Dobrý večer z rakouského Hartbergu, kde česká fotbalová reprezentace sehraje přípravný zápas proti Izraeli. Utkání začíná ve 20.15.

Čeští fotbalisté v přípravném utkání proti Izraeli nastoupí v této sestavě: Drobný - Rajtoral, Sivok, Hubník, Pudil - Petržela, Hübschman, Kolář, Jiráček, Pilař - Baroš. Kapitánem bude Baroš.

Přípravný zápas proti Izraeli je pro české fotbalisty prvním vážnějším testem před blížícím se Eurem. Ale nejdou do něj v nejsilnější sestavě. V nominaci na zápas nejsou Tomáš Rosický, Petr Čech, Jaroslav Plašil, Michal Kadlec, Jan Rezek, Tomáš Pekhart a Tomáš Grigar.

"Je to mezistátní zápas, takže výsledek je důležitý a chceme uspět. Na druhou stranu nebude výsledek rozhodující, protože je to pořád ještě příprava. Vždyť do toho zápasu ani nejdeme v nejsilnější sestavě," prohlásil trenér Michal Bílek.

ČeskoČesko(4-5-1)

23 Drobný
Drobný
Rajtoral
46. min Gebre Selassie o hráči
6 Sivok
Sivok
46. min Suchý o hráči
Hubník
11 Pudil
Pudil
78. min Limberský o hráči
Petržela
65. min Lafata o hráči
Hübschman
18 Kolář
Kolář
Jiráček
65. min Darida o hráči
14 Pilař
Pilař
15 Baroš
Baroš
46. min Necid o hráči

IzraelIzrael(4-4-2)

1 Haruš
Haruš
Ben Haim
70. min Geršon o hráči
Špungin
21 Tibi
20 Šejman
Šejman
15 Benajun
Benajun
74. min Hemed o hráči
16 Zahavi
Zahavi
68. min Jadin o hráči
6 Natcho
Natcho
Melikson
78. min Vermuth o hráči
22 Damari
Damari
61. min Sahar o hráči
Šechter
58. min Rafaelov o hráči

Rozhodčí: Trutz - Chládek, Brendza
Počet diváků: 0

Utkání se hraje v Hartbergu. Malebné rakouské městečko je vzdálené zhruba 15 kilometrů od Bad Waltersdorfu, kde je česká reprezentace na soustředění.

Fotbalová asociace před zápasem oznámila, že s trenérem Michalem Bílkem prodloužila smlouvu na další kvalifikační cyklus, tedy až do mistrovství světa 2014. "Nejhorší je být alibista a vyčkávat. Když někoho chci a věřím mu, tak s ním jdu i do války a podržím ho," prohlásil předseda asociace Miroslav Pelta. Více informací si můžete přečíst ZDE.

Do Hartbergu přijely až dvě stovky českých fanoušků, kteří by měli českému týmu na malém stadionku vytvořit téměř domácí prostředí.

Rozcvičku českých fotbalistů vedou asistenti trenéra František Komňacký a Jakub Dovalil. Brankáře má pod palcem Jan Stejskal.

Čeští fotbalisté ukončili rozcvičku. Do výkopu zbývá patnáct minut a diváky má dostat do varu rocková hudba.

Po zběžném pohledu na tribunu to vypadá, že většinu tvoří čeští fanoušci, kteří jsou oblečení do speciálních triček s nápisem "12. hráč české fotbalové reprezentace" na zádech.

Dnes hrají také soupeři českého týmu na Euru. Polsko už porazilo 1:0 Slovensko a Řeky zápas proti Slovinsku teprve čeká.

Trio slovenských rozhodčích přivedlo oba týmy na hřiště. Čeští fotbalisté mají bílé dresy a kapitánem je Milan Baroš.

Hrají národní hymny, nejdřív izraelská, pak i česká.

1

Začal první poločas utkání Česko - Izrael
Výkop měli Izraelci, kteří nastoupili celí v modrém. Češi hrají v bílém.

1

Úvodní minuty Češi kombinovali na vlastní polovině, míč si vyměnili všichni čtyři obránci Rajtoral, Sivok, Hubník i Pudil.

2

Poprvé u míče izraelský brankář, ale jen proto, aby rozehrál přímý kop. A poté dostal malou domů.

3

Plzeňský spolupráce Rajtoral, Kolář, Petržela končí nepřesnou přihrávkou Koláře u kopaček soupeře.

4

Nadějná akce českého týmu: Kolář se hezky uvolnil ve středu pole, poslal přihrávku do levého křídla na Pudila. Jeho centr na Baroše však zachytil izraelský brankář.

5

Češi to zkoušeli středem pole, ale Petržela narazil. Soupeř se pokusil o dlouhý pas za obranu, ale útočník Šechter byl v ofsajdu.

6

Hübschman rozehrál kolmo středem pole na Baroše, který se snažil z první dát Jiráčkovi, ale míč mu sjel a z akce nebylo nic.

7

Damari si na místě pravého křídla poradil s Hubníkem, který ho následně fauloval. Izraelci přímý kop rozehráli rychle, na hranici vápna pak napřáhl Zahavi, ale střílel metr vedle.

8

Po souboji se Špunginem, který ho zbytečně strčil po odehrání míče, skončil Pudil na tartanu a reklamních panelech. Po chvíli se však zvedl a hraje dál.

9

Izraelci se snažili projít středem pole, jejich akce zastavil faul vracející se Kolář.

10

Další akce soupeře, centr z pravé strany odvrátil Rajtoral na první roh zápasu.

10

A hned druhý roh po dalším zásahu Rajtorala.

11

Po druhém rohu přišla nebezpečná střela. Centr Češi odvrátili jen na vápno, tam Tibi přiklepl Zahavi, který pálil tvrdě z 22 metrů těsně vedle.

12

Češi zdlouhavě kombinují zezadu, obránci nemají komu přihrát, Izraelci dobře hráče obsazují.

13

Izraelci při kombinacích i postupném útoku vypadají o něco lépe, nadějnou akci zastavil skluzem Hubník.

14

Druhá nadějná možnost soupeře, Melikson se po levém křídle prodral přes Rajtorala, od zadní čáry předložil zpátky na Damariho. Jeho ránu z 12 metrů však Hubník zblokoval.

14

16

Izraelci si několikrát vyměnili míč, dostali se do vápna, kde už jeden z útočníků napřahoval ve výborné pozici. Ale po souboji padl. Sudí nechal pokračovat ve hře.

17

Češi budou kopat penaltu po faulu na Baroše, který se po kolmici od Petržely dostal za obranu a při pokusu o kličku ho gólman fauloval.

17

Milan Baroš (Česko) proměnil pokutový kop. Česko - Izrael 1:0
Baroš střílel po pravé ruce brankáře, Haruš směr vystilhl, ale na dobře mířenou střelu nedosáhl.

17

Žlutou kartu dostal Ariel Haruš (Izrael)

19

Hraje je přerušena, ošetřovat se nechává izraelský brankář Haruš, z nosu mu teče krev. Zřejmě se zranil při snaze chytit penaltu.

20

Haruš je v pořádku a pokračuje se ve hře.

21

Dravý Melikson opět nadělal starosti Rajtoralovi, který centr zblokoval na další roh. Z něj soupeř nic nevytěžil.

22

Češi zahrozili z rychlého brejku, Kolář se snažil na hranici vápna prostrčit míč na Baroše, ale jeho přihrávku vystihl Tibi.

23

Velká šance Čechů: po akci Rajtorala s Petrželou s emíč dostal zpátky do středu pole, tam se ho zmocnil stoper Hubník, obešel dva hráče a přihrál doleva Pilařovi. A naběhl si do vápna. Tam si Hubník vyskočil na pěkný centr a hlavičkoval do tyče.

25

Češi měli kopat druhou penaltu. Petržela po pravém křídle unikl Šejmanovi, který ho ve vápně podrazil. Slovenský sudí však faul neodpískal.

26

Po rychlé akci Špungina po pravém křídle přišel centr, který Pudil srazil na roh. Už čtvrtý izraelský. Ale po rozehrávce nakrátko letěl před českou branku nepřesný centr.

27

Z levé strany poslal centr Jiráček, na malém vápně odvrátil Ben Haim.

28

Pilař se probil po levém křídle, kličkami se zbavil obránce, zakroutil centr před branku, ale nikdo tam nenabíhal.

29

Baroš si naběhl za obranu, ale těžký míč dlouho zpracovával a Ben Haim ho ubránil. Přesto Češi budou zahrávat první roh.

30

První roh a nic z něj, slovenský sudí Trutz odpískal útočný faul.

31

Nadějná akce Izraelců, do sóla se řítil Damari, stíhal ho Hubník, který při souboji tělo na tělo upadl. Sudí odpískal faul Izraelce.

32

Baroš se ve středu pole dostal do nadějné pozice, ale střela mu vůbec nesedla. Z 20 metrů mířila hodně vedle.

34

Druhý roh Čechů zahrával Petržela, jeho centr boxoval Haruš, sice ne přesvědčivě, ale i tak do bezpečí.

35

Češi hru kontrolují, drží míč a přes úpornou obranu soupeře se snaží dostat postupným útokem.

37

Hübschman vysunul do levého křídla Pilaře, který se protlačil k centru, míč prošel mezi hráči na malé vápno, ale tam ho Šejman před Barošem stihl odkopnout.

39

Ben Haim kolmicí vysunul Šechtera, ale Sivok si ho pohlídal a odkopl do autu. Z izraelského brejku nebylo nic.

40

Rychlá akce Čechů na jeden dotek, Hübschman dal Barošovi, ten rozběhnutému Rajtoralovi. Ale ten už měl proti sobě dva protihráče a poradit si s nimi nedokázal.

42

Izraelci mají problémy s rozehrávkou, nejdřív nepřesnost zahnala Špungina, poté gólman Haruš nikým neatakován poslal odkop do autu.

45

Itaj Šechter (Izrael) vstřelil gól. Česko - Izrael 1:1
Šikovný Melikson tentokrát zamotal českou obranu na pravé straně, poté se mu podařilo odcentroval a nekrytý Šechter z 12 metrů hlavičkoval k tyči. Drobný nedoskočil.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:1

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Česko - Izrael
Výkop měli Češi, kteří do druhé půle nastoupili se třemi změnami.

46

Střídání Česko: ze hřiště odešel František Rajtoral, nahradil ho Theodor Gebre Selassie

46

Střídání Česko: ze hřiště odešel Tomáš Sivok, nahradil ho Marek Suchý

46

Střídání Česko: ze hřiště odešel Milan Baroš, nahradil ho Tomáš Necid

47

Zahavi po tvrdém zákroku Necida musel být ošetřován, ale pokračuje ve hře.

47

Po střídání Baroše navlékl kapitánskou pásku Hübschman.

49

Pilař si dvakrát vyměnil míč s Necidem, ale pak o něj útočník přišel. Soupeř rychle zaútočil, nebezpečný centr z pravé strany odvrátil Hubník.

50

Pilař napřáhl dva metry za velkým čtvercem, jeho prudká rána však letěla vedle.

52

Po faulu na Gebre Selassieho zahrával Pudil přímý kop z pravé strany. Míč zakroutil na branku, střílený centr Haruš vyboxoval, následnou dorážku Petržely obránci zblokovali na roh.

53

Pudil zahrával roh, ale Izraelci se ubránili.

55

Hra nemá příliš velký spád, Češi drží míč, ale trvá jim dlouho, než se dostanou k brance.

56

Nadějná možnost Čechů, Jiráčkův centr z levé strany hosté odvrátili jen těsně za hranicí vápna, kde napřáhl Petržela, ale promáchl.

58

Střídání Izrael: ze hřiště odešel Itaj Šechter, nahradil ho Lior Rafaelov

58

Izraelci zahrávali přímý kop z pravé strany, ale Češi centr odvrátili.

59

Češi vyrazili do rychlého brejku, Necid dal Petrželovi, ten ve vápně přihrál Kolářovi, kterého však obránci zastavili.

60

Po autovém vhazování měl výbornou šanci Gebre Selassie, z hranice malého vápna, byť z úhlu, však střílel do boční sítě.

61

Střídání Izrael: ze hřiště odešel Omer Damari, nahradil ho Ben Sahar

63

Nepřesnosti brzdí českou snahu, český tým útočí, ale u hranice pokutového území jeho akce končí.

64

Po dlouhém výkopu brankáře Drobného se do šance tlačil Necid, ale k míči mu chyběl krok, aby se dostal do šance.

65

Střídání Česko: ze hřiště odešel Milan Petržela, nahradil ho David Lafata

65

Střídání Česko: ze hřiště odešel Petr Jiráček, nahradil ho Vladimír Darida

65

Plzeňský záložník Darida debutuje v oficiálním mezistátním utkání národního týmu.

67

Dlouhý pas Pilař hlavou sklepl na Daridu, který z voleje tvrdě pálil. Ale povedená rána trefila jednoho z obránců.

68

Střídání Izrael: ze hřiště odešel Eran Zahavi, nahradil ho Avihaj Jadin

69

Česká kombinace na levou straně končí ofsajdem Pudila.

70

Střídání Izrael: ze hřiště odešel Tal Ben Haim, nahradil ho Rami Geršon

71

Izraelci zahrávali přímý kop z levé strany, nebezpečný centr odvrátil Hubník.

73

Za hranicicí pokutového území napřáhl Lafata, jeho střela levačkou nebyla špatná, měla razanci, ale letěla metr vedle.

74

Střídání Izrael: ze hřiště odešel Jossi Benajun, nahradil ho Tomer Hemed

75

Druhý poločas je rozmělněn do množství střídání, hře chybí tempu i šance.

76

Češi ztratili míč na polovině soupeře, Izraelci rychle zaútočili, ale o nadějnou možnost je připravila nepřesná finální přihrávka.

77

Po centru Gebre Selassieho souepř odvrátil míč jen za hranici vápna, kam si naběhl Kolář a pálil z první. Haruš jeho pohotovou ránu kryl.

78

Střídání Izrael: ze hřiště odešel Maor Melikson, nahradil ho Gil Vermuth

78

Střídání Česko: ze hřiště odešel Daniel Pudil, nahradil ho David Limberský

80

Zápas v klidu plyne ke konci, Češi se snaží, ale soupeřovu obranu překonat nedokážou.

81

Po delší době povedená kombinace, Lafata si narazil s Kolářem, ale poté mu rána nesedla a míč poslal hodně vedle.

82

Darida přenesl hru na pravou stranu, kam si zaběhl Gebre Selassie. Zpětnou přihrávku vrátil za vápno Hübschmanovi, který byl v dobré pozici, ale střílel vysoko nad.

83

Tvrdě o míč se střeli Špungin a Limberský, oba se však po chvíli zvedli a pokračují ve hře.

85

Češi v závěru přidali, Darida si zpracoval míč za hranicí vápna, z 19 metrů poslal skákavou střelu, která skončila na tyči.

86

A další zajímavá možnost, ale Kolář tak dlouho váhal, až se dostal ze střelecké pozice a pak jeho přihrávku na Necida Izraelci zblokovali.

88

Češi se ženou za druhým gólem, ale málem je překvapil oblouček Vermutha, který z brejku jen o kousek minul branku.

90

A opět akci Darida, který hru českého týmu viditelně oživili. Na hranici vápna si křikl o míč a pak krásně vypálil. Haruš jeho bombu pod břevno kryl.

90

Slovenský sudí Trutz nastavuje čtyři minuty.

90

A ještě roh, Češi se k němu dostali po zblokovaném centru Pilaře.

90

David Lafata (Česko) vstřelil gól. Česko - Izrael 2:1
Češi rozehráli roh na krátko, po centru Daridy soupeř odvrátil míč jen k vápnu, Lafata si křikl na Koláře, ať mu míč pustí. Pak se do něj z 15 metrů opřel. Ránu tečoval jeden z izraelských obránců mimo dosah brankáře Haruše.