. Český šampión zde totiž přivítal toho slovenského – Slovan Bratislava. Na stadion si našlo cestu tři tisíce fanoušků a ti byli svědkem výhry 3:1 Západočechů. Dvě branky během dvou minut vstřelil Tomáš Chorý, třetí zásah přidal Ondřej Mihálik. Za hosty korigoval skóre Vladimír Wiess z pokutového kopu.

Zatím poslední zápas sehráli svěřenci Michala Bílka v pátek v Plzni v Luční ulici proti druholigovému Táborsku. První poločas branku nenabídl, v tom druhém už se nicméně červenomodří dokázali prosadit hned třikrát. Skóre otevřel povedenou hlavičkou Matej Trusa, pro něhož to byla vůbec premiérová trefa v plzeňském dresu. Druhý gól si nešťastně dali hosté sami a definitivní podobu výsledku dal záhy Jan Kliment.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si příjemné odpoledne s doprovodem našeho textového přenosu, tím vás provede Jakub Štěrba.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.