Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Hezký večer u sledování on-line reportáže z předehrávky 11. kola fotbalové ligy mezi týmy Liberce a Ostravy. Průběh zápasu vám přineseme minutu po minutě.

V průběhu zápasu se můžete zapojit do velkého sčítání fotbalových fanoušků. Držíte palce Liberci, nebo Ostravě? Podpořte své oblíbené kluby. V aktuálním pořadí je Liberec devátý, Baník o pět příček výše.

Liberec jde do utkání z mnohem lepší pozice - v tabulce je třetí, zatímco jeho soupeř z Ostravy předposlední. Severočechům se však na domácím stadionu nedaří, vyhráli zde jen ve druhém kole nad Slavií, od té doby doma získali pouhý bod.

Ostravu ovšem povzbudilo v minulém kole vítězství nad Hradcem Králové, díky němuž se vyškrábala ze dna tabulky před České Budějovice. Na kontě má nyní Baník pět bodů stejně jako čtrnáctá Olomouc.

FC Slovan LiberecLiberec(4-4-2)

30 Bičík
Bičík
Gebre Selassie
13 Polák
Polák
75. min Karišik o hráči
Breznaník
68. min Liška o hráči
Hadaščok
61. min Rilke o hráči

Droppa
83. min Lukeš o hráči
Poliaček
Malcharek
23. min Šenkeřík o hráči
Svěrkoš

Rozhodčí: Zelinka - Marek, Peřina
Počet diváků: 3 812

Jenže Liberečtí mají ještě cennější úlovek. Jsou prvním mužstvem, které dokázalo obrat o body doposud suverénní Spartu. Na Letné navíc vyhráli vysoko 3:0. A Ostravu před rokem porazili rozdílem třídy 4:1.

Hosté se musí obejít bez posily Marka Jankulovského, jenž si v minulém kole zahrál jen několik minut a obnovil si zranění kolene, které předtím dlouho léčil.

1

Začal první poločas utkání Liberec - Ostrava

1

V úvodu se pouští do útoku více Baník, ale Liberec si s jeho výpady zatím dokázal poradit.

2

Za domácí nakonec nenastoupil špímachr Jiří Štajner, který si musí doléčit zranění. V příštím kole už by měl být fit.

3

Ostravané se stále tlačí dopředu, do zápasu vlétli s velkou vervou. Rádi by ukázali, že výhra nad Hradcem nebyla náhodná.

4

Žlutou kartu dostal Lukáš Droppa (Ostrava)

5

Přichází centr do šestnáctky, po které se však domácí fanoušci střely nedočkali. Obrana hostů si střelce Liberce pohlídala.

6

A domácí dostávají další šanci ohrozit branku Banku ze standardní situace. Jenže ani v tomto případě centr k ohrožení gólmana Pietrzkiewicze nevede.

8

Po úvodním tlaku Ostravy domácí postupně vyrovnali obraz hry a nyní jsou to už oni, kdo tráví více času na útočné půlce.

10

Liberečtí v útoku vytrvale kombinují, ale k těsné blízkosti ostravského pokutového území se moc nedostávají. A nakonec o míč na polovině hřiště přicházejí.

11

V posledních momentech svedli hráči několik soubojů ve středu hrací plochy. Balonu se však trvaleji neujímá ani jedna strana.

12

Šural se tlačí k centru letícímu do pravé části šestnáctky, ale není mu přáno. Ubránil ho Benjamin Vomáčka, bývalý hráč Liberce.

13

Breznaník, s pěti góly nejlepší střelec domácího týmu, napřahuje z dálky a posílá míč po zemi k levé tyči. Pietrzkiewicz skáče do strany, ale zasahovat nemusí, balon letí pár metrů vedle.

15

Útočná akce Ostravy skončila kousek před pokutovým územím Severočechů. Ti vyrazili okamžitě do brejku, ale míč dlouho nepodrželi. Vše končí faulem na Nezmara.

16

Liberec s rozmyslem rozehrává na vlastní polovině a rozjíždí útok po levé straně. Fleišman centruje na zadní tyč, kde číhá Gebre Selassie, ale z voleje míří pět metrů vedle bližší tyče.

17

Svěrkoš spěchá za kolmicí za libereckou obranu, ale k míči má příliš daleko, a tak jej před ním v pádu sbírá gólman Bičík. Svěrkoš se poté vzteká, že přihrávka na něj nebyla lepší.

18

Breznaník by rád rozšířil sbírku gólů na šest přesných zásahů. Tentokrát napřahuje mírně z levé strany levačkou. Přízemní střela z pětadvaceti metrů končí dva metry mimo.

19

Vojtěch Hadaščok (Liberec) vstřelil gól. Liberec - Ostrava 1:0
Breznaník se zatím nezapisuje mezi střelce, ale může se radovat z gólové asistence. Z pravé strany posílá přesný centr na hlavu Hadaščoka, jenž balon usměrňuje k zadní tyči. Pietrzkiewicz po míči sahal marně.

21

A domácí mají další velkou šanci! Šestnáctkou se probíjí s míčem Breznaník, ale ostravští obránci jej nakonec odzbrijili. Míč se však odráží k Rabušicovi, před kterým zívá odkrytá půlka brány. Bývalý útočník Ostravy ovšem pálí vedle do chumlu hráčů a míč letí ven z vápna.

23

Střídání Ostrava: ze hřiště odešel Pavel Malcharek, nahradil ho Zdeněk Šenkeřík

25

Důvodem střídání bylo pravděpodobně Malcharkovo zranění.

26

Baník se po delší době usazuje na polovině Liberce, ale daleko se s míčem nevydává. Domácí jeho rozehrávku aktivně napadá.

27

Václav Svěrkoš (Ostrava) vstřelil gól. Liberec - Ostrava 1:1
Podruhé ve třech zápasech se trefuje ostravský střelec! Svěrkoš přebral míč ve středu hřiště a upaloval s ním směrem k brance. Ze strany ho sice napadal Vácha, ale Svěrkoš se nenechal odclonit a z necelých dvaceti metrů vypálil přesně k levé tyči.

29

Hosté rozehrávají přímý kop z větší vzdálenosti. Liberečtí se brání a posílají míč mimo šestnáctku.

30

Následuje další standardka, tentokrát ji budou Ostravané kopat z pravé strany od autové čáry. Ale domácí si s centrem před svou branku věděli rady i nyní.

32

Liberec se propracovává k další střele, ale přímo na bránu jich zatím moc nevyslal. Rabušic v tomto případě střílí mírně zprava do boční sítě.

33

Žlutou kartu dostal Pavol Poliaček (Ostrava)

35

Svěrkoš chce posunout míč v dobře rozjeté akci Šenkeříkovi, ale dvojice ostravských útočníků si příliš neporozuměla, a tak se míče zmocňují opět domácí.

36

Breznaník centruje před branku až za brankovou čarou a navíc při pádu schytává úder od Zawady i od reklamního panelu. Už se však zvedá na nohy, bude bez problému pokračovat ve hře.

37

Šural se probíjí přes tři hráče ostravskou šestnáctkou a nakonec z úhlu střílí. Jeho pokus je tečovaný, domácí budou kopat roh.

38

Jan Nezmar (Liberec) vstřelil gól. Liberec - Ostrava 2:1
Tento roh už končí gólem! I když těsným, rozhodčí ovšem správně posoudili, že míč překročil brankovou čáru. Po centru z rohu trkli Liberečtí do míče hlavou hned třikrát, ale na bránu mířil až Nezmar stojící u levé tyče. Pietrzkiewicz střelu domácího stopera vyrazil, ale až kousek ve své brance.

38

Žlutou kartu dostal Dawid Pietrzkiewicz (Ostrava)
za protesty.

39

Hostující hráči chvilku protestovali proti regulérnosti gólu, ale televizní záběry dávají za pravdu hlavnímu sudímu i jeho asistentovi.

40

Baník získává stanardní situaci z levé strany, ale centr z ní v pohodě chytá brankář Bičík.

42

Breznaník se uvolňuje k centru u pravého kraje pokutového území hostů, ale po odkopnutí míče reklamuje faul. Hra však pokračuje dál.

43

Breznaníkovi dnes zatím není přáno vstřelit gól. Liberecký střelec si nabíhá u přední tyče na centr z levé strany a překonává gólmana Pietrzkiewicze, který však míč svým tělem zpomaluje a balon se kutálí podél brankové čáry. Breznaník se jej už chystá dorazit do sítě, ale jeden z ostravských beků je rychlejší a zachraňuje situaci.

44

Vácha centruje z rohového kopu do malého vápna, Baník se brání.

45

V poslední minutě první půle zkusí Baník vyrovnat ze standardky. Přímého kopu z dálky se ujímá Svěrkoš a pálí rovnou na bránu. Jeho projektil letí metr nad břevnem.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 2:1

45

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Liberec - Ostrava

46

Oba týmy se v úvodní minutě druhého poločasu vydaly dopředu, ale úspěšní byly stejně. Nedostaly se vůbec do zakončení.

47

baník drží míč na útočné půlce a rozvíjí útok podél pravé postranní čáry.

48

A zleva putuje míč až Poliačkovi, jenž čeká na přihrávku na hranici pokutového území. Balon mu jde proti noze, jenže střela, která následovala, byla hodně bídná. Letěla po zemi úplně mimo bránu a trefila jen jednoho z přihlížejících hráčů.

50

Vácha čeká před šestnáctkou hostů na přihrávku, ale v důležitý moment padá vlastní vinou k zemi a míč sbírá do své náruče brankář Pietrzkiewicz.

51

Opkauje se vývoj ze začátku prvního poločasu: Ostrava na soupeře vletěla jen v několika prvních minutách, nyní už je míč zase hlavně na kopačkách Severočechů.

52

Poliaček má příležitost napravit své předchozí zaváhání, ale při střele z pravé strany šestnáctky mu stojí v cestě jeden z libereckých beků. Hosté budou kopat alespoň roh.

53

Ale jediným týmem, který dnes přetavil roh v gól, zůstává i nadále Liberec.

56

V posledních minutách nenabízí utkání žádnou velkou podívanou. Obě mužstva zbytečně chybují, ale ani jedno z nich nedokáže chyb soupeře využít.

57

Liberci a Ostravě nejdou ani pasy na krátkou vzdálenost. Tak se do brankové šance dostanou jen ztěží.

58

Ale opak je pravdou, Baník si vyloženou šanci vypracoval! Po pravé straně uniká Poliaček a jeho pas propadá pokutovým územím až na zadní tyč k Cvernovi, jenž se musí trochu vrátit, aby vystřelil, a možná i proto posílá míč placírkou těsně vedle pravé tyče.

60

Liberec se teď musí věnovat hlavně bránění, Baník presuje hodně vysoko a domácí si s tím najednou nevědí rady. Hraje se okolo liberecké šestnáctky.

61

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Vojtěch Hadaščok, nahradil ho Emil Rilke

62

Liberec se po delší době propracoval s míčem až před branku hostů. Šural naznačuje před šestnáctkou střelu, čímž se zbavuje svého strážce, a pár metrů za vápnem střílí v pádu levačkou. Jeho střela nebyla moc prudká, jeden z obránců ji zastavil kopačkou.

64

Protiútok Ostravě nevyšel, a tak se může do postupného útoku pustit Liberec. Jenže brzy chybuje, balon dlouho nepodržel.

65

Nepříliš záživný úsek zápasu pokračuje. Hraje se většinou kolem středového kruhu.

67

Václav Svěrkoš (Ostrava) vstřelil gól. Liberec - Ostrava 2:2
Za Baník už podruhé srovnává skóre jeho letní posila! Svěrkoš využil skvělého lobu Poliačka, jenž přehodil libereckou obranu a jeho spoluhráč následně uvnitř pokutového území stejně parádně přehodil gólmana Bičíka.

68

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Michal Breznaník, nahradil ho Jiří Liška

70

Počet diváků 3 812 (38 % z kapacity 9 990)

72

Ostravu vyrovnávací gól hodně povzbudil a stále více se po něm tlačí do útoku. Ve druhém poločase podává lepší výkon a není vyloučeno, že si dnes odveze další tři body.

74

Nyní už ale zvýšil obrátky také Liberec, jenže jeho akce končí většinou před hranicí šestnáctky. Hosté na obranné povinnosti v euforii nezapomněli.

75

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Jan Polák, nahradil ho Miloš Karišik

77

Další šance se diváci zřejmě zase hned tak nedočkají, hra se opět vrátila k přesouvání od jedné šestnáctky k druhé.

78

Míč teď drží více domácí, ale jako ve většině dnešního zápasu až příliš často kazí.

79

Nyní se míč podívá už i do pokutového území. Před ostravskou branku letí centr z pravé strany, vyskočit si na něj chce Liška, jenže uklouzl a balon proletěl na druhou stranu.

80

Gebre Selassie musí řešit zaváhání Fleišmana nouzovým odkopem kamsi na trinunu.

81

Žlutou kartu dostal Benjamin Vomáčka (Ostrava)
za faul na Gebre Selassieho.

82

Liberec zahrává přímý kop od pravé autové čáry. Kousek od značky pokutového kopu se prosazuje hlavou Šural, ale jeho střela je zblokovaná jedním z hráčů z hloučku před bránou a Šural poté navíc fauluje.

83

Střídání Ostrava: ze hřiště odešel Lukáš Droppa, nahradil ho Martin Lukeš

84

Baník získává přímý kop z větší vzdálenosti a k míči se hned staví Lukeš, tradiční rozehrávač standardních situací. Svěrkoš se však před libereckou bránou k jeho centru neprodral.

85

Šural sbíhá s míčem zprava do středu hrací plochy a poté přenáší míč centrem na druhou stranu, jenže tam úřaduje ostravská defenziva. Hosté byli u míče dřív.

86

Poliaček zůstává ležet po vzdušném souboji na prochladlém trávníku. Nic vážného to ale není, hostující záložník může hrát bez problému dál.

88

Teď už je Poliaček zase u míče a na pravé straně vymýšlí, jak přelstít libereckou obranu. Přihrávka přes Fleišmana mezi nohama ovšem neprochází.

89

Liberečtí se po brejku dostali ke střele, ale ta nebyla moc nebezpečná. Vůbec nemířila mezi tři tyče.

90

Jan Nezmar (Liberec) vstřelil gól. Liberec - Ostrava 3:2
Obránce Nezmar je libereckým hrdinou, pravděpodobně zajišťuje svému týmu tři body! Po centru ze standardní situace propadá míč na malé vápno, kam se i přes dva strážce protlačil bývalý útočník Nezmar a v pádu překonává ostravského gólmana.

90

Ostrava během jedné minuty nastaveného času nic kloudného nevymyslela, na Nezmarův gól už neodpoví.