Góly: 34. I. Traoré, 45. A. Júsuf, 49. P. Musa

38. J. Pešek
75. P. Musa

Střely na branku: 3:7; Střely mimo: 5:4; Rohové kopy: 5:5
Počet diváků: 2 488 (25 % z kapacity 9 990)

Ve skupině o titul je jasno o prvních dvou místech, které obsadí obhájce trofeje Slavia a Plzeň. Jistotu účasti v pohárech už má i třetí Sparta a získat ji po tomto kole může i čtvrtý Liberec.

Slovan přivítá mistrovskou Slavii a pokusí se oklepat ze středeční porážky 1:2 ve finále domácího poháru se Spartou.

Liberec získá jistotu účasti v kvalifikaci Evropské ligy, pokud již jistého šampiona z Edenu porazí a Jablonec zároveň prohraje na Spartě.

Liberec nastoupí v silně kombinované sestavě. Kvůli kartám mu chybí útočníci Kuchta s Rondičem a obránce Koscelník. Kvůli dohodě klubů nemohou hrát ani záložníci Baluta a Hromada.

o hráči
88. min Dvořák o hráči
o hráči
60. min Černický o hráči
o hráči
79. min Králíček o hráči
8 Zeman
Zeman
o hráči
79. min Šulc o hráči
10 Pešek
Pešek
o hráči
46. min Mashike Sukisa o hráči

o hráči
61. min Masopust o hráči
o hráči
60. min Stanciu o hráči
19 Oscar
Oscar
o hráči
16 Kosek
Kosek
o hráči
61. min Provod o hráči
29 Júsuf
Júsuf
o hráči
61. min Tecl o hráči
33 Musa
Musa
o hráči
75. min Červ o hráči

Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Vitner
Počet diváků: 2 488

Na hrotu tak netradičně nastoupí Pešek, v liberecké základní sestavě jsou tři mladíci narození v roce 2000: Beran, Michal a Fukala. Do branky se po dvou zápasech vrací Nguyen.

Ani Slavia nenasadí to nejsilnější, co má k dispozici. V brance se teprve podruhé v sezoně představí zkušený Kovář, ligovou premiéru si odbude devatenáctiletý záložník Kosek. Na lavičce bude čekat na svůj ligový debut další mladý záložník Červ.

V sestavě hostů nechybí elitní útočník Musa, který ještě na podzim válel za Liberec a bojuje o korunu krále střelců. Vedle něj bude na hrotu operovat Júsuf.

Trenér Trpišovský i jeho asistenti přišli do Slavie právě z Liberce. Libereckou zkušenost má řada slávistických hráčů, v základní sestavě jsou Kovář, Coufal, Oscar a Musa.

Hráči Liberce už jsou na hřišti.

I slávisté už vyběhli.

Liberec je v modrých dresech, hosté v tradičním sešívaném.

1

Začal první poločas utkání Liberec - Slavia

2

Ve středovém kruhu zůstal ležet slávista Hellebrand, hra je přerušená, hráč je ošetřován na hrací ploše.

4

Liberecký brankář Nguyen musel pod tlakem odkopnout míč do autu.

5

Slavia bude kopat roh.

5

Liberecká obrana balon odkopla.

5

Hellebrand je po ošetření zpátky ve hře.

7

Domácí tým se na chvíli usadil před brankou soupeře, ale do šance se nedostal.

8

Frydrych ve středu pole tvrdě atakoval Malinského.

11

Hra se zatím odbývá mezi šestnáctkami.

12

Júsuf našel přesnou přihrávkou v libereckém vápně Coufala, ale liberecká obrana nebezpečnou situaci uhasila.

13

Slavia si vytváří tlak.

14

Liberecký mladíček Fukala si chtěl na polovině Slavie obhodit Frydrycha, ale nepovedlo se a naopak fauloval.

16

Beran provětral slávistickou obranu a poslal zpětnou přihrávku na Fukalu, jehož střelecký pokus však skončil vedle.

18

Zeman vybojoval roh pro Liberec.

19

Rohový kop skončil dalekonosnou a nepřesnou střelou Mikuly.

20

Coufalův centr skončil v zámezí za domácí brankou.

22

I další útočná akce hostů skončila autem, po kterém následuje odkop od liberecké branky.

24

Liberec kombinoval u šestnáctky hostů, akci zastavil Zemanův ofsajd.

25

Po srážce Frydrycha s Peškem je na chvíli přerušená hra, ale všechno bude v pořádku.

26

Karafiát fauloval unikajícího Musu a hosté budou zahrávat trestný kop kousek od rohového praporku.

27

Nguyen s trochou problémů balon vyboxoval do bezpečí.

28

Nedorozumění domácího týmu. Karafiát nečekal zpětnou přihrávku Mary a o balon ho málem obral Musa, který by šel na branku sám, hosté však situaci nedokázali využít a Júsuf nakonec fauloval Kačarabu.

30

Na druhé straně Kačaraba po centru Zemana hlavičkoval nad branku Slavie.

30

Coufal hledal centrem na zadní tyč spoluhráče, nikdo ze slávistů však balon na hřišti nestihl.

33

Další nadějná standardka pro hosty, tentokrát z levé strany.

34

Ibrahim Traoré (Slavia) vstřelil gól. Liberec - Slavia 0:1
Hellebrand poslal přesný centr před branku, balon propadl až na zadní tyč, kde Traoré vyhrál souboj s Mikulou a zblízka s odrazem o tyč poslal balon do sítě.

38
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jakub Pešek (Liberec)
za faul.

41

Musa dostal dost prostoru a zpoza šestnáctky tvrdě vypálil, balon však nešel úplně k tyči a Nguyen ho vyrazil.

43

Liberec zahrával roh a natěsno bráněný Kačaraba v záklonu hlavičkoval vedle.

45

Abdalláh Hilál Júsuf (Slavia) vstřelil gól. Liberec - Slavia 0:2
Júsuf zahrával trestný kop z dálky, ale balon k překvapení všech prolétl zdí, odrazil se od trávníku a zapadl k tyči mimo dosah nešťastného brankáře Nguyena.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:2

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Liberec - Slavia

46

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Jakub Pešek, nahradil ho Elvis Mashike Sukisa

47

Liberec zahrával trestný kop a po centru Zemana do šestnáctky následovala srážka několika hráčů, na zemi zůstal nejdéle slávista Zima, ale bude pokračovat.

49

Petar Musa (Slavia) vstřelil gól. Liberec - Slavia 0:3
Dlouhý pas prodloužil Júsuf hlavou k Musovi, ten v šestnáctce oklamal nedůrazného Kačarabu a parádně přeloboval Nguyena.

51

Liberec zahrozil a vybojoval roh, z něj však branku nerozhodl.

54

Liberec získal míč ve středu pole, Malinský však neměl komu nahrát a ztroskotal na Frydrychovi.

55

Frydrych po centru Koska nadějně hlavičkoval, pomohl si však faulem.

57

Liberec po brejku zahrozil, Malinský našel Maru, ale ten technickou střelou nemířil přesně.

59

Musa mířil vysoko nad.

60

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Tomáš Malínský, nahradil ho Radim Černický

60

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Patrik Hellebrand, nahradil ho Nicolae Stanciu

61

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Abdalláh Hilál Júsuf, nahradil ho Stanislav Tecl

61

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Tomáš Holeš, nahradil ho Lukáš Masopust

61

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Daniel Kosek, nahradil ho Lukáš Provod

63

Po centru Provoda do šestnáctky Liberec odvrátil míč na roh.

64

Domácí talent Beran si parádně zpracoval míč, uvolnil se před šestnáctkou a vypálil, jeho střela skončila s tečí těsně vedle.

68

Zemanův centr z trestného kopu z levé strany byl příliš dlouhý a skončil v zámezí.

70

Míč po rohu Stanciua propadl přes tři bránící hráče Liberce k Zimovi, který ho poslal těsně nad libereckou branku.

74

Zeman po přihrávce Berana hledal před brankou Mashikeho, ale Frydrych situaci vyřešil.

74

Na druhé straně pádil na branku Tecl, ale v souboji se stopery se dostal trochu z úhlu a trefil Nguyena.

Milan Králíček (Liberec) vstřelil gól. Liberec - Slavia 1:3
Domácí mladík Králíček byl při své ligové premiéře na hřišti jen několik vteřin a vstřelil svůj premiérový gól. U zrodu akce byl agilní Beran, který vyslal do šance Šulce. Jeho střelu Kovář vyrazil jen ke Králíčkovi, který dovezl balon do prázdné branky.

84

Po faulu na Stanciua zahrávala Slavia trestný kop z hranice šestnáctky a sám Stanciu tvrdou ranou trefil tyč.

86

Další trestný kop hostů, Stanciu tentokrát z větší dálky mířil na přední tyč a těsně minul.

87

Masopust běžel sám na domácí branku, udělal kličku Nguyenovi, ten mu však skvělým zákrokem sebral balon z nohy.

88

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Michal Fukala, nahradil ho Miroslav Dvořák

89

Další díra v liberecké obraně, do které si naběhl Tecl, ale Nguyen ho znovu vychytal.