Belgie neprohrála s Ruskem ani v jednom ze sedmi zápasů, soupeře porazila v poslední kvalifikaci 3:1 v Bruselu a 4:1 v Petrohradu.

Týmy na sebe narazily na MS 2002 a 2014, Belgie vyhrála 3:2 a 1:0.

Rusko v hlavní fázi Eura nevyhrálo posledních pět zápasů od triumfu 4:1 nad Českem v roce 2012.

Belgie, která patří k největším favoritům šampionátu, se musí obejít bez hvězdného záložníka Kevina De Bruyneho, který se zranil ve finále Ligy mistrů. Mimo hru je také další středopolař Axel Witsel. V základní sestavě chybí také belgický kapitán Eden Hazard.

BelgieBelgie(3-4-3)

Courtois
Alderweireld
4 Boyata
Boyata
Vertonghen
77. min Vermaelen o hráči
Castagne
27. min Meunier o hráči
Dendoncker
Tielemans
T. Hazard
14 Mertens
Mertens
72. min E. Hazard o hráči
9 Lukaku
Lukaku
Carrasco
77. min Praet o hráči

Žirkov
43. min Karavajev o hráči
11 Zobnin
Zobnin
63. min Muchin o hráči
Ozdojev
17 Golovin
Golovin
Barinov
46. min Divějev o hráči
Kuzjajev
30. min Čeryšev o hráči
22 Dzjuba
Dzjuba

Rozhodčí: Lahoz - Cebrian Devis, Palomar

Rusko chce využít výhody domácího prostředí a myslí na postup ze skupiny.

Zápas v Petrohradu se bude hrát ve stínu druhého duelu skupiny B mezi Dánskem a Finskem, při němž zkolaboval dánský záložník Christian Eriksen.

Podle nejnovějších informací se zápas mezi Dánskem a Finskem bude dohrávat od 20.30. Nejprve poslední čtyři minuty prvního poločasu a pak celý druhý poločas. Ale vše je podmíněno potvrzením, že Eriksen je v pořádku.

V Petrohradu je pod mrakem, teplota je 19 stupňů Celsia.

Utkání řídí Španěl Antonio Mateu Lahoz, který před dvěma týdny pískal finále Ligy mistrů.

Ruský trenér Stanislav Čerčesov se rozhodl pro čtyřčlennou obranu. Belgičané hrají se třemi beky.

1

Začal první poločas utkání Belgie - Rusko

1

Rusové se jako první dostali do soupeřova vápna, s drobnými problémy míč odehrál pryč Boyata.

2

Barinov byl ošetřován na ploše, proto musel odejít za pomezní čáru. Ale už je zpět ve hře.

4

Castagne na pravé straně dostal dlouhou přihrávku, následuje odkop do ruské branky.

6

Carasco chtěl ve vápně uvolnil Lukaka, ale tomu nenechal žádný prostor Semjonov.

7

Dzjubova nahrávka se odrazila od Belgičanů za brankovou čáru, následuje první roh zápasu.

7

Golovin překopl celé pokutové území, míč skončil v autu. Vhazovat budou Belgičané.

10

Romelu Lukaku (Belgie) vstřelil gól. Belgie - Rusko 1:0
Lukalu stál v ofsajdu, ale pomohl mu zásah Semjonova. Ruský obránce šel cíleně do centrovaného míče od Mertense, ale proklouzl mu mezi nohama až k volnému Lukakovi, který poslal Belgičany do vedení.

14

Po akci Golovina následuje druhý ruský roh.

14

Na roh Golovina si naskočil Fernandes, jehož hlavička šla přímo na Courtoise

16

Centr z pravé strany sklepl Dzjuba k Ozdojevovi, který zpoza šestnáctky vypálil nepřesně.

18

Rusko po inkasovaném gólu drží míč a hraje se většinou na jejich útočné polovině. Zkoušejí to hlavně po pravé straně.

18

Do další chybě Semjonova šel do trháku Lukaku, výborný obranný zákrok předvedl na poslední chvíli Džikija, který mu vypíchl míč. Lukalu následně stačil míč vrátit zpět na Dendockera, jenž přestřelil.

21

Belgičané chvíli kombinovali na útočné polovině, jejich akci ukončil centr Tielemanse, který poslal míč na nejbližšího protihráče.

22

Další chybě v ruské defenzivě přinesla velkou šanci Hazarda. Proti jeho střele výborně vyběhl Šunin a vyrazil ji.

24

První roh pro Belgii.

24

Carascův centr odvrátila obrana.

25

Ve středovém kruhu se ve výskoku srazili Castagne a Kuzjajev a šli k zemi, sudí okamžitě povolal zdravotníky.

26

Castagne je hodně otřesený a musí střídat.

27

Střídání Belgie: ze hřiště odešel Timothy Castagne, nahradil ho Thomas Meunier

30

Střídání Rusko: ze hřiště odešel Daler Kuzjajev, nahradil ho Denis Čeryšev
Střídat musejí i Rusové, ani Kuzjajev nemůže pokračovat.

31

Na trávníku zůstali Barinov a Mertens, ale na rozdíl od svých spoluhráčů Castagneho a Kuzjajeva oba můžou pokračovat.

34

Thomas Meunier (Belgie) vstřelil gól. Belgie - Rusko 2:0
Střílený centr Hazarda z levé strany vyrazil Šunin do volného prostoru, kde byl Meunier, jenž snadno zvýšil belgické vedení. Meunier se prosadil sedm minut po svém příchodu na hřiště.

36

Žirkov si při obranném skluzu natáhl sval a musí se nechat ošetřit.

37

Golovin vybojoval volný přímý kop z nebezpečné vzdálenosti.

38

Golovin poslal parádní centr na hlavu Dzjuby, který místo přímé hlavičky na branku hledal vedle sebe spoluhráče.

40

Meunier chtěl vybojoval penaltu, hlavní sudí zůstal v klidu a nechal pokračovat ve hře. Celou situaci přezkoumal VAR, který jeho verdikt potvrdil.

43

Střídání Rusko: ze hřiště odešel Jurij Žirkov, nahradil ho Vjačeslav Karavajev
Svalové zranění nedovoluje zkušenému Žirkovovi, aby pokračoval v zápase.

45

Rozhodčí Lahoz nastaví první poločas o 4 minuty.

45

Ve druhé minutě nastavení předvedl Carrasco parádní individuální akci, kterou zakončil střelou těsně před Šuninovu branku.

46

Rusko začalo druhý poločas nepřesnou střelou Zobnina.

56

Omluvte drobné technické potíže. Už jsme zpět. Rusové nyní kombinovali na útočné polovině, ale zastavil je ofsajd.

57

Tielemans uvolňoval Lukaka, kterého na poslední chvíli zastavil Semjonov.

59

Roh pro Rusko.

59

Golovin rozehrál roh na nejbližšího hráče, jím byl Tielemans, jenž ho odkopl daleko od branky.

61

Po akci Mertense bude Belgie kopat roh.

62

Šunin vyboxoval roh Mertense daleko z pokutového území.

63

Střídání Rusko: ze hřiště odešel Roman Zobnin, nahradil ho Maxim Muchin

63

Střídání Rusko: ze hřiště odešel Denis Čeryšev, nahradil ho Alexej Mirančuk
Střídající Čeryšev vydržel na hřišti jen 33 minut.

65

V souboji kapitánů Dzjuba ostře poslal k zemi Vertonghena.

67

Atakující Carrasco si dal sprint od půlky až k Šuninovi, který ale nezpanikařil a mič před ním včas odehrál.

68

Rusové svého soupeře presují, ale Belgičané si s tím zatím dokáží poradit.

70

Dzjubu už poněkolikáté zastavil ofsajd.

72

Střídání Belgie: ze hřiště odešel Dries Mertens, nahradil ho Eden Hazard
Na hřišti jsou oba bratři Hazardové.

71

Vertonghen zakopl míč a nechá se ošetřovat. Evidentně jde o následek středu s Dzjubou.

73

Vertonghen je zpátky na hřišti, ale zřejmě bude střídat.

74

Carrasco se ve vápně chystal zakončit, ale Muchin mu to nedovolil.

76

Mirančuk předvedl hezký individuální průnik, na poslední chvíli ho zastavil Boyata.

77

Střídání Belgie: ze hřiště odešel Yannick Carrasco, nahradil ho Dennis Praet

77

Střídání Belgie: ze hřiště odešel Jan Vertonghen, nahradil ho Thomas Vermaelen
Očekávané střídání.

78

Belgie kontroluje hru, ale nikam se nežene. Rusové o nějakém závěrečném náporu jen sní.

79

Zápas sleduje 26 264 diváků.

81

Série belgických přihrávek ve středu hřiště skončila až u Courtoise.

82

Hazard individuálním průnikem rozjel rychlou akci, kterou však ukončil nevydařený centr Meuniera z pravé strany. Jeden z beků míč odhlavičkoval do autu.

83

Dendocker ostřel zajel do Muchina, jeho zákrok volal po žluté kartě.

84

Centr Golovina zasáhl nešikovně Boyata, míč skončil za brankovou čárou. Z rohu ovšem Rusko nic nevymyslelo.

86

Belgičané předvedli na levé strany sérii krátkých, rychlých a přesných přihrávek, ale nedokázali z toho nic vytěžit. Praet o míč přišel.

88

Belgičané drží míč, ruští diváci pískají, ale jejich oblíbenci nejsou schopni zápas jakkoliv zdramatizovat.

88

Romelu Lukaku (Belgie) vstřelil gól. Belgie - Rusko 3:0
Meunier parádní přihrávkou vyslal dopředu Lukaka, který přízemní střelou k tyči přidal pojistku na belgické vítězství.