Z mé strany je to pro tuto chvíli vše. Přeji hezký večer a u dalších online přenosů na shledanou.

Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 7:3.
Střely mimo: 6:4.
Rohy: 7:1.

Je dobojováno a v Ostravě propuká postupová radost. A to se přitom pro Baník nevyvíjelo utkání nejlépe. Od 16. minuty totiž prohrával po vydařené akci Liberce, kterou zakončil Jan Sýkora. Domácí ještě v první půli přežili velkou šanci, když Roman Potočný napálil spojnici břevna a tyče a v závěru půle slavil vyrovnání. To se prosadil hlavou Milan Baroš, který přivedl diváky do varu.

Druhý poločas příliš šancí nenabídl, byť měl Baník územní převahu, kterou však nedokázal korunovat gólem, a tak se šlo do prodloužení.

Tam nejprve hosté přečkali dvě skvělé šance Ostravy, které bravurně zlikvidoval Filip Nguyen. Hostující gólman ale posléze přeci jen nestačil na bombu Ondřeje Šašinky, jenž poslal balón do sítě po odraženém míči z rohového kopu.

Liberec propásl svou jedinou velkou šanci na srovnání krátce po začátku druhého prodloužení. Střídající Musa po přihrávce zprava trefil jen boční síť. Baník poté aktivní hrou nepřipustil žádný tlak soupeře a slaví tak postup do semifinále MOL Cupu, kde doplní trojic pražských týmů – Spartu, Slavii a Bohemians 1905. O semifinálových dvojicích rozhodne páteční los.

Sestava FC Baník Ostrava
Budinský – Fillo, Procházka, Stronati, Fleišman – Granečný, Jánoš (114. Mešaninov), Jirásek, Holzer (112. Hrubý) – Kuzmanović (108. Diop), Baroš (C) (62. Šašinka O.)
Náhradníci: Laštůvka – Diop, Hrubý, Šašinka J., Bolf, Šašinka O., Mešaninov

Sestava FC Slovan Liberec
Nguyen – Mikula (106. Koscelník), Kačaraba, Karafiát, Hybš – Breite (C) (106. Musa), Oscar – Sýkora (77. Mara), Potočný, Malinský (66. Pešek) – Kozák
Náhradníci: Knobloch – Fukala, Vuklišević, Koscelník, Mara, Pešek, Musa

120+2

120+1

Tak ještě mohl padnou jeden gól! Hrubý napálil skákající míč, který jen těsně minul levou tyč brány Liberce.

120+1

Šašinka s Diopem to zahráli skvěle a získali aut na útočné polovině, kde se Baník bude snažit utkání dohrát.

120

Hlavní rozhodčí nastavuje 1 minutu.

120

Baník nyní držel míč na svých kopačkách a poté, co o něj přišel fauloval Kozák v souboji Filla. Baník bude znovu rozehrávat.

119

Viktor Budinský má po nákopu soupeře míč ve své moci a uklidňuje své spoluhráče, kteří se budou moci vydat do útoku.

118

Do vápna Ostravy nyní přilétl centr zprava, se kterým si však zadáci Baníku poradili. Následně se dokonce Slezané zmocnili míče a dopravili ho daleko od své brány.

116

Baník se nyní zvládl velice dobře ubránit a nepouští tak Liberec do tlaku. Čas z pohledu hostů velmi rychle utíká.

114

Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Adam Jánoš, přichází Arťom Mešaninov.

114

Nguyen následně odkopl míč v nouzi do autu a byl zbytečně dohrán Diopem. Píská se tak faul ostravského útočníka.

113

Ve středovém kruhu zůstal hodně dlouho ležet Adam Jánoš, který ihned poté, co se postavil, ukazuje, že to dál nepůjde a Baník bude znovu střídat.

112

Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Daniel Holzer, přichází Robert Hrubý.

111

Stronati byl poté dříve u míče než Libor Kozák, který následně ostravského stopera nechtíc nakopl. Pavel Královec tak píská faul hostujícího forvarda.

110

Na druhé straně to byli domácí, kteří po aktivní práci Diopa rozehrávali rohový kop. Nicméně ani oni se prosadit nedokázali a celá akce končí ofjsadem Holzera.

109

Slovan se i poté snaží o srovnání. Kozák se nacházel ve slibné pozici, ale byl vyhnán do strany, odkud vybojoval roh pro Liberec, kterému se domácí v pohodě ubránili.

108

Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Nemanja Kuzmanović, přichází Dame Diop.

107

Hosté mohli odpovědět krátce po začátku druhého prodloužení. Na přihrávku zprava si na přední tyči naběhl Petar Musa, jenž ale těsně minul a trefil boční síť.

106

Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Radim Breite, přichází Petar Musa.

106

Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Jan Mikula, přichází Martin Koscelník.

106

Začalo druhé prodloužení.

První část prodloužení je za námi a domácí v něm udělali významný krok za postupem do semifinále. Nejprve ve dvou šancích podržel Liberec skvělý Nguyen, který ale přeci jen kapituloval ve 102. minutě, kdy jej po rohu propálil Ondřej Šašinka. Ostravu tak dělí 15 minut od postupu.

105+1

První prodloužení skončilo.

105+1

První prodloužení je nastaveno o 1 minutu.

105

A po ní také další rohový kop Ostravy. Tohle domácímu týmu v současné chvíli vyhovuje.

104

Blíží se závěr prvního prodloužení a na straně hostů se chystá hned dvojí střídání. Nejprve ale bude následovat standardka Baníku.

103

Na hrací ploše poté zůstal ležet Fleišman, který se ale po chvíli zvedl a bude pokračovat ve hře.

102

Baník právě vstřelil branku!
Z následného rohu však již Baník udeřil a nutno říci, že si to za svou aktivitu zasloužil! Centr od rohového praporku sice hosté odvrátili na střed vápna, ale pouze k ONDŘEJI ŠAŠINKOVI, který levačkou napálil míč přesně k tyči.

101

No to jsou věci, většina stadionu se již radovala z vedoucí branky, která se nakonec nekoná. Kuzmanović posadil svůj centr na hlavu Stronatiho, jehož zakončení skvěle přibrzdil Nguyen, načež míč již putoval do brány. Hostující gólman se ale ještě stačil vrátit a míč na brankové čáře vyškrábnout.

100

Po ose Fleišman-Granečný se míč dostal do souboje Šašinka-Kačaraba, který domácí útočník neustál. Pavel Královec píská faul hostující stopera.

98

Sudí Královec nyní odpískal faul Šašinky na Oscara, kterého již chytají křeče. Po jejich zažehnání se bude pokračovat ve hře rozehrávkou Liberce.

97

Fleišman posléze uplatnil své zkušenosti, pokryl si míč před Potočným a poté se hostujícím fotbalistou ještě nechal faulovat.

96

Baník se ovšem bleskurychle dostal na balón, ale Kuzmanovićovi ani Holzerovi poté se nepodařilo vystřelit.

95

Šašinka se posléze snažil obtočit kolem soupeře a zakončit. První fáze se mu povedla, avšak druhá již nikoliv, a tak se míč zmocnili hosté.

94

Ondřej Šašinka ještě dohrál souboj s Kačarabou, kterému se to ani trochu a nelíbilo a takovým nenápadným šťouchnutím to také dal Šašinkovi znát.

93

Domácí ještě posléze v následném pokračování akce reklamovali ve dvou případech ruku soupeře, ale v obou situacích zůstal píšťalka Pavla Královce němá.

92

Fantastický Nguyen! Po nepovedeném odkopu hostů se opřel do míče Martin Fillo, jehož ránu zpoza vápna vytáhl vynikajícím zákrokem hostující gólman.

91

Hosté se poté dokázali vyšplhat nejvýše v pokutovém území, avšak zakončení jednoho z nich skončilo na horní síti Budinského brány.

91

Martin Fillo sice rozhazuje rukama, ale podle sudího Královce se o faul jednalo. Následuje přímý kop Liberce z levé strany.

91

Začal první poločas prodloužení.

Ve druhém poločasu se Baník snažil rozhodnout duel ve svůj prospěch, ale svou herní převahu nedokázal přetavit v pořádnou šanci, ba dokonce gól. Náznaky tam sice v podání Ostravy byly, ale její akce zůstaly buď nedotaženy, nebo pokusy ostravských hráčů zastavila obrana Slovanu. Za malou chvíli tak začne první prodloužení.

Druhý poločas právě skončil a my ani po 90 minutách neznáme posledního semifinalistu. Včerejší postup dvou pražských „S“ doplnili své rivaly Klokani z Bohemky, kteří porazili Sigmu 1:0.

90+4

Druhý poločas skončil.

90+3

Pavel Královec ihned po centru Jiráska píská útočný faul Baníku a pravděpodobně se v Ostravě dočkáme prodloužení.

90+2

Jiráskův centr prodloužil Fleišman na přední tyči za sebe, odkud Liberec zahrál jen na další roh.

90+1

Smělá individuální akce Kuzmanoviće. Ten se prokličkoval až ke střel z hranice vápna, který byla sražená na rohový kop.

90+1

Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

90

Ondřej Šašinka vybojoval míč u lajny, poté jej přihrál na hranici vápna, kde se domácí opět nedokázali prosadit. Šašinka poté, ve snaze získat balón zpět, nakopl svého soupeře a také on vidí žlutou kartu.

89

Teď to pro změnu vypadalo dobře pro Liberec, ale přihrávku na Kozáka sebral Procházka a ve spolupráci s Budinským dopravili míč ven ze své šestnáctky.

88

Na tribunách to nyní jen zahučelo. Jiří Fleišman se odhodlal ke střele z levé strany pokutového území, která však skončila jen na boční síti.

87

Mara nyní upálil míč Šašinkovi od kopaček a akce Baníku tak skončila hned v jejím zárodku. Ostrava však bude pokračovat autovým vhazováním.

86

Následný centr od rohového praporku propadl do prostoru mezi malým vápnem a penaltovým puntíkem, kde jej však domácí nedokázali trefit. Pro Slovan tak vše dobře dopadlo.

85

Baník si v závěru vytváří tlak. Centr z přímého kopu hosté odvrátili k Fillovi, jenž nepropálil hradbu těl před sebou. Poté ale vybojoval alespoň roh.

84

Liberec se sice ubránil standardce Ostravy, ale jeho přechod do rychlého kontru byl zastaven Jánošem. Ten poté rozehrál míč po lajně na Fleišmana, jehož přihrávka do vápna nenašla nikoho v bílém.

83

Dnešní utkání sleduje 5 734 diváků.

82

To byla škoda pro Ostravu! Ondřej Šašinka nakonec odcentroval z pravé strany a nakonec pálil z dobré pozice Holzer. Ten ale ze středu vápna nepropálil zadáky Liberce, kteří nepustili míč až ke Nguyenovi.

81

Baník se poté ubránil ataku soupeře a vyrazil vpřed. Kuzmanović následným centrem zprava hledal Stronatiho, který se vydal na útočný výlet, ale před domácím stoperem dostali míč pryč hostující beci.

80

Holzer se trochu krkolomně snažil dostat míč ke Kuzmanovićovi, ale poté přihrál svému spoluhráči na paty a míč končí v autu.

79

Viktor Budinský poté musel ven ze své brány, aby zachytil před Kozákem centr z pravé strany. Situaci zvládl výborně a po chvíli rozehrává na kopačky svých kolegů.

78

Dlouhý nákop Procházky pustili stopeři Liberce za sebe a následovat tedy bude odkop od brány Filipa Nguyena.

77

Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Jan Sýkora, přichází Kamso Mara.

77

Jan Sýkora ještě vidí od sudího Královce žlutou kartu a následně odchází na střídačku, kde bude nahrazen Marou.

76

Slovan aktivní hrou donutil Baník zahrát až k Viktoru Budinskému, což se ani trochu nelíbí ostravským fanouškům, kteří to dávají najevo hlasitým pískotem.

75

Mara si však ještě chvíli na svůj start musí počkat, jelikož Baník stále okupuje polovinu Liberce, který se zatím bez větších problémů brání.

74

Zatímco Ostrava útočí, tak na střídačce Liberce se chystá další střídání. Do hry půjde Kamso Mara.

73

Fillo posléze přihrál na vápno Ondřeji Šašinkovi, který se však ukopl, trefil místo míče Kačarabu a sám si při pádu trochu natloukl. Oba hráči po krátkém pobytu na trávníku pokračují ve hře.

72

Liberec v další kontru zvládl odcentrovat z levé strany, nicméně v pokutovém území si hráči Baníku poradili na jedničku.

71

Patrizio Stronati poté přerušil atak soupeře faulem ve středovém kruhu a sudí Královec trestá ostravského stopera žlutým kartónkem.

71

Ondřej Šašinka poté nedokázal ve dvou soubojích vyzrát na Oscara, ale následně se po sérii odrazů dostal míči, načež z pravé strany vápna přihrával nepřesně pod sebe, kde na hranici vápna nedokázala snad trojici ostravských hráčů zakončit.

69

Fillo poté uháněl za dlouhým nákopem svého kolegy, ale před krajním hráčem Ostravy zasáhl výborně Matěj Hybš, který hlavou uklidil míč do bezpečí.

68

Vzápětí se již Fillo vrátil do hry a spolu se svými kolegy ubránil další dlouhý nákop soupeře. Následuje odkop v podání Budinského.

67

Na hrací ploše nyní zůstává ležet jeden z domácích. Jedná se o Martina Filla, který za pomoci lékařů odkulhal za postranní čáru.

66

Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Tomáš Malinský, přichází Jakub Pešek.

65

Ve Stronatim to trochu vře, dost možná ještě kvůli faulu Mikuly z první půle. Ostravský stoper jel ostrým skluzem proti soupeři, kterého naštěstí netrefil a poté si ještě cosi krátce vyříkávali.

64

Domácí se nyní ubránili ataku soupeře, o což se přičinil hlavně Stronati. Ten vyslal na útočné choutky Kuzmanoviće, jenž byl zastaven na půli hřiště nedovoleně Oscarem, který vidí druhou žlutou kartu

62

Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Milan Baroš, přichází Ondřej Šašinka.

61

Ale ani následný centr nenašel nikoho v bílém dresu ve vápně Liberce. Nguyen tak nechal míč doputovat za čáru a sám se za malý moment ujme odkopu od brány.

60

Granečný to poté udělal velmi dobře, když roztáhl hru doprava na tandem Fillo-Holzer. Druhý jmenovaný však míč po chvíli ztratil, aby jej o pár okamžiků později vybojoval zpět pro Baník, který bude po faulu na Jiráska zahrávat další standardku.

59

Oscar dost možná zahrál vysokou nohou a pak se poroučel k zemi po ataku Jánoše, po jehož zákroku se bude kopat proti bráně Budinského.

58

Mikula, hrající se žlutou kartou, nyní zasáhl míč, ale s ním i nohy Granečného. Sudí Královec tak píská faul krajního beka Slovanu.

57

Další rychlý kontr Baníku táhl Kuzmanović, ale Liberec se stačil v dostatečném počtu vrátit a zamezit domácím v jakémkoliv zakončení.

56

A tak mohl opět útočit Baník. Po centru z levé strany se nakonec míč dostal se štěstím k Barošovi, který se jej snažil zalepit na špičce kopačky. Balón mu však uskočil a nakonec se ho zmocnili hostující hráči.

55

Kombinace Liberce je nyní opět ukončena těsně za půlící čarou. Tam byl totiž chycen Libor Kozák v dalším ofsajdu.

54

Milan Jirásek se nyní rozhodl ohrozit branku Liberce ranou z přímého kopu snad ze čtyřiceti metrů. Slabý pokus ostravského středopolaře však Nguyen jen kontroloval v cestě do zámezí.

53

Stronati dlouho táhl míč, čímž tlačil před sebou své spoluhráče. Místo přihrávky do strany na Fleišmana či Granečného přišla dlouhá kolmice za beky na Kuzmanoviće, před kterým však včas zasáhl Nguyen.

52

Oba hráči jsou však v pořádku a hra pokračovala dále. Nyní je však opět přerušena, jelikož byl odpískán nedovolený zákrok Baroše na Mikulu.

51

Nyní zůstali na hrací ploše ležet v jeden moment dva hráči hostů. Toho prvního přibral v souboji přes míč Fleišman a druhý liberecký fotbalista se ocitl na trávníku na druhé straně po ataku napadajícího Baroše.

50

Libor Kozák se však po krátkém ošetření vrací zpět do hry, což je pro Liberec určitě výborná zpráva.

49

Tomu se Liberec se štěstím ubránil, ale poté přišla pořádná pumelice z odraženého míče, která trefila snad do hlavy bránícího Kozáka. Hostující forvard se ihned složil k zemi a Nguyen posléze zahazuje míč do zámezí.

48

Kuzmanović poté adresoval do vápna zajímavý centr, který však domácí nedokázali lépe trefit. Jánoš ale poté ještě vybojoval alespoň roh.

47

Baroš si opět počínal zkušeně v souboji s dvojici protihráčů a vybojoval pro Baník standardní situaci z pravé strany.

46

Je za námi úvodní půle. Baník měl v prvních pětačtyřiceti minutách optickou převahu, ale byli to hosté, kdo otevřel skóre. V 16. minutě přetavil krásný centr Hybše v úvodní branku Jan Sýkora. Baník se poté marně snažil o srovnání a navíc mohl podruhé inkasovat. Potočný ovšem svou povedenou ranou trefil jen spojnici břevna a tyče. Když už to vypadalo, že si hosté odnesou do kabin jednogólový polštář, tak přišla akce na levé straně a po centru se následně prosadil hlavou Milan Baroš. Uvidíme, co nám přinese druhý poločas, jenž započne zhruba v 19:02.

45+2

45+1

Jan Mikula navíc za své počínání vidí právem žlutou kartu.

45

Situace se však poněkud vymyká z rukou. Hráči měli ještě v hlavách horké myšlenky a po sérii hraničních zákroků přichází další tvrdý zákrok Mikuly na Jiráska, který opět rozvířil vášně na trávníku.

44

Po vstřelení branky se ještě cosi vehementně řešilo na polovině Liberce, ale sudí Královec nakonec vášně okolo Milana Baroše, který byl nejspíš původce všeho, uklidňuje.

43

Domácí sice z rohového kopu vyrovnat nedokázali, ale z další akce již ano! Centr z levé strany si našel ve vápně MILAN BAROŠ, který přehlavičkoval své soupeře, včetně vybíhajícího Nguyena a míč poté doplachtil do odkryté brány.

42

Velká škoda pro Baník. Granečný využil podklouznutí Kačaraby a naservíroval míč do šance Kuzmanovićovi. Ten si však míč příliš předkopl a hosté poté balón uklidili na rohový kop.

42

A opět v akci Libor Kozák a znovu je pískáno v neprospěch hostů. Liberecký forvard si totiž opět nepohlídal ofsajd.

41

Proti pravidlům se na druhé straně provinil i hostující útočník. Po Kozákově zákroku na Stronatiho je pískáno proti Slovanu.

40

Granečný se snažil z první zrychlit hru přihrávku na Baroše. Ostravský kapitán však byl předskočen hostujícími beky, kteří byli navíc ostravskou ikonou faulováni.

39

Chyběly centimetry a mohlo to být o dvě branky. Po Mikulově zpětně přihrávce zakončoval zpoza vápna Roman Potočný, který nádhernou technickou střelou orazítkoval jen spojnici břevna a tyče.

38

Liberec nyní drží míč na polovině Baníku a zatím k němu domácí hráče nepouští.

37

Fleišman dělal, co mohl, ale odkop Jánoše v nouzi již na trávníku nestihl. Liberec tak bude vhazovat z prostoru od střídaček.

35

Fleišman sice nedokázal přesně odcentrovat, ale Ostravané se následnému brejku soupeře ubránili a posléze přešli opět do útoku. Jenže další centr končí daleko za bránou Nguyena.

34

Kačaraba se nyní trochu diví, ale je pískáno. Po faulu na Kuzmanoviće rozehraje standardní situaci ostravský Baník.

33

Jirásek si dal nyní v středu hřiště míč daleko od nohy a situaci nezachránil ani následným skluzem. Naštěstí pro Baník byl u následné přihrávku za beky dříve Procházka, který míč poslal v poklidu k Budinskému.

32

Posléze objevil skulinu v liberecké obraně Jirásek, avšak svou kolmici na Kuzmanoviće narýsoval až příliš rychle a balón tak končí až u Nguyena.

31

Nyní se to opět rozvíjelo slibně pro Slovan. Breite výborně obehrál naivně vystupujícího Stronatiho, ale poté přihrával Malinskému do ofsajdu, což neuniklo pozornosti pomezního sudího.

30

Ani poté se Fillo nedokázal protlačit k centru. Hostující zadáci opět zvládli svou práci skvěle a následovat tak bude jen odkop v podání Filipa Nguyena.

29

Baroš poté skvěle udržel na zádech Kačarabu a roztáhl hru doprava na Filla, který měl před sebou moře prostoru. Posledním dotekem si však balón příliš předkopl, čímž dal šanci hostům, aby zdárně zasáhli.

28

Fleišman dalším přesným centrem našel na středu vápna Baroše, jenž si snažil míč zády k bráně připravit do gólovky. Hosté však tuto situaci dobře přečetli a balón domácímu kapitánovi upálili od kopaček.

27

A další centr Baníku letěl do velkého čtverce, tentokrát však z levé strany. Ve vápně však Slezané na míč nedosáhli, a tak mohou hosté z protější strany vhazovat.

26

A div, že nebylo vyrovnáno. Nebezpečný centr na malé vápno tečoval hlavou jeden z domácích, po jehož pokusu balón prosvištěl jen těsně vedle zadní tyče Nguyenovy brány.

26

Nyní však byli domácí faulování na pravé straně v blízkosti velkého vápna, odkud budou rozehrávat standardní situaci.

25

Holzer si následně navedl míč na střed, ale jeho ránu levačkou z dobré pozice zablokovala obrana Slovanu. Ta si následně poradila i s další kombinací Ostravy, po které se snažil z nitra vápna zakončovat Milan Baroš.

23

Fillo poté zvládl své obranné povinnosti, byť ne úplně jistě. Centr zprava nakonec přeci jen zdatně uklidil k Budinskému, který si však musel pro míč dojít daleko ze svého zařízení.

22

Jirásek se ve středu hřiště snažil o otočku a následné přenesení hru doprava. Nákopem však trefil do zadní části těla sudího Královce, od kterého se míč odrazil k libereckým hráčům.

21

Poté to byl opět Liberec, který se tlačil do útoku. Jeho snahy však Ostravané přerušili ihned za polovinou hřiště.

20

Kluzký povrch hrál nyní i s domácími, když příhru za beky nestihl Kozák. Hra se ale velmi rychle přenesla na druhou stranu, odkud postupoval nebezpečně do vápna Kuzmanović. Ten se už už snažil zakončit z levé strany šestnáctky, kde byl následně zezadu rozhozen svým soupeřem, načež ostravský hráč upadl k zemi. Sudí Královec poté ukazuje jen odkop od brány.

19

Fleišman velmi dobrým přenesením hledal na pravé straně Baroše, před kterým však míč sklouzl na nakropeném trávníku a opustil hrací plochu.

18

Liberci se tedy zatím daří odveta za porážku z ligového duelu před pár týdny. Baník má samozřejmě ještě dostatek času s výsledkem něco udělat a tlačí se okamžitě za vyrovnáním.

16

Liberec právě vstřelil branku!
Slovan se po čtvrthodině hry ujímá vedení a spolu s hráči se raduje i malý hlouček hostujících fanoušků. Z levé strany vyslal naprosto geniální a precizní centr zřejmě Matěj Hybš, který na zadní tyči oslovil JANA SÝKORU, jenž z první napálil míč za bezmocného Budinského.

15

Baník poté zahrozil opět zprava. Odtud přiletěla do vápna pěkná přihrávka po zemi, kterou ovšem nedokázal trefit Kuzmanović. Fillova následná střela byla spíše z kategorie propagačních a doplachtila jen do rukavic Filipa Nguyena.

14

Stronati si nyní ještě cosi vyříkával s Kozákem po souboji na půlící čáře, ale oba hráči se ihned zapojili do dalšího dění, jelikož hra nebyla přerušena.

13

Zčistajasna se také hosté dostali do první slibné možnosti. Sýkora velmi přesně odcentroval z pravé strany na přední tyč, kde míč povedeně trefil Libor Kozák. Viktor Budinský musel hodně rychle ke své levé tyči, aby balón zastavil před brankovou čarou.

12

Liberec se však poté dokázal dostat k míči a nyní se snaží uklidnit hru a drží balón na svých kopačkách.

11

Baník nyní svíral svého soupeře u jeho šestnáctky, avšak pokusy Filla ani následně Granečného se ke Nguyenovi nedostaly.

10

Po sraženém odkopu Liberce se míč odrazil přímo pod nohy Granečného, který se do balónu opřel z voleje. Jeho rána slabší pravačkou však končí opravdu hodně mimo hostující zařízení.

9

Jánoš chytrým přenesením hry našel na pravé straně Filla, který ale po svém zpracování již nedokázal odcentrovat přes bránícího hráče Slovanu.

8

Jirásek poté fauloval na polovině hřiště Oscara a je tak pískáno proti Baníku, který se už opět stahuje do obranných pozic.

7

Domácí fanoušci si nyní žádali odpískání penalty po souboji uvnitř vápna. Sudí Královec byl nicméně velmi blízko a ukazuje, že pískat nehodlá.

7

Mikula se posléze snažil vysunout po lajně Sýkoru, avšak přihrávka mu vůbec nesedla a míč skončil v zámezí. Autové vhazování pro Baník.

6

Libor Kozák se i v dnešním zápase, stejně jako v ostatních duelech, pohybuje na hraně ofsajdu. Tentokrát mu však sudí odmával postavení mimo hru.

5

Domácí si poté trochu zahrávali při rozehrávce, div, že Potočný nebyl u míč dříve než Budinský, jenž balón nakonec odkopl daleko od vápna Ostravy.

4

První zajímavou šanci si vypracovali domácí. Kuzmanović na levé straně hravě přetlačil Mikulu, následně posunul míč nabíhajícímu Granečnému, jenž se protáhl do vápna a zpětnou přihrávku našel jednoho ze svých kolegů. Jeho zakončení ještě tečoval Milan Baroš, po jehož zásahu míč přeletěl libereckou bránu.

3

Hosté posléze nezachytili rychlou rozehrávku, ale centr z pravé strany nakonec dokázal na chvíli dostat do bezpečí Oscar.

2

Martin Fillo, který nastupuje na pravém beku, teď dobře dostoupil svého soka a získal pro své barvy aut. Ten domácí již rozehráli a následně budou mít možnost přímého kopu po faulu na Milana Baroše.

1

Jirásek pěkným obloučkem našel za obranou Kuzmanoviće, který byl ale velmi těsně bráněn hostujícími beky, kteří vybojovali míč pro sebe.

1

Hráči obou celků jsou již nastoupeni na hrací ploše a za malou chvíli začínáme.

Do začátku utkání zbývá něco málo přes pět minut a v Ostravě je vše připraveno k začátku čtvrtfinále domácího poháru.

FC Baník Ostrava: Budinský – Fillo, Procházka, Stronati, Fleišman – Granečný, Jánoš, Jirásek, Holzer – Kuzmanović, Baroš (C)

FC Slovan Liberec: Nguyen – Mikula, Kačaraba, Karafiát, Hybš – Breite (C), Oscar – Sýkora, Potočný, Malinský – Kozák

Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Flimmel.

Včera si již semifinále MOL Cupu zajistila obě pražská „S“. Sparta po obrovském boji nakonec vydřela v Teplicích postup až na penalty po výsledku 3:2, zatímco Slavia pohodlně přehrála Karvinou 5:0.

Baník si poslední radost z výhry užil před měsícem a půl, když 16. února porazil na domácí půdě svého dnešního soupeře Liberec. Uvidíme, zda se Slovanu dnes povede odveta...

Poslední tři vzájemná utkání

16.2.2019 Baník – Liberec 2:1
1.9.2018 Liberec – Baník 0:0
12.5.2018 Baník – Liberec 0:0

FC Slovan Liberec

Slovan je na tom v lize o malinko hůř, ale svými jarními výsledky se dotáhl na dostřel skupiny o titul, na kterou ztrácí již jen dva body. Navíc v minulém kole remizovali 1:1 na hřišti pražské Slavie, což jistě přidá libereckým hráčům na sebevědomí.

Liberec si na úvod své cesty MOL Cupem hravě poradil se Štěchovicemi, kterým nadělil debakl 5:1. Následně si připsal hubenou výhru 1:0 proti brněnské Zbrojovce a stejným výsledkem vyřadil i další moravský klub, Slovácko.

FC Baník Ostrava

Ostravský klub v posledních týdnech nezažívá příliš dobré časy. V lize nevyhrál již pět duelů v řadě a navíc ve čtyřech z těchto případů odcházel poražen. Naposledy si porážku 0:2 odvezl z Karviné.

Chuť si tak může napravit v domácím poháru a případnou výhrou si opět naklonit zpět své fanoušky. V Mol Cupu si Slezané proklestili cestu přes Uničov, který porazili 2:0, následně přehráli 2:1 také Sokolov a posléze v nervydrasajícím utkání udolali 3:2 v prodloužení favorizovanou Plzeň.

Vítáme vás u on-line přenosu ze čtvrtfinále MOL Cupu mezi Baníkem Ostrava a Slovanem Liberec. Utkání začíná v 18:00.