Pěkný podvečer z pražské Letné při sledování on-line reportáže z přípravného utkání českých fotbalistů, kteří od 19 hodin vyzvou reprezentaci Maďarska. Pro svěřence trenéra Michala Bílka jde o generálku před blížícím se Eurem, kde už za týden odehrají úvodní zápas.

Do začátku zápasu zbývá hodina a půl a ke stadionu už míří davy fanoušků. Generálka českých fotbalistů táhne, Letná by měla být vyprodaná.

Sestava českých fotbalistů: Čech - Gebre Selassie, Sivok, Kadlec, Limberský - Rezek, Plašil, Kolář, Jiráček, Pilař - Baroš.

V sestavě podle očekávání chybí záložník Tomáš Rosický, kterého trápilo zranění lýtkového svalu. Šanci místo něj dostává plzeňský středopolař Daniel Kolář.

ČeskoČesko(4-5-1)

1 Čech
Čech
Gebre Selassie
6 Sivok
Sivok
46. min Hubník o hráči
3 Kadlec
Kadlec
Limberský
9 Rezek
Rezek
72. min Rajtoral o hráči
13 Plašil
Plašil
79. min Lafata o hráči
18 Kolář
Kolář
61. min Darida o hráči
Jiráček
79. min Hübschman o hráči
14 Pilař
Pilař
15 Baroš
Baroš
61. min Pekhart o hráči

MaďarskoMaďarsko(4-5-1)

Bogdán
Vanczák
83. min Halmosi o hráči
Korcsmár
Juhász
39. min Mészáros o hráči
Laczkó
11 Koltai
Koltai
65. min Gyurcsó o hráči
2 Varga
Varga
Szakály
Pintér
Dzsudzsák
90. min Debreceni o hráči
9 Szalai
Szalai
90. min Németh o hráči

Rozhodčí: Probert - Burt, Collin
Počet diváků: 17 102

Češi si před duelem s Maďarskem, na které narazí po více než deseti letech, vytkli dva úkoly: nepřijít ke zbytečné zdravotní újmě a pokud možno se na turnaj vítězně naladit.

"Kdybychom prohráli, asi by to kvůli atmosféře v týmu a mezi lidmi nebylo ideální," uvažoval před zápasem stoper Tomáš Sivok. "A kdyby se to nepovedlo, tak bychom zbystřili a to taky někdy není od věci."

Velmi slušně zaplněný stadion už vyslechl hymny. Tu českou v podání Vojtěcha Dyka. Nyní je vše připravené k výkopu. Zápas bude řídit trojice anglických sudích.

1

Začal první poločas utkání Česko - Maďarsko
Rozehráli Češi.

1

Český tým se pustil do prvního útoku po pravé straně, kde získal autové vhazování. Aut Gebre Selassieho ale hosté pohlídali a míč skončil u brankáře Bogdána.

2

Češi vůbec nepouštějí soupeře k míči a kombinují na útočné polovině, zatím však daleko od šestnáctky.

3

Po faulu Juhásze budou domácí rozehrávat přímý kop z pravé strany. Podle všeho se standardky chopí záložník Plašil.

4

Plašil zakroutil levačkou centr na zadní tyč, ale tam byla silnější obrana Maďarska. Protiútok ale hostům nevyšel.

5

Plašil přišel ve středu hřiště o míč, Češi se tak musí rychle vracet do obrany. Maďaři si nakonec vykoledovali faul pár metrů od hranice šestnáctky.

6

Balázs Dzsudzsák (Maďarsko) vstřelil gól. Česko - Maďarsko 0:1
A česká reprezentace inkasuje hodně nečekaný gól. Maďaři nečekali při rozehrávání přímého kopu na hvizd rozhodčího a Dzsudzsák vystřelil ve chvíli, kdy si brankář Čech teprve chystal u tyče zeď. Na míč letící do opačné části brány si sice sáhl, ale v cestě do sítě mu nezabránil. Nepříliš přátelský gól v přátelském utkání.

8

Češi se snaží na inkasovanou branku rychle odpovědět, v čemž je diváci vydatně podporují. Gól Maďarů zaskočil celý stadion.

10

Až na úvodní gól se obraz hry nemění - míč mají na kopačkách po většinu času domácí a diktují tempo.

11

Žlutou kartu dostal Zsolt Korcsmár (Maďarsko)
za faul na unikajícího Baroše na levé straně hřiště.

12

Centr před maďarskou bránu se neujal, hosté po něm vyrážejí do protiútoku.

14

Po odkopu gólmana Čecha získávají míč opět Maďaři, ale jejich snahu maří ofsajd.

15

Jan Rezek střílí gól, který však není uznán. Pohlednou akci začal Jiráček centrem po čáře na Pilaře. Ten od brankové čáry nacentroval před bránu, kde se míč po hlavičkovém souboji Koláře s obráncem odrazil k Rezkovi, jenž poslal míč do sítě. Jenže radost kazí českým hráčům pomezní sudí, Kolář podle něj fauloval.

17

Češi získávají další standardní situaci, tentokrát z levé strany. Plašilův centr ale míří pouze na prvního bránícího hráče Maďarska.

18

Pěkná spolupráce plzeňských hráčů: Pilař před vápnem přihrál Limberskému, který mu pas záhy opětoval, a Pilař už se mohl chystat na zakončení. Ale nakonec měl míč daleko od nohy, a tak mu ho maďarský bek stačil odkopnout.

19

Po souboji Pilaře se Szalaiem zůstávají ležet na trávníku oba hráči. Hůře je na tom ale očividně český záložník, který musí být ošetřen za postranní čarou.

20

To Szalai pokračuje okamžitě ve hře, Pilař by měl být ale brzy také fit.

21

Gebre Selassie podporuje útočnou snahu. Na pravé straně si naběhl na ideálním kolmici, ale poté v pádu centroval jen do náruče připraveného brankáře Bogdána.

23

Baroš si na hrotu vykoledoval faul a po několika vteřinách také v šestáctce penaltu! Uvnitř pokutového území chtěl obejít Juhásze, který si však pomohl při bránění rukama, čehož si všiml hlavní i pomezní rozhodčí.

24

Michal Kadlec (Česko) proměnil pokutový kop. Česko - Maďarsko 1:1
Český "penaltový expert" Michal Kadlec si poradil, ačkoli maďarský brankář Bogdán neměl k jeho střele daleko. Kadlec vystřelil po zemi na pravou stranu a Bogdán míč nejspíš i lehce tečoval. Následně se kvůli tomu hodně vztekal.

27

Češi na hřišti i nadále poměrně jasně dominují, Maďaři se dostávají před jejich šestnáctku jen zřídka.

27

Kolář pádí na pravé straně za centrem, nakonec ho ale na hrací ploše nestihl.

29

Ke střele ze sedmnácti metrů se opírá levačkou Dzsudzsák, ale jeho střelu blokuje hlavou na roh stoper Sivok. Z direktu ej otřesený, ale ošetření si nežádá.

30

Po rohovém kopu se balon odrazil ve vápně k Juhászovi, jehož hlavička proletěla jen dva metry vedle bližší tyče Čechovy branky.

30

Prohlédněte si momentky ze zápasu. Aby se vám galerie v prostoru pod sestavami objevila, stiskněte F5.

32

Gebre Selassie spolupracuje na pravé straně s Pilařem, ale ne moc úspěšně. Na přihrávku si totiž počkal v ofsajdu.

33

Čeští obránci opět ušetřili práci brankáři Čechovi a zblokovali střelu Dzsudzsáka. Maďaři jsou ale v posledních minutách v útoku čím dál nebezpečnější.

34

Pilař spěchá k hranici šestnáctky, kam padá dlouhý centr. Gólman Bogdán ale vyběhl včas a těsně před Pilařem odkopl balon do bezpečí.

35

Baroš si chce říct po dobré přihrávce doprostřed pokutového území o další penaltu, ale rozhodčí tentokrát jeho pád pokutovým kopem neocenil.

37

A nyní si žádá penaltu také záložník Rezek. V šestnáctce udělal kličku Laczkóvi, ale podle sudího si do soupeře nejspíš naběhl a pád přihrál.

38

Maďarského stopera Juhásze musejí po jednom ze soubojů odnést na nosítkách zeb hřiště. Kapitánskou pásku už po něm přebírá Dzsudzsák.

39

Střídání Maďarsko: ze hřiště odešel Roland Juhász, nahradil ho Norbert Mészáros

40

Dzsudzsák je dnes hodně vidět, na pravé straně obrany ho teď musel faulovat Gebre Selassie. Následný centr před Čechovu bránu ale nebyl nebezpečný.

41

Češi se dál brání, balon je nucen odkopnout do autu levý bek Limberský.

43

Maďarsko se nadále tlačí dopředu, domácím se nedaří vymanit z obranné poloviny.

44

Plašil chce najít nadýchaným centrem do šestnáctky Rezka, ale tomu se pod tlakem obránce nedaří míč zpracovat. Vykopávat tak bude Bogdán.

45

Češi sprintují do brejku, který ale bryz končí. Maďaři totiž kousek za půlící čarou stáhli Koláře k zemi. Následný přímý kop ke střele nevedl.

45

Rezek si nabíhá na centr Sivoka, ale Korcsmár byl v hlavičkovém souboji úspěšnější.

46

Češi získali přímý kop na levé straně hřiště. Plašil ho rychle rozehrál, ale jeho centr na zadní tyč byl moc dlouhý a skončil v zámezí.

47

Gebre Selassie se snaží na pravé straně v útoku společně s Rezkem, ale Maďaři si s nimi poradili a míč skončil u gólmana Bogdána.

48

Pilař utíká na levé straně tam a zase zpátky, je dnes hodně aktivní, ale tentokrát mu míč utekl k soupeři.

49

Češi vkročili do druhého poločasu o poznání lépe, než jak zakončili první půli. Držení míče je opět jasně v jejich režii.

50

Nyní si však Češi přihrávají až moc daleko od Bogdánovy svatyně. Po chvíli letí centr dopředu na Baroše, ale ten se neprosadil.

52

Pilař se snaží udělat si na levé straně kličkami prostor ke střele. Nakonec pálí z rohu pokutového území, ale jeho pokus blokuje jeden z protihráčů.

53

Po rohovém kopu střílí opět Pilař. Míč se k němu odráží z šestnáctky, ale střela plzeňského záložníka z voleje je znovu tečovaná na rohový kop.

54

V tomto případě se Maďaři ubránili mnohem pohodlněji.

55

Brankář Čech si bravurně poradil s napadajícím protihráčem. Neukvapil se a zbrkle neodkopával, ale posunul si míč před sebe a až potom rozehrál, za což sklidil potlesk fanoušků.

56

Na zemi zůstává ležet záložník Jiráček. Nečekal totiž bodyček Pintéra, který do něj vlétl ze strany.

57

Jiráček měl zřejmě problémy s kotníkem, ale už je zase v pořádku a zapojuje se do kombinace kolem maďarské šestnáctky.

58

Chystá se střídání, na trávník půjde jedenadvacetiletý plzeňský záložník Vladimír Darida.

59

Plašil hledá obloučkem do vápna Rezka, ale ten nemá šanci protlačit se přes připraveného maďarského stopera.

60

Češi šli málem do vedení po přímém kopu: zdálo se, že Plašilův centr opět odvrátí první bránící hráč soupeře, ale tentokrát míč prodloužil Rezek a jeho hlavička mířila do vzdálenějšího růžku. Brankář Bogdán však výborným zákrokem vyrazil.

61

Střídání Česko: ze hřiště odešel Daniel Kolář, nahradil ho Vladimír Darida

61

Střídání Česko: ze hřiště odešel Milan Baroš, nahradil ho Tomáš Pekhart

62

Darida se hned tlačí s míčem prostředkem hřiště do útoku, ale Maďaři se dokázali ubránit.

63

Mészáros odvrací centr ze strany na rohový kop.

65

Střídání Maďarsko: ze hřiště odešel Tamás Koltai, nahradil ho Ádám Gyurcsó

65

S rohovým kopem si hosté poradili, ale Češi pokračují v útočení. Plašilův centr z brankové čáry ovšem skončil v zámezí.

66

Dzsudzsák kličkuje na levé straně a poté centruje levačkou před bránu. Domácí obrana bez potíží poslala balon mimo vápno.

67

Náhradník Hubník byl blízko vstřelení vedoucího gólu. Do maďarské šestnáctky letěl centr z přímého kopu, který před brankou prodloužil Kadlec na zadní tyč. Tam však čelil Hubník přesile tří protihráčů plus brankáře, a tak neprotlačil míč do sítě. Naopak inkasoval pár úderů, jeden z nich v pádu kopačkou do obličeje.

68

Počet diváků 17 102 (90 % z kapacity 18 944)

70

Ohodnoťte výkon českých fotbalistů v zápase proti Maďarsku. Dávejte známky jako ve škole těm, kteří odehráli aspoň dvacet minut.

71

Češi budou kopat další roh, z těch dosavadních zatím nezahrozili.

72

A výjimkou není ani tento, hosté se i v tomto případě ubránili.

72

Střídání Česko: ze hřiště odešel Jan Rezek, nahradil ho František Rajtoral

73

Žlutou kartu dostal Václav Pilař (Česko)
za faul zezadu na Gyurcsóa.

74

Hubník přenesl hru na levou stranu dlouhým centrem na Pilaře. Ten se rozhodl obejít Vanczák, ale poté mu míč utekl od nohy k protihráči.

75

Češi po centru Daridy ztratili míč, ale Hubník výborným napadáním získal v šestnáctce balon zpět a přihrál před pokutové území na střelu Pilařovi. Ten však pálil v záklonu, a tak jeho rána skončila vysoko nad.

76

Žlutou kartu dostal Vilmos Vanczák (Maďarsko)
za faul na Pilaře.

77

Plašil poslal míč z přímého kopu rovnou do náruče gólmana Bogdána.

77

Pekhart se srazil s Korcsmár a střet očividně bolel oba hráče. Oba totiž potřebují ošetření lékařů.

78

Zaplněná Letná si generálku na Euro hodně užívá. Stadionem právě probíhá mexická vlna.

79

Střídání Česko: ze hřiště odešel Jaroslav Plašil, nahradil ho David Lafata

79

Střídání Česko: ze hřiště odešel Petr Jiráček, nahradil ho Tomáš Hübschman

81

Lafata odstavil od míče Vargu, ale podle rozhodčího si při tom pomohl faulem.

82

Gyurcsó spěchá do otevřené české obrany, ale Kadlec ho velice dobře brání. Nakonec sráží Gyurcsův centr do autu.

83

Střídání Maďarsko: ze hřiště odešel Vilmos Vanczák, nahradil ho Péter Halmosi

84

Češi drží míč, ale k Bogdánově brance se nedostávají. Maďaři pozorně brání, a tak se zdá, že utkání spěje k remízovému konci.

85

Český tým obklíčil pokutové území soupeře, ale finální přihrávka se mu nepovedla. Lafata posunul míč do strany na Pilaře, ale po jeho centru se Maďaři brání.

87

Maďarští hráči nepřestávají napadat ani na polovině českého mužstva. Domácí to proto nemají snadné ani v závěru.

88

Ádám Gyurcsó (Maďarsko) vstřelil gól. Česko - Maďarsko 1:2
Češi nechali soupeři v útoku až příliš mnoho prostoru a darovali mu zřejmě vítězný gól. Dlouhý pas si na straně šestnáctky zpracoval Gyurcsó, jenž měl před sebou jen záložníka Daridu a brankáře Čecha. Přihrávat nikomu nemohl, a tak se rozhod vystřelit ke vzdálenější tyči, což mu vyšlo ideálně. Čech se za přízemní ranou jen ohlédl.

90

Střídání Maďarsko: ze hřiště odešel Ádám Szalai, nahradil ho Krisztian Németh

90

Nastavují se tři minuty.

90

Střídání Maďarsko: ze hřiště odešel Balázs Dzsudzsák, nahradil ho Andras Debreceni

90

Češi drží balon, ale zase jen hlavně na své polovině.

90

Pekhart si může ve vápně zpracovat míč a střílet, jenže balon nezkrotil. Byla to nejspíš poslední šance, jak vstřelit Maďarsku vyrovnávací gól.