Pondělí 18. října 2021, svátek má Lukáš
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Pondělí 18. října 2021 Lukáš

Online reportáž

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vydřeným vítězstvím Frankfurtu, který svého soupeře porazil výsledkem 2:1. Eintracht se po změně stran dostal do rychlého dvoubrankového vedení, což mělo přinést poklidný zbytek zápasu. Doposud pasivní Schalke se však herně vzchopilo, navíc se mu povedlo snížit výsledek na rozdíl jediné branky. Hosté nebyli daleko ani od vyrovnání, nicméně v závěru utkání přišli o vyloučeného Bozdogana. Frankfurt si tak hubené vítězství udržel až do konce.

Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 10:3. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 1:7. Fauly: 9:16.

90+3

Konec zápasu.

Sestavy a rozestavení

Eintracht Frankfurt(3-1-4-2)

1 Trapp
Trapp
19 Abraham
Abraham
20 Hasebe
Hasebe
N'Dicka
Ilsanker
69. min Hinteregger
da Costa
81. min Chandler
28 Kohr
Kohr
69. min Sow
17 Rode
Rode
77. min Gaćinović
10 Kostić
Kostić
15 Kamada
Kamada
33 Silva
Silva
81. min Dost

FC Schalke 04(4-4-2)

35 Nübel
Nübel
20 Kenny
Kenny
4 Kabak
Kabak
24 Oczipka
Oczipka
Miranda
83. min Thiaw
Bozdogan
McKennie
28 Schöpf
Schöpf
31 Becker
Becker
46. min Matondo
Boujellab
87. min Raman
15 Kutucu
Kutucu
57. min Gregoritsch

Rozhodčí: Winkmann – Bandurski, Blos

Náhradníci
Eintracht Frankfurt
 • 6de Guzmán
 • 9Dost
 • 11Gaćinović
 • 13Hinteregger
 • 32Rönnow
 • 22Chandler
 • 8Sow
 • 16Torró
 • 18Touré
Náhradníci
FC Schalke 04
 • 11Gregoritsch
 • 43Hofmann
 • 34Langer
 • 37Mercan
 • 14Matondo
 • 23Schubert
 • 9Raman
 • 33Thiaw
90+2

Vypadá to, že Frankfurt má závěr tohoto zápasu naprosto pod kontrolou. Míč se domácím daří držet daleko od vlastní branky, což jim pochopitelně vyhovuje.

90+1
Karty

Dost šel do souboje s Kabakem hodně ostře, pochopitelně tak vidí žlutou kartu.

90+1
Karty

Žlutou kartu dostává Kevin Trapp (Eintracht Frankfurt).

90+1

Již nám běží nastavený čas, Schalke se přesto nachází daleko od branky soupeře.

90
Důležité

Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.

89

Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Frankfurt si stále drží nejtěsnější možné vedení, zcela určitě musíme počítat s nastavením.

87
Střídání

Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Nassim Boujellab, přichází Benito Raman.

86

Na druhé straně se o odkop postaral také Trapp, který si dával hodně načas. Nakonec mu to u sudího prošlo, jeho odkop si ovšem našel pouze Kabak.

85

Nübel pochopitelně musel se svým odkopem od branky hodně spěchat. Po jeho pasu se míč dostal k aktivnímu Matondovi, který se přesto nacházel v ofsajdu.

84

Chandler postupoval po pravém křídle, odkud ještě nahrával pod sebe na Gačinoviće. Ten ovšem nic kloudného nevymyslel, navíc se vrátila smečka protihráčů.

83
Střídání

Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Juan Miranda, přichází Malick Thiaw.

83

Odraz míče hrál do karet Schalke, které se bleskově pustilo na druhou stranu. Tam bylo roztažení hry na McKennieho nepřesné, vhazovat budou domácí.

82

Utkání nám vstoupilo do poslední desetiminutovky. Frankfurt i nadále hájí jednobrankové vedení, v závěru utkání navíc dohrávají proti oslabenému soupeři.

81
Střídání

Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází André Silva, přichází Bas Dost.
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Danny da Costa, přichází Timothy Chandler.

80

Odpalem na jistotu se prezentoval obránce Abraham, kterému se povedlo odvrátit hrací předmět do bezpečnějšího prostoru, kde se nacházel pouze Oczipka.

79

Schalke to bude mít po zbytek zápasu nesmírně složité, přišlo totiž o vyloučeného Bozdogana. I tak do konce tohoto zajímavého duelu zbývá deset minut.

78

Hráči v bílém kompletu začínají svého soupeře pořádně svírat. Další standardní situace se ovšem příliš nepovedla, na zadní tyči prodlužoval balón Kostić.

78

V krátkém časovém sledu další žlutá karta, navíc se pro Bozdogana jedná o druhou kartu. Schalke tak bude tento zápas dohrávat v početní nevýhodě.

77
Střídání

Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Sebastian Rode, přichází Mijat Gaćinović.

77
Důležité

Na druhé straně centroval z vynikající pozice Miranda, kterému se povedlo najít Matonda. Ten z bezprostřední blízkosti nevyzrál na Trappa, posléze proti prudké ráně zakročil na brankové čáře Abraham.

76

Z mnohem lepší pozice rozehrával volný kop domácí Rode. Jeho kroucená nabídka nebyla vůbec špatná, nicméně hrací předmět přistál do rukavic Nübela.

75

Frankfurt si navíc vybojoval standardní situaci z vlastní poloviny. Hinteregger jí rozehrál na vedle stojícího Hasebeho, který se snažil odkopnout míč vpřed.

74
Karty

Žlutou kartu dostává Nassim Boujellab (FC Schalke 04).

73

Utkání nám vstoupilo do závěrečné dvacetiminutovky. Schalke se sice snaží s nepříznivým výsledkem něco udělat, stále ale naráží na připravenou obranu.

69
Střídání

Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Dominik Kohr, přichází Djibril Sow.
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Stefan Ilsanker, přichází Martin Hinteregger.

68

Následovalo autové vhazování z pravé strany, o které se přihlásil defenzivně laděný da Costa. Po sérii odrazů se míč odrazil do moci brankáře Trappa.

67

Hostující celek v poklidu pracuje s míčem na polovině soupeře. Frankfurt se přesto snaží napadat rozehrávku, o což se stará útočná dvojice Silva – Kamada.

66

Ve středu hrací plochy se domácím povedlo přenést hru k pokutovému území. Střílený centr navíc vyprodukoval da Costa, Nübel ovšem vyrazil ke spoluhráčům.

65

Do kombinace se zapojil také střídající Gregoristch, který se prudkým centrem pokoušel najít svého útočného kolegu Matonda. Balón ovšem skončil u Trappa.

64

Další ostrý souboj, který klidně mohl přinést žlutou kartu pro Oczipku. Hlavní sudí byl v tomto momentu benevolentní, Oczipka mohl vyfasovat druhou žlutou.

63

Vypadalo to, že se Matondo natlačí s míčem až do pokutového území, jenomže v souboji s protihráčem fauloval. Rozehrávky se ujme sám brankář Trapp.

62

Máme za sebou hodinu hru, v nadcházejících minutách budeme sledovat zajímavou podívanou. Frankfurt se totiž dostává do pasivní hry, což mu nevyhovuje.

61

Navíc si první složitější zákrok připsal domácí brankář Trapp, který přesto uhájil čisté konto. Do hlavičky se natlačil Kabak, jenž ovšem mířil přímo doprostřed.

59
Góly

Schalke právě vstřelilo branku!
Tak přeci jenom se hostujícímu celku povedlo snížit krok! Schalke totiž zahrávalo rohový kop z pravé strany, přičemž se centr zakroutil přímo na hlavu WESTONA MCKENNIEHO. Hostující záložník se vyhoupl nejvýše do vzduchu, načež nechytatelnou hlavičkou poprvé překonal brankáře Trappa.

59

Schalke se po druhé inkasované brance přeci jenom herně vzchopilo. Další útočný výpad měl pro změnu na starosti Matondo, který vybojoval ojedinělý rohový kop.

58

Na hranici pokutového území se povedlo včas zakročit Rodemu, který před napadajícím protihráčem dokázal roztáhnout hru na Abrahama, jenž nikam nespěchá.

57
Střídání

Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Ahmed Kutucu, přichází Michael Gregoritsch.

56
Karty

Žlutou kartu dostává Can Bozdogan (FC Schalke 04).

56

Nübel ani v tomto případě to nezkoušel dalekonosným odkopem na druhou stranu. Naopak mu na pomoc přispěchal Miranda, který se vydal na útočnou stranu.

55

Jenomže působení na útočné polovině netrvalo nikterak dramaticky dlouho. Schöpfova kolmice totiž nebyla vůbec přesná, naopak se míč opět dostal za lajnu.

54
Karty

Žlutou kartu dostává Bastian Oczipka (FC Schalke 04).

53

U postranní lajny se Mirandovi nepovedlo přihrát přes Abrahama, který zablokoval míč směrem do zámezí. To znamená, že hráči Schalke budou vhazovat.

52

Hostujícímu celku se tak absolutně nepovedl vstup do druhého poločasu, hned v úvodu inkasoval druhou branku. Schalke však na zisk bodů má ještě dost času.

50
Góly

Frankfurt právě vstřelil branku!
Hned v úvodu druhého poločasu se domácí dostávají do dvoubrankového vedení! Kostić se totiž ujal rozehrávky volného kopu, který šikovně poslal ke vzdálenější brankové konstrukci. Tam se Boujellabovi nepovedlo uhlídat domácího kapitána DAVIDA ABRAHAMA, kterému se hlavičku podařilo zamířit do opuštěné svatyně.

50

Schalke sice velice dobře napadalo rozehrávku, avšak poté se da Costovi povedlo odcentrovat z pravé strany, přičemž do dráhy letu strčil ruku jeden z hostů.

50

Kapitán Abraham navázal na přesnost kombinace zpětnou nahrávkou na Kohra. Domácí záložník se již chystal k zakončení, na poslední chvíli zakročil soupeř.

49

U středového kruhu měl hodně prostoru domácí Ilsanker, který se snažil přeposlat nahrávku směrem na Silvu. Ten byl ovšem čistým způsobem ubráněn Kabakem.

48

V úvodu druhého poločasu byl do kombinace domácích zapojen také brankář Trapp. Ten přízemní nahrávkou oslovil Hasebeho, který mu ovšem rychle vrátil.

47

Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.

46
Střídání

Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Timo Becker, přichází Rabii Matondo.

46

Začal druhý poločas.

Máme za sebou první poločas, který nám nabídl celkem jednostrannou záležitost. Frankfurt totiž měl od úvodních vteřin mnohem více ze hry, což se mu jedinkrát povedlo potvrdit přesnou trefou. O tu se po staral portugalský forvard André Silva, jenž postupoval sám na brankáře. Schalke se během prvního poločasu nedostalo do ničeho nebezpečného, naopak se celý poločas pouze bránilo, což se pochopitelně ve druhém dějství bude muset změnit.

45

První poločas skončil.

44

Obrannou povinnost si dokázal splnit Miranda, který poté odkopl míč do bezpečnějšího prostoru. Tam se ovšem nacházel Rode, jenž okamžitě uklidnil hru.

42

A ta nebyla vůbec špatná. Kostić rozehrál volný kop cvičeným signálem na Kamadu. Druhý jmenovaný si za šestnáctkou přehodil míč na levačku, jenomže míč putoval vedle.

41

K taktickému zákroku u pokutového území sáhl se žlutou kartou hrající McKennie. Hlavní sudí byl i tentokráte velice pozorný, na řadu přijde další standardka.

40

První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.

39

Do hlavičkového souboje se natlačil také hostující Schöpf, kterému se povedlo přehlavičkovat Ilsankera. Schalke se konečně usadilo na útočné polovině hřiště.

38

Chytrá nabídka pod sebe v podání Abrahama byla velice chytrá. Navíc směřovala proti noze Kohrovi, avšak druhý jmenovaný hráč nedokázal míč trefit.

37
Karty

Během několika vteřin dvě žluté karty, konkrétněji pro Kamadu a McKennieho.

36

Nübel sám rozehrával volný kop z vlastní poloviny, přičemž se mu na opačné straně nepovedlo najít nikoho z kolegů. Naopak míč doplachtil až k domácímu Trappovi.

35

Po jednom ze vzdušných soubojů skončil na zemi McKennie. Hlavní sudí raději přerušil hru, nutno dodat, že si domácí hráč pomohl v souboji loktem.

34

Hrací předmět se jako poslední dotkl Mirandy, což pochopitelně znamenalo autové vhazování pro Eintracht. Abraham nikam nespěchá, spoluhráči mu zrovna moc nepomáhají.

33

I tak se po rozehrávce starali o další útočnou akci domácí hráči. Kohr přiťukl do tandemu na Kamadu, který u postranní čáry nedokázal přejít přes zadáka Kennyho.

32

Schalke to bude mít v tuto chvíli nesmírně složité, přesně po třetině hry totiž prohrává o jednu branku. Hostující celek přesto má na vyrovnání dostatek času.

28
Góly

Frankfurt právě vstřelil branku!
Domácí se dostávají do zaslouženého vedení! Kenny se nechal u postranní lajny čistým způsobem obrat o míč, což přineslo protiútok pro domácí celek. Hostující obrana se značně rozestoupila, čehož dokázal využít Kamada, jenž vysunul do vyložené šance ANDRÉHO SILVU. Posledně jmenovaný hráč postupoval sám na brankáře, kterého překonal přízemním zakončením.

27

Po delší době se do rozehrávky svého celku zapojil také brankář Trapp, který také v tomto případě přesně roztáhl hru na da Costu, jenž spěchá směrem vpřed.

26

Z velice dobré pozice se povedlo tvrdě zakončit Kostićovi, který ovšem trefil pouze protihráče před sebou. Následný atak domácích neskončil ziskem dalšího rohu.

25

Na jistotu se rozhodl zakročit obránce Oczipka, který před napadajícím protihráčem odklidil balón daleko do autu. To znamená další aut v podání N'Dicky.

24
Důležité

V krátkém časovém sledu jsme sledovali další pohotový pokus v podání domácího Kamady. Jeho druhá rána směřovala pod břevno, kde byl připravený Nübel.

23

Poprvé se do akce dostal také pomezní sudí, který si všiml ofsajdového postavení, ve kterém se nacházel Schöpf. Eintracht okamžitě rozehrál z vlastní poloviny.

22

Šikovné roztažení hry našlo na pravém křídle da Costu, který si přichystal pohodlný centr pravou nohou. Ten sice nebyl nebezpečný, i přesto se dostal ke Kostićovi.

21

Je za námi úvodní dvacetiminutovka, na první branku stále čekáme. Zatím jsme viděli pouhé náznaky šancí, přičemž se mnohem nebezpečnějším dojem jeví domácí.

20

Prvním střeleckým pokusem se prezentoval také Kamada, jehož jedovka levou nohou vystoupala metr nad břevno. Nübel si na tento pokus nemusel sáhnout.

19

U postranní lajny se povedlo zablokovat nahrávku napadajícímu Kennymu, od kterého šel míč do zámezí. N'Dicka okamžitě obstaral autové vhazování domácích.

18

Domácí celek je v úvodu zápasu výrazně aktivnějším mužstvem. Schalke se však velice dobře brání, nicméně směrem dopředu to není vůbec optimistické.

17

Rychlá kombinace přinesla fantastická nabídku v podání Kostiće, který nahrával napříč malým vápnem. Na zadní tyči dobíhal da Costa, jenž mířil úplně vedle branky.

16

Eintracht se po další neúspěšné útočné akci vydal zpět na vlastní polovinu, odkud to dalekonosným pasem zkoušel N'Dicka, který ovšem našel pouze Oczipku.

15

Schalke se ani v tuto chvíli neudrželo s míčem na útočné polovině, ba naopak do nahrávky dokázal sáhnout Hasebe, který ovšem poté nedokázal najít Rodeho.

14

Frankfurt si přesto vybojoval standardní situaci z velice dobré vzdálenosti od branky. Nakonec to na sebe vzal Kostić, jehož slabý pokus směřoval doprostřed.

13

Po jednom ze soubojů se u hranice pokutového území skácel k zemi Kostić, který se marně dožadoval nedovoleného zákroku. Sudí ale nechal pokračovat ve hře.

12

Do nepříjemného obležení se dostal domácí N'Dicka, který tak musel zvolil zpětnou nahrávku až na brankáře Trappa. Ten si trpělivě počkal na volného kolegu.

11

Trapp tak nemusel vůbec zasahovat, naopak se posléze sám postaral o rozehrávku od své branky. Ta putovala na Hasebeho, který roztáhl hru na da Costu.

10

Sledovali jsme první rohový kop hostujícího celku. Ten se nebezpečně stáčel směrem k hranici malého vápna, odkud hlavičkoval vedle branky forvard Boujellab.

9

Následně se do akce zapojil také hlavní sudí, který si všiml nedovoleného zákroku Rodeho. Na zemi se ocitl McKennie, Schalke bude rozehrávat první standardku.

8

První slušnější šanci měli domácí hráči. Kostićovi se totiž z levé strany povedlo odcentrovat na hlavu Silvy, jehož prodloužení směřovalo kousek vedle branky.

7

Přenesení hry směřovalo na Hasebeho, který si poté všiml volného kolegy Ilsankera. Frankfurt to zkouší pozvolnou kombinaci, ta zatím nepřinesla nic vážnějšího.

6

Posléze to mnohem lépe provedl Kohr, který se zbavil svého strážce, načež vybojoval úvodní rohový kop. K rozehrávce rohu se postavil křídelník Filip Kostić.

5

Eintracht se kombinací dostal na vlastní obrannou polovinu, kde se Abraham rozhodl pro roztažení hry na da Costu, který svým centrem našel prvního soupeře.

4

Kutucu dokázal těžký balón zpracovat pod sebe, kde se vynořil jeho útočný kolega Boujellab. Ten šel do souboje ostrým způsobem, což si vyžádalo zvuk píšťalky.

3

Hned v úvodu tohoto zápasu to po pravém křídle zkoušel hostující Bozdogan, který si ovšem ukopl míč daleko od kopačky, což dokázal využít zadák N'Dicka.

2

Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí hráči, kteří budou hrát zprava doleva.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Eintracht Frankfurt: Trapp – D. Abraham, Hasebe, N'Dicka – Ilsanker – D. da Costa, Kohr, Rode, Kostić – Kamada, André Silva.
Náhradníci: Rönnow – de Guzmán, Dost, Gaćinović, Hinteregger, Chandler, Sow, Torró, A. Touré.

FC Schalke 04: Nübel – Kenny, Kabak, Oczipka, Miranda – Bozdogan, McKennie, Schöpf, Becker – Boujellab, Kutucu.
Náhradníci: Langer, Schubert – Gregoritsch, Hofmann, Mercan, Matondo, Raman, Thiaw.

Rozhodčí: Winkmann – Bandurski, Blos.

FC Schalke 04

Na opačné straně stojí nevyzpytatelné Schalke, které pro změnu okupuje devátou pozici tabulky, což by pochopitelně neznamenalo pohárovou účast pro nadcházející sezónu. Schalke čeká na výhru dlouhých třináct zápasů, tuto sérii se zcela jistě pokusí dnes přeseknout. Schalke se i tak drží na sympatické deváté pozici, přičemž na pohárové příčky ztrácí šest bodů. Hostující tým tohoto zápasu má na svém kontě sérii dvou nerozhodných výsledků v řadě. Schalke nejprve remizovalo na hřišti Unionu Berlín výsledkem 1:1, v minulém kole byl stejný výsledek pro změnu viděn v souboji proti pátému Leverkusenu.

Eintracht Frankfurt

Fotbalisté Frankfurtu se po jednatřiceti odehraných zápasech nacházejí na průběžné desáté pozici, což i tak znamená spodní polovinu tabulky. Eintrachtu se doposud povedlo nasbírat osmatřicet bodů, nicméně náskok před čtrnáctým Augsburgem je v tuto chvíli pouze tříbodový. Domácí celek tohoto zápasu má v posledních duelech celkem dobrou formu, povedlo se mu totiž vyhrát hned třikrát z posledních pěti případů. Frankfurt naposledy senzačně uspěl na hřišti berlínské Herthy, kde se mu povedlo vyhrát vysoko 4:1. Frankfurt se pokusí na toto vítězství navázat, na domácím stadionu se řadí mezi osmičku nejlepších mužstev Bundesligy.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům německého fotbalu! Německá Bundesliga má na programu další kolo, my budeme společně sledovat souboj mezi Eintracht Frankfurt a FC Schalke 04.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Mohlo by vás zajímat