Liberec před týdnem udolal doma Gent 1:0 gólem Júsufa a do soutěže jako jediný z českých zástupců vykročil pravou nohou.

Crvena zvezda Bělehrad naopak podlehla 0:2 na stadionu Sinsheimu, kde svá domácí utkání hraje Hoffenheim.

Liberci chybí kvůli zdravotním problémům důležitý záložník Pešek i stopeři Jugas a Kačaraba. Od začátku dostávají šanci Chaluš, Sadílek či Matoušek.

Domácí tým nastoupí bez Guélora Kangy známého ze svého působení ve Spartě.

Crvena Zvezda BělehradCZ Bělehrad(4-5-1)

Rodič
75. min Gobeljič o hráči
10 Katai
Katai
88. min Vukanovič o hráči
Nikolič
35 Sanogo
Sanogo
Ivanič
83. min Gavrič o hráči
31 Ben
Ben
83. min Petrovič o hráči
Falcinelli
88. min Pankov o hráči

Hromada
86. min Šulc o hráči
23 Mara
Mara
90. min Barac o hráči
Mosquera
90. min Fukala o hráči
21 Júsuf
Júsuf
75. min Rabušic o hráči
Matoušek
75. min Beran o hráči

Rozhodčí: Verissimo - Campos, Martins

Trenér Crvené zvezdy Dejan Stankovič byl v úvodním duelu skupiny vyloučen, a tak dnes nebude na lavičce.

Liberec na CZ Bělehrad už v minulosti narazil a byl úspěšný. V play-off o postup do skupiny Poháru UEFA v sezoně 2006/07 vyhrál doma i venku. Byl u toho i dnešní trenér libereckých brankářů Marek Čech.

Utkání se původně mělo hrát s omezeným počtem diváků, ale srbské orgány to vzhledem ke zhoršující se situaci kolem koronaviru nakonec nedovolily. Crvena Zvezda se tak bude na slavném stadionu Marakana muset obejít bez svých bouřlivých fanoušků.

Crvena Zvezda hraje ve skupině pohárů počtvrté v řadě, v minulých dvou letech hrála Ligu mistrů.

V Srbsku fotbalová liga dál běží, takže domácí tým, který soutěž vede, má náročný program. Naproti tomu Liberec hraje vzhledem ke stopce sportu v Česku jen Evropskou ligu.

Týmy nastupují na hrací plochu.

1

Začal první poločas utkání CZ Bělehrad - Liberec

1

Liberec hraje v modrém, domácí v bílo-červené kombinaci.

3

Začátek utkání je opatrný, žádná útočná smršť domácího favorita se zatím nekoná.

5

Tijani pálil z dálky levačkou, domácí branku netrefil.

6

Falcinelli dostal balon za obranu, Nguyen byl u míče dřív.

7

El Fardou Ben (CZ Bělehrad) vstřelil gól. CZ Bělehrad - Liberec 1:0
Tijani první nebezpečný balon odvrátil, domácí však pokračovali v akci, vrátili míč do vápna a Ben se prosadil hlavou.

9

A mohlo být z libereckého pohledu ještě hůř, ve vápně pálil z první Nikolič, Nguyen však jeho prudkou ránu vyrazil.

12

Liberec se potřebuje z úvodní rány rychle vzpamatovat.

14

Liberec vybojoval roh.

16

Tijani zachytil míč, který směřoval za libereckou obranu.

17

Ivanič si naběhl do šestnáctky a z úhlu pálil na přední tyč, Nguyen vyrazil na roh.

18

Koscelník centroval do vápna domácího týmu, Júsuf se však k míči nedostal.

19

Liberec se začíná osmělovat a stále častěji proniká na polovinu Crvené zvezdy.

22

El Fardou Ben (CZ Bělehrad) vstřelil gól. CZ Bělehrad - Liberec 2:0
Ivanič dostal přihrávku za obranu, potáhl míč po levém křídle a zpětnou přihrávkou jej naservíroval Benovi, který se z deseti metrů trefil k tyči. Nguyen byl bezmocný.

23

Další smrtící akce domácích, Falcinelli však zakončoval těsně nad.

27

Crvena zvezda bude kopat roh.

29

První příležitost Liberce: Mikula našel přesným centrem zleva v pokutovém území osamoceného Júsufa, ten však hlavičkoval nad branku.

30

Liberec obléhal branku Zvezdy, nakonec je z toho však jen aut.

32

Tijani odvrátil na roh.

33

A po něm následuje odkop od liberecké branky.

36

Sadílek vybojoval standardní situaci pro Liberec.

37

Z dálky pálil z trestného kopu Mara, ale nebyl vůbec přesný.

37

Katai trefil z asi 25 metrů tyč liberecké branky.

41

Jan Matoušek (Liberec) vstřelil gól. CZ Bělehrad - Liberec 2:1
Liberec předvedl pěknou kombinaci, kterou zakončil Matoušek přesnou střelou k tyči ze zhruba 20 metrů.

44

Ben dostal míč za obranu a zpětnou přihrávkou našel v šestnáctce volného Ivaniče, ten však v jasné pozici netrefil libereckou branku.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 2:1

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání CZ Bělehrad - Liberec

46

Liberec zahrával roh, brankář Borjan balon vyboxoval a po srážce zůstal otřesený ležet na hřišti.

48

Borjan je ošetřen a bude hrát dál.

50

Milan Gajič (CZ Bělehrad) vstřelil gól. CZ Bělehrad - Liberec 3:1
Mikula uhasil šanci Bena, jenže míč se odrazil ke zcela volnému Gajičovi, který trefil odkrytou libereckou branku a vrátil domácím dvougólové vedení.

56

Mosquera zahrával trestný kop z pravé strany, dobře zakroutil míč do vápna, žádný ze spoluhráčů se k němu však nedostal.

57

Po dalším centru Mosquery Crvena zvezda odvrátila na roh.

57

Z něj Liberečtí branku neohrozili.

57

Naopak domácí podnikli rychlý protiútok, po němž Liberec zachránil Nguyen, který zachytil přihrávku Kataie před úplně prázdnou branku.

58

Sadílek pálil v pokutovém území Zvezdy kousek vedle branky.

61

Po faulu na Sadílka bude Liberec zahrávat trestný kop z nadějného místa těsně za hranicí vápna.

62

Mara vypálil technicky přesně k tyči, Borjan však bravurním zákrokem míč vyrazil.

64

Na druhé straně pálil z dálky Katai, Nguyen si s jeho přízemní střelou snadno poradil.

66

Žlutou kartu dostal Milan Borjan (CZ Bělehrad)

67

Aleksandar Katai (CZ Bělehrad) vstřelil gól. CZ Bělehrad - Liberec 4:1
Tak tenhle zápas už je rozhodnutý. Katai projel libereckou obranou jako nůž máslem, nezastavili ho Chaluš ani Koscelník a střelou k tyči zvyšuje náskok Crvené zvezdy.