Ode mě je to už pro tohle utkání všechno, přeji hezký zbytek sobotního večera.

Střely mimo: 8:8
Rohy: 4:7
Ofsajdy: 0:2
Fauly: 9:16

Arsenal se posouvá na osmé místo tabulky o bod před Chelsea, tu ale teprve čeká zápas proti Burnley. Manchesteru United zůstává druhý, na třetí Leicester má náskok dvou bodů. Foxes ale teprve budou hrát svůj zápas proti Leedsu.

Martinelli
46. min Willian
Smith-Rowe
83. min Odegaard
19 Pépé
Pépé
Lacazette
90+4. min Nketiah

Manchester UnitedManchester United(4-2-3-1)

McTominay
37. min Martial
17 Fred
Fred
Rashford
80. min Greenwood

• 11Greenwood

Zápas je u konce, Arsenal hrál na domácím hřišti s Manchesterem United 0:0. Skóre tomu sice nenapovídá, ale sledovali jsme velmi zajímavý zápas s množstvím velký šancí. Nakonec ale zvítězili obrany a ani jedna neinkasovala. Výčet šancí začneme ve dvacáté minutě, kdy se do šance dostal po rohovém kopu Fred, ale jeho střelu vytáhl Leno na rohový kop. Arsenal se do první příležitosti dostal o deset minut později, ale Pépé těsně minul branku. Poté už měl v prvním poločase šance jen Manchester, ale Fernandes ani Rashford je nevyužili. Začátek druhého poločasu zase zastihl v lepším světle Arsenal. Ve 49. minutě mohl otevřít skóre střídající Willian, ale jeho střelu zablokoval Wan-Bissaka. Pak ještě střílel Pépé, ale toho zablokoval pro změnu Maguire. O deseti minutě později v gólovce po Shawově přihrávce minul branku z malého vápna a v 65. minutě trefil z přímého kopu na druhé straně Lacazette břevno a chvíli poté vychytal Smitha-Roweho de Gea. V 82. minutě šel Arsenal do nebezpečného kontru, ale Pépé z pravé stran těsně minul vzdálenější tyč. Na druhé straně pak zase v 89. minutě branku netrefil Cavani.

90+7

90+7

Už běží sedmá nastavená minuta a ta bude dost možná v tomto zápase i tou poslední.

90+7

United ale chybí větší klid ve finální fázi, znovu vše konči jen hodně nepřesným centrem.

90+6

Manchester je zatím v nastaveném čase nebezpečnější, stále nevzdává svou snahu na vítězný gól.

90+5

Cavani vyslal po levém křídle do sprintu Martiala, ale ten byl dobře pokrytý a k centru se nedostal.

90+4

Konečně se zase pokračuje ve hře. Zpoza vápna se dostal ke střele Brazilec Fred, ale minul branku o pořádný kus.

90+4

Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Alexandre Lacazette, přichází Edward Nketiah.

90+3

Konečně se francouzský útočník zvedá na nohy, ale stále je viditelně otřesený a pravděpodobně už se zpátky do zápasu na jeho závěr nevrátí.

90+2

Maguire už je na nohou a dnešní zápas určitě dohraje. S Lacazettem to zatím tak dobře nevypadá, stále leží na zemi a je v péči lékařů.

90+2

Polovina nastaveného času je už minulostí a stále se ještě nehraje.

90+1

Mezitím bylo ohlášeno, že se budou nastavovat tři minuty. Nejspíš to ale bude víc, protože nějakou dobu zabere ošetření Lacazetteho a Maguira.

90

Ve středovém kruhu se nyní s Maguirem střetl Lacazette. Oba hráči zatím zůstávají ležet na zemi a budou potřebovat ošetření.

90

Nicolas Pépé si trochu ublížil v hlavičkovém souboji s Harrym Maguirem, bude ale v pořádku.

89

Z pravé strany poslal výborný centr před branku Aaron Wan-Bissaka a nechybělo moc, aby šli hosté do vedení! Z voleje zakončoval Edinson Cavani, ale i tentokrát branku netrefil.

88

Vypadalo to, že se Arsenal dostane do brejku, ale zůstalo jen u náznaku a domácí už ve středu pole o míč přišli.

87

Přesně to se nakonec také stalo, vystřelit zkusil Cédric Soares, branku United ale netrefil.

87

Aaron Wan-Bissaka těsně před pokutovým územím fauloval Williana a Arsenal bude kopat zajímavou standardní situaci. Na střelu je to poměrně z úhlu, ale třeba domácí zkusí de Geu překvapit.

86

Odegaard se poprvé zapojil do akce Arsenalu. Je z toho nakonec ale postupná útok, protože po levé straně přes Williana to nešlo.

85

Lacazette se nedokázal uvolnit přes Lindelöfa a ještě navíc utržil nějaký šrám v obličeji. Faul Švéda se ale nepíská.

84

Je před námi posledních zhruba deset minut včetně nastavení a je jasné, že pokud padne gól, bude také s velkou pravděpodobností vítězný.

83

Norský ofenzivní záložník Martin Odegaard přišel do Arsenalu na hostování z Realu Madrid a tohle je jeho první start za londýnský tým.

83

Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Emile Smith-Rowe, přichází Martin Odegaard.

82

Arsenal nyní útočil do poměrně dost otevřené obrany Manchesteru. Bellerín si nakonec vybral přihrávku napravo na Pépého, ale ten svou technickou střelou po zemi těsně minul vzdálenější tyč branky.

81

Lacazette se snažil obrat ve středu pole o míč Pogbu, ale francouzského záložníka United fauloval.

80

Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Marcus Rashford, přichází Mason Greenwood.

80

Partey v nebezpečném prostoru při pokusu o kličku přišel o míč. Wan-Bissaka našel Rashforda, ten ale střelou z pravé strany trefil jen boční síť,

79

Obra hráči jsou ale naštěstí v pořádku a budou pokračovat ve hře.

79

Pogba v souboji o míč nepříjemně naskočil do Lacazetteho a sám se pak zranil při tvrdém dopadu na zem.

78

Bellerín nyní dohrál Cavaniho, což rozhodčí Oliver posoudil jako faul, takže hosté budou rozehrávat ze své vlastní poloviny hřiště.

77

Rohový kop dokázali hosté odvrátit za vápno a následně zablokovali i Bellerínovu střelu.

76

Nakonec přece jen přišla střela, z velké dálky to zkusil David Luiz. Trefil ale jen zeď z hráčů Arsenalu.

76

Harry Maguire fauloval Alexandra Lacazetta a i on dostává žlutou kartu. Je tu tak další standardní situace pro Arsenal. Na střelu je to ale tentokrát daleko, spíše očekávejme centr.

75

Domácí mohli postupovat kupředu po levém křídle, ale nakonec raději zařadili zpátečku a volí postupnou akci.

74

Tato standardní situace Arsenalu nebezpečná nebyla, hosté se celkem bez problému ubránili. Nerozhodný stav trvá i dál.

73

Nyní se ale veškerá pozornost znovu přesune před branku United, protože Pogba za žlutou kartu fauloval Williana.

72

Arsenal se dostal s míčem až těsně k pokutovému území Manchesteru, nikam dál už ale ne a o balón přišel.

71

Akce United byla přerušena hvizdem rozhodčího, protože Anthony Martial byl v ofsajdu.

70

Rashford z pravé strany poslal zajímavý kros před branku. Byli tam Martial a na zadní tyči ještě Shaw, ani jeden z nich se ale k míči nedostal.

69

Anthony Martial šlápl na nohu Bellerínovi, takže pak nemohl pokračovat ve své akci po levém křídle.

68

Ke střele zpoza vápna se ještě ke střele dostal Paul Pogba, ale jeho rána byla tečovaná a neznamenala pro Lena žádné problémy.

67

Byli to ale hosté, kteří mohli jít do vedení! United šli do nebezpečného brejku, ale opět to trochu překombinovali a Cavani nakonec střílel nepřesně.

67

Arsenal je znovu na míči a může se opět pokusit zaskočit obranu Manchesteru United.

66

Arsenal se dostal do další velké šance, tentokrát střílel po přihrávce z levé strany zevnitř vápna Smith-Rowe, ale de Geu nepřekonal. Španělský brankář předvedl skvělý zákrok.

65

Exekuci přímého kopu si vzal na starosti Alexandre Lacazette a Arsenal byl velmi blízko k tomu, aby šel do vedení. Francouzova střela se odrazila od břevna!

64

Harry Maguire stáhl rukama na trávník nedovoleným způsobem Pépého, Arsenal bude zahrávat standardní situaci z hranice šestnáctky.

63

Cavani ve středu pole fauloval Granita Xhaku, který si šikovně pokryl tělem míč.

62

Z velké dálky se rozhodl vypálit stoper Arsenalu David Luiz, jeho rána ale nebyla přesná.

61

Dlouhý nákop Arsenalu byl velmi nepřesný a stal se jen kořistí Davida de Gey.

59

United krásně zakombinovali a z levé strany se dostali až do vápna. Zakončení vyšlo na Cavaniho, ale uruguayský útočník trestuhodně z malého vápna minul branku.

58

Lacazette přibrzdil rozjezd akce United faulem na Maguira, hosté budou pokračovat rozehrávkou z půlící čáry.

57

Willian to ještě zkusí, vrací se zpět do hry. Zápas může pokračovat.

56

Vypadá to na problém s levým kotníkem a brazilský záložník už je ošetřován.

56

Rozhodčí přerušil hru, protože nějaké zdravotní problémy má Willian, který přitom na hřiště přišel až po přestávce.

55

Z pravé strany ještě poté centroval Fernandes, ale míč skončil jen bezpečně v moci brankář Arsenalu Bernda Lena.

54

Martial se snažil uvolnit v šestnáctce Cavaniho, který by byl v dobré šanci, ale míč se k němu nedostal.

53

Po dlouhé době se pokusili hosté zaútočit, jejich akci po levém křídle ale dokázal Arsenal zastavit.

53

Po rohovém kopu se na zadní tyči cpal k míči David Luiz, Brazilec ale trefil jen Lindelöfa.

52

Standardní situaci z levé strany rozehrál centrem do šestnáctky Pépé. Míč směřoval na první tyč, kde byl připravený právě Wan-Bissaka a odvrátil míč na rohový kop.

51

Začátek poločasu rozhodně patří Arsenalu. Aktivního Soarese nyní musel faulovat Aaron Wan-Bissaka a po zásluze je prvním hráčem United potrestaným žlutou kartou.

50

Tentokrát to byl Pépé, který pálil z první z osy hřiště po Willianově přihrávce. I jeho rána ale byla zablokovaná.

50

United se následnému rohovému kopu Arsenalu ubránili, domácí ale zůstávají na míči.

49

Prudký centr z pravé strany od Hectora Bellerína propadl až na zadní tyč právě na Williana, ale tomu trvalo příliš dlouho, než vystřelil a jeho ránu stihl zablokovat Aaron Wan-Bissaka.

48

Willian se poprvé zapojil do útočné akce Arsenalu, ale z levé strany nedokázal odcentrovat.

47

Švédský obránce United Victor Lindelöf se dopustil faulu a ze středu pole bude rozehrávat Arsenal.

46

Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Gabriel Martinelli, přichází Willian.

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:33.

První poločas je za námi, Arsenal zatím hraje doma s Manchesterem United bez branek. Rozhodně to ale není žádný nudný zápas, obě mužstva se snaží hrát aktivně směrem dopředu a obě si také vytvořili několik šancí. O něco aktivnější byli hosté, kteří povětšinou dobývali obranu Arsenalu a hrozili i ze standardních situací. Arsenal se naopak snažil hrozit z rychlých protiútoků ať už středem pole nebo po křídelních prostorech. První šanci zápasu měl ve dvacáté minutě Fred, ale Leno jeho střelu z dálky skvěle vyrazil. Největší šanci Arsenalu měl o deset minut později Pépé, ale těsně minul de Geovu branku. Pak ještě na druhé straně nebezpečně pálil Fernandes jednou ze hry a jednou ze standardní situaci, branku ale ani v jednom případě netrefil.

45+2

45+1

I tomuto rohovému kopu se domácí ubránili a navíc poté hosté faulovali. Mnoho už se toho asi v první půli nestane.

45+1

Nastavuje se jedna minuta.

45

Bruno Fernandes to podle očekávání vzal na sebe, trefil ale hlavu Davida Luize, od které se míč odrazil za bránu.

44

Následně byl těsně za vápnem faulován Bruno Fernandes a hosté tak mají výbornou příležitost otevřít skóre z přímého kopu.

44

Do velké šance se dostal Marcus Rashford! Po přihrávce od Shawa byl před Lenem úplně sám, ale tak dlouho váhal se zakončení, až nakonec nevystřelil vůbec.

43

Shaw si přebral míč od Pogby a pak poslal prudký míč před branku Arsenalu. Ti ale dokázali míč odvrátit.

42

Hráči United zůstávají na míč na útočné polovině hřiště, ale zatím kombinují daleko od branky Arsenalu.

41

Manchester United zahrával rohový kop. K hlavičce se dostal Harry Maguire, ale nenapodobil svůj úspěch z minulého utkání proti Sheffieldu a gól nedal.

40

Míč na chvíli pro Arsenal získal Pépé. Pak ho sice zase domácí ztratili, ale budou vhazovat po nepřesné přihrávce United.

39

Nyní se odehrává trochu klidnější pasáž utkání, které jinak zatím moc času na oddech nepřineslo. S míčem hrají United.

38

Pogba si pod tlakem poradil výborně, dostal se z něj dlouhou přihrávkou na Martiala, který se poprvé zapojil do hry.

37

Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Scott McTominay, přichází Anthony Martial.

36

Stále přetrvávají zdravotní potíže Scotta McTominaye, záložník United možná bude muset střídat.

36

Arsenal se znovu pokusil vyrazit do rychlého brejku, ten však zazdil Thomas Partey, který nepřihrál přesně a míč skončil v autu.

35

United ale pokračuje ve svém tlaku, zůstává usazený na polovině Arsenalu.

34

Bruno Fernandes si hezky nachystal míč na pravačku a vystřelil z dálky. Ani on však nebyl přesný, svou technickou střelou na zadní tyč branku Arsenalu o kousek minul.

33

Shaw našel dobrým centrem z levé strany na zadní tyči opačného krajního beka Wan-Bissaku, ten však hlavou branku netrefil. Byla to ale dobrá příležitost.

32

Marcus Rashford si věřil a poprvé v zápase vypálil. Z dálky však branku Arsenalu o pořádný kus netrefil.

31

Hosté uklidňují situaci, nechtějí hrát s Arsenalem na brejky, raději nyní volí postupnou akci.

30

Arsenal šel do rychlého brejku. Emile Smith-Rowe potáhl míč středem pole a pak vysunul na levém křídle Pépého. Ten si nachystal míč na levačku a vypálil, ale branku netrefil. De Gea situaci jen kontroloval, zasahovat nemusel.

30

Rob Holding zatím vládne vzdušenému prostoru v šestnáctce United, znovu odvrátil rohový kop.

29

Pogba zase na druhé straně podobně hledal na zadní tyči Rashforda. Své obranné povinnosti si ale odvedl Martinelli a před hráčem United míč odklidil na rohový kop.

28

Gabriel Martinelli zatím dnes moc nebyl vidět, nyní ale hledal krásným obloučkem ve vápně Alexandra Lacazetteho. Francouzskému útočníkovi chyběl možná jeden krok, aby se dostal k míči v gólové pozici před de Geou.

27

Arsenal svou standardní situaci rozehrál na zadní tyč, kde byl připravený David Luiz a hlavou míč vracel před branku. Tam už si to ale hosté pokryli.

26

Pro faul si došel křídelník Arsenalu Nicolas Pépé, provinil se Luke Shaw. Z pravé strany je to pozice na centr.

26

Arsenal celkem bez problému zastavil následný protiútok soupeře a může založit svou vlastní akci.

25

Po centru od rohového praporku se sice k hlavičce dostal Granit Xhaka, ale mířil jen přesně do prostoru, kde stál připravený David de Gea.

24

Hector Bellerín občas rád vystřelí z dálky. Nyní to vyzkoušel a hosté jeho pokus srazili na rohový kop.

23

Po ubráněném brejku se Arsenal dostal poměrně jednoduše až ke střele. Míč vyvezl ze své poloviny hřiště Thomas Partey, jenže střela mu pak vůbec nesedla, netrefil branku.

23

Rohový kop rozehrál Luke Shaw a odvrátit ho znovu hlavou dokázal stoper Arsenalu Rob Holding.

22

United budou zahrávat další rohový kop, mezitím se nechal krátce ošetřit Scott McTominay, ale je v pořádku a vrací se do hry.

21

Z pravé strany pokutového území dokázal vystřelit Nicolas Pépé, jeho rána skončila jen těsně vedle branky.

21

Arsenal se ubránil i dalšímu rohovému kopu a tentokrát dokonce dostává míč pod kontrolu.

20

Holding hlavou rohový kop sice odvrátil, ale pouze přímo na Freda. Výborný zákrok předvedl Leno, který konečky prstů jeho střelu zpoza vápna vyrazil.

19

United mají dobrý úsek hry, nyní z pravé strany centroval Aaron Wan-Bissaka a je z toho první rohový kop v zápase pro Manchester.

18

United šli do hodně nadějného brejku. Rashford předal míč Fernandesovi, který se mu pak balón pokusil vrátit, ale dobře se vrátil Partey a hostům akci překazil.

17

V sedmnácté minutě tu máme první střetu zápasu mezi tři tyče. Z velké dálky vypálil Alexandre Lacazette, David de Gea bez problému míč chytil.

16

Soáres zvolil dlouhý nákop na Lacazetteho, který si seběhl z hrotu útoku do zálohy. Výborně ho ale vystopoval Lindelöf a k míči ho nepustil.

15

Fernandes celkem zbytečně fauloval Xhaku, hned se pak ale šel Švýcarovi omluvit.

14

Fernandes se snažil něco vymyslet u pravé postranní čáry, ale od obránců Arsenal nedostal na žádná kouzla prostor a přišel o míč.

13

Žlutou kartu dostává obránce Arsenalu Cédric Soares, který udeřil v souboji o míč loktem do obličeje Fernandese.

13

Na hřišti poprvé trochu jiskří emoce, zapojeni v tom byli hlavně Xhaka a Fernandes. Rozhodčí bude udělovat první žluté karty.

12

United tentokrát zvolil jednoduchý přechod dopředu za pomocí dlouhého nákopu, Marcus Rashford byl ale přistižen v ofsajdu.

11

Martinelli dostal míč z levé strany až do pokutového území, pak už ale nedokázal odcentrovat.

10

Už je to zase Arsenal, který drží míč a pokusí se překonat střed pole. Dnes to bude také souboj záloh. Ta z nich, která ovládne střed pole, dá svému mužstvu velkou výhodu.

9

Arsenal poprvé v utkání začala vysoko aktivně napadat rozehrávku United, hosté se z toho ale výborně dostali.

8

Po dalším centru do vápna Arsenalu šel hodně ochotně na zem Fernandes, ale penaltu si u sudího Olivera nevymodlil.

8

Právě Rashford z pravé strany poslal centr do vápna. Jeho míč směřoval jen na hráče Arsenalu, ale Holding s Bellerínem si neporadili dobře, moc nechybělo, aby se k míči dostal Pogba.

7

Po střetu s Xhakou zůstává ležet na hřišti Rashford. Švýcarský záložník Arsenalu udeřil anglického křídelníka United rukou do obličeje.

6

Arsenal hezky zrychlil kombinaci, na pravém křídle spolupracovali Pépé a Smith-Rowe. Dokázali dostat míč do šestnáctky, ale tam už byli hosté dostatečně důrazní a odklidili míč.

5

United se ale poměrně snadno ubránili, stoper Maguire byl u míče dřív než Smith-Rowe. Kapitán United ale pouze odevzdal míč zpět Arsenalu.

4

Bellerín dobře pokryl Pogbu a Arsenal se dostává k míči poprvé v utkání může pořádně zaútočit.

3

Teď už jsou hráči Manchesteru nastěhovaní na útočné polovině. Z pravé strany poslal míč do vápna Arsenalu obránce Aaron Wan-Bissaka, ale žádného spoluhráče nenašel.

2

Arsenal je a úvodu utkání pasivnějším týmem, nyní nechává United rozehrávat na jejich polovině hřiště.

1

První akci United táhl po levé straně krajní bek Luke Shaw, ale k centru se nakonec nedostal.

1

Domácí Arsenal bude hrát ve svých tradičních červenobílých dresech, United dnes nastoupí ve své venkovní šedé variantě dresů.

Hráči obou mužstev už jsou nastoupeni na hrací ploše, utkání co nevidět začne.

Arsenal FC: Leno – Bellerín (C), Holding, David Luiz, Soares – Partey, Xhaka – Martinelli, Smith-Rowe, Pépé – A. Lacazette.
Náhradníci: Rúnarsson – Gabriel, Chambers, Maitland-Niles, Alnaní, Willock, Willian, Nketiah, Odegaard.

Manchester United: de Gea – Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire (C), Shaw – McTominay, Fred – Rashford, B. Fernandes, P. Pogba – Cavani.
Náhradníci: D. Henderson – Bailly, Telles, Tuanzebe, D. James, N. Matić, van de Beek, Martial, Greenwood.

Rozhodčí: Oliver – Burt, Bennett.

První vzájemný zápas těchto dvou týmů v této sezoně vyhrál Arsenal na hřišti Manchesteru United 1:0, rozhodl gól Pierra-Emericka Aubameyanga z penalty. Arsenal s United neprohrál poslední čtyři utkání, z toho tři vyhrál.

Manchester United měl špatný vstup do sezony, ale postupně si jeho hra sedla a United se dokonce vypracovali až na první místo tabulky a zařadili se mezi kandidáty na titul. Aktuálně jsou United v tabulce s čtyřiceti body na druhém místě, na vedoucí Manchester City ztrácí jen jeden bod, Citizens mají ovšem zápas k dobru. Manchester United naposledy překvapivě prohrál na domácím hřišti 1:2 s posledním týmem tabulky Sheffieldem a ukončil tím svou třináctizápasovou šňůru v Premier League bez porážky. Venku zatím United v této sezoně v lize odehráli deset utkání s bilancí osmi výher, dvou remíz a žádné porážky. Manchester posledních šest soutěžních venkovních zápasů neprohrál, naposledy vyhrál 2:1 na hřišti Fulhamu.

Arsenal FC

Arsenal měl velmi nepovedený začátek sezony, dokonce se nebezpečně přiblížil i sestupovým příčkám a začala se skloňovat i budoucnost manažera Mikela Artety. Na přelomu roku se ale vše začalo obracet k lepšímu, Arsenal konečně začal vyhrávat a už se vytáhl na deváté místo tabulky, na páté místo zaručující Evropskou ligu ztrácí pět bodů, na čtvrté místo a Ligu mistrů ztrácí bodů sedm. Z posledních osmi soutěžních zápasů Arsenal prohrál jediný, naposledy zvítězil 3:1 na hřišti Southamptonu. Doma Arsenal zatím v této sezoně v lize odehrál deset utkání s bilancí čtyř výher, dvou remíz a čtyř porážek. Čtyři poslední domácí zápasy ve všech soutěžích Arsenal neprohrál, naposledy porazil 3:0 Newcastle.

Zdravím a vítám všechny příznivce anglického fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 21. kola Premier League mezi týmy Arsenal FC a Manchester United. Zápas se odehraje na Emirates Stadium v Londýně.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.