Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Dobrou noc!

Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 5:8. Střely mimo: 4:6. Rohy: 1:8. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 17:15.

Je konec! Sevilla sice ukopala na půdě Dortmundu remízu 2:2, ale na postup do španělskému týmu nestačí! Sevilla přitom vlétla do zápasu mnohem aktivněji. První šanci měl už ve třetí minutě Ocampos, ale Hitz předvedl skvělý zákrok. Po dvaceti minutách mohl otevřít skóre Lucas Ocampos, ale jeho pokus rozvlnil jen boční síť. Dortmund udeřil hned z první šance. Chybu Sevilly v rozehrávce potrestal po Reusově přihrávce Erling Haaland. Hned po změně stran přidal norský střelec druhou branku, ale ta pro faul nakonec neplatila. Sudí se však vrátil k předchozímu momentu a k nevoli hráčů Sevilly nařídil penaltu pro Dortmund. K penaltě se postavil domácí kanonýr, ale Bunú jej vychytal. Hostující brankář však stál před brankovou čáru a sudí nařídil penaltu opakovat. Erling Haaland se na druhý pokus nemýlil! Pokutového kopu se dočkala také Sevilla. Penaltu s přehledem proměnil Júsuf Nasjrí. Definitivní pojistku pro domácí mohl přidat Dahoud, ale Bunú jeho přízemní ránu vyrazil. V závěru pak hlavou vyrovnal Júsuf Nasjrí, jenže víc už toho Sevilla nestihla.

Borussia DortmundBorussia Dortmund(4-3-3 )

35 Hitz
Hitz
2 Morey
Morey
90+5. min Meunier
23 Can
Can
15 Hummels
Hummels
14 Schulz
Schulz
89. min Zagadou
8 Dahoud
Dahoud
Delaney
Bellingham
10 Hazard
Hazard
67. min Passlack

Jordán
60. min Gómez
Fernando
86. min Rakitić
Rodríguez
79. min Torres
Ocampos
60. min de Jong
15 Nasjrí
Nasjrí
7 Suso
Suso
86. min Munir

90+7

Sevilla dokonce mohla poslat duel do prodloužení! Torres odcentroval do vápna, ale domácí brankář si dokráčel pro míč.

90+6

Sevilla právě vstřelila branku!
Je vyrovnáno! Dortmund sice dokázal ustát rohový kop, ale Sevilla se znovu dostala k míči. Ivan Rakitič z pravé strany odcentroval do vápna a JÚSUF NASJRÍ hlavou rozvlnil síť!

90+5

Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Mateu Morey, přichází Thomas Meunier.

90+4

Haaland se pustil do souboje u rohového praporku, kde pro Dortmund získal další cenné sekundy k dobru. S postupem Borussie do čtvrtfinále už to vypadá velmi dobře.

90+3

Hummels se znovu stal obětí nedovoleného zákroku. Defenziva německého mužstva zvládá závěrečné minuty dnešního souboje bez problémů.

90+2

Na hranici velkého vápna se srazil Munir a Mats Hummels. Mnohem hůře odnesl kontakt hlav domácí stoper. Munir se ještě vzteká, jelikož Borussia nasbírá další vteřinky.

90+1

Nastavuje se šest minut!

90

Ivan Rakitič zahrával přímý kop Sevilly na polovině Dortmundu. Chorvatský záložník poslal do pokutového území nebezpečný centr, ale Hitz balón vyboxoval.

89

Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Nico Schulz, přichází Dan-Axel Zagadou.

88

Dahoud dostal prostor na levé straně, odkud si míč navedl na hranici šestnáctky a hostující brankář jeho přízemní dělovku raději vyrážel.

87

Marco Reus nyní vybojoval pro domácí celek míč na pravé straně a nechal se faulovat napadajícím Ocamposem. Dortmund nasbírá další cenné sekundy.

86

Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Fernando, přichází Ivan Rakitić.
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Suso, přichází Munir.

85

Júsuf Nasjrí si naběhl na prudkou přihrávku na polovinu Dortmundu, ale důrazný Mats Hummels jej čistou hrou tělem vytlačil do zámezí.

84

Dortmund se dostal do rychlého protiútoku. Haaland našel ve vápně Dahouda, který zvolil přízemní ránu do protipohybu brankáře, ale Jasín Bunú vytáhl skvostný zákrok!

83

Jesus Navas si na pravé straně udělal prostor a vyslal do vápna nebezpečný střílený centr. Domácí brankář Hitz jeho pokus ukryl do rukavic.

82

Jude Bellingham se dostal do dalšího souboje na polovině soupeře a čistým skluzem odehrál míč až na hranici šestnáctky. Sevilla musí začít od své branky.

81

Marco Reus rozehrával další přímý kop z pravé strany hrací plochy. Kapitán domácího celku našel Bellinghama, jehož akrobatické zakončení minulo jen o kousek!

80

Dortmund se snaží držet Sevillu daleko od vlastní branky. Haaland s Reusem nyní skvěle napadali rozehrávku soupeře na jeho polovině a vybojovali vhazování.

79

Dortmund po předchozím souboji zahrával přímý kop v blízkosti velkého vápna. Haaland centrem hledal Reuse, ale ten zakončit nezvládl.

79

Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Óscar Rodríguez, přichází Óliver Torres.

77

Fernando fauloval v blízkosti velkého vápna a dostává žlutou kartu. Za další faul pak vidí kartu i Diego Carlos.

76

Suso ustál souboj na polovině soupeře a pomohl si přihrávkou na Fernanda. Dortmund už znovu brání v deseti lidech na hranici šestnáctky.

75

Felix Passlack se na polovině Sevilly tlačil k nákopu, ale podle rozhodčího se znovu dopustil nedovoleného zákroku. Španělský celek může zaútočit.

74

Sevilla zahrávala rohový kop a opět se dostala do zakončení. Na vysoký centr si naskočil de Jong, ale jeho pokus skončil vysoko nad břevnem.

72

Marco Reus se v pokutovém území dostal k zajímavému obloučku a hlavičkoval v pádu. Jeho pokus však prosvištěl kousek nad břevnem.

71

Óscar Rodríguez vztekle zakopl míč po odpískání a vidí žlutou kartu.

71

Jesús Navas dostal přihrávku na pravou stranu, kde vyzval na souboj Dahouda a dostal se k odcentrování. Zadáci Dortmundu byli pozorní.

69

Je sníženo! K penaltě se postavil JÚSUF NASJRÍ a dělovkou pod břevno nedal Hitzovi sebemenší šanci!

68

Emre Can ještě dostává žlutou kartu.

68

Pokutový kop pro Sevillu! Luuk de Jong byl faulován po souboji s Canem a sudí neváhal!

68

Exekuce přímého kopu Sevilly se ujal Óscar Rodríguez, který vyslal velmi zajímavou střelu přímo do prostoru, kde stál Hitz, ale ten s problémy vyrážel!

67

Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Thorgan Hazard, přichází Felix Passlack.

66

Borussia zahrávala rohový kop. Marco Reus vyslal zajímavý centr na malé vápno, nicméně důrazní zadáci Sevilly balón odhlavičkovali.

65

Právě střídající Alejandro Gómez tentokrát napřáhl ke střele zpoza velkého vápna. Domácí brankář Hitz měl skvělé postavení a jeho pokus vyškrábl.

64

Alejandro Gómez dostal přihrávku na levou stranu, kde si míč dobře zasekl kolem soupeře a přenesl hru na opačnou stranu.

63

Erling Haaland procedil zajímavou přihrávku do pokutového území, kam si naběhl Marco Reus, nicméně obrana Sevilly další těžkou situaci ustála.

62

Aktivní Suso si z pravé strany navedl míč na hranici velkého vápna, kde si jej přehodil na levačku, ale jeho projektil zablokoval obránce.

61

Sevilla se usadila v blízkosti pokutového území soupeře a hledá si cestičku do zakončení. Španělský celek musí vstřelit tři branky, aby si vynutil prodloužení.

60

Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Lucas Ocampos, přichází Luuk de Jong.
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Joan Jordán, přichází Alejandro Gómez.

59

Jesús Navas dostal přihrávku na pravou stranu a bez váhání odcentroval do šestnáctky. Júsuf Nasjrí se pustil do souboje s Hitzem, ale domácí brankář míč vyboxoval.

58

Jules Koundé podpořil ofenzivu Sevilly náběhem po pravé straně, kde si míč ještě přehodil na levačku, ale jeho centr schoval Hitz do rukavic.

57

Exekuce přímého kopu z levé strany se chopil Suso, který vymyslel centr na hranici velkého vápna, ale Hummels dnes kraluje obraně Dortmundu.

56

Hummels na levé straně dohrál v souboji Lucase Ocampose a daroval soupeři rozehrávku přímého kopu. Vypomoci obraně nyní přispěchal i Haaland.

55

Žlutou kartu dostává Joan Jordán (Sevilla FC).
Žlutou kartu dostává Erling Haaland (Borussia Dortmund).

54

Dortmund právě vstřelil branku!
Na druhý pokus už se ERLING HAALAND nemýlil! Norský útočník kopl penaltu naprosto stejným způsobem, ale tentokrát míč procedil za brankovou čáru!

53

Dramatická pasáž stále nekončí! Brankář Sevilly totiž v okamžiku kopu nestál na brankové čáře a penalta se bude opakovat!

52

Neskutečné! K penaltě se postavil právě Erling Haaland, ale jeho přízemní pokus vyrazil Bunú do tyče! Haaland se ještě dostal k dorážce, ale ani tu neproměnil!

51

Žlutou kartu dostává Jules Koundé (Sevilla FC).

50

Rozhodčí však zkoumal ještě předchozí akci, po které byl Haaland faulován ve vápně a Dortmund bude kopat pokutový kop!

49

Tak pozor! Haaland si v souboji s Fernandem skutečně pomohl faulem a jeho druhý zásah nemůže platit!

49

Tak pozor! Druhou branku Dortmundu ještě přezkoumává VAR! Podle všeho se zkoumá Haalandův souboj s Fernandem.

47

Haaland si naběhl na přihrávku na hranici ofsajdu. Přihrávku do vápna ještě našel Thorgana Hazarda, který levačkou bez přípravy minul branku!

46

Domácí Borussia obstarala výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Ani jeden z trenérů během poločasové přestávky nesáhl ke střídání.

46

První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce mohou být spokojenější fotbalisté Dortmundu! Sevilla přitom vlétla do zápasu mnohem aktivněji. První šanci měl už ve třetí minutě Ocampos, ale Hitz předvedl skvělý zákrok. Po dvaceti minutách mohl otevřít skóre Lucas Ocampos, ale jeho pokus rozvlnil jen boční síť. Dortmund udeřil hned z první šance. Chybu Sevilly v rozehrávce potrestal po Reusově přihrávce Erling Haaland. Do kabin se proto odchází za stavu 1:0.

45+2

45+2

Marcos Acuňa se po levém křídle vydal do útoku, obešel snad tři soupeře, ale nakonec si míč ukopl až do zámezí. Vhazovat bude Borussia.

45+1

Nastavují se dvě minuty!

45

Jude Bellingham vybojoval odražený míč na polovině hřiště a Fernando mu musel podrazit nohu. Dortmund bude v závěru prvního poločasu rozehrávat.

44

Suso na polovině hrací plochy přistrčil rukou Dalaneyho, který získal další cenné sekundy pro Dortmund. Německý celek bude chtít dohrát první půli ve vedení.

43

Thomas Delaney skvěle ustál souboj na vlastní polovině a udržel míč na kopačkách Dortmundu. K rozehrávce se však dostal Reus, který odkopem odevzdal míč soupeři.

42

Marcos Acuňa podpořil útok Sevilly náběhem po levé straně. Krajní obránce hostujícího celku se opět potkal s Bellinghamem a byl faulován. Tihle dva se podle všeho nemusí.

41

Jude Bellingham se snažil otočit kolem soupeře na polovině hrací plochy, nicméně přihrávkou na pravou stranu nikoho ve žlutém nenašel.

40

Acuňa zbytečně hodil míč po jednom ze soupeři a za nesportovní chování dostává žlutou kartu.

40

Dortmund je rázem po vstřelení úvodní branky mnohem aktivnější! Německý celek kombinuje s míčem na kopačkách a Seville jej prakticky nepůjčuje.

39

Marco Reus poslal vysoký oblouček na hranici velkého vápna, kam spěchal aktivní Haaland, ale před norským útočníkem zasáhl Kounde.

38

Suso chtěl pod tlakem procedit přihrávku do pokutového území, kam si naběhl Júsuf Nasjrí, ale druhý jmenovaný svůj náběh směřoval jiným směrem.

37

Aktivní Haaland se tlačil za další přihrávkou Marca Reuse do pokutového území. Norského útočníka tentokrát odstavil od míče důrazný Kounde.

35

Domácí Dortmund se ze své první obrovské šance dostává do vedení! Zadáci Sevilly podcenili situaci v blízkosti šestnáctky. Do pokutového území si následně naběhl Marco Reus, který ještě přihrál na malé vápno a dobře postavený ERLING HAALAND už měl snadnou práci!

35

Exekuce přímého kopu se ujal Óscar Rodríguez. Hosté poté předvedli nacvičený signál, ale vysoký centr z pravé strany odhlavičkoval z hranice velkého vápna Dahoud.

34

Suso kouzlil na polovině Dortmundu a napadající Delaney mu nechtěně přišlápl kopačku. Sevilla bude zahrávat přímý kop.

33

Haland sprintoval za přihrávkou na pravou stranu, jenže obránce Acuňa si pohyb domácího kanonýra bez problémů pohlídal a nechal míč propadnout do autu.

32

Suso se na pravé straně zbavil Schulze, jenže jeho centr levačkou byl příliš vysoký a navíc prudký. Hitz bude odkopávat od své svatyně.

31

Marcos Acuňa kouzlil na levé straně, kde ještě přenechal míč Ocamposovi. Jeho vysoký centr nepustila obrana Dortmundu do vápna.

30

Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme hodně zajímavé utkání. Dortmund přestál úvodní nápor španělského celku a nyní se hra hodně kouskuje.

29

Kombinace německého celku na levé straně skončila nepřesnou přihrávkou z kopačky Schulze. Jeho pobídku pustili zadáci Sevilly mimo hru.

28

Mahmoud Dahoud si na pravé straně pohlídal odražený míč a musel si pomoci zpětnou přihrávkou na Hummelse. Dortmund nyní dokázal otupit tlak Sevilly.

27

Mats Hummels zatím hraje skvělé utkání. Domácí stoper si dal pozor na další nadýchaný centr z pravé strany a z voleje odkopl míč mimo vápno.

26

Suso vyslal do pokutového území dobrý centr, ale Júsuf Nasjrí si míč zpracoval do těžké pozice a zády k brance už Hitze neohrozil.

25

Po dalším centru z pravé strany se před brankou Dortmundu natahoval Júsuf Nasjrí, ale Hummels mu dal čistým způsobem pořádnou lekci.

24

Sevilla znovu kombinovala na pravé straně. Šikovný Navas si přehodil míč na levačku, jenže jeho centr trefil hlavu dobře postaveného zadáka.

23

Jules Koundé prudkou přihrávkou přenesl hru na pravou stranu, kam sprintoval Jesus Navas. Centr rychlonohého veterána si pohlídal Mats Hummels.

22

Marwin Hitz si dal pozor na přihrávku za obranu Dortmundu a bez problémů schoval míč do rukavic. Gólman Dortmundu poté nakopl míč na pravé křídlo.

21

Ocampos se na levé straně znovu dostal k odraženému míči, jenže si jej předkopl jen k potrestanému Moreymu. Dortmund musí být v zadních řadách pozorný.

20

Mateu Morey trefil šlapákem Acuňu a dostává žlutou kartu.

20

Dortmund zahrával snad první standardní situaci na polovině Sevilly. Centr z pravé strany přiletěl jen na hranici velkého vápna, kde zasáhl Diego Carlos.

19

Sevilla zahodila další obrovskou šanci! Do pokutového území se po průniku Lucase Ocampose dostal Suso, ale jeho pokus rozvlnil jen boční síť!

18

Mahmoud Dahoud poslal vysoký nákop na polovinu Sevilly, jenže osamoený Haland neměl proti přesile obránců v bílém šanci na úspěch.

17

Jesús Navas se dobře vrátil na vlastní polovinu, kde se natlačil před napadajícího soupeře, ale nakonec pod tlakem získal jen aut pro Sevillu.

16

Sevilla skvěle napadala rozehrávku soupeře na jeho polovině. Joan Jordán dostal hráče ve žlutém pod tlak, ale podle rozhodčího si pomohl faulem.

14

Óscar Rodríguez na levé straně vyzval na souboj Delaneyho, nicméně zkušený dánský fotbalista soupeře vytlačil k praporku a nenechal jej odcentrovat.

13

Marco Reus se po delší době dostal s míčem na polovinu Sevilly, jenže dlouho jej na kopačkách Borussie neudržel. Sevilla zatím skvěle napadá.

12

Jesus Navas na pravé straně vyzval na souboj Schulze. Domácí obránce si ale pohlídal své postavení a nenechal fotbalistu Sevilly odcentrovat.

11

Lucas Ocampos byl na levé straně o chvíli rychleji u odraženého míče a získal nedovolený zákrok na svou osobu. Sevilla tak bude zahrávat přímý kop.

10

Óscar Rodríguez na levé straně přenechal míč Acuňovi, který bez váhání vyslal střílený centr do šestnáctky. Zadáci Dortmundu se ubránili odkopem na roh.

9

Jesús Navas dostal ještě jednu šanci na odcentrování do pokutového území, ale Marco Reus jeho pobídku srazil pro změnu na rohový kop.

8

Jesus Navas operoval s míčem na pravé straně, ale bleskově se k němu stáhl Marco Reus, který soupeři nedal prostor k odcentrování.

7

Emre Can udržel na svých zádech sprintujícího soupeře a včas si pomohl malou domů na brankáře Hintz. Andalusané však hrají od úvodního výkopu velmi aktivně.

6

Lucas Ocampos si opět řekl o přihrávku na levou stranu, jenže Joan Jordán jeho směrem poslal nepřesnou pobídku, kterou první jmenovaný neudržel na hřišti.

5

Sevilla vstoupila do dnešního souboje hodně aktivně. Hostující celek se usadil na polovině Dortmundu a postupně si hledá cestičku do zakončení.

4

Sevilla zahrávala první rohový kop dnešního souboje. Centrovaný míč přiletěl na přední tyč, nicméně pozorná defenziva Dortmundu balón odehrála.

3

Sevilla měla první šanci! Po nepovedené rozehrávky Dortmundu střílel zpoza velkého vápna Lucas Ocampos, ale jeho technický pokus domácí brankář Hitz efektně vyrazil!

3

Erling Haaland skvěle napadal rozehrávku na polovině soupeře. Do rozehrávky se před ním musel zapojit hostující brankář, který míč nakopl na levou stranu.

2

Mateu Morey vhazoval na pravé straně hrací plochy. Na jeho pobídku si naběhl Mahmoud Dahoud, který se nenechal odstavit a vybojoval faul na svou osobu.

1

Sevilla obstarala výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Hosté se ihned vydali do útoku, ale dlouhá pobídka na Ocampose byla příliš prudká.

1

Oba týmy už nastupují na trávník. Borussia bude hrát ve žlutém, zatímco Sevilla oblékne bílou sadu.

Borussia Dortmund: Hitz – Morey, Can, Hummels, N. Schulz – Dahoud, Delaney, Bellingham – T. Hazard, Haaland, Reus (C).
Náhradníci: Bürki, Drljača – Brandt, Knauff, Moukoko, Meunier, Ł. Piszczek, Passlack, Raschl, Reinier, Tigges, Zagadou.

Sevilla FC: Bunú – Navas (C), Koundé, Diego Carlos, Acuňa – Jordán, Fernando, Óscar Rodríguez – Ocampos, Nasjrí, Suso.
Náhradníci: Vaclík, Pastor – L. de Jong, Escudero, Munir, A. Gómez, Sergi Gómez, Gudelj, Rakitić, Rekik, Ó. Torres, Romero.

Rozhodčí: Cakir – Duran, Ongun.

První zápas

Duel na půdě španělského celku se o něco lépe vydařil Dortmundu. Sevilla sice vedle 1:0 brankou Susa, ale dva zásahy Halanda a brankou Dahouda zajistily Dortmundu poločasové vedení. Ve druhé půli ještě stačil snížil de Jong. Borussia tak jde do domácího souboje s výsledkem 3:2 z prvního utkání.

Domácí Borussia Dortmund ovládl základní skupinu s Laziem, Clubem Bruggy a Zenitem Petrohrad. Dortmund v základní skupině získal třináct bodů. V Bundeslize už to z jeho strany taková sláva není. Po dvaceti čtyřech odehraných zápasech má Dortmund na svém kontě třicet devět bodů a na vedoucí Bayern už šestnáct bodů ztrácí. O víkendu sehrál Dortmund právě šlágr na půdě Bayernu, kde po dvou zásazích Halanda vedl 2:0, ale nakonec prohrál 2:4. Domácího kouče navíc trápí početná marodka. Nastoupit nemohou Akanji, Guerreiro, Reyna, Sancho, Schmelzer a Witsel.

Sevilla CF

Sevilla si postup do osmifinále Ligy mistrů zajistila druhým místě ve skupině s Chelsea, Krasnodarem a Rennes. Španělský celek skončil na druhé pozici za londýnskou Chelsea. V domácí soutěži navíc Sevilla podává dobré výkony a po dvaceti pěti odehraných kolech má na kontě čtyřicet osm bodů. S tímto ziskem zatím drží čtvrtou pozici. O víkendu však padla výsledkem 1:2 na hřišti Elche. V týdnu pak v prodloužení přišla na půdě Barcelony o postup do finále Copa del Rey.

Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Ligy mistrů Borussia DortmundSevilla FC. Výkop je stanoven na 21 hodin.