Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.

Rohové kopy: 11 – 4
Ofsajdy: 3 – 3
Fauly: 10 – 10
Žluté karty: 1 – 1.

Leverkusen po trefě z druhé minuty uhájil těsný náskok až do konce. Na čtvrté místo zaručující přímý postup do Ligy mistrů se přesto neposunul, protože Mönchengladbach zvládl svůj zápas pravdy proti Herthě Berlín. Ze svého třináctého místa se neposunula ani Mohuč, která po dvou výhrách zakončila sezónu těsnou porážkou.

Leverkusen(4-2-3-1)

Hrádecký
Bender
46. min Weiser
4 Tah
Tah
Bender
Sinkgraven
85. min Tapsoba
Baumgartlinger
Demirbay
46. min Aránguiz
27 Wirtz
Wirtz
11 Amiri
Amiri
65. min Havertz
9 Bailey
Bailey
65. min Diaby

St. Juste
74. min Hack
Niakhaté
Aaron Martín
46. min Brosinski
6 Latza
Latza
Malong Kunde
21 Onisiwo
Onisiwo
Burkardt
85. min Fernandes
Quaison
69. min Öztunali
9 Mateta
Mateta
69. min Či Tong-won

• 28Szalai

Druhá půle byla o chloupek atraktivnější, přestože v ní regulérní branka nepadla. Pár minut po změně stran trefil domácí Weiser tyč, která pak na druhé straně zastavila i pokus Fernandese. Kromě toho byly k vidění dva neuznané góly či možnost Haverze, při které Bayer znovu dělily od gólu jen centimetry.

90+3

90+3

Müller dobře zareagoval na dlouhou přihrávku a sebral míč před Havertzem. Ten se po svém nástupu na hřiště do hry příliš nezapojoval.

90+2

Diaby v souboji dvou devatenáctek nestačil na Niakhatého. Mohuč mohla vyrazit vpřed, jenže z toho byl nechytatelný nákop na Či Tong-wona.

90+1

Na první domácí žlutou kartu došlo až v nastaveném čase, který by měl trvat 180 vteřin. Od sudího Cortuse ji viděl záložník Julian Baumgartlinger.

90

Alexander Hack skvělým obranným zákrokem zastavil Vollandovu přihrávku na hrot útoku. Müller by jinak čelil tutové šanci.

89

Standardní situace hosty do šance nepřivedla. Naopak nechybělo příliš, aby se Leverkusen nedostal do smrtícího přečíslení.

88

Mitchell Weiser určitě nebude pokárán za to, že před Hrádeckým prodloužil letící centr na roh. Závěrečný tlak Mohuče už má zajímavé parametry.

87

Öztunali byl za půlkou v ofsajdu, takže následné vzrušení bylo tak trochu zbytečné. Nesmí však zapadnout, že Či Tong-won opět orazítkoval břevno!

86

Tak to mohlo být střídání z říše snů! Tapsoba ukopl míč Latzovi, ale zároveň ho posunul na dalšího náhradníka Fernandese, jehož povedený pokus skončil na horní tyči.

85

Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Jonathan Burkardt, přichází Edimilson Fernandes.

85

Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Daley Sinkgraven, přichází Edmond Fayçal Tapsoba.

83

Jonathan Burkardt se u levé postranní čáry neprosadil přes Taha. K tomu všemu utrpěl menší bolístku na noze, kvůli které je minimálně na chvíli mimo hru.

82

Muži na trávníku přesto hrají na sto procent. Jedním z nich je i Diaby, který svým centrem z levé strany neúspěšně hledal Floriana Wirtze.

81

Mönchengladbach v současně hraném utkání vede nad Herthou už 2:0, což znamená, že se Leverkusen na vytoužené čtvrté místo takřka definitivně neposune.

80

Aránguizův centr od levého praporku byl snadným soustem pro Müllera, který za malou chvíli sebral i další balón příchozí pro změnu z pravého křídla.

79

Ještě jedno propadnutí hostujících fotbalistů! I v tomto případě to pro ně všechno dobře dopadlo, neboť ani Diabyho zakončení k Müllerovi nedošlo.

78

Mohuč s odřenýma ušima napravila chybu v rozehrávce. Následoval další roh, který už muži v bílém přečkali bez problémů.

77

Hosté s přehledem ubránili roh a bez většího váhání vyrazili do protiútoku. Hlavní roli přitom měl Öztunali, který se na půlce hezky uvolnil, ale k pokutovému území přesto nedoběhl.

76

Kdyby se na stadionu nacházeli fanoušci, tak by velká část z nich viděla míč v síti! 2:0 to však znovu není, tečovaná střela Havertze ji totiž rozvlnila z vnější strany.

75

Brosinski ukořistil při individuální akci alespoň roh. Před domácí brankou bylo rušno, dokud Hack jednoznačně nefauloval gólmana Hrádeckého.

74

Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Jerry St. Juste, přichází Alexander Hack.

72

Před napínavou koncovku přichází na řadu krátký oddech pro všechny zúčastněné. Hráči mohou posbírat síly i nové pokyny od trenérů.

71

Bez šance na vyrovnání to z hostujícího pohledu rozhodně nebylo. Po centru Brosinského hlavičkoval St. Juste, i když branku ve finále netrefil.

70

Pierre Malong Kunde přenechal míč Bakuovi, jehož centr z pravého křídla byl jedním z domácích obránců uklizen na rohový kop.

69

Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Jean-Philippe Mateta, přichází Či Tong-won.

69

Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Robin Quaison, přichází Levin Öztunali.

68

Žlutou kartu dostává Moussa Niakhaté (1. FSV Mohuč 05).

68

Stav se po několika málo vteřinách vrací do podoby 1:0! Vollandově gólové teči z hranice malého vápna totiž předcházel zprvu nenápadný faul Wirtze.

67

Domácí se krkolomným způsobem proťukali až ke druhému gólu, který ale bude muset posvětit systém VAR!

66

Pro Kaie Haverze to dnes může být poslední ligové představení v dresu Leverkusenu. Mnoha velkokluby sledovaný hráč bude mít před sebou už jen pohárové finále s Bayernem.

65

Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Nadiem Amiri, přichází Kai Havertz.

65

Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Leon Bailey, přichází Moussa Diaby.

64

Leverkusen bude hromadně střídat. Ještě předtím kopal Amiri rohový kop, jenž skončil až u půlící čáry.

63

Rychlík Leon Bailey už nenavázal na předchozí útok svých spoluhráčů. U pravé lajny si totiž předkopl míč do zámezí.

62

Jerry St. Juste podává v zadních řadách Mohuče vynikající výkon. Nic na tom nezměnil ani jedno drobný faul na Amiriho, za který se sportovně omluvil.

60

Držení míče: 63 % – 37 %.

59

Velké štěstí pro Niakhatého, který zastavil Baumgartlingerův centr levou rukou. Penalta se nepíská jen díky tomu, že přihrávka přicházela ve chvíli, kdy byl míč celým objemem v autu.

58

Amiri zahnal Wirtze k autové čáře v situaci, kdy měli hosté velmi otevřená zadní vrátka. Bayer se pak přece jen dostal ke střele, kterou Aránguiz poslal z dálky mimo tři tyče.

57

Florian Wirtz povalil na zem Brosinského. Hosté přišli o míč hned po rozehrávce, avšak poblíž středového kruhu si jej vzali zase zpátky.

56

Bote Baku narazil do Aránguize jen pár vteřin poté, co se neujal centr z kopačky Kundeho. Menší tlak Mohuče každopádně trvá.

55

Bailey se nepoučil a znovu překopl celou šestnáctku. Müller zvolil riskantní rozehrávku, díky které Mohuč bleskově přešla do útočné třetiny.

54

Hrádecký přerušil Onisiwovu diagonální přihrávku skrz malé vápno. Zároveň rozjel rychlý brejk, z něhož vyplynul další domácí roh.

53

Baileyho centr z pravé strany nenašel v pokutovém území žádného živého tvora. Míč zmizel v autu a z pět do hry jej pošle Müller.

52

Aby toho nebylo málo, tak Mohuč jen tak tak přežila domácí rohový kop, který se po zásahu obrany bude konat ještě jednou.

50

O zajímavé situace není zkraje druhé půle nouze! Amiri posunul míč kousek doleva na Baileyho, který z nadějné situace minul vzdálenější tyč!

49

Bayer trochu zazdil přečíslení tři na dva, které se o pár vteřin později paradoxně zrodilo i na druhé straně. Hrádecký byl poprvé překonán, nicméně Mateta přebíral Onisiwovu přihrávku v těsném ofsajdu.

48

Málem to bylo 2:0! Amiriho vynikající centr z levé strany dokázal ještě prodloužit střídající Weiser, jenž posunul míč do Müllerovy levé tyče!

47

Leon Bailey se dostal do tvrdých kleští, které byly posouzeny jako faul. Amiriho čeká rozehrávka standardní situace.

46

Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Kerem Demirbay, přichází Charles Aránguiz.

46

Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Lars Bender, přichází Mitchell Weiser.

46

Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Aaron Martín, přichází Daniel Brosinski.

Žluté karty: 0 – 0.

Je za námi první poločas, po kterém jsou na tom lépe hráči domácího Leverkusenu. Rozhodla o tom již druhá minuta, ve které otevřel skóre Kevin Volland. Další průběh už byl vyrovnaný. Šance měly oba týmy, nicméně gólem žádná z nich neskončila. Spokojenost Bayeru každopádně kazí fakt, že v live tabulce zůstává mimo pozici zaručující postup do Ligy mistrů.

45+1

45+1

Těsně před pauzou o sobě dala vědět také ofenzivní složka Mohuče. Na vyrovnání to ale nestačilo, Burkardt sice našel poblíž branky Bakua, ale ten vystřelil z prvního doteku nepřesně.

45

Nastavuje se 1 minuta.

44

Bayer se díky Wirtzovi dostal z křídelního prostoru do pokutového území na Amiriho. Ten patičkou našel Baumgartlingera, ale dobře postavený St. Juste míč k odkryté brance nepustil.

43

Demirbayova střela z osmnácti metrů byla sražená. Sinkgraven pak ještě centroval, ale Wirtze tím zahnal až k rohovému praporku.

42

Útočení do plných Leverkusenu příliš „nechutná“. I proto se teď domácí fotbalisté rozhodli k návratu přes celé hřiště k Hrádeckému.

41

Florian Wirtz se zjevil na hrotu, nicméně ještě před sklepnutím na Vollanda byl chycen v ofsajdové pasti.

40

Volland šel do zakončení bezprostředně po nákopu z vlastní poloviny. V blízkosti Niakhatého se rovněž netrefil a nabídl Müllerovi výkop z klidu.

39

Leverkusen od druhé minuty vede, jenže k postupu do Ligy mistrů to má stále daleko. Na vině je zápas Mönchengladbachu, který vede nad Herthou Berlín.

38

Menší zmatky v domácí defenzivě zůstaly bez potrestání. Burkardtovi střela levačkou vůbec nesedla, protože míč byl neplánovaně trefen vnějším nártem.

37

Kerem Demirbay znovu posílal jedovatý centr dovnitř malého vápna. Müller si přesto udělal prostor a míč vyboxoval do relativního bezpečí.

36

Znovu se Amiri ocitl za hostující obranou. Tentokrát bylo vše v pořádku, ale St. Juste včasným zásahem odrazil balón na roh.

35

Jonathan Burkardt se drobně zranil v souboji na půlící čáře. Podle sudích to ale byl on, kdo se dopustil faulu na Svena Bendera.

34

Volland překonal Müllera přesnou střelou z dobrých pětadvaceti metrů. Radovat se ale nemohl, protože mu přihrával v ofsajdu stojící Amiri.

33

Všech deset hostujících hráčů do pole se stáhlo do velmi malého prostoru u vlastního pokutového území. Snaha Bayeru o procedění míče před Müllera pak byla neúspěšná.

32

Před Baileym se zjevila dálnice volného prostoru. Jamajčan nakonec přihrával Amirimu, který už byl z ideálního úhlu a u koncové čáry nevybojoval ani kýžený roh.

31

Držení míče: 58 % – 42 %.

30

Kerem Demirbay čepoval balón na malé vápno, kde ale nejvýše vyrostl Jean-Philippe Mateta. Z druhé strany se bude jen vhazovat.

29

Rohový kop se bude opakovat, protože Niakhaté zablokoval střelecký pokus Nadiema Amiriho.

28

Bailey se bleskurychlou kličkou zbavil Burkardta. Následná střela zpoza šestnáctky však byla tečovaná a Müller zůstal bez práce.

27

Na přímou střelu to bylo moc daleko, takže se jednalo jen o nákop z hloubi pole. Ten však byl příliš krátký a domácí fotbalisté se jednoduše ubránili.

26

Baumgartlinger si pomohl ryze taktickým faulem na Kundeho. Mohuč bude moci zahrozit ze standardní situace.

25

Na provizorní střídačce Leverkusenu panuje spokojenost. Mezi náhradníky se dnes objevil i klíčový hráč v podobě Kaie Havertze.

24

V polovině první části přichází na řadu krátká pauza určena nejen pro doplnění sil.

23

Volland si nezpracoval milimetrově přesný nákop z obranné poloviny, kterému navíc předcházel jeho ofsajd.

22

Po skvělém vstupu do zápasu šel výkon Bayeru malinko dolů. Mohuč už několikrát vystrčila růžky a výrazně ohrozila Hrádeckého čisté konto.

21

Robin Quaison si vůbec nerozuměl se svými spoluhráči, když poslal jednu z přihrávek zcela mimo hřiště.

19

Jonathan Burkardt převzal míč od Bakua, jenže následnou prudkou střelu nasměroval přesně do místa, kde stál gólman Hrádecký.

17

Lars Bender se po jenom z tvrdších soubojů chvíli nezvedal. Nakonec se tak ale stalo a Leverkusen pokračuje v plném počtu.

16

Jerry St. Juste odvedl dobrou práci v hostujícím pokutovém území, kde si na něm vylámal zuby s desítkou hrající Kerem Demirbay. Müller bude z klidu vykopávat.

15

Lars Bender vhodil míč na Amiriho, který byl okamžitě atakován. Faul pískán nebyl, nicméně domácí se k balónu zase brzy vrátili.

14

Jonathan Burkardt si vynutil faul na svou osobu a alespoň na pár chvil ulevil členům hostující obrany.

13

Amiri našel jenom Kundeho, který z jedničky odkopl míč za postranní čáru. Leverkusen bude pokračovat vhazováním.

12

Wirtz po odehrání míče narazil do St. Justeho, kterému byl odpískán malinko sporný faul. Je z toho další domácí standardka.

10

Demirbayův špatný nákop proletěl nad pokutovým územím a způsobil jen odkop od branky Floriana Mülllera.

9

Niakhaté doslova zboural Amiriho, kterému zezadu skočil na záda. Není se co divit, že sudí nařídil domácí standardku.

8

Latza měl kolem sebe spoustu volného prostoru, kterého využil k solidní střele z dálky. Hrádecký zasahovat nemusel, nicméně balón proletěl těsně nad horní tyčkou.

7

Leverkusen zakládá další útok až od Hrádeckého, jenž po obnovení soutěže udržel pouze jediné čisté konto z osmi zápasů.

6

Následoval rohový kop, ze kterého domácí nijak nezahrozili. Přesto mohou být s úvodem utkání nadmíru spokojeni.

5

Bailey nabral rychlost na levém křídle, načež hosté jen tak tak zlikvidovali finální přihrávku před Müllerovu bránu.

4

Sven Bender zezadu naložil Quaisonovi, který si malou chvíli poležel u středového kruhu. Vše ale nasvědčuje tomu, že bude zcela bez následků.

2

Leverkusen právě vstřelil branku!
Tak to je bleskový úvod od domácích, kteří po sedmdesáti vteřinách hry vedou 1:0! Nadiem Amiri po hostující chybě v přechodové fázi zaútočil po pravé straně, odkud nahrál KEVINU VOLLANDOVI. Ten si mezi dvěma beky přehodil míč na levou nohu a zblízka propálil Müllera.

2

O úvodní výkop se postarali domácí, kteří nastupují v černých, zatímco hosté v kompletně černých dresech.

1

Bayer Leverkusen: Hrádecký – L. Bender (C), Tah, S. Bender, Sinkgraven – Baumgartlinger, Demirbay – Wirtz, Amiri, Bailey – Volland.
Náhradníci: R. Özcan – Alario, Aránguiz, Diaby, Havertz, Palacios, Paulinho, Tapsoba, Weiser.

1. FSV Mohuč 05: F. Müller – Baku, St. Juste, Niakhaté, Aaron Martín – Latza (C), Malong Kunde – Onisiwo, Burkardt, Quaison – Mateta.
Náhradníci: Dahmen – Barreiro, Bell, Brosinski, E. Fernandes, Hack, Či Tong-won, Öztunali, Szalai.

Rozhodčí: Cortus – Heft, Gorniak.

21.12.2019 Mohuč – Leverkusen 0:1
08.02.2019 Mohuč – Leverkusen 1:5
23.09.2018 Leverkusen – Mohuč 1:0
28.01.2018 Leverkusen – Mohuč 2:0
09.09.2017 Mohuč – Leverkusen 3:1.

Zatímco Bayer v předchozích čtyřech kolech jedinkrát zvítězil, tak jeho dnešní soupeř pouze jednou klopýtl. Po výhře nad Frankfurtem nestačil 0:1 na Augsburg, nicméně triumfy nad Dortmudnem a Brémami se definitivně vymanil z bojů o záchranu. Před posledním zápasem v sezóně patří Mohučí třinácté místo, z něhož navíc ztrácí jen dva body na jedenácté Schalke. Kdybychom měli vybrat nejužitečnějšího hráče Mohuče v sezóně, tak se jednoznačně bude mluvit o Robinu Quaisonovi, který vede interní tabulku střelců. Na kontě má třináct tref, zatímco ostatní dosáhli maximálně na číslovku čtyři. Jedním z takových je i pro dnešek vykartovaný Jean-Paul Boëtius.

Bayer Leverkusen

Domácí tým si v červnu pořádně zkomplikoval cestu do Ligy mistrů. Z posledních čtyř ligových zápasů porazil pouze Kolín a propadl se na páté místo, které znamená pouze účast v Evropské lize. K návratu na čtvrtou příčku dnes Leverkusen potřebuje naplno bodovat a rovněž věřit, že Hertha porazí aktuálně čtvrtý Mönchengladbach. Právě se zmíněným berlínským klubem Bayer bojoval minulý víkend a po nepřesvědčivém výkonu prohrál 0:2. I v posledním ligovém kole se trenér Bosz bude spoléhat na Kaie Havertze, jenž je s dvanácti góly nejlepším střelcem mužstva. Chybět naopak bude zraněný Bellarabi a vykartovaný Aleksandar Dragović.

Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu posledního kola německé Bundesligy. Od patnácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na utkání mezi Bayerem Leverkusen a Mohučí!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.