Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Pěkný středeční podvečer z pražských Vršovic! Ligový fotbal už se vrátil i do Ďolíčku, kde se od 18 hodin domácí Bohemians střetnou s Teplicemi. Průběh zápasu vám přineseme minutu po minutě.

Teplice mají za sebou úspěšný vstup po nucené pauze, o víkendu v odloženém utkání 23. kola porazily Liberec 2:0.

Atmosféra na stadionu je prazvláštní...

... z amplionů zní hudba, vzduchem se line vůně čerstvě pokropeného trávníku, ale něco tady nehraje.

Schumacher
82. min Nečas o hráči
Vaníček
60. min Květ o hráči
Jindřišek
7 Hronek
Hronek
82. min Vacek o hráči
28 Hůlka
Hůlka
Vodháněl
60. min Podaný o hráči
Pulkrab
73. min Puškáč o hráči

FK TepliceTeplice(4-5-1)

30 Grigar
Grigar
35 Radosta
Radosta
46. min Hýbl o hráči
45 Paradin
Paradin
46. min Nazarov o hráči
15 Čmovš
Čmovš
28 Knapík
Knapík
68. min Černý o hráči
Kučera
46. min Žitný o hráči
10 Moulis
Moulis
Řezníček
78. min Mareš o hráči

Rozhodčí: Pechanec - Horák, Myška

Bohemians
Teplice

Do areálu pouštějí jediným vchodem, pověstné náměstíčko, kde by si člověk za tohoto počasí s radostí dal pivo a vyhlášenou klobásu, zeje prázdnotou. Stejně jako tribuny, na které může jen omezený počet novinářů. Tak vypadá fotbal po koronavirové pauze.

Na hřiště - postupně, jak velí regule - dorazili gólmani obou mužstev na rozcvičku. Následně se k nim připojili i fotbalisté Teplic.

S drobnou časovou rezervou už se na trávníku zjevili i domácí hráči.

Na první pohled je znatelný rozdíl ve výbavě: zatímco domácí trenéři mají na ústech roušky, většina hostujícího realizačního týmu nikoliv.

Bohemians jsou rozehraní jako málokterý tým v soutěži, nebo v to přinejmenším doufají. Od povolení nesoutěžních utkání jich sehráli dohromady šest a třikrát zvítězili. Jednou nad Chrudimí, dvakrát nad Jihlavou.

Oba týmy se opět postupně trousí do kabin, do výkopu zbývá zhruba deset minut.

Jako první na hrací plochu nastoupili fotbalisté Teplic, několik okamžiků po nich přišli i domácí.

1

Začal první poločas utkání Bohemians - Teplice

1

Tepličtí okamžitě zaútočili a Trubač vyslal nepříjemnou střelu ze střední vzdálenosti. Valeš vyráží.

2

Hlavičkovanou u bližší lajny vyhráli domácí, kteří se postupnou kombinací dostali na polovinu. Tam však přišel teplický faul.

3

Nadějně vypadající akce Bohemians skončila nepřesnou přihrávkou na Pulkraba na hranici vápna.

4

Bederka odhlavičkoval z vápna Paradinův centr, Teplice se snažily prokombinovat zpět, leč bez efektu.

5

Na hlavní tribuně v Ďolíčku se přeci jen objevili nějací fanoušci, jde o partnery klubu a držitele nejvyšších permanentek, které pořadatel vměstnal do limitu tří set osob. Právě spustili pokřik: „Bohemka do toho!“ a několik jedinců na přilehlých balkonech domů naproti se přidalo.

8

Nebezpečně vypadající Vaníčkův centr do šestnáctky Teplic odvrátil v pádu stoper Čmovš.

9

Z druhé strany vzápětí centroval Schumacher, balon se odrazil na hranici vápna k Bartkovi, který zkusil bombu z voleje. Hosté ji zablokovali.

10

Tepličtí na chvíli vyvezli míč na polovinu Bohemians, ale opět o něj přišli a čelili dalšímu útoku. Bartek znovu pálil a tentokrát získal roh po soupeřově teči.

11

Penalta pro Bohemians!

11

Žlutou kartu dostal Petr Kodeš (Teplice)
Hostující fotbalista v pokutovém území během centru z rohového kopu stáhl na zem domácího Pulkraba.

12

Josef Jindřišek (Bohemians) proměnil pokutový kop. Bohemians - Teplice 1:0
Domácí kapitán posílá svůj tým do vedení. Vypálil po zemi doprava, gólman Grigar riskl opačnou stranu.

14

Paradin vyslal nákopem na zteč Radostu, s tím si však snadno poradil Schumacher.

14

Za vchodem do kotle se sešlo několik dalších příznivců Bohemians, kteří teď přítomné zkoušeli vyhecovat ke střídavému pokřiku „Zelená! - Bílá!“ A nebylo to zlé.

15

Mezitím se domácí hravě ubránili teplickému rohu.

16

Moulis se nedaleko vápna soupeře neprodral přes Köstla a navíc jej fauloval.

17

Na druhé straně si nedovolený zákrok připisuje útočník Pulkrab.

19

Centr z pravého křídla našel Vodháněla, ten netrefil míč zle, ale nepropasíroval svou střelu z dobrého prostoru přes bránícího soupeře.

20

Pulkrab zakopl balon do zámezí, aby mohlo dojít k ošetření Vaníčka, který se s bolestivou grimasou skácel na trávník u vápna Teplic po jednom ze soubojů.

21

Ošetření nicméně nakonec nebylo potřeba a hosté hrací předmět sportovně vrátili.

22

Petr Hronek (Bohemians) vstřelil gól. Bohemians - Teplice 2:0
Hronek dobře napadal a vložil špičku kopačky do zpětné přihrávky hostujícího Kučery, který tak neomylně poslal do úniku Pulkraba. Ten nezazmatkoval a ještě našel pod sebou nabíhajícího Hronka. Domácí záložník pak procpal míč pod padajícím Grigarem.

24

Hůlka kousek od půlicí čáry fauloval ve výskoku Kučeru, hrát mohou hosté.

25

Řezníček po krásné uličce obešel i gólmana Valeše, jenže se dostal do úhlu a v pádu vypálil kamsi na tramvajové koleje. Sudí však vzápětí signalizoval ofsajd.

26

Domácí zahrozili dlouhým autem, pro Hronkovu pobídku si ale vyskočil gólman Grigar.

27

Tepličtí poněkolikáté zkusili dlouhý nákop na Řezníčka. Opět na něj však domácí stopeři vyzráli.

29

Hosté tentokrát svou útočnou snahu i zakončili, po Trubačově pokusu o přízemní centr a Moulisově přistrčení se ke střele dostal Řezníček, ale trefil jen Valešovy rukavice.

30

Vodháněl se vrhl do odvážného sóla přes tři teplické obránce, bohužel pro Bohemians ale kousek před vápnem uklouzl na balonu a navíc fauloval Čmovše.

31

Nedaleko lavičky Bohemians stáhl Vodháněla k zemi Knapík a vysloužil si důrazné napomenutí od sudího Pechance.

33

Domácí měli výhodu volného kopu z pravého rohu šestnáctky, centr však neprošel přes prvního bránicího hráče.

33

Následně však Hůlka alespoň získal roh na Vondráškovi.

34

Grigar centr z rohu vyboxoval, po několika vzdušných soubojích zkusil nůžky Köstl, ale bránu značně minul.

36

Řezníček nakopl Hronka a sudí Pechanec píská nedovolený zákrok.

38

Jindřišek získal míč na Řezníčkovi a ukázkově rozehrál. Bartek vedl míč po pravé straně, našel Vodháněla, který se ale marně pokoušel prokličkovat ke střele.

40

Vaníček se na středu obtočil kolem Kodeše, rozdal míč Bartkovi a naběhl si do šestnáctky na jeho centr. Jeho hlavičku Grigar vyrazil na roh.

41

Následnou standardní situaci však Bohemians nezužitkovali dle představ.

42

Vodháněl si navedl balon na pravý roh vápna a vypálil levačkou, bohužel pro domácí velmi nepřesně.

43

Hronek nedaleko domácí střídačky fauloval Moulise, hosté mají k dispozici standardku.

44

Moulis ale nacentroval přímo do rukavic domácího brankáře Valeše.

45

První poločas bude nastaven o jednu minutu.

46

Žlutou kartu dostal Jan Knapík (Teplice)

48

Bartek se kvůli dobré práci Moulise nedostal k centru, domácí však zůstávají na polovině Teplic.

49

Tento stav nevydržel dlouho, ale Teplice chybují v rozehrávce. Pobídka Schumachera však k Pulkrabovi nedorazila, domácí forvard totiž ve vápně podklouzl. Škoda.

50

Vondrášek snad od půlky tahal za dres Vodháněla, ten se snažil pár metrů ze sevření vymanit, ale nešlo to. Faul.

52

Řezníček na polovině soupeře nedokázal obejít Bartka a ještě jej fauloval.

53

Centr z teplické standardky odvrátil hlavou Bartek a domácí se následně odkopem osvobodili.

54

Žlutou kartu dostal Jakub Řezníček (Teplice)
Za nesportovní chování.

55

Za ostrým centrem Köstla z pravé strany klouzal na přední tyč Pulkrab, míč ale těsně minul. Kdyby na něj dosáhl, Grigar je bez šance.

58

Ze série soubojů nedaleko vápna Bohemians vyšel nejlépe Trubač, který se zorientoval v prostoru a vypálil na Valeše. Míč mu dolétl přímo do rukavic a byť to nevypadalo jako jistý zákrok, domácí brankář balon zkrotil.

59

Valeš nedlouho poté vyrazil i centr hostí z pravého křídla.

59

Personální změny Teplicím prospěly, hosté ožili, působí nebezpečněji. Možná i proto sáhne ke změně také domácí kouč Klusáček.

60

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Antonín Vaníček, nahradil ho Roman Květ

60

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Jan Vodháněl, nahradil ho Jakub Podaný

62

Padající Hronek nechtěně zasáhl hostujícího Knapíka. Ten vypadal otřeseně, po krátkém ošetření by ale měl být schopen pokračovat.

63

Bohemians budou kopat standardku po faulu na střídajícího Květa. Slibná pozice na pravém rohu velkého vápna.

65

Jevgenij Nazarov (Teplice) vstřelil vlastní gól. Bohemians - Teplice 3:0
Podaného ostrý centr se stáčel do šestnáctky, odkud se balon snažil odkopnout Nazarov. Jenže míč se odrazil zpátky a od ramene nebohého teplického hráče zamířil do sítě.

66

Hosté se radovali z gólu, ale jen chviličku. Videorozhodčí totiž v gólové akci odhalil ofsajd: zakončující Moulis se v momentu Žitného přihrávky nacházel v postavení mimo hru.

68

Střídání Teplice: ze hřiště odešel Jan Knapík, nahradil ho David Černý

69

Schumacher si za vápnem počkal na odražený míč a zkusil volej, bránu Grigara ale minul.

70

Domácí záložník Květ vybojoval rohový kop, kterého se zřejmě ujme Podaný...

71

... zelenobílá devětatřicítka odcentrovala k první tyči na Hronka, který v krkolomné pozici šikovně prodloužil balon na zadní tyč. A jen těsně minul bránu Teplic!

72

Rohový kop rozehrávaly na druhé straně i Teplice, avšak Köstl zažehnal potenciální nebezpečí.

73

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Matěj Pulkrab, nahradil ho David Puškáč

75

Tepličtí se snaží o postupnou rozehrávku, kterou jim však domácí neúnavným presinkem ztěžují.

76

Bederka se příkladně vrátil do vlastního vápna a odhlavičkoval Řezníčkův centr.

78

Střídání Teplice: ze hřiště odešel Jakub Řezníček, nahradil ho Jakub Mareš

80

Puškáč vyhrál hlavu pro Hronka, ten roztáhl hru na Podaného, který ihned centroval. Jeho úmysl vystihl blokující Vondrášek.

80

Pro další Podaného pas do šestnáctky si následně došel gólman Grigar a zahájil ofenzivu hostí.

81

Teplice jsou však nemožné, balon ihned ztratily a koledovaly si o další branku. Jenže Hronek míč na volného Květa na hraně vápna neprocpal.

82

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Petr Hronek, nahradil ho Kamil Vacek

82

Střídání Bohemians: ze hřiště odešel Till Schumacher, nahradil ho Jakub Nečas

84

Nečas nepřetlačil hostujícího Vondráška u postranní čáry, hrát mohou Teplice.

86

Nečas si narazil s Podaným, uvolnil se v šestnáctce, ale dal si balon daleko od nohy. Grigar jej tak mohl v klidu sebrat do rukavic.

87

Útočný postup Bohemians přerušil ofsajd, v kterém se nacházel Puškáč.

90

Budou se hrát ještě čtyři minuty nad rámec klasického času.

90

Kamil Vacek (Bohemians) vstřelil gól. Bohemians - Teplice 4:0
Ještě jeden gól do teplické sítě! Rychlý brejk domácích vedl Nečas, ve vápně hladce obešel soupeře a přihrál takřka před prázdnou dalšímu náhradníkovi Vackovi, který už měl snadnou úlohu.