Ode mne je to pro dnešek již úplně vše. Věřím, že si užijete krásný zbytek víkendu a někdy příště se s vámi budu těšit, na počtenou.

Rohy: 4:5.
Ofsajdy: 1:0.
Fauly: 7:9.
Zákroky brankářů: 3:3.

Je konec! Everton vítězí na hřišti Brightonu 2:0 a připisuje si první venkovní výhru v letošním ročníku Premier League! Nutno dodat, že jde o vítězství zasloužené, borci z Liverpoolu byli lepší v obou poločasech. V tom prvním na vše stačil jediný rychlý průnik Demaraie Graye, jenž je posunul do vedení. V druhém se po menších dohadech s Richarlisonem prosadil z pokutového kopu Dominic Calvert-Lewin, jenž zapsal letošní třetí branku. Utkání ale pro zranění nedohrál a nad jeho dalšími starty visí otazník. Brighton se nad sebou bude muset zamyslet jako nad celkem. Hrát začal až někdy kolem šedesáté minuty a Pickforda vážně ohrozil jen Trossard. Racci tak dnes končí zaslouženě bez bodového zisku.

Brighton & Hove()

Sánchez
15 Moder
Moder
73. min Richards
5 Dunk
Dunk
24 Duffy
Duffy
Webster
Mac Alister
46. min Veltman
Bissouma
14 Lallana
Lallana
59. min Welbeck

Gray
82. min Gomes
6 Allan
Allan
Doucouré
Townsend
Richarlison
Calvert-Lewin
69. min Iwobi

Rozhodčí: Moss – Perry, Wood – Harrington. VAR: Hooper.

90+5

Poslední akci utkání měl na svědomí Alex Iwobi, jenž se hnal po levé straně kupředu do vápna. V něm udělal kličku zpět a s míčem se stáhl mimo šestnáctku, což sudí Moss vzal jako dobrý tah k tomu, aby ukončil zápas. Everton vítězí 2:0!

90+5

Míč letí vysokým obloukem na půli Brightonu, trenér Benitez ještě nabádá své svěřence, aby vylezli na útočnou půli, blíží se konec utkání.

90+5

Alex Iwobi a Abdoulaye Doucouré udrželi míč na levé straně hřiště další půlminutku a nyní už je jasné, že Brighton stihne maximálně kosmeticky upravit skóre.

90+4

Hráči z Liverpoolu jdou ještě kupředu po pravé lajně. Odražený balón sbírá Allan, jenž ho poslal Dignemu. Jeho tvrdá rána z velké dálky k Sánchezovi neprošla.

90+3

Pas Pascala Große na Neala Maupaye byl až příliš prudký. Balón končí v zámezí a Jordan Pickford může vykopávat. Fanoušci už mezitím vstávají ze sedaček.

90+3

Séamus Coleman rozdal míč k pravé lajně pro Androse Townsenda, jenž s ním sice doběhl na pravou stranu šestnáctky soupeře, ale víc vymyslet nestihl.

90+2

Lucas Digne bude zahrávat rohový kop nakrátko právě s André Gomesem. Jejich kombinace znamená autové vhazování pro jejich tým a hlavně další minutku pryč z tohoto utkání.

90+1

André Gomes se šikovně prosmýkl na levé straně velkého vápna do zakončení, po němž bude Everton zahrávat další rohový kop.

90+1

Ve vápně Evertonu šel k zemi Neal Maupay, jenž zezadu narazil do Lucase Digneho. Tohle ale penalta určitě nebude. Sudí ještě nastavuje pět minut nad rámec základní hrací doby.

90

Andros Townsend nyní předvedl skvělý obranný zákrok proti ráně Leandra Trossarda. Míč odvrátil do zámezí, bude se vhazovat.

90

Abdoulaye Doucouré a Alex Iwobi kombinovali na levé straně útočné poloviny hřiště. K zakončení se ale nakonec nedostali.

89

Robert Sánchez byl právě vyhlášen nejlepším hráčem Brightonu v utkání. Nyní zuřivě gestikuluje ke svým spoluhráčům, aby šli ještě napadat. Pickford zatím vykopává.

88

Penaltový kop se nakonec zahrávat nebude, pád Richarlisona byl nejspíš až příliš přihraný. Mezitím je na trávníku Leandro Trossard, po faulu na něj bude Brighton zahrávat volný přímý kop.

87

Fotbalisté Evertonu si nyní pohrávali s hráči Brightonu jako kočka s myší. Trossard držel ve vápně Richarlisona, jenž šel k zemi a situaci nyní řeší VAR. Z tohohle možná bude penalta!

86

Iwobi se znovu žene po levé straně kupředu, obešel beka a pěkně nasměroval zpětnou přihrávku na osu pro Richarlisona, kterému ale nevyšel krok.

85

Pickford brnká soupeřům na nervy. Míč mu zůstal ležet u nohou a než k němu Leandro Trossard doběhl, tak si na něj lehl.

85

Po rohu Gomese se ke střele zpoza vápna dostal Townsend. Mířila však doprostřed brány a Sánchezovi nenadělala velké problémy.

84

Richarlison vysílá po levé straně kupředu Iwobiho, jehož ránu ale dobrým obranným zákrokem zblokoval bránící Webster. Roh pro Everton.

83

Jordan Pickford nyní přeci jen váhal s rozehrávkou už příliš dlouho. Sudímu Mossovi došla trpělivost a ukazuje mu žlutou kartu za zdržování hry.

83

Neal Maupay dostal míč do nepříliš komfortní pozice na ose hřiště u hrany velkého vápna. Ránu z krkolomné pozice nakonec mezi tři tyče neumístil.

82

Fotbalisté Albionu zatím stále neztratili naději na bodový zisk z tohoto utkání, ale čas jim utíká. Leandro Trossard na ose hřiště vymýšlí, kam přihrát.

82

Demarai Gray, střelec první branky a dnes možná nejaktivnější hráč, odchází na lavičku Evertonu. Na hřišti jej nahradí André Gomes.

81

Danny Welbeck se snažil prosadit na levé straně pokutového území Evertonu, ale k míči měl nakonec příliš daleko a z jeho akce zatím nic nebude.

80

Znovu je v akci brankář Robert Sánchez, který musel vyběhnout až na kraj velkého vápna, kde skočil po míči před dobíhajícím Richarlisonem.

79

Nyní Robert Sánchez parádně podržel svůj tým! Demarai Gray se na něj hnal z levé strany, tvrdě vypálil na přední tyč, jenže brankář Brightonu skvěle zasáhl a následně skočil po míči, aby jej sebral před nohama dobíhajícího Doucourého.

78

Yves Bissouma rozehrává doleva až k lajně, kde je připravný Pascal Groß, jenž mu merunu vrací do středu hřiště, kde je ale příliš husto.

78

Nyní ale Richarlison nezpracoval aut, který na něj mířil a vhazovat tak znovu může Jöel Veltman, který zase nasměroval merunu ke svým stoperům.

77

To na druhé straně šli fotbalisté Evertonu do situace dva na dva a Richarlison zakončoval z ostrého úhlu na pravé straně! Bližší tyč ale těsně minul.

77

Brighton & Hove Albion nyní drží míč na svým kopačkách. Welbeck se snažil prosadit středem hřiště, ale k zakončení se nedostal.

76

Yves Bissouma rozehrál na levou lajnu, kde byl Jöel Veltman, ten ale další postup kupředu neviděl, takže vrátil míč zase dozadu.

75

Everton drží míč ve středu hrací plochy. Hra se následně přenesla na levou lajnu, kde to nejcennější vybojoval Pascal Groß a přihrál Tayloru Richardsovi.

74

Dlouhý nakopnutý balón kupředu z kopačky Adama Webstera byl až příliš rychlý a daleký. Končí v zámezí a Jordan Pickford může znovu vykopávat.

74

Richarlison svůj výpad po pravé lajně dohnal akorát do zámezí. Jöel Veltman tak může vhazovat. Balón posílá ke svým stoperům.

73

Je tu premiéra pro nového hráče na trávnících Premier League. Taylor Richards střídá před chvílí zmíněného Jakuba Modera.

72

Racci jdou zvolna kupředu po levé lajně. Jakub Moder si poradil s jedním bránícím hráčem, na druhého už byl ale krátký.

72

Abdoulaye Doucouré táhne další výpad Evertonu po levé straně hrací plochy. Přes přesilu protihráčů se ale k centru neprosadil.

71

Fotbalisté Evertonu nyní dobře zakombinovali ve středu hrací polochy a Gray ve spolupráci s Richarlisonem se dostali do vápna, kde byl druhý jmenovaný čistě obrán o míč skluzem Dunka.

70

Pickford vykopl míč daleko od své branky, Andros Townsend se ho snažil udržet u vápna Brightonu, ale příliš dlouho se mu to nedařilo.

69

Znamení maséra směrem ke střídačce je celkem jasné. Dominic Calvert-Lewin bude muset ze hřiště. Vypadá to na nějaké svalové zranění. Místo něj jde na plac Alex Iwobi.

68

Výpad Brightonu po levé straně vyzněl do zámezí. Pickford může vykopávat. Na zemi mezitím sedí Dominic Calvert-Lewin, jenž potřebuje ošetření. Allan se zase občerstvuje na střídačce a konzultuje zápas s trenérem Benitezem.

67

Centr na přední tyč měl dobře pokrytý obránce Michael Keane, jenž se postaral o to, aby se meruna dostala do bezpečného prostoru.

66

Volný přímý kop, který zahrál Leandro Trossard byl sražen defenzivnou celku z Liverpoolu na rohový kop, který zahraje ten samý hráč.

65

Po zásahu jednoho z bránících hráčů Evertonu rukou bude mít Brighton možnost volného přímého kopu z celkem zajímavé pozice.

64

Fotbalisté Brightonu šli nyní kupředu středem hřiště, kde se drží a snaží se najít cestu, kterou by prošli do zakončení.

63

Na trávníku se mezitím pokračuje ve hře. Fotbalisté Brightonu se snaží projít kupředu po levé straně. Tam jsou ale obránci Evertonu v dostatečném počtu.

62

Jak si sudí Moss nechával celou dobu karty v kapse, nyní je ukazuje víc než dost. Žlutou vidí Richarlison za faul na dříve trestaného Yvese Bissoumu.

61

Yves Bissouma vidí zblízka kartónek žluté barvy za to, že zezadu poslal k zemi unikajícího Townsenda, karta je naprosto neoddiskutovatelná.

60

Leandro Trossard se nyní šikovně stahovačkou na ose hřiště zbavil soupeře a ranou pět metrů za vápnem pořádně protáhl Pickforda, jenž jeho pokus vyrazil do bezpečí.

59

Oslavy druhé branky Evertonu se trochu protáhli. Brighton podruhé v utkání střídá. Odešel Adam Lallana, přišel Danny Welbeck.

58

Everton právě vstřelil branku!
DOMINIK CALVERT-LEWIN byl u pokutového kopu naprosto nekompromisní! Postavil si míč a ranou k levé tyči, po zemi nedal Sánchezovi nejmenší nárok – 2:0 pro Everton!

57

Richarlison byl nakonec spoluhráči přesvědčen, aby penaltu nechal kopat Calverta-Lewina. Ačkoliv se mu to vůbec nelíbí.

57

Ošetřování Séamuse Colemana se poněkud protahuje. Richarlison už mezitím drží míč v ruce a diskutuje o něčem s Androsem Townsendem.

56

Je tu penalta pro Everton! Jöel Veltman srazil ve vápně rukama k zemi Séamuse Colemana a sudí Moss nekompromisně nařizuje pokutový kop!

55

Faul ve středu hřiště si připisuje Jöel Veltman, jenž nevybíravým zákrokem poslal k zemi jednoho ze soupeřů.

54

Yves Bissouma je v tomto utkání zatím hodně vidět. Nyní s lehkým faulem získal míč a obešel dva další soupeře, než přihrál svým spoluhráčům.

53

Na druhé straně posílal centr do vápna z levé lajny Gray, ale obraně Brightonu příliš velké starosti nenadělal.

53

Leandro Trossard nyní zakončoval zpoza velkého vápna lehce nad břevno svatyně Evertonu. Racci se konečně probrali k náporu, vyrovnání ale zatím nepřišlo.

52

Pascal Groß dokázal propálit zeď a mířil k levé tyči, kam se však skvělým zákrokem vrhl Jordan Pickford, jenž skvělým skokem zachránil vedené svého celku.

51

Přesto má Brighton velkou šanci ke skórování z parádní standardní situace. Míč si staví hned na půlkruh pokutového území Pascal Groß.

50

Adam Lallana poslal zajímavý střílený centr z levé strany do vápna, Leandro Trossard však nezpracoval ideálně a jeho zakončení bylo mizerné. Keane ho pohodlně odvrátil.

50

Hra zatím pokračuje. Sánchez rozehrává ve spolupráci s Websterem po pravé straně. Racci se konečně dostali trochu kupředu.

49

Yves Bissouma a Richarlison nyní měli velkou roztržku ve středu hrací plochy. Záložník Brightonu hrozil svému protivníkovi prstem a strčil mu dokonce prsty do tváře. Sudímu naznačuje, že ho jeho soupeř už třikrát fauloval.

49

Obraz hry se nám zatím oproti první půli nezměnil. Fotbalisté Albionu se snaží zbytečnou dlouhou kombinací u vápna najít volný prostor, kterého na hřišti moc není.

48

Aut fotbalistů z Liverpoolu nebyl dobře vhozen. Míč byl v podstatě vrácen obráncům Brightonu, kteří zapojují do kombinace i Sáncheze.

47

Adam Lallana zastavil výpad Evertonu po levé lajně a vrátil míč svým obráncům. Dunk s Websterem vymýšlí, kudy kupředu.

46

Andros Townsend se žene po pravé straně kupředu. Cestu mu ale zastoupili hned dva bránící hráči Brightonu, takže musí míč poslat dozadu bekům.

46

Fotbalisté Brightonu rozehráli v druhém poločasu dozadu na své beky, kteří po chvilce vrací míč zpět až brankáři Sánchezovi.

46

Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Alexis Mac Alister, přichází Jöel Veltman.

46

Fotbalisté obou celků se vrací na hrací plochu. Druhý poločas začne během chvilky.

Žluté a červené karty: 0:0.

První poločas utkání mezi Racky a Modrásky příliš mnoho vzruchu nenadělal. Akce Demaraie Graye z 41. minuty se tak vlastně naprosto vymykala tempu celé úvodní půle. Byla totiž přímočará a rychlá, navíc skvěle zakončená. Celkové skóre 1:0 pro Everton tak dokonale vypovídá o tom, co se po celých pětačtyřicet minut na zeleném pažitu dělo. Brighton bude muset do druhé půle značně přidat, pokud chce pomýšlet na bodový zisk z tohoto duelu.

45+3

45+3

Racci znovu kombinují na půlící čáře, ale vyrazit skutečně kupředu do nějaké zajímavé pozice se jim nedaří a sudí Moss už kouká na hodinky.

45+3

Adam Webster přihrává na pravé straně Pascalu Großovi. Jejich kombinace však postup vpřed skrz dobře postavenou obranu Evertonu nepřinesla.

45+2

Třetí roh pro Everton v tomto utkání mířil na zadní tyč, tam ale přeletěl hlavy všech fotbalistů. Centrovaný míč zpět vracel do ohně Gray, brankář Sánchez si ale poradil.

45+1

Demarai Gray má očividně formu a gól ho povzbudil. Nyní poměrně lacino získal na svém soupeři rohový kop z levé strany.

45+1

Hrajeme nad rámec základní hrací doby první půle. Nastavený čas bude čítat tři minuty. Pickford v prapodivné pozici odkopává míč od své klece.

45

Znovu rozehrávají hráči Racků před vlastním vápnem a ani nyní to nevypadá, že by se někam hnali o překot. Jejich kombinace je až neskutečně pomalá.

44

Abdoulaye Doucouré ukořistil míč na hráčích Brightonu a po pravé straně vyhnal kupředu Dominika Calvert-Lewina, jenž z pravé strany šestnáctky zakončil hodně nepřesně.

43

Racci jsou s míčem u vlastního vápna. Kupředu se nyní snažili vyrazit středem hřiště, kde však bylo příliš husto. Znovu se musí stáhnout.

42

Fotbalisté Brightonu se snažili na inkasovanou branku rychle odpovědět, ale jejich snaha vyzněla jen do zámezí, hráči z Liverpoolu budou vhazovat.

41

Tak tomu říkím tah na bránu! DEMARAI GRAY dostal přihrávku na levou stranu hřiště a vydal se rychle kupředu. Na levé straně vápna vyslal tvrdou ránu přes Webstera na zadní tyč a posílá Everton do vedení 1:0! Asistence: Allan.

41

A tempo opět trochu uvadá. Fotbalisté Brightonu se snaží rozehrát na levé straně, ale ztrácí balón a budou se muset bránit.

41

Demarai Gray se snažil prosadit na levé straně, kde nakonec pronikl do šestnáctky, ale přes dva bránící soupeře zakončit nedokázal.

40

Nyní se konečně dostali hráči Albionu blíž k vápnu soupeře, centr Modera z pravé strany do šestnáctky však odvrátil Keane.

40

Znovu to zkoušeli fotbalisté Brightonu po levé straně hrací plochy. Projít přes pečlivě postavenou obranu Evertonu však nedokázali.

39

Yves Bissouma se snažil u levé postranní čáry projít přes přesilu bránících hráčů, leč neúspěšně. Hráči z Liverpoolu nic nevymýšleli a jen odkopli merunu za půlící čáru.

38

Nákop Adama Webstera na levou stranu hřiště se snažil v útoku proměnit Alexis Mac Alister. Jeho úsilí přináší Rackům autové vhazování z dobré pozice.

38

A opět trošku uspávací tempo, kdy Brightonu kombinuje mezi stopery a podél postranních čar. Přes půlící čáru se však jeho hráči nedostávají.

37

Séamus Coleman se hezky hnal kupředu po pravé straně, úspěšně přihrál k rohovému praporku na Lallanu, tam však byla akce Evertonu zastavena.

36

Robert Sánchez má v poslední době velkou formu, když vychytal na domácím stadiónu několik čistých kont. V akci je teď ale jeho protějšek Jordan Pickford, jenž celkem pohodlně sbírá míč ze země.

35

Séamus Coleman a Andros Townsend kombinovali u pravé postranní čáry. Centr do vápna však byl lahůdkou pro gólmana Roberta Sáncheze.

35

Ve středu hřiště se střetli Adam Lallana a Andros Townsend, jejich střet ale sudí Moss přechází bez povšimnutí a nechává pokračovat ve hře.

34

Následně se Richarlison dostal do zakončení, které ale bylo hodně nepřesné a vůbec nemířilo na bránu Brightonu. Sánchez může zůstat v klidu.

33

Hezký výpad Evertonu po pravé lajně našel Richarlisona, jenž ještě vracel za sebe na Calverta-Lewina. Nejspíš to ale byla chyba, přihrávka šla jeho spoluhráči za paty.

32

Fotbalisté Evertonu kombinovali na pravé straně hrací plochy, odkud nakonec utekli přihrávkou na stopery, jejichž nákop si nakonec zpracoval Andros Townsend, jenž ale cestu kupředu nenašel.

31

Robert Sánchez nyní špatně rozehrál, míč ukořistili hráči Evertonu a jen špatné zpracování Abdoulaye Doucourého zabránilo první brance zápasu. Zakončení tohoto hráče bylo navíc nepřesné.

30

Zápas má zatím na Premier League dosti ležérní tempo. Ani jeden z celků nikam nespěchá. Oba razí zásadu pevné obrany, v níž nechtějí udělat chybu.

29

Robert Sánchez důrazně odkopl balón od vlastní svatyně, přesto se jeho spoluhráči na útočné půli do zakončení probít nedokázali.

28

Obránci Brightonu si přihrávají mezi sebou a s žádným výpadem kupředu nijak nespěchají. Bohužel se jedná o klasický obraz dnešního utkání.

27

Výkop Pickforda šel na levou stranu, kde si ho našli jeho spoluhráči, ale Abdoulaye Doucouré se do zakončení nedostal a následně fauloval.

27

Yves Bissouma už klečí za postranní čárou a zavazuje si kopačky. Mezitím bude Jordan Pickford vykopávat od vlastní brány.

26

Zranění Yvese Bissoumy vypadá poměrně vážně. Fotbalista Brightonu stále sedí ve středovém kruhu a spěchají k němu další lékaři. Až nyní se zvedá a zvolna odchází z hrací plochy. Uvidíme, zda bude muset střídat. Zatím asi ne.

25

Na zemi se ocitl Yves Bissouma, jenž potřebuje ošetření. Náhle se zastavil ve středu hrací plochy a sedl si na zem. Míč byl naštěstí v zámezí.

24

Pascal Groß se ve spolupráci s Nealem Maupayem snaží prokousat obrannou linií Evertonu na středu hřiště. Zatím nebyli úspěšní.

23

Fotbalisté Brightonu kontrolují merunu na své vlastní půli. Dunk ale míč ztratil a kupředu může po pravé straně vyrazit Andros Townsend.

22

Rohový kop Evertonu mířil na zadní tyč, kde si jej našel brankář Sánchez, jenž vyskočil vysoko do vzduchu a stáhl balón do náruče.

21

Andros Townsend se snažil najít cestu k bráně Brightonu a vytěžil rohový kop pro svůj celek. Yves Bissouma zahrál ramenem a hráči Evertonu se dožadovali penalty.

20

Hráči z Liverpoolu se nyní snažili prosadit po pravé straně. Nakonec ale vrací merunu zpět na Michaela Keanea, jenž bude znovu vymýšlet, kudy vpřed.

19

Neal Maupay se snažil ve vápně Evertonu prosadit do zakončení. Na pomoc mu přispěchal Adam Lallana, jejich snaha ale vyzněla do prázdna.

18

Na hřišti se toho aktuálně příliš mnoho zajímavého neděje. Adam Webster vrací míč zpět do vlastní šestnáctky Dunkovi.

17

Rohový kop Brightonu sice vyzněl k zakončení. To však mezi tři tyče nemířilo. Jordan Pickford může zůstat v klidu a rozehrát.

16

Neal Maupay nyní šikovnou narážečkou vyzval ke střele zpoza vápna Alexise Mac Alistera, jenž ale svou ranou mířil lehce nad břevno.

15

Odkop od vlastní svatyně se fotbalistům Brightonu nepovedl. Gray už ve vápně předkládal míč spoluhráčům na penaltu. Ti však přihrávku přeběhli, či nedoběhli.

14

Fotbalisté z Liverpoolu vhazovali na levé straně hrací plochy, ale do žádné šance se nedostali a míč přenechávají soupeři.

13

Pickford a jeho obránci s rozehrávkou nikam nespěchají. Navíc to vypadá, že Rafael Benitez chystá první střídání, nejspíš vynucené zraněním.

12

Neal Maupay je očividně při chuti, nyní dostal trochu místa asi deset metrů před šestnáctkou soupeře a jeho rána šla jen těsně nad břevno klece protivníka.

12

Abdoulaye Doucouré se snažil opět ve spolupráci s Richarlisonem rozhýbat obranu Brightonu na levé straně hrací plochy. Jejich průnik ale skončil ztrátou.

11

Richarlison se hnal kupředu po levé straně, následně přihrál doprava na Abdoulaye Doucouré, jenž svým centrem ale nenašel ve vápně žádného ze spoluhráčů.

10

Míč z rohového kopu mířil na zadní tyč, kde přeletěl hlavy všech fotbalistů a přistál na noze Pascala Große, jenž ale hradbu těl před sebou nepropálil.

9

Leandro Trossard se vydal kupředu po pravé straně a jeho centr na straně vápna srazil Michael Keane na rohový kop.

9

Racci se s rozehrávkou nikam neženou, je hodně vidět, že ani jeden z týmů nechce udělat v úvodu utkání žádnou chybu.

8

V osmé minutě mohou fotbalisté Brightonu vhazovat na levé straně. Abdoulaye Doucouré fauloval ve výskoku Lallanu. Domácí budou rozehrávat volný přímý kop.

7

Andros Townsend nyní nejprve na pravé straně ztratil míč, následně jej sice vybojoval zpět, ale asi jen na vteřinu, pak o něj opět přišel.

7

Fotbalisté Brightonu se vydali kupředu po pravé straně, ale na útočné půli příliš dlouho nepobyli a tak vrací zase zpět na své beky.

6

Zatím se nehraje příliš půvabný fotbal, Adam Webster v poklidu zpracovává u vlastní šestnáctky a bude se snažit vymyslet novou akci svého celku.

5

Jordan Pickford rozehrál na krátko svým obráncům. Ti se s merunou sice vydali kupředu, ale o pár chvil později ji svému brankáři zase vrátili.

4

Racci vhazovali na útočné půlce u pravé lajny, Leandro Trossard ale ztratil balón a následně jím dostal do obličeje. Od jeho tváře se hrací předmět odrazil do zámezí. Pickford bude vykopávat.

4

Everton s rozehrávkou od půlící čáry nespěchá. Lucas Digne balón na pravé straně ztratil a kupředu tak může Albion.

3

Robert Sánchez poslal dlouhý odkop od své svatyně kupředu, tam ale jeho spoluhráči merunu neudrželi a musí se vracet na svou polovinu.

2

Leandro Trossard se zvolna zvedl na nohy a za pomoci maséra se snaží své svalstvo rozhýbat. Vypadá to, že nakonec bude schopen pokračovat.

1

Leandro Trossard má po souboji u lajny problémy s kotníkem a s jeho pokračováním to nevypadá zrovna nadějně.

1

Před startem utkání oba celky tradičně poklekly, fotbalisté Evertonu rozehráli dozadu a stopeři Keane s Holgatem rozehrávají.

1

Oba celky pomalu přichází na trávník, během chvilky utkání začne.

Brighton & Hove Albion FC: Sánchez – Moder, Dunk (C), Duffy, Webster, Mac Alister, Bissouma, Lallana, Groß, Trossard, Maupay.
Náhradníci: Steele – Alzate, Connolly, Mwepu, Richards, Roberts, Veltman, Welbeck, Zeqiri.

Everton FC: Pickford – Digne, M. Keane, Holgate, Coleman (C), D. Gray, Allan, A. Doucouré, A. Townsend, Richarlison, Calvert-Lewin.
Náhradníci: Begović, Lonergan – Branthwaite, A. Gomes, Gordon, Iwobi, Kenny, Nkounkou.

Loňské vzájemné zápasy

Bilance vzájemných utkání z předchozího ročníku hovoří pro Everton. Borci z Liverpoolu dokázali v říjnu loňského kalendářního roku zvítězit doma nad Brightonem 4:2, když dvě branky zařídil James Rodriguez, jenž je aktuálně nemocen. Jeden gól zaznamenal také již zmíněný Dominic Calvert-Lewin. Odveta na The Amex Stadium pak přinesla bezbrankovou remízu, takže svěřenci Rafaela Beniteze zvítězili na body poměrem 4:1.

3.10.2020 Everton – Brighton & Hove Albion 4:2
12.4.2021 Brighton & Hove Albion – Everton 0:0

Everton FC

Borci z Liverpoolu budou útočit na svou první venkovní výhru v tomto ročníku Premier League. V prvním zápase ligové sezóny sice zvítězili na domácí půdě nad Southamptonem zřetelně 3:1. V Leedsu se jim však už tolik nedařilo a když v 72. minutě inkasovali po brance Raphinhy, odjeli odtud s remízou 2:2. Věčně sedmý tým anglické soutěže už má také za sebou zápas v EFL Cupu, kde i přes červenou kartu Keana porazil Huddersfield 2:1. Jediným dvougólovým střelcem mužstva je zatím Dominic Calvert-Lewin, útočník, na jehož schopnosti bude Rafael Benitez s velkou pravděpodobností sázet i dnes. Naopak scházet bude zmíněný vykartovaný Kean a pravděpodobně i zraněný Iwobi.

Brighton & Hove Albion

Racci budou v tomto utkání možná překvapivě mírným favoritem. Ačkoliv se jim v loňské sezóně moc nedařilo (skončili až na 16. místě), letos vykročili do nejvyšší anglické fotbalové soutěže pravou nohou. Nejprve se jim podařilo v druhé půli otočit zápas na půdě Burnley, kde zvítězili 2:1, a následně si v domácím prostředí poradili také s nováčkem v soutěži, Watfordem, který hrál loni Championship, přesvědčivě 2:0. O dvě branky Brightonu se zasloužil Neal Maupay, jenž se ale následně zranil a chyběl už v utkání EFL Cupu proti Cardiffu, jenž jeho celek rovněž 2:0 vyhrál. Albion je tak v novém ročníku zatím stoprocentní a tento fakt bude chtít udržet i v souboji s Evertonem.

Krásné dobré odpoledne přeji všem příznivcům toho nejkvalitnějšího světového fotbalu. Anglická Premier League, nejlepší liga na této planetě, se zvolna dostává do obrátek a otevírá brány svého 3. kola. Dnes nás čeká celkem sedm zápasů a my se společně zaměříme na ten, ve kterém Brighton & Hove Albion přivítá na svém trávníku Everton.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.