Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Aston Villy poměrem 2:1. Druhý poločas byl v režii domácího celku, který měl proti oslabenému soupeři velkou územní převahu. Nutno dodat, že hráči Aston Villy jen málokdy ohrozili branku soupeře, povětšinu času jsme sledovali zoufalé dobývání pokutového území. Naopak Brighton se snažil zakládat protiútoky, který nebyly vůbec špatné. Utkání spělo do nerozhodného konce, jenomže domácí udeřili ve čtvrté minutě nastaveného času.

Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 8:8. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 9:17.

Engels
40 Mings
Hourihane
63. min Trézéguet
El Ghazi
76. min Luiz
9 Wesley
Wesley
76. min Davis
Grealish

Brighton & Hove(4-4-2)

1 Ryan
Ryan
22 Montoya
Montoya
70. min Duffy
Connolly
46. min March
7 Maupay
Maupay
81. min Alzate

Aston Villa právě vstřelila branku!
To je neuvěřitelná, zřejmě poslední akce tohoto zápasu končí vedoucí brankou domácích! Vše začalo úspěšným přenesením hry na Grealishe, který si potáhl míč k pokutovému území, kde se mu podařilo prostrčit nahrávku na MATTA TARGETTA, jehož zakončení placírkou směřovalo mimo dosah brankáře Ryana.

90+4

Davis mohl tento zápas rozhodnout, nakonec jeho střelecký pokus dokázal Ryan zneškodnit.

90+3

Aston Villa se opět s míčem usadila v oblasti pokutového území, kde číhá mohutný blok protihráčů. Domácí tak budou muset něco předvést.

90+2

Hostující brankář Ryan si dával s provedením volného kopu celkem dost načas, nakonec jeho pas zamířil na hlavu Alzateho, který v souboji nedokázal uspět.

90

Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.

89

Nakonec velice pohotově vypálil střídající Luiz, který si navedl míč na pravou nohu a poté o metr minul branku.

89

Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, vypadá to na nerozhodný konec. Zcela jistě se dočkáme nastaveného času.

88

Luiz zkoušel rozehrát volný kop z vlastní poloviny na vedle stojícího Nakambu, jenomže sudí nepískl do své píšťalky. Rozehrávka se tak logicky opakovala.

87

Žlutou kartu dostává Solly March (Brighton & Hove Albion FC).

87

Do konce zápasu zbývá něco málo kolem pěti minut. Aston Villa si v posledních minutách vytváří značný nápor, jenomže naráží na pozornou obranu.

86

Odpovědnost na sebe vzal obránce Targett, který to pochopitelně zkoušel přímo na branku. Jeho pokus nakonec putoval vysoko nad horní konstrukci.

85

Guilbert vyhrál v souboji, načež na hranici pokutového území fauloval hostující Pröpper. Tento faul znamená, že domácí mají k dispozici jedinečnou standardku.

84

Už to vypadalo, že se do šance dostal hostující Duffy, jenomže včas z branky vystartoval domácí brankář Heaton, který schoval volný míč do svých rukavic.

81

Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Neal Maupay, přichází Steven Alzate.

79

Ryan nemusel ani v tomto případě zasahovat, McGinnova nabídka pouze prosvištěla vedle branky. To znamená, že hostující brankář bude moci vykopávat.

78

Aby toho nebylo málo, tak se nejvýše do vzduchu vyškrábal hostující obránce Dunk, který rovněž poslal míč do bezpečí. Brighton vychází ze zajištěné obrany.

77

Nováček této sezony si vyzkoušel rohový kop z pravé strany. O rozehrávku se nakonec postaral Grealish, jehož centr nakonec putoval daleko k zadní tyči.

76

Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Anwar El Ghazi, přichází Douglas Luiz.
Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Wesley, přichází Keinan Davis.

75

Po jednom ze soubojů skončil na zemi domácí Wesley, který zřejmě má svalové potíže. Hlavní sudí raději přerušil hru, uvidíme zda bude zapotřebí střídat.

74

Targett přeci jenom zachytil míč na hrací ploše, jenomže po jeho nahrávce nepřesně centroval Grealish. Do dráhy letu balónu se totiž postavil pozorný Webster.

73

U vlastního pokutového území se povedlo zakročit Mingsovi, který měl na následnou rozehrávku celkem dost času. Nakonec jsme sledovali další přenesení hry.

72

Targett se ujal autového vhazování z levé strany, přičemž mu jako první přiběhl na pomoc kolega Nakamba. Druhý jmenovaný hráč raději přenášel hru křížem.

71

Režie si neustále vybírá okamžik, který se stal před necelou minutou. McGinn byl totiž v pokutovém území jako první u míče, poté po souboji upadl, penalta se ale nepískala.

70

Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Martín Montoya, přichází Shane Duffy.

69

Na zadní tyči se zničehonic zjevil domácí útočník El Ghazi, kterému se ale nepovedlo zakončit dle představ. Jeho hlavičkový pokus totiž putoval daleko vedle.

64

Hourihane se bleskovým způsobem dostal zpět k opačné šestnáctce, odkud zkoušel přihrávat do druhé vlny, kde se pro bohužel pro domácí jako první zjevil Pröpper.

63

Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Conor Hourihane, přichází Trézéguet.

62

Před malým momentem jsme sledovali taktický zákrok v podání obránce Montoyi, který celkem riskoval. Hostující zadák už jednu žlutou kartu totiž má.

61

Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, stav je i nadále nerozhodný. Aston Villa má více ze hry, jenomže hosté se spoléhají na nebezpečné protiútoky.

60

Na opačné straně to March neudělal vůbec dobře, přihrávkou našel prvního protihráče, který otočil hru na Nakambu. Hosté se musejí vracet zpět k šestnáctce.

59

Mings organizoval hru kousek od středového kruhu, přičemž se sám zapojil do kombinace svého celku. Následná nahrávka našla McGinna, který ještě hledal Wesleyho.

58

Montoya přeci jenom našel dobře postaveného Maupaye, kterému nesedlo zakončení dle představ. Výsledkem byl střelecký pokus zhruba metr vedle branky.

57

Hostující celek se opět pokoušel podniknout rychlý kontr. Maupay nakonec pod sebou našel Grosse, jehož vedení míče přineslo zbytečnou ztrátu na hranici opačného vápna.

56

Navíc se do akce dostal také pomezní sudí, který si všiml ofsajdového postavení v podání El Ghaziho. I opakovaný záběr nám potvrdil jednoznačný ofsajd.

55

Na útočnou polovinu se dostal také domácí obránce Mings, kterému se povedlo roztáhnout hru na Targetta, po jehož centru nedokázal přesně zamířit Wesley.

54

Na opačné straně si za hranicí pokutového území udělal prostor k zakončení Gross, který nakonec vypálil levou nohou, což bylo snadné sousto pro Heatona.

53

Žlutou kartu dostává Martín Montoya (Brighton & Hove Albion FC).

52

Hostující obrana si před malým momentem nedokázala pohlídat Hourihanea, jenž pálil pouze doprostřed. Následná El Ghaziho dorážka putovala vysoko nad.

51

Na pravé křídlo si seběhl domácí El Ghazi, který se ihned pokusil o centr do pokutového území. Burn šel po míči skluzem, nakonec ho zablokoval do rukou brankáře.

50

Aston Villa se rovněž dostala na útočnou polovinu, kde jsme sledovali kombinaci na levé straně. Grealish se pokoušel najít Wesleyho, což se nakonec nepovedlo.

49

Brighton se velice rychlou kombinací dostal na druhou stranu hrací plochy, kde nepřesně nahrával Montoya. Jeho přihrávku navíc dokázal přečíst Hourihane.

48

Hned v úvodu druhého poločasu se k míči dostal hostující brankář Ryan, který na jistotu rozehrál po zemi do strany, kde si o nahrávku řekl obránce Burn.

47

Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.

46

Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Aaron Connolly, přichází Solly March.

46

Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nabídl hned dva zásahy. Brighton byl většinu času častěji na míči, dokonce hned několikrát prověřil brankáře Heatona. Aston Villa se pro změnu směrem dopředu hodně trápila, zlepšení přišlo až ke konci poločasu, k čemuž výrazně napomohl hostující Mooy, který po dvou žlutých kartách musel předčasně do sprch. Domácí se nakonec dočkali vyrovnání.

45+3

45+2

Domácí se přeci jenom dočkali kýženého vyrovnání! Aston Villa se natlačila do pokutového území, kde se Wesley po otočce s míčem rozhodl pro roztažení hry na Guilberta, který z jedničky nebezpečně centroval do malého vápna. Tam navíc přispěchal JACK GREALISH, který zasunul míč do prázdné branky.

45+2

Webster si dával s provedením volného kopu celkem dost načas, nakonec zkoušel na hranici pokutového území najít Maupaye, po jehož prodloužení nebezpečně pálil Connolly.

45+1

První poločas bude nastaven o tři minuty.

44

Tak pozor! Aston Villa se sice radovala z vyrovnávací branky, jenomže poté přišla komunikace s videorozhodčím, který odhalil útočný faul domácího Wesleyho.

42

Po dalším rohovém kopu jsme sledovali rychlý protiútok soupeře. Connolly tak dlouho táhl míč, až se mu nakonec nabídl Maupay, který nahrávku neobdržel na nohu.

41

McGiin se s míčem dostal do pokutového území, kde se ještě pokusil o centr. Tentýž hráč se dostal ke střele, kterou mu zablokoval jeden z pozorných protihráčů.

40

Nováček soutěže rozehrával rohový kop z levé strany. I tentokráte si o provedení řekl kapitán Grealish, jehož centr přeci jenom dopadl na hlavu Webstera.

39

První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.

38

Ano, bylo tomu skutečně tak. Nakonec to na sebe vzal Grealish, který zkoušel vypálit na brankářovu stranu, jenomže Ryan s tímto úmyslem celou dobu počítal.

37

Bude tu šance pro domácí hráče, kteří budou mít navíc k dispozici standardní situace. Opět u míče stojí dvojice domácích hráčů, bude se jednat o přímý pokus?

36

Brighton to bude mít hodně složité, dnešní utkání bude muset dohrávat bez vyloučeného hráče. Nutno podotknout, že Mooy šel do souboje o míč nepochopitelně ostře.

35

Tak pozor, obrovský malér pro hosty! Již se žlutou kartou hrající Mooy sáhl k dalšímu nebezpečnému zákroku, za který uviděl druhou žlutou kartu.

35

Hosté se šikovným způsobem dostali do nebezpečné vzdálenosti opačné branky, jenomže Pröpper nakonec zvolil vyčkávací pojetí hry, dokud nepřiběhli spoluhráči.

34

Maupay sice velice dobře potáhl balón směrem k pokutovému území, jenomže finální nahrávka na Connollyho byla moc čitelná, což využil obránce Mings.

33

Brighton málem podruhé udeřil! Domácí obrana si nepohlídala náběh Connollyho, ten měl na řešení málo času, nakonec vyběhnuvší Heaton zakročil.

32

Pro přihrávku si seběhl domácí El Ghazi, který velice přesně vracel na kopačku McGinna. Domácí celek má problémy s přehuštěným středem hrací plochy.

31

Aston Villa podnikla bleskurychlý protiútok, který nebyl vůbec špatný. Wesley sice posadil jednoho z protihráčů na zadek, jeho střelu ale zablokoval druhý hráč.

30

Žlutou kartu dostává Aaron Mooy (Brighton & Hove Albion FC).

30

Hostující mužstvo si vybojovalo další rohový kop, k jehož rozehrávce se postavil Gross. Centr se stáčel směrem od branky, nakonec si ho našel Engels.

29

Před malým momentem chyboval domácí Mings, který se tak okamžitě musel vrátit na své výchozí postavení. Brighton pro změnu vhazoval z pravé strany.

28

Hodně pohotovým způsobem to zkoušel Maupay, který si šikovným způsobem hodil míč na pravou nohu, načež střeleckým pokusem protáhl brankáře Heatona.

27

Heaton si dával s odkopem hodně načas, napadající Connolly nakonec nedokázal zablokovat dlouhý pas. Naopak na opačné straně Grealish přešel středem hřiště.

26

Hosté rozjeli kombinaci od své obranné poloviny, přičemž se do rozehrávky zapojil také brankář Ryan, jehož dalekonosný odkop skončil pouze u Heatona.

21

Brighton právě vstřelil branku!
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu, čekali jsme něco málo přes dvacet minut! Brighton totiž zahrával standardní situaci z velice zajímavé vzdálenosti od branky. Nakonec jsme sledovali centr do chumlu hráčů, kde se doslova vynořil hostující ADAM WEBSTER, jehož prudká hlavička proletěla přesně ke vzdálenější brankové konstrukci.

19

Žlutou kartu dostává Conor Hourihane (Aston Villa FC).

19

Aston Villa zvolila kombinaci na vlastní polovině, přičemž soupeř zkoušel aktivně napadat. Nakonec to nevedlo k zisku míče, Nakamba se dokázal zorientovat.

18

Nakonec se do akce dostal také pomezní sudí, který si všiml jednoznačného ofsajdu v podání Wesleyho. Tuto skutečnost potvrdil také opakovaný záběr.

17

Heaton i tentokráte zvolil hodně dlouhý odkop na opačnou stranu, který se stal snadnou kořistí pozorného Webstera. Ten odvracel pouze za cenu dalšího autu.

16

U rozehrávky standardní situace stáli hned dva domácí hráči. Nakonec to na sebe vzal McGinn, jehož vzdušná nabídka doputovala přesně na hlavu Stephense.

15

El Ghazi dokázal udržet míč na hrací ploše, načež ho předal na kopačku vedle stojícího McGinna. Krátce poté si nedovoleným zákrokem pomohl Dunk.

14

O zakončení se pokusil také Connolly, který reagoval na nepřesné odkopnutí v podání Engelse. Aston Villa si v úvodu zápasu celkem slušné zahrává.

13

Na řadu přišlo autové vhazování v podání hostujícího Montoyi. Ten si pro spolupráci vybral vedle stojícího Webstera, který raději dokráčel ke středovému kruhu.

12

U postranní lajny navíc číhal Gross, který si navedl míč na levou nohu a poté zkoušel štěstí z pětadvaceti metrů. Do jeho rány ale vložil kopačku Mings.

11

Ve středu hrací plochy operoval s míčem Pröpper, který na levém křídle dokázal najít Mooye. Aston Villa velice zodpovědně střeží své pokutové území.

10

Pokus o přenesení hry nakonec skončil pouze v zámezí, což znamenalo další autové vhazování pro Aston Villu. McGinn ale zbytečně odkopával k soupeři.

9

O autové vhazování se postaral domácí Targett, který na jistotu vyprodukoval zpětnou nahrávku na kopačku Mingse, jenž raději spolupracoval s Engelsem.

8

S míčem si zahrál také hostující brankář Ryan, který výhozem rozehrál na vedle stojícího Webstera. Brighton se celkem pohodlně dostal na druhou stranu.

7

Úvodní rohový kop tohoto zápasu nepřinesl nic nebezpečného. Brighton navíc podnikl rychlou protiakci, přičemž Mooy naznačil centr a poté našel Pröppera.

6

Hlavní sudí ponechal domácímu celku výhodu, nicméně nakonec do píšťalky nepískl. Sám na sebe to vzal Grealish, který přenesl hru na zadáka Guilberta.

5

O odkop od své branky se postaral domácí brankář Heaton, který se na opačné straně pokoušel najít Grealishe, jenomže domácí kapitán na nahrávku nedosáhl.

4

Posléze se do pokutového území dostal hostující Maupay, který to zkoušel velice pohotovým způsobem. Jeho zakončení nakonec putovalo daleko vedle zadní tyče.

3

Hned v úvodu tohoto zápasu si obrannou povinnost splnil domácí Guilbert, který u postranní lajny poslal míč do zámezí. Burn tak bude moci opět vhazovat.

2

Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí hráči, kteří budou hrát zprava doleva.

1

Aston Villa FC: Heaton – Guilbert, Engels, Mings, Targett – J. McGinn, Nakamba, Hourihane – El Ghazi, Wesley, Grealish (C).
Náhradníci: Steer – Davis, Trézéguet, Douglas Luiz, Konsa, Lansbury, Taylor.

Brighton & Hove Albion FC: Ryan – Montoya, Webster, Dunk (C), Burn – Groß, D. Pröpper, D. Stephens, Mooy – Connolly, Maupay.
Náhradníci: Button – Bissouma, Alzate, Duffy, G. Murray, March, Trossard.

Rozhodčí: Coote – Burt, Hopton.

ASTON VILLA

Aston Villa je v ligové tabulce na 15. místě, takže hned o příčku za svým dnešním sokem. Slavný celek s bohatou historií dosud uhrál 8 bodů, které vybojoval převážně díky vysokému vítězství v Norwichi těsně před reprezentační přestávkou. Nováček této sezony by dnes měl plnit roli mírného favorita, jelikož 5 ze svých osmi bodů uhrál právě na domácí půdě. Nejlepším střelcem týmu je Brazilec Wesley se čtyřmi zásahy.

BRIGHTON

Fotbalisté Brightonu vstoupili do sezony vítězstvím nad Watfordem a remízou ve West Hamu. Následovaly dvě porážky, na které navázaly dvě remízy. Brighton zabral v minulém kole, když dokázal překvapivě vysoko zdolat na své půdě Tottenham. Kohouty přetlačil poměrem 3:0. Momentálně patří Brightonu 14. příčka se ziskem devíti bodů. Náskok na sestupové umístění činí dva body, takže hosté by dnes velmi rádi bodově uspěli. Nejlepším střelcem týmu je Neal Maupay se třemi góly.

Přeji vám příjemné sobotní odpoledne při sledování textového přenosu z Premier League. Nejlepší fotbalová liga světa pokračuje devátým kolem a my budeme společně sledovat bitvu mezi celky Aston Villa FC a Brighton & Hove Albion FC. Utkání začíná v 16:00.