To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.

Držení míče: 28 % : 72 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 3:4. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 8:11.

Je konec. Everton zvítězil nad Chelsea 1:0.
Úvod utkání byl pozvolný, ale ve 22. minutě se hostující brankář Mendy provinil faulu, po kterém byla nařízena penalta, kterou proměnil Sigurdsson. Následně si Chelsea vytvořila obrovský tlak, ale střela Jamese skončila na tyči. Po chvíli se v dobré šanci ocitl Zouma, ale Pickford jej vychytal.
Do druhé půle opět vlétli hráči Chelsea velmi aktivně, ale lob Mounta skončil nad bránou. V 63. minutě málem získal Everton další pokutový kop, ale ten byl nakonec zrušen díky ofsajdu. V 81. minutě napálil Mount z přímého kopu pouze tyč! Konec zápasu si už Everton dokázal pohlídat a hosté se do ničeho vážnějšího nedostali.

EvertonEverton(3-4-3 )

Pickford
Holgate
13 Mina
Sigurdsson
83. min Gomes
17 Iwobi
Iwobi
86. min Davies
Calvert-Lewin
Richarlison
90. min Kenny

Kovačić
82. min Gilmour
29 Havertz
Havertz
68. min Abraham

90+5

Giroud skvěle prodloužil nákop hlavou na Abrahama, ale s ním si poradila obrana Evertonu.

90+4

Znovu končí nepřesný centr hostujícího hráče pouze v rukou připraveného brankáře Jordana Pickforda, který si užívá potlesk diváků na stadionu.

90+3

A další nepřesný centr hostů na náhodu, který bez problémů odkopává obránce Evertonu ze své poloviny.

90+2

Následný nákop, který měl najít ve vápně Girouda skončila pouze u gólmana Pickforda a Chelsea stále neví kudy a jak vstřelit gól.

90+2

Ovšem nakonec se Everton posléze ocitl jen v ofsajdu a Chelsea musí zapojit veškeré síly do útoku.

90+2

André Gomes to následně udělal velmi chytře, když získal rohový kop svého celku z levé strany a rozhodně nikam nespěchá.

90+1

Chelsea získala rohový kop z levé strany, ovšem ten opět odvrátila obrana Evertonu a domácí mužstvo může jít do brejku.

90

Rozhodčí nastavuje 5 minut navíc.

90

Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Richarlison, přichází Jonjoe Kenny.

89

Opět jsou u míče hosté, ale přihrávka Zoumy postrádala naprosto vše a skončila jen v zámezí.

88

Opět si Chelsea poradila s rohovým kopem soupeře, ale míč se následně odrazil k nohám Andrého Gomes, který si krásně poradil s obráncem, ale jeho další centr už skončil v zámezí.

87

André Gomes se ujal exekuce standardní situace, která se bude opakovat, jelikož centr z rohu odhlavičkoval hostující hráč do zámezí.

87

Tammy Abraham odkopl následný centr soupeře ze standardní situace, ale pouze do zámezí a Everton získal autové vhazování. Po chvíli karamelky získaly dokonce rohový kop z levé strany.

86

Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Alex Iwobi, přichází Tom Davies.

86

Posléze se Reece James dopustil faulu na Richarlisona a Everton má k dispozici volný kop.

85

Billy Gilmour se snažil v brejku Chelsea najít na pravé straně spoluhráče, ale jeho myšlenku přečetl Ben Godfrey a získal balón.

84

Olivier Giroud se po přízemním centru Wernera z pravé strany dostal do zakončení, ale skákající míč poslal vysoce nad bránu soupeře.

83

Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Gylfi Sigurdsson, přichází André Gomes.

82

Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Mateo Kovačić, přichází Billy Gilmour.

81

Exekuce přímého kopu se postaral Mason Mount, ale jeho krásná střela trefila vzdálenější tyč, zatímco Pickford čekal pokus přes zeď!

80

Abdoulaye Doucouré stáhl k zemi Reece Jamesa a uviděl žlutou kartu. Chelsea navíc získala přímý kop z velmi dobré pozice a tohle je šance na srovnání!

79

Mason Mount se dobře procpal přes Godfreye, ale následný centr opět zblokoval Keane a Chelsea tak bude mít další rohový kop.

78

Alex Iwobi si skvěle sběhl po pravé straně, ale jeho následný centr skončil pouze u kopaček soupeře.

77

Chelsea má ve 2. poločase 76 % držení míče, ovšem stále nedokázala vstřelit ani jednu branku.

76

Dominic Calvert-Lewin si tentokrát zrovna dvakrát neporozuměl s míčem a dostal se s ním jen mimo hrací plochu.

75

Posléze se sice londýnské mužstvo dostalo opět k míči, ale centr Kantého skončil jen v zámezí. Jordan Pickford tak bude mít odkop od své svatyně.

74

Tammy Abraham poslal centr do vápna, na který si naskakoval Giroud, ale obrana Evertonu si poradila.

73

Alex Iwobi se nedokázal procpat dopředu po pravé straně, ovšem Chelsea se na levém křídlu nedostala přes Allana.

72

Jak jsem již avizoval, Chelsea v lize naposled prohrála v září s Liverpoolem. Dnes je tomu ovšem opět velmi blízko, neboť Everton předvádí velmi dobrý výkon.

71

Posléze Chelsea odevzdala míč domácímu brankáři v rámci fair play a je před námi posledních dvacet minut plus nějaké nastavení.

70

Richarlison se dostal do souboje s Olivierem Giroudem, což bylo mimo hru, ale sudí kartičku nevytáhl.

69

Timo Werner se sice z pravé strany dostal přes Allana, ale jeho následnou přihrávku před bránu odkopl domácí obránce Michael Keane.

68

Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Kai Havertz, přichází Tammy Abraham.

67

Ovšem následný centr odhlavičkoval Zouma a Allan se posléze snažil najít na levé straně právě Sigurdssona, ovšem míč skončil v zámezí.

66

Richarlison se opět rval ve vápně a nakonec vybojoval pro svůj celek rohový kop z levé strany.

65

Brazilský stoper Thiago Silva tentokrát uviděl od sudího žlutou kartu, když skluzem srazil k zemi Calverta-Lewina.

63

Everton sice získal pokutový kop, když Chilwell poslal uvnitř vápna k zemi Dominica Calvert-Lewina, ale nakonec se jednalo o ofsajd a penalta je zrušená!

62

Posléze se lehce přiostřilo, ale sudí nechal hru pokračovat a Everton může jít dopředu.

61

Znovu to londýnský celek zkouší přes pravé křídlo, ale tam byl také důrazný Allan, jenž dostal míč do zámezí a následuje autové vhazování.

60

Hodina hry je u svého konce a Everton stále vede nad Chelsea poměrem 1:0.

59

Reece James byl v souboji s Allanem hodně pozdě a tvrdým skluzem ho poslal k zemi. Od rozhodčího tak uviděl žlutou kartu a může být rád.

58

Tentokrát hlavní rozhodčí Moss odpískal faul na Bena Chilwella ve středu hrací plochy. Chelsea tak bude opět u balónu a momentálně má 73 % držení míče.

57

Po dobré kombinaci, kdy Havertz sklepl míč Jamesovi, přišel centr pravého obránce Chelsea, ale ten se dokutálel jen k připravenému Jordanu Pickfordovi.

56

Opět velmi nevýrazný Kai Havertz, který si nedokázal zpracovat přihrávku Jamese a Everton má k dispozici autové vhazování.

55

Gylfi Sigurdsson se postaral o exekuci standardní situace, ale jeho rána letěla zhruba metr nad horní tyč Mendyho svatyně.

54

Olivier Giroud chtěl vypomoct své obraně, ale nakonec se dopustil jen faulu na Bena Godfreye a Everton má k dispozici přímý kop.

53

Yerry Mina se dostal do zakončení po centru Gylfiho Sigurdssona dřív, než Dominic Calvert-Lewin, což je pro karamelky škoda, neboť právě Calvert-Lewin byl ve velmi dobré pozici.

52

Kai Havertz se sice dostal ke střele, ovšem tu zblokoval Yerry Mina a následně tak přišel rychlý protiútok, ve kterém se Richarlison dostal do zakončení, ale to Edouard Mendy vyrazil.

51

S rohovým kopem si sice Everton poradil, ale následný brejk byl pozastaven z důvodu ofsajdového postavení domácího hráče.

50

Chelsea se snažila něco vymyslet znovu po pravé straně a Giroud ve vápně hledal spoluhráče na zadní tyči, ale balón odvrátil do zámezí hráč Evertonu a následuje tak rohový kop.

49

Dnes jsou v Goodison Parku v Liverpoolu přítomní také diváci, ovšem pouze v omezeném počtu.

48

Opět musel z brány Jordan Pickford, který byl u míče dřív, než napadající útočník a Everton si nakonec s nepříjemným presinkem soupeře poradil.

47

Thiago Silva poslal nákop do vápna, na který si vyběhl Pickford, ovšem už se nestihl rychle vrátit, čehož chtěl lobem využít Mason Mount, ale po jeho pokusu se pouze zatřepala horní síť!

47

Allan si na levé straně poradil se soupeřem, ale Chelsea získala alespoň autové vhazování.

Fauly: 5:6

První poločas je u svého konce a Everton vede nad Chelsea ve velmi dobrém zápase 1:0. Úvod utkání byl pozvolný, ale ve 22. minutě se hostující brankář Mendy provinil faulu, po kterém byla nařízena penalta, kterou proměnil Sigurdsson. Následně si Chelsea vytvořila obrovský tlak, ale střela Jamese skončila na tyči. Po chvíli se v dobré šanci ocitl Zouma, ale Pickford jej vychytal. K vidění ale byl velmi atraktivní zápas, který rozhodně nebude nudit ani ve druhé půli.

45+4

45+3

N'Golo Kanté ještě uviděl žlutou kartu za faul, po kterém byla výhoda Evertonu.

45+3

Everton nyní předvedl útočnou akci, ale Gylfi Sigurdsson na přední tyči nedokázal usměrnit míč do brankové konstrukce a Edouard Mendy tak má k dispozici odkop.

45+2

Reece James dnes sází jeden centr za druhým, ovšem Olivier Giroud je velmi dobře bráněný a zatím se tak nemůže dostat k žádnému zakončení.

45+1

Timo Werner se sice odpoutal od svého obránce na centr Bena Chilwella z levé strany, ale balón nedokázal zastihnout.

45

Rozhodčí nastavuje 3 minuty navíc.

45

Tentokrát centroval z pravé strany Reece James, ale jeho centr nedokázal udržet na hrací ploše ani Ben Chilwell, jenž zavíral zadní tyč a pomalu to vypadá, že Everton půjde do šaten ve vedení.

44

Mateo Kovačić nyní odcentroval z pravé strany, ale míč odhlavičkoval domácí obránce na první tyči. Tlak Chelsea je ale ke konci prvního poločasu opět velký.

43

Chelsea už je opět na polovině soupeře, kde získala autové vhazování, které zpracoval ve vápně Giroud, ale následný centr tohoto francouzského útočníka byl přetažený.

42

Richarlison se už s míčem dostal mimo hrací plochu a následně došlo k menší potyčce mezi ním a stoperem Zoumou.

41

Mason Mount viditelně žduchl do Yerryho Miny, který tak srazil k zemi Jordana Pickforda, jenž se snažil vyboxovat nákop na jeho bránu. Píšťalka sudího se ale neozvala a Olivier Giroud zkoušel rychle zakončit z otočky, ovšem jeho pokus byl zblokován.

40

Richarlison se nakonec po rychlém brejku procpal ke střele, ovšem při té podklouzl a Edouard Mendy neměl problém tento pokus vyrazit.

39

Ani tentokrát ale hosté neposlali přesnou přihrávku na střed vápna domácího mužstva a Everton jde do protiútoku.

38

Chelsea se snaží útočit především přes pravou stranu, kde je velmi aktivní Reece James, ale fantasticky se vrací a pomáhá tak obraně domácí útočník Richarlison.

37

Mateo Kovačić tentokrát už našel v šestnáctce soupeře Timo Wernera, ale jeho zakončení letělo pouze nad domácí svatyni. Jordan Pickford tak bude mít další odkop a stále není zdravotně stoprocentně v pořádku.

36

Reece James hledal z pravé strany ve vápně soupeře Timo Wernera, ale ten na balón nedosáhl. Everton následně ale jen odevzdal míč soupeři.

35

Nyní už se tempo hry trochu zklidnilo a tlak ze strany Chelsea opadl. Stále to jsou ale hosté, kteří drží míč na svých kopačkách.

34

Kurt Zouma zezadu poslal k zemi Richarlisona, což hlavní rozhodčí viděl a také zapískal. Menší zdravotní problémy má ale také brankář Pickford, jenž uklouzl při odkopu.

33

Yerry Mina nyní potřeboval menší ošetření, ale vypadá to, že rovněž bude moct pokračovat v utkání.

32

Tentokrát musel jít ven z brány Edouard Mendy, aby byl u balónu dřív, než útočník Evertonu, což se mu podařilo a odkopl jej do zámezí.

31

Londýnská Chelsea se po obdržené brance probudila a nyní má velký tlak, což potvrzuje více než 70 % držení míče.

30

Půl hodina hry je u svého konce a Everton vede nad Chelsea 1:0 po proměněné penaltě Gylfiho Sigurdssona.

29

Opět byl v srdci hry Reece James, který tentokrát tvrdě srazil k zemi Bena Godfreye, ale žlutou kartu zatím od sudího Mosse neobdržel.

28

Opět velká šance Chelsea, ale ani tentokrát to není gól! Ben Chilwell svým centrem z volného kopu našel Girouda, po jehož hlavičce se dostal do zakončení z hranice malého vápna Kurt Zouma, ale ten vystřelil pouze do míst, kde byl připraven Jordan Pickford!

27

Poté měla Chelsea další rohový kop, ale ten už tentokrát nebyl tak nebezpečný a anglický brankář Jordan Pickford se postará o odkop od své svatyně.

26

Následný centr z rohového kopu odvrátila obrana domácích mimo vápno, kde se do míče opřel Reece James, ale jeho lehce tečovaná střela orazítkovala levou tyč Pickfordovy brány!

25

Nakonec to ale vypadá, že brazilský útočník bude moct pokračovat a následnou exekuci standardní situaci si vzal na starost Reece James, který pálil na bránu, ale Jordan Pickford tuto střelu z dálky vyrazil.

24

Richarlison ovšem za svůj zákrok navíc uviděl žlutou kartu a ještě k tomu se zranil a potřebuje lékaře. Tak tohle určitě neví rád trenér Ancelotti.

23

Chelsea chce ovšem velmi rychle odpovědět a potom co se Richarlison dopustil faulu budou mít hosté přímý kop.

22

Everton právě vstřelil branku!
Domácí mužstvo otevírá brankový účet tohoto utkání na 1:0! K exekuci pokutového kopu se postavil GYLFI SIGURDSSON, jenž si počkal na pohyb brankáře a následně elegantně zakončil přízemně k pravé tyči, zatímco Edouard Mendy šel na druhou stranu.

21

Byla nařízena penalta pro Everton! Dominic Calvert-Lewin vyhrál souboj se Silvou, ovšem posléze jej k zemi velmi nešikovně sestřelil hostující brankář Edouard Mendy!

20

Chelsea naposled v lize prohrála 20. 9. doma proti Liverpoolu 0:2 a momentálně tak má velmi dobrou formu, což potvrdila také postupem z 1. místa ve skupině Ligy mistrů.

19

Nakonec to ale vypadá, že tento velký objev skautů Chelsea, který se okamžitě prodral do základní sestavy londýnského celku bude moct pokračovat.

18

Exekuce volného kopu se ujal Gylfi Sigurdsson, který poslal centr pouze do rukou Edouarda Mendyho, který přepadl přes svého spoluhráče Jamesa a hostující gólman potřebuje ošetření.

17

Richarlison skvěle vybojoval míč na levé straně, ale posléze jej říznul skluzem Havertz, což sudí posoudil jako faul a následuje standardní situace Evertonu.

16

Chelsea se zkoušela prodat středem hřiště, ovšem ani tentokrát z toho nebylo nic vážnějšího a míč získala obrana soupeře.

15

Zatím jsme ovšem v prvních patnácti minutách neviděli nic nebezpečného, což potvrzuje další nepřesná přímočará přihrávka ze strany The Toffies.

14

Olivier Giroud nedokázal vyhrát osobní souboj blízko rohového praporku na své polovině a Everton tak má k dispozici vhazování.

13

Tentokrát se už Reece Jamesovi podařilo poslat přihrávku do vápna, kde na ní číhal Timo Werner, ale po zpracování mu balón odkopla domácí obrana.

12

Reece James se snažil něco vymyslet na pravém křídle s Havertzem, ale Richarlison si splnil své defenzivní záležitosti.

11

Kai Havertz se snažil si sběhnout za obranu, ale následný nákop končí bezpečně v rukou připraveného brankáře Jordana Pickforda.

10

Po centru z rohu si našel místo na hlavičku Yerry Mina, ale jeho pokus letěl pouze nad bránu soupeře a Edouard Mendy tentokrát nemusel zasahovat.

9

Opět byl v srdci akce domácího celku Alex Iwobi, ale jeho centr zblokoval maličký, ale neskutečně skvělý defenzivní francouzský záložník N'Golo Kanté.

8

Alex Iwobi sice dostal míč na pravou stranu při snaze se dostat dopředu, ale Ben Chilwell opět potvrdil svou famózní formu, když se vrátil a ukradl balón.

7

Richarlison se postaral o první střelu v tomto utkání, když získal balón po vhazování spoluhráče a následně si to namířil do vápna, ale jeho pokus neměl příliš razance a Edouard Mendy si tak připsal lehký zákrok.

6

Zatím se hraje převážně na polovině domácího celku, ovšem následně skončil balón pouze v zámezí a je to právě Everton, jenž bude mít k dispozici další autové vhazování.

5

Havertzovi se sice nepovedla přihrávka ve středu hrací plochy, ale míč dokázal jako první zahrát Zouma namísto Richarlisona a Chelsea jde opět dopředu.

4

Mason Mount se ale následně ocitl pouze v ofsajdovém postavení a Everton tak získal míč na svou stranu.

3

Posléze se dostal k míči na hranici vápna Kai Havertz, který jej posunul na spoluhráče, ale následný pokus byl zblokován a londýnský celek bude mít k dispozici rohový kop.

2

Ben Chilwell si bez problémů poradil se soupeřem na levé straně a získal tak pro své mužstvo autové vhazování.

1

Everton FC: Pickford – Holgate, Y. Mina, M. Keane – Godfrey, A. Doucouré, Allan, G. Sigurdsson (C) – Iwobi, Calvert-Lewin, Richarlison.
Náhradníci: Olsen – Bernard, A. Gomes, Davies, Kenny, Gordon, Tosun.

Chelsea FC: Mendy – R. James, K. Zouma, Silva (C), Chilwell – Kanté, Kovačić – Havertz, Mount, Werner – Giroud.
Náhradníci: Arrizabalaga – T. Abraham, Azpilicueta, Jorginho, Rüdiger, Gilmour, Anjorin.

Chelsea FC

Chelsea je aktuálně na 3. pozici s 22 body a skóre 25:11. Formu má tento celek z Londýna velmi dobrou a z posledních pěti ligových zápasů získal třináct bodů. Naposled doma přivítal Leeds. Hosté sice šli už ve 4. minutě do vedení, ale ve 27. minutě srovnal Giroud. V 61. minutě otočil zápas Zouma a v nastaveném čase druhé půle potvrdil výhru 3:1 Pulišič.
Také v Lize mistrů se Chelsea daří, neboť vyhrála skupinu E se 14 body a skóre 14:2. V posledním zápase remizovala doma s Krasnodarem poměrem 1:1.
Dnes nebudou k dispozici Hudson-Odoi se Ziyechem.

Everton FC

Tento Liverpoolský celek začal sezónu fantasticky, ovšem poslední zápasy šla forma rapidně dolů a aktuálně je Everton až na 9. místě se 17 body a skóre 20:18. Z posledních pěti zápasů získal jen čtyři body po výhře nad Fulhamem. V posledním zápase zavítal na půdu trápícího se Burnley, které ale šlo už ve 3. minutě do vedení. Těsně před poločasem ale srovnal Calvert-Lewin. Druhá polovina zápasu gól nepřinesla a Everton pouze remizoval 1:1.
Dnes nebudou hrát hráči Delph, Digne, Gbamin a Olsen. Otazník visí nad Colemanem.

Ve 12. kole Anglické Premier League se proti sobě utkají týmy Everton FC a Chelsea FC. Naposled se spolu tato mužstva utkala v březnu a to na půdě Chelsea, která v tomto utkání naprosto jasně dominovala a zvítězila vysoce 4:0. Dnes se ale bude hrát v Goodison Parku v Liverpoolu. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Jonathan Moss a jeho asistenti Marc Perry a Dan Robathan. Jako čtvrtý sudí bude připraven Lee Mason. U videa bude nachystán Andre Marriner s asistentem Andy Hallidayem. Úvodní výkop je naplánován na 21:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.