11. J. Hnaníček, 68. D. Diop, 82. J. Jugas
88. L. Mareček

Střely na branku: 4:5; Střely mimo: 9:8; Rohové kopy: 5:9
Počet diváků: 5 981 (94 % z kapacity 6 375)

Dobré odpoledne ze Zlína, který dnes hostí mimořádný fotbalový zápas. Domácí tým totiž překvapivě drží první místo v tabulce - a bude ho hájit proti favorizované Spartě. Utkání začíná v 17:00.

Zlín zůstane na prvním místě, pokud vyhraje nebo remizuje. Sparta se posune do čela, jen když zvítězí.

Proti sobě nastoupí dva poslední neporažené týmy tohoto ligového ročníku. Zlín ztratil jen za remízu se Slavií, Sparta hrála nerozhodně s Teplicemi a Mladou Boleslaví.

Ve sparťanské sestavě chybí Tomáš Rosický, který není ani na lavičce náhradníků. Podle očekávání nemůže Sparta počítat ani se záložníkem Lukášem Váchou. A obránce Michal Kadlec je tentokrát jen mezi náhradníky, v základní jedenáctce ho nahradí Ondřej Mazuch.

Hnaníček
84. min Jordan o hráči
9 Holík
Holík
28 Harba
Harba
66. min Traoré o hráči
7 Diop
Diop
90. min Pazdera o hráči

AC Sparta PrahaSparta(4-5-1)

33 Koubek
Koubek
Karavajev
2 Mazuch
Mazuch
54. min M. Kadlec o hráči
Frýdek
74. min Čermák o hráči
23 Šural
Šural
82. min Juliš o hráči
21 Lafata
Lafata

Rozhodčí: Franěk - Wilczek, Myška
Počet diváků: 5 981

Zlín musel rozbít osvědčenou stoperskou dvojici, která v úvodu sezony zatím pracovala znamenitě. Tomáš Hájek chybí kvůli karetnímu trestu, protože v minulém kole byl proti Slovácku (3:1) byl vyloučen.

Pět minut před výkopem jsou tribuny velmi dobře zaplněné. Však má být vyprodáno, jak si zápas o první místo v tabulce zaslouží.

Hráči obou týmů už jsou na hřišti. Zlín povede jako kapitán Jakub Jugas, za sparťany má kapitánskou pásku David Lafata.

1

Začal první poločas utkání Zlín - Sparta

1

Sparťanskému obránci Costovi se podařilo poslat do pokutového území přihrávku, která směřovala k nabíhajícímu Lafatovi. Před ním však dobře zakročil Jugas.

2

Zlínský útočný pokus zastavil Holíkův ofsajd.

3

Nepřesnosti na obou stranách. Jedna, dvě přihrávky - a už má míč soupeř.

4

Zlínský obránce Matejov odvrátil centr do pokutového území raději na rohový kop.

5

Sparťanský roh rozehrál Frýdek, na jehož centr si naskočil Šural. Avšak jeho hlavička skončila hodně mimo zlínskou bránu.

6

Sparta odvrátila dva centry do pokutového území, a tak se zlínský záložník Živulič nesnažil o další a z dálky vystřelil. Mimo.

7

Zlín zahrával po Mazuchově faulu na Diopa přímý volný kop z velké dálky. Po centru do pokutového území hlavičkoval Janíček, ale ani on bránu netrefil.

8

Další zlínský útok zastavil Harbův ofsajd.

9

Sporná situace. Šural hlavičkoval v pokutovém území a míč se odrazil od břevna. Za čáru? Před ní? Každopádně zlínský obránce Jugas rychle míč odkopl. Podle opakovaného záběru rozhodčí gól neuznali správně, ale stoprocentně průkazný nebyl ani jeden záběr.

10

Zlín zahrával svůj první roh, ale do šance se z něj nedostal.

11

Žlutou kartu dostal Josef Hnaníček (Zlín)
za faul na Václava Kadlece.

14

A teď měl šanci také Zlín. Vukadinovič zatáhl míč po pravé straně, přenesl míč nalevo, kde byl Holík a na jeho skvělý centr si nabíhal Harba. Ten už se chystal v dobré pozici zakončit, ale míč o fous netrefil. I tak musel brankář Koubek zasahovat, protože balon k němu nepříjemně proskákal.

16

Zlínskému obránci Kopečnému se centr do pokutového území soupeře nevydařil.

18

Vydařená střela zlínského útočníka Diopa. Z přibližně pětadvaceti metrů napřáhl a jen o kousek bránu netrefil.

20

V posledních minutách se do šancí dostává Zlín. Diopův centr nečekaně proletěl až k volnému Holíkovi. Ten byl v dobré pozici, ale jeho rána levačkou skončila vysoko nad bránou, takže Koubek zasahovat nemusel.

21

Po Harbově faulu na Frýdka zahrávala Sparta přímý volný kop, ale do šance se z následné akce nedostala.

22

Zlínský obránce Matejov zakřižoval Kadlece - roh pro Spartu.

22

Přímo z rohového kopu sice Sparta nezahrozila, ale míč do pokutového území vrátil Costa. Na vzdálenější tyči si nabíhal Lafata, ale míč nestihl.

23

V posledních minutách má zase navrch Sparta, která trpělivě kombinuje a vymýšlí útočnou akci. Zlín se z tlaku ne a ne vymanit.

25

Sparta zahrávala další rohový kop. Dočkalův centr však zlínská obrana odvrátila.

26

Další zlínský ofsajd, opět v něm stál Harba.

27

Costa vystihl rozehrávku soupeře a založil sparťanský útok. Po Šuralově centru se natahoval Lafata, který míč dokonce lízl, ale velkou práci tím brankáři Dostálovi nezpůsobil.

28

První sparťanský ofsajd. Proti pravidlům se provinil Šural.

29

A další sparťanský ofsajd, tentokrát v něm byl Costa.

32

Zlín se ze sparťanského tlaku vymanil, i když Sparta má dál míč na kopačkách.

33

Sparta zahrávala rohový kop. Frýdkův centr dolétl k Lafatovi, který hlavou trefil břevno. A následně Zlín odvrátil na další roh.

34

Tentokrát už Sparta po rohovém kopu nezakončila.

35

Sparta stupňuje své útočné snažení. Šural byl v dobré pozici v pokutovém území, ale jeho střelu srazil obětavým skluzem Janíček.

38

Fanoušci pískají, protože si myslí, že Vukadinovič v ofsajdu nestál. Mohl přitom běžet na bránu. Opakovaný záběr však prokázal, že rozhodčí rozhodl spíš správně.

40

Sparťanský záložník Mareček postupoval sám, i když mohl přihrávat lépe postaveným spoluhráčům. Ještě než vběhl do pokutového území, vystřelil - míč skončil nad břevnem.

41

Jakub Jugas (Zlín) vstřelil gól. Zlín - Sparta 1:0
V posledních minutách sice měla převahu Sparta, ale do vedení jde Zlín! Ten zahrával přímý volný kop - Holík centroval do pokutového území, kde Jugas hlavičkoval přesně k tyči. Vyhlášeného hlavičkáře měl hlídat pravděpodobně Šural, ale stahovali se k němu i další hráči.

43

Sparta mohla vyrovnat. Kadlec běžel sám na brankáře Dostála, kterého obešel, ale následnou střelu ještě před brankovou čárou vykopl Matejov.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Zlín - Sparta

46

Zlín začal druhý poločas střelou. Z dvaceti metrů napřáhl Diop, který poslal míč vedle levé tyče.

47

A střela také na druhé straně. Šuralova sražená střela končí mimo bránu, a tak bude Sparta zahrávat rohový kop.

47

Než Sparta rohový kop zahrála, dohadoval se trenér Ščasný se čtvrtým rozhodčím, že hlavní sudí měl odpískat faul na Kadlece, který se srazil hlavami se zlínským kapitánem Jugasem. Následně pražský tým rohový kop nevyužil.

50

Sparťanský záložník Frýdek chtěl vyslat dopředu Šurala, ale ten se za zlínskou obranu nerozeběhl.

51

Na sparťanské lavičce si začíná svlékat teplákovou soupravu Michal Kadlec. Že by některý ze stoperů měl zdravotní potíže?

52

Zlín zahrával přímý volný kop. Po centru do pokutového území se po míči natahoval Diop, před kterým však stihl zakročit gólman Koubek.

54

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Ondřej Mazuch, nahradil ho Michal Kadlec
Michal Kadlec bude hrát jako levý obránce a na stopera se přesouvá Costa, který byl dnes velmi ofenzivní.

55

Zlínský útočník Harba postupoval po Holíkově přihrávce na sparťanskou bránu. Střílel sice z úhlu, ale i tak nadělal brankáři Koubkovi hodně práce. Sparťanský gólman vyrazil na roh.

56

Z rohového kopu se Zlín do šance nedostal.

57

Costa z pozice stopera vyvezl míč až na polovinu soupeře a přihrál Šuralovi. Ten centroval před bránu, ale tam se k míči nedostal Lafata, protože včas zasáhla domácí obrana.

58

Václav Kadlec (Sparta) vstřelil gól. Zlín - Sparta 1:1
Sparta vyrovnává! Mareček poslal míč za zlínskou obranu, kde Šural vyhrál hlavičkový souboj s Kopečným a naservíroval míč před odkrytou bránu Václavu Kadlecovi. Tomu už stačilo jen doklepnout hlavou.

60

Třetí sparťanské břevno. Hlavou ho trefil kapitán Lafata.

62

Michal Kadlec nestihl na hřišti Frýdkův nákop za zlínskou obranu.

63

Sparťany gól nakopl, vymýšlí další a další útoky, kterými chtějí strhnout výsledek na svou stranu. Zlín se však zatím brání statečně. V úvodu druhého poločasu měl převahu, nyní se spíš brání.

66

Střídání Zlín: ze hřiště odešel Haris Harba, nahradil ho Ibrahim Traoré

67

V posledních minutách se hraje jen na polovině Zlína. Sparťanský útok však nyní zastavil Costův faul na brankáře Dostála, který vyběhl proti Dočkalově centru.

68

Žlutou kartu dostal Dame Diop (Zlín)
za faul na Frýdka, kterému přišlápl nohu po odehrání míče.

70

Sparťanský obránce Costa se po souboji s Traorém drží za rameno. Leží mimo hrací plochu a potřebuje ošetření lékařů.

71

Zlín se po dlouhé době dostal do útoku, ale Vukadinovič a po něm také Živulič trefili jen skrumáž těl před sebou.

72

Zlín zahrával svůj třetí rohový kop v zápase. K hlavičce se sice dostal Hnaníček, ale velké nebezpečí to pro sparťanskou bránu neznamenalo.

73

A další zlínská šance! Diop přihrával před bránu, kde se po míči natahoval Traoré. Ačkoliv šel do skluzu, tak míč o kousek netrefil. Možná byl překvapen, že před ním míč minul také sparťanský obránce Costa.

74

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Martin Frýdek, nahradil ho Aleš Čermák

75

Sparta zahrávala rohový kop, ale do šance se z něj nedostala.

75

Zlínský záložník Vukadinovič centroval z pravé strany, ale sparťan Costa srazil míč na rohový kop...

76

...po které Matejovův centr srazili hosté na další roh.

76

Na druhý pokus už Matejov odcentroval. V pokutovém území se o nůžky pokusil Traoré, ale neuspěl.

77

Zlínští fanoušci i trenér Páník se zlobí, že je rozhodčí okradl o velkou šanci, protože Holík mohl jít sám na brankáře. Sudí však správně odpískali Jugasův ofsajd, protože domácí kapitán se do hry také zapojil.

78

V posledních minutách se Zlín dostává do hry i do šancí. Po Vukadinovičově centru se o střelu pokoušel Živulič, ale míč mu sjel po noze.

80

Do konce zápasu zbývá posledních deset minut. A nevzdává se ani jeden tým...

81

Zlín šel do protiútoku, Vukadinovič odcentroval před bránu a Diop v těžké pozici hlavičkoval - nad bránu.

82

Žlutou kartu dostal Jakub Jugas (Zlín)
za faul na Čermáka.

82

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Josef Šural, nahradil ho Lukáš Juliš
Sparta využívá i třetí, poslední možnost střídání.

83

Sparta zahrávala rohový kop, ale do šance se nedostala.

84

Střídání Zlín: ze hřiště odešel Josef Hnaníček, nahradil ho Marko Jordan

85

Čerstvý muž na hřišti Jordán střílel z hranice pokutového území těsně vedle. Míč pro něj vybojoval Diop, jenž vypíchl míč Julišovi.

86

Sparťanský záložník Dočkal ostře vystřelil z dálky, ale bylo to mimo bránu. Ještě předtím se sparťané zlobili, že rozhodčí neodpískal Matejovu ruku v pokutovém území. Ten si trefil vlastní ruku při obranném výskoku, kdy se snažil odkopnout míč do bezpečí.

88

Žlutou kartu dostal Lukáš Mareček (Sparta)
za faul u postranní čáry na Diopa.

90

Začalo dvouminutové nastavení.

90

Střídání Zlín: ze hřiště odešel Dame Diop, nahradil ho Lukáš Pazdera

90

Ve třetí minutě nastavení roh pro Spartu, který nebezpečí pro zlínskou bránu neznamenal.