To už je ze zápasu Crystal Palace – Arsenal vše. Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek středečního večera.

Držení míče: 32 % : 68 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 6:3. Rohy: 6:7. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 7:7.

Hlavní rozhodčí nakonec přidal ve druhém poločase dokonce šest minut. Ty jsou však minulostí a zápas končí. Arsenal si nakonec z malého londýnského derby odváží z trávníku Crystal Palace důležitou výhru 3:1.

Dlouhé minuty po úvodním hvizdu se ani jeden z týmů nemohl pořádně prosadit v koncovce. Arsenal byl sice o něco aktivnější, ale poprvé zahrozili domácí. Townsend skvěle naservíroval míč na hlavu Bentekeho, který ale těsně přestřelil. Po půlhodině hry se poprvé měnilo skóre. Tierney se Sakou skvěle vykombinovali levou stranu a právě Tierney nabídl skórování Nicolasi Pépému.

Po hodině hry Townsend předvedl další ze svých vynikajících centrů a tentokrát už se Chritian Benteke z blízkosti nemýlil. Zápas se rozhodl až v samotném závěru. Nejprve využil pobídky Martina Ödegaarda Gabriel Martinelli a následně pečetil na konečných 3:1 Nicolas Pépé.

Crystal Palace FCCrystal Palace FC(4-3-3 )

McCarthy
82. min Riedewald
15 Schlupp
Schlupp
Townsend
20 Benteke
Benteke
79. min Ayew

Tierney
78. min Xhaka
25 Alnaní
Alnaní
18 Partey
Partey
78. min Martinelli
19 Pépé
Pépé
Smith-Rowe
7 Saka
Saka
65. min Ödegaard

Arsenal právě vstřelil branku!
V páté nastavené minutě Arsenal potvrzuje své dnešní vítězství! Po dlouhém autovém vhazování se dokázal NICOLAS PÉPÉ protáhnout mezi dvěma obránci, prosadit se ke střele a propálit bezmocného Guaitu.

90+4

O osudu zápasu je nejspíše rozhodnuto. Ayew vletěl tvrdě do souboje s Alnaním a je pískán faul.

90+3

Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.

90+1

Arsenal se v nastaveném čase vrací do vedení! Trenér Arteta měl šťastnou ruku při střídání! Parádní Ödegaardův centru si v pokutovém území našel GABRIEL MARTINELLI, který na druhý dotek dokázal dopravit balon do sítě.

90

Z prvního doteku cpal míč do šestnáctky Muhammad Alnaní. Egyptský záložník však nedokázal najít své spoluhráče a míč sebral Guaita.

89

Na pravé straně měl o něco více prostoru Calum Chambers. S Pépém si několikrát vyměnil míč, ale na zformovanou obranu soupeře nevyzrál.

88

Arsenal se pokouší ještě zatlačit soupeře v samotném závěru zápasu. Mitchell ale bezpečně zablokoval centru Ödegaarda.

87

Z levé strany si to namířil více k ose trávníku Andros Townsend. Z hranice vápna obstřelil oba obránce, ale střela neměla potřebnou razanci.

86

Tyrick Mitchell vhazoval míč do hry zpoza postranní lajny. Následně dokonce vytloukl bránícího Chamberse a získal pro svůj tým rohový kop.

84

Také Arsenal zahrozil. Ödegaard skvěle přetáhl přihrávku až ke vzdálenější tyči, kde ale Aubameyang nedokázal zakončit ani ve skluzu.

83

Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Ayewovu hlavičku nyní musel chytat na brankové čáře Leno.

82

Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází James McCarthy, přichází Jaïro Riedewald.

82

Ani střídající Martinelli nedokázal ve středu pole projít kolem Schluppa. Následně je ale pískán další ofsajd Crystal Palace.

81

Velké potíže s rozehrávkou měl Gabriel. Brazilský stoper si ale proti čerstvému Ayewovi dokázal poradit přihrávkou k Xhakovi.

80

Od Lena putoval míč ke kopačkám Holdinga. Arsenal se však dlouho neudržel v kombinaci a do tvrdého souboje musel vletět Alnaní.

79

Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Christian Benteke, přichází Jordan Ayew.

78

Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Thomas Partey, přichází Gabriel Martinelli.

78

Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Kieran Tierney, přichází Granit Xhaka.

77

Tempo zápasu znovu lehce upadá. Zdlouhavá kombinace Arsenalu nemůže přehrát přesouvající se obranu soupeře.

76

Arsenal bude podruhé měnit sestavu. Za postranní lajnou už se připravuje ke vstupu na trávník Gabriel Martinelli.

75

Ofsajd se píská také na druhé straně. Své postavení za obranou Arsenalu si nepohlídal při nahrávce McCarthyho Wilfried Zaha.

74

Kouyaté skvělým pohybem nedal prostor Pépému. Arsenal se chtěl rychle vrátit k míči, ale je pískán další ofsajd Aubameyanga.

72

Poprvé se dostal k míči i střídající Martin Ödegaard. Arsenal se na malý moment usadil na útočném území, ale nakonec přišla mizerná nahrávka Thomase Parteyho.

71

Perfektní zpracování ve vápně předvedl Christian Benteke. Prudký pas si dokázal ztlumit na hrudníku, poté ale nestačil rychleji zakončit.

70

Wilfried Zaha sice přes Alnaního neprošel do vápna, ale dokázal soupeře vytlouct a získat pro svůj tým další rohový kop.

69

Naopak Crystal Palace cítí šanci na dokonání obratu. Schlupp však prudkou nahrávkou nedokázal Bentekeho oslovit.

68

Arsenal je v posledních minutách zcela mimo hru. Přihrávka Smitha-Rowea neměla potřebnou přesnost a skončila jen za postranní lajnou.

66

Domácí jsou po vstřelené brance při chuti. Zaha se snažil projít mezi dvěma obránci, ve vápně byl zatažen za ruku, ale hlavní rozhodčí penaltu nenařídil.

65

Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Bukayo Saka, přichází Martin Ödegaard.

64

Hlavní rozhodčí si ještě nechal gól potvrdit kolegy u videa. O faul ani ofsajd se nejednalo a skóre je tak opět vyrovnané.

62

Crystal Palace právě vstřelil branku!
Crystal Palace srovnává krok! Po faulu Saky rozehrávali domácí volný přímý kop. Townsend načechral míč do ideálního prostoru, kam si naběhl i CHRISTIAN BENTEKE a hlavičkou v pádu překonal Bernda Lena.

62

Hlavní sudí musí opět krotit vášně. Saka nepříjemně zajel do Zahy na třiceti metrech od branky Arsenalu.

61

Také domácí se tlačili do útoku. Chambers vhodil míč do hry zpoza postranní lajny, ale ihned poté byl odpískán ofsajd Bentekeho.

60

I po hodině hry vede Arsenal na půdě londýnského rivala Crystal Palace 1:0. O zatím jediný dnešní zápas se postaral Nicolas Pépé.

59

Dlouhý aut Chamberse našel Alnaního. Následně byl u balonu Smith-Rowe, kterého ale okamžitě poslal faulem na zem Benteke.

58

Holdingova rozehrávka skončila jen u napadajícího Zahy. Právě útočník z Pobřeží Slonoviny chtěl využít nepřesnosti soupeře, ale ve vápně neuspěl.

57

Gabriel posouval míč na krátkou vzdálenost Alnanímu. Arsenal sice kombinuje ve středu pole, ale až do vápna soupeře se ne a ne dostat.

55

Už už to vypadalo, že by se Nicolas Pépé mohl protáhnout přes obránce do vápna. Nakonec zvolil nahrávku zpět na Saku, ale balon si pohlídal McCarthy.

54

Kieran Tierney chtěl přenést hru přes celou šířku trávníku. Balon měl najít Saku, ale stále jen devatenáctiletý záložník zpracoval míč až za postranní lajnou.

53

Opatrná rozehrávka Arsenalu. Alnaní si několikrát vyměnil míč s Parteym. Následně sice Aubameyang dloubal míč do pokutového území, ale na zadní tyči zasáhl Ward.

51

Před vápnem Crystal Palace kouzlil s míčem Aubameyang. Když ale chtěl přihrát do nadějné pozice Pépému, tak přišla nečekaná ztráta.

50

I po změně stran se pokračuje v podobném trendu. Ani jeden z týmů se příliš nežene do útoku a raději se soustředí na obrannou fázi.

49

Benteke si obhazoval Parteyho, který si lehce pomohl rukou. To však neuniklo hlavnímu rozhodčímu, který okamžitě přisuzuje balon domácím.

48

Alnaního zradilo zpracování a domácí mohli využít otevřenější obrany. Schluppova nahrávka na zcela volného Zahu byla ale až příliš prudká.

47

Do druhého poločasu vstoupili rozehrávkou ze středového kruhu domácí fotbalisté. Po přihrávky z pravé strany mohl zakončovat Benteke, ale hlavou přestřelil.

46

Druhý poločas začne přibližně ve 21:03.

Tři nastavené minuty jsou minulostí a první poločas končí. Do šaten odcházejí spokojeni fotbalisté Arsenalu, kteří vedou na půdě Crystal Palace 1:0.

45+3

45+2

Dlouhým nákopem chtěl Gabriel Aubameyanga. Hostující kapitán se ale nacházel ve zjevném ofsajdu a míč nechal jen proskákal k Guaitovi.

45+1

Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase hned tři minuty.

45

Tierneyho přihrávka podél postranní lajny Saku neoslovila. Balon tak bezpečně sebral pro domácí Joel Ward.

44

Minutu před pauzou byl u balonu Rob Holding. Stoper Arsenalu si nechtěl zadělat na problémy a raději přihrával ještě dozadu na Bernda Lena.

43

Právě Cheikhou Kouyaté nasadil jesličky Aubameyangovi a následně našel na pravé straně Warda. Z prvního doteku přilétl balon do vápna, kde však tentokrát vládl Leno.

42

Hosté měli problémy s rozehrávkou přes napadající soupeře. Partey došel s balonem jen ke středovému kruhu, když neobešel Kouyatého.

41

Individuálně chtěl do šestnáctky proniknout Jeff Schlupp. Následně byl ve vápně povalem Zaha, ale hlavní rozhodčí nechal hru plynout bez přerušení.

40

První poločas pomalu míří ke svému závěru. Arsenal se zásluhou Nicolase Pépého dostal do vedení, ale nyní musí bránit.

38

Videorozhodčí ještě zkoumal potenciální červenou kartu pro Bentekeho, ale nakonec se pokračuje v plném počtu na obou stranách.

37

Za vzájemnou potyčku dostávají po žluté kartě Benteke a Alnaní.

35

Arsenal se z první střely na branku dostává do vedení! Saka parádní patičkou uvolnil na levé straně Tierneyho, ten následně odcentroval do nebezpečného prostoru u penaltového bodu, kam si přispěchal pro zakončení NICOLAS PÉPÉ.

35

Emile Smith-Rowe hledal přihrávkou do pokutového území Saku. Balon však proskákal jen do rukavic připraveného Vicenta Guaity.

34

Zápas začíná nabírat na obrátkách. Z hranice pokutového území vyslal nebezpečnou ránu Christian Benteke, ale Bernd Leno se opět dokázal natáhnout ke své tyči.

32

Nebezpečná situace také na druhé straně. Po průnikové nahrávce spěchal sám na Guaitu Bukayo Saka. Před brankářem si postrčil míč a poté spadl na trávník. Všechno vzrušení, potenciální penalta a červená karta jsou pryč po odmávaném ofsajdu.

31

Výborný centr z místa přestupku poslal do vápna Townsend. Benteke se zbavil obránců a mohl hlavičkoval zcela sám v nadějném postavení. Svou hlavičku ale poslal jen nad branku.

30

I po půlhodině hry je stav zápasu Crystal Palace – Arsenal 0:0. Kouyaté přihrával na levou stranu Mitchellovi, kterého zastavil jen za cenu faulu Chambers.

29

V šestnáctce se Arsenalu zatím nedaří. Ani delší centr na zadní tyč svého adresáta nenašel. Po přechodu půlící čáry se ale provinil faulem Benteke.

28

Alnaní skvěle přehodil míč na pravou stranu k Chambersovi, který však přihrávku poslal jen do bránícího Tomkinse. Arsenal bude pokračovat dalším rohem.

27

Počet rohových kopů sice Arsenalu naskakuje, ale ani jeden nebyl pro domácí nebezpečný. Nyní vyboxoval míč daleko ze svého vápna Vicente Guaita.

26

Před dalším rohovým kopem musel hlavní rozhodčí umravňovat Aubameyanga s Mitchellem. Domácí se však dokázali lehce osvobodit.

25

Rohový kop pro Arsenal zařídil na pravém kraji i Nicolas Pépé. Před Guaitou bylo pořádně horko, ale Crystal Palace se opět bezpečně ubránilo.

23

Také domácí fotbalisté měli k dispozici rohový kop. Nakonec za hranice malého vápna hlavičkoval ze záklonu James Tomkins a poprvé protáhl Lena, který musel zasahovat u své tyče.

22

Hned dvě zblokované rány hostujícího celku. Už už to vypadalo, že by mohl jít Zaha do protiútoku, ale osamocen raději přihrával zpět.

21

Emile Smith-Rowe si dělal prostor na pravém kraji. S Pépém si ale příliš nerozuměl a o balon přišel. Domácí se však uchýlili jen k dalekému odkopu.

20

Ani dvacet minut brankovou příležitost nepřineslo. Arsenal je sice směrem do ofenzivy aktivnějším týmem, ale Vicenta Guaitu stále neprověřil.

19

Skvělou práci v obraně předvedl i Thomas Partey, který v klíčovou chvíli vypíchl míč útočícímu Bentekemu. Ani tentokrát tak Leno zasahovat nemusel.

18

Po faulu Holdinga na Townsenda se ujal rozehrávky sám faulovaný. Devětadvacetiletý Angličan kroutil míč do malého vápna, ale nejvýše se vyšplhal jen hostující Gabriel.

17

Arsenal se postupně propracoval do blízkosti pokutového území. Alnaního zastavil nejspíše rukou Schlupp, ale do útoku mířili domácí fotbalisté a po faulu na Townsenda dokonce budou zahrávat volný přímý kop.

15

Aubameyang zkoušel prostrčit míč do vápna na Saku, ale obrana Crystal Palace byla opět připravena zasáhnout.

14

Kanonýři rozehrávali další rohový kop, ale ani tentokrát neuspěli. V obraně si vedl skvěle Joel Ward, který nepustil k hlavičce Saku ani Aubameyanga.

13

Arsenal nabídnutý rohový kop v zakončení neproměnil. Tomkins měl dostatek času, aby míč hlavou poslal s přehledem do náruče vlastního gólmana.

11

Saka spolupracoval s Tierneym. Balon však skončil po skluzu Warda za koncovou čárou. Následně se Tierney po lehkém doteku skácel na trávník.

10

Úvodní desetiminutovka příliš fotbalové krásy nenabídla. Při napadání se provinil proti pravidlům Pépé a domácí mohou rozehrávat z klidové pozice.

9

Zničehonic od pravé postranní lajny nacentroval do vápna Pépé. Tomkins měl co dělat, aby míč nenechal propadnout ke zcela volného Aubameyangovi.

8

Domácí ještě pokračoval rozehrávkou od rohového praporku. Prvotní centr byl sice příliš dlouhý, ale z druhé strany naservíroval míč dokonale na hlavu Cahilla Mitchell a domácí kapitán jen těsně minut vzdálenější tyč.

7

O průnikovou nahrávku mezi obránce se pokoušel McCarthy. Balon se odrazil přesně do pohybu Wilfrieda Zahy, který ale z levé strany nedokázal přes soupeře zakončit.

6

Calum Chambers sice na moment skončil na trávníku s bolestivou grimasou, ale nakonec nebylo potřeba ani ošetření na hrací ploše a zápas může pokračovat.

5

Také Crystal Palace se poprvé dostalo s balonem na útočnou polovinu trávníku. Schlupp však přišlápl nohu Chambersovi a vyfasoval žlutou kartu.

4

Opět byl u balonu Nicolas Pépé. Útočník z Pobřeží Slonoviny našel před sebou postaveného Smitha-Rowea, který jen těsně minul stříleným centrem téměř osamoceného Saku.

3

Až od Holdinga putoval míč k Tierneymu. Hosté se hnali do útoku, ale Pépého připravil o nadějnou pozici na pravé straně Mitchell.

2

První poločas odstartoval rozehrávkou ze středového kruhu Pierre-Emerick Aubameyang. Hostující kapitán přihrával pod sebe na Alnaního, který nakopl balon na útočnou polovinu.

1

Hlavní rozhodčí Taylor již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas sedmatřicátého kola nejvyšší anglické soutěže Premier League mezi Crystal Palace a Arsenalem může za několik málo okamžiků začít.

Crystal Palace FC: Guaita – J. Ward, Tomkins, Cahill, T. Mitchell – Kouyaté, James McCarthy, Schlupp – A. Townsend, Ch. Benteke, Zaha.
Náhradníci: Butland – Riedewald, Rak-Sakyi, Mateta, Batshuayi, J. Ayew, Clyne, Kelly, van Aanholt.

Arsenal FC: Leno – Chambers, Holding, Gabriel, Tierney – Alnaní, Partey – Pépé, Smith-Rowe, Saka – Aubameyang.
Náhradníci: Ryan – A. Lacazette, Ödegaard, Soares, D. Ceballos, Martinelli, Willian, Xhaka, Marí.

Arsenal FC

Londýnský Arsenal by i přes lepšící se formu v závěru sezony, mohl zůstat bez evropských pohárů pro příští ročník. Dvě kola před koncem drží Kanonýři až desátou pozici a v boji o výhodnější postavení budou muset doufat v zaváhání Tottenhamu, West Hamu, Leedsu nebo Evertonu.

Trenér Mikel Arteta nebyl se svým týmem daleko od postupu do finále Evropské ligy. Po jednoznačném vítězství nad pražskou Slavií však anglický favorit nečekaně zaváhal ve dvojutkání s Villarrealem. Z horké španělské půdy si sice přivezl Arsenal nadějnou porážku 1:2, ale v domácím prostředí nedokázal vyhrát a tak si o cennou trofej zahraje Villarreal.

Po vyřazení z Evropské ligy je Arsenal v Premier League stoprocentní. Již jistě sestupující West Brom vyřídili Gunners 3:1, následně ale v londýnském derby překonali finalisty Ligy mistrů Chelsea jediným gólem Emile Smitha Rowea.

Sezona Crystal Palace se velmi podobá té předchozí. Londýnský tým nekonzistentními výkony spadl do druhé poloviny tabulky Premier League. Aktuální třináctou pozici sice ještě může teoreticky vylepšit, když na jedenáctou Aston Villu ztrácí pět bodů, ale v posledních dvou duelech čeká Crystal Palace dva velmi těžcí soupeři.

Nejprve dnes přivítá v domácím Selhurst Parku Arsenal, aby závěrečné kolo odehrál na trávníku Liverpoolu.

V prosinci loňského roku Crystal Palace prožilo černou série pěti zápasů bez vítězství, od té doby ale dokázalo přehrát nebezpečné Wolves, Brighton, zcela poslední Sheffield a v posledním kole také Aston Villu.

Ofenzivu táhne duo Zaha – Benteke, které se postaralo gólem nebo asistencí na více než polovině všech vstřelených branek.

Krásný středeční večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší anglická soutěž Premier League nabízí v předposledním kole malé londýnské derby. Do Selhurst Park, kde sídlí Crystal Palace zavítá Arsenal.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.