Jablonec hraje o druhé postupové místo na dálku s Randers. Dánský tým má o bod víc než Jablonec a skupinu zakončí na hřišti Alkmaaru.

Jablonec potřebuje v Rumunsku uhrát lepší výsledek než Randers v Alkmaaru. Když získá v Kluži bod, tak musí Randers prohrát aspoň o dvě branky. Když Jablonec vyhraje, Randers musí maximálně remizovat.

Hosté nastoupí bez nemocného záložníka Dominika Pleštila a vykartovaného levého obránce Jana Kroba.

V útoku nastoupí Tomáš Čvančara, zatímco Martin Doležal zůstal na lavičce.

Bordeianu
73. min Rodríguez o hráči
7 Paun
Paun
72. min Alibec o hráči
9 Omrani
Omrani
56. min Costache o hráči
Debeljuh
86. min Bouhenna o hráči
10 Deac
Deac
87. min Stefan o hráči

Malínský
67. min Kubista o hráči
8 Houska
Houska
88. min Smejkal o hráči
Hübschman
79. min Považanec o hráči
Kratochvíl
11 Pilař
Pilař
88. min Vaníček o hráči
Čvančara
68. min Doležal o hráči

Rozhodčí: Osmers - Schaal, Kempter

Zápas řídí rozhodčí z Německa, hlavním je Harm Osmers.

Jablonec hodlá navázat na úvodní vzájemné utkání, v němž porazil rumunského soupeře 1:0. Byla to jeho jediná výhra v letošní Konferenční lize.

Severočeši se musí vypořádat s nepříznivou historickou bilancí. V pohárech venku prohráli 7 z posledních 10 zápasů. Na druhou stranu Kluž v pohárech nezvítězila 9x za sebou. Z toho bylo 7 porážek.

Oba soupeři o víkendu uspěli v lize. Kluž zvítězila 1:0 na půdě Chindie Targoviste, v rumunské lize vyhrála pošesté za sebou bez inkasované branky a vede tabulku o 8 bodů. Jablonec zvítězil 2:1 na hřišti Bohemians. V tabulce je dvanáctý.

„Budeme se snažit hrát takový fotbal, aby nám přinesl toužený úspěch. Náš mančaft musí hrát a nesmí dělat hrubky," řekl před zápasem trenér Jablonce Petr Rada.

Rada se před zápasem s úsměvem pozdravil s trenérem Kluže Danem Petrescuem.

Rozehrávat budou domácí.

1

Začal první poločas utkání Kluž - Jablonec

1

Omrani nadvakrát poslal míč z levé strany doprostřed vápna, kde stáli jeho hostující fotbalisté a míč získali.

3

Jablonec to zkoušel po levé straně, ale Graovac připravil o míč Pilaře.

3

Z pravé strany centroval na zadní tyč Holík, ale Pilař na míč nedosáhl.

4

Balgradean stáhl ze vzduchu centr od Malínského.

7

Domácí zahrávali přímý kop, ovšem Deacovi rozehrávka vůbec nevyšla. Přízemní centr obrana v pohodě odvrátila.

8

Boateng vypálil zhruba ze dvaceti metrů, Hanuš si připsal pohodový zákrok.

8

Hosté vybojovali svůj první roh.

8

Martinec si naskočil na roh a zahrozil. Míč z jeho hlavy směřoval k pravé tyčce, ale domácí kapitán Camora zasáhl na brankové čáře a odkopl jej do bezpečí.

11

První rohový kop si vybojovali také domácí, míč hravě stáhl do náruče Hanuš.

12

Malínský chtěl podél postranní čáry rychle přihrát na rozběhnutého Čvančaru, ovšem míč skončil v zámezí.

14

Centr z levé strany mířil na Čvančaru, ale přeletěl ho.

17

Hraje se na polovině Kluže, ale daleko od gólmana Balgradeana.

18

Kratochvíl zůstal volný na pravé straně pokutového území. Mohl jít sám do zakončení, místo toho volil přihrávku doleva, kterou obrana odvrátila.

19

Houska zkoušel dlouhou přihrávkou za obranu uvolnit Čvančaru, jenž přihrávka byla dlouhá a prudká.

21

Malínský měl prostor na pravé straně, na jeho přetažený centr Pilař nedosáhl.

22

V posledních minutách kombinují hlavně hosté.

25

Tohle byla velká šance! Bordeianu zhruba na deseti metrech nezpracoval přihrávku. K odraženému míči se dostal Kratochvíl, jenže vypálil nepřesně.

27

Kratochvíl uprostřed hřiště ostře dohrál Boatenga, což vzbudilo velkou nevoli u hráčů rumunského klubu. K vidění byla menší strkanice.

29

Holík vybojoval míč u rohového praporku a okamžitě poslal míč do velkého čtverce. Hosté nezahrozili, ale pokračovali v kombinaci, která nakonec vyvrcholila nepřesnou střelou toho, kdo všechno začal, tedy Holíka.

31

Hosté to zkouší zejména centrovanými míči z obou stran, ale k většího ohrožení branky to zatím nevede. Kratochvíl nyní hledal Pilaře, Graovac byl ale u míče dřív.

31

Domácí se po delší době přiblížili k pokutovému území Jablonce, centr Omraniho obrana v pohodě odvrátila.

35

V souběžně hraném souboji mezi Alkmaarem a Randers zatím taky gól nepadl.

36

Kluž šla rychle dopředu, její akci zastavil výborným obranným zákrokem Surzyn.

37

Trenér Rada si v přerušené hře u postranní čáry přátelsky vypráví s kapitánem Cluže Camorou.

38

Holík šel hezky dopředu podél postranní čáry, jeho přihrávku na naběhnutého Kratochvíla srazil obránce do autu.

40

Zelený dobře zasáhl na malém vápně, kde zastavil nahrávku Debeljuha.

42

Televizní záběry ukázaly, že do Rumunska dorazilo 7 jabloneckých fanoušků.

44

Před Jabloncem se rýsovala šance na rychlé přečíslení, ale po nepřesném centru Malínského akce rychle skončila.

45

Gabriel Debeljuh (Kluž) vstřelil gól. Kluž - Jablonec 1:0
Kluž jde z ničeho nic do vedení. Manea si na pravé straně narazil se spoluhráčem a poslal míč na malé vápno, kde Debeljuh přeskočil Pilaře a odrazem o pravou tyč poslal míč do sítě. Hanuš neměl šanci.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Kluž - Jablonec

46

Hosté se po rozehrávce okamžitě hrnuli dopředu, ale Malínský nedokázal odcentrovat.

48

Graovac nepustil k míče Čvančaru, který ho na oplátku poslal k zemi.

50

Čvančara byl uprostřed pokutového území v obležení několika protihráčů, takže se nedostal k hlavičce. Míč následně nezískal ani Pilař, který číhal kousek za ním.

51

Hosté šli ve třech dopředu, Paun ovšem neprošel přes Holíka.

51

Po přímáku to zkoušel z otočky Kratochvíl, jenže trefil jen Omraniho.

52

Omrani si vyžádal ošetření.

53

Kluž podruhé během chvilky zkusila rychlý přechod dopředu, na poslední chvíli zasáhl Zelený.

55

Omrani poslal rychlou přihrávku na malé vápno, ovšem Debeljuh nedokázal míč zpracovat.

55

Žlutou kartu dostal Mihaiu Bordeianu (Kluž)

56

Omrani je opět na zemi, asi bude muset střídat.

56

Střídání Kluž: ze hřiště odešel Billel Omrani, nahradil ho Valentin Ionut Costache

57

Zelený na poslední chvíli zasáhl před Bordeianuem, domácí mají roh.

58

Boateng střílel ze strany nepřesně.

59

Hanuš předvedl na brankové čáry parádní zákrok proti akrobatickému zakončení Pauna. Domácí záložník skončil na trávníku a vyžádal si ošetření.

62

Hübschman zkoušel rychlou přihrávkou vysunout Čvančaru, ten ale přihrávku nezpracoval.

64

Gól Kluže ze závěru prvního poločas udává tón druhé části. Domácí jsou díky němu ve větší pohodě, zatímco hosté se jen ztěžka dostávají dopředu.

66

Manea nezvládl obranný zákrok, takže k míči se dostal Pilař. Vlétl do vápna, ale jeho přihrávku na Čvančaru zastavila obrana.

71

Hosté to zkoušel podél levé čáry, jenže na zpětná přihrávka Pilaře nikoho z jabloneckých hráčů nenašla.

72

Střídání Kluž: ze hřiště odešel Constantin Alexandru Paun, nahradil ho Denis Alibec

73

Střídání Kluž: ze hřiště odešel Mihaiu Bordeianu, nahradil ho Jonathan Rodríguez

73

Centr Surzyna mířící za zadní tyč skončil v zámezí.

75

K Holíkovi, který se dostal za obranu, propadl centrovaný míč, jenže jablonecký obránce ho nedokázal zpracovat.

76

Surzyn pálil dvakrát během chvilky zpoza velkého čtverce, pokaždé ho zablokoval Deac.

77

Jablonec se snaží ještě zápas zvrátit, ale proti přehuštěné obraně domácích se nedokáže výrazněji prosadit.

79

Střídání Jablonec: ze hřiště odešel Tomáš Hübschman, nahradil ho Jakub Považanec

80

Žlutou kartu dostal Vojtěch Kubista (Jablonec)

82

Gabriel Debeljuh (Kluž) vstřelil gól. Kluž - Jablonec 2:0
Kluž přidává pojistku a opět je to Debeljuh. Akce jde z velké části za Costachem, který si naběhl na přihrávku za obranu, míč posunul doprostřed na Debeljuha, jenž tváří v tváře Hanušovi nezaváhal.

83

Druhý gól v jablonecké síti značí, že severočeská šance na postup se dostává do silně teoretické roviny.

85

Domácí mohli zvýšit, ale Zelený výborně zablokoval Costacheho.

88

Hosté ještě mohli snížit, ale Balgradean lapil pokus Surzyna.

88

Střídání Jablonec: ze hřiště odešel David Houska, nahradil ho Tomáš Smejkal

88

Střídání Jablonec: ze hřiště odešel Václav Pilař, nahradil ho Antonín Vaníček

88

Alkmaar vede 1:0 nad Randersem, ale Jablonec už to nemusí zajímat.

90

Žlutou kartu dostal Michal Surzyn (Jablonec)

90

Rozhodčí nastaví 4 minuty.

90

Holík si ve druhé minutě nastavení naskočil na centr Kratochvíla, jenže hlavičkoval mimo.

90

Balgradean předvedl ve třetí minutě nastavení nejlepší zákrok zápasu. Kratochvíl poslal parádní centr na zadní tyč na Vaníčka, jehož hlavičku k tyčce domácí gólman vytáhl na roh.