To je ode mě pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů napočtenou!

Je za námi odvetný duel kvalifikace ženské Ligy mistryň mezi AS Řím a pražskou Spartou. Utkání dopadlo lépe pro favorizované hráčky AS, které zvítězili 4:1. Pražanky šly sice do vedení zásluhou Petry Bertholdové, ještě do konce první půle však domácí tým srovnal díky Carině Wenningerové. Ve druhé půli už se hrálo převážně na jednu branku, z čehož pramenily tři branky za zády Chládekové. Postupně se prosadila Andressová, Moeka Minamiová a Emilie Haaviová. Římanky tak navázaly na výhru z Prahy a zahrají si základní skupiny Ligy mistryň. Pro Spartu letošní pouť poháry končí.

90+4

Sestava AS Řím
Náhradníci: Lindová, Ohrstromová – Bergersenová, Cinottiová, Glionnová, Haugová, Kajzbová, Kollmatsová, Kramzarová,Landstromová.
Trenér: Alessandro Spugna

Sestava AC Sparta Praha
Náhradníci: Kožuriková, Vokurková – Brejšková, Ducháčková, Hlouchová, Jalecová, Paulenová, Pochmanová, Švíbková, Šubrtová.
Trenér: Martin Masaryk

90+3

Ke střele z dálky se dostala Cinottiová. Její střela ale neměla patřičnou razanci, Chládeková neměla s její ranou větší problémy.

90

Střídání v týmu AC Sparta Praha:
ze hřiště odchází Polcarová, přichází Hlouchová.

89

Utkání se již spíše dohrává, o postupujícím do hlavní fáze je rozhodnuto.

86

Ceasarová měla po velké odmlce práci, sebrala centrovaný balon z pravé strany.

86

Ofsajdové postavení zastavilo Glionnovou, která by se hnala sama na branku Sparty.

85

Střídání v týmu AS Řím:
ze hřiště odchází Giuglianová, přichází Kramzarová.

84

Po rychlém protiútoku se do obrovské šance dostala Glionnová. Její pokus však zamířil těsně nad branku!

82

ze hřiště odchází Stárová, přichází Ducháčková.

82

ze hřiště odchází Haaviová, přichází Landstromová,
ze hřiště odchází Giacintiová, přichází Haugová.

81

AS Řím právě vstřelil branku! K odraženému balonu se dokázala na hranici vápna dostat EMILIE HAAVIOVÁ, která tvrdou dělovkou navyšuje vedení a svůj výkon korunuje brankou!

79

Na hřišti zůstává ležet Antonie Stárová, která chytla křeč. Po krátkém ošetření můžeme pokračovat.

76

Giuglianová padá po kontaktu s Pochmanovou, další volný přímý kop pro domácí.

75

ze hřiště odchází Andressová, přichází Cinottiová,
ze hřiště odchází Lazarová, přichází Glionnová.

74

Pražankám se nedaří udržet déle balon ve své moci. Šubrtová byla rychle odbavena,a tak domácí hráčky mohou pokračovat v náporu.

74

Z dálky to tentokráte zkusila Greggiová, její dobrou střelu tygřím skokem vyrazila Chládeková opět na roh. Domácí hráčky jsou ve velkém tlaku.

73

Eliška Sonntagová zatáhla za ruční brzdu, po jejím faulu vidí od hlavní sudí žlutou kartu.

72

Na levé straně pelášila do další šance Haaviová, její dobrou střelu dokázala výborným zákrokem Chládeková vytěsnit na roh.

70

AS Řím právě vstřelil branku! Třetí branka v síti pražské Sparty! Po dalším tlaku v pokutovém území se dostala k hlavičce MOEKA MINAMIOVÁ, která tak navyšuje vedení AS!

70

ze hřiště odchází Trippová, přichází Šubrtová,
ze hřiště odchází Cvrčková, přichází Paulenová.

67

Hostující hráčky pod tlakem, Bertholdová odkopává raději do autu. Hráček Říma je v posledních minutách plné hřiště.

66

Levačkou to zkusila Serturiniová. Její tečovaná střela nenadělala hostující brankářce větší problém.

65

Hra je přerušena, na trávníku zůstává ležet po kontaktu s Haaviovou brankářka Patrícia Chládeková.

64

Do střely smolařky posledních minut Lazarové se vložila Bertholdová, a tak následuje další rohový kop.

61

Paloma Lazarová nenaložila s pokutovým kopem dobře. Svůj pokus poslala domácí hráčka do tyče! Z následné dorážky sice skončil balon v síti, ale jelikož se balon nedotkl nikoho jiného, tak branka uznána nemohla být!

61

Po chybě ve středu pole se řítila Lazarová sama na hostující brankářku. Chládeková při výběhu faulovala domácí hráčku a sudí píská pokutový kop!

60

Se vstřelenou brankou narostla křídla domácím hráčkám. Další balon do vápna cpala Giacintiová. Dobrým blokem však dokázala přikročit Pochmanová.

58

Po špatném vyvezení Dlaskové se domácí hráčky řítily do protiútoku. Ofsajdové postavení si ale neohlídala Giacintiová, čehož si nemohla nevšimnout čárová sudí.

57

Po špatné rozehrávce se řítila za volným balonem Giacintová, Chládeková však byla rychle u balonu a odkopla ho do bezpečí.

55

AS Řím právě vstřelil branku! Domácí tým otáčí vývoj duelu. Opět přišla branka z rohového kopu. Velký důraz prokázala Brazilka ANDRESSOVÁ, která dokázala dostat balon do branky!

54

Ke střele z dobré pozice se dostala Lazarová. Její pohotovou ránu dokázala Chládeková vyrazit na roh.

53

Rohový kop prodloužila Pochmanová na přední tyč, balon následně prolétla celým vápnem. Ani jedna z hostující hráček si ho nedokázala najít.

52

Trippové se sice nepovedl centr, její pokus však nakonec ohrozil domácí branku. Po jejím zvláštním nákopu orazítkoval balon opět břevno!

50

Ofsajdové postavení Giacintiové maří další útočnou akci AS.

49

Trippová se nedokázala dostat před Minamiovou, která skvěle protihráčku odblokovala.

48

Oproti prvnímu poločasu vidíme jednoznačnou změnu taktiky na domácí straně. Hráčky AS již nenapadají tak intenzivně jako v první půli. Čekají spíše na chyby pražského celku.

47

Díky dobrému napadání donutily hostující hráčky brankářku Ceasaroou k odkopu od branky. Vysoký balon dokázala zpracovat nejlépe Stárová.

46

Domácí hráčky začaly hned aktivitou. Haaviová hledala za obranou nabíhají Giacintiovou. Chládeková však nezaspala a rychlým výběhem balon sebrala do náruče.

46

ze hřiště odchází Dědinová, přichází Pochmanová.

46

Všechny aktérky jsou zpět na place, jdeme na druhou půli!

Máme za sebou první poločas odvetného duelu Ligy mistryň mezi AS Řím a Spartou Praha. Italský celek byl v úvodním poločasu výrazně aktivnějším, do vedení šly však Pražanky. Na dobře zahraný rohový kop si naskočila kapitánka Petra Bertholdová. Na odpověď jsme nečekali dlouho, přesněji deset minut. Taktéž z rohového kopu srovnala stav Carina Wenningerová. Římanky měly řadu další nebezpečných situací, i hostující hráčky si však dokázaly vypracovat zajímavé příležitosti. Ve druhém poločase ale musejí svěřenkyně trenéra Masaryka ještě více zvýšit svoji aktivitu, za současného stavu totiž postupuje do základní skupiny domácí tým.

45+2

45+2

Haaviová se snažila prodrat přes Dlaskovou, která parádním zákrokem soupeřce balon vypíchla. To je z prvního poločasu vše.

45

Bartoliová se prodrala po pravé straně, po kontaktu se Cvrčkovou si domácí tým žádá pokutový kop. Hlavní sudí však jasně ukazuje, že penalta se kopat nebude!

44

Další žlutou kartu vidí hostující hráčka. Tentokráte kapitánka Petra Bertholdová, která tvrdě dohrála kanonýrku Giacintiovou.

43

K balonu se dostává Chládeková, která uklidňuje na kratký čas hru.

42

Haaviová se dokázala opět výborně uvolnit. Ke střelám se dostaly postupně Serturiniová a Giacintiová. Díky dobrým blokům sparťanské obrany však velké příležitosti brankami nekončí!

41

Po rohovém kopu vracela balon do nebezpečné zóny Stárová, Téměř z brankové čáry odvrátila míč Wenningerová před dotírající Martínkovou!

40

Míč končí za čarou, následuje druhý rohový kop pražského celku. Z toho prvního přišla branka.

39

Sparťanky se dostaly k další útočné akci. Po centru Dlaskové se dostal k balonu Changová. Po střele hostující hráčky přišla teč od jedné z domácích stoperek, díky čemuž končí balon na břevně!

37

Dva tvrdé zákroky od sparťanských hráček, rozhodčí přerušuje hru. Domácí hráčky si vyžádaly ošetření.

35

AS Řím právě vstřelil branku! Je srovnáno! I na druhé straně to vyšlo ze standardní situace. CARINA WENNINGEROVÁ dokázala vystoupat nejvýše a přesnou hlavičkou srovnává stav.

35

Kapitánka na správném místě. Bertholdová opět dokázala dobře vystoupit a balon dokázala odpálit alespoň na roh.

33

Martínková výborně dokázala udržet balon, našla Sonntagovou, jejíž centr těsně proletěl kolem nabíhající Changové. Zajímavý náznak příležitosti od hostujícího celku.

31

Velké souboje o balon uprostřed hřiště končí úspěchem domácího celku. Římanky tak mohou rozjet další útočnou akci.

30

Rohový kop z pravé strany putoval přímo na hlavu Lazarové, která svojí hlavičkou orazítkovala břevno!

30

Po nepovedeném odkopu se dostala k balonu Serturiniová. Centr z pravé strany dokázala před Giacintiovou odvrátit Bertholdová.

28

První žlutá karta zápasu je na světě. Aneta Dědinová dohrála soupeřku, za což vidí od hlavní sudí žlutý kartonek.

28

Na domácích hráčkách je vidět znepokojení z inkasové branky, nepřesnou rozehrávkou nakonec dokázal italský celek ustát, Ceasarová odkopává.

25

Sparta právě vstřelila branku! Hostující hráčky jdou do vedení! Na rohový kop Changová si naběhla PETRA BERTHOLDOVÁ. Zkušená kapitánka pražské Sparty přesnou hlavičkou posílá hostující celek do vedení!

24

Po dlouhé akci se hostující hráčky dostaly k brance domácího celku, je tu první roh pro Sparťanky.

23

Haaviová je opravdu velmi aktivní od úvodu, tentokrát však ztroskotala na Dlaskové, který dobrým obranným zákrokem vybojovala balon.

20

Lazarová křižným pasem hledala nabíhající Haaviovou, ta se však nacházela v ofsajdovém postavení.

18

Roh Andressové směřoval na přední tyč, ani jedna z hráček italského celku si ho však nedokázala najít.

17

Haaviová se parádně dokázala dostat před Dědinovou. Následnou střelu dokázala Chládeková dobře zlikvidovat. Následuje další roh.

17

Giuglianová svým centrem nenašla spoluhráčky, hostující obrana si vše dokázala pohlídat.

16

Stárová se provinila těsně za půlící čarou faulem. Standardní situace pro domácí hráčky.

15

Na levé straně zrychlila Giacintiová. Domácí kanonýrku na poslední chvíli zradilo zpracování, míč končí v autu. Chládeková bude odkopávat od své branky.

14

Po špatné rozehrávce dostává italský tým k dispozici první rohový kop zápasu.

13

Do obklíčení protihráček se dostala Chládeková. Hostující brankářka ale zachovala chladnou hlavu a balon dokázala odkopnout.

12

Z větší vzdálenosti to zkusila Andressová. Balon z kopačky domácí hráčky nebezpečně skočil, Chládeková připravená.

11

Haaviová z levé strany hledala Giacintiovou, která pálila z jedné. Střela levačkou ale neměla patřičnou razanci, a tak s ní Chládeková neměla větší problémy.

10

Lazarová velmi dobrou přihrávkou vybídla do šance Giuglianovou, ta se však v poslední moment nechala předběhnout Stárovou, která tak zabránila nadějné příležitosti.

9

Dobré napadání předvádějí od startu Sparťanky, domácí hráčky vše zatím ustály, a tak mají balon stále ve své moci.

8

Nakrátko rozehraná standardní situace Spartě nevyšla, domácí hráčky se dostávají opět k balonu.

8

Andressová se na vlastní polovině provinila faulem, hostující hráčky budou rozehrávat standardní situaci.

6

Římanky hrozí každou akcí, Haaviová se řítila do další šance, sudí však píská ofsajdové postavení. Po prohlédnutí opakovaných záběrů je ale jasné, že to byl nesprávný verdikt.

5

Lazarová dostala dostatek prostoru uprostřed hřiště, čehož využila. Průnikovou přihrávkou se pokoušela vybídnout do protiútoku Serturiniovou, která však se provinila faulem.

4

Haaviová nedokázala zpracovat křižnou přihrávku od spoluhráčky, Dědinová bude vhazovat.

4

Chládeková nezvládla rozehrávku, její nákop končí v autu, a tak se opět domácí celek dostává k balonu.

2

Hned z první akce domácí hráčky zahrozily, po centru z levé strany dokázala Giacintová dostat balon do branky. Hlavní sudí ale píská hru rukou, a tak branka uznána nebude.

1

Další centr do vápna dokázala obrana Říma odhlavičkovat do bezpečí, italský celek se poprvé dostává na delší čas k balonu.

1

Sparta začala aktivně, Martínková dokázala zvládnout hlavičkový souboj a hostující hráčky drží balon na kopačkách.

1

Úvodního výkopu se ujaly hráčky pražské Sparty, odveta kvalifikace Ligy mistryň startuje.

1

Všichni aktéři již nastupují na hrací plochu, za malou chvilku začínáme!

AS Řím: Ceasarová – Bartoliová (C), Wenningerová, Minamiová – Serturiniová, Andressová, Giuglianová, Greggiová, Haaviová – Lazarová, Giacintiová.

AC Sparta Praha: Chládeková – Dědinová,, Bertholdová (C), Stárová, Dlasková – Cvrčková, Sonntagová, Polcarová – Trippová, Martínková, Changová.

Rozhodčí: Medjedovičová – Jovanovičová, Ščepanovičová.

AC SPARTA PRAHA
I pražský celek začal nový ročník výborně. V české nejvyšší soutěži mají Pražanky po pěti kolech plný počet bodů, svým soupeřkám nastříleli hned třiadvacet branek a pouze třikrát inkasovali. Střelecky se nejvíce daří zatím zkušené Lucii Martínkové a předsezonní posile Amber Tripp. Obě hráčky mají na svém kontě čtyři branky. Martínková se prosadila i v prvním duelu s AS Řím, když po šesti minutách druhého poločasu otevírala skóre. Jak již ale bylo zmíněno, tak soupeř z Itálie dokázal duel ještě obrátit. Před hráčkami Sparty tak stojí velká výzva, pokusit se překlopit dvojzápas na svoji stranu na hřišti soupeřek. Sparťanky však mají jistě o motivaci postaráno, jejich rivalky ze Slavie už totiž v Lize mistrů jsou, když si poradily s islandským Valurem.

AS ŘÍM
Italský celek vstupuje do odvety jako favorit. Římanky si odvezly z Prahy příznivý výsledek, na který budou chtít navázat i na domácí půdě. Římu se celkově povedl vstup do nové sezony. V rámci italské ligy padly hráčky Říma pouze na hřišti Juventusu. Další tři duely dopadl ve prospěch AS, a tak se tým z hlavního města Itálie vyhřívá na druhé příčce tabulky, o bod za milánským Interem. V rámci italské nejvyšší soutěže se střelecky daří nejvíce Valentině Giacinti, která nastřílela již tři branky. Na Letné se poté prosadila Elisa Bartoli a Emilie Haavi.

Krásné čtvrteční odpoledne všem fanynkám a fanouškům fotbalu. Vítám všechny u sledování odvety předkola ženské Ligy mistrů mezi AS Řím a pražskou Spartou. První utkání vyznělo lépe pro italský celek, který na Letné zvítězil těsně 2:1 a je tedy blíže k základní skupině.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.